Гидрогеологиядағы басқару құрылымын мемлекеттiк реттеу және жетiлдiру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 21 тамыз N 1042. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл бағдарламасына сәйкес гидрогеологиялық жұмыстарды жүргiзу кезiнде шаруашылық субъектiлерiнiң қызметiн реттеу және шектеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Гидрогеология" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқығын қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес тоқтатсын;
акционерлердiң жалпы жиналысына "Гидрогеология" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын тарату жөнінде ұсыныс енгiзсiн және оны таратуды қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жүзеге асырсын;
"Гидрогеология" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының таратылғаннан кейiнгi қалған мүлкiн сату үшiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн;
қоса берiлiп отырған тiзбеде көрсетiлген және бұрын "Гидрогеология" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрылымына кiрген акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакетiн сату үшiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қоса берiлiп отырған тiзбеде көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакетiн сату кезiнде тендердiң бiр шарты ретiнде сатып алушының жерасты суларының мониторингi бойынша режимдi гидрогеологиялық партияларды сақтау және мемлекеттiк тапсырысты орындау жөнiндегi мiндеттемесiн ескерсiн.
3. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi екi ай мерзiм iшiнде гидрогеологиялық жұмыстарды жүргiзу кезiнде шаруашылық субъектiлерiнiң қызметiн реттеу және шектеу саласындағы оның құзыретiн айқындайтын қолданылып жүрген нормативтiк актiлерге толықтырулар енгiзу туралы ұсыныс енгiзсiн.
4. "Гидрогеология" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 898 қаулысының күшi жойылған деп танылсын /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 38, 444-бап/.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 тамыздағы
N 1042 қаулысына
қосымша
"Гидрогеология" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
құрылымына бұрын кiрген және акцияларының мемпакетiн
сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне қолданылып жүрген
заңдарға сәйкес берiлетiн акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI      ______________________________________________________________
N |                                 |Акцияларының мемлекеттiк
р/с|              Атауы              |пакетiнiң шамасы, %
|                                 |
___|_________________________________|________________________
|                                 |
1.|"Алматыгидрогеология" АҚ         |         20
2.|"Актюбгидрогеология" АҚ          |         39
3.|"Атыраугидрогеология" АҚ         |         39
4.|"Жамбылгидрогеология" АҚ         |         39
5.|"Жайықгидрогеология" АҚ          |         90
6.|"Көкшетаугидрогеология" АҚ       |         39
7.|"Қостанайгидрогеология" АҚ       |         90
8.|"Кзылордагидрогеология" АҚ       |         45,4
9.|"Павлодаргидрогеология" АҚ       |         39
10.|"Семейгидрогеология" АҚ          |         60
11.|"Талдықорғангидрогеология" АҚ    |         70
12.|"Шымкентгидрогеология" АҚ        |         39

Вопросы государственного регулирования и совершенствования структуры управления в гидрогеологии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 1996 г. N 1042. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В соответствии с Программой действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы и в целях регулирования и ограничения деятельности хозяйствующих субъектов при проведении гидрогеологических работ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
прекратить права Государственной акционерной компании "Гидрогеология" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ согласно прилагаемому перечню;
внести на общее собрание акционеров предложение о ликвидации Государственной акционерной компании "Гидрогеология" и осуществить ее ликвидацию в соответствии с действующим законодательством;
оставшееся после ликвидации имущество Государственной акционерной компании "Гидрогеология" передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации в соответствии с действующим законодательством;
государственные пакеты акций акционерных обществ, указанных в прилагаемом перечне и входивших ранее в структуру Государственной акционерной компании "Гидрогеология", передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации в соответствии с действующим законодательством.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации предусмотреть одним из условий тендера при реализации государственных пакетов акций акционерных обществ, указанных в прилагаемом перечне, обязательства покупателя по сохранению режимных гидрогеологических партий и выполнение государственного заказа по мониторингу подземных вод.
3. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан в двухмесячный срок подготовить предложения по внесению в действующие нормативные акты дополнений, определяющих его компетенцию в области регулирования и ограничения деятельности хозяйствующих субъектов при проведении гидрогеологических работ.
4. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 898 "О Государственной акционерной компании "Гидрогеология" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 38, ст. 444).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 1996 г. N 1042
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ, входивших ранее в структуру
Государственной акционерной компании "Гидрогеология" и госпакеты
акций которых передаются в Государственный комитет
Республики Казахстан по приватизации для реализации в
соответствии с действующим законодательством
--------------------------------------------------------------------
N !           Наименование          !    Размер государственного
п/п!                                 !     пакета акций, %
--------------------------------------------------------------------
1.  АО "Алматыгидрогеология"                     20
2.  АО "Актюбгидрогеология"                      39
3.  АО "Атыраугидрогеология"                     39
4.  АО "Жамбылгидрогеология"                     39
5.  АО "Жайыкгидрогеология"                      90
6.  АО "Кокшетаугидргеология"                    39
7.  АО "Кустанайгидрогеология"                   90
8.  АО "Кзылордагидрогеология"                   45,4
9.  АО "Павлодаргидрогеология"                   39
10.  АО "Семейгидрогеология"                      60
11.  АО "Талдыкоргангидрогеология"                70
12.  АО "Шымкентгидрогеология"                    39