Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қазандағы N 1011 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 4 қыркүйек N 1085. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.04.17. N 289 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
"Қазақстан Республикасының мерзiмдi әскери қызметке шақырудан кейiнге қалдырылатын әскерге шақыру жасындағы азаматтарының жекелеген санаттарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қазандағы N 1011  қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 41, 480-бап) бекiтiлген Қазақстан Республикасының мерзiмдi әскери қызметке шақырудан кейiнге қалдырылатын әскерге шақыру жасындағы азаматтары санаттарының тiзбесiне мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
1-тармақта " Кәсiптiк-техникалық училищелердiң" деген сөздер "Кәсiптiк-техникалық мектептердiң және кәсiптiк-техникалық лицейлердiң" деген сөздермен, "училищелердi" деген сөз "оқу орындарын" деген сөздермен алмастырылсын;
2-тармақта "өзен училищелерiнiң, теңiз техникумының" деген сөздер "Өзен және теңiз флотының, азаматтық авиацияның жұмысшылары мен орта буын мамандарын даярлайтын кәсiптiк-техникалық лицейлердiң және колледждердiң" деген сөздермен, "оқуын" деген сөз "осы оқу орындарын" деген сөздермен алмастырылсын;
3-тармақта "Темiр жол училищесiнiң" деген сөздер "Кәсiптiк-техникалық мектептерi мен кәсiптiк-техникалық лицейлерiнiң" деген сөздермен, "оқуын" деген сөз "осы оқу орындарын" деген сөздермен алмастырылсын;
4-тармақта "Олимпиада резервi училищелерiнiң" деген сөздер "Спорт колледждерiнiң" деген сөздермен алмастырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Толық орта бiлiмi бар, 17 жасқа дейiн жоғары бiлiм жүйесiнде жұмыс iстейтiн және әскерлерде қызмет атқаратын мамандарды даярлайтын колледждерге қабылданған әскерге шақырушылар-оқуын бiтiргенге дейiн, бiрақ жасы 20-дан аспауы керек".
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 октября 1993 г. N 1011
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1996 г. N 1085. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17 апреля 2006 года N 289
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1996 г. N 1085 утратило силу постановлением Правительства РК от 17 апреля 2006 года N  289 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в перечень категорий граждан Республики Казахстан призывного возраста, которым предоставляется отсрочка от призыва на военную службу, утвержденный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 октября 1993 г. N 1011  P931011_  "О перечне отдельных категорий граждан Республики Казахстан призывного возраста, которым предоставляется отсрочка от призыва на срочную военную службу" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 41, ст. 480), следующие изменения:
в пункте 1 слова "профессионально-технических училищ" заменить словами "профессионально-технических школ и профессионально-технических лицеев"; слово "училищ" заменить словами "учебных заведений";
в пункте 2 слова "речных училищ, морского техникума" заменить словами "профессионально-технических лицеев и колледжей, ведущих подготовку рабочих и специалистов среднего звена для речного и морского флота, гражданской авиации"; слова "училища техникума" заменить словами "этих учебных заведений";
в пункте 3 слова "железнодорожных училищ" заменить словами "профессионально-технических школ и профессионально-технических лицеев"; слово "училища" заменить словами "этих учебных заведений";
в пункте 4 слова "училищ Олимпийского резерва" заменить словами "колледжей спорта";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Призывники, имеющие полное среднее образование и зачисленные в возрасте не старше 17 лет в колледжи, функционирующие в системе высшего образования и готовящие специалистов для замещения в войсках должностей, - до окончания учебы, но не старше 20 лет".
Премьер-Министр
Республики Казахстан