Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы мемлекеттiк сыйлықтар жөнiндегi комитетiнiң құрамы мен төралқасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 13 тамыз N 1003. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.05.25. N 477 қаулысымен. ~P980477
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы мемлекеттiк сыйлықтар жөнiндегi комитетiнiң құрамы мен төралқасы бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы
Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы
мемлекеттiк сыйлықтар жөнiндегi комитетiнiң құрамы мен төралқасы
туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы
8 қыркүйектегi N 1007 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,
1994 ж., N 38, 416-бап) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 13 тамыздағы
N 1003 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Қазақстан
Республикасының Ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы
мемлекеттiк сыйлықтар жөнiндегi комитетiнiң
ҚҰРАМЫ
Комитеттiң Төралқасы:
Школьник В.С.            - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрi - Ғылым академиясының
президентi, техника ғылымдарының
докторы, комитеттiң төрағасы
Байтулин И.О.            - Қазақстан Республикасының
Гидрометеорология жөнiндегi бас
басқармасының жанындағы Қазақ
қоршаған орта мен климат мониторингi
ғылыми-зерттеу институтының
директоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының академигi,
комитет төрағасының орынбасары
Жұрынов М.Ж.             - Қазақстан Республикасының Бiлiм
министрi, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының академигi
Қалиев Ғ.Ә.              - Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының академигi
Құлжанов М.К.            - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнiң орынбасары,
медицина ғылымдарының докторы
Нәрiбаев К.Н.            - Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк
ұлттық университетiнiң ректоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент мүшесi
Сыдықов Ж.С.             - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясының
Ұ.М.Ахмедсафин атындағы Гидрогеология
және гидрофизика институтының бас
ғылыми қызметкерi, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
академигi
Қондыбаева Г.Р.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясының
бөлiм бастығы, химия ғылымдарының
кандидаты, комитеттiң жауапты
хатшысы
Комитет мүшелерi:
Әдекенов С.М.            - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Фитохимия институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Аханов Ж.Ү.              - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Биологиялық ғылымдар бөлiмшесiнiң
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Әбiшев Ж.Н.              - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Минералды шикiзатты кешендi ұқсату
Ұлттық ғылыми орталығының бас
директоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Айдарханов М.Б.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ақпарат және басқару проблемалары
институтының директоры, физика-
математика ғылымдарының докторы
Байболов С.М.            - Қазақстан Республикасы Құрылыс,
тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрiнiң орынбасары,
техника ғылымдарының докторы
Балабеков О.С.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Оңтүстiк Қазақстан бөлiмшесiнiң
академик-хатшысы мiндетiн атқарушы,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Бейсембаев Б.Б.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Металлургия және кен байыту
институтының директоры, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Бишiмбаев У.Қ.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Қызылорда агроөнеркәсiп өндiрiсi
инженерлерi институтының ректоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Балмұқанов С.Б.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Медицина ғылымдары бөлiмшесiнiң
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
академигi
Воцалевский Э.С.         - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Қ.И.Сатпаев атындағы Геологиялық
ғылымдар институтының бас ғылыми
қызметкерi, геология-минералогия
ғылымдарының докторы
Грибановский А.П.        - Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының академигi
Жолдасбеков С.Ө.         - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Механика және машинатану
институтының директоры, физика-
математика ғылымдарының докторы
Даукеев С.Ж.             - Қазақстан Республикасының Геология
және жер қойнауын қорғау министрi,
геология-минерология ғылымдарының
кандидаты
Дробжев В.И.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
президентiнiң орынбасары, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Еремин Ю.П.              - техника ғылымдарының докторы
Жұбанов Қ.А.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Химия-технологиялық ғылымдар
бөлiмшесiнiң академик-хатшысы,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Жетбаев Ә.Қ.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ядролық физика институтының
директоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Жеңсiкбаев А.А.          - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгi Алматы жоғары техникалық
училищесi бастығының орынбасары,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Қадiржанов К.К.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ұлттық ядролық орталығы бас
директорының орынбасары, физика-
математика ғылымдарының докторы
Қозыбаев М.Қ.            - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ш.Ш.Уәлиханов атындағы Тарих және
этнология институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының академигi
Қожахметов С.М.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Жер туралы ғылымдар бөлiмшесiнiң
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
академигi
Қошанов А.Қ.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Қоғамдық ғылымдар бөлiмшесiнiң
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
академигi
Көмеков Б.Е.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ш.Ш.Уәлиханов атындағы Тарих және
этнология институтының бөлiм
меңгерушiсi, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Күрскеев А.К.            - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Сейсмология институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Карапатницкий И.А.       - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Физика техника институтының
лаборатория меңгерушiсi,
физика-математика ғылымдарының
докторы
Қарабаев М.Қ.            - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Биотехнология жөнiндегi ұлттық
орталығы бас директорының
орынбасары, биология ғылымдарының
докторы
Ксандопуло Г.И.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Жану проблемалары институтының
директоры, химия ғылымдарының
докторы
Молдабеков М.М.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
жанындағы Ұлттық аэроғарыш
агенттiгi бас директорының
орынбасары, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Мұқашев Б.Н.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Физика-техника институтының
директоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының академигi
Момынов Т.А.             - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгi Алматы медицина
институтының ректоры, медицина
ғылымдарының докторы
Нәдiров Н.К.             - Қазақстан Республикасының Мұнай
және газ өнеркәсiбi министрлiгi
"Мұнай" ғылыми-өндiрiстiк орталығы"
АҚ бiрiншi вице-президентi,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының академигi
Наурызбаев М.К.          - Әл-Фараби атындағы Қазақ
мемлекеттiк ұлттық университетi
химия факультетiнiң деканы, химия
ғылымдарының докторы
Нечаев И.Н.              - Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Омаров Т.Б.              - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
В.Г.Фесенков атындағы Астрофизика
институтының бөлiм меңгерушiсi,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Пивень Г.Г.              - Қазақстан Республикасы Бiлiм
министрлiгi Қарағанды мемлекеттiк
техникалық университетiнiң ректоры,
техника ғылымдарының докторы
Пiралиев Қ.Ж.            - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ә.Б.Бектұров атындағы химия
ғылымдары институты директорының
орынбасары, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Рахымбаев I.Р.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Өсiмдiк физиологиясы, генетикасы
және биоинженериясы институтының
директоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Рогов Е.И.               - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Д.А.Қонаев атындағы Тау-кен iстерi
институтының директоры, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Садықов Т.С.             - Қазақстан Республикасы Бiлiм
министрлiгi Абай атындағы Алматы
мемлекеттiк университетiнiң ректоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Сүлейменов М.К.          - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрлiгi Қазақ мемлекеттiк заң
институты ғылыми-зерттеу орталығының
директоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Сұлтанғазин Ө.М.         - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
президентiнiң бiрiншi орынбасары -
вице-президентi, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
академигi
Тәлiпов К.Т.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Шығыстану институтының докторанты,
филология ғылымдарының кандидаты
Тәкiбаев Ж.С.            - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Ұлттық ядролық орталығының ғылыми
жетекшiсi, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының академигi
Тәшенов К.Т.             - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Физиология институтының бөлiм
меңгерушiсi, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының академигi
Оразалиев Р.А.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының академигi
Үсенов А.Ү.              - "Алтыналмас" ұлттық акционерлiк
компаниясының вице-президентi,
техника ғылымдарының кандидаты
Харин С.Н.               - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Физика-математика ғылымдары
бөлiмшесiнiң академик-хатшысы,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Құсайынов Қ.Ш.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
А.Байтұрсынов атындағы Тiл бiлiмi
институтының директоры, филология
ғылымдарының докторы
Қайыров Ғ.Б.             - Қазақстан Республикасы Мұнай және
газ өнеркәсiбi министрлiгi "Мұнайгаз"
мемлекеттiк холдинг компаниясы
техникалық бас басқармасының бастығы,
техника ғылымдарының докторы

О составе и президиуме Комитета по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 1996 г. N 1003. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 мая 1998 г. N 477 ~P980477.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить состав и президиум Комитета по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Правительстве Республики Казахстан (прилагается).
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1994 г. N 1007 "О составе и президиуме Комитета по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 38, ст. 416).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 августа 1996 г. N 1003
С О С Т А В
Комитета по Государственным премиям
Республики Казахстан в области науки,
техники и образования при Правительстве
Республики Казахстан
Президиум Комитета:
Школьник В.С.      - Министр науки - президент Академии наук
Республики Казахстан, доктор технических
наук, председатель Комитета
Байтулин И.О.      - директор Казахского
научно-исследовательского института
мониторинга окружающей среды и климата
при Главном управлении по
гидрометеорологии Республики Казахстан,
академик Академии наук Республики
Казахстан, заместитель
председателя Комитета
Журинов М.Ж.       - Министр образования Республики Казахстан,
академик Академии наук Республики
Казахстан
Калиев Г.А.        - академик Академии наук Республики
Казахстан
Кульжанов М.К.     - заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан, доктор медицинских
наук
Нарибаев К.Н.      - ректор Казахского государственного
национального университета имени
Аль-Фараби, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Сыдыков Ж.С.       - главный научный сотрудник Института
гидрогеологии и гидрофизики имени
У.М.Ахмедсафина Министерства науки
- Академии наук Республики Казахстан,
академик Академии наук Республики Казахстан
Кондубаева Г.Р.    - начальник отдела Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан,
кандидат химических наук, ответственный
секретарь Комитета
Члены Комитета:
Адекенов С.М.      - директор Института фитохимии Министерства
науки - Академии наук Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Аханов Ж.У.        - академик-секретарь Отделения биологических
наук Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, член-корреспондент
Академии наук Республики Казахстан
Абишев Ж.Н.        - генеральный директор Национального научного
центра по комплексной переработке минерального
сырья Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Айдарханов М.Б.    - директор Института проблем информатики и
управления Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан, доктор
физико-математических наук
Байболов С.М.      - заместитель Министра строительства,
жилья и застройки территорий Республики
Казахстан, доктор технических наук
