Қарағанды облысында мемлекеттiк меншiктi басқаруды жетiлдiру, қаржы тәртiбiн нығайту, экономикалық реформаларды жеделдету мен тереңдету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 14 қазан N 1260
Қарағанды облысында экономиканы реформалау процесiн жеделдету, Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен "Сарыарқа" аймақтық бағдарламасын атқару үшiн қажеттi микроэкономикалық реттеу технологиясын дайындау, аймақтың өнеркәсiптiк өзiндiк ерекшелiгiн ескере отырып облыс экономикасына инвестицияларды тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қарағанды облысының әкiмiмен бiрлесiп екi апта мерзiмде жарамсыз мүлiктерi, борышкер кәсiпорындары бар объектiлердi, құрылысы аяқталмаған және әлеуметтiк сала объектiлерiнiң тiзбесiн анықтасын және аталған объектiлердi сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы N 562 P960562_ қаулысына жарамсыз мүлiктер бойынша құнды анықтауға қатысты толықтырулар енгiзу туралы қаулының жобасын екi апта мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне тапсырсын;
жарамсыз мүлiктерге саудаластық өткiзген жағдайларда объектiлердi сатудың, жекешелендiрiлетiн объектiлерге инвестицияларды тартудың оңайлатылған тәртiбi көзделсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен, ведомстволармен және мемлекеттiк меншiктiң құқық субъектiлерi болып табылатын өзге де мемлекеттiк уәкiлеттi органдармен бiрлесiп Қарағанды облысы бойынша аймақтың экономикасына қажеттi инвестицияларды тарту мақсатында кепiл ретiнде пайдаланылуы мүмкiн объектiлердiң тiзбесiн анықтасын және Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi Қарағанды аумақтық комитетiне кепiл берушi өкiлеттiгiн берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қарағанды облысының әкiмiмен бiрлесiп қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу мақсатында дәрменсiз борышкерлердiң тiзбесiн анықтасын.
5. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар Жарлығына сәйкес борышкерлердiң кредиторларға қоятын талаптарын қанағаттандыру сыртқы басқаруды қалыптастыру кезеңiнде тоқтатылады.

О мерах по совершенствованию управления государственной собственностью, укреплению финансовой дисциплины, ускорению и углублению экономических реформ в Карагандинской области
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 14 октября 1996 г. N 1260
В целях активизации процессов реформирования экономики Карагандинской области, отработки технологии микроэкономического регулирования, необходимой для исполнения утвержденной Правительством Республики Казахстан региональной программы "Сары-Арка", привлечения инвестиций в экономику области, учитывая промышленную специфику региона, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с акимом Карагандинской области в двухнедельный срок определить перечень объектов по Карагандинской области, включающий неликвидное имущество, обремененные долгами предприятия, объекты незавершенного строительства и социальной сферы, и передать указанные объекты в Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации для продажи.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации:
в двухнедельный срок внести в Правительство Республики Казахстан проект постановления о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 г. N 562 "Об утверждении Положения по оценке стоимости объектов приватизации" в части определения стоимости по неликвидному имуществу;
в условиях проведения торгов неликвидного имущества предусмотреть упрощенный порядок реализации объектов, привлечение инвестиций в приватизируемые объекты.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с министерствами, государственными комитетами, ведомствами и иными уполномоченными государственными органами, являющимися субъектами права государственной собственности, определить перечень объектов по Карагандинской области, которые могут быть использованы в качестве залога в целях привлечения необходимых инвестиций в экономику региона, и передать полномочия залогодателя Карагандинскому территориальному комитету по управлению государственным имуществом.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с акимом Карагандинской области определить перечень несостоятельных должников в целях проведения реорганизационных процедур.
5. На период установления внешнего управления согласно Указу Президенту Республики Казахстан, имеющему силу закона, U952173_ "О банкротстве" приостанавливается удовлетворение требований кредиторов к должникам.

6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi Қарағанды аумақтық комитетiне "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 ақпандағы N 169 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 қыркүйектегi N 1113 P961113_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк жөнiндегi Ереженiң 5-тармағының отызыншы абзацында көзделген өкiлеттiктердi берсiн.
7. Қарағанды облысының әкiмi:
тұтынушылардың құқығын қорғау мақсатында iшкi рынокты сапасыз
тауарлардан қорғау шаралары жөнiнде Қазақстан Республикасының
Үкiметiне екi ай мерзiмде ұсыныс енгiзсiн;
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен бiрлесiп екi
апта мерзiмде "Сарыарқа" аэропортының базасында арнаулы экономикалық
аймақ құру туралы материалдар әзiрлесiн және оларды Қазақстан
Республикасының Үкiметiне тапсырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

6. Агентству по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом делегировать Карагандинскому территориальному комитету по управлению государственным имуществом полномочия, предусмотренные абзацем тридцатым пункта 5 Положения об Агентстве по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 1996 г. N 1113 P961113_ "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 1996 г. N 169".
7. Акиму Карагандинской области:
в целях защиты прав потребителей в месячный срок представить в Правительство Республики Казахстан предложения по мерам защиты внутреннего рынка от некачественных товаров;
совместно с Министерством экономики Республики Казахстан в двухнедельный срок подготовить материалы по созданию специальной экономической зоны на базе аэропорта "Сары-Арка" и внести их в Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан