Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру процестерiн жеделдету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 25 сәуiрдегi N 662. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Төлем қабiлетi жоқ (дәрменсiз) кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру, оңалту, тарату мәселелерiнде бiрыңғай саясат жүргiзу және мемлекет мүддесiн қамтамасыз ету, аталған жұмыстарды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi белгiленген тәртiппен:
"Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамын құрсын;
құрылатын акционерлiк қоғам активтерiнiң тiзбесi мен құрылымын белгiлесiн, оның iшiнде жарғылық қорға мемлекеттiң жарнасы ретiнде Қазақстан Республикасының таратылған Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру агенттiгiнiң балансындағы мүлiк пен негiзгi қаражатты, мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi аумақтық комитеттер мүлкi мен негiзгi қаражатының бiр бөлiгiн берсiн;
бiр ай мерзiм iшiнде аталған акционерлiк қоғамның Жарғысын бекiтсiн және оны тiркесiн;
акционерлiк қоғамды Алматы қаласы, С.Мәуленов көшесi, 92-үйде орналасқан қызметтiк үй-жаймен қамтамасыз етсiн.
2. "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамы банкроттық туралы заңдардың шеңберiнде дәрменсiздiк пен банкроттың алдын алуды, оңалту рәсiмдерiн, дәрменсiз мемлекеттiк кәсiпорындарды, сондай-ақ жарғылық қорында мемлекет үлесi бар шаруашылық серiктестiктерiн санациялауды, таратуды және қайта ұйымдастыруды жүзеге асыру мәселелерiнде мемлекеттiң мүддесiн бiлдiредi деп белгiленсiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по ускорению процессов реорганизации предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 1997 г. N 662. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях проведения единой политики и обеспечения интересов государства в вопросах реорганизации, реабилитации, ликвидации неплатежеспособных (несостоятельных) предприятий, активизации указанных работ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке:
создать акционерное общество "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий";
определить перечень и структуру активов создаваемого акционерного общества, в том числе передать в уставный фонд в качестве взноса государства имущество и основные средства, находящиеся на балансе упраздненного Агентства по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, часть имущества и основных средств территориальных комитетов по управлению государственным имуществом;
в месячный срок утвердить Устав и зарегистрировать указанное акционерное общество;
обеспечить акционерное общество служебными помещениями в городе Алматы по ул. С. Мауленова, 92.
2. Установить, что акционерное общество "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" представляет интересы государства в рамках законодательства о банкротстве в вопросах осуществления процедур по предупреждению несостоятельности и банкротства, реабилитационных процедур, санации, ликвидации и реорганизации несостоятельных государственных предприятий, а также хозяйственных товариществ, в уставных фондах которых имеется доля государства.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан