"Балқашмыс" акционерлiк қоғамының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 16 қаңтар N 80
Мыс өндiрiсiнiң қаржылық жай-күйiн тұрақтандыру және түстi металлургияны одан әрi дамыту үшiн жағдайлар жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңмен белгiленген тәртiпте:
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамы акционерлерiнiң жалпы жиналысында аталған акционерлiк қоғамның мемлекеттiк акцияларының пакетiн 1-қосымшаға сәйкес мүлiкке айырбастау туралы мәселенi қарасын;
1-қосымшаға сәйкес мүлiктi Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне сату үшiн берсiн;
2-қосымшаға сәйкес "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының балансында тұрған әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiн тұрған жерi бойынша атқарушы органдарға берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңмен белгiленген тәртiпте 1-қосымшаға сәйкес мүлiктi сату жөнiнде тендер өткiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi белгiленген тәртiпте жоғарыда аталған тендердiң жеңiмпаздарына Қоңырат, Саяқ, Тастау, Қаратас, Сарықұм, Бозшакөл, Көктау кен орындарының жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операциялар жүргiзу құқығына арналған тиiстi лицензияларды ресiмдесiн.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi белгiленген тәртiпте тендер жеңiмпазымен жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған қажеттi контрактiлердi жасасын.
5. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген тәртiпте жоғарыда аталған тендер жеңiмпазына жер қойнауын пайдалануға арналған тиiстi құқығын ресiмдесiн.
6. Жезқазған облысының әкiмi 2-қосымшаға сәйкес әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiнiң шығынсыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi нақты бағдарламаны әзiрлесiн.
7. 3-қосымшаға сәйкес құрамда осы қаулыны жүзеге асыру мәселелерiн үйлестiру жөнiндегi комиссия құрылсын.
8. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т. Дүйсеновке жүктелсiн.
9. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Балқашмыс акционерлiк қоғамын құру және мемлекеттiк акциялар
пакетiнiң бiр бөлiгiн сату туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1995 жылғы 11 тамыздағы N 1118 қаулысының 5-тармағы,
6-тармағының үшiншi, төртiншi, алтыншы, жетiншi, сегiзiншi абзацтары;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 9
қыркүйектегi N 425 өкiмi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 16 қаңтардағы
N 80 қаулысына
1-қосымша
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамының құрамынан шығарылатын
негiзгi құралдар мен мүлiктер
Қоңырат кенiшi, оның iшiнде:
кен орны
темiржол цехы
автотрактор учаскесi
шарошты бұрғылау учаскесi
тұрмыстық комбинат
жөндеу-механикалық база
электр жөндеу цехы
байланыс
завод басқармасы
Саяқ кенiшi, оның iшiнде:
Саяқ-1 кен орны
Тастау кен орны
мрамор өнiмдерiн шығаратын цех
жарылыс учаскесi
темiржол цехы
жөндеу-механикалық цехы
бақылау-өлшеу аспаптары учаскесi
басқарма
техжабдықтау
байыту фабрикасы
Шихта дайындау цехы
Мыс балқыту цехы
Мыс электролиздеу цехы
Күкiртқышқылды цех
Металлургия пештерiн жөндеу цехы
Тазарту цехы
Эмаль өткiзгiштер жасау жөнiндегi цех
Жөндеу-механикалық заводы
Жылу-электр орталығы
Темiржол цехы
Автокөлiк цехы (N330ЦМ цехымен)
Орталық энергия-жөндеу цехы
Құрылыс жөндеу-монтаждау басқармасы
Монтаждау-жөндеу цехы
Оттегi-компрессор цехы
Желiлер мен кiшi станциялар цехы (бөлiк)
Жылусужабдықтау цехы (бөлiк)
Ғылыми-зерттеу орталығы
Орталық лаборатория
Байланыс цехы
Бұрғылаужарылыс учаскесi
Құрылыс-монтаж басқармасы
Силикат кiрпiшi цехы
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету цехы
Акционерлiк қоғам басқармасы
Газ қызметi
Профилакторий
"Балқаш" демалыс үйi
<*>
Қонақ үй кешенi
<*>
Өрт күзетi
Күзет
Азаматтық қорғаныс
Жұмысшы жабдықтау басқармасы
<*>
Ескерту: Сатып алушымен келiсiм бойынша жалға берiледi
Мүлiктiк кешен:
Шилiсай КБК
Көктау кенiшi
салынып жатқан Бозшакөл КБК
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 16 қаңтардағы
N 80 қаулысына
2-қосымша
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамының жергiлiктi атқару
органдарының балансына берiлетiн әлеуметтiк сала объектiлерi
Тұрғын үй-жөндеу
пайдалану басқармасы
Желiлер мен кiшi станциялар цехы (бөлiк)
Жылусужабдықтау цехы (бөлiк)
Шаруашылық цехы
Мектепке дейiнгi балалар мекемелерi
"Көгiлдiр толқын" пионер лагерi
"Гренада" пионер лагерi
Қоңырат кенiшi бойынша
Жөндеу-құрылыс цехы
Желiлер мен кiшi станциялар цехы
Жылусужабдықтау
Көгалдандыру
Терi өңдеу жөнiндегi цех
Клуб
Саяқ кенiшi, оның iшiнде:
ЖСЖ, ЖКСЦ
Қосалқы шаруашылық
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 16 қаңтардағы
N 80 қаулысына
3-қосымша
Комиссия құрамы:
Қалмырзаев С.С.    - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы, төраға
Утепов Э.К.        - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы,
төрағаның орынбасары
Оспанов Х.А.       - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және
сауда министрi, төрағаның орынбасары
Андрющенко А.И.    - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
орынбасары
Мазуренко В.П.     - Балқаш қаласының әкiмi
Менжулин Б.И.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Молоканов А.А.     - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары, Қазақстан
Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы
Кәсiпорындары қайта ұйымдастыру жөнiндегi
агенттiктiң директоры
Смайылов Е.Б.      - Жезқазған облысының әкiмi
Фельд Е.Д.         - "Қазкоммерцбанк" ААҚ-ы Басқармасы
төрағасының орынбасары

Вопросы акционерного общества "Балхашмыс"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 1997 г. N 80
В целях стабилизации финансового состояния медного производства и создания условий для дальнейшего развития цветной металлургии Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законодательством порядке:
рассмотреть на общем собрании акционеров акционерного общества "Балхашмыс" вопрос об обмене государственного пакета акций указанного акционерного общества на имущество согласно приложению 1;
передать имущество согласно приложению 1 Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для продажи;
передать объекты социальной инфраструктуры согласно приложению 2, находящиеся на балансе акционерного общества "Балхашмыс", исполнительным органам по месту нахождения.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в установленном законодательством порядке провести тендер по продаже имущества согласно приложению 1.
3. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан в установленном порядке оформить победителю вышеуказанного тендера соответствующие лицензии на право проведения операций по недропользованию на месторождениях: Коунрад, Саяк, Тастау, Каратас, Сарыкум, Бощеколь, Коктау.
4. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в установленном порядке заключить с победителем тендера необходимые контракты на проведение операций по недропользованию.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству в установленном порядке оформить победителю вышеуказанного тендера соответствующие права на землепользование.
6. Акиму Жезказганской области разработать конкретные программы по обеспечению безубыточной деятельности объектов социальной инфраструктуры согласно приложению 2.
7. Образовать комиссию по координации вопросов реализации настоящего постановления в составе согласно приложению 3.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
9. Признать утратившими силу:
пункт 5, абзацы третий, четвертый, шестой, седьмой, восьмой пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 августа 1995 г. N 1118 P951118_ "О создании акционерного общества "Балхашмыс" и продаже части государственного пакета акций";
распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 сентября 1996 г. N 425.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 16 января 1997 г. N 80
Основные средства и имущество, выводимые
из состава акционерного общества "Балхашмыс"
Коунрадский рудник, в том числе:
карьер
железнодорожный цех
автотракторный участок
участок шарошечного бурения
быткомбинат
ремонтно-механическая база
электроремонтный цех
связь
заводоуправление
Саякский рудник, в том числе:
карьер Саяк-1
карьер Тастау
цех по производству мраморной продукции
взрывной участок
железнодорожный цех
ремонтно-механический цех
участок контрольно-измерительных приборов
управление
техснаб
Обогатительная фабрика
Цех подготовки шихты
Медеплавильный цех
Цех электролиза меди
Сернокислотный цех
Цех ремонта металлургических печей
Аффинажный цех
Цех по производству эмальпровода
Ремонтно-механический завод
Теплоэлектроцентраль
Железнодорожный цех
Автотранспортный цех (с цехом N 330ЦМ)
Центральный энергоремонтный цех
Ремонтно-монтажное строительное управление
Монтажно-ремонтный цех
Кислородно-компрессорный цех
Цех сетей и подстанции (часть)
Цех тепловодоснабжения (часть)
Научно-исследовательский центр
Центральная лаборатория
Цех связи
Буровзрывной участок
Строительно-монтажное управление
Цех силикатного кирпича
Цех материально-технического обеспечения
Управление акционерного общества
Газовая служба
Профилакторий
Дом отдыха "Балхаш"
<*>
Гостиничный комплекс
<*>
Пожарная охрана
Охрана
Гражданская оборона
Управление рабочего снабжения
Имущественный комплекс:
Чилисайского ГОКа
Коктауского рудника
строящегося Бощекольского ГОКа
Сноска. По согласованию с Покупателем передается в аренду.
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 16 января 1997 г. N 80
Объекты социальной сферы акционерного
общества "Балхашмыс", передаваемые на баланс
местных исполнительных органов
Жилищно-ремонтное
эксплуатационное управление
Цех сетей и подстанции (часть)
Цех тепловодоснабжения (часть)
Хозяйственный цех
Детские дошкольные учреждения
Пионерлагерь "Голубая волна"
Пионерлагерь "Гренада"
по Коунрадскому руднику
Ремонтно-строительный цех
Цех сетей и подстанции
Тепловодоснабжение
Озеленение
Цех по выделке шкур
Клуб
по Саякскому руднику
ТВС, ЦСП
Подсобное хозяйство
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 16 января 1997 г. N 80
Состав комиссии
Калмурзаев С.С.              - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан
по управлению государственным
имуществом, председатель
Утепов Э.К.                  - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан
по приватизации, заместитель
председателя
Оспанов Х.А.                 - Министр промышленности и
торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
Андрющенко А.И.              - заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Мазуренко В.П.               - аким г. Балхаша
Менжулин Б.И.                - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Молоканов А.А.               - заместитель Председателя
Государственного комитета
Республики Казахстан по
управлению государственным
имуществом, директор агентства
по реорганизации предприятий
при Государственном комитете
Республики Казахстан по
управлению государственным
имуществом
Смаилов Е.Б.                 - аким Жезказганской области
Фельд Е.Д.                   - заместитель председателя
Правления ОАО "Казкоммерцбанк"