М.Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штаб туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 6 ақпандағы N 164. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.04.03. N 397 қаулысымен. ~P020397
"Мұхтар Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 шiлдедегi N 810 қаулысына сәйкес және мерейтойлық жұмыстарды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. М.Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штабтың (бұдан әрi - Штаб) құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Штабқа М. Әуезовтың туғанына 100 жылдығына арналған салтанатты шараларды әзiрлеу мен өткiзу барысында Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерi мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттiк және мемлекеттiк емес мекемелермен, қоғамдық бiрлестiктермен өзара iс-қимыл жасаудағы барлық жұмысын үйлестiру жүктелсiн.
3. "М.Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 шiлдедегi N 810 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 30, 340-бап) мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
"М.Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi мерейтойлық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн: Ә.М.Қажыгелдин (төраға), И.Н.Тасмағамбетов (төрағаның орынбасары), З.А.Ахметов, Т.Қ.Бегахметов, Г.К.Бельгер, А.Қ.Бижанов (келiсiм бойынша), Ғ.Б.Жақиянов, М.Ж.Жұрынов, М.М.Мағауин, Т.А.Мамашев, О.Б.Мұхамеджанов, Ф.Оңғарсынова (келiсiм бойынша), Н.М.Оразалин (келiсiм бойынша), Ж.Ж.Мұқашев, Е.Ә.Сатыбалдиев (келiсiм бойынша), А.Ф.Сейiтова, М.Д.Симашко, М.М.Тажин (келiсiм бойынша), Қ.К.Тоқаев, В.С.Школьник, Ө.Е.Шүкеев, И.П.Щеголихин. (келiсiм бойынша); аталған комиссияның құрамынан мыналар шығарылсын: С.А.Терещенко, Т.Т.Жүкеев Н.Қ.Есенғарин, С.Ж.Әбiшев, С.Әбдрахманов, С.С.Әшляев, Л.Қ.Бекетова, Е.Ж.Дербiсов, А.М.Қонаев, Е.Ә.Мәмбетқазиев, О.М.Рымжанов, К.Ә.Сағадиев, Қ.С.Саудабаев, О.О.Сүлейменов, Қ.С.Сұлтанов, М.Ф.Үркiмбаев, М.Ж.Шайжүнiсов;
үшiншi тармақтағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы", "мемориялдық мұражай" сөздерi тиiсiнше "Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы", "Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының ғылыми мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
аталған қаулыға тiркелген қосымшаның 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О Республиканском штабе по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1997 г. N 164 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 апреля 2002 г. N 397 ~P020397
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 810 "О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова" и в целях активизации юбилейных работ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить состав Республиканского штаба по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова (далее - Штаб) согласно приложению.
2. Возложить на Штаб координацию всей работы министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, взаимодействие с государственными и негосударственными учреждениями, общественными объединениями в ходе подготовки и проведения торжественных мероприятий, посвященных 100-летию со дня рождения Мухтара Ауэзова.
3. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 810 "О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 30, ст. 340) следующие изменения:
ввести в состав юбилейной комиссии по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова: Кажегельдина А.М. (председатель), Тасмагамбетова И.Н. (заместитель председателя), Ахметова З.А., Бегахметова Т.К., Бельгера Г.К., Бижанова А.К. (по согласованию), Жакиянова Г.Б., Журинова М.Ж., Магауина М.М., Мамашева Т.А., Мухамеджанова У.В., Оразалина Н.М. (по согласованию), Мукашева Ж.Д., Сатыбалдиева Е.А. (по согласованию), Сеитову А.Ф., Симашко М.Д., Тажина М.М. (по согласованию), Токаева К.К., Унгарсынову Ф. (по согласованию), Школьника В.С., Шукеева У.Е., Щеголихина И.П. (по согласованию);
вывести из указанного состава Терещенко С.А., Жукеева Т.Т., Исингарина Н.К., Абишева С.Ж., Абдрахманова С.А., Ашляева С.С., Бекетову Л.К., Дербисова Е.Ж., Кунаева А.М., Мамбетказиева Е.А., Рымжанова О.М., Сагадиева К.А., Саудабаева К.С., Сулейменова О.О., Султанова К.С., Уркумбаева М.Ф., Чайжунусова М.Ж.;
в пункте 3 слова "Национальной академии наук Республики Казахстан", "мемориального музея" заменить соответственно словами "Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан", "научного учреждения Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан";
пункт 6 приложения к указанному постановлению изложить в следующей редакции:

"6. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының "Әуезов үйi" ғылыми-мәдени орталығымен бiрлесе отырып, мерейтойлық басылымдарды, соның iшiнде М.Әуезовтың академиялық шығармалар жинағын, "М.Әуезов" энциклопедиялық сөздiгiн, "Әуезов тағлымы кiтабын қайта басып шығаруға және ЮНЕСКО-ның баспа бөлiмiмен бiрлесе отырып М.Әуезовтың "Абай жолы" романын француз тiлiнде шығару мүмкiншiлiгiн қарастыруға кiрiсетiн болсын".
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 6 ақпандағы
N 164 қаулысына
қосымша
М.Әуезовтың туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және
оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штабының
ҚҰРАМЫ
Тасмағамбетов И.Н.         - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары,
Штаб жетекшiсi
Аманшаев Е.А.              - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң сектор меңгерушiсi
Асқаров Ә.А.               - Қазақстан Республикасы Баспасөз
және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiк
төрағасының орынбасары (келiсiм
бойынша)
Бейменов Ә.               - Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысының
орынбасары, Ұйымдастыру-бақылау
бөлiмiнiң меңгерушiсi (келiсiм
бойынша)
Бижанов А.Қ.               - Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Iшкi саясат
бөлiмiнiң меңгерушiсi (келiсiмi
бойынша)
Досмұхамедов Т.М.          - Қазақстан Республикасының Жастар
iсi, туризм және спорт министрi
Жұртбаев Т.Қ.              - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясының
"Әуезов үйi" ғылыми-мәдени
орталығының директоры
Қошанов А.Қ.               - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi-Ғылым академиясы
Қоғамдық және гуманитарлық
ғылымдар бөлiмшесiнiң төрағасы
(академик-хатшы)
Құлыбаев А.А.              - Қазақстан Республикасының Құрылыс,
тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрi
Матыжанов К.С.             - Қазақстан Республикасы Үкiметi
Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң консультанты
Мұқашев Ж.Ж.               - Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрiнiң бiрiншi орынбасары
Оразалин Н.М.              - Қазақстан Жазушылар одағы
басқармасының бiрiншi хатшысы
(келiсiмi бойынша)
Сатыбалдиев Е.Ә.           - "Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясының
президентi (келiсiмi бойынша)
Сүлейменов Қ.Ш.            - Қазақстан Республикасының Iшкi
iстер министрi
Сұлтангазин Ө.М.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрi-Ғылым академиясының
президентiнiң бiрiншi орынбасары -
вице-президентi
Хамзаев А.Н.               - Қазақстан Республикасы сыртқы
iстер министрiнiң орынбасары
Қасейiнов Д.Қ.             - Қазақстан Республикасының
Бiлiм және мәдениет министрлiгi
Мәдениет департаментiнiң
директоры, жетекшiнiң
орынбасары<*>
Метте В.Л.                 - Шығыс Қазақстан облысының
әкiмi, жетекшiнiң орынбасары<*>
Баймағамбетов С.З.         - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Үкiмет шешiмдерiн әзiрлеудi
үйлестiру бөлiмiнiң
консультанты<*>
Ыбыраев Ш.                 - Қазақстан Республикасының
Ұлттық Ғылым академиясы
Әдебиет және өнер институтының
директоры<*>
Ыдырысов Е.Ә.              - Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қонаев Д.А.                - Халықаралық М.Әуезов қорының
президентi<*>
Тоқсейiтов Р.Қ.            - Қазақстан Республикасы
Бiлiм және мәдениет министрiнiң
орынбасары (вице-министрi)<*>
Храпунов В.В.              - Алматы қаласының әкiмi<*>
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.09.04. N 1322
қаулысымен.   P971322_

"6. Национальному агентству по делам печати и массовой информации Республики Казахстан совместно с Научно-культурным центром "Дом Ауэзова" Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан приступить к выпуску всех юбилейных изданий, в том числе: академического собрания сочинений М.Ауэзова, энциклопедического словаря "Мухтар Ауэзов", переиздать книгу "Ауэзов таглымы" и совместно с издательским отделом ЮНЕСКО проработать возможность издания романа М.Ауэзова "Путь Абая" на французском языке.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1997 г. N 164
С О С Т А В
Республиканского штаба по подготовке и проведению
100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова
<*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 4 сентября 1997 г. N 1322.
Тасмагамбетов И.Н.      - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, руководитель
Штаба
Касеинов Д.К.           - Директор Департамента культуры
Минобразования и культуры Республики
Казахстан, заместитель руководителя
Штаба
Метте В.Л.              - аким Восточно-Казахстанской области,
заместитель руководителя Штаба
Аманшаев Е.А.           - заведующий сектором Отдела
социально-культурного развития
Аппарата Правительства Республики
Казахстан
Аскаров А.А.            - заместитель Председателя
Национального агентства по делам
печати и массовой информации
Республики Казахстан
(по согласованию)
Байменов А.М.           - заместитель Руководителя Администрации
Президента Республики Казахстан,
заведующий организационно-контрольным
отделом (по согласованию)
Бижанов А.К.            - заведующий Отделом внутренней
политики Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Досмухамедов Т.М.       - Министр по делам молодежи, туризма
и спорта Республики Казахстан
Токсеитов Р.К.          - Заместитель Министра (вице-Министра)
Минобразования и культуры Республики
Казахстан
Журтбаев Т.К.           - директор научно-культурного центра
"Дом Ауэзова" Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан
Кошанов А.К.            - председатель (академик-секретарь)
Отделения общественных и гуманитарных
наук Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан
Кулибаев А.А.           - Министр строительства, жилья и
застройки территорий Республики
Казахстан
Храпунов В.В.           - аким г. Алматы
Матыжанов К.С.          - консультант Отдела социально-
культурного развития аппарата
Правительства Республики
Казахстан
Мукашев Ж.Д.            - первый заместитель Министра
финансов Республики Казахстан
Оразалин Н.М.           - первый секретарь правления Союза
писателей Казахстана (по согласованию)
Сатыбалдиев Е.А.        - президент Республиканской корпорации
"Телевидение и радио Казахстана"
(по согласованию)
Сулейменов К.Ш.         - Министр внутренних дел Республики
Казахстан
Султангазин У.М.        - первый заместитель - вице президент
Министра науки - президента Академии
наук Республики Казахстан
Хамзаев А.Н.            - заместитель Министра иностранных
дел Республики Казахстан
Баймагамбетов С.Э.      - консультант Отдела координации
подготовки правительственных
решений Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Ибраев Ш.               - директор Института литературы и
искусства Национальной академии
наук Республики Казахстан
Идрисов Е.А.            - первый заместитель Министра
иностранных дел Республики Казахстан
Кунаев Д.А.             - президент Международного фонда
М.Ауэзова