Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор арасында 1996 жылғы 17 мамырда жасалған келiсiм туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 мамыр N 651
"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi бар N 2700 U952700_ Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен әкiмдердiң кепiлдiгiне кредиттер бойынша қарыздарды өтеуден түсетiн қаражаттың республикалық бюджеттiң кiрiсiне түсуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор арасында 1996 жылғы 17 мамырда жасалған, ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қорға меншiктiң барлық нысанындағы Ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлерге берiлген кредиттер бойынша қарыздарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 6
наурыздағы N 224 қаулысына сәйкес берiлген Ауыл шаруашылығын
қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қордың Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгi алдындағы қарызын өтеу тәртiбi
туралы келiсiм мақұлдансын (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 28 мамырдағы
N 651 қаулысымен
Мақұлданған
Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк
қорға "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығы қаржылай қолдау
жөнiндегi мемлекеттiк қорға меншiктiң барлық нысанындағы
Ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлерге берiлген кредиттер
бойынша қарыздарды беру туралы" Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 6 наурыздағы N 224
қаулысына сәйкес берiлген Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау
жөнiндегi мемлекеттiк қордың Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi алдындағы қарызын өтеу тәртiбi туралы
Келiсiм
Алматы қаласы                   1996 жылғы 17 мамыр
Бiр жағынан бұдан әрi "Қаржыминi" деп аталатын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi атынан министр А.С. Павлов және екiншi жағынан бұдан әрi "Қор" деп аталатын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi мемлекеттiк қор атынан президент А.Ф. Романов агроөнеркәсiптiк кешендi қаржы жағынан тұрақтандыру мақсатында, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң ауыр қаржы жағдайын ескере отырып, төмендегi мәселелер туралы осы келiсiмдi жасасты.

О Соглашении, заключенном 17 мая 1996 года между Министерством финансов Республики Казахстан и Государственным фондом финансовой поддержки сельского хозяйства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1996 г. N 651
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 U952700_ "О республиканском бюджете на 1996 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
В целях обеспечения поступлений в доход республиканского бюджета средств от погашения задолженности по кредитам, выданным под гарантии Правительства Республики Казахстан и акимов, одобрить Соглашение о порядке погашения задолженности Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства перед министерством финансов Республики Казахстан, переданной государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 марта 1995 г. N 224 P950224_ "О передаче Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан задолженности по кредитам, выданным сельскохозяйственным товаропроизводителям всех форм
собственности", заключенное между Министерством финансов Республики
Казахстан и Государственным фондом финансовой поддержки сельского
хозяйства 17 мая 1996 года (прилагается).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ОДОБРЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 1996 г. N 651
С О Г Л А Ш Е Н И Е
о порядке погашения задолженности Государственного
фонда финансовой поддержки сельского хозяйства перед
Министерством финансов Республики Казахстан, переданной
Государственному фонду финансовой поддержки сельского
хозяйства согласно постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан от 6 марта 1995 г. N 224
"О передаче Государственному фонду финансовой поддержки
сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан задолженности по кредитам, выданным
сельскохозяйственным товаропроизводителям
всех форм собственности"
г. Алматы                                   17 мая 1996 года
Министерство финансов Республики Казахстан, именуемое в дальнейшем "Минфин", в лице министра А.С. Павлова, с одной стороны, и Государственный фонд финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, именуемый в дальнейшем "Фонд", в лице президенте А.Ф. Романова, с другой стороны, в целях финансовой стабилизации агропромышленного комплекса, учитывая тяжелое финансовое состояние сельхозтоваропроизводителей, заключили настоящее соглашение о нижеследующем.

1. Келiсiмнiң мәнi
Осы арқылы Қаржыминi мен Қор бұдан бұрын Қордың балансына берiлген, 1995 жылдың 1 наурызындағы жағдай бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң өтелмеген мынадай қарыздарын растайды:
Қаржыминiнiң кепiлдiгiндегi директивалық кредиттер бойынша 188628,2 мың теңге сомасында;
облыстық әкiмшiлiктердiң кепiлдiгiндегi директивалық кредиттер бойынша 54385,6 мың теңге сомасында;
банктердегi N 620 баланстық шотта есепке алынатын қысқа мерзiмдi несиелер бойынша 793642,5 мың теңге сомасында;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң жалақысына берiлген кредиттер бойынша 519260,1 мың теңге сомасында;
кәсiпорындардың өзара қарыздарының iшкi республикалық есептемесiнiң дебеттiк сальдосын өтеуге берiлген кредиттер бойынша 9110829,2 мың теңге сомасында.
Қарыздардың жалпы сомасы:
негiзгi борыш бойынша - 10666745,6 мың теңге;
Қаржыминiнiң кепiлдiгiндегi директивалық кредиттер бойынша - 227077,5 мың теңге;
облыстық әкiмшiлiктердiң кепiлдiгiндегi есептелген, бiрақ төленбеген проценттер бойынша - 52930,4 мың теңге;
шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң шоттарында қаражат болмауына байланысты есептелген, бiрақ төленбеген проценттер, айыппұлдар мен өсiмдер бойынша - 1887347,2 мың теңге;
iшкi республикалық есептеудiң дебеттiк сальдосын өтеуге берiлген кредит бойынша есептелген, бiрақ төленбеген проценттер бойынша- 18595762,3 мың теңге;
жалақы төлеуге берiлген кредит бойынша есептелген, бiрақ төленбеген проценттер бойынша - 100996,8 мың теңге құрайды.
1995 жылдың 1 наурызындағы жағдай бойынша проценттер жөнiндегi қарыздың жалпы сомасы 20864114,2 мың теңге құрайды.
1995 жылдың 1 наурызына жоғарыда аталған кредиттер бойынша негiзгi борыш пен проценттер жөнiндегi қарыздың жиынтық жалпы сомасы 31530859,8 мың теңге құрайды.
Қаржыминi Қордың мынадай қарыздарын:
1995 жылдың 1 наурызындағы жағдай бойынша проценттер жөнiндегi қарыздың барлық жалпы сомасын, яғни 20864114,2 мың теңгенi;
1995 жылдың 1 наурызына негiзгi борыш бойынша қарыздың жалпы сомасының 50 процентiн, яғни 5333372,8 мың теңгенi бiржақты тәртiппен жояды.
Қор.
1995 жылдың 1 наурыздағы жағдай бойынша жоғарыда аталған кредиттер жөнiндегi негiзгi борыштың жалпы сомасының 50 процентiн, яғни 5333372,8 мың теңгенi 1997 жылдың 15 желтоқсанына дейiн өтеуге;
бұдан әрi "заемшылар" деп аталатын жеке заемшылардың - ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң қарыздарын реттеу жөнiнде мынадай ұйымдастыру жұмысын жүргiзуге:
а) 1996 жылғы 1 шілдеге дейiнгi мерзiмде заемшылармен олардың жоғарыда аталған кредиттер бойынша қарыздарды өтеу жөнiндегi мiндеттемелерi туралы жеке шарттар (қосымша) жасауға;
б) шарттарға қол қоймайтын заемшыларды мемлекет тарапынан қаржылай қолдаудың кез-келген нысаны тоқтатылатыны туралы хабардар етуге;
в) 1996 жылғы 1 шiлдеге дейiнгi мерзiмде шарттарға қол қоймаған заемшылармен шағым беру-талап қою жұмысын жүргiзiп, одан әрi қарыздарды өндiрiп алу жайындағы талаптарды сотқа беруге;
г) Қаржыминiнде қол қойылған шарттар туралы ай сайын есеп және заемшылардың қарыз сомаларын өтегенi туралы тоқсан сайын есеп берiп отыруға.
д) заемшылардың шарттардың мiндеттемелерiн орындауын үздiксiз бақылап отыруға;
е) 1997 жылдың 15 желтоқсанынан кейiн шарттар бойынша мiндеттемелерiн орындамаған заемшыларға қаржылай қолдау көрсетпеуге;
ж) 1997 жылдың 15 желтоқсанынан кейiн шарттар бойынша мiндеттемелерiн орындамаған заемшылармен шағым беру-талап қою жұмысын жүргiзiп, одан әрi қарыздарды өндiрiп алу жайындағы талаптарды сотқа беруге;
з) соттың шешiмiн орындау мүмкiн болмайтын жағдайда төлем қабiлетi жоқ заемшыларға қатысты материалдарды банкроттық жайында сотқа беруге;
и) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрге қайта ұйымдастырылатын заемшылардың құқық иеленушiлерiн мiндеттi түрде айқындау жайын бақылауды сақтау жөнiнде бiрлескен жұмыс жүргiзуге мiндеттенедi.
Санкциялар
Қор жоғарыда аталған шарттарды орындамаған жағдайда Қаржыминi Қордың ағымдағы қаржыландырылуын тоқтата тұрады.

1. ПРЕДМЕТ СОГЛАШЕНИЯ
Настоящим Минфин и Фонд подтверждают ранее переданную на баланс Фонда следующую непогашенную задолженность сельхозтоваропроизводителей по состоянию на 1 марта 1995 года:
по директивным кредитам под гарантию Минфина в сумме 188628,2 тыс. тенге;
по директивным кредитам под гарантию обладминистраций в сумме 54385,6 тыс. тенге;
просроченную задолженность по краткосрочным ссудам, учитываемую в банках на балансовом счете N 620, в сумме 793642,5 тыс. тенге;
по кредитам, выданным на заработную плату сельхозтоваропроизводителей, в сумме 519260,1 тыс. тенге;
по кредитам на покрытие дебетового сальдо внутриреспубликанского зачета взаимной задолженности предприятий в сумме 9110829,2 тыс. тенге.
Общая сумма задолженности:
по основному долгу составляет 10666745,6 тыс. тенге;
по начисленным, но не уплаченным процентам по директивным кредитам под гарантию Минфина - в сумме 227077,5 тыс. тенге;
по начисленным, но не уплаченным процентам под гарантию обладминистраций - в сумме 52930,4 тыс. тенге;
по начисленным, но неуплаченным процентам, штрафам и пени из-за отсутствия средств на счетах хозяйствующих субъектов - в сумме 1887347,2 тыс. тенге;
по начисленным, но не уплаченным процентам по кредиту на покрытие
дебетового сальдо внутриреспубликанского зачета  - в сумме 18595762,3
тыс. тенге;
по начисленным, но не уплаченным процентам по кредиту на выплату
заработной платы - в сумме 100996,8 тыс. тенге.
Общая сумма задолженности по процентам составляет 20864114,2 тыс.
тенге по состоянию на 1 марта 1995 года.
Итоговая общая сумма задолженности по основному долгу и процентам
по вышеуказанным кредитам на 1 марта 1995 года составляет 31530859,8
тыс. тенге.
Минфин в одностороннем порядке аннулирует Фонду следующие виды
задолженности:
всю общую сумму задолженности по процентам по состоянию на 1
марта 1995 года, т.е. 20864114,2 тыс.тенге;
50% общей суммы задолженности по основному долгу на 1 марта 1995
года, т.е. 5333372,8 тыс.тенге.
Фонд обязуется:
погасить 50% общей суммы основного долга по состоянию на 1 марта 1995 года по вышеуказанным кредитам до 15 декабря 1997 года, т.е. 5333372,8 тыс. тенге;
провести следующую организационную работу по упорядочению задолженностей индивидуальных заемщиков - сельхозтоваропроизводителей, именуемых в дальнейшем "заемщики":
а) заключить в срок до 1 июля 1996 года индивидуальные договоры (приложение) с заемщиками об обязательствах последних по погашению задолженностей по вышеуказанным кредитам;
б) уведомить заемщиков, не подписывающих договоры об отмене любых форм финансовой поддержки со стороны государства;
в) провести претензионно-исковую работу с заемщиками, не подписавшими договоры в срок до 1 июля 1996 года, с дальнейшим предъявлением исков в суд на предмет взыскания задолженностей;
г) представлять Минфину ежемесячный отчет о подписанных договорах и ежеквартальный отчет о погашении сумм задолженностей заемщиками;
д) осуществлять систематический контроль за выполнением заемщиками обязательств договоров;
е) после 15 декабря 1997 года не оказывать финансовой поддержки заемщикам, не выполнившим обязательств по договорам;
ж) после 15 декабря 1997 года провести претензионно-исковую работу с заемщиками, не выполнившими обязательств по договорам, с дальнейшим предъявлением исков в суд на предмет взыскания задолженностей;
з) в случае невозможности выполнения решения суда передать материалы относительно неплатежеспособных заемщиков в суд на предмет банкротства;
и) проводить совместную работу с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации по соблюдению контроля на предмет обязательного определения правопреемников реорганизующихся заемщиков.
Санкции
В случае невыполнения Фондом вышеназванных условий Минфин приостанавливает текущее финансирование Фонда.

Қор негiзгi борыштың 50 процентiнiң сомасына тең, яғни 5333372,8 мың теңге қарызды 1997 жылдың 15 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде қайтармаған жағдайда осы соманың қарыздың төленген бөлiгiн шегерiп тастағаннан кейiнгi қалдығы 1997 жылдың мемлекеттiк бюджетiнiң Қорды қаржыландыру жөнiндегi бабының сомасынан есептен шығарылады немесе 1998 жылдың мемлекеттiк бюджетiнiң тиiстi бабына қосымша енгiзiлмейдi.
2. Келiсiмнiң күшiне ену шарттары
Осы келiсiм Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тиiстi қаулысы
қабылданған күннен бастап күшiне енедi.
Осы келiсiмге өзгертулер мен толықтырулар енгiзу тараптардың
өзара және жазба келiсiмi бойынша жүргiзiледi.
Өзара құптарлық шешiмдерге қол жетпеген жағдайда даулар заңда
белгiленген тәртiппен сотта шешiледi.
Осы келiсiм заңды құжат болып табылады, орыс тiлiнде төрт дана
етiп, тараптардың әрқайсысы үшiн екi данадан жасалды, олардың
әрқайсысының заң жүзiндегi күшi бiрдей.
3. Тараптардың деректемелерi
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi - 480091. Алматы
қаласы, Абылай хан даңғылы, 97.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi -
480065, Алматы қаласы, Республика алаңы, 15.
Қазақстан Республикасының          Ауыл шаруашылығы
Қаржы министрi                     министрлiгi жанындағы
Ауыл шаруашылығын
қаржылай қолдау
жөнiндегi мемлекеттiк
қордың президентi
ШАРТ
________________қаласы           "__"________________1996 ж.
Бiздер, төменде қол қоюшылар, бұдан әрi "Қор" деп аталатын
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Ауыл
шаруашылығы министрлiгi жанындағы ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау
жөнiндегi мемлекеттiк қоры атынан оның Уәкiлi _____________________
___________________________________________________________________
және бұдан әрi "Борышкер" деп аталатын_____________________________
___________________________________________________________________
атынан_____________________________________________________________
төмендегiлер туралы осы шартты жасадық:
1. Шарттың мәнi
1. Борышкердiң "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгi жанындағы ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау жөнiндегi
мемлекеттiк қорға меншiктiң барлық нысанындағы кредиттер бойынша
қарыздарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1995 жылғы 6 наурыздағы N 224 қаулысына сәйкес негiзгi
борышты, есептелген проценттер мен айыппұл өсiмдерiн ескерiп Қорға
_________________________________________________________________
теңге сомасында кредиттiк берешегi бар.
2. Тараптардың мiндеттерi
2.1. Қор "____________________________________________________
N___қаулысының, сондай-ақ" ________________________________________
_______________________________________________________1996 жылғы
" " ______________Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiмен
жасалған N___ негiзiнде Борышкер негiзгi қарызына есептелген
проценттердi, айыппұл өсiмiн жояды.
2.2. Борышкер _______________________________________________
теңге құрайтын негiзгi қарыз сомасының 50 процентiн 1996 жылдың 15 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде өтеуге мiндеттенедi.
2.3. Борышкердiң осы Шартқа қол қойылған сәттегi проценттер мен айыппұл өсiмдерiн төлеу есебiне жасалған төлемдерiн Қор негiзгi қарыз сомасының төлемiне қайта ресiмдейдi.
Егер төленген проценттер мен айыппұл өсiмiнiң сомасы негiзгi қарыз сомасының 50 процентiнен асып кетсе немесе соған тең болса, онда Қор Борышкердiң негiзгi қарызынан қалдық сомасын жояды.
Егер төленген проценттер мен айыппұл өсiмiнiң сомасы 50 проценттен кем болмаса, онда Борышкер қарызын өтеудi жалғастырады.
2.4. Борышкер осы шарттың 2.2-тармағының шарттарын орындаған жағдайда Қор негiзгi қарыз сомасының қалған 50 процентiн жою жөнiнде өзiне мiндеттеме алады.
2.5. Борышкер осы Шарттың 2.2.-тармағының шарттарын орындамаған жағдайда негiзгi қарыздың төленген бөлiгiн шегерiп тастағаннан кейiнгi негiзгi қарыздың толық сомасы қалпына келтiрiледi, ол _____________________________________________________теңге құрайды және осы кредиттi пайдаланған барлық уақыт үшiн 10 процент жылдық есептеле отырып, 1997 жылдың 15 желтоқсанына дейiн төлеуге жатады.
2.6. Борышкер осы Шарттың 2,5-тармағының шарттарын орындамаған жағдайда Қор Борышкерге қатысты шағым беру-талап қою жұмысын жүргiзедi.
2.7. Борышкер соттың шешiмдерiн орындай алмайтын жағдайда Қор
Борышкерге қатысты материалдарды банкроттық тұрғысында сотқа бередi.

В случае невозврата Фондом в срок до 15 декабря 1997 года задолженности, равной сумме 50% основного долга, т.е. 5333372,8 тыс. тенге, остаток от этой суммы за вычетом оплаченной части задолженности списывается с сумм статьи государственного бюджета 1997 года по финансированию Фонда или не довносится в соответствующую статью государственного бюджета 1998 года.
2. УСЛОВИЯ ВСТУПЛЕНИЯ СОГЛАШЕНИЯ В СИЛУ
Настоящее соглашение вступает в силу со дня принятия соответствующего постановления Правительства Республики Казахстан.
Внесение изменений и дополнений в настоящее соглашение
производится по взаимному и письменному соглашению сторон.
В случае недостижения взаимоприемлемых решений споры разрешаются
в суде в установленном законом порядке.
Настоящее соглашение является юридическим документом, составлено
в четырех экземплярах на русском языке по два для каждой из сторон,
каждый из которых имеет равную юридическую силу.
3. РЕКВИЗИТЫ СТОРОН
Министерство финансов Республики Казахстан - 480091, г. Алматы,
пр. Абылай хана, 97.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан - 480065,
г. Алматы, пл. Республики, 15.
Министр финансов                     Президент Государственного
Республики Казахстан                 фонда финансовой поддержки
сельского хозяйства при
Министерстве сельского
хозяйства
____________________                 __________________________
А. Павлов                            А. Романов
Приложение
Д О Г О В О Р
г. _____________                 "___" ___________ 1996 года
Мы, нижеподписавшиеся, Государственный фонд финансовой поддержки
сельского хозяйства при Министерстве сельского хозяйства Республики
Казахстан в лице Представителя _____________________________________
___________, именуемый в дальнейшем "Фонд", и ______________________
______________________ в лице _____________________________________,
именуемый в дальнейшем "Должник", заключили настоящий договор о
нижеследующем:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА
Должник согласно постановлению Кабинета Министров Республики
Казахстан от 6 мая 1995 г. N 224 "О передаче Государственному фонду
финансовой поддержки сельского хозяйства при Министерстве сельского
хозяйства Республики Казахстан задолженностей по всем централизованным
(директивным) кредитам, выданным сельскохозяйственным
товаропроизводителям всех форм собственности" имеет кредиторскую
задолженность перед Фондом в сумме __________________________________
______________________ тенге, с учетом основного долга, начислянных
процентов и штрафных пеней.
2. ОБЯЗАННОСТИ СТОРОН
2.1 Фонд на основании постановления Правительства Республики
Казахстан от "___" _____________ 1996 г.  N _________________________,
"___________________________________________________________________",
а также соглашения с Министерством финансов Республики Казахстан от
"__" _____________ 1996 г. N ___ ____________________________________
________________________________ аннулирует проценты, штрафную пеню,
начисленные на основную задолженность Должника.
2.2 Должник обязуется в срок до 15 декабря 1996 года произвести
погашение 50 процентов от суммы основного долга, что составит _______
______________________________________________________________ тенге.
2.3 Платежи, совершенные Должником в счет уплаты процентов и штрафных пеней, к моменту подписания настоящего договора переоформляются Фондом в уплату суммы основного долга.
Если сумма уплаченных процентов и штрафной пени превышает или равна 50 процентам суммы основного долга, то Фонд аннулирует Должнику остаток суммы основного долга.
Если сумма уплаченных процентов и штрафной пени меньше 50 процентов, то Должник продолжает погашать задолженность.
2.4 При выполнении Должником условий п. 2.2 настоящего Договора Фонд берет на себя обязательность по аннулированию оставшихся 50 процентов от суммы основного долга.
2.5 В случае невыполнения Должником условий п. 2.2 настоящего Договора восстанавливается полная сумма основного долга, за вычетом выплаченной части основного долга, что составит ____________________ ___________________ тенге и подлежит выплате до 15 декабря 1997 года с начислением 10 процентов годовых за все время пользования данным кредитом.
2.6 В случае невыполнения должником условий п. 2.5 настоящего Договора Фонд проводит претензионно-исковую работу в отношении Должника.
2.7 В случае невозможности выполнения решений суда Должником Фонд
передает материалы относительно Должника в суд на предмет банкротства.

3. Қосымша шарттар
3.1. Осы шарт бiрдей заң күшi бар 3 дана етiп жасалды, шарттың
бiреуi - Қорға, екiншiсi - Борышкерге, үшiншiсi - Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне арналған.
3.2. Барлық даулы мәселелер Қазақстан Республикасының
заңдарында белгiленген тәртiппен шешiледi.
3.3. Шарт тараптардың келiсiмiнсiз өзгертуге жатпайды.
4. Тараптардың деректемелерi
Қор                              Борышкер
__________________                _____________________
__________________                _____________________
__________________                _____________________
__________________                _____________________
__________________                _____________________

3. ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ УСЛОВИЯ
3.1 Настоящий договор составлен в 3 экземплярах, имеющих
одинаковую юридическую силу, один - для Фонда, второй - для Должника,
третий - для Министерства финансов Республики Казахстан.
3.2 Все спорные вопросы решаются в установленном
законодательством Республики Казахстан порядке.
3.3 Договор не подлежит изменению без согласия сторон.
4. РЕКВИЗИТЫ СТОРОН
ФОНД                            ДОЛЖНИК
___________________               ____________________
___________________               ____________________
___________________               ____________________
___________________               ____________________
___________________               ____________________