1997 жылғы көктемгi-дала жұмыстарына дайындық және оны ұйымдасқан түрде жүргiзу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 14 сәуiрдегi N 557
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1997 жылғы
25 наурыздағы N 76 өкiмiн жүзеге асыру мақсатында Қазақстан
Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1997 жылғы көктемгi-дала жұмыстарына дайындық және оны
ұйымдасқан түрде жүргiзу жөнiндегi шаралар бекiтiлсiн (қоса берiлiп
отыр).
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi,
облыс әкiмдерi аталған шаралардың орындалу барысына бақылау жасауды
жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 14 сәуiрдегi
N 557 қаулысымен
бекiтiлген
1997 жылғы көктемгi-дала жұмыстарына дайындық
және оны ұйымдасқан түрде жүргiзу жөнiндегi
Шаралар
____________________________________________________________________
Р/н|             Шаралар              |Орындалу    | Орындауға
|                                  | мерзiмi    |жауаптылар
____________________________________________________________________
1  |                 2                |      3     |       4
____________________________________________________________________
1.  Ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының   1997 жылдың   Ауылшарминi,
шығындануына байланысты ауыл       15 сәуiрiне   облыс әкiмдерi
шаруашылық дақылдарының егiс       дейiн
алаңдарын нақтылау және оларға
түзету енгiзу жұмыстарын жүргiзу
2.  Республика тауар өндiрушiлерiн     сәуiр         бұл да
шаруашылықтар мен Алматы және
Талдықорған облыстарының тұқым
өсiретiн шаруашылықтары арасында
жасалған шарттар бойынша жүгерi
тұқымдарымен және Шығыс Қазақстан
облысының күнбағыс тұқымдарымен
өзара тиiмдi жағдайларда
қамтамасыз ету
3.  Қызылша егушi шаруашылықтарды      "-"           бұл да
қант қызылшасы тұқымдарымен
қамтамасыз ету
4.  Тұқымдық мақсаттарға пайдалану     "_"           "Азық-түлiк
үшiн мемлекеттiк ресурстардағы ең                келiсiм-шарт
жақсы тауарлар партиясынан 60 мың                корпорациясы"
тонна астықты сақтатып қою                       ЖАҚ (келiсiм
бойынша)
5.  Қазақстан Республикасы             "_"           Ауылшарминi,
Премьер-министрiнiң 1997 жылғы                   "Азық-түлiк
24 наурыздағы N 74 өкiмiне және                  келiсiм-шарт
Үкiметтiң бұрын қабылданған                      корпорациясы"
шешiмдерiне сәйкес қарызға                       ЖАҚ, облыс
бөлiнген жаздық дәндi дақылдар                   әкiмдерi
тұқымы дер кезiнде iрiктелiнiп,                  (келiсiм
облыстар арасында тасымалдануын                  бойынша)
қамтамасыз ету

О мерах по подготовке и организованному проведению весенне-полевых работ 1997 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1997 г. N 557
В целях реализации распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 марта 1997 г. N 76 R970076_ Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить мероприятия по подготовке и организованному проведению весенне-полевых работ 1997 года (прилагаются).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, акимам областей установить контроль за ходом выполнения указанных мероприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1997 г. N 557
МЕРОПРИЯТИЯ
по подготовке и организованному проведению
весенне-полевых работ в 1997 году
---------------------------------------------------------------------
N  !            Мероприятие        !Срок         !Ответственные за
п/п!                               !исполнения   ! исполнение
--------------------------------------------------------------------
1 !              2                !      3      !          4
---------------------------------------------------------------------
1. В связи с разукрупнением         до 15 апреля  Минсельхоз, акимы
сельскохозяйственных предприятий 1997 года     областей
провести уточнение и
корректировку посевных площадей
сельскохозяйственных культур
2. Обеспечить товаропроизводителей  апрель        То же
республики семенами кукурузы по
заключенным договорам между
хозяйствами и семеноводческими
хозяйствами Алматинской и
Талдыкорганской областей и
семенами подсолнечника -
Восточно-Казахстанской области
на взаимоприемлемых условиях
3. Обеспечить свеклосеющие           -"-          То же
хозяйства семенами сахарной
свеклы
4. Забронировать 60 тысяч тонн       -"-          ЗАО
зерна в госресурсах из лучших                  "Продовольственная
товарных партий для использования              контрактная
на семенные цели                               корпорация" (по
согласованию)
5. Обеспечить своевременную выборку  -"-          Минсельхоз, ЗАО
и межобластные перевозки семян                 "Продовольственная
яровых зерновых культур,                       контрактная
выделенных в ссуды согласно                    корпорация", акимы
распоряжению Премьер-Министра                  областей (по
Республики Казахстан от                        согласованию)
24 марта 1997 г. N 74 и ранее
принятым решениям Правительства

6.  Тұқымдық картоптың (2,5 мың        сәуiр-мамыр   Ауылшарминi
тонна) қолда бар басы бос
ресурстарын республика iшiнде
қайта бөлу және жемiс дақылдарының
отырғызылатын тұқымдарының артығын
одан тысқары жерлерде сату
7.  "Жемiс" РӨБ және "Тұқым-Интер"     "_"           бұл да
компаниясымен ауыл шаруашылығы
тауар өндiрушiлерiнiң
қажеттiлiктерiн көкөнiс
дақылдарының тұқымдарымен қажет
ассортиментте қамтамасыз ету
жөнiндегi мәселенi пысықтау
8.  Ауыл шаруашылығы дақылдарының                    Ауылшарминi,
таңдаулы тұқымдарын дер кезiнде                  Аграрлық
iрiктеудi қамтамасыз ету                         зерттеулер
Ұлттық акад.
орталығы,облыс
әкiмдерi
9.  Маңғыстау атом энергетикалық       "_"           Ауылшарминi,
комбинатымен шығындардың бiр                     облыс әкiмдерi
бөлiгiн Мемлекеттiк ауыл
шаруашылығын қаржылай қолдау
қоры қаражаты есебiнен өтеудi
ескере отырып көлемi 41 мың
тонна интенсивтiк үлгiдегi
минералдық тыңайтқыштарды
жөнелту жұмыстарын тиянақтау
10. 1997 жылға арналған ауыл           сәуiр         Ауылшарминi,
шаруашылығы дақылдарының                         Республикалық
зиянкестерi мен ауруларының                      өсiмдiктердi
пайда болуы мен таралуы                          қорғау
жайындағы болжалды тексеру                       станциясы
нәтижелерiн қорытындылау
11. 1996 жылы лизинг қорын             кестеге       Облыс әкiмдерi,
қалыптастыру үшiн республикалық    сәйкес        Ауылшарминi
бюджеттен бөлiнген қаражаттардың
бiр бөлiгiн және 1997 жылы
несиелiк ресурстар шегiнде лизинг
шартымен ауыл шаруашылығы
техникасын жеткiзiп берудi
ұйымдастыруға арнап бөлiнген
қаражаттардың бiр бөлiгiн
қайтаруды қамтамасыз ету
12. 1997 жылғы лизинг бойынша техника  1997 жылдың   бұл да
беруге арналған құжаттарды         1 сәуiрiне
ұсынуды аяқтау                     дейiн
13. Бұрын алынған жанар-жағармайлар    кестеге       Облыс әкiмдерi,
мен қосалқы бөлшектер, сондай-ақ   сәйкес        Ауылшарминi
тұтынылған электр энергиясы үшiн
берешектердi, жеткiзiп берушiлермен
және энергиямен жабдықтаушы
ұйымдармен келiсiлген берешектердi
өтеу кестелерi бойынша өтеудi
қамтамасыз ету
14. 1997 жылы лизинг шарттарымен        жыл iшiнде    Қаржыминi,
техникалар алу үшiн лизинг                       Мемлекеттiк
қорына қаражаттар бөлу                           ауыл
шаруашылығын
қаржылай
қолдау қоры
15. "Сельхозмаш", "Казагрореммаш" АҚ,                Ауылшарминi,
"Кең дала", "Өнiм" АҚ бiрге ауыл                 Iшкiiсминi,
шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне                 Қорғанысминi
қосалқы бөлшектер мен жөндеу
материалдарын жеткiзiп берудi
қамтамасыз ету мәселесiн пысықтау,
ол үшiн:
форвардтық, фьючерстiк және       1997 жылдың
бартерлiк жағдайларда жеткiзiп    15 сәуiрiне
беру шарттарын жасау              дейiн
республиканың барлық              1997 жылдың
аймақтарында консигнациялық       1 маусымына
қоймалар құру                     дейiн

6. Перераспределить имеющиеся       апрель-май    Минсельхоз
свободные ресурсы семенного
картофеля (2,5 тыс. тонн) внутри
республики и реализовать
излишки посадочного материала
плодовых культур за ее пределами
7. Проработать вопрос с РПО          -"-          То же
"Жемис" и компанией "Тукым
Интер" по обеспечению потребности
сельхозтоваропроизводителей
семенами овощных культур в
необходимом ассортименте
8. Обеспечить своевременную          -"-          Минсельхоз,
выборку элитных семян                          Нацакадемцентр
сельскохозяйственных культур                   аграрных
исследований,
акимы областей
9. Отработать с Мангыстауским        -"-          Минсельхоз,
атомным энергокомбинатом                       акимы областей
отгрузку минеральных удобрений
под культуры интенсивного
типа в объеме 41 тыс.тонн  с
учетом компенсации в части
затрат за счет средств
Государственного фонда
финансовой поддержки сельского
хозяйства
10. Обобщить результаты             апрель        Минсельхоз,
обследования прогноза                         Республиканская
появления и распространения                   станция защиты
вредителей и болезней                         растений
сельскохозяйственных культур
на 1997 год и довести их до
областей
11. Обеспечить возврат части        согласно      Акимы областей,
средств, выделенных из          графику       Минсельхоз
республиканского бюджета
для формирования лизингового
фонда в 1996 году, и части
средств, выделенных на
организацию в 1997 году
поставок сельскохозяйственной
техники на условиях лизинга
в пределах кредитных
ресурсов
12. Завершить предоставление        до 1 апреля   То же
документов на поставку          1997 года
техники по лизингу в 1997
году
13. Обеспечить погашение            согласно      Акимы областей,
задолженности за ранее          графику       Минсельхоз
полученные горюче-смазочные
материалы и запасные части,
а также потребленную
электроэнергию по
согласованным с
поставщиками и
энергоснабжающими
организациями графикам
погашения задолженности
14. Выделить средства в             в течение     Минфин,
лизинговый фонд для             года          Государственный
поставок техники в                            фонд финансовой
1997 году на условиях                         поддержки
лизинга                                       сельского
хозяйства
15. Проработать вопросы с АК                      Минсельхоз,
"Сельхозмаш" "Казагрореммаш",                 МВД,
АО "Кен дала", "Оним"                         Минобороны,
по обеспечению поставки
сельхозтоваропроизводителям
запасных частей и ремонтных
материалов, для чего:
заключить договоры поставок     до 15 апреля
на форвардных, фъючерсных       1997 года
условиях и на бартер;
создать консигнационные         до 1 июня
склады во всех регионах         1997 года
республики

16. Жергiлiктi жерлерде                ұдайы         облыс әкiмдерi,
машина-технологиялық станцияларын                Ауылшарминi
құруды тездету
17. Жөндеу-қызмет көрсету объектiлерiн,  "_"         Облыс әкiмдерi,
астық қырмандары мен мұнай базаларын             Энергетика және
электрмен үздiксiз жабдықтау үшiн                табиғи
жасалған шарттарға сәйкес берiлген               ресурсминi,
электр энергиясы үшiн ағымдағы                   Ауылшарминi
төлемдердiң уақтылы төленуiн
қамтамасыз ету
18. Көктемгi-дала жұмыстары кезiнде    1997 жылдың   Облыс әкiмдерi,
жанар-жағармайларды үздiксiз       15 сәуiрiне   Энергетика және
жеткiзiп беру үшiн мемлекетке      дейiн         табиғи
астық сатып алуға байланысты                     ресурстарминi,
жанар-жағармайлар жеткiзiп                       мұнай өндiру,
беруге тiкелей шарттар және                      мұнай өңдеу
шарттар, сондай-ақ мүлiктiк                      кәсiпорындары,
кепiлдер бойынша                                 Ауылшарминi
форфардтық-фьючерстiк
келiсiм-шарттар жасауды және
облыс әкiмдерiнiң бюджеттiк
қаражаттар бойынша кепiлдiк
беруiн қамтамасыз ету
19. Республиканың батыс               сәуiр-мамыр    Ауылшарминi,
облыстарындағы таңдаулы тұқым                    Аграрлық
шаруашылықтары жүйесiн нақтылау                  зерттеулер
ұлттық акад.
орталығы
20. Суармалы жерлерде 1997 жылдың      мамыр         облыс әкiмдерi,
суландыру науқанына дайындық                     Ауылшарминi
жұмыстарын жүргiзу
21. Жергiлiктi жерлерде су             жыл iшiнде    Ауылшарминi,
пайдаланушылар ассоциациясын                     облыс әкiмдерi
құру жөнiнде
ұйымдастыру-дайындық жұмысын
жүргiзу
22. Қазақстан Республикасының          сәуiр         Агроөнеркәсiп
Агроөнеркәсiп банкiнiң                           банкiнiң
басқармасына "Росагробанк"                       басқармасы
акционерлiк қоғамымен бiрге                      (келiсiм
олардың тауарлық несие бөлуiнiң                  бойынша)
өтелуi мәселесiн пысықтауды ұсыну
23. Қазақстан Республикасының Қаржы    "_"           Қаржыминi
министрлiгi шегiрткелермен және
басқа да аса қауiптi зиянкестермен
күресуге арнап көзделген
қаражаттарды бөлудi қамтамасыз
етсiн
24. Қазақстан Республикасының Қаржы    жыл бойы      Қаржыминi
министрлiгi Мемлекеттiк ауыл
шаруашылығын қаржылай қолдау
қорына және Қазақстан
Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгiне операциялық
шығыстарға қаржы бөлудi
қамтамасыз етсiн
25. Жобаларда көзделген                сәуiр-мамыр   Ауылшарминi,
орман-отырғызу жұмыстарын                        Орманшаркомы,
жүргiзудi қамтамасыз ету                         облыстық орман
шаруашылығы
бiрлестiктерi,
облыс әкiмдерi

16. Ускорить на местах создание     постоянно     Акимы областей,
машинно-технологических                       Минсельхоз
станций
17. Для бесперебойного              -"-           Акимы областей,
электроснабжения ремонтно-                    Минэнерго и
обслуживающих объектов,                       природных ресурсов,
зернотоков и нефтебаз                         Минсельхоз
обеспечить своевременную
оплату текущих платежей
за поставленную
электроэнергию согласно
заключенным договорам
18. Для бесперебойной поставки      до 15 апреля  Акимы областей,
горюче-смазочных материалов     1997 года     Минэнерго и
на период весенне-полевых                     природных ресурсов,
работ обеспечить заключение                   нефтедобывающие и
прямых договоров и договоров                  нефтеперерабатываю-
на поставки горюче-смазочных                  щие предприятия,
материалов под государственные                Минсельхоз
закупки зерна, а также
форвардно-фъючерских контрактов
под имущественные залоги
и гарантии акимов областей
под бюджетные средства
19. Уточнить сеть                   апрель-май    Минсельхоз,
элитносеменоводческих                         Нацакадемцентр
хозяйств в западных                           аграрных
областях республики                           исследований
20. Провести подготовительные       май           Акимы областей,
работы на орошаемых землях                    Минсельхоз
к поливному сезону 1997
года
21. Провести организационно-        в течение     Минсельхоз,
подготовительную работу         года          акимы областей
по созданию на местах
ассоциации водопользователей
22. Рекомендовать правлению         апрель        Правление
Агропромбанка Республики                      Агропромбанка
Казахстан проработать с АО                    (по согласованию)
"Росагробанк" вопрос
возможности выделения ими
товарного кредита
23. Министерству финансов           -"-           Минфин
Республики Казахстан обеспечить
выделение средств,
предусмотренных на борьбу с
саранчовыми и другими особо
опасными вредителями
24. Министерству финансов           в течение     То же
Республики Казахстан            года
обеспечить своевременное
выделение средств
Государственному фонду
финансовой поддержки
сельского хозяйства
и Министерству сельского
хозяйства Республики
Казахстан на операционные
расходы
25. Обеспечить проведение          апрель-май     Минсельхоз,
лесопосадочных работ,                         Комлесхоз,
предусмотренных проектами                     областные ЛХО,
акимы областей