Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 22 желтоқсандағы N 1447 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 20 тамыз N 1029. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.12.01. N 1219 қаулысымен. ~P981219
Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың Мемлекеттiк қорының функциясын нақтылау, оның қаражаттарын жұмсаудың ашықтық тетiгi мен есептiлiк жүйесiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың Мемлекеттiк қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 22 желтоқсандағы N 1447 P941447_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 48, 542-бап) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
3-тармақтағы "мемлекеттiк ауыл шаруашылығы кәсiпорындарын жекешелендiруден" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
"7. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың Мемлекеттiк қорымен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша Қордың шығындары мен берешектiк жай-күйi туралы есептiлiктiң неғұрлым жетілдiрiлген нысанын жүргiзсiн";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың Мемлекеттiк қоры туралы ережеде:
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң реформаларды тереңдету және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi iс-қимыл бағдарламасына" деген сөздер "1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакциямен берiлсiн:
"Қор өз қызметiнде Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтары мен өкiмдерiн, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулыларын, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады";
4-тармақта:
төртiншi абзац мынадай редакциямен берiлсiн:
"Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлердiң орталықтандырылған және директивтi кредиттер бойынша Қорға жатқызылған берешектерiне есеп жүргiзу және олардың қайтарылуын қамтамасыз ету";
Бесiншi - он бiрiншi абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тараумен толықтырылсын:
"1997 жылдан бастап мынадай бағыттарды:
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi әзiрлеген басымдылықты технологиялар мен жобаларды игерудiң негiзiнде ауыл шаруашылығының жекелеген салаларын дамытудың республикалық мақсатты бағдарламаларын конкурстық принциптерде;
ауыл шаруашылығы секторында жекешелендiру кезеңiнде жүргiзiлген құрылымдық қайта құруларға қаржылық қолдау көрсетудi;
шаруа (фермерлiк) қожалықтарын қоса есептегендегi шағын және орташа агробизнестiң қалыптасуына қаржылық көмек көрсетудi;
мал тұқымын асылдандыру iсiн, тұқым шаруашылығын дамыту, жануарларды мал дәрiгерлiк қорғау жөнiндегi шараларға мемлекеттiк қолдау көрсетудi қаржыландыру жүзеге асырылсын;
Қордың қаражаттары ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрудi тiкелей дотациялауға бағытталмайды";
5-тармақтың үшiншi және төртiншi абзацтары алынып тасталсын;
8-тармақтың екiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакциямен берiлсiн:
"Қор:
ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң берешектiк жай-күйiн бақылауды жүзеге асыру, қарыздарды өндiрiп алу жөнiндегi тәртiптi айқындау және қолданылып жүрген заңдардың шеңберiнде шаралар қолдану;
ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнен және олардың борышқорларынан қажеттi ақпараттар мен есеп берулер алу;
ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң қызметiне және қордан бөлiнген қаражаттардың мақсатты пайдаланылуына аудиторлық тексерулер белгiлеу құқықтарына ие болады";
11-тармақтағы "Қор бұл шараларды қаржыландыруды тоқтатады" деген сөздер "Қор осы әрекеттермен жол берiлген зияндар жөнiнде шаралар қолданады" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзац алынып тасталсын;
12-тармақта бiріншi сөйлем мынадай редакциямен берiлсiн:
"Қордың қызметiне басшылықты құрамына Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң екi өкiлi, Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң, Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазагроөнеркәсiпбанкiнiң, "Қазагро" Қазақстан фермерлерiнiң ұлттық федерациясының, Қазақстанның Аграрлық одағының, Қазақстан Республикасы Ғылыми министрлiгi - Ғылым академиясының бiр-бiрден өкiлдерi кiретiн Республикалық ведомствоаралық кеңес жүзеге асырады";
екiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкіметi" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкіметiне" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 декабря 1994 г. N 1447
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1996 г. N 1029. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 декабря 1998 г. N 1219 ~P981219.
В целях конкретизации функций Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства, создания механизма открытости и системы отчетности в расходовании его средств Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 декабря 1994 г. N 1447 P941447_ "О создании Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 48, ст. 542) следующие изменения и дополнения:
в пункте 3 исключить слова "от приватизации государственных сельскохозяйственных предприятий";
дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Государственным фондом финансовой поддержки сельского хозяйства в месячный срок ввести по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан более совершенную форму отчетности о расходах и состоянии задолженности Фонда";
в Положении о Государственном фонде финансовой поддержки сельского хозяйства, утвержденном указанным постановлением;
в преамбуле слова "Программой действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ и выходу из экономического кризиса" заменить словами "Планом действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"В своей деятельности Фонд руководствуется законами Республики Казахстан, указами и распоряжениями Президента Республики Казахстан, постановлениями Правительства Республики Казахстан, а также настоящим Положением";
в пункте 4:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Учет и обеспечение возвратности отнесенных на Фонд задолженностей сельскохозяйственных товаропроизводителей по централизованным и директивным кредитам";
абзацы пятый-одиннадцатый исключить;
дополнить разделом следующего содержания:
"осуществлять, начиная с 1997 года, финансирование следующих направлений:
выполнение разработанных Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан республиканских целевых программ развития отдельных отраслей сельского хозяйства на основе освоения приоритетных технологий и проектов на конкурсных принципах;
финансовая поддержка структурных преобразований, проводимых в сельскохозяйственном секторе в постприватизационный период;
оказание финансовой помощи становлению малого и среднего агробизнеса, включая крестьянские (фермерские) хозяйства;
государственная поддержка развития племенного дела, семеноводства, мер по ветеринарной защите животных;
Средства Фонда не могут быть направлены на прямое дотирование производства сельскохозяйственной продукции";
абзацы третий и четвертый пункта 5 исключить;
в абзаце втором пункта 8 слова "территориальными органами Министерства экономики и Министерства финансов Республики Казахстан" заменить словами "Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"Фонд наделяется правами:
осуществлять контроль за состоянием задолженности сельскохозяйственных товаропроизводителей, определять порядок и принимать в рамках действующего законодательства меры по взысканию долгов;
получать необходимую информацию и отчетность от сельскохозяйственных товаропроизводителей и их должников;
назначать аудиторские проверки деятельности сельскохозяйственных товаропроизводителей и целевого использования выделенных из Фонда средств";
в пункте 11 слова "Фонд прекращает финансирование этих мероприятий" заменить словами "Фонд принимает меры по возмещению допущенного этими действиями ущерба";
абзац второй исключить;
в пункте 12 первое предложение изложить в следующей редакции:
"Руководство деятельностью Фонда осуществляет Республиканский межведомственный совет, в состав которого входят два представителя Министерства финансов Республики Казахстан, по одному представителю от Министерства экономики, Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Национального Банка Республики Казахстан, Казагропромбанка, Национальной федерации фермеров Казахстана "Казагро", Аграрного союза Казахстана, Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан";
в абзаце втором слова "Кабинетом Министров Республики Казахстан" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
в абзаце восьмом слова "Кабинет Министров Республики Казахстан" заменить словами "Правительство Республики Казахстан";

2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қаржы министрлiгi "Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiн (жалпы бөлiм) күшiне енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1994 жылғы 27 желтоқсандағы N 269 P940269_ қаулысына сәйкес ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың Мемлекеттiк қорын Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнде (жалпы бөлiм) көзделген ұйымдық-құқықтық нысанға қайта құруды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

2. Министерству сельского хозяйства, Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 27 декабря 1994 г. N 269 B945400_ "О введении в действие Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть)" обеспечить преобразование Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства в организационно-правовую форму, предусмотренную Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть).
Премьер-Министр
Республики Казахстан