Ғылым мен техниканы дамытуға елеулi үлес қосқан ғалымдар мен мамандарды және талантты жас ғалымдарды мемлекеттiк қолдау шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 28 тамыз N 1063. Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 шілдедегі № 830 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 шілдедегі № 830 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 Жарлығын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 12, 86-құжат) орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Ғылым мен техниканы дамытуға елеулi үлес қосқан ғалымдар мен мамандар үшiн әрқайсысы жыл сайын республикалық бюджетте белгiленетiн айлық есептiк көрсеткiштiң 10 еселенген мөлшерiнде 75 мемлекеттiк ғылыми стипендия және талантты жас ғалымдар үшiн - әрқайсысы айлық есептiк көрсеткiш көлемiнiң 7 еселенген мөлшерiнде 150 мемлекеттiк ғылыми стипендия тағайындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы екi ай мерзiмде мемлекеттiк ғылыми стипендиялар туралыереженi әзiрлесiн және Үкiметтiң бекiтуiне ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1997 жылдан бастап республикалық бюджет қаражатын қалыптастыру кезiнде мемлекеттiк ғылыми стипендияларды төлеуге арнап қаражат көздейтiнболсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах государственной поддержки ученых и специалистов, внесших выдающийся вклад в развитие науки и техники и талантливых молодых ученых
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1996 года № 1063. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2011 года № 830
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.07.2011 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 г. N 2895 U962895_ "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 12, ст. 86) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Учредить 75 государственных научных стипендий, каждая в размере 10-кратной величины месячного расчетного показателя, ежегодно устанавливаемого в республиканском бюджете, для ученых и специалистов, внесших выдающийся вклад в развитие науки и техники, и 150 государственных научных стипендий в размере 7-кратной величины месячного расчетного показателя каждая - для талантливых молодых ученых.
2. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан в двухмесячный срок разработать и представить на утверждение Правительства положение о государственных научных стипендиях.
3. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть, начиная с 1997 года, при формировании республиканского бюджета средства на выплату государственных научных стипендий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан