Талдықорған облысын экономикалық дамытудың қосымша шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 17 наурыздағы N 331
"Қазақстан Республикасының 1996 жылғы экономикалық жағдайы және оны жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 28 қаңтардағы кеңейтiлген мәжiлiсiнiң шешiмдерiн жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғат ресурстары министрлiгi "KEGOC" акционерлiк қоғамының электр желiлерi бойынша Талдықорған облысына электр энергияларының қосымша көлемдерiн бекiтiлген тарифтер бойынша әкелуiне және ол арқылы тасымалдауына бақылауды қамтамасыз етсiн.
2. Талдықорған облысының әкiмiне салынып жатқан Талдықорған электр жүктеу насостары заводының дирекциясы үшiн айналым қаражатын құруға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Резервтiк қорынан 28 млн. теңге бөлiнсiн.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт - импорт банкi 1997 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген несиелердiң жалпы көлемiнiң шектерiнде, салынып жатқан Талдықорған электр жүктеу насостары заводының дирекциясына iске қосып-реттеу жұмыстарын жүргiзуге және заводты пайдалануға қосуды қамтамасыз етуге арнап 47 млн. теңге көлемiнде несие ресурстарын бөлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Талдықорған облысына жоспарланған субвенцияны: 1997 жылдың I тоқсаны үшiн - 1997 жылдың 20 наурызына дейiн, 1997 жылдың II тоқсаны үшiн - 1997 жылдың 20 маусымына дейiн бөлудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп "РР Қазақстан - сауда және қаржыландыру" бiрлескен кәсiпорнының келiсiм-шарт бойынша "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын басқаруға арналған өз мiндеттемелерiн орындауын және оған 1997 жылдың 24 наурызына дейiн 60 млн. теңге сомасында инвестициялар бөлiнуiн қамтамасыз етсiн;
Талдықорған облысының әкiмiмен бiрлесiп заңдарда белгiленген тәртiппен "Асылтас", "Темiр" акционерлiк қоғамдарын қайта құрылымдау және олардың мүлкiн бөлiктеу және "Қарабұлақ-Шекер", "Арқарлы-Алтын" акционерлiк қоғамдарын тарату мәселелерiн шешсiн;
бiр ай мерзiм iшiнде "Қазцинк" акционерлiк қоғамымен және "РР Қазақстан - сауда және қаржыландыру" фирмасының басқарушысымен бiрлесiп "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы өндiретiн мырыш және қорғасын концентраттарына арналған бағаны келiсудiң тәртiбiн қарасын;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен, Iшкi iстер министрлiгiмен, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен бiрлесiп (келiсiм бойынша) 1997 жылдың 20 наурызына дейiнгi мерзiмде олардың "Қазаккуммулятор" акционерлiк қоғамының өнiмдерiне мұқтаждықтарын айқындасын;
"Қазақстан Республикасының 1997 жылға арналған инвестициялық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 ақпандағы N 148 қаулысының 3-тармағына сәйкес Талдықорған облысы әкiмiнiң ұсыныстарын қараудың нәтижелерiн ескере отырып инвестициялық жобалар мен мақсатты республикалық бағдарламалар объектiлерiнiң тiзбесiне түзету жасау жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзiлсiн;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және басқа да мүдделi орталық атқарушы органдармен бiрлесiп мына инвестициялық жобаларды: Текелi қаласы бойынша "Шұнғыт өндiру және қайта өңдеу", "Саф таза су", "Алатаумрамор" акционерлiк қоғамын техникалық қайта жарақтандыру" және Өсек және Көксу тау өзендерiнде СЭС каскадтарының құрылысын салу, су және электр станцияларын, "Қайнар" акционерлiк қоғамында қорғасын қалдықтарын қайта өңдеу және сепараторлар өндiру жөнiндегi цехтарды дамытуды, "Концерн Азия-электрик" акционерлiк қоғамында, "N 1 Талдықорған машина-техникалық станциясында", "Ауыл" акционерлiк қоғамында кабель өнiмдерiн өндiрудi кеңейтудi тiкелей инвестициялардың есебiнен қаржыландыру мәселесiн пысықтасын;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi және Республика Ұланы үшiн мемлекеттiк сатып алуды қалыптастыру кезiнде киiм-кешек тiгу жөнiндегi "Ажар" және "Аттау" акционерлiк қоғамдарының ұсыныстарын олардың мамандануы мен көрсетiлген министрлiктермен көптен бергi байланысын ескере отырып конкурстық негiзде қарасын.

