Өзара бюджеттiк борыштар бойынша есептеме жүргiзу және тұтынған электр және жылу энергиясына берешек сомасын өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 11 желтоқсан N 1521
Бюджеттiк ұйымдардың тұтынған электр және жылу энергиясына пайда болған берешектерiн азайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк салық комитетiмен бiрлесiп республикалық бюджет мекемелерiнiң қаржыландыру есебiне олардың тұтынған электр және жылу энергиясына берешектерiн өтеу үшiн (2-қосымша) Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi жүйесiнiң ұйымдары мен басқа ұйымдардың республикалық бюджетке салық төлемдерi бойынша жалпы сомасы 1600 млн. (бiр миллиард алты жүз миллион) теңге берешектерiне берiлiп отырған тiзбеге сәйкес (1-қосымша) есептеме жүргiзсiн.
Берешек есептемесi аталған соманы 1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiнде көрсетiле отырып жүргiзiлсiн.
2. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер мен өзге орталық атқарушы органдар ведомстволық бағыныстағы бюджеттiк мекемелердiң "Шаруашылық шығыстары" бабы бойынша пайдаланбаған қаржыландыру лимитiнiң болмауынан, стипендия, зейнетақы, дәрi-дәрмек, тағамдар есептелген еңбек ақыдан өзге, басқа баптар бойынша пайдаланбаған лимиттер есебiнен қайта бөлудi жүргiзсiн және он күн мерзiм iшiнде сметалық тағайындауларды қайта бөлу жөнiндегi жүргiзiлген жұмысты ескере отырып, берешек есептемесiнiң сомасы туралы деректердi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне мәлiмдесiн.
3. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi тиiстi жергiлiктi
бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттiк ұйымдар бойынша осы секiлдi
есептеме жүргiзу мүмкiндiгiн қарастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi
министрлiгi жылукоммунэнерго кәсiпорындары бойынша олардың бюджет
мекемелерiн қамтамасыз ету үшiн босатқан жылу энергиясына тиiстi
дебиторлық берешегiн алып тастауды қоса алғанда, 1997 жылдың
1 қаңтарына дейiн оған ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың өзара
есептесуiн реттесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1521 қаулысына
1-қосымша
Республикалық бюджет алдындағы берешектерiне
есептеме жүргiзiлетiн энергетика кәсiпорындары
мен басқа да ұйымдардың
ТIЗБЕСI
(мың теңге)
__________________________________________________________________
|   барлығы
__________________________________________________________________
1                  |           2
__________________________________________________________________
Алтайэнерго                                    126000
Алматыэнерго                                   183894
Атырауэнерго                                   59700
Қарағандыэнерго                                176000
Қостанайэнерго                                 115000
Запказэнерго                                   91190
Павлодарэнерго                                 110216
Целинэнерго                                    117000
"Электроаппарат" акционерлiк қоғамы            7000
"Энерготеплоизоляция" өндiрiстiк бiрлестiгi    25000
"Средазэнергозащита" акционерлiк қоғамы,
Екiбастұз қаласы                               46000
"Екiбастұз энергожөндеу комбинаты"
мемлекеттiк республикалық кәсiпорны            70000
"Казэнергоремонт" ашық акционерлiк қоғамы      70000
"Средазэнергомонтаж" тресi                     70000
"Қазақстанэнерго" ұлттық энергетикалық жүйесi  303000
"Екiбастузэнергострой" өндiрiстiк бiрлестiгi   30000
Жиыны                                     1600000
_____________________________________________________________
Оның iшiнде
_____________________________________________________________
заңды тұлғалардан алынатын | қосылған құнға салынған
табыс салығы        |        салық
_____________________________________________________________
3                 |            4
_____________________________________________________________
126000
183894
9700                               50000
176000
32000                              83000
91190
110216
94000                              23000
7000
25000
46000
70000
70000
70000
303000
30000
895000                             705000
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1521 қаулысына
2-қосымша
Энергиямен жабдықтау ұйымдары алдында электр және
жылу энергиясын тұтынғаны үшiн берешек есептемесiне
қабылданатын бюджеттiк ұйымдардың
ТIЗБЕСI
(мың теңге)
__________________________________________________________________
|   Барлығы
__________________________________________________________________
1                  |           2
__________________________________________________________________
Iшкi iстер министрлiгi                      234210
Денсаулық сақтау министрлiгi                141315
Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы        31565
Қорғаныс министрлiгi                        137802
Бiлiм министрлiгi                           567888
Х.А.Яссауи атындағы халықаралық
түрiк-қазақ университетi                    1000
Мәдениет министрлiгi                        1568
Ауыл шаруашылығы министрлiгi                34452
Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi                                 3304
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi      25501
Қаржы министрлiгi                           41264
Экология және биоресурстар министрлiгi      3154
Әдiлет министрлiгi                          23106
Парламент                                   1960
Президент Аппаратының IБ                    9583
Экономика министрлiгi                       184
Президент Iс Басқармасының Медицина
орталығы                                    1992
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi              470
Ұлттық статистика агенттiгi                 1593
Қазақстан Республикасының Баға және
монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi                        3296
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi                                    4426
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi                                    19273
Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi    4459
Су ресурстары жөнiндегi комитет             12711
Жер қатынастары және жерге орналастыру
жөнiндегi комитет                           631
Бас Прокуратура                             35836
Геодезия және картография бас басқармасы    1066
Орман шаруашылығы комитетi                  5691
Мемлекеттiк тергеу комитетi                 168516
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi                 39027
Республикалық ұлан                          800
Гидрометеорология жөнiндегi бас басқарма    863
Кеден комитетi                              9667
Қылмыстық-атқару жүйесi бас басқармасы      22672
"Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясы                  8041
Мемлекеттiк материалдық резервтер
жөнiндегi комитет                           407
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк
ұлттық университетi                         707
Жиыны                                       1600000
___________________________________________________________
Оның iшiнде
___________________________________________________________
электр энергиясы         |  жылу энергиясы
___________________________________________________________
3                |             4
___________________________________________________________
142858                           91352
15451                            125864
12094                            19471
36372                            101430
61777                            506111
1000
1568
15809                            18643
748                              2556
4786                             20715
6683                             34581
1837                             1317
3235                             19871
1593                             367
9583
184
1992
235                              235
275                              1318
956                              2340
1283                             3143
15911                            3362
1372                             3087
11015                            1696
244                              378
11003                            24833
8                                1058
2775                             2916
45058                            123458
5734                             33293
800
672                              191
2950                             6717
22672
4480                             3561
371                              36
707
443392                           1156608

О проведении зачета по взаимным бюджетным долгам и погашении сумм задолженности за потребленную электрическую и тепловую энергию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 1996 г. N 1521
В целях сокращения образовавшейся задолженности бюджетных учреждений за потребленную электрическую и тепловую энергию Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов совместно с Государственным налоговым комитетом Республики Казахстан произвести зачет задолженности по налоговым платежам в республиканский бюджет организаций системы Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан и других организаций на общую сумму 1600 млн. (один миллиард шестьсот миллионов) тенге согласно прилагаемому перечню (приложение 1) в счет финансирования республиканских бюджетных учреждений для погашения их задолженности за потребленную электрическую и тепловую энергию (приложение 2).
Зачет задолженности произвести с отражением указанных сумм в доходной и расходной частях республиканского бюджета на 1996 год.
2. Министерствам, государственным комитетам и иным центральным исполнительным органам при отсутствии неиспользованного лимита финансирования по статье "Хозяйственные расходы" подведомственных бюджетных учреждений произвести перераспределение за счет неиспользованных лимитов по другим статьям, кроме заработной платы с начислением, стипендий, пенсий, медикаментов, питания, и в десятидневный срок сообщить Министерству финансов Республики Казахстан данные о сумме зачета задолженности с учетом проведенной работы по перераспределению сметных назначений.
3. Акимам областей и г. Алматы рассмотреть возможность проведения аналогичного зачета по бюджетным организациям, финансируемым из соответствующих местных бюджетов.