Балабеков О.С.     - и.о. академика-секретаря Южно-
Казахстанского Отделения Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Бейсембаев Б.Б.    - директор Института металлургии и
обогащения Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан
Бишимбаев В.К.     - ректор Института инженеров
агропромышленного производства
Министерства науки - Академии наук,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Балмуханов С.Б.    - академик-секретарь Отделения медицинских
наук Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, академик Академии
наук Республики Казахстан
Воцалевский Э.С.   - главный научный сотрудник Института
геологических наук имени К.И. Сатпаева
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, доктор
геолого-минералогических наук
Грибановский А.П.  - академик Академии наук Республики
Казахстан
Джолдасбеков С.У.  - директор Института механики и
машиноведения Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан,
доктор физико-математических наук
Даукеев С.Ж.       - Министр геологии и охраны недр
Республики Казахстан, кандидат
геолого-минералогических наук
Дробжев В.И.       - заместитель Министра науки - президента
Академии наук Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Еремин Ю.П.        - доктор технических наук
Жубанов К.А.       - академик-секретарь Отделения
химико-технологических наук Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Жетбаев А.К.       - директор Института ядерной физики
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, член-корреспондент
Академии наук Республики Казахстан
Женсыкбаев А.А.    - заместитель начальника Алматинского
высшего технического училища Министерства
внутренних дел Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Кадыржанов К.К.    - заместитель генерального директора
Национального ядерного центра Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, доктор физико-математических
наук
Козыбаев М.К.      - директор Института истории и этнологии
имени Ч.Ч.Валиханова Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, академик Академии наук
Республики Казахстан
Кожахметов С.М.    - академик-секретарь Отделения наук о
Земле Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, академик Академии
наук Республики Казахстан
Кошанов А.К.       - академик-секретарь Отделения общественных
наук Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, академик Академии
наук Республики Казахстан
Кумеков Б.Е.       - заведующий отделом Института истории
и этнологии имени Ч.Ч.Валиханова
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, член-корреспондент
Академии наук Республики Казахстан
Курскеев А.К.      - директор Института сейсмологии
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, член-корреспондент
Академии наук Республики Казахстан
Карапатницкий И.А. - заведующий лабораторией Физико-
технического института Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, доктор физико-математических
наук
Карабаев М.К.      - заместитель генерального директора
Национального центра по биотехнологии
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, доктор биологических
наук
Ксандопуло Г.И.    - директор Института проблем горения
Министерства образования Республики
Казахстан, доктор химических наук
Молдабеков М.М.    - заместитель генерального директора
Национального аэрокосмического агентства
при Министерстве науки - Академии наук
Республики Казахстан, член-корреспондент
Академии наук Республики Казахстан
Мукашев Б.Н.       - директор Физико-технического института
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, академик Академии
наук Республики Казахстан
Муминов Т.А.       - ректор Алматинского медицинского института
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан, доктор медицинских наук
Надиров Н.К.       - первый вице-президент акционерного
общества "Научно-производственный центр
"Мунай" Министерства нефтяной и газовой
промышленности Республики Казахстан,
академик Академии наук Республики
Казахстан
Наурызбаев М.К.    - декан химического факультета Казахского
государственного национального
университета имени Аль-Фараби, доктор
химических наук
Нечаев И.Н.        - член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Омаров Т.Б.        - заведующий отделом Астрофизического
института имени В.Г.Фесенкова Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Пивень Г.Г.        - ректор Карагандинского государственного
технического университета Министерства
образования Республики Казахстан,
доктор технических наук
Пралиев К.Д.       - заместитель директора Института химических
наук имени А.Б.Бектурова Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Рахимбаев И.Р.     - директор Института физиологии, генетики и
биоинженерии растений Министерства науки
- Академии наук Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Рогов Е.И.         - директор Института горного дела имени
Д.А.Кунаева Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Садыков Т.С.       - ректор Алматинского государственного
университета имени Абая Министерства
образования Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Сулейменов М.К.    - директор научно-исследовательского центра
Казахского государственного юридического
института Министерства юстиции Республики
Казахстан, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Султангазин У.М.   - первый заместитель - вице-президент
Министра науки - Академии наук Республики
Казахстан, академик Академии наук
республики Казахстан
Талипов К.Т.       - докторант Института востоковедения
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, кандидат философских
наук
Такибаев Ж.С.      - научный руководитель Национального
ядерного центра Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан,
академик Академии наук Республики
Казахстан
Ташенов К.Т.       - заведующий отделом Института физиологии
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, академик Академии
наук Республики Казахстан
Уразалиев Р.А.     - академик Академии наук Республики
Казахстан
Усенов А.У.        - вице-президент Национальной акционерной
компании "Алтыналмас", кандидат
технических наук
Харин С.Н.         - академик-секретарь Отделения физико-
математических наук Министерства науки
- Академии наук Республики Казахстан,
член-корреспондент Академии наук
Республики Казахстан
Хусаинов К.Ш.      - директор Института языкознания имени
А.Байтурсынова Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан,
доктор филологических наук
Хаиров Г.Б.        - начальник Главного технического управления
Государственной холдинговой компании
"Мунайгаз" Министерства нефтяной и газовой
промышленности Республики Казахстан,
доктор технических наук