Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруге байланысты саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзу шығыстарын белгiлеу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 22 мамыр N 624. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.30. N 1504 қаулысымен. ~P991504
"Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 U952721_ Заң күшi бар жарлығының 20-бабына сәйкес мемлекеттiк меншiктi жекешелендiруден бюджетке қаражаттың түсуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Жекешелендiру әзiрлеу және оны өткiзу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруға байланысты шығыстарды Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жекешелендiру объектiлерiн сатудан алынған қаражаттар есебiнен жүзеге асыратын болып белгiленсiн. Аталған мақсаттарға жұмсалатын қаражаттың шектi мөлшерiн Қазақстан Республикасының Үкiметi тиiстi жылға арналған республикалық бюджет бекiтiлгеннен кейiн белгiлейдi.
Объектiлердi жекешелендiруге байланысты шығындарды қаржыландыруға пайдаланылатын қаражаттардың шектi мөлшерi 1996 жылға жекешелендiруден түскен нақты қаражаттардың 2 процентiнен аспайтын сомада белгiленсiн.
2. Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруге байланысты саудаластықты өткiзу мен ұйымдастыруға арналған қаражатты пайдаланудың тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мемлекеттiк мүлiк пен акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетiн сату жөнiнде саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге арналған қаражатты пайдалану Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бекiткен және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен
келiсiлген шығынның жиынтық сметасына сәйкес жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi саудаластықты
ұйымдастыру мен өткiзуге бөлiнген қаражаттың мақсатты жұмсалуына
бақылау жасауды жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 22 мамырдағы
N 624 қаулысымен
Бекiтiлген
Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруге байланысты
саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге арналған қаражатты
пайдалану тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Осы Ереже "Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес әзiрлендi.
2. Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруге байланысты саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге арналған қаражат Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бекiткен және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген шығыстардың жиынтық сметасына сәйкес, жылға белгiленген лимит шегiнде пайдаланылады.

О порядке определения расходов на организацию и проведение торгов, связанных с приватизацией государственного имущества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1996 г. N 624. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1999 г. N 1504 ~P991504.
В целях обеспечения поступлений в бюджет средств от приватизации государственной собственности в соответствии со статьей 20 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 U952721_ "О приватизации" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что расходы, связанные с организацией работ по подготовке и проведению приватизации, осуществляются Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации за счет средств, полученных от продажи объектов приватизации. Предельный размер средств, направляемых на указанные цели, определяется Правительством Республики Казахстан после утверждения республиканского бюджета на соответствующий год.
Предельный размер средств, используемых на финансирование затрат, связанных с приватизацией объектов, установить на 1996 год в сумме не более 2 процентов от фактических поступлений средств от приватизации.
2. Утвердить Положение о порядке использования средств на проведение и организацию торгов, связанных с приватизацией государственного имущества (прилагается).
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации использование средств на организацию и проведение торгов по продаже государственного имущества и государственного пакета акций акционерных обществ осуществлять в соответствии со сводной сметой затрат, утвержденной Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации и согласованной с Министерством финансов Республики Казахстан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять контроль за целевым использованием средств, выделяемых на организацию и проведение торгов.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 1996 г. N 624
Положение
о порядке использования средств на проведение
и организацию торгов, связанных с приватизацией
государственного имущества
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 "О приватизации".
2. Средства на организацию и проведение торгов, связанных с приватизацией государственного имущества, используются в соответствии со сводной сметой расходов, утвержденной Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан, в пределах установленного на год лимита.

3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жиынтық сметаларға сүйене отырып, аумақтық комитеттердiң саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге арналған шығыстарының сметаларын бекiтедi.
4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге қаражат бөлу жөнiнде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiн, сондай-ақ аумақтық комитеттер - жергiлiктi финанс органдарын, салық инспекцияларын және Ұлттық Банктiң қызмет көрсететiн мекемелерiн хабардар етедi.
5. Ұлттық Банк мекемесiнiң 609-шотында қаражат болған жағдайда шығыстар жұмсауға рұқсат бередi, сыртқы бетiне белгi соғады және жиынтық қалдықтарын шығарады. Жалақы саудаластықты өткiзуге жұмсалған шығыстар сомасы шегiнде төленедi. Қазақстан
Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен
аумақтық комитеттерге 609-шоттан саудаластықты ұйымдастыру мен
өткiзуге жарты айлық шығын мөлшерiнде қаражат брондауға рұқсат
етiледi.
6. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi мен аумақтық комитеттерге:
жарнамаға, хабарландыруға, ақпараттық хабарларға;
iссапарлық шығыстарға;
көлiк шығыстарына;
қалааралық сөйлесулерге;
кеңселiк шығыстарға;
материалдарды басуға және көбейтуге;
аукциондар өткiзу үшiн үй-жайларды жалдауға;
аукциондар өткiзу үшiн аукционшының көрсететiн қызметтерiне;
жекешелендiру процесiн ұйымдастыруға тартылған делдалдың көрсеткен қызметiне төлеуге бөлiнген қаражатты пайдалануға құқық берiледi;
7. Саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге арналған қаражат Қазақстан Республикасы Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң және оның аумақтық органдарының жеке мұқтаждарына пайдаланылмауға тиiс.
Саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге көзделген қаражаттардың басқа мақсаттарға пайдаланылған фактiлерi анықталған жағдайда, орынсыз жұмсалған сома Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен оның аумақтық комитеттерiнiң бюджеттiк қаржыландыру қаражаты есебiнен орнын толтыруға жатады.
Қаражаттың саудаластықты ұйымдастыру мен өткiзуге нақты жұмсалғаны туралы мәлiмет тоқсан сайын, келесi есептi тоқсан айының 28-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ұсынылады.

3. Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации утверждает сметы расходов на организацию и проведение торгов территориальных комитетов исходя из сводной сметы.
4. Распределение средств на организацию и проведение торгов Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации доводит до сведения Министерства финансов Республики Казахстан, а территориальные комитеты - до местных финансовых органов, налоговых инспекций и обслуживающих учреждений Нацбанка.
5. При наличии средств на счете 609 учреждения Нацбанка дают разрешение на проведение расходов, делают отметку на обратной стороне сметы и выводят сводный остаток. Оплата производится в пределах суммы расходов на проведение торгов. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации и территориальным
комитетам разрешается бронирование средств на 609 счете в размере
полумесячных затрат на организацию и проведение торгов.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по
приватизации и территориальным комитетам дается право использовать
выделенные средства на:
рекламу, объявления, информационные сообщения;
командировочные расходы;
транспортные расходы;
междугородние переговоры;
канцелярские расходы;
печатание и размножение материалов;
аренду помещений для проведения аукционов;
услуги аукциониста для проведения аукционов;
оплата услуг посредника, привлекаемого для организации процесса
приватизации.
7. Средства на организацию и проведение торгов не должны использоваться на собственные нужды Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации и его территориальных органов.
В случае выявления фактов использования средств, предусмотренных на организацию и проведение торгов на другие цели, израсходованные не по назначению суммы подлежат возмещению за счет средств бюджетного финансирования Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации и его территориальных комитетов.
Сведения о фактическом использовании средств на организацию и проведение торгов ежеквартально, не позднее 28 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляются в Министерство финансов Республики Казахстан.