О дополнительных мерах экономического развития Талдыкорганской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 1997 г. N 331
В целях реализации решений расширенного заседания Правительства Республики Казахстан от 28 января 1997 года "Об экономическом положении Республики Казахстан в 1996 году и мерах по его улучшению" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан обеспечить контроль за поставками и транзитом по электросетям акционерного общества "KEGOC" дополнительных объемов электроэнергии Талдыкорганской области по утвержденным тарифам.
2. Выделить акиму Талдыкорганской области для Дирекции строящегося Талдыкорганского завода электропогружных насосов из Резервного фонда Правительства Республики Казахстан 28 млн.тенге на создание оборотных средств.
3. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в пределах общих объемов кредитов, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год, выделить Дирекции строящегося Талдыкорганского завода электропогружных насосов кредитные ресурсы в объеме 47 млн.тенге на проведение пусконаладочных работ и обеспечение ввода завода в эксплуатацию.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить выделение запланированных субвенций Талдыкорганской области: за I квартал 1997 года - до 20 марта 1997 года, за II квартал 1997 года - до 20 июня 1997 года.
5. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан:
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан обеспечить выполнение совместным предприятием "РР Казахстан - торговля и финансирование Лтд" своих обязательств по контракту на управление акционерным обществом "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" и выделение им до 24 марта 1997 года инвестиций в сумме 60 млн.тенге;
совместно с акимом Талдыкорганской области в установленном законодательством порядке решить вопрос реструктуризации и сегментации имущества акционерных обществ "Асылтас", "Темир" и ликвидации акционерных обществ "Карабулак-Шекер", "Архарлыалтын";
в течение месяца совместно с акционерным обществом "Казцинк" и управляющей фирмой "РР Казахстан - торговля и финансирование Лтд" рассмотреть порядок согласования цен на цинковый и свинцовый концентраты, производимые акционерным обществом "Текелийский свинцово-цинковый комбинат";
совместно с Министерством обороны, Министерством внутренних дел, Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) в срок до 20 марта 1997 года определить их потребность в продукции акционерного общества "Казаккумулятор":
в соответствии с пунктом 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 1997 г. N 148 P970148_ "Об инвестиционной программе Республики Казахстан на 1997 год" вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по корректировке перечней инвестиционных проектов и объектов целевых республиканских программ с учетом результатов рассмотрения предложений акима Талдыкорганской области;
совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и другими заинтересованными центральными исполнительными органами проработать вопрос финансирования за счет прямых инвестиций следующих инвестиционных проектов: "Добыча и переработка шунгита", "Кристально чистая вода", "Техническое перевооружение акционерного общества "Алатаумрамор" по г.Текели, строительство каскадов ГЭС на горных реках Усек и Коксу, развитие гидро- и ветроэлектростанций, цехов по переработке отходов свинца и производству сепараторов в акционерном обществе "Кайнар", расширение производства кабельной продукции в акционерном обществе "Концерн Азия-электрик", "Талдыкорганская машино-техническая станция N 1" акционерного общества "Ауыл";
при формировании государственных закупок для Министерства обороны, Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Республиканской гвардии на конкурсной основе рассмотреть предложение акционерных обществ "Ажар" и "Аттау" по пошиву обмундирования с учетом их специализации и длительных связей с указанными министерствами.

6. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi:
"Мемлекеттiк азық-түлiктiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамымен бiрлесiп 1997 жылдың 1 сәуiрiне дейiнгi мерзiмде 1996 жылы село тауар өндiрушiлерiне берiлген өнiмдерi үшiн "Қайнар" акционерлiк қоғамы алған 1050 мың АҚШ доллары сомасындағы вексельдердiң өтелуiн қамтамсыз етсiн;
Ауыл шаруашылығын мемлекеттiк қаржылық қолдау қорымен бiрлесiп бiрiншi кезектi тәртiппен шаруа (фермерлiк) қожалығын дамыту үшiн Ведомствоаралық кеңес бекiткен сметалардың шегiнде қаражат бөлсiн;
белгiленген тәртiппен қайтарылуы негiзiнде Талдықорған облысының Панфилов ауданының тұқымдық дән шаруашылықтарына молдаван селекциясы жүгерiсiнiң аталық нысандарын әкелуi үшiн 18 млн. теңге бөлсiн;
Талдықорған облысы ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерiнiң өтiнiшi бойынша 1997 жылы Лизингтiк қордан лизингтiк негiзде техника әкелу үшiн қаражат бөлу көзделсiн.
7. "Мемлекеттiк азық-түлiктiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамы Талдықорған облысына шарттық талаптармен және қарыз тәртiбiмен 7,0 мың тонна жаздық астық дақылдарының тұқымын бөлу мәселесiн қарасын.
8. Талдықорған облысының әкiмiне табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюды қоса алғанда төтенше жағдайлар мен iс-шараларды қаржыландыру үшiн оларды 6 млн. теңге сомада Текелi қаласындағы N 1 мектептiң үйiн жер сiлкiнуге қарсы күшейту жөнiндегi жұмыстарды аяқтауға және 22 млн. теңге сомада "Қазселденқорғау" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынның бiрiншi кезектегi жағалауды нығайту, Қорғас өзенiндегi аспалы көпiрдi қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзуiне және Талдықорған қаласының шеңберiнде Қаратал өзенiнiң су жайылатын жерлерiнде тасқынға қарсы iс-шараларды орындауға жұмсауды көздеп Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Резервтiк қорынан 28 млн. теңге бөлсiн.
9. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi облыстың сақтандыру жарналары мен Зейнетақы қорына ағымдағы берешектерi жөнiндегi қарыздарын өтеудiң кестесiн орындауы, сондай-ақ Талдықорған облысының әкiмiмен бiрлесiп бекiтiлген зейнетақы төлеудi өтеу кестесiн ескере отырып орталықтандырылған шотқа тиесiлi қаражаттың сомасын уақытында және толық аударуы шартымен Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорынан Талдықорған облысына дотациялардың уақытында бөлiнуiн қамтамасыз етсiн.
10. Талдықорған облысының әкiмi:
1997 жылға арналған тереңдетiлген реформалар бойынша iс-қимыл жоспарын орындауды;
энергия ресурстарын тұтынғаны үшiн төлемдер мен ақының толық жиналуын;
берiлген кепiлдiкке сәйкес 1996 жылы лизинг бойынша техникалар алуға бөлiнген қаражатты белгiленген мерзiмдерде қайтаруды;

6. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
совместно с акционерным обществом закрытого типа "Государственная продовольственная контрактная корпорация" в срок до 1 апреля 1997 года обеспечить погашение векселей на сумму 1050 тыс.долларов США, полученных акционерным обществом "Кайнар" за продукцию, переданную сельским товаропроизводителям в 1996 году;
совместно с Государственным фондом финансовой поддержки сельского хозяйства первоочередным порядком выделить средства для развития крестьянских (фермерских) хозяйств в пределах сметы, утвержденной Межведомственным советом;
выделить в установленном порядке на возвратной основе 18 млн.тенге семеноводческим хозяйствам Панфиловского района Талдыкорганской области для завоза родительских форм кукурузы молдавской селекции;
по заявкам сельхозтоваропроизводителей Талдыкорганской области предусмотреть выделение в 1997 году из Лизингового фонда средств для поставки техники на лизинговой основе.
7. Акционерному обществу закрытого типа "Государственная продовольственная контрактная корпорация" рассмотреть вопрос о выделении Талдыкорганской области на договорных условиях в порядке ссуды семян яровых зерновых культур в количестве 7,0 тыс.тонн.
8. Выделить акиму Талдыкорганской области из Резервного фонда Правительства Республики Казахстан для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий, включая ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, 28 млн.тенге, предусмотрев их расходование на завершение работ по сейсмоусилению здания школы N 1 в г. Текели - в сумме 6 млн.тенге и на проведение Республиканским государственным предприятием "Казселезащита" первоочередных берегоукрепительных работ, восстановление подвесного моста на реке Хоргос и на выполнение противопаводковых мероприятий в пойме р. Каратал в черте г. Талдыкоргана - в сумме 22 млн.тенге.
9. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить своевременное выделение дотации из Пенсионного фонда Республики Казахстан Талдыкорганской области при условии выполнения областью графика погашения долгов по страховым взносам и текущей задолженности Пенсионному фонду, а также своевременного и полного перечисления причитающейся суммы средств на централизованный счет с учетом утвержденного совместного с акимом Талдыкорганской области графика погашения выплаты пенсий.
10. Акиму Талдыкорганской области обеспечить:
выполнение плана действий по углублению реформ на 1997 год;
полный сбор платежей и оплату за потребленные энергоресурсы;
в установленные сроки возврат средств, согласно выданной гарантии, выделенных в 1996 году на приобретение техники по лизингу;

Ауыл шаруашылығын мемлекеттiк қаржылық қолдау қорынан алынған астықтық қарыздар мен қаржы қаражатын 1997 жылдың 1 қарашасына дейiн қайтаруды қамтамасыз етсiн.
11. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

возврат зерновых ссуд и финансовых средств, полученных из Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства, до 1 ноября 1997 года.
11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан