Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетiнiң мемлекеттiк орман күзетi және аң шаруашылығы қызметкерлерiне арналған айырым белгiлерiнiң, пiшiмдi киiмдердiң сипаттамасы және оларды беру нормаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 5 наурыздағы N 303 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 862 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.28 № 862 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетiнiң мемлекеттiк орман күзетi және аң шаруашылығы қызметкерлерiне арналған айырым белгiлерiнiң, пiшiмдi киiмдердiң ұсынылып отырған сипаттамасы және оларды беру нормалары бекiтiлсiн.
2. Пiшiмдi киiмдердi және айырым белгiлерiн беру:
орман күзетшiлерiне, қорықшыларға және орман шеберлерiне - тегiн;
орманшының көмекшiлерiне - пiшiмдi киiмдердiң және айырымбелгiлерiнiң құны 50 проценттiк жеңiлдiкпен, оның қалған сомасын киiмнiң киiс мерзiмi бойынша бөлiп төлей отырып;
мемлекеттiк орман күзетiнiң қалған қызметкерлерiне - киiмнiң киiс мерзiмi бойынша қолма қол есеп айырысу арқылы бөлiп төлей отырыпжүзеге асырылады деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 5 наурыздағы
N 303 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетiнiң
мемлекеттiк орман күзетi және аң шаруашылығы
қызметкерлерiне арналған айырым белгiлерiнiң, пiшiмдi
киiмдердiң сипаттамасы және оларды беру нормалары
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетiнiң
мемлекеттiк орман күзетi және аң шаруашылығы
қызметкерлерiне арналған
ЛАУАЗЫМДЫҚ АЙЫРЫМ БЕЛГIЛЕРI
____________________________________________________________________
Мемлекеттiк орман күзетi    |
және аң шаруашылығы       |   Петлицалар мен айырым белгiлерi
қызметкерлерiнiң лауазымдық   |
санаттары            |
________________________________|___________________________________
1                |                 2
________________________________|___________________________________
1. Орман, аңшылық және орман аңшылығы шаруашылықтары,
орман мелиорациялық станциялары, қорықтар, ұлттық табиғат
парктерi, заказниктер, орман қорғау станциялары, аймақтық
орман инженерлiк селекциялық-тұқым шаруашылығы
орталықтары, аймақтық ағаш тұқымы станциялары
Директорлар                       Трапеция пiшiндi петлицалар өлшемi

Об утверждении описания знаков различия, форменной одежды и норм ее выдачи для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства в Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1997 года № 303. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.06.2012 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые описания знаков различия, форменной одежды и нормы ее выдачи для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства в Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Установить, что выдача форменной одежды и знаков различия осуществляется:
лесникам, егерям и мастерам леса - бесплатно;
помощникам лесничего - со скидкой 50 процентов стоимости форменной одежды и знаков различия, с выплатой остальной суммы в рассрочку на срок ее носки;
остальным работникам государственной лесной охраны - за наличный расчет в рассрочку на срок ее носки.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 1997 года № 303
Описание знаков различия, форменной одежды и нормы
ее выдачи для работников государственной лесной
охраны и охотничьего хозяйства Комитета лесного
и охотничьего хозяйства в Министерстве сельского
хозяйства Республики Казахстан
ДОЛЖНОСТНЫЕ ЗНАКИ РАЗЛИЧИЯ
для работников государственной лесной охраны
и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего
хозяйства в Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
Категория должностей         !
работников государственной   !      Петлицы  и знаки различия
лесной охраны и охотничьего  !
хозяйства                    !
--------------------------------------------------------------------
1               !                   2
--------------------------------------------------------------------
1. Лесные, охотничьи и лесоохотничьи хозяйства,
лесомелиоративные станции, заповедники, национальные
природные парки, заказники, станции защиты леса,
зональные лесные инженерные селекционно-семеноводческие
центры, зональные лесосеменные станции
Директора                     Петлицы трапециевидной формы размером

110Х30Х92Х32 мм қою-жасыл барқыттан
тiгiлген, жиегi ақшыл-жасыл түспен
көмкерiлген, Петлицалардың жоғарғы
бөлiгiнде анодталған алюминийден
жасалған алтын түстi эмблема* бар.
Петлицалар ортасында ұзына бойына
суташ жiптен екi жолақ тартылған,
петлицада анодталған алюминийден
жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
екi жұлдызша болады
Ескерту:
Мемлекеттiк орман күзетi қызметкерлерiне арналған
эмблема екi емен бұтақшасының жаңғақпен
айқастырылған түрiнен тұрады, аң шаруашылығы
қызметкерлерiне арналған эмблема емен бұтақшалары
бумасы үстiнде айқастыра қондырылған екi аңшы
мылтығы және бұғының басы, мылтықтардан жоғары
орналастырылған.
Бас орманшылар,                   Петлицалар мен эмблемасы сондай,
бас аңшылықты жүргiзушiлер,       петлицалар ортасымен ұзына бойына
бас тұқым өсiрушiлер              суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
петлицада анодталған алюминийден
өлшемi 15 мм алтын түстес
жұлдызша болады
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар және эмблемасы сондай,
пайдалану, орманды қалпына келтi. петлицалар ортасымен ұзына бойына
ру және қорғаныштық орман өсiру,  суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
аңшылық шаруашылығы және ерекше   петлицада анодталған алюминийден
қорғалатын табиғат аумақтары      жасалған өлшемi 12 мм алтын түстес
мәселелерiмен шұғылданатын жоғары төрт жұлдызша болады
және I санатты мамандар;
Ұлттық парктердiң аймақтық бөлiм.
шелерiнiң директорлары
Орманшылар;                       Петлицалар және эмблемасы сондай,
аңшылық учаскелерiнiң бастықтары; петлицалар ортасымен ұзына бойына
орманды күзету және қорғау, орман суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
пайдалану, орманды қалпына келтi. петлицада анодталған алюминийден
рi және қорғаныштық орман өсiру,  жасалған өлшемi 12 мм алтын түстес
аңшылық шаруашылығы және ерекше   үш жұлдызша болады
қорғалатын табиғат аумақтары
мәселелерiмен шұғылданатын
мамандар
Орманшылар көмекшiлерi;           Петлицалар және эмблемасы сондай,
Аңшылық учаскелерi бастықтарының  петлицалар ортасымен ұзына бойына
көмекшiлерi;                      суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
Өрт-химиялық станциялар мен       петлицада анодталған алюминийден
питомниктердiң бастықтары         жасалған өлшемi 12 мм алтын түстес
екi жұлдызша болады
Орман шеберлерi                   Петлицалар және эмблемасы сондай,
петлицалар ортасымен ұзына бойына
суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
петлицада анодталған алюминийден
жасалған өлшемi 12 мм алтын түстес
бiр жұлдызша болады
Орман күзетшiлерi, қорықшылар     Петлицалар және эмблемасы бұрын.
ғыдай, петлицалар үстiнде жолақ
және жұлдызшалар болмайды

110х30х92х32 мм из темно-зеленого
бархата с кантом светло-зеленого
цвета. В верхней части петлицы
эмблема
из анодированного
алюминия золотистого цвета.
Посередине петлицы два продольных
просвета из сутажа, на петлице
две звездочки из анодированного
алюминия золотистого цвета
размером 15 мм
Сноска. Эмблема для работников государственной лесной охраны
состоит из двух скрещенных дубовых ветвей с желудями, эмблема для
работников охотничьего хозяйства состоит из двух скрещенных охотничьих
ружей, наложенных на венок из дубовых ветвей и головы лося,
размещенной выше ружей.
Главные лесничие;             Петлицы и эмблема те же, посередине
главные охотоведы;            петлицы два продольных просвета из
главные семеноводы            сутажа, на петлице одна звездочка из
анодированного алюминия золотистого
цвета размером 15 мм
Специалисты высшей и I        Петлицы и эмблема те же, посередине
категории, занимающиеся       петлицы один продольный просвет из
вопросами охраны и защиты     сутажа, на петлице четыре звездочки из
леса, лесопользования,        анодированного алюминия золотистого
лесовосстановления и          цвета размером 12 мм
защитного лесоразведения,
охотничьего хозяйства и
особо охраняемых природных
территорий;
директора региональных
отделений национальных парков
Лесничие;                     Петлицы и эмблема те же, посередине
начальники охотничьих         петлицы один продольный просвет из
участков; специалисты,        сутажа, на петлице три звездочки из
занимающиеся вопросами        анодированного алюминия золотистого
охраны и защиты леса,         цвета размером 12 мм
лесопользования,
лесовосстановления и защитного
лесоразведения, охотничьего
хозяйства и особо охраняемых
природных территорий
Помощники лесничих;           Петлицы и эмблема те же, посередине
помощники начальников         петлицы один продольный просвет из
охотничьих участков;          сутажа, на петлице две звездочки из
начальники                    анодированного алюминия золотистого
пожарно-химических            цвета размером 12 мм
станций и питомников
Мастера леса                  Петлицы и эмблема те же, посередине
петлицы один продольный просвет из
сутажа, на петлице одна звездочка из
анодированного алюминия золотистого
цвета размером 12 мм
Лесники, егеря                Петлицы и эмблема те же, на петлице
нет просветов и звездочек

2. Облыстардың орман шаруашылығы органдары
Орман шаруашылығы бiрлестiктерi.  Трапеция пiшiндi петлицалар өлшемi
нiң бас директорлары              110Х30Х92Х32 мм қою-жасыл барқыттан
тiгiлген, жиегi алтын түстес етiп
кестеленген, Петлицалар ортасында
алтын түстес етiп кестеленген
өлшемi 18 мм жұлдыз және осындай
түспен петлицалардың жоғарғы
бөлiгiнде орман шаруашылығының
эмблемасы кестеленген
Орман шаруашылығы бiрлестiктерiнiң Петлицалар сондай, эмблемасы алтын
бас орманшылары, бас аңшылық      түстес анодталған алюминийден
жүргiзушiлер                      жасалған, жиегi ақшыл-жасыл түстi.
Петлицалар ортасымен ұзына бойына
суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
петлицада анодталған алюминийден
жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
үш жұлдызша болады
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай,
пайдалану, орманды қалпына келтi. петлицалар ортасымен ұзына бойына
ру және қорғаныштық орман өсiру,  суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
аңшылық шаруашылығы және ерекше   петлицада анодталған алюминийден
қорғалатын табиғат аумақтары      жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
мәселелерiмен шұғылданатын        екi жұлдызша болады
бөлiмдер бастықтары
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай, пайдалану, орманды қалпына келтi. петлицалар ортасымен ұзына бойына ру және қорғаныштық орман өсiру, суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
аңшылық шаруашылығы және ерекше   петлицада анодталған алюминийден
қорғалатын табиғат аумақтары      жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
мәселелерiмен шұғылданатын жоғары бiр жұлдызша болады
және I санатты мамандар
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай,
пайдалану, орманды қалпына келтi. петлицалар ортасымен ұзына бойына
ру және қорғаныштық орман өсiру,  суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
аңшылық шаруашылығы және ерекше   петлицада анодталған алюминийден
қорғалатын табиғат аумақтары      жасалған өлшемi 12 мм алтын түстес
мәселелерiмен шұғылданатын        төрт жұлдызша болады
мамандар;
орман инспекторлары
3. Қазақ орман шаруашылығын жобалау жөнiндегi мемлекеттiк
жобалау-iздестiру институты, Қазақ орман шаруашылығының
басшы қызметкерлерi мен мамандарының кәсiби бiлiктiлiгiн
арттыру және қайта даярлау институты, Қазақ орман орналастыру
кәсiпорны, Республикалық орман инженерлiк селекция-тұқым
шаруашылығы орталығы, Қазақ республикалық ағаш тұқымы
станциясы
Директорлар, Қазақ кәсiби         Трапеция пiшiндi петлицалар өлшемi
бiлiктiлiктi арттыру институтының 110Х30Х92Х32 мм қою-жасыл барқыттан
ректоры                           тiгiлген, алтын түстес кестемен
жиектелген, Петлицалар ортасында
кестеленген өлшемi 18 мм алтын
түстес жұлдыз және осы түстес
орман шаруашылығының эмблемасы
петлицалардың жоғарғы бөлiгiнде
кестеленген
Проректор, бас тұқым өсiрушi, бас Петлицалар сондай, эмблемасы алтын
инженерлер, директорлардың        түстес анодтандырылған алюминийден
орынбасарлары, "Казгипролесхоз"   жасалған, жиегi ақшыл-жасыл түстi.
институтының аймақтық бөлiмшесi.  Петлицалар ортасымен ұзына бойына
нiң директоры                     алтын түстес кестелi екi жолақ
тартылған, петлицада алтын түстес
анодтандырылған алюминийден жасалған
өлшемi 15 мм алтын түстес үш
жұлдызша болады
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай,
пайдалану, және орман орналастыру,петлицалар ортасымен ұзына бойымен
орманды қалпына келтiру           суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
және қорғаныштық орман өсiру,     петлицада анодталған алюминийден
аңшылық шаруашылығы және ерекше   жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
қорғалатын табиғат аумақтары      екi жұлдызша болады
мәселелерiмен шұғылданатын
бөлiмдердiң бастықтары
Орман орналастыру және аңшылықты Петлицалар мен эмблемасы сондай, ұйымдастыру партияларының бастық. петлицалар ортасымен ұзына бойына тары; жобалардың бас инженерлерi, суташ жiбiмен екi жолақ тартылған, орманды күзету және қорғау, орман петлицада анодталған алюминийден пайдалану және орман орналастыру, жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес орманды қалпына келтiру және қор. бiр жұлдызша болады ғаныштық орман өсiру, аң
шаруашылығы және ерекше қорғала.
тын табиғат аумақтары мәселелерi.
мен шұғылданатын бастықтар
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай,
пайдалану және орман орналастыру, петлицалар ортасымен ұзына бойына
орманды қалпына келтiру және      суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
қорғаныштық орман өсiру, аң       петлицада анодтандырылған алюминий.
шаруашылығы және ерекше қорғалатын ден өлшемi 12 мм алтын түстес үш
табиғат аумақтары мәселелерiмен   жұлдызша болады
шұғылданатын жоғарғы және
I санатты мамандар
Орманды күзету және қорғау,       Петлицалар мен эмблемасы сондай,
орман пайдалану және орман        петлицалар ортасымен ұзына бойына
орналастыру, орманды қалпына      суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
келтiру және қорғаныштық          петлицада анодтадырылған алюминийден
орман өсiру, аң шаруашылығы       өлшемi 12 мм алтын түстес үш жұлдызша
және ерекше қорғалатын табиғат    болады
аумақтары мәселелерiмен
шұғылданатын қалған
мамандар

2. Органы лесного хозяйства областей
Генеральные директора         Петлицы трапециевидной формы размером
лесохозяйственных             110х30х92х32 мм из темно-зеленого
объединений                   бархата с кантом из шитья золотистого
цвета. Посередине петлицы шитая
золотистого цвета звезда размером 18 мм
и эмблема лесного хозяйства, такого же
цвета, шитая в верхней части петлицы
Главные лесничие, главные     Петлицы те же, эмблема из
охотоведы лесохозяйственных   анодированного алюминия золотистого
объединений                   цвета, кант светло-зеленого цвета.
Посередине петлицы два продольных
просвета из сутажа, на петлице три
звездочки из анодированного алюминия
золотистого цвета размером 15 мм
Начальники отделов, ведающих  Петлицы и эмблема те же, посередине
вопросами охраны и защиты     петлицы два продольных просвета из
леса, лесопользования,        сутажа, на петлице две звездочки из
лесовосстановления и          анодированного алюминия золотистого
защитного лесоразведения,     цвета размером 15 мм
охотничьего хозяйства и
особо охраняемых природных
территорий
Специалисты высшей и I        Петлицы и эмблема те же, посередине
категории, занимающиеся       петлицы два продольных просвета из
вопросами охраны и защиты     сутажа, на петлице одна звездочка из
леса, лесопользования,        анодированного алюминия золотистого
лесовосстановления и          цвета размером 15 мм
защитного лесоразведения,
охотничьего хозяйства и
особо охраняемых природных
территорий
Специалисты, занимающиеся     Петлицы и эмблема те же, посередине
вопросами охраны и защиты     петлицы один продольный просвет из
леса, лесоустройства,         сутажа, на петлице четыре звездочки из
лесовосстановления и          анодированного алюминия золотистого
защитного лесоразведения,     цвета размером 12 мм
охотничьего хозяйства и
особо охраняемых
природных территорий;
лесные инспекторы
3. Казахский государственный проектно-изыскательский
институт по проектированию лесного хозяйства, Казахский
институт повышения квалификации и переподготовки
руководящих работников и специалистов лесного хозяйства,
Казахское лесоустроительное предприятие, Республиканский
лесной инженерный селекционно-семеноводческий центр,
Казахская республиканская лесосеменная станция
Директора, ректор Казахского  Петлицы трапециевидной формы размером
института повышения           110х30х92х32 мм из темно-зеленого
квалификации                  бархата с кантом из шитья золотистого
цвета. Посередине петлицы шитая
золотистого цвета звезда размером
18 мм и эмблема лесного хозяйства
такого же цвета, шитая в верхней части
петлицы
Проректор, главный семеновод, Петлицы те же, эмблема из
главные инженеры, заместители анодированного алюминия золотистого
директоров, директор          цвета, кант светло-зеленого цвета.
регионального отделения       Посередине петлицы два продольных
института "Казгипролесхоз"    просвета из сутажа, на петлице три
звездочки из анодированного алюминия
золотистого цвета размером 15 мм
Начальники отделов, ведающих  Петлицы и эмблема те же, посередине
вопросами охраны и защиты     петлицы два продольных просвета из
леса, лесопользования и       сутажа, на петлице две звездочки из
лесоустройства,               анодированного алюминия золотистого
лесовосстановления и          цвета размером 15 мм
защитного лесоразведения,
охотничьего хозяйства и
особо охраняемых природных
территорий
Начальники лесоустроительных  Петлицы и эмблема те же, посередине
охотоустроительных партий;    петлицы два продольных просвета из
главные инженеры проектов;    сутажа, на петлице одна звездочка из
заместители начальников       анодированного алюминия золотистого
отделов, ведающих вопросами   цвета размером 15 мм
охраны и защиты леса,
лесопользования и
лесоустройства,
лесовосстановления и защитного
лесоразведения, охотничьего
хозяйства и особо охраняемых
природных территорий
Специалисты высшей и I        Петлицы и эмблема те же, посередине
категории, занимающиеся       петлицы один продольный просвет из
вопросами охраны и защиты     сутажа, на петлице четыре звездочки из
леса, лесопользования и       анодированного алюминия золотистого
лесоустройства,               цвета размером 12 мм
лесовосстановления и
защитного лесоразведения,
охотничьего хозяйства и особо
охраняемых природных
территорий
Остальные специалисты,        Петлицы и эмблема те же, посередине
занимающиеся вопросами        петлицы один продольный просвет из
охраны и защиты леса,         сутажа, на петлице три звездочки из
лесопользования и             анодированного алюминия золотистого
лесоустройства,               цвета размером 12 мм
лесовосстановления и
защитного лесоразведения,
охотничьего хозяйства
и особо охраняемых
природных территорий

4. Орманды күзету және орман шаруашылығына қызмет
көрсетудiң Қазақ авиация базасы және мемлекеттiк бақылау
инспекциясы
Авиабаза бастығы                  Трапеция пiшiндi петлицалар өлшемi
110Х30Х92Х32 мм қою-жасыл барқыттан
тiгiлген, алтын түстес кестемен
жиектелген, Петлицалар ортасында
өлшемi 18 мм алтын түстес жұлдыз
кестелеп тiгiлген. Петлицалардың
жоғарғы бөлiгiнде азаматтық
авиация эмблемасы кестелеп тiгiлген
Авиабазаның ұшу қызметi бастығы.  Петлицалар сондай, бiрақ ақшыл-жасыл
ның орынбасары                    түспен жиектелген. Петлицалар
ортасымен ұзына бойына суташ жiбiмен
екi жолақ тартылған, петлицада алтын
түстес анодтандырылған алюминийден
жасалған өлшемi 15 мм үш жұлдызша
болады.
Петлицалардың жоғарғы бөлiгiнде
анодтандырылған алюминийден
жасалған алтын түстес азаматтық
авиация эмблемасы орналасқан.
Ұшу - өндiрiстiк бөлiмiнiң бас.   Петлицалар мен эмблемасы сондай,
тығы, парашюттiк және десант-өрт  петлицалар ортасымен ұзына бойымен
қызметiнiң аға нұсқаушысы         суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
петлицада анодтандырылған алюминий.
ден жасалған өлшемi 15 мм алтын
түстес екi жұлдызша болады
Аға, ұшқыш-байқаушы, жедел авиа-  Петлицалар мен эмблемасы сондай,
бөлiмше бастығы; десант-өрт       петлицалар ортасымен ұзына бойына
қызметiнiң нұсқаушысы             суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
петлицада анодталған алюминийден
жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
бiр жұлдызша болады
Жедел авиа бөлiктiң, авиатоптың   Петлицалар мен эмблемасы сондай,
бастығы; командасында 10 және     петлицалар ортасымен ұзына бойына
одан астам адамы бар десант-өрт   суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
командасының нұсқаушысы           петлицада анодтандырылған алюминий.
ден жасалған өлшемi 12 мм алтын
түстес төрт жұлдызша болады
Ұшқыш-байқаушы; командасында      Петлицалар мен эмблемасы сондай,
кемiнде 10 адамы бар десант-өрт   петлицалар ортасымен ұзына бойына
командасының нұсқаушысы           суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
петлицада алтын түстес анодтанды.
рылған алюминийден жасалған өлшемi
12 мм үш жұлдызша болады
Десант-өрт тобының нұсқаушысы     Петлицалар мен эмблемасы сондай,
петлицалар ортасымен ұзына бойына
суташ жiбiмен бiр жолақ тартылған,
петлицада анодтандырылған
алюминийден жасалған өлшемi 12 мм
алтын түстес екi жұлдызша болады
Мемлекеттiк бақылау инспекциясы.  Трапеция пiшiндi петлицалар өлшемi
ның бастығы                       110Х30Х92Х32 мм қою-жасыл барқыттан
тiгiлген, алтын түстес кестемен
көмкерiлген, Петлицалардың жоғарғы
орман шаруашылығының эмблемасы
кестелеп тiгiлген. Петлицалардың
ортасында өлшемi 18 мм алтын түстес
бiр жұлдыз кестеленген.
Мемлекеттiк бақылау инспекциясы.  Петлицалар сондай, орман
ның бастығының орынбасары         шаруашылығының эмблемасы алтын
түстес анодтандырылған алюминийден
жасалған петлицалардың ортасымен
ұзына бойына екi жолақ тартылған,
петлицада анодтандырылған алюми.
нийден жасалған өлшемi 15 мм алтын
түстес үш жұлдызша болады
Мемлекеттiк бақылау инспекциясы.  Петлицалар мен эмблемасы сондай,
ның инспекторы                    петлицалар ортасымен ұзына бойына
суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
петлицада анодтандырылған алюми.
нийден жасалған өлшемi 15 мм бiр
жұлдызша болады

4. Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания
лесного хозяйства и инспекция государственного контроля
Начальник авиабазы            Петлицы трапециевидной формы
размером 110х30х92х32 мм из
темно-зеленого бархата с кантом из
шитья золотистого цвета. Посередине
петлицы шитая золотистого цвета
звезда размером 18 мм. Шитая эмблема
гражданской авиации в верхней части
петлицы
Заместитель начальника        Петлицы те же, но кант светло-зеленого
авиабазы полетной службе      цвета. Посередине петлицы два
продольных просвета из сутажа, на
петлице три звездочки из анодированного
алюминия золотистого цвета размером
15 мм. В верхней части петлицы эмблема
гражданской авиации из анодированного
алюминия золотистого цвета
Начальник летно-               Петлицы и эмблема те же, посередине
производственного отдела,      петлицы два продольных просвета из
старший инструктор парашютной  сутажа, на петлице две звездочки из
и десантно-пожарной службы     анодированного алюминия золотистого
цвета размером 15 мм
Старший летчик-наблюдатель,    Петлицы и эмблема те же, посередине
начальник оперативного         петлицы два продольных просвета из
авиаотделения; инструктор      сутажа, на петлице одна звездочка из
десантно-пожарной службы       анодированного алюминия золотистого
цвета размером 15 мм
Начальник оперативной          Петлицы и эмблема те же, посередине
авиаточки, авиагруппы;         петлицы один продольный просвет из
инструктор десантно-пожарной   сутажа, на петлице четыре звездочки из
команды с численностью команды анодированного алюминия золотистого
10 и более человек             цвета размером 12 мм
Летчик-наблюдатель: инструктор Петлицы и эмблема те же, посередине
десантно-пожарной команды с    петлицы один продольный просвет из
численностью команды менее 10  сутажа, на петлице три звездочки из
человек                        анодированного алюминия золотистого
цвета размером 12 мм
Инструктор десантно-пожарной   Петлицы и эмблема те же, посередине
группы                         петлицы один продольный просвет из
сутажа, на петлице две звездочки из
анодированного алюминия золотистого
цвета размером 12 мм
Начальник инспекции            Петлицы трапециевидной фирмы размером
государственного контроля      110х30х92х32 мм из темно-зеленого
бархата с кантом из шитья золотистого
цвета. В верхней части петлицы шитая
эмблема лесного хозяйства. Посередине
петлицы одна шитая золотистого
цвета звезда размером 18 мм
Заместитель начальника         Петлицы те же, эмблема лесного
инспекции государственного     хозяйства из анодированного алюминия
контроля                       золотистого цвета, посередине петлицы
два продольных просвета из сутажа, на
петлице три звездочки из
анодированного алюминия золотистого
цвета размером 15 мм
Инспектор инспекции            Петлицы и эмблема те же, посередине
государственного контроля      петлицы два продольных просвета из
сутажа, на петлице одна звездочка из
анодированного алюминия золотистого
цвета размером 15 мм

5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетi
Төраға                            Трапеция пiшiндi өлшемi
120Х35Х110Х38 мм петлицалар қою-
жасыл барқыттан тiгiлген, алтын
түстес кестемен жиектелген.
Петлицалардың жоғарғы бөлiгiнде
осындай түспен орман шаруашылығы.
ның эмблемасы кестемен тiгiлген.
Петлицалар ортасында өлшемi 27 мм
алтын түстес бiр жұлдыз кестелене
тiгiлген
Төрағаның орынбасары              Трапеция пiшiндi өлшемi
110Х30Х92Х32 мм петлицалар қою-
жасыл барқыттан тiгiлген, алтын
түстес кестемен жиектелген.
Эмблемасы сондай. Петлица үстiнде
өлшемi 18 мм алтын түстес үш
жұлдыз кестеленген
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай, пайдалану және орман орналастыру, петлицалар ортасында өлшемi 18 мм орманды қалпына келтiру және алтын түстес екi жұлдызша кесте.
қорғаныштық орман өсiру,          ленген
аң шаруашылығы және ерекше
қорғалатын табиғат аумақтары
мәселелерiмен шұғылданатын
басқармалардың немесе дербес
бөлiмдердiң бастықтары; алқа
мүшелерi
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай, пайдалану, орманды қалпына келтi. петлицалар ортасында өлшемi 18 мм ру және қорғаныштық орман өсiру, кестеле алтын түстес бiр жұлдызша аңшылық шаруашылығы және ерекше болады
қорғалатын табиғат аумақтарының
мәселелерiмен шұғылданатын
басқармалар құрамына енетiн
бөлiмдердiң және секторлардың,
дербес бөлiмдердiң бастықтары,
сектор меңгерушiлерi, басқармалар
мен дербес бөлiмдер бастықтары.
ның орынбасарлары
Орманды күзету және қорғау, ор.   Петлицалар сондай, бiрақ жиегi
манды пайдалану және орман        ақшыл-жасыл түстi, петлицалардың
орналастыру, қорғаныштық орман    жоғарғы бөлiгiндегi эмблема алтын
өсiру, аң шаруашылығы және ерекше  түстес анодтандырылған алюминий.
қорғалатын табиғат аумақтары      ден жасалған петлицалар ортасымен
мәселелерiмен шұғылданатын        ұзына бойына суташ жiбiмен екi
басқармалардың, бөлiмдердiң       жолақ тартылған, петлицада
немесе секторлардың бас           анодтандырылған алюминийден
мамандары                         жасалған өлшемi 15 мм алтын түстес
үш жұлдызша болады
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай, пайдалану және орман орналастыру, петлицалар ортасымен ұзына бойына орманды қалпына келтiру және суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
қорғаныштық орман өсiру, аңшылық  петлицада анодтандырылған алюминий.
шаруашылығы және ерекше қорғала.  ден жасалған өлшемi 15 мм алтын
тын табиғат аумақтары мәселелерi. түстес екi жұлдызша болады
мен шұғылданатын басқармалардың,
бөлімдердiң немесе секторлардың
жетекшi және I санатты мамандары
Орманды күзету және қорғау, орман Петлицалар мен эмблемасы сондай,
пайдалану және орман орналастыру, петлицалар ортасымен ұзына бойына
орманды қалпына келтiру және      суташ жiбiмен екi жолақ тартылған,
қорғаныштық орман өсiру, аң       петлицада анодтандырылған алюминий.
шаруашылығы және ерекше қорғала.  ден жасалған өлшемi 15 мм алтын
тын табиғат аумақтары мәселелерi. түстес бiр жұлдызша болады
мен шұғылданатын басқармалардың,
бөлімдердiң немесе секторлардың
қалған мамандары
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетiнiң
мемлекеттiк орман күзетi және аң шаруашылығы
қызметкерлерiне арналған
ПIШIМДI КИIМДЕРДIҢ СИПАТТАМАСЫ

5. Комитет лесного и охотничьего хозяйства
в Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан
Председатель                  Петлицы трапециевидной формы из
темно-зеленого бархата размером
120х35х110х38 мм с кантом из шитья
золотистого цвета. В верхней части
петлицы шитая эмблема лесного
хозяйства такого же цвета. Посередине
петлицы одна шитая золотистого цвета
звезда размером 27 мм
Заместители Председателя      Петлицы трапециевидной формы из
темно-зеленого бархата размером
110х30х92х32 мм с кантом из шитья
золотистого цвета. Эмблема та же.
На петлице три шитые золотистого цвета
звезды размером 18 мм
Начальники управлений или     Петлицы и эмблема те же, посередине
самостоятельных отделов,      петлицы две шитые золотистого цвета
ведающих вопросами охраны и   звезды размером 18 мм
защиты леса, лесопользования
и лесоустройства,
лесовосстановления и защитного
лесоразведения, охотничьего
хозяйства и особо охраняемых
природных территорий: члены
коллегии
Начальники отделов и секторов, Петлицы и эмблема те же. Посередине входящих в состав управлений, петлицы одна шитая золотистого цвета самостоятельных отделов, звезда размером 18 мм
заведующих секторами,
заместители начальников
управлений и самостоятельных
отделов, ведающих вопросами
охраны и защиты леса,
лесопользования и лесоустройства,
лесовосстановления и
защитного лесоразведения,
охотничьего хозяйства и особо
охраняемых природных территорий
Главные специалисты            Петлицы те же, но кант светло-зеленого
управлений, отделов или        цвета, в верхней части петлицы эмблема
секторов, ведающих вопросами   из анодированного алюминия золотистого
охраны и защиты леса,          цвета, посередине петлицы два
лесопользования и              продольных просвета из сутажа, на
лесоустройства,                петлице три звездочки из анодированного
лесовосстановления и           алюминия золотистого цвета размером
защитного лесоразведения,      15 мм
охотничьего хозяйства и
особо охраняемых природных
территорий
Специалисты ведущие и I        Петлицы и эмблема те же. Посередине
категории управлений, отделов  петлицы два продольных просвета из
или секторов, ведающих         сутажа, на петлице две звездочки из
вопросами охраны и защиты      анодированного алюминия золотистого
леса, лесопользования и        цвета размером 15 мм
лесоустройства,
лесовосстановления и защитного
лесоразведения, охотничьего
хозяйства и особо охраняемых
природных территорий
Остальные специалисты         Петлицы и эмблема те же, посередине
управлений, отделов или       петлицы два продольных просвета из
секторов, ведающих вопросами  сутажа, на петлице одна звездочка из
охраны и защиты леса,         анодированного алюминия золотистого
лесопользования и             цвета размером 15 мм
лесоустройства,
лесовосстановления и защитного
лесоразведения, охотничьего
хозяйства и особо охраняемых
природных территорий
ОПИСАНИЕ ФОРМЕННОЙ ОДЕЖДЫ
для работников государственной лесной охраны
и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего
хозяйства в Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан

1. Орман шеберлерiнен, орман күзетшiлерiнен
қорықшылардан және ормандарды күзету мен
орман шаруашылығына қызмет көрсетушi
Қазақ авиациялық базасы қызметкерлерiнен басқа
мемлекеттiк орман күзетi қызметкерлерiне арналған
Ерлердiң күнделiктi киюге арналған костюмi
(пиджак немесе күртеше, шалбар)
Жасыл (хаки) түстi жүн немесе жартылай жүн матадан тiгiледi. Пиджак бiр қапсырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде астары бар, жағасы қайырмалы, оған белгiленген үлгiдегi петлицалар (жапсырма белгi) тiгiлген. Шалбарының балағы кең, балақтың алдыңғы бөлiктерi астарлы, белдiкке арналған iлмегi бар, манжетi жоқ, балақтың төменгi енi 20-24 см.
Ерлердiң жазғы костюмi
Күртеше мен шалбардан тұрады. Сұр (сұрғылт) немесе ақшыл-жасыл түстi жартылай жүн матадан тiгiледi.
Күртеше - бiр қаусырма өңiрлi, кеңiрек келген төменгi тұста қынама белбеулi, астары жоқ, жағасы қайырмалы, петлицалар айырма белгiсiмен жағаға жапсырыла тiгiледi.
Шалбар - кең балақты шалбардың алдыңғы бөлiгiнiң астары бар, белдiкке арналған iлмегi бар, манжетi жоқ, төменгi енi 20-24 см.
Ерлердiң бiркиер костюмi
(пиджак пен шалбар)
Жейдемен және галстукпен киiледi, сұр (сұрғылт) түстi жүн немесе жартылай жүн матадан тiгiледi.
Пиджак - бiр қаусырма өңiрлi, астары жiбек, жағасы қайырмалы,
оған белгiленген үлгiдегi нысанды петлицалар жапсырыла тiгiлген.
Шалбар - кең балақты, алдыңғы бөлiгiнiң астар бар, белдiкке
арналған iлмегi бар, манжетсiз, енi 20-24 см.
Сыртқы жейде
Жасыл (хаки) түстi мақта матадан тiгiледi. Жейденiң төменгi жағы
белдiкпен аяқталады және екi жанындағы тiлiк бойынша түймемен
түймеленедi. Жағасы қайырмалы, жапсыра тiгiлген. Жеңдерi манжетпен
жапсыра тiгiледi, бiр түйме арқылы түймеленедi.
Әйелдер костюмi
(жакет және юбка)
Жасыл (хаки) түстi жүн немесе жартылай жүн матадан тiгiледi.
Жакет - бiр қаусырма өңiрлi, астарлы, жартылай қынамалы, қайырма
жағалы, оған нысанды петлицалар жапсырып тiгiледi.
Юбка - қос тiгiстi. Жакеттiң жоғарғы жағы корсаждан тiгiлген.
Iлмек сол жақ бүйiрiнiң тiгiсiне қосыла тiгiлген.
Әйелдердiң жазғы костюмi
(блузка және белдемше)
Блузка сұрғылт (сұр) түстi мақта матадан тiгiледi, бiр қаусырма
өңiрлi, жағасына айырма белгiсiмен петлицалар жапсырыла тiгiледi.
Юбка - қос тiгiстi. Юбканың жоғарғы жағы корсаждап тiгiлген.
Iлмек сол жақ бүйiрiнiң тiгiсiне қосыла тiгiледi.
Әйелдердiң бiркиер костюмi
(жакет және юбка)
Сұр (сұрғылт) түстi жүн немесе жартылай жүн матадан тiгiледi.
Жакет - жiбек астарға жанасымды пiшiнде, қайырма жағасы, оған
петлицалар жапсыра тiгiледi.
Юбка - қос тiгiстi. Юбканың жоғарғы жағы корсаждап тiгiлген.
Iлмек сол жақ бүйiрiнiң тiгiсiне қосыла тiгiлген.
Пальто
Жасыл (хаки) түстi шұғадан немесе драптан тiгiледi. Пальтоның
жағасы қайырмалы, жағаның ұшына айырма белгiлерiмен петлицалар
жапсыра тiгiледi. Пальто жiбек астарлы. Жаға, жағаның қайырмасы,
өңiрi, төменгi жағы, қақпақтары, белдемшесi, енi 2 см жекелеген iзбен
тiгiледi.
Резиналы плащ
Жасыл (хаки) түстi қайталама жүн матадан тiгiледi. Жағасы
қайырмалы, оған белгiленген үлгiде петлицалар жапсырыла тiгiледi.
Ұзартылған мех күртеше
Су өткiзбейтiн (кирза) жасыл (хаки) түстi мақта матадан
тiгiледi, астары мех, ұзын. Жағасы қайырмалы, мех, iлмегi жапсырма
астында түйме арқылы жалғасады, күртешенiң белдiгi айылбас арқылы
қосылады.
Бәтеңкелер
Қызыл-қоңыр жұқа былғарыдан тiгiледi.
Фуражка
Жасыл (хаки) түстi жартылай жүн матадан тiгiледi, өрнектi
қатырмасына екi кiшкене нысанды түйме тағылады. Фуражканың басқа
киiлетiн жерi қою-жасыл барқыттан, ал алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына
нысанды белгiленген үлгiдегi эмблема қадалады.
Құлақшын
Сұр түстi қой терiсiнен тiгiледi, алдыңғы жағына белгiленген
үлгiдегi эмблема қадалады. Құлақшынның астары сұр түстi сәтен.
Пiшiмдi берет
Пiшiмдi берет - әйелдерге арналған бас киiм, жасыл (хаки) жүннен
тоқылады, тiгiсi жоқ, жұмсақ дөңгелек пiшiнде. Береттiң алдыңғы
жағына белгiленген үлгiдегi эмблема қадалады.

1. Для работников государственной лесной охраны,
кроме мастеров леса, лесников, егерей и работников
Казахской базы авиационной охраны лесов и обслуживания
лесного хозяйства
КОСТЮМ МУЖСКОЙ ДЛЯ ПОВСЕДНЕВНОЙ НОСКИ
(пиджак или куртка, брюки)
Изготовляется из шерстяных или полушерстяных тканей зеленого (хаки) цвета. Пиджак - однобортный, полуприлегающей формы на подкладке, воротник отложной с нашитыми форменными петлицами установленного образца. Брюки - навыпуск, передние половинки брюк на подкладке, со шлевками для ремня, низ без манжет, шириной внизу 20-24 см.
КОСТЮМ МУЖСКОЙ ЛЕТНИЙ
Состоит из куртки и брюк. Изготовляется из полушерстяных тканей серого (стального) или светло-зеленого цвета.
Куртка - однобортная, свободной формы с приточным поясом внизу, без подкладки, воротник отложной, петлицы со знаками различия нашиваются на воротник.
Брюки - навыпуск, передние половинки брюк на подкладке, со
шлевками для ремня, низ без манжет, шириной внизу 20-24 см.
КОСТЮМ ВЫХОДНОЙ МУЖСКОЙ
(пиджак и брюки)
Носится с рубашкой и галстуком, изготовляется из шерстяных или
полушерстяных тканей серого (стального) цвета.
Пиджак однобортный на шелковой подкладке, воротник отложной с
форменными петлицами установленного образца.
Брюки навыпуск, передние половинки брюк на подкладке, со шлевками
для ремня, низ без манжет, шириной внизу 20-24 см.
РУБАШКА ВЕРХНЯЯ
Изготовляется из хлопчатобумажной ткани зеленого (хаки) цвета.
Низ рубашки заканчивается поясом и застегивается по боковым разрезам
на пуговицы. Воротник отложной, пришивной. Рукава с пришивными
манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
КОСТЮМ ЖЕНСКИЙ
(жакет и юбка)
Изготовляется из шерстяных или полушерстяных тканей зеленого
(хаки) цвета.
Жакет - однобортный, на подкладке, полуприлегающий с отложным
воротником, на который нашиваются форменные петлицы.
Юбка - двухшовная. Верх юбки на корсаже. Застежка обработана в
левом боковом шве.
КОСТЮМ ЖЕНСКИЙ ЛЕТНИЙ
(блузка и юбка)
Блузка изготовляется из хлопчатобумажной ткани стального (серого)
цвета, однобортная, на воротник нашиваются петлицы со знаками
различия.
Юбка - двухшовная. Верх юбки на корсаже. Застежка обработана в
левом боковом шве.
КОСТЮМ ВЫХОДНОЙ ЖЕНСКИЙ
(жакет и юбка)
Изготовляется из шерстяных или полушерстяных тканей серого
(стального) цвета.
Жакет - прилегающей формы на шелковой подкладке с отложным
воротничком, на который нашиваются петлицы.
Юбка - двухшовная. Верх юбки на корсаже. Застежка обработана в
левом боковом шве.
ПАЛЬТО
Изготовляется из сукна или драпа зеленого (хаки) цвета. Воротник
пальто отложной, на концах воротника нашиваются форменные петлицы со
знаками различия. Пальто на шелковой подкладке. Воротник, лацканы,
борта, низ, клапаны, хлястики отстрачиваются отдельной строчкой
шириной 2 см.
ПЛАЩ ПРОРЕЗИНЕННЫЙ
Изготовляется из шерстяной дублированной ткани зеленого (хаки)
цвета, с нашитыми на отложной воротник форменными петлицами
установленного образца.
КУРТКА НА МЕХУ УДЛИНЕННАЯ
Изготовляется из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей
пропиткой (кирза) зеленого (хаки) цвета на меховой подкладке,
удлиненная. Воротник отложной, меховой, застежка куртки потайная на
пуговицах. У куртки имеется пояс, застегивающийся пряжкой.
БОТИНКИ
Хромовые, коричневого цвета.
ФУРАЖКА
Изготовляется из полушерстяных тканей зеленого (хаки) цвета с
филиграном, прикрепленным к околышу двумя малыми форменными
пуговицами. Околыш у фуражки из темно-зеленого бархата, а в центре
на передней части прикрепляется эмблема установленного образца.
ШАПКА-УШАНКА
Изготовляется из меха цигейки серого цвета, спереди
прикрепляется эмблема установленного образца. Подкладка шапки-ушанки
из сатина серого цвета.
БЕРЕТ ФОРМЕННЫЙ
Берет форменный - головной убор для женщин, шерстяной, зеленого
(хаки) цвета, без швов, имеет мягкую круглую форму. Спереди на берет
прикрепляется эмблема установленного образца.

2. Орман шеберлерi, орман күзетшiлерi, қорықшылар үшiн
Ерлер костюмi
(пиджак және шалбар)
Жасыл (хаки) түстi жартылай жүн матадан тiгiледi.
Пиджак - бiр қаусырма өңiрлi, астарлы, жағасы қайырмалы, оған
белгiленген үлгiде нысанды петлицалар жапсыра тiгiледі.
Шалбар -  кең балақты, шалбардың алдыңғы жартысының астары бар,
белдiк үшiн iлмектерi бар, манжетi жоқ, төменгi енi 20-24 см.
Әйелдер костюмi
(жакет және юбка)
Жасыл (хаки) түстi жартылай жүн матадан тiгiледi.
Жакет бiр қаусырма өңiрлi, астарлы, жартылай жанамалы, жағасы
бар, оған нысанды петлицалар жапсырып тiгiледi.
Юбка - қос тiгiстi. Юбканың жоғарғы жағы тартып тiгiлген. Iлмегi
сол жақ бүйiрiнiң тiгiсiне жалғасқан.
Жазғы күртеше
Жасыл (хаки) түстi жартылай жүн матадан тiгiледi, бiр қаусырма
өңiрлi, жағасында нысанды петлицалар бар.
Пальто
Жасыл (хаки) түстi талшық жүндi шұға матадан тiгiледi. Жағасы
қайырмалы, нысанды петлицалары бар.
Резиналы плащ
Жасыл (хаки) түстi резиналы мақта матадан тiгiледi. Жағаның
ұшына нысанды петлицалар жапсыра тiгiледi.
Мақталы костюм
(бушлат және шалбар)
Жасыл (хаки) түстi мақта матадан тiгiледi.
Бушлат (күртеше) сырмалы, мақталы қалпақшасы бар. Жағасы
қайырмалы, оған белгiленген үлгiдегi нысанды петлицалар жапсыра
тiгiледi.
Шалбар - белiнен етегiне дейiн сырмалы, жылытатын қақпақшалы,
шалбардың төменгi жағы өзге матамен тiгiлген, баулығы бар.
Сыртқы жейде
Жасыл (хаки) түстi мақта матадан тiгiледi. Жейденiң төменгi жағы
белдiктi болып, екi жақ тiлiгi түймемен түймеленедi. Жағасы қайырмалы,
жапсыра тiгiлген, жеңi жапсырмалы, манжетпен қоса тiгiлген, бiр
түймемен түймеленедi.
Етiктер, бәтеңкелер
Етiктер, бәтеңкелер қара түстi кирзадан тiгiледi.
Фуражка
Жасыл (хаки) түстi жартылай жүн матадан тiгiледi, басқа киетiн
жерi және иек астына арналған белдiгi лакпен боялған, басқа киетiн
жерiне екi кiшкене нысанды түйме қадалған. Фуражканың басқа киетiн
жерiнiң алдыңғы маңдайына белгiленген үлгiдегi эмблема түйрелген.
Құлақшын
Қара-сұр түстi шұғадан тiгiледi, құлақшынның күнқағарының мен
маңдайы құлақшалары бар жасанды сұр түстi плюш мехтан тiгiледi.
Күнқағарының ортасына белгiленген үлгiдегi эмблема қадалған.
Нысанды берет
Нысанды берет әйелдерге арналған бас киiм, жасыл (хаки) түстi
жүннен тоқылған, тiгiсi жоқ, жұмсақ дөңгелек пiшiнде. Береттiң алдыңғы
бетiне белгiленген үлгiдегi эмблема қадалады.
3. Ормандарды күзету және орман шаруашылығына қызмет
көрсететiн Қазақ авиация базасының қызметкерлерi үшiн
(киiм бұрынғысынша)
Көкшiл түстi бiр қаусырма өңiрлi жүн костюм (әйелдерге кеудеше
және белдемше).
Көкшiл түстi жартылай жүн матадан тiгiлген жазғы костюм (ерлерге
- жазғы куртка мен шалбар, әйелдерге - жазғы куртка және белдемше).
Ашық-көкшiл түстi мақта-матадан тiгiлген жейде.
Көкшiл түстi нысанды плащ.
Көкшiл түстi мех жағалы жылы күртеше.
Фуражка (әйелдерге - берет).
Құлақшын.
Былғары бәтеңке.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiндегi Орман және аң шаруашылығы комитетiнiң
мемлекеттiк орман күзетi және аң шаруашылығы
қызметкерлерiне лауазымдары бойынша
пiшiмдi киiм-кешек берудiң
НОРМАЛАРЫ
________________________________________________________________
Пiшiндi киiм-кешек заттарының атауы     | Киiс мерзiмi
|   (жылдар)
_________________________________________________|______________

2. Для мастеров леса, лесников, егерей
КОСТЮМ МУЖСКОЙ
(пиджак и брюки)
Изготовляется из полушерстяных тканей зеленого (хаки) цвета.
Пиджак - однобортный, на подкладке, воротник отложной с
нашитыми форменными петлицами установленного образца.
Брюки - навыпуск, передние половинки брюк на подкладке,
со шлевками для ремня, низ без манжет, шириной внизу 20-24 см.
КОСТЮМ ЖЕНСКИЙ
(жакет и юбка)
Изготовляется из полушерстяных тканей зеленого (хаки) цвета.
Жакет - однобортный на подкладке, полуприлегающий с отложным
воротником, на который нашиваются форменные петлицы.
Юбка - двухшовная. Верх юбки на корсаже. Застежка обработана в
левом боковом шве.
КУРТКА ЛЕТНЯЯ
Изготовляется из полушерстяных тканей зеленого (хаки) цвета,
однобортная, с форменными петлицами на воротнике.
ПАЛЬТО
Изготовляется из грубошерстного сукна зеленого (хаки) цвета.
Воротник пальто отложной с форменными петлицами.
ПЛАЩ ПРОРЕЗИНЕННЫЙ
Верх из хлопчатобумажной прорезиненной ткани зеленого (хаки)
цвета. На концах воротника нашиваются форменные петлицы.
КОСТЮМ ВАТНЫЙ
(бушлат и брюки)
Изготовляется из хлопчатобумажной ткани зеленого (хаки) цвета.
Бушлат (куртка) - выстеганный, ватный с навесным верхом.
Воротник отложной с пришитыми форменными петлицами установленного
образца.
Брюки - простегиваются от пояса до низа, имеется утепляющий
клапан, низки брюк заделаны шлицами и имеют завязки.
РУБАШКА ВЕРХНЯЯ
Изготовляется из хлопчатобумажной ткани зеленого (хаки) цвета.
Низ рубашки заканчивается поясом и застегивается по боковым разрезам
на пуговицы. Воротник отложной, пришивной. Рукава с пришивными
манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
САПОГИ, БОТИНКИ
Сапоги, ботинки кирзовые черного цвета.
ФУРАЖКА
Изготовляется из полушерстяных тканей зеленого (хаки) цвета с
околышем и лакированным подбородным ремнем того же цвета,
прикрепленным к околышу двумя малыми форменными пуговицами. К
передней части околыша фуражки прикрепляется эмблема установленного
образца.
ШАПКА-УШАНКА
Изготовляется из темно-серого сукна, верх козырька и
назатыльник с наушниками из искусственного плюш меха серого цвета. В
центре козырька прикрепляется эмблема установленного образца.
БЕРЕТ ФОРМЕННЫЙ
Берет форменный - головной убор для женщин, шерстяной, зеленого
(хаки) цвета, без швов, имеет мягкую круглую форму. Спереди на берет
прикрепляется эмблема установленного образца.
3. Для работников Казахской базы авиационной охраны
лесов и обслуживания лесного хозяйства
(форма прежняя)
Костюм шерстяной однобортный (женщинам жакет и юбка) синего
цвета.
Костюм полушерстяной летний (мужчинам - куртка летняя и брюки,
женщинам - куртка летняя и юбка) синего цвета.
Рубашка хлопчатобумажная светло-синего цвета.
Плащ форменный синего цвета.
Куртка утепленная синего цвета с меховым воротником.
Фуражка (женщинам - берет).
Шапка-ушанка.
Ботинки кожаные.
НОРМЫ
выдачи форменного обмундирования работникам
государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства
Комитета лесного и охотничьего хозяйства в Министерстве
сельского хозяйства Республики Казахстан по должностям
---------------------------------------------------------------------
Наименование предметов форменного        !     Срок носки
обмундирования                 !       (года)
---------------------------------------------------------------------

1                      |      2
_________________________________________________|______________
1. Орман күзетшiлерi, қорықшылар, орман шеберлерi
Бiр қаусырма өңiрлi жүн костюм (әйелдерге -
кеудеше және белдемше)                                  2
Жазғы күртеше                                           2
Пальто                                                  4
Мақта-матадан резиналы матадан тiгiлген плащ            3
Мақталы костюм (бушлат және шалбар)                     2
Мақта-матадан тiгiлген екi жейде                        1
Кирза етiктер                                           1
Кирза бәтеңкелер                                        1
Фуражка (әйелдерге - берет)                             2
Құлақшын                                                3
Далалық сумка                                           2
2. Мемлекеттiк орман күзетiнiң (орман шеберлерiнен,
орман күзетшiлерiнен, қорықшылардан және ормандарды күзету
және орман шаруашылығына қызмет көрсетушi Қазақ авиация
базасы қызметкерлерiнен басқа) негiзгi қызметкерлерiне
Ерлер үшiн күнделiктi киюге арналған костюм
(әйелдерге - жакет және юбка)                           2
Ерлердiң жазғы костюмi (әйелдерге - блузка
мен юбка)                                               2
Ерлердiң бiр киер костюмi (пиджак. шалбар, әйелдерге -
жакет пен юбка)                                         2
Мақта-матадан тiгiлген екi жейде                        1
Ерлер пальтосы                                          4
Қайталама жүн матадан тiгiлген плащ                     3
Ұзартылған мех күртеше                                  3
Хром бәтеңке                                            1
Фуражка (әйелдерге - берет)                             2
Құлақшын                                                3
3. Ормандарды күзету және орман шаруашылығына қызмет
көрсетушi Қазақ авиация базасының қызметкерлерi
Бiр қаусырма өңiрлi жүн костюм (әйелдерге -
жакет және юбка)                                        2
Жазғы жартыдай жүн костюм (ерлерге - жазғы күртеше
мен шалбар, әйелдерге - жазғы күртеше мен юбка)         1
Екi мақта-мата жейде                                    1
Пiшiмдi плащ                                            3
Жылы мех жағалы күртеше                                 3
Фуражка (әйелдерге берет)                               2
Құлақшын                                                3
Былғары бәтеңкелер                                      2

1                           !           2
---------------------------------------------------------------------
1. Лесники, егеря, мастера леса
Костюм шерстяной однобортный (женщинам - жакет)
и юбка)                                                    2
Куртка летняя                                              2
Пальто                                                     4
Плащ из хлопчатобумажной прорезиненной ткани               3
Костюм ватный (бушлат и брюки)                             2
Две хлопчатобумажные рубашки                               1
Сапоги кирзовые                                            1
Ботинки кирзовые                                           1
Фуражка (женщинам - берет)                                 2
Шапка-ушанка                                               3
Сумка полевая                                              2
2. Основные работники государственной лесной охраны (кроме мастеров
леса, лесников, егерей и работников Казахской базы авиационной
охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства)
Костюм мужской для повседневной носки
(женщинам - жакет и юбка)                                  2
Костюм мужской летний (женщинам - блузка и юбка)           2
Костюм выходной мужской (пиджак и брюки)
(женщинам - жакет и юбка)                                  2
Две хлопчатобумажные рубашки                               1
Пальто мужское                                             4
Плащ из шерстяной дублированной ткани                      3
Куртка на меху удлиненная                                  3
Ботинки хромовые                                           1
Фуражка (женщинам - берет)                                 2
Шапка-ушанка                                               3
3. Работники Казахской базы авиационной охраны лесов
и обслуживания лесного хозяйства
Костюм шерстяной однобортный (женщинам - жакет
и юбка)                                                    2
Костюм полушерстяной летний (мужчинам - куртка
летняя и брюки, женщинам - куртка летняя и юбка)           1
Две хлопчатобумажные рубашки                               1
Плащ форменный                                             3
Куртка утепленная с меховым воротником                     3
Фуражка (женщинам - берет)                                 2
Шапка-ушанка                                               3
Ботинки кожаные                                            2