4. Поручить Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан до 1 января 1997 года урегулировать расчеты между подведомственными ему организациями, вытекающие из настоящего постановления, включая списание соответствующей дебиторской задолженности по предприятиям теплокоммунэнерго за отпущенную им теплоэнергию для обеспечения ею бюджетных учреждений.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 1996 г. N 1521
Перечень
предприятий энергетики и других организаций,
по которым производится зачет задолженности
перед республиканским бюджетом
(тыс.тенге)
--------------------------------------------------------------------
! Всего  !    В том числе
!        !----------------------
!        !подоходный!налог на
!        !налог с   !добавленную
!        !юридичес- !стоимость
!        !ких лиц   !
--------------------------------------------------------------------
Алтайэнерго                           126000    126000
Алматыэнерго                          183894    183894
Атырауэнерго                           59700      9700       50000
Карагандаэнерго                       176000                176000
Костанайэнерго                        115000     32000       83000
Запказэнерго                           91190     91190
Павлодарэнерго                        110216    110216
Целинэнерго                           117000     94000       23000
Акционерное общество                    7000      7000
"Электроаппарат"
Производственное объединение           25000     25000
"Энерготеплоизоляция"
Акционерное общество                   46000     46000
"Средазэнергозащита", г. Экибастуз
Государственное республиканское
предприятие                            70000     70000
"Экибастузский комбинат
энергоремонта", г.Экибастуз
Открытое акционерное общество          70000                 70000
"Казэнергоремонт"
Акционерное общество открытого         70000     70000
типа "Трест Средазэнергомонтаж"
Национальная энергетическая система   303000                303000
"Казахстанэнерго"
Производственное объединение           30000     30000
"Экибастузэнергострой"
ИТОГО                                1600000    895000      705000
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 1996 г. N 1521
Перечень
бюджетных организаций, по которым принимается
к зачету задолженность за потребленную электрическую и
тепловую энергию перед энергоснабжающими организациями
(тыс.тенге)
--------------------------------------------------------------------
!  Всего   !     В том числе
!          !-----------------------
!          !электро- !теплоэнергия
!          !энергия  !
--------------------------------------------------------------------
1                 !    2     !    3    !      4
--------------------------------------------------------------------
Министерство внутренних дел         234210     142858      91352
Министерство здравоохранения        141315      15451     125864
Министерство науки - Академия наук   31565      12094      19471
Министерство обороны                137802      36372     101430
Министерство образования            567888      61777     506111
Международный Турецко-Казахский
университет им. Х.А.Ясави             1000       1000
Министерство культуры                 1568       1568
Министерство сельского хозяйства     34452      15809      18643
Министерство труда и социальной
защиты населения                      3304        748       2556
Министерство транспорта и
коммуникаций                         25501       4786      20715
Министерство финансов                41264       6683      34581
Министерство экологии и биоресурсов   3154       1837       1317
Министерство юстиции                 23106       3235      19871
Парламент                             1960       1593        367
УД Аппарата Президента                9583       9583
Министерство экономики                 184        184
Медицинский центр Управления Делами
Президента                            1992                  1992
Государственный комитет Республики
Казахстан по приватизации              470        235        235
Национальное статистическое агентство 1593        275       1318
Государственный комитет Республики
Казахстан по ценовой и
антимонопольной политике              3296        956       2340
Государственный комитет Республики
Казахстан по управлению
государственным имуществом            4426       1283       3143
Государственный комитет Республики
Казахстан по охране государственной
границы                              19273      15911       3362
Государственный комитет Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям   4459       1372       3087
Комитет по водным ресурсам           12711      11015       1696
Комитет по земельным отношениям и
землеустройству                        631        244        387
Генеральная Прокуратура              35836      11003      24833
Главное управление геодезии и
картографии                           1066          8       1058
Комитет лесного хозяйства             5691       2775       2916
Государственный следственный
комитет                             168516      45058     123458
Комитет национальной безопасности    39027       5734      33293
Республиканская гвардия                800        800
Главное управление по
гидрометеорологии                      863        672        191
Таможенный комитет                    9667       2950       6717
Главное управление уголовно-
исполнительной системы               22672      22672
Республиканская корпорация
"Телевидение и радио Казахстана"      8041       4480       3561
Комитет по государственным
материальным резервам                  407        371         36
Казахский государственный
национальный университет
имени Аль-Фараби                       707                   707
--------------------------------------------------------------------
ИТОГО                          1600000     443392    1156608