Ақмола қаласы мен оның ықпал аймағының аумағында еркiн кеден аймағын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 6 маусым N 708. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.08.28. N 1062 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес "Қазақстан Республикасының астанасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 қыркүйектегi N 2457 Заң күшi бар Жарлығын орындау үшiн және Ақмола қаласы мен ықпал аймағын дамыту үшiн абаттандыру және қолайлы жағдайлар жасауға инвестицияларды тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Ақмола қаласы мен оның ықпал аймағының аумағында еркiн кеден аймағы құрылсын.
2. "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 71-бабында қарастырылған Ақмола қаласы мен оның ықпал аймағы аумағына әкелiнетiн шетелдiк тауарларға қатысты қоса берiлiп отырған тiзбедегi тауарлардан басқасына еркiн кеден аймағының тәртiбi орнатылсын.
3. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi Ақмола және Көкшетау облыстарының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарымен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен және Ұлттық Банкiмен келiсiп, Ақмола қаласы мен оның ықпал аумағындағы еркiн кеден аймағы туралы Ереженi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне бiр ай мерзiмде ұсынсын.
4. Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комиссия Ақмола қаласы мен оның ықпал аумағында еркiн кеден аймағы аумағының шекарасын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне үш ай мерзiмде дайындап, ұсынсын.
5. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi Ақмола қаласы оның ықпал аймағы аумағында Еркiн кеден аймағының кеден басқармасын кеден органдарының жалпы штат саны шегiнде құрсын.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Ақмола облысының әкiмiмен бiрлесiп, Еркiн кеден аймағының кеден басқармасына Ақмола қаласына қажеттi қызмет үй-жайын бөлу туралы мәселенi шешсiн.
7. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Кеден комитетiмен бiрлесiп, Ақмола облысы мен оның ықпал аймағының аумақтық шекарасы арқылы тауарлар мен көлiк құралдарының өтуiне бақылау ұйымдастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы

О создании свободной таможенной зоны на территориях города Акмолы и зон его влияния
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1996 г. N 708. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 августа 1996 г. N 1062. ~P961062
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 15 сентября 1995 года N 2457 U952457_ "О столице Республики Казахстан", в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2368 Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" и в целях привлечения инвестиций для обустройства и создания благоприятных условий для развития города Акмолы и зон его влияния Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать на территориях города Акмолы и зон его влияния свободную таможенную зону.
2. Установить режим свободной таможенной зоны в отношении иностранных товаров, ввозимых на территории города Акмолы и зон его влияния, предусмотренных статьей 71 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О таможенном деле в Республике Казахстан", за исключением товаров согласно прилагаемому перечню.
3. Таможенному комитету Республики Казахстан в месячный срок совместно с местными представительными и исполнительными органами Акмолинской и Кокшетауской областей по согласованию с Министерством экономики, Министерством финансов, Министерством промышленности и торговли и Национальным Банком Республики Казахстан представить на утверждение Правительства Республики Казахстан Положение о свободной таможенной зоне на территориях города Акмолы и зон его влияния.
4. Государственной комиссии Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу в трехмесячный срок подготовить и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан границы территории свободной таможенной зоны города Акмолы и территории зон его влияния.
5. Таможенному комитету Республики Казахстан создать на территории города Акмолы и зон его влияния Таможенное управление свободной таможенной зоны в пределах общей штатной численности таможенных органов.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с акимом Акмолинской области решить вопрос о выделении Таможенному управлению свободной таможенной зоны необходимых служебных помещений в городе Акмоле.
7. Министерству внутренних дел совместно с Таможенным комитетом Республики Казахстан организовать контроль за перемещением через территориальные границы города Акмолы и зон его влияния товаров и транспортных средств.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН

Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 маусымдағы 708 қаулысымен БЕКIТIЛГЕН
Ақмола қаласымен оның ықпал аймағының еркiн кеден
аймағында кеден баж салықтары салынуы тиiс тауарлардың
ТIЗБЕСI
1. Этил спиртi
2. Арақ
3. Ликер-арақ бұйымдары
4. Күшейтiлген сусындар, күшейтiлген шырындар мен бальзамдар
5. Шараптар
6. Коньяктар
7. Шампан шараптары
8. Сыра
9. Шарап материалдары
10. Темекi бұйымдары
11. Темекiсi бар өзге де бұйымдар
12. Оқ ату және газ қаруы

постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1996 г. N 708
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, подлежащих обложению таможенными пошлинами в
свободной таможенной зоне города Акмолы и зон его влияния
1. Спирт этиловый.
2. Водка.
3. Ликеро-водочные изделия.
4. Крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы.
5. Вина.
6. Коньяки.
7. Шампанские вина.
8. Пиво.
9. Виноматериалы.
10. Табачные изделия.
11. Прочие изделия, содержащие табак.
12. Огнестрельное и газовое оружие.