Қазақстан Республикасындағы оқушы жастарды стипендиялық және материалдық қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 маусым N 920. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.12.10. N 1903 қаулысымен. ~P991903
Оқушы жастарды әлеуметтiк қорғау, олардың оқу және шығармашылық белсендiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасындағы оқушы
жастарды стипендиялық және материалдық қамтамасыз ету туралы Ереже
бекiтiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Оқушы жастарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 қаңтардағы N 9 қаулысы (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 1, 15-құжат);
"Кәсiптiк-техникалық училищелердiң оқушыларын материалдық
қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 30 мамырдағы N 573 қаулысы (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, N 23, 248-құжат).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 4 маусымдағы
N 920 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасындағы оқушы жастарды
стипендиялық және материалдық қамтамасыз ету туралы
ЕРЕЖЕ
1. Осы Ереже жоғары және орта арнаулы оқу орындарында (колледждерде) (бұдан әрi - жоғары оқу орындары және орта арнаулы оқу орындары), сондай-ақ кәсiптiк-техникалық мектептерде оқитын адамдарға стипендия төлеумен басқа да әлеуметтiк қолдау нысандарын көрсетудiң тәртiбiн айқындайды.
2. Оқушы жастарды стипендиялық қамтамасыз ету және басқа да әлеуметтiк қолдау нысандары оқу орнының бағыныстылығына қарай республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражатының есебiнен, сондай-ақ стипендиялық қорды үнемдеу есебiнен құрылатын Жоғары оқу орындарының әлеуметтiк көмек қорынан және басқа да (бюджеттен тыс) көздерден алынған қаражаттан жүзеге асырылады.
3. Стипендия - жоғары оқу орындары мен орта арнаулы оқу орындарының күндiзгi оқу нысаны бойынша оқитын адамдарға емтихан сессиясының нәтижелерi бойынша тағайындалатын ақшалай төлем.
Мемлекет тапсырысының шеңберiнде оқитын адамдарға стипендияның мөлшерi жыл сайын "Республикалық бюджет туралы" Заңда белгiленедi.
4. Мемлекеттiк оқу орындары жоғары оқу орындарының докторанттарына, аспиранттарына, студенттерi мен магистранттарына, орта арнаулы оқу орындарының оқушыларына стипендия тағайындаудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi бекiтетiн Нұсқаулықпен айқындалады.
Мемлекет тапсырысының негiзiнде оқитын докторанттарға стипендия алатын лауазымдық жалақысының мөлшерiнде тағайындалады, бiрақ бұл жоғары оқу орны доцентiнiң жалақысынан аспауы тиiс.
Өндiрiстен қол үзiп мемлекет тапсырысының негiзiнде оқитын аспиранттарға ай сайынғы стипендияның мөлшерi ғылыми дәрежесi жоқ кiшi ғылыми қызметкердiң лауазымды жалақысының деңгейiнде тағайындалады.
Оқушы жастардың жекелеген санаттары үшiн стипендияның мөлшерi 1-қосымшаға сәйкес өсiрiледi.
Заңды және жеке тұлғалармен тiкелей шарттар бойынша оқитын адамдарды стипендиялық қамтамасыз етудiң тәртiбi шартпен айқындалады.

О стипендиальном и материальном обеспечении учащейся молодежи в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 г. N 920. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 декабря 1999 г. N 1903 ~P991903.
В целях обеспечения социальной защиты учащейся молодежи, повышения ее учебной и творческой активности Правительство Республики казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о стипендиальном и материальном обеспечении учащейся молодежи в Республике Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 января 1993 г. N 9 P930009_ "О социальной защите учащейся молодежи" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 1, ст. 15);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 мая 1994 г. N 573 P940573_ "О материальном обеспечении учащихся профессионально-технических училищ" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 23, ст. 248).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 июня 1997 г. N 920
Положение
о стипендиальном и материальном обеспечении
учащейся молодежи в Республике Казахстан
1. Настоящее Положение определяет порядок выплаты стипендий и оказания других форм социальной поддержки лицам, обучающимся в высших и средних специальных учебных заведениях (колледжах) (далее - вузы и ссузы), а также в профессионально-технических школах.
2. Стипендиальное обеспечение и другие формы социальной поддержки учащейся молодежи осуществляются за счет средств соответствующих бюджетов, а также из фонда социальной помощи вузов, образуемого за счет экономии стипендиального фонда и средств, полученных из других (внебюджетных) источников.
3. Стипендия - это денежная выплата, назначаемая по результатам экзаменационной сессии лицам, обучающимся в вузах и ссузах по дневной форме обучения.
Размер стипендии лиц, обучающихся в рамках заказа государства, устанавливается ежегодно в законе о республиканском бюджете.
4. Порядок назначения стипендии докторантам, аспирантам, студентам и магистрантам вузов, учащимся ссузов государственных учебных заведений определяется инструкцией, утверждаемой Министерством образования Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан.
Докторантам, обучающимся на основе заказа государства, назначается стипендия в размере получаемого должностного оклада, но не более оклада доцента высшего учебного заведения.
Размер ежемесячной стипендии аспирантам, обучающимся с отрывом от производства, на основе заказа государства, устанавливается на уровне должностного оклада младшего научного сотрудника без ученой степени.
Для отдельных категорий лиц учащейся молодежи к размеру стипендии устанавливается надбавка согласно приложению 1.
Порядок стипендиального обеспечения для лиц, обучающихся по прямым договорам с юридическими и физическими лицами, определяется договором.

5. Өз қарамағында оқу орындары бар министрлiктерге, сондай-ақ оқу орындарына республикадан тыс жерлерге оқуға жiберiлген жоғары оқу орындарының аспиранттарына, студенттерiне, магистранттарына және орта оқу орындарының оқушыларына қолда бар бюджеттiк және бюджеттен тыс қаражат шегiнде жылына бiр рет айлық стипендия мөлшерiнде материалдық көмек көрсету құқығы берiледi.
6. Күндiзгi бөлiмдерiнде оқитын жоғары оқу орындарының студенттерi мен магистранттарына, орта арнаулы оқу орындарының, сондай-ақ кәсiптiк-техникалық мектептердiң оқушыларына оқу орнының орналасқан жерiнен жолға шығуына байланысты, практиканың барлық түрiнен өту кезеңiнде және керi қайту жолын қоса алғанда, ұйымдар қызметкерлердiң iссапарларына байланысты әр күнге қосымша шығыстарды өтеу үшiн қолданылып жүрген заңдармен белгiленген тәулiктiк норманың 40 процентi мөлшерiнде тәулiкақы төленедi.
Оқу және өндiрiстiк практикаға жiберiлген адамдардың аталған санаттарына қалааралық темiржол, су және автомобиль көлiгiмен практикаға бару және керi қайту жолақысы толық төленедi.
7. Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде оқитын жоғары оқу орындарының шет қалалардың студенттерiне, орта арнаулы оқу орындарының оқушыларына каникул уақытында (жылына екi рет) бару-қайту тиiстi бюджеттердiң қаражатының есебiнен қалааралық темiржол, су және автомобиль көлiгi қатынасындағы жолақысының 50 процентi мөлшерiнде жеңiлдiк жасалады.
8. Мемлекеттiк жоғары оқу орындарының докторанттары, аспиранттары, студенттерi мен магистранттары, орта арнаулы оқу орындарының оқушылары, даярлау бөлiмдерiнiң тыңдаушылары үшiн жатақханада тұрудың шектi құны айлық стипендия мөлшерiнiң 10 процентiнен артық белгiленбейдi.
9. Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде оқитын жоғары оқу орындарының барлық студенттерiне оқу, ғылыми және әдiстемелiк әдебиеттер сатып алу үшiн оларға белгiленген бiр айлық стипендия мөлшерiнде қосымша жыл сайын мақсатты арналған жәрдемақы төленедi.
10. Оқу кезеңiнде екi бiрдей немесе жалғыз ата-анасынан айрылған күндiзгi оқу нысаны бойынша оқитын жоғары оқу орындарының студенттерi мен магистранттары, орта арнаулы оқу орындарының оқушылары толық мемлекеттiк қамтамасыз етуге алынады.
Толық мемлекеттiк қамтамасыз етудегi оқушы жастардың осы санаты және жетiм балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалардың қатарындағы адамдар үшiн белгiленген стипендияның мөлшерiнiң 50 процентi мөлшерiнде қосымша стипендия төленедi.
Жетiм балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалғандар қатарындағы кәсiптiк-техникалық мектептердiң оқушылары толық мемлекеттiк қамтамасыз етуге алынады. Оларға орта оқу орнының оқушыларына белгiленген стипендияның 50 процентi мөлшерiнде стипендия төленедi.

5. Министерствам, имеющим в своем ведении учебные заведения, а также учебным заведениям предоставляется право оказывать материальную помощь один раз в год в пределах имеющихся бюджетных и внебюджетных средств в размере месячной стипендии аспирантам, студентам, магистрантам вузов и учащимся ссузов, направленным на обучение за пределы республики.
6. Студентам и магистрантам вузов, учащимся ссузов, а также учащимся профессионально-технических школ обучающимся на дневных отделениях, за период прохождения всех видов практики, связанной с выездом из мест расположения учебного заведения, выплачиваются суточные в размере 40 процентов от нормы суточных, установленных действующим законодательством для возмещения дополнительных расходов, связанных с командировками работников организаций, за каждый день, включая нахождение в пути к месту практики и обратно.
Проезд указанных категорий лиц, направляемых на учебную и производственную практику железнодорожным, водным и автомобильным транспортом междугороднего сообщения к месту практики и обратно, оплачивается в полном размере учебным заведением.
7. Для иногородних студентов вузов, учащихся ссузов, обучающихся в рамках государственного заказа, вводится льготный проезд на железнодорожном, водном и автомобильном транспорте междугороднего сообщения в каникулярное время (дважды в год в оба конца) в размере 50 процентов от стоимости проезда за счет средств соответствующих бюджетов.
8. Для аспирантов, студентов и магистрантов вузов, учащихся ссузов, слушателей подготовительных отделений государственных учебных заведений предельная стоимость платы за проживание в общежитии устанавливается не более 10 процентов от размера месячной стипендии.
9. Всем студентам вузов, обучающимся в рамках заказа государства, дополнительно выплачивается ежегодно целевым назначением пособие в размере установленной им месячной стипендии для приобретения учебной, научной и методической литературы.
10. Студенты и магистранты вузов, учащиеся ссузов дневной формы обучения, потерявшие в период учебы обоих или единственного родителя, зачисляются на полное государственное обеспечение. Для данной категории учащейся молодежи и лицам из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, находящихся на полном государственном обеспечении, дополнительно выплачивается стипендия в размере 50 процентов от размера установленной стипендий.
Учащиеся профессионально-технических школ из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, зачисляются на полное государственное обеспечение. Для них выплачивается стипендия в размере 50 процентов от стипендии, установленной для учащихся ссузов.

11. Кәсiптiк-техникалық мектептердiң оқушылары 2-қосымшаға сәйкес натуральды нормалар бойынша тамақпен қамтамасыз етiледi.
Кәсiптiк-техникалық мектептердiң директорлары оқушыларды тамақпен қамтамасыз етудiң мүмкiндiгi жоқ ерекше жағдайларда, отбасында тұратын оқушыларға, оқушылар мен олардың ата-аналарының өтiнiшi бойынша тамақтың орнына сауда үстемесiн қоспай тамақ рационының белгiленген құнының ақшалай өтемiн төлеуге құқылы. (Төлем оқушының сабақтарға себепсiз қатыспаған күндерiне төленбейдi).
Бұдан басқа дәл осы тәртiппен өндiрiстiк практикадағы, демалыс және мереке күндерiндегi кезең үшiн тамақтың орнына ақшалай өтем төленiле алады. Каникул уақытында оқу кезеңiндегi тамақ құнының 60 процентi мөлшерiнде, ақшалай өтем төленедi.
Айға есептегендегi ақшалай өтемнiң мөлшерi мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде мемлекеттiк жоғары оқу орындарында оқитын студенттерге айлық стипендиясы мөлшерiнiң 80 процентiнен аспауы тиiс.
12. Кәсiптiк-техникалық мектептердiң оқушылары оқу шеберханаларында өндiрiстiк оқу кезеңiнде даярланатын мамандықтарына қарай арнайы киiммен, ал ұйымдардағы өндiрiстiк практикада, осы ұйымдардың есебiнен арнайы киiммен қамтамасыз етiледi.
Кәсiптiк-техникалық мектептердiң оқушыларына олардың өндiрiстiк оқу және өндiрiстiк практика кезеңiнде еңбекпен тапқан сомалары 100 процент төленедi.
13. Кәсiптiк-техникалық мектептердің оқушылары оқу орнында оқу кезеңiнде кiтапхана қорынан оқулықтармен және оқу құралдарымен, ал ата-аналарынан бөлек тұратын оқушылар, бұдан басқа N 3 қосымшаға орай белгiленген нормативтерге сәйкес жеке басының гигиена заттарымен қамтамасыз етiледi.
1-қосымша
Оқушы жастардың жекелеген санаттары үшiн
белгiленген стипендиясына үстеме
____________________________________________________________________
N  |        Стипендиаттардың тiзбесi          |  Стипендияларды
|                                          |өсiру, проценттерде
_____|__________________________________________|___________________
1                         2                            3
_____|__________________________________________|___________________
|                                          |
1  | Жауынгерлiк iс-қимылдарға немесе өзге де |
| қызметтiк мiндеттерiн орындау кезiнде    |
| жараланудың, контузияға ұшыраудың,       |
| зақымданудың немесе науқастанудың салда. |
| рынан, Чернобыль АЭС-да болған апаттың   |
| және азаматты немесе әскери мақсаттағы   |
| басқа да объектiлерде болған басқа да    |
| радиациялық апаттар мен авариялардың,    |
| ядролық қаруды сынаудың салдарынан       |
| мүгедек болған немесе олардың мүгедектiгi|
| ата-аналарының бiреуiнiң радиация сәуле  |
| алуымен генетикалық байланысты болған    |
| жағдайда жоғары оқу орындарының студент. |
| терiне, магистранттарына және орта       |
| арнаулы оқу орындарының (колледждердiң)  |
| оқушыларына                              |      50
|                                          |
2 | Жоғары оқу орындарының соқыр немесе      |
| мылқау студенттерiне, магистранттарына   |
| және орта арнаулы оқу орындарының        |
| (колледждердiң) оқушыларына              |      75
|                                          |
3 | Жетiм балалар және ата-аналарының        |
| қамқорлығынсыз қалған, балалардың        |
| арасындағы, бiрақ азаматтардың қамқор.   |
| лығындағы жоғары оқу орындарының         |
| студенттерi, магистранттары мен орта     |
| арнаулы оқу орындарының (колледждердiң)  |
| оқушыларына                              |      30
|                                          |
4 | Жоғары оқу орындарының отбасылы студент. |
| терi мен магистранттарына және орта      |
| арнаулы оқу орындарының оқушыларына      |      25
|                                          |
5 | Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiм. |
| дерiмен белгiленген белгiлi ғылым,       |
| техника және мәдениет қайраткерлерi      |
| атындағы стипендияны алушы жоғары оқу    |
| орындарының студенттерi мен магистрант.  |
| тарына, арнаулы оқу орындарының          |
| оқушыларына                              |      45
|                                          |
6 | Жоғары оқу орны Ғылым Кеңесiнiң жеке     |
| пәндi зерделеудегi ерекше табыстары      |
| мен ғылыми-техникалық шығармашылығы      |
| үшiн дербес стипендия белгiленген жоғары |
| оқу орындарының студенттерi мен          |
| магистранттарына (жоғары оқу орнында     |

11. Учащиеся профессионально-технических школ обеспечиваются питанием по натуральным нормам согласно приложению 2.
Директора профессионально-технических школ имеют право в исключительных случаях при невозможности обеспечения питанием выплачивать учащимся, проживающим в семьях, по просьбе учащихся и их родителей взамен питания денежную компенсацию в размере установленной стоимости рациона питания. (Выплата не производится за дни отсутствия учащегося на занятиях по неуважительной причине).
Кроме того, в таком же порядке может выплачиваться денежная компенсация взамен питания за период производственной практики, выходные и праздничные дни. В каникулярное время выплачивается денежная компенсация в размере 60 процентов от стоимости питания в период обучения.
Размер денежной компенсации в расчете на месяц не должен превышать 80 процентов от размера установленной месячной стипендии студентов государственных высших учебных заведений, обучающихся в рамках заказа государства.
12. В период производственного обучения в учебных мастерских профессионально-технических школ учащиеся обеспечиваются спецодеждой в зависимости от подготавливаемых профессий, а на производственной практике в организациях спецодеждой за счет этих организаций.
Учащимся профессионально-технических школ выплачивается 100
процентов заработанных им сумм в период производственного обучения и
производственной практики.
13. Учащиеся профессионально-технических школ в период обучения
в учебном заведении обеспечиваются учебниками и учебными пособиями
из библиотечного фонда, а учащиеся, проживающие в отрыве от
родителей, кроме того, обеспечиваются предметами личной гигиены в
соответствии с установленными нормативами согласно приложению 3.
Приложение 1
Надбавки к установленной стипендии для
отдельных категорий учащейся молодежи
--------------------------------------------------------------------
N !             Перечень стипендиатов              !  Увеличение
п/п!                                                ! стипендии, %
--------------------------------------------------------------------
1 !                       2                        !      3
--------------------------------------------------------------------
1   Студентам, магистрантам вузов и учащимся ссузов
(колледжей), ставшим инвалидами вследствие
ранения, контузии, увечья или заболеваний,
полученных в боевых действиях либо при
выполнении иных обязанностей воинской службы,
вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и
других радиационных катастроф и аварий на
объектах гражданского или военного назначения,
испытания ядерного оружия или при условии, что
их инвалидность генетически связана с
радиационным облучением одного из родителей        50
2   Слепым или глухонемым студентам, магистрантам
вузов и учащимся ссузов (колледжей)                75
3   Студентам, магистрантам вузов и учащимся
ссузов (колледжей) из числа детей-сирот и
детей, оставшихся без попечения родителей,
но находящихся под опекой (попечительством)
граждан                                            30
4   Семейным студентам, магистрантам вузов и
учащимся ссузов                                    25
5   Студентам и магистрантам вузов и учащимся
ссузов (колледжей), получающим стипендии
имени выдающихся деятелей науки, техники и
культуры, учрежденные решениями Правительства
Республики Казахстан                               45
6   Студентам, магистрантам вузов, которым
установлена персональная стипендия Ученого
совета вуза за особые успехи в изучении
отдельных дисциплин и научно-техническом

| 7-ден аспайтын стипендия)                |      30
|                                          |
7 | Емтихан сессиясының нәтижелерi бойынша   |
| (жоғары оқу орындарының атаулы және      |
| Қазақстан Республикасының Президентiнiң  |
| стипендияларын алатын студенттерден      |
| басқа) тек "өте жақсы", "жақсы" және     |      30
| "өте жақсы" деген бағаға ие болған       |      15
| жоғары оқу орындарының студенттерi мен   |
| магистранттарына және орта арнаулы оқу   |
| орындарының оқушыларына                  |
2-қосымша
Кәсiптiк-техникалық мектептiң бiр оқушысына
арналған тамақтанудың натуральды нормасы
(азық-түлiктiң тәулiктiк жиынтығы)
____________________________________________________________________
|Азық-түлiктiң грамдағы бiр
Азық-түлiк атауы            | күнге арналған мөлшерi
__________________________________________|_________________________
Бидай наны                                      280
Қара бидай                                      170
Макарон өнiмдерi                                 20
Жармалар                                         60
Бұршақ өнiмдерi                                   8
Бидай ұны                                        50
Кепкен бидай наны                                10
Крахмал                                           3
Қант                                   75+5 кондитер тағамдары
Ет                                              160
Шұжық тағамдары                                  10
Қосалқы өнiмдер (өкпе, бауыр, жүрек)             30
Балық                                            70
оның iшiнде майшабақ                          5
Жұмыртқа                                      28 (0,7 тал)
Сүт және сүт өнiмдерi                           300
Жартылай майлы сүзбе                             60
30 процент майлылықты қаймақ                     15
Iрiмшiк                                          15
Сары май                                         25
оның iшiнде порциялығы                       20
Маргарин                                         30
Өсiмдiк майы                                     15
Картоп                                          300
Көкөнiстер                                      350
Томат-пюре                                       10
Жемiс-жидектер немесе шырын                      85
Кептiрiлген жемiс-жидектер                       15
Кофе сусыны                                       2
Шай                                               2
Какао                                             1
Дәмдегiштер                                       2
Тұз                                              10
Ашытқы                                            1
3-қосымша
Кәсiптiк-техникалық мектептiң жатақханада
тұратын бiр оқушысына арналған жеке басының гигиена
заттарының мөлшерi
____________________________________________________________________
|       |      |Берiлу мөлшерi
Жеке басының гигиена заттарының   | Өлшем |Мерзiм|_______________
атауы             |бiрлiгi| (ай) |ер ба. |қыз ба.
|       |      |лалар  |лалар
_____________________________________|_______|______|_______|_______

творчестве (не более 7 стипендий в вузе)           30
7   Студентам, магистрантам вузов и учащимся
ссузов (колледжей), имеющим по результатам
экзаменационной сессии (кроме студентов,
магистрантов вузов, получающих именные
стипендии и стипендии Президента Республики
Казахстан):
только оценки "отлично"                            30
оценки "хорошо" и "отлично"                        15
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
Натуральные нормы питания
(суточный набор продуктов) на одного учащегося
профессионально-технической школы
--------------------------------------------------------------------
Наименование продуктов                !Количество продуктов
!     на день, г
--------------------------------------------------------------------
Хлеб пшеничный                                          280
Хлеб ржаной                                             170
Макаронные изделия                                       20
Крупы                                                    60
Бобовые                                                   8
Мука пшеничная                                           50
Сухари пшеничные                                         10
Крахмал                                                   3
Сахар                                           75+5 кондитерских
изделий
Мясо                                                    160
Колбасные изделия                                        10
Субпродукты (сердце, печень, почки)                      30
Рыба                                                     70
в том числе сельдь                                    5
Яйца                                            28 (0,7 штуки)
Молоко и молочные продукты                              300
Творог полужирный                                        60
Сметана 30-процентной жирности                           15
Сыр                                                      15
Масло сливочное                                          25
в том числе порционное                               20
Маргарин                                                 30
Масло растительное                                       15
Картофель                                               300
Овощи                                                   350
Томат-пюре                                               10
Фрукты свежие или сок с мякотью                          85
Сухофрукты                                               15
Кофейный напиток                                          2
Чай                                                       2
Какао                                                     1
Специи                                                    2
Соль                                                     10
Дрожжи                                                    1
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
Нормы выдачи
предметов личной гигиены на одного учащегося
профессионально-технической школы,
проживающего в общежитии
--------------------------------------------------------------------
Наименование предметов  ! Единица !  Срок   !  Норма выдачи
личной гигиены      !измерения!(месяцев)!-------------------
!         !         !мальчики ! девочки
--------------------------------------------------------------------

Жеке пайдалануға арналған сабын   грамм     1     150     200
Моншада жуынуға арналған сабын    грамм     1     100     100
Тiс щеткасы                       дана      3      1       1
Тiс пастасы                       дана      1      2       2
Тiс ұнтағы                        грамм     -     100     100
Гигиенаға қажеттi мақта           грамм     1      -      250
Тарақ                             дана      6      1       1
Тұрмыстық бөлмедегi киiм щеткасы  дана      6   25 оқушыға 1 дана
есебiнен
Жуыну жөкесi                      дана      3      1       1
Кiр жуатын ұнтақ                  грамм     1     250     250
Оқу-өндiрiстiк шеберханаларына
арналған сабын                    грамм     1     100     100

Мыло для личного пользования     г        1        150       200
Мыло для мытья в бане            "        1        100       100
Зубная щетка                     шт.      3         1         1
Зубная паста                     "        1         2         2
Зубной порошок                   г        -        100       100
Вата для гигиенических нужд      "        1         -        250
Расческа                         шт.      6         1         1
Щетка одежная в бытовой
комнате                          "        6     из расчета 1 штука
на 25 учащихся
Мочалка                          "        3         1         1
Стиральный порошок для
стирки белья                     г        1        250       250
Мыло для учебно-
производственных мастерских      "        1        100       100
--------------------------------------------------------------------