Оқулықтар мен оқу құралдарын жазу үшiн шығармашылық демалыстар беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 7 сәуiрдегi N 492. Күшi жойылды - ҚР Үкіметінің 2002 жылғы 17 маусымдағы N 665 қаулысымен. ~P020665
Педагогикалық және ғылыми қызметкерлердi бiлiм берудiң барлық деңгейлерiнде арналған оқулықтар мен оқу құралдарын әзiрлеуге тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Оқу және ғылыми орындардың басшылары педагогтiк және ғылыми қызметкерлерге оқулықтар мен оқу құралдарының қолжазбаларын аяқтау жұмысы үшiн негiзгi жұмыс орнында орташа айлық жалақысын сақтай отырып, белгiленген тәртiппен конкурстық негiзде 3 ай мерзiмге дейiн шығармашылық демалыс беруге құқылы.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi мен Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы және Қаржы министрлiгiнiң келiсiмiмен бiр ай мерзiмде мыналарды әзiрлесiн және бекiтсiн:
Оқу және ғылым орындарының қызметкерлерiне шығармашылық демалыстар беру тәртiбi туралы ереже;
Оқулықтар мен оқу құралдарының авторы болған қызметкерлердi конкурстық негiзде материалдық көтермелеу туралы ереже;
Авторлардың қолжазбаларына конкурс өткiзу тәртiбi туралы ереже.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi мен Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, өзге де орталық атқарушы органдардың келiсiмi бойынша жыл сайын оқу жылының басында басылымдардың тақырыптық жоспарларын бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О предоставлении творческих отпусков для написания учебников и учебных пособий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 1997 г. N 492. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 июня 2002 г. N 665 ~P020665
В целях привлечения педагогических и научных работников к подготовке учебников и учебных пособий для всех уровней образования Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Руководители учебных и научных заведений в установленном порядке имеют право предоставления творческих отпусков сроком до 3 месяцев на конкурсной основе педагогическим и научным работникам для завершения работы над рукописями учебников и учебных пособий с сохранением среднемесячной заработной платы по месту основной работы.
2. Министерству образования и культуры и Министерству науки - Академии наук по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать и утвердить:
Положение о порядке предоставления творческих отпусков работникам учебных и научных заведений;
Положение о материальном поощрении работников, ставших авторами учебников и учебных пособий на конкурсной основе;
Положение о порядке проведения конкурса рукописей авторов.
3. Министерству образования и культуры и Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан по согласованию с министерствами, государственными комитетами, иными центральными исполнительными органами ежегодно, к началу учебного года, утверждать тематический план изданий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан