Қытай Халық Республикасы кредитiн пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 26 тамыздағы N 1056
Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы арасында 1994 жылғы 26 сәуiрде жасалған Үкiметаралық Келiсiмге сәйкес берiлген 50 (елу) миллион қытай юаны мөлшерiндегi қытай кредитiн тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiнiң Қытай Халық Республикасының 50 (елу) миллион қытай юаны мөлшерiндегi кредитiн құрылыс материалдары, шағын механикаландыру бұйымдары мен құралдары өндiрiсiн ұйымдастыру жөнiндегi "Харе" қазақ-қытай бiрлескен кәсiпорнының жобасын жүзеге асыру үшiн пайдалану туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiмен бiрлесiп Қытай Халық Республикасы берген кредит қаражаты есебiнен құрылыс материалдары, шағын механикаландыру бұйымдары мен құралдары өндiрiсiн ұйымдастыру жөнiндегi жобаның жүзеге асырылуын қамтамасыз етсiн.
3. Кредит бойынша негiзгi қарызды, проценттердi және барлық жолай төлемдердi төлеудi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне осы кредиттi өтеу жөнiнде кепiлдi мiндеттеме ұсынатын "Мантра" акционерлiк қоғамы өз мiндетiне алатындығы назарға алынсын.
4. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне аталған кредиттi белгiленген тәртiпке сәйкес қамтамасыз ету тапсырылсын.
5. Қытай Халық Республикасы берген кредиттi жұмсауға және тиiмдi пайдалануға бақылау жасау Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiне жүктелсiн.
6. "Қытай Халық Республикасының тауарлық кредитi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 21 қарашадағы N 1584 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об использовании кредита Китайской Народной Республики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1996 г. N 1056
В целях эффективного использования китайского кредита в размере 50 (пятьдесят) миллионов китайских юаней, представляемого в соответствии с Межправительственным Соглашением между Республикой Казахстан и Китайской Народной Республикой от 26 апреля 1994 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить предложение Министерства строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан об использовании кредита Китайской Народной Республики в размере 50 (пятьдесят) миллионов китайских юаней для реализации проекта совместного казахско-китайского предприятия "Харе" по организации производства строительных материалов, изделий и средств малой механизации.
2. Министерству экономики совместно с Министерством строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан обеспечить реализацию проекта по организации производства строительных материалов, изделий и средств малой механизации за счет средств кредита, предоставляемого Китайской Народной Республикой.
3. Принять к сведению, что оплату основного долга, процентов и всех сопутствующих платежей по кредиту принимает на себя акционерное общество "Мантра", которое представит в государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан гарантийные обязательства по погашению данного кредита.
4. Поручить государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан обслуживание указанного кредита в соответствии с установленным порядком.
5. Контроль за реализацией и эффективным использованием
предоставляемого Китайской Народной Республикой кредита возложить на
Министерство строительства, жилья и застройки территорий Республики
Казахстан.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства
Республики Казахстан от 21 ноября 1995 г. N 1584 "О товарном кредите
Китайской Народной Республики".
Премьер-Министр
Республики Казахстан