Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 14 қыркүйектегi N 1022 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 23 қыркүйектегi N 1155
"Кең дала" акционерлiк қоғамының "Deere & Companu" американдық компаниясының комбайндарын сатып алу жөнiндегi инвестициялық жобасының қаржыландыру шарттарына толықтырулар мен өзгертулер енгiзiлуiне байланысты, бұл жобаның басым инвестициялық бағдарламалар мен 1996-1998 жылдарға халықаралық қаржы ұйымдары (ХҚҰ) мен донор-елдердiң займдарын тарту есебiнен қаржыландыруға ұсынылып отырған жобалардың тiзбесiне енгiзiлгенiн ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу жөнiндегi инвестициялық жобасын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 14 қыркүйектегi N 1022 қаулысына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
қаулының аты мен 1, 5, 6, 7-тармақтардағы "Мемлекеттiк акционерлiк компаниясы" деген сөздер "акционерлiк қоғамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы:
"400" деген сан "630" деген санмен ауыстырылсын
"114 335 400" деген сан "114 803 303" деген санмен ауыстырылсын;
"200 жүгерi мен масақты дақылдар жинау комбайнын" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакциямен жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi комбайндарды беру жобасын қолданылып жүрген орта мерзiмдi (5 жылдан кем емес) АҚШ кредит желiсiне қоссын және осы қаржыландыруға байланысты барлық мiндеттемелер бойынша АҚШ Эксимбанкiне 85 процентке және АВN АМRО Bank Kazakstan LTD және Deutsche Bank AG (Нью-Йорк қаласындағы филиал) ұйымдастырушыларына 15 процентке үкiметтiк кепiлдеме берiлсiн және АҚШ Эксимбанкiмен және ABN AMRO Bank Kazakstan LTD және Deutsche Bank AG (Нью-Йорк қаласындағы филиал) ұйымдастырушыларымен тиiстi кредиттiк келiсiм жасайтын болсын;
4-тармақтағы "АҚШ-тың Ситибанкiмен жеке кредиттiк келiсiм" деген сөздер "АҚШ Эксимбанкiмен және ABN AMRO Bank Kazakstan LTD және Deutsche Bank AG (Нью-Йорк қаласындағы филиал) ұйымдастырушыларымен кредиттiк келiсiм" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне" деген сөздер алынып тасталсын және "қажеттi кепiлдiк" деген сөздердiң алдына "кредиттiң, проценттердiң, комиссиясының және барлық банктiк шығындардың сомаларын түгел өтеу жөнiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
"8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi "АҚШ Эксимбанкiмен және ABN AMRO Bank Kazakstan LTD және Deutsche Bank AG (Нью-Йорк қаласындағы филиал) тең ұйымдастырушылармен комбайндар беруге жасалған контрактiге сәйкес 85 процент (негiзгi сома) және 15 процент (аванстық төлем) қаржыландыру үшiн 114 803 303 (жүз он төрт миллион сегiз жүз үш мың үш жүз үш) АҚШ доллары сомасына кредит бөлу туралы кредиттiк келiсiм жасасын.

О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 сентября 1994 г. N 1022
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 1996 г. N 1155
В связи с внесением в инвестиционный проект приобретения акционерным обществом "Кен дала" комбайнов американской компании "Deere and Company" дополнений и изменения условий финансирования, учитывая, что данный проект включен в перечень приоритетных инвестиционных программ и проектов, предлагаемых к финансированию за счет привлечения займов международных финансовых организаций (МФО) и стран-доноров на 1996-1998 годы, Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 сентября 1994 г. N 1022 P941022_ "О реализации инвестиционного проекта приобретения сельскохозяйственной техники Государственной акционерной компанией "Кен дала" следующие изменения и дополнения:
в названии постановления и пунктах 1, 5, 6, 7 слова "Государственной акционерный компанией" заменить словами "акционерным обществом";
в пункте 1:
цифру "400" заменить цифрой "630";
цифру "114 335 400" заменить цифрой "114 803 303";
исключить слова "200 - для уборки кукурузы и колосовых культур";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству финансов Республики Казахстан включить проект поставки комбайнов в действующую среднесрочную (не менее 5 лет) кредитную линию США, выдать правительственные гарантии Эксимбанку США на 85 процентов и соорганизаторам ABN AMRO Bank Kazakstan Ltd и Deutsche Ваnк AG (филиал г. Нью-Йорк) на 15 процентов по всем обязательствам, связанным с этим финансированием, и заключить соответствующее кредитное соглашение с Эксимбанком США и соорганизаторами ABN AMRO Bank Kazakstan Ltd и Deutsche Ваnк AG (филиал г. Нью-Йорк);
в пункте 4 слова "индивидуальное кредитное соглашение с Ситибанком США" заменить словами "кредитные соглашения с Эксимбанком США и соорганизаторами ABN AMRO Bank Kazakstan и Deutsche Ваnк AG (филиал г. Нью-Йорк);
в пункте 5 исключить слова "Министерству финансов Республики Казахстан" и дополнить после слова "гарантии" словами "по погашению всей суммы кредита, процентов, комиссий и всех банковских расходов";
дополнить пунктами следующего содержания:
"8. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан заключить кредитные соглашения с Эксимбанком США и соорганизаторами ABN AMRO Bank Kazakstan Ltd и Deutsche Ваnк AG (филиал г. Нью-Йорк) о выделении кредита на сумму 114 803 303 (сто четырнадцать миллионов восемьсот три тысячи триста три) доллара США на финансирование 85 (основная сумма) и 15 процентов (авансовый платеж) в соответствии с заключенным контрактом на поставку комбайнов.

9. "Кең дала" акционерлiк қоғамына "Қазақстан Республикасының кепiлдiктерiн есепке алуды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 16 қарашадағы N 1300 қаулысында көзделген Қазақстан Республикасының кепiлдiктерiн бергенi және тiркегенi үшiн бiржолғы мiндеттi төлем жасауға ерекшелiк ретiнде, аккредитивтi игере бастағанда, бiрақ 1997 жылдың 10 мамырынан кешiктiрмей рұқсат етiлсiн.
10. "Джон Дир Экспорт" компаниясы, "Кең дала" акционерлiк
қоғамы" және "Сельхозмаш" акционерлiк компаниясы арасында жасалған
келiсiмде "Deere & Companu" компаниясының астық жинайтын
комбайндарын бiрлесiп шығаруды ұйымдастыру көзделгенi назарға
алынсын.
8-тармақ 11-тармақ болып есептелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

9. Разрешить, в порядке исключения, выплату акционерным обществом "Кен дала" обязательной единовременной платы за выдачу и регистрацию гарантии Республики Казахстан, предусмотренной постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 ноября 1994 г. N 1300 P941300_ "Об упорядочении гарантии Республики Казахстан", с начала освоения аккредитива, но не позднее 10 мая 1997 года".
10. Принять к сведению, что соглашением между компанией "Джон Дир Экспорт", акционерным обществом "Кен дала" и акционерной компанией "Сельхозмаш" предусмотрена организация совместного производства зерноуборочных комбайнов компании "Deere & Сомраnу";
пункт 8 считать пунктом 11.
Премьер-Министр
Республики Казахстан