Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 12 маусым N 960. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.10.27. N 1087 қаулысымен
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң ТМД-ның сыртқы экономикалық қызметiнiң бiрыңғай Тауарлық номенклатурасы туралы үкiметаралық Келiсiмдерiн жүзеге асыру және тауарлардың кодтары мен сипаттамаларын оның жаңа редакциясына сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының ставкалары туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 P961389_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулыға "Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының
ставкалары" деген 1-қосымша 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда
жазылсын:
көрсетiлген қаулыға "Қазақстан Республикасының аумағына
әкелiнген кезде преференциялдық режим қолданылмайтын тауарлардың
тiзбесi" дене 4-қосымша 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
2. Осы қаулы 1997 жылдың 15 маусымынан бастап қолдануға
енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 маусымдағы
N 960 қаулысына
1 қосымша
Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының ставкалары
_____________________________________________________________________
СЭҚ ТН бойынша|        Тауардың қысқаша атауы       |Баждың ставкасы
тауардың коды|                                     |(кедендiк құнына
|                                     |шаққанда %-пен
|                                     |немесе ЭКЮ-мен)
_____________________________________________________________________
1      |                   2                 |       3
_____________________________________________________________________
01               ТIРI ЖАНУАРЛАР                        5
төмендегiлерден басқалары:
010111000      Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
жылқылар
010210         Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
iрi қара мал
010310000      Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
шошқалар
010410100      Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
қойлар
010420100      Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
ешкiлер
010600900-ден  Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған    бажсыз
жануарлар
02              ЕТ ЖӘНЕ ТАҒАМДЫҚ ҚОСЫМША ЕТ ӨНIМДЕРI   20
төмендегiлерден басқалары:
020210000      Iрi қара малдың тұшасы мен жартылай     15,бiрақ 1
тұшасы, тоңазытылған                    кг-на 0.15
ЭКЮ-ден кем
емес
020220         Iрi қара малдың етi, тоңазытылған,      15,бiрақ 1
өзге де шабылған етi, ұнға              кг-на 0.15
аунатылмаған                            ЭКЮ-ден кем
емес
020230         Iрi қара малдың етi, тоңазытылған,      15,бiрақ 1
ұнға аунатылған                         кг-на 0.15
ЭКЮ-ден кем
емес

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 г. N 1389
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 1997 г. N 960. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 октября 1998 г. N 1087 ~P981087.
В целях реализации межправительственного Соглашения государств-участников Содружества Независимых Государств о единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности СНГ и приведения кодов и описания товаров в соответствие с ее новой редакцией Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 г. N 1389 P961389_ "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 46, ст. 450) следующие изменения:
приложение 1 к указанному постановлению "Ставки таможенных пошлин на ввозимые товары" изложить в новой редакции согласно приложению 1;
приложение 4 к указанному постановлению "Перечень товаров, на которые не распространяется преференциальный режим при ввозе на территорию Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 2.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 15 июня 1997 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 1997 г. N 960
Ставки таможенных пошлин на ввозимые товары
--------------------------------------------------------------------
Код товара !     Краткое наименование товара     ! Ставка пошлины
по ТН ВЭД  !                                     !   (в % от
!                                     ! таможенной
!                                     ! стоимости
!                                     ! либо в ЭКЮ)
--------------------------------------------------------------------
01           ЖИВЫЕ ЖИВОТНЫЕ                               5
кроме:
010111000    Лошади чистопородные (чистокровные)
племенные                               беспошлинно
010210       Крупный рогатый скот чистопородный
(чистокровный) племенной                беспошлинно
010310000    Свиньи чистопородные (чистокровные)
племенные                               беспошлинно
010410100    Овцы чистопородные (чистокровные)
племенные                               беспошлинно
010420100    Козы чистопородные (чистокровные)
племенные                               беспошлинно
из 010600900 Животные для научно-исследовательских
целей*                                  беспошлинно
02           МЯСО И ПИЩЕВЫЕ МЯСНЫЕ СУБПРОДУКТЫ            20
кроме:
020210000    Туши и полутуши крупного рогатого скота,
мороженые                               15, но не менее
0.15 ЭКЮ за
1 кг
020220       Мясо крупного рогатого скота, мороженое,
прочие отруба, необваленные             15, но не менее
0.15 ЭКЮ за
1 кг
020230       Мясо крупного рогатого скота, мороженое,
обваленное                              15, но не менее
0.2 ЭКЮ за
1 кг

020321         Тоңазытылған шошқа етi, тұшасы мен      5
жартылай тұшасы
020322         Тоңазытылған шошқа етi, саны, жауырыны  5
қол етi мен шабылған, ұнға аунатылмаған
020329         Тоңазытылған шошқа етi, басқалары       5
020610100      Фармацевтикалық өнiмдердi өндiруге      бажсыз
арналған қосымша өнiмдер
020621000      Iрi қара малдың тiлдерi, тоңазытылған   30,бiрақ 1.2
ЭКЮ-ден кем
емес
020622100,     Фармацевтикалық өнiмдерi өндiруге       бажсыз
020629100,     арналған қосымша өнiмдер

020321       Свинина мороженая, туши и полутуши             5
020322       Свинина мороженая, окорока, лопатки            5
(передние окорока) и отруба
из них, необваленные
020329       Свинина мороженая, прочая                      5
020610100    Субпродукты для производства
фармацевтической продукции                 беспошлинно
020621000    Языки крупного рогатого скота, мороженые 30, но не менее
1.2 ЭКЮ за 1 кг
020622100,   Субпродукты для производства
020629100,   фармацевтической продукции                беспошлинно

020735790
(қазбен
үйректiң
етiнен
басқасы),
020736150
(үйрек етiнен
басқасы),
020736250,
020736310
020736410
(қазбен
үйректiң
етiнен басқасы
(үйрек етiнен
басқасы),
басқасы),
020736530
(үйрек етiнен
басқасы),
020736630
(үйрек етiнен
басқасы),
020736790
(қазбен
үйректiң
етiнен басқасы
(үйрек етiнен
басқасы),
03             БАЛЫҚТАР МЕН ШАЯН ТӘРIЗДЕСТЕР, МОЛЛЮСКIЛЕР 10
МЕН БАСҚА ДА СУДАҒЫ ОМЫРТҚАСЫЗ ЖӘНДIКТЕР
төмендегiлерден басқалары:
030510000      Балық ұны, тамақ жасауға жарамды ұнтақ  5
мен гранулалар
030541000      Тынық мұхиттың албырт балығы, Атлант    30, бiрақ
мұхитының албырт балығы мен Дунай       кг-на 6
өзiнiң албырт балығы, ысталған,         ЭКЮ-ден кем
сүзбесiн қоса алғанда                   емес
030549450      Ысталған форель, сүзбесiн қоса алғанда  20
030549500      Ысталған жыланбалық, сүзбесiн қоса      20
алғанда
04             СҮТ ӨНIМДЕРI; ҚҰСТАРДЫҢ ЖҰМЫРТҚАСЫ;     15
ТАБИҒИ БАЛ; БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ АТАЛМАҒАН
ЖАНУАР ТЕКТЕС ТАҒАМДЫҚ ӨНIМДЕР
төмендегiлерден басқалары:
040210         Ұнтақ мен гранулалар немесе өзге де     10
қатты нысандар; ұнтақ мен гранулалар
күйiндегi құрамында массасы бойынша
1,5%-тен аспайтын қант немесе басқа
да тәттiлендiрiлген заттар қосылған
сүт пен қойытылған қаймақ
040221-040229  Ұнтақ мен гранулалар немесе өзге де     10
қатты нысандар, ұнтақ мен гранулалар
күйiндегi құрамында массасы бойынша
1,5%-тен асатын қант немесе басқа да
тәттiлендiрiлген заттар қосылған сүт
пен қойытылған қаймақ
0403           Пахта, iрiген сүт пен қаймақ, йогурт,   10
кефир мен өзге де ашылатын немесе
ұйыған сүт пен қаймақ, қойытылған
немесе қойытылмаған, қант немесе басқа
да тәттiлендiрiлген заттар қосылған
немесе қосылмаған, хош иiстi немесе
хош иiстi емес, жемiс-жидек, жаңғақтар
немесе какао қосылған немесе қосылмаған
0405           Сарымай мен өзге де сүт майлары;        20,бiрақ 1
сүт пасталары                           кг-на 0,3
ЭКЮ-ден кем
емес
040700-ден     Инкубацияға арналған құс                бажсыз
жұмыртқалары
040811         Жұмыртқаның сарысы, кептiрiлген        10
05             БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ АТАЛМАҒАН ЖАНУАР
ТЕКСТЕРДIҢ ӨНIМДЕРI                     10
төмендегiлерден басқалары:
051000         Сұр амбра, қамшаттың тобылғысы,         5
циветта мен мускус; шпанкалар, өрт,
оның iшiнде құрғағы; фармацевтикалық
өнiмдердi өндiруге қолданылатын бездер
мен жануар тектес өзге де өнiмдер,
жас, салқындатылған, тоңазытылған,
немесе қысқа мерзiмге сақтау үшiн
өзге әдiспен өңделген
051110000      Бұқаның ұрығы                           5
06             ТIРI АҒАШТАР МЕН БАСҚА ДА ӨСIМДIКТЕР,   5
ӨСIМДIКТЕРДIҢ ПИЯЗШЫҚТАРЫ, ТҮБIРЛЕРI
МЕН СОНДАЙ ӨЗГЕ ДЕ БӨЛIКТЕРI; КЕСiЛГЕН
ГҮЛДЕР МЕН ӘСЕМ ЖАСЫЛ ӨСIМДIКТЕР

020735790
(кроме мяса
уток и гусей),
020736150
(кроме
мяса уток),
020736250,
020736310-
020736410
(кроме мяса
уток и гусей),
020736530
(кроме
мяса уток),
020736630
(кроме
мяса уток),
020736790
(кроме мяса
уток и гусей)
03           РЫБА И РАКООБРАЗНЫЕ, МОЛЛЮСКИ И ДРУГИЕ ВОДНЫЕ   10
БЕСПОЗВОНОЧНЫЕ
кроме:
030510000    Рыбная мука, порошок и гранулы, пригодные       5
для употребления в пищу
030541000    Лосось тихоокеанский, лосось            30, но не менее
атлантический и лосось дунайский        6 ЭКЮ за 1 кг
копченый, включая филе
030549450    Форель копченая, включая филе                  20
030549500    Угорь копченый, включая филе                   20
04           МОЛОЧНАЯ ПРОДУКЦИЯ; ЯЙЦА ПТИЦ; МЕД
НАТУРАЛЬНЫЙ; ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ ЖИВОТНОГО
ПРОИСХОЖДЕНИЯ, В ДРУГОМ МЕСТЕ НЕ
ПОИМЕНОВАННЫЕ                                  15
кроме:
040210       Молоко и сливки сгущенные или с добавлением
сахара или других подслащивающих веществ, в
порошке, гранулах или в других твердых
формах, с содержанием жира не более 1.5 мас.%  10
040221-      Молоко и сливки сгущенные или с добавлением
040229       сахара или других подслащивающих веществ, в
порошке, гранулах или в других твердых
формах, с содержанием жира более 1.5 мас.%     10
0403         Пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт,
кефир и прочие ферментированные или сквашенные
молоко и сливки, сгущенные или несгущенные,
с добавлением или без добавления сахара или
других подслащивающих веществ, ароматизированные
или неароматизированные, с добавлением или без
добавления фруктов, орехов или какао           10
0405         Сливочное масло и молочные жиры          20, но не менее
прочие; молочные пасты                   0,3 ЭКЮ за 1 кг
из 040700    Яйца птиц для инкубирования*              беспошлинно
040811       Яичные желтки сушеные                          10
05           ПРОДУКТЫ ЖИВОТНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ,
В ДРУГОМ МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ                10
кроме:
051000       Амбра серая, струя бобровая, циветта и
мускус; шпанки; желчь, в том числе
сухая; железы и прочие продукты
животного происхождения, используемые
в производстве фармацевтических
продуктов, свежие, охлажденные,
мороженые или обработанные иным
способом для кратковременного хранения         5
051110000    Сперма бычья                                   5
06           ЖИВЫЕ ДЕРЕВЬЯ И ДРУГИЕ РАСТЕНИЯ; ЛУКОВИЦЫ,
КОРНИ И ПРОЧИЕ АНАЛОГИЧНЫЕ ЧАСТИ РАСТЕНИЙ;
СРЕЗАННЫЕ ЦВЕТЫ И ДЕКОРАТИВНАЯ ЗЕЛЕНЬ          5

0603           Гүлшоқтарын жасауға жарамды немесе      25, бiрақ
әсемдеуге арналған кесiлген гүлдер      1 данаға
мен жарғақтары, жас, кептiрiлген,       0.08 ЭКЮ-ден
боялған, ағартылған, сiңiрiлген         кем емес
немесе басқа әдiспен әзiр етiлген
07             КӨКӨНIСТЕР МЕН КЕЙБIР ЖЕУГЕ БОЛАТЫН     15
ТАМЫРЛЫ ЖЕМIСТЕР ЖӘНЕ ТҮЙНЕКТI
ЖЕМIСТЕР
төмендегiлерден басқалары:
070110000      Картоп, жас немесе салқындатылған,      бажсыз
тұқымдық
070190         Картоп, жас немесе салқындатылған,       25
басқалары
08             ЖЕУГЕ БОЛАТЫН ТҮБIРЛI ЖЕМIСТЕР          10
(ЖИДЕКТЕР) МЕН ЖАҢҒАҚТАР, ЦИТРУС НЕ
БАҚШАЛЫҚ ДАҚЫЛДАРДЫҢ СЫРТЫ МЕН
ҚАБЫҚТАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
0801           Кокос жаңғақтары, бразилиялық және      5
кешью жас немесе кептiрiлген, сыртқы
қабағынан тазартылған немесе
тазартылмаған, сыртымен немесе сыртысыз
0802           Өзге де жаңғақтар, жас немесе           5
кептiрiлген, сыртқы қабығынан
тазартылған немесе тазартылмаған,
сыртымен немесе сыртысыз
080300         Банандар, плантайндарды қоса алғанда,   5, бiрақ
жас немесе кептiрiлген                  1 кг-на 0.02
ЭКЮ-ден кем
емес
0804           Құрмалар, инженерлер, ананастар,        5
авокадолар, гуаявалар, манго және
мангостандар (гарциниялар), жас немесе
кептiрiлген
0805           Цитрус жемiстерi, жас немесе            5
кептiрiлген
төмендегiлерден басқалары:
080510         Апельсиндер                             5, бiрақ
1 кг-на 0.02
ЭКЮ-деп кем
емес
080520         Мандариндер (танжериндер мен            5, бiрақ
унишиуларды (сатсумаларды) қоса         1 кг-на 0.02
алғанда); клементиндер, вилкингтер      ЭКЮ-деп кем
мен цитрустердiң                        емес
080530         Лимондар мен лаймдар                    5, бiрақ
1 кг-на 0.035
ЭКЮ-деп кем
емес
080540         Грейпфруттер                            5, бiрақ
1 кг-на 0.02
ЭКЮ-деп кем
емес
08810          Жас алмалар                             1 кг-на
0.2 ЭКЮ
081400000      Цитрус жемiстерiнiң терiлерi немесе     5
бақшалық дақылдардың қабықтары
(қарбыздың қабықтарын қоса алғанда),
жас, тоңазытылған, кептiрiлген немесе
тұзды суда, күкiрттi суда немесе
уақытша конвервiлейтiн басқа ерiтiндiде
қысқа мерзiмге сақтау үшiн
консервiленген
09             КОФЕ, ШАЙ, МАТЕ (ПАРАГВАЙ ШАЙЫ) МЕН     5
ТАТЫМДЫ ДӘМI БАР ӨСIМДIКТЕР
төмендегiлерден басқалары
090121000,     Кофеинi бар немесе жоқ қуырылған кофе   10
090122000
090210000,     Шай, хош иiстi немесе хош иiстi емес,    10, бiрақ
90230000       буылып түйiлген, таза массасы 3 кг-нан  1 кг-на 0.1
аспайды                                 ЭКЮ-ден кем
емес
090220000,     Өзге де шайлар                          бажсыз
09240000

0603         Срезанные цветы и бутоны, пригодные для  25, но не менее
составления букетов или для              0,08 ЭКЮ за 1 шт.
декоративных целей, свежие, засушенные,
окрашенные, отбеленные, пропитанные или
подготовленные другими способами
07           ОВОЩИ И НЕКОТОРЫЕ СЪЕДОБНЫЕ КОРНЕПЛОДЫ И      15
КЛУБНЕПЛОДЫ
кроме:
070110000    Картофель, свежий или охлажденный,
семенной                                  беспошлинно
070190       Картофель свежий или охлажденный,
прочий                                        25
08           СЪЕДОБНЫЕ ПЛОДЫ (ФРУКТЫ) И ОРЕХИ; КОЖУРА
И КОРКИ ЦИТРУСОВЫХ ИЛИ БАХЧЕВЫХ
КУЛЬТУР                                       10
кроме:
0801         Орехи кокосовые, бразильские и кешью,
свежие или сушеные, очищенные от скорлупы
или неочищенные, с кожурой или без кожуры      5
0802         Прочие орехи, свежие или сушеные,
очищенные от скорлупы или не очищенные,
с кожурой или без кожуры                       5
080300       Бананы, включая плантайны, свежие       5, но не менее
или сушеные                             0.02 ЭКЮ за
1 кг
0804         Финики, инжир, ананасы, авокадо,
гуайява, манго и мангостан                     5
(гарциния), свежие или сушеные
0805         Цитрусовые плоды, свежие или сушеные           5
кроме:
080510       Апельсины                               5, но не менее
0.02 ЭКЮ за 1кг
080520       Мандарины (включая танжерины и          5, но не менее
сатсума [уншиу]); клементины,           0.03 ЭКЮ за 1кг
вилкинги и аналогичные гибриды
цитрусовых
080530       Лимоны и лаймы                          5, но не менее
0.035 ЭКЮ за 1кг
080540       Грейпфруты                              5, но не менее
0.02 ЭКЮ за 1кг
080810       Яблоки, свежие                          0.2 ЭКЮ за 1кг
081400000    Кожура цитрусовых плодов или корки            5
бахчевых культур (включая корки
арбуза), свежие, мороженые, сушеные
или консервированные для кратковременного
хранения в рассоле, сернистой воде или в
другом временно консервирующем растворе
09           КОФЕ, ЧАЙ, MATE (ПАРАГВАЙСКИЙ ЧАЙ) И ПРЯНОСТИ  5
кроме:
090121000,   Кофе жареный с кофеином или без кофеина       10
090122000
090210000,   Чай ароматизированный или              10, но не менее
090230000    неароматизированный, в упаковках,      0.1 ЭКЮ за 1 кг
массой нетто не более 3 кг
090220000,   Прочий чай                              беспошлинно
090240000

10             АСТЫҚ ДӘНДЕРI                           5
төмендегiлерден басқалары:
100110000-ден  Қатты бидай (тұқымдық)
бажсыз
100110000-ден  Қатты бидай (басқасы)
20
100190100      Егуге арналған спельта                  бажсыз
100190910      Жұмсақ бидай мен меслин                 бажсыз
100300100      Тұқымдық арпа                           бажсыз
100400000-ден  Сұлы (тұқымдық)
бажсыз
100510         Тұқымдық жүгерi                         бажсыз
1006           Күрiш                                   20
100700100      астықты сорго, егуге арналған будандар  бажсыз
11             ҰН-ЖАРМА ӨНЕРКӘСIБIНIҢ ӨНIМДЕРI;        10
АШЫТҚЫ; КРАХМАЛ; ИНУЛИН; БИДАЙДЫҢ УЫЗЫ
төмендегiлерден басқалары:
110314000-нан  Күрiштiң жармасы
20
12             МАЙДЫҢ ТҰҚЫМДАРЫ МЕН ЖЕМIСТЕРI; БАСҚА   бажсыз
ДА ТҰҚЫМДАР МЕН ЖЕМIСТЕР, ДӘНДЕР,
ДӘРIЛIК ӨСIМДIКТЕР МЕН ТЕХНИКАЛЫҚ
МАҚСАТТАРДАҒЫ ӨСIМДIКТЕР, САБАН МЕН
АЗЫҚТЫҚ ЖЕМ
13             ТАБИҒИ ТАЗАРТЫЛМАҒАН ШЕЛЛАК; КАМЕДЬТЕР, 5
ШАЙЫРЛАР МЕН ӨЗГЕ ДЕ ӨСIМДIК ШЫРЫНДАРЫ
МЕН СЫҒЫНДЫЛАРЫ
14             СЕБЕТТЕЛЕТIН БҰЙЫМДАР ЖАСАУҒА КЕРЕКТI   15
ӨСIМДIК МАТЕРИАЛДАР, БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ
АТАЛМАҒАН ӨСIМДIК ТЕКТЕС ӨЗГЕ ДЕ
ӨНIМДЕР
төмендегiлерден басқалары:
140420000      Мақта линтi                             5
15             ЖАНУАР НЕМЕСЕ ӨСIМДIК ТЕКТЕС МАЙЛАР     20
МЕН ТОҢМАЙЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДАН АЖЫРАТЫЛЫП
АЛЫНҒАН ӨНIМДЕР, АЗЫҚТЫҚ ДАЯР ТОҢМАЙЛАР,
ЖАНУАР НЕМЕСЕ ӨСIМДIК ТЕКТЕС БАЛАУЫЗДАР
төмендегiлерден басқалары:
1505           Жүннiң шуашы (шуаш) пен одан алынатын   5
(ланолиндi қоса алғанда) майлы заттар
1508           Арахис майы мен оның бөлшектерi,        5
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ
химиялық құрамы өзгертiлмеген
1509           Зайтүн май мен оның бөлшектерi,         10
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ
химиялық құрамы өзгертiлмеген
1511           Пальма май мен оның бөлшектерi,         5
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ
химиялық құрамы өзгертiлмеген
151211910,     Күнбағыс майы                           10
151219910
151311,151319  Кокос (копр) майы мен оның бөлшектерi,  5
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ
химиялық құрамы өзгертiлмеген
151321, 151329 Өзектi пальма майы немесе бабасу майы   5
мен оның бөлешктерi, тазартылмаған
немесе тазартылған, бiрақ химиялық
құрамы өзгертiлмеген
1515           Басқа тоңмайлар мен өсiмдiк тоңмайлары  5
(жожоба майын қоса алғанда) мен оның
бөлшектерi, тазартылмаған немесе
тазартылмаған, бiрақ химиялық құрамы
өзгертiлмеген

10           ХЛЕБНЫЕ ЗЛАКИ                                  5
кроме:
из 100110000 Пшеница твердая семенная*               беспошлинно
из 100110000 Пшеница твердая прочая*                        20
100190100    Спельта для посева                      беспошлинно
100190910    Пшеница мягкая и меслин семенной        беспошлинно
100300100    Ячмень семенной                         беспошлинно
из 100400000 Овес семенной*                          беспошлинно
100510       Кукуруза семенная                       беспошлинно
1006         Рис                                            20
100700100    Сорго зерновые, гибриды для посева      беспошлинно
0,12 ЭКЮ за 1 кг
11           ПРОДУКЦИЯ МУКОМОЛЬНО-КРУПЯНОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ:  10
СОЛОД; КРАХМАЛ; ИНУЛИН; ПШЕНИЧНАЯ КЛЕЙКОВИНА
кроме:
из 110314000 Крупа рисовая*                                 20
12           МАСЛИЧНЫЕ СЕМЕНА И ПЛОДЫ; ПРОЧИЕ        беспошлинно
СЕМЕНА, ПЛОДЫ И ЗЕРНО; ЛЕКАРСТВЕННЫЕ
РАСТЕНИЯ И РАСТЕНИЯ ДЛЯ ТЕХНИЧЕСКИХ
ЦЕЛЕЙ; СОЛОМА И ФУРАЖ
13           ШЕЛЛАК ПРИРОДНЫЙ НЕОЧИЩЕННЫЙ; КАМЕДИ, СМОЛЫ
И ПРОЧИЕ РАСТИТЕЛЬНЫЕ СОКИ И ЭКСТРАКТЫ         5
14           РАСТИТЕЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ ДЛЯ ИЗГОТОВЛЕНИЯ
ПЛЕТЕНЫХ ИЗДЕЛИЙ; ПРОЧИЕ ПРОДУКТЫ
РАСТИТЕЛЬНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ, В ДРУГОМ
МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ                         15
кроме:
140420000    Хлопковый линт                                 5
15           ЖИРЫ И МАСЛА ЖИВОТНОГО ИЛИ РАСТИТЕЛЬНОГО       20
ПРОИСХОЖДЕНИЯ И ПРОДУКТЫ ИХ РАСЩЕПЛЕНИЯ;
ГОТОВЫЕ ПИЩЕВЫЕ ЖИРЫ; ВОСКИ ЖИВОТНОГО ИЛИ
РАСТИТЕЛЬНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ
кроме:
1505         Шерстный жир (жиропот) и жировые вещества,
получаемые из него (включая ланолин)           5
1508         Масло арахисовое и его фракции,                5
нерафинированные или рафинированные,
но без изменения их химического состава
1509         Масло оливковое и его фракции,                 10
нерафинированные или рафинированные, но без
изменения их химического состава
1511         Масло пальмовое и его фракции,                 5
нерафинированные или рафинированные, но без
изменения их химического состава
151211910,   Масло подсолнечное                             10
151219910
151311,      Масло кокосовое (копровое) и его фракции,
151319       нерафинированные или рафинированные, но        5
без изменения их химического состава
151321,      Масло пальмоядровое или масло бабасу и         5
151329       их фракции, нерафинированные или
рафинированные, но без изменения их
химического состава
1515         Прочие жиры и жирные растительные масла
(включая масло жожоба) и их фракции,           5
нерафинированные или рафинированные, но
без изменения их химического состава

151710         Маргарин, сұйық маргариндi қоспағанда   15, бiрақ
1 кг-на 0,12
ЭКЮ-ден кем
емес
152000000      Шикi глицерин, глицерин суы мен         5
сiлтiсi
16             ЕТТЕН, БАЛЫҚТАР МЕН ШАЯН                15
ТӘРIЗДЕСТЕРДЕН, МОЛЛЮСКIЛЕР МЕН БАСҚА
ДА СУДАҒЫ ОМЫРТҚАСЫЗ ЖӘНДIКТЕРДЕН
ДАЯР ӨНIМДЕР
төмендегiлерден басқалары:
160100         Шұжықтар мен еттiң, еттiң қосымша       20, бiрақ
өнiмдерiнен немесе қаннан жасалатын     1 кг-на 0,4
өнiмдер, олардың негiзiнде жасалған     ЭКЮ-ден кем
даяр азық өнiмдерi                      емес
160250,        Iрi қара малдың, қойдың немесе ешкiнiң  30
160290720      етiнен жасалған даяр немесе
160290780      консервiленген өнiмдер
төмендегiлерден басқалары:
160210000-нан  Балалар тағамына арналған орамы 250     бажсыз
г-ға дейiнгi еттен, еттiң қосымша
өнiмдерiнен немесе қаннан жасалған
даяр гомогендi бажсыз өнiмдер
160411000      Даяр немесе консервiленген бүтiн        30, бiрақ
немесе бөлшектелген, бiрақ туралмаған   1 кг-на 4
албырт балық                            ЭКЮ-ден кем
емес
160419         Даяр немесе консервiленген бүтiн        25
немесе бөлшектелген, бiрақ туралмаған
басқа балықтар
160420100      Даяр немесе консервiленген албырт       25
балық өнiмдерi
160430         Албырт балықтың уылдырығы (қара         30, бiрақ
уылдырық) пен басқа балықтардың         1 кг-на 32
уылдырықтарынан жасалған уылдырықты     ЭКЮ-ден кем
алмастырғыштар                          емес
160510000      Даяр немесе консервiленген крабтар      30, бiрақ
1 кг-на 4
ЭКЮ-ден кем
емес
160520         Даяр немесе консервiленген теңiз        30, бiрақ
сушаяндары мен ара тiстес сушаяндар     1 кг-на 3
ЭКЮ-ден кем
емес
160530000      Даяр немесе консервiленген омарлар      30,1 кг-на
бiрақ 5,5
ЭКЮ-ден кем
емес
160540000      Даяр не консервiленген басқа да         30, 1 кг-на
шаян тәрiздестiлер                      бiрақ 3
ЭКЮ-ден кем
емес
160590         Даяр немесе консервiленген моллюскiлер  20
мен басқа да судағы омыртқасыз
жәндiктер
17             ҚАНТ ПЕН ҚАНТТЫҢ КОНДИТЕРЛIК БҰЙЫМДАРЫ  1
1701           Құрақты немесе қызылша қанты мен        1
химиялық таза сахароза, қатты күйiнде
төмендегiлерден басқалары:
170111         Хош иiстi немесе бояғыш қосымшаларсыз   бажсыз
қант шикiзаты; құрақты
170199100      Ақ қант                                 25, бiрақ
1 кг-на 0,07
ЭКЮ-ден кем
емес
1702           Қанттың басқа түрлерi, химиялық таза    5
лактозаны, мальтозаны, глюкоза мен
фруктозаны қоса алғанда, қатты күйiнде;
хош иiстi немесе бояғыш заттар қосылған
немесе оларсыз қант сироптары; жасанды
бал, табиғи балмен араластырылған
немесе алмастырылмаған, карамель кулерi

151710       Маргарин, за исключением жидкого       15, но не менее
маргарина                              0.12 ЭКЮ за 1 кг
152000000    Глицерин сырой; глицериновая вода и            5
глицериновый щелок
16           ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ МЯСА, РЫБЫ ИЛИ             15
РАКООБРАЗНЫХ, МОЛЛЮСКОВ ИЛИ ПРОЧИХ
ВОДНЫХ БЕСПОЗВОНОЧНЫХ
кроме:
160100       Колбасы и аналогичные продукты из мяса, 20, но не менее
мясных субпродуктов или крови; готовые  0.4 ЭКЮ за 1 кг
пищевые продукты, изготовленные на их
основе
160250,      Готовые или консервированные продукты          30
160290720-   из мяса крупного рогатого скота,
160290780    баранины или козлятины
кроме:
из 160210000 Гомогенизированные готовые продукты из     беспошлинно
мяса, мясных субпродуктов или крови
для детского питания в упаковке до 250 г*
160411000    Лосось готовый или консервированный,    30, но не менее
целиком или в кусках, но не             4 ЭКЮ за 1 кг
фаршированный
160419       Прочая рыба готовая или консервированная,      25
целиком или в кусках, но не фаршированная
160420100    Продукты из лосося, готовые или                25
консервированные
160430       Икра осетровых (черная икра) и          30, но не менее
заменители икры, изготовленные из       32 ЭКЮ за 1 кг
икринок прочих рыб
160510000    Крабы готовые или консервированные      30, но не менее
4 ЭКЮ за 1 кг
160520       Креветки и пильчатые креветки готовые   30, но не менее
или консервированные                    3 ЭКЮ за 1 кг
160530000    Омары готовые или консервированные      30, но не менее
5.5 ЭКЮ за 1 кг
160540000    Прочие ракообразные, готовые или        30, но не менее
консервированные                        3 ЭКЮ за 1 кг
160590       Моллюски и прочие водные беспозвоночные,       20
готовые или консервированные
17           САХАР И КОНДИТЕРСКИЕ ИЗДЕЛИЯ ИЗ САХАРА
1701         Сахар тростниковый или свекловичный и          1
химически чистая сахароза, в твердом
состоянии
кроме:
170111       Сахар-сырец без ароматических или красящих  беспошлинно
добавок, тростниковый
170199100    Сахар белый                             25, но не менее
0,07 ЭКЮ за 1 кг
1702         Прочие виды сахара, включая химически         5
чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и
фруктозу, в твердом состоянии; сиропы
сахарные без добавления ароматических
или красящих веществ; искусственный
мед, смешанный или не смешанный с
натуральным медом, карамельный кулер

1703           Қантты сығу немесе тазарту нәтижесiнде  5
алынған батық (меласса)
1704           Қанттың кондитерлiк бұйымдары (ақ       20
шоколадты қоса алғанда), құрамында
какаосы жоқ
төмендегiлерден басқалары:
170410         Шайнайтын сағыз, қантпен көмкерiлген    25, бiрақ
немесе көмкерiлмеген                    1 кг-на 1.5
ЭКЮ-ден кем
емес
170490550      Тамақ ауруы мен жөтелге қарсы           10
пастилкалар
170490710      Iшiне салынған немесе салынбаған        20
қайнатылған конфеттер, құрамында
какаосы жоқ
170490750      Тоффилер, карамельдер мен сондай        20
тәттiлер, құрамында какаосы жоқ
170490990      Өзге де қанттың кондитерлiк бұйымдары,  20
құрамында какаосы жоқ
18             КАКАО МЕН ОНЫҢ ӨНIМДЕРI                 5
төмендегiлерден басқалары:
180631000,     Өзге де азық-түлiктер, құрамында        1 кг-на
180632         какаосы бар, брикеттердегi,             0.6 ЭКЮ
пластиналардағы немесе плиткалардағы:
iшiне салынған, салынбаған
180690         Өзге де шоколадтар мен шоколад          20, бiрақ
өнiмдерi                                1 кг-на 0.6
ЭКЮ-ден кем
емес
төмендегiлерден басқалары:
180690900      Өзге де кондитерлiк бұйымдар,           20
құрамында какаосы бар
19             АСТЫҚ ДӘНДЕРIНЕН, ҰННАН, КРАХМАЛДАН     25
НЕМЕСЕ СҮТТЕН ДАЯР ӨНIМДЕР;
КОНДИТЕРЛIК ҰН БҰЙЫМДАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
190110000      Бөлшек саудаға арналып бөлiнiп          бажсыз
салынған балалар тамағы
20             КӨКӨНIСТЕРДIҢ, ЖЕМIСТЕРДIҢ              20
(ЖИДЕКТЕРДIҢ) ЖАҢҒАҚТАРДЫҢ НЕМЕСЕ
ӨСIМДIКТЕРДIҢ ӨЗГЕ ДЕ БӨЛIКТЕРIНЕН
ҰҚСАТЫЛҒАН ӨНIМДЕР
төмендегiлерден басқалары:
200510000-нан  Балалар тамағына арналған 250 г-ға     бажсыз
дейiнгi орамдағы гомогендi
көкөнiстер
200570         Маслиндер (зәйтүндер)                   10
200710-нан     Балалар тамағына арналған 250 г-ға      бажсыз
дейiнгi орамдағы гомогендi даяр
өнiмдер
2009           Жидек шырындары мен көкөнiс шырындары,  15, бiрақ
ашытылмаған немесе құрамында спирт      1 л-ге 0.07
қоспалары жоқ, қант немесе басқа да     ЭКЮ-дем кем
тәттiлендiрiлген заттар қосылған        емес
немесе қосылмаған
төмендегiлерден басқалары:
200960-тан     Жүзiм су-шырындары
5
21             ТҮРЛI АЗЫҚТЫҚ ӨНIМДЕР                   15
төмендегiлерден басқалары:
210111-ден     Кофенiң сығындылары мен                 10, бiрақ
концентраттары, қатты
1 кг-на 0.5
ЭКЮ-ден кем
емес
210210         Белсендi ашытқылар                      30
төмендегiлерден басқалары:
210230000      Даяр наубайхана ұнтақтары               5
210420000-нан  Балалар тамағына арналған 250г-ға       бажсыз
дейiнгi орамдағы азықтық өнiмдердiң
гомогендiк қоспалары
2106           Басқа жерде аты аталмаған азықтық
өнiмдер                                 10
төмендегiлерден басқалары:

1703         Патока (меласса), полученная в результате     5
экстракции или рафинирования сахара
1704         Кондитерские изделия из сахара                20
(включая белый шоколад), не содержащие
какао
кроме:
170410       Жевательная резинка, покрытая или не    25, но не менее
покрытая сахаром                        1.5 ЭКЮ за 1 кг
170490550    Пастилки от боли в горле и таблетки           10
от кашля
170490710    Вареные конфеты с начинкой или без            20
начинки, не содержащие какао
170490750    Тоффи, карамели и аналогичные сладости,       20
не содержащие какао
170490990    Прочие кондитерские изделия из сахара,        20
не содержащие какао
18           КАКАО И ПРОДУКТЫ ИЗ НЕГО                      5
кроме:
180631000,   Прочие пищевые продукты, содержащие     0.6 ЭКЮ за 1 кг
180632       какао, в брикетах, в пластинах или
плитках, с начинкой, без начинки
180690       Прочие шоколад и шоколадные продукты    20, но не менее
0.6 ЭКЮ за 1 кг
кроме:
180690900    Кондитерские изделия прочие, содержащие        20
какао
19           ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ ЗЕРНА ХЛЕБНЫХ              25
ЗЛАКОВ, МУКИ, КРАХМАЛА ИЛИ МОЛОКА;
МУЧНЫЕ КОНДИТЕРСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
кроме:
190110000    Детское питание, расфасованное для         беспошлинно
розничной продажи
20           ПРОДУКТЫ ПЕРЕРАБОТКИ ОВОЩЕЙ, ПЛОДОВ            20
(ФРУКТОВ), ОРЕХОВ ИЛИ ПРОЧИХ ЧАСТЕЙ
РАСТЕНИЙ
кроме:
из 200510000 Овощи гомогенизированные для детского      беспошлинно
питания в упаковке до 250 г*
200570       Маслины (оливки)                               10
из 200710    Гомогенизированные готовые продукты для    беспошлинно
детского питания в упаковке до 250 г*
2009         Соки фруктовые (включая виноградное     15, но не менее
сусло) и соки овощные, несброженные и   0.07 ЭКЮ за 1 л
не содержащие добавок спирта, с
добавлением или без добавления сахара
или других подслащивающих веществ
кроме:
Из 200960    Виноградное сусло*                             5
21           РАЗНЫЕ ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ                       15
кроме:
из 210111    Экстракты и концентраты кофе, твердые*  10, но не менее
0.5 ЭКЮ за 1 кг
210210       Дрожжи активные                                30
кроме:
210230000    Порошки пекарные готовые                       5
из 210420000 Гомогенизированные смеси пищевых         беспошлинно
продуктов для детского питания в
упаковке до 250 г*
2106         Пищевые продукты, в другом месте не            10
поименованные
кроме:

210690100      Балқытылған iрiмшiктер                  15
210690980-нен  Қантсыз (сахарозасыз) және/немесе қант  25, бiрақ
алмастырғыштар пайдаланылған шайнайтын  1 кг-на 1.5
сағыз
ЭКЮ-ден кем
емес
22             АЛКОГОЛЬДI ЖӘНЕ АЛКОГОЛЬСIЗ СУСЫНДАР
МЕН СIРКЕ СУЫ
2201           Сулар, таза немесе жасанды минералды,  20
газды, қант немесе басқа да
тәттiлендiрiлген заттар немесе хош
иiстi заттар қосылмаған суларды қоса
алғанда; мұз бен қар
220210000      Сулар, минералды, газды, қант немесе    25, бiрақ
басқа да тәттiлендiрiлген заттар        1 л-ге 0.06
қосылған суларды қоса алғанда           ЭКЮ-ден кем
емес
220290         2009-тауар айқындамасының сыныпталған   15, бiрақ
жидек немесе көкөнiс шырындарынан       1 л-ге 0.07
басқа өзге де сусындар                  ЭКЮ-ден кем
емес
220300         Ашытқылық сыра                          1 л-ге 0.6
ЭКЮ
220410         Көбiктi шараптар                        1 л-ге 1.32
ЭКЮ
220421         Сыйымдылығы 2 литрден асатын            1 л-ге 0.5
ыдыстардағы өзге де шараптар            ЭКЮ
220429         Спирт қосу жолымен ашытылуы             1 л-ге 0.12
болғызылмаған немесе тоқтатылған        ЭКЮ
шараптар мен өзге де жүзiм сулары
220430         Өзге де жүзiм сулары                    5
220510         Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын          1 л-ге 0.5
ыдыстардағы, өсiмдiк немесе хош иiстi   ЭКЮ
сығындылар қосылған, вермуттар мен
табиғи жүзiм шараптары
220590         Сыйымдылығы 2 литрден асатын            1 л-ге 0.12
ыдыстардағы, өсiмдiк немесе хош иiстi   ЭКЮ
сығындылар қосылған, вермуттар мен
табиғи жүзiм шараптары
220600100      Пикет                                   1 л-ге 0.5 ЭКЮ
220600310,     Ашытылған өзге де көбiктi сусындар      1 л-ге 1.32
220600390                                              ЭКЮ
220600510,     Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын          1 л-ге 0.5 ЭКЮ
220600590      ыдыстардағы ашытылған көбiксiз сусындар
220600810,     Сыйымдылығы 2 литрден асатын            1 л-ге 0.5 ЭКЮ
220600890      ыдыстардағы ашытылған көбiксiз сусындар
220710000      Құрамында кемiнде көлемдiк 80% спирт    100, бiрақ 1
бар табиғиландырылмаған этил спиртi     л-ге 1.0
ЭКЮ-ден кем
емес
220720000      Құрамында кез келген көлемде спирт      100, бiрақ 1
бар табиғиландырылмаған этил спиртi     л-ге 2.0
мен өзге де спирттер                    ЭКЮ-ден кем
емес
2208           Құрамында кемiнде көлемдiк 80% спирт    1 л-ге 1.0 ЭКЮ
бар табиғиландырылмаған этил спиртi,
спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа
да спирт iшiмдiктерi
төмендегiлерден басқалары:
220890910      Сыйымдылығы 2 литр немесе одан          1 л-ге 1.0 ЭКЮ
аспайтын, құрамында кемiнде көлемдiк
80% спирт табиғиландырылмаған этил
спиртi
220890990      Сыйымдылығы 2 литр немесе одан асатын,  1 л-ге 1.0 ЭКЮ
құрамында кемiнде көлемдiк 80% спирт
бар табиғиландырылмаған этил спиртi

210690100    Сыры плавленые                                 15
из 210690980 Жевательная резинка без сахара          25, но не менее
(сахарозы) и/или с использованием       1.5 ЭКЮ за 1 кг
заменителей сахара*
22           АЛКОГОЛЬНЫЕ И БЕЗАЛКОГОЛЬНЫЕ НАПИТКИ И УКСУС
2201         Воды, включая натуральные или искусственно     20
минеральные, газированные, без добавления
сахара или других подслащивающих или
ароматических веществ; лед и снег
220210000    Воды, включая минеральные и             25, но не менее
газированные, содержащие добавки сахара 0.06 ЭКЮ за 1 л
или других подслащивающих веществ
220290       Прочие безалкогольные напитки,          15, но не менее
за исключением фруктовых или овощных    0.07 ЭКЮ за 1 л
соков товарной позиции 2009
220300       Пиво солодовое                           0.6 ЭКЮ за 1 л
220410       Вина игристые                           1.32 ЭКЮ за 1 л
220421       Вина прочие, в сосудах емкостью не       0.5 ЭКЮ за 1 л
более 2 литров
220429       Вина прочие и виноградное сусло,        0.12 ЭКЮ за 1 л
брожение которых было предотвращено
или приостановлено путем добавки спирта
220430       Прочие сусла виноградные                        5
220510       Вермуты и виноградные натуральные вина   0.5 ЭКЮ за 1 л
прочие с добавлением растительных или
ароматических экстрактов, в сосудах
емкостью не более 2 литров
220590       Вермуты и виноградные натуральные вина  0.12 ЭКЮ за 1 л
прочие с добавлением растительных или
ароматических экстрактов, в сосудах
емкостью более 2 литров
220600100    Пикет                                   0.5 ЭКЮ за 1 л
220600310,   Напитки прочие сброженные игристые     1.32 ЭКЮ за 1 л
220600390
220600510,   Напитки сброженные неигристые, в       0.5 ЭКЮ за 1 л
220600590    сосудах емкостью 2 литра или менее
220600810,   Напитки сброженные неигристые, в       0.5 ЭКЮ за 1 л
220600890    сосудах емкостью более 2 литров
220710000    Этиловый спирт неденатурированный, с   100, но не менее
концентрацией спирта не менее 80 об.%  1.0 ЭКЮ за 1 л
220720000    Этиловый спирт и прочие спирты         100, но не менее
денатурированные, любой концентрации   2.0 ЭКЮ за 1 л
2208         Спирт этиловый неденатурированный,     1.0 ЭКЮ за 1 л
с концентрацией спирта менее 80 об.%;
спиртовые настойки, ликеры и прочие
спиртные напитки
кроме:
220890910    Спирт неденатурированный этиловый,     1.0 ЭКЮ за 1 л
с концентрацией спирта менее 80 об.%,
в сосудах емкостью 2 литра или менее
220890990    Спирт неденатурированный этиловый, с   1.0 ЭКЮ за 1 л
концентрацией спирта менее 80 об.% ,
в сосудах емкостью более 2 литров

310310         Суперфосфаттар                          10
32             ИЛЕЙТIН НЕМЕСЕ БОЯҒЫШ СЫҒЫНДЫЛАР;       5
ТАНИНДЕР МЕН ОЛАРДЫҢ ТУЫНДЫЛАРЫ;
БОЯҒЫШТАР, ПИГМЕНТТЕР ЖӘНЕ ӨЗГЕ ДЕ
БОЯҒЫШ ЗАТТАР; БОУЛАР МЕН ЛАКТАР;
ШПАТЛЕВКАЛАР МЕН ӨЗГЕ ДЕ МАСТИКАЛАР;
СИЯЛАР (БАСПАХАНА БОЯУЛАРЫ)
төмендегiлерден басқалары:
3209           Синтетикалық полимерлер немесе химиялық  бажсыз
жетiлдiрiлген табиғи полимерлер
негiзiндегi, суда шашыратылған немесе
ерiтiлген өзге де бояулар мен лактар
(эмаль мен политураны қоса алғанда)
33             ЭФИР МАЙЛАРЫ ЖӘНЕ РЕЗИНОИДТЕР;
ПАРФЮМЕРЛIК, КОСМЕТИКАЛЫҚ ЖӘНЕ
ТАЗАЛАУ-ЖУУ ҚҰРАЛДАРЫ
3301           Эфир майлары (терпендерден босатылған   5
немесе босатылмаған), қатты немесе
абсолюттi гүл сығындыларын қоса
алғанда; резиноидтер; сығылған эфир
майлары; анфлераж немесе мацерация
жолымен алынатын, тоңмайлардағы,
ұшпайтын майлардағы, балауыздардағы
не сондай өнiмдердегi эфир майларының
концентраттары; эфир майларын
терпенсiздендiру жолымен алынған
қосымша терпен өнiмдерi; су
дистилляттары мен эфир майларының
судағы ерiтiндiлерi
3302           Хош иiстi заттардың қоспалары мен бiр   5
немесе бiрнеше осындай заттардың
негiзiнде алынатын, өнеркәсiптiк
шикiзат ретiнде пайдаланылатын
қоспалар (спирттiк ерiтiндiлердi қоса
алғанда); сусындар өндiру үшiн
пайдаланылатын хош иiстi заттардың
негiзiндегi өзге де препараттар
330300         Әтiр мен тазалау-жуу суы                25
3304           Өнеркәсiп шикiзаты ретiнде              20
қолданылатын осындай бiр және одан
да көп заттардан алынатын, макияжға
арналған косметикалық құралдар немесе
терi күтiмiне арналған (дәрiлiктен
басқалары)
3305           Шашқа арналған құралдар                 15
3306           Бекiтетiн ұнтақтар мен тiс              5
протездерiнiң пасталарын қоса алғандағы
ауыздың немесе тiстердiң тазалығына
арналған құралдар; тiстердiң арасындағы
қуыстарды тазалау үшiн пайдаланылатын,
бөлшек саудаға арналған жеке кораптағы
жiптер (тiс жiбегi)
3307           Қырынған кезде, оған дейiн, одан кейiн  15
пайдаланылатын құралдар, жеке бас
үшiн қолданылатын дезодоранттар, ванна
қабылдауға арналған құрамдар, шаш
кетiретiн құралдар және өзге де басқа
жерде аты аталмаған парфюмериялық,
косметикалық немесе тазалау-жуу
құралдары; үй-жайларға арналған хош
иiстi немесе хош иiстi емес,
уытсыздандыру қасиеттерi бар немесе
жоқ дезодоранттар
34             САБЫН, ҮСТIРТIН-БЕЛСЕНДI ОРГАНИКАЛЫҚ    15
ЗАТТАР, ЖУУШЫ ҚҰРАЛДАР, ЖАҒАТЫН
МАТЕРИАЛДАР, ЖАСАНДЫ ЖӘНЕ ДАЯР
БАЛАУЫЗДАР, ТАЗАЛАУ ЖӘНЕ ЖЫЛТЫРАТУ
ҚҰРАМДАРЫ, МАЙ-ШАМДАР, ИЛЕП ЖАСАУҒА
АРНАЛҒАН ПАСТАЛАР, ПЛАСТЕЛИН, "ТIС
ДӘРIГЕРIНIҢ БАЛАУЫЗЫ" МЕН ТIС
ДӘРIГЕРIНIҢ МАҚСАТТАРЫНА АРНАЛҒАН
ГИПС НЕГIЗIНДЕ ҚҰРАМДАР
төмендегiлерден басқалары:
3402           Үстiртiн белсендi органикалық заттар    бажсыз
(сабыннан басқасы), үстiртiн белсендi
құралдар, жуушы құралдар, (көмекшi
жуушы құралдарды қоса алғанда) мен
құрамында сабын бар немесе жоқ (3401-
тауарлар айқындамасындағы құралдардан
басқалары) тазалайтын құралдар
3403           Жағар материалдар (кесетiн аспаптар
үшiн салқындатқыш жағар эмульсияларды,
болттар мен гайкалардың резьбаларын
майлайтын құралдарды, тотықты
кетiретiн құралдарды немесе коррозияға
қарсы заттар мен қалыпты майлау және
суырып шығаруды жеңiлдетуге арналған,
майлаудың негiзiнде жасалған
препараттарды қоса алғанда) мен
құралдар, тоқыма материалдарын, терiне,
үлпердi немесе өзге де материалдарды
маймен өңдеу үшiн пайдаланылатын құралдар,
құрамында битуминозды
материалдардан алынатын мұнай майлары
немесе мұнай өнiмдерiнiң массасы 70%
немесе одан асатын негiзгi
құрамдастары ретiндегi құралдардан
басқалары
340700000      Балалардың илеп ойнауына арналған        бажсыз
пластилиндi қоса алғандағы илеп
ойнайтын пастылар; "тiс дәрiгерiнiң
балауызы" немесе бөлшек сауда үшiн
орамаларға, топтамаларға бөлiнiп
салынған тақта, таға, бөренешелер
немесе сондай нысандардағы тiс
үлгiлерiн алуға арналған құралдар;
тiс дәрiгерiнiң мақсаттарына арналған
гипс (кальцийлендiрiлген гипс немесе
кальций  сульфаты) негiзiндегi
құралдар

310310       Суперфосфаты                                 10
32           ЭКСТРАКТЫ ДУБИЛЬНЫЕ ИЛИ КРАСИЛЬНЫЕ;           5
ТАНИНЫ И ИХ ПРОИЗВОДНЫЕ; КРАСИТЕЛИ,
ПИГМЕНТЫ И ПРОЧИЕ КРАСЯЩИЕ ВЕЩЕСТВА;
КРАСКИ И ЛАКИ; ШПАТЛЕВКИ И ПРОЧИЕ МАСТИКИ;
ЧЕРНИЛА (ТИПОГРАФСКАЯ КРАСКА)
кроме:
3209         Краски и лаки прочие (включая эмали и   беспошлинно
политуры) на основе синтетических
полимеров или химически модифицированных
природных полимеров, диспергированные
или растворенные в водной среде
33           ЭФИРНЫЕ МАСЛА И РЕЗИНОИДЫ; ПАРФЮМЕРНЫЕ,
КОСМЕТИЧЕСКИЕ И ТУАЛЕТНЫЕ СРЕДСТВА
3301         Масла эфирные (освобожденные или не           5
освобожденные от терпенов), включая
твердые или абсолютные цветочные
экстракты; резиноиды; экстрагированные
эфирные масла; концентраты эфирных масел
в жирах, нелетучих маслах, восках или
аналогичных продуктах, получаемые методом
анфлеража или мацерацией; терпеновые
побочные продукты детерпенизации эфирных
масел; водные дистилляты и водные
растворы эфирных масел
3302         Смеси душистых веществ и смеси (включая       5
спиртовые растворы), получаемые на
основе одного или более таких веществ,
используемые в качестве промышленного
сырья; прочие препараты на основе
душистых веществ, используемые для
производства напитков
330300       Духи и туалетная вода                        25
3304         Косметические средства или средства для     20
макияжа и средства для ухода за кожей
(кроме лекарственных), включая средства
против загара или для загара; средства
для маникюра или педикюра
3305         Средства для волос                           15
3306         Средства для гигиены полости рта или          5
зубов, включая фиксирующие порошки и
пасты для зубных протезов; нитки,
используемые для очистки межзубных
пространств (зубной шелк), в
индивидуальной упаковке для розничной
продажи
3307         Средства, используемые до, во время и        15
после бритья, дезодоранты индивидуального
назначения, составы для принятия ванн,
средства для удаления волос и прочие
парфюмерные, косметические или
туалетные средства, в другом месте
не поименованные; дезодоранты для помещений,
ароматизированные или неароматизированные,
обладающие или не обладающие
дезинфицирующими свойствами
34           МЫЛО, ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ОРГАНИЧЕСКИЕ     15
ВЕЩЕСТВА, МОЮЩИЕ СРЕДСТВА, СМАЗОЧНЫЕ
МАТЕРИАЛЫ, ИСКУССТВЕННЫЕ И ГОТОВЫЕ ВОСКИ,
СОСТАВЫ ДЛЯ ЧИСТКИ ИЛИ ПОЛИРОВКИ, СВЕЧИ
И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ, ПАСТЫ ДЛЯ ЛЕПКИ,
ПЛАСТИЛИН, "ЗУБОВРАЧЕБНЫЙ ВОСК" И СОСТАВЫ
НА ОСНОВЕ ГИПСА ДЛЯ ЗУБОВРАЧЕБНЫХ ЦЕЛЕЙ
кроме:
3402         Вещества поверхностно-активные          беспошлинно
органические (кроме мыла);
поверхностно-активные средства, моющие
средства (включая вспомогательные
моющие средства) и средства чистящие,
содержащие или не содержащие мыло
(кроме средств товарной позиции 3401)
3403         Материалы смазочные (включая            беспошлинно
смазочно-охлаждающие змульсии для режущих
инструментов, средства для смазки резьбы
болтов и гаек, средства для удаления
ржавчины или антикоррозийные
вещества и препараты для смазывания форм
и облегчения выемки изделий из форм,
изготовленные на основе смазок) и средства,
используемые для жировой обработки
текстильных материалов, кожи, меха или
прочих материалов, кроме средств, содержащих
в качестве основных компонентов 70 мас.% или
более нефтяных масел или нефтепродуктов,
полученных из битуминозных материалов
340700000    Пасты для лепки, включая пластилин для       беспошлинно
детской лепки; "зубоврачебный воск"
или составы для получения слепков зубов,
расфасованные в наборы, в упаковки для
розничной продажи или в виде плиток, в
форме подков, в брусках или аналогичных
формах; средства для зубоврачебных целей
прочие, изготовленные на основе гипса
(кальцинированного гипса или сульфата
кальция)

35             БЕЛОКТЫ ЗАТТАРЫ; ЖЕТIЛДIРIЛГЕН          5
КРАХМАЛДАР, ЖЕЛIМ; ФЕРМЕНТТЕР;
36             ЖАРЫЛҒЫШ ЗАТТАР; ПИРОТЕХНИКАЛЫҚ         30
БҰЙЫМДАР; СIРIҢКЕЛЕР; ПИРОФОРЛЫҚ
ҚОРЫТПАЛАР; КЕЙБIР ЖАНАР-ЖАҒАР
ЗАТТАР
37             ФОТО ЖӘНЕ КИНОТАУАРЛАР                  10
төмендегiлерден басқалары:
370110         Рентгендiк жалпақ сезiмтал,             бажсыз
экспонацияланбаған, қағаз картон
немесе тоқыма материалдарынан басқа
кез келген материалдардан жасалған
фотопластинкалар мен фотопленкалар
370210000      Рулондардағы рентгендiк жалпақ          бажсыз
сезiмтал, экспонацияланбаған, қағаз
картон немесе тоқыма материалдарынан
басқа кез келген материалдардан
жасалған фотопластинкалар мен
фотопленкалар
370232900,     Ұзындығы 30 м-ден асатын                5
370255000,     экспонацияланбаған фотопленка
370256900
3706           Экспонацияланған және шығарылған        30
кинопленка, оның iшiнде дыбыстық
жолы бар немесе жоқ, немесе тек
дыбыстық жолдан ғана тұратын
38             ӨЗГЕ ДЕ ХИМИЯЛЫҚ ӨНIМДЕР                10
төмендегiлерден басқалары:
3808           Инсектицидтер, родентицидтер,           бажсыз
фунгицидтер, гербицидтер, өнiп
шығаруға қарсы мен өсiмдiктiң өсуiн
реттегiштер, уытсыздандырушы құралдар
мен оларға ұқсастар, бөлшек сауда
үшiн қалыптарға немесе орамаларға
бөлiнiп салынған немесе даяр
препараттар мен бұйымдар күйiнде
ұсынылған (мысалы, таспалар,
күкiртпен өңделген, фитильдер,
свечалар, шыбын жабыстырғыш қағаз)
3809           Әрлеу құралдары, бояуды тездететiн      бажсыз
немесе бояғыштарды бекiтетiн
құралдар мен өзге де өнiмдер және
даяр препараттар (мысалы, өңдеу мен
дәрiлеу заттары), тоқыма, қағаз,
былғары өнеркәсiбiнде немесе сондай
салаларда қолданылатын, басқа жерде
аты аталмаған
3811-ден       Деэмульгаторлар
бажсыз
39             ПОЛИМЕРЛIК МАТЕРИАЛДАР, ПЛАСТМАССАЛАР
ЖӘНЕ ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР
3901-3914      Бастапқы қалыптардағы полимерлер        10
төмендегiлерден басқалары:
3903           Бастапқы қалыптардағы стиролдың         5
полимерлерi
390410000-нан  Паста күйiндегi поливинихлоридтi        5
эмульсионды шайыр [ылғалының массалық
үлесi - 0,2%; эмульгатордың массалық
үлесi (алифатика мен карбон
қышқылдарының тұздары)- 0,1%;
винилхлоридтiң массалық үлесi - 0,6%]
берiктiлiгi жоғары етiлген көбiктi
қабаты мен мөлдiр қабаты химиялық
жолмен қысылып бекiтiлген
көбiктендiрiлген линолеумдi жасау
үшiн (маркаларының үлгiсi: "инавил
ЕП-724", "Инавил ЕП-705", "Сольвик
367 НЦ")
390422000      Қабатталған поливинилхлорид             5
390430000      Винилхлорид пен винилацетаттың          5
бiрлескен полимерлерi

35           БЕЛКОВЫЕ ВЕЩЕСТВА; МОДИФИЦИРОВАННЫЕ          5
КРАХМАЛЫ; КЛЕИ; ФЕРМЕНТЫ
36           ВЗРЫВЧАТЫЕ ВЕЩЕСТВА; ПИРОТЕХНИЧЕСКИЕ        30
ИЗДЕЛИЯ; СПИЧКИ; ПИРОФОРНЫЕ СПЛАВЫ;
НЕКОТОРЫЕ ГОРЮЧИЕ ВЕЩЕСТВА
37           ФОТО- И КИНОТОВАРЫ                          10
кроме:
370110       Фотопластинки и фотопленки              беспошлинно
рентгеновские плоские,
сенсибилизированные, неэкспонированные,
из любых материалов, кроме бумаги,
картона или текстильных
370210000    Фотопленки рентгеновские в рулонах,     беспошлинно
сенсибилизированные, неэкспонированные,
из любых материалов, кроме бумаги,
картона или текстильных
370232900,   Фотопленка неэкспонированная                 5
370255000,
370256900
3706         Кинопленка, экспонированная и               30
проявленная, со звуковой дорожкой
или без звуковой дорожки, или состоящая
только из звуковой дорожки
38           ПРОЧИЕ ХИМИЧЕСКИЕ ПРОДУКТЫ                  10
кроме:
3808         Инсектициды, родентициды, фунгициды,    беспошлинно
гербициды, противовсходовые средства
и регуляторы роста растений, средства
дезинфицирующие и аналогичные им,
расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи или представленные в
виде готовых препаратов или изделий
(например, ленты, обработанные серой,
фитили и свечи и бумага липкая от мух)
3809         Средства отделочные, средства для       беспошлинно
ускорения крашения или фиксации красителей
и продукты прочие и готовые препараты
(например, вещества для обработки и
протравы), применяемые в текстильной,
бумажной, кожевенной промышленности или
аналогичных отраслях, в другом месте не
поименованные
из 3811      Деэмульгаторы*                          беспошлинно
39           ПОЛИМЕРНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ПЛАСТМАССЫ И
ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ
3901-3914    Полимеры в первичных формах                  10
кроме:
3903         Полимеры стирола, в первичных формах          5
из 390410000 Пастообразующая поливинилхлоридная            5
эмульсионная смола [массовая доля
влаги - 0,2%; массовая доля эмульгатор
а
(соли алифатических и карбоновых кислот)
- 0,1%; массовая доля щелочи - 0,1%;
массовая доля винилхлорида - 0,6%] для
изготовления вспененного линолеума с
химическим тиснением пенистого слоя и
прозрачным слоем повышенной прочности
(типа марок: "Инавил ЕП-724", "Инавил
ЕП-705", "Сольвик 367 НЦ")*
390422000    Поливинилхлорид пластифицированный           5
390430000    Сополимеры винилхлорида и винилацетата       5

390512000      Суда шашырап, бытыраған                 5
винилацетаттың полимерлерi
3906           Бастапқы қалыптардағы акрил             5
полимерлерi
3907           Бастапқы қалыптардағы өзге де жай       5
полиацеталдар, полиэфирлер және
эпоксидтi шайырлар, бастапқы
қалыптардағы поликарбонаттар, алкидтi
шайырлар, күрделi полиаллиль эфирлерi
мен өзге де күрделi полиэфирлер
3909           Бастапқы қалыптардағы амин шайырлары,   бажсыз
фенол шайырлары мен полиуретандар
391212000      Қабатталған целлюлоза ацетаттары        5
391290100      Күрделi целлюлоза эфирлерi              5
3915           Пластмассаның қалдықтары, кесiндiлерi   15
мен кесектерi
3916           Көлденең кесiндiсiнiң өлшемi 1 мм-ден   15
асатын моножiп, шыбықтар, стерженьдер
мен үлгi кесiндiлер, үстi өңделген
немесе өңделмеген, бiрақ өзге өңдеуден
өтпеген, полимерлiк материалдардан
жасалған
3917           Пластмассадан жасалған құбырлар,        10
түтiктер, шлангiлер мен фитингiлер
(мәселен, қосылыстар, буыншалар,
фланецтер)
төмендегiлерден басқалары:
391710         Қойытылған протеиндерден немесе         5
целлюлоза материалдарынан жасалған
жасанды бүркiншiктер (шұжық
бұйымдарына арналған)
391732310      Этилен полимерiнен жасалған құбырлар,   бажсыз
түтiктер фитингiлерсiз, басқа
материалдармен бекiтiлмеген немесе
үйлестiрiлмеген
391732910      Шұжық бұйымдарына арналған              5
синтетикалық қабықшалар
391740         Фитингiлер                              бажсыз
3918           Өздiгiнен желiмделiнетiн немесе         25
желiмделiнбейтiн, рулондардағы немесе
пластикалардағы полмерлiк
материалдардан жасалған еден
жапқыштар; осы топқа қатысты
9-ескертпеде көрсетiлген қабырғалар
немесе үй төбесiн жабуға арналған
полимерлiк жапқыштар
3919           Полимерлiк материалдардан жасалған       10
өздiгiнен желiмделiнетiн, рулондардағы
немесе оларсыз плиталар, табақтар,
пленкалар, фольгалар, таспалар,
жолақтар мен өзге де жалпақ қалыптар
3920           Полимерлiк материалдардан жасалған      10
қуыс емес және шыбықтармен
бекiтiлмеген, қабатталмаған, астына
салынған немесе басқа материалдармен
осындай әдiспен бiрiктiрiлген
плиталар, табақтар, пленкалар,
фольгалар мен жолақтар (таспалар)
төмендегiлерден басқалары:
392010-        Басқа полимерлiк материалдармен         15
392020-дан     бiрiктiрiлген, полиомфиндерден
жасалған пленкалар
392041110-нан  Қатты қабатталмаған қалыңдығы           25
1 мм-ден аспайтын винихлорид
полимерлерiнен жасалған пленкалар
3921           Полимерлiк материалдардан жасалған      10
өзге де плиталар, табақтар пленкалар,
фольгалар мен жолақтар (таспалар)

390512000    Поливинилацетат, диспергированный в воде     5
3906         Акриловые полимеры, в первичных формах       5
3907         Полиацетали, полиэфиры простые прочие        5
и смолы эпоксидные, в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные, сложные
полиаллильные эфиры и прочие сложные
полиэфиры, в первичных формах
3909         Аминосмолы, фенольные смолы и           беспошлинно
полиуретаны, в первичных формах
391212000    Ацетаты целлюлозы пластифицированные         5
391290100    Эфиры целлюлозы сложные                      5
3915         Отходы, обрезки и скрап из пластмасс        15
3916         Мононить с размером поперечного             15
сечения более 1 мм, прутки,
стержни и профили фасонные, с
обработанной или необработанной
поверхностью, но не подвергшиеся иной
обработке, из полимерных материалов
3917         Трубы, трубки, шланги и фитинги             10
(например, соединения, колена, фланцы),
из пластмасс
кроме:
391710       Оболочки искусственные (для колбасных        5
изделий) из отвержденных протеинов
или целлюлозных материалов
391732310    Трубы, трубки, шланги прочие,           беспошлинно
неармированные или не комбинированные
с другими материалами, без фитингов,
из полимеров этилена
391732910    Оболочки синтетические для колбасных         5
изделий
391740       Фитинги                                 беспошлинно
3918         Покрытия для пола из полимерных             25
материалов, самоклеящиеся или
несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах;
покрытия полимерные для стен или потолков,
указанные в примечании 9 к данной группе
3919         Плиты, листы, пленка, фольга, лента,        10
полоса и прочие плоские формы, из
полимерных материалов самоклеящиеся,
в рулонах или не в рулонах
3920         Плиты, листы, пленка, фольга и полоса       10
[илилента] прочие, из полимерных
материалов, непористые и неармированные,
неслоистые, с подложкой и не соединенные
аналогичным способом с другими материалами
кроме:
из 392010-   Пленки из полиолефинов, соединенные с       15
392020       другими полимерными материалами*
из 392041110 Пленки из полимеров винилхлорида жесткие,   25
непластифицированные, толщиной не более
1 мм*
3921         Плиты, листы, пленка, фольга и полоса       10
[илилента] из полимерных материалов,
прочие

3922-3926      Пластмассалық бұйымдар                  25
төмендегiлерден басқалары:
392330100      Сыйымдылығы 2 л-ден аспайтын            5
шөлмектер, шөлмекшелер, құтылар мен
сондай пластмассалық бұйымдар
392350         Пробкалар, жапқыштар, қалпақтар мен     5
басқа да пластмассалық жабатын бұйымдар
40             КАУЧУК, РЕЗЕҢКЕ, ЖӘНЕ ОЛАРДАН           5
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
төмендегiлерден басқалары:
4001           Бастапқы қалыптардағы немесе            бажсыз
пластиналар, табақтар немесе жолақтар
(немесе таспалар) түрiндегi табиғи
каучук, балата, гуттперча, гваюла,
чикл және сондай табиғи шайырлар
400241000      Летекс                                  бажсыз
400249000      Өзге де хлоропрендi каучук              бажсыз
(хлорбутадиендi) (СR),басқалары
401110000      Жеңiл автомобильдердiң жаңа резеңкелi   10, бiрақ
пневматикалық шиналары (покрышкалары)   1 данаға 4
(көпорынды жеңiл және спорттық          ЭКЮ-ден кем
автомобильдерiн қоса алғанда)           емес
401120         Автобустардың немесе жүк                10
автомобильдерiнiң жаңа резеңкелi
пневматикалық шиналары (покрышкалары)
4012           Қалпына келтiрiлген немесе               15
пайдаланылған; тұтас немесе жартылай
пневматикалық резеңкелi, өзара
ауыстырылатын шиналық протекторлар
мен құрсаулы таспалар, резеңкелi
пневматикалық шиналары (покрышкалары)
4013           Резеңке камералар                       15
4014           Желiмделген резеңкеден, қатты           бажсыз
резеңкеден басқасының, фитингiсi бар
немесе оларсыз қатты резеңкеден
жасалған гигиеналық немесе фармацевтiк
(емiзiктердi қоса алғанда) бұйымдар
4015           Қатты резеңкеден басқа түрлi            20
мақсаттарға арналған желiмделген
резеңкеден жасалған киiм-кешекпен оның
бөлiктерi (қолғаптарды қоса алғанда)
төмендегiлерден басқалары:
401511000      Хирургиялық қолғаптар                   бажсыз
4016           Қатты резеңкеден басқа желiмделген      15
резеңке жасалған бұйымдар, басқалары
401700         Қалдықтар мен кесектердi қоса           15
алғандағы; барлық нысандағы қатты
резеңке (мәселен, эбонит); қатты
резеңкеден жасалған бұйымдар
41             ӨҢДЕЛМЕГЕН ТЕРIЛЕР МЕН БЫЛҒАРЫ          10
ТЕРIЛЕР (БЫЛҒАРЫ ШИКIЗАТЫ) (ТАБИҒИ
ҮЛПЕРДЕН БАСҚАСЫ)
төмендегiлерден басқалары:
4101-4103      Iрi және ұсақ малдың немесе жылқы       30
тұқымдас жануарлардың терiлерi мен
былғары шикiзатының өзге де түрлерi
(жас немесе тұздалған, кептiрiлген,
жидiген, жұрымдалған немесе басқа
әдiспен консервiленген, бiрақ
иленбеген, пергаментпен өңделмеген
және одан арғы өңдеуден өткiзiлмеген)
42             БЫЛҒАРЫ БҰЙЫМДАРЫ; ЕР-ТҰРМАН МЕН
ӘБЗЕЛДЕР; ЖОЛҒА КЕРЕК-ЖАРАҚТАР,
ӘЙЕЛДЕРДIҢ СӨМКЕЛЕРI МЕН СОНДАЙ
ТАУАРЛАР; ЖАНУАРЛАР IШЕКТЕРIНЕН
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР (ТАЗА ЖIБЕК МАТАДАН
ЖАСАЛҒАН КЕТГУТТЫ ҚОСПАҒАНДА)

3922-3926    Изделия пластмассовые                       25
кроме:
392330100    Бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные       5
пластмассовые изделия, емкостью не
более 2 литров
392350       Пробки, крышки, колпаки и другие             5
изделия из пластмассы для закупорки
40           КАУЧУК, РЕЗИНА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ              5
кроме:
4001         Каучук натуральный, балата, гуттаперча, беспошлинно
гваюла, чикл и аналогичные природные
смолы, в первичных формах или в виде
пластин, листов или полос [илилент]
400241000    Латекс                                  беспошлинно
400249000    Каучук хлоропреновый                    беспошлинно
(хлорбутадионовый) (СR), прочий
401110000    Шины [покрышки] пневматические          10, но не менее
резиновые новые для легковых            4 ЭКЮ за 1 шт.
автомобилей (включая многоместные
легковые автомобили и спортивные
автомобили)
401120       Шины [покрышки] пневматические               10
резиновые новые для автобусов или
грузовых автомобилей
4012         Шины [покрышки] пневматические               15
резиновые, восстановленные или
использованные; шины сплошные или
полупневматические, взаимозаменяемые
шинные протекторы и ободные ленты,
резиновые
4013         Камеры резиновые                             15
4014         Изделия гигиенические или               беспошлинно
фармацевтические (включая соски) из
вулканизированной резины, кроме
твердой резины, с фитингами из
твердой резины или без них
4015         Одежда и ее принадлежности (включая          20
перчатки) из вулканизированной резины,
кроме твердой резины, для различных
целей
кроме:
401511000    Перчатки хирургические                  беспошлинно
4016         Изделия из вулканизированной резины,         15
кроме твердой резины, прочие
401700       Резина твердая (например, эбонит) во всех    15
формах, включая отходы и скрап; изделия
из твердой резины
41           НЕОБРАБОТАННЫЕ ШКУРЫ И КОЖА [КОЖЕВЕННОЕ      10
СЫРЬЕ] (КРОМЕ НАТУРАЛЬНОГО МЕХА) И КОЖА
кроме:
4101-4103    Шкуры крупного и мелкого рогатого скота      30
или животных семейства лошадиных и
прочие виды кожевенного сырья (парные или
соленые, сушеные, зольные, пикелеванные
или консервированные другим способом, но не
дубленые, не выделанные под пергамент или не
подвергнутые дальнейшей обработке)
42           ИЗДЕЛИЯ ИЗ КОЖИ; ШОРНО-СЕДЕЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ И
УПРЯЖЬ; ДОРОЖНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, ДАМСКИЕ
СУМКИ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИМ ТОВАРЫ; ИЗДЕЛИЯ ИЗ
КИШОК ЖИВОТНЫХ (КРОМЕ КЕТГУТА ИЗ НАТУРАЛЬНОГО
ШЕЛКА)

420100000      Кез келген жануарға арналған кез        20
келген материалдан жасалған әбзелдер
мен ер-тұрмандар (қамытшаларды,
тiзгiндердi, тоқымаларды,
тұмылдырықтарды, жабуларды, аспалы
қоржындарды, ит жабуларды және
мұрындықтарды, жабындарды, соларға
ұқсас бұйымдарды қоса алғанда)
4202           Саквояждар, шабандандар...              25
4203           Таза былғарыдан немесе құрғақ           20
былғарыдан жасалған киiм-кешектер
мен керек-жарақтар
төмендегiлерден басқалары:
420310000-нан  Таза былғарыдан жасалған киiм-кешек
30, бiрақ
1 кг-на 14
ЭКЮ-ден кем
емес
420400         Машиналарда, механикалық құрылғыларда   5
немесе өзге де техникалық мақсаттарға
пайдаланылатын таза немесе құрақ
былғарыдан жасалған бұйымдар
420500000      Таза немесе құрғақ былғарыдан жасалған
өзге де бұйымдар                        30
4206           Мал iшектерiнен (таза жiбек матадан     5
жасалған кетгуттен басқасы), несеп
қаптары мен сiңiрлерiнен бұйымдар
43             ТАБИҒИ ЖӘНЕ ЖАСАНДЫ ҮЛПЕР МЕН
ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
4301           Мамық-үлпер шикiзаты (үлпер бұйымдарын  5
жасауға жарамды бастарын, құрықтарын,
аяқтарын өзге де бөлiктерiн немесе
кесiндiлерiн қоса алғанда), 4101, 4102
немесе 4103-тауарлар айқындамаларының
былғары шикiзатынан басқа
4302           Иленген немесе иленбеген үлпер терiлер  5
(үлпер терiлердiң бастарын,
құйрықтарын, аяқтарын өзге де
бөлiктерiн немесе кесiндiлерiн қоса
алғанда), жиналмаған немесе жиналған
(басқа материалдарды толықтырмай-ақ),
4303-тауарлар айқындамасында
көрсетiлгендерден басқа
төмендегiлерден басқалары:
430211000      Кәмшаттың басымен, құйрығымен,          20
аяқтарымен бiрге немесе оларсыз,
иленген, жиналмаған бүтiн терiлерi
430230100      Үлпер пластиналар                       15
4303           Үлпер киiм мен оның керек-жарақтары,    15
өзге де мамық-үлпер бұйымдар
төмендегiлерден басқалары:
430310         Үлпер киiм мен оның керек-жарақтары     30
төмендегiлерден басқалары:
430310100-ден  Тиiндердiң және басқа да жынысы         30, бiрақ
жағынан кемелденбеген гренланд          1 данаға 90
тюленьдерi мен хохлочтың (нильгаудың)   ЭКЮ-кем кем
терiлерiнен тiгiлетiн киiм
емес
430310900-ден  Кәмшат үлперiнен тiгiлген киiм
30, бiрақ
1 данаға 150
ЭКЮ-ден кем
емес
430310900-ден  Су кәмшаты үлперiнен тiгiлетiн киiм
30, бiрақ
1 данаға 90
ЭКЮ-ден кем
емес
430310900-ден  Көк түлкi үлперiнен тiгiлетiн киiм
30, бiрақ
1 данаға 90
ЭКЮ-ден кем
емес
430310900-ден  Түлкi үлперiнен тiгiлетiн киiм
30, бiрақ
1 данаға 90
ЭКЮ-ден кем
емес
430310900-ден  Үй-қояны немесе қоян үлперiнен          30, бiрақ
тiгiлетiн киiм
1 данаға 40
ЭКЮ-ден кем
емес
430310900-ден  Қой үлперiнен тiгiлетiн киiм
30 бiрақ
1 данаға 40
ЭКЮ-ден кем
емес

420100000    Изделия шорно-седельные и упряжь для любых   20
животных (включая постромки, поводья,
наколенники, намордники, попоны, переметные
сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия),
изготовленные из любого материала
4202         Саквояжи, чемоданы...                        25
4203         Одежда и ее принадлежности из натуральной    20
кожи или композиционной кожи
кроме:
из 420310000 Одежда из натуральной кожи*             30, но не менее
14 ЭКЮ за 1 кг
420400       Изделия из натуральной или композиционной     5
кожи, используемые в машинах, механических
устройствах или для прочих технических
целей
420500000    Прочие изделия из натуральной кожи или       30
композиционной кожи
4206         Изделия из кишок животных (кроме кетгута      5
из натурального шелка), синюги, пузырей
или сухожилий
43           НАТУРАЛЬНЫЙ И ИСКУССТВЕННЫЙ МЕХ; ИЗДЕЛИЯ
ИЗ НЕГО
4301         Сырье пушно-меховое (включая головы, хвосты,  5
лапы и прочие части или обрезки, пригодные
для изготовления меховых изделий), кроме
кожевенного сырья и шкур товарных позиций
4101, 4102 или 4103
4302         Дубленые или выделанные меховые шкурки        5
(включая головы, хвосты, лапы и прочие
части или обрезки меховых шкурок),
несобранные или собранные (без дополнения
других материалов), кроме указанных в
товарной позиции 4303
кроме:
430211000    Шкурки норки целые с головой, хвостом        20
или лапами или без них, дубленые или
выделанные, несобранные
430230100    Пластины меховые                             15
4303         Одежда меховая и ее принадлежности и         15
прочие пушно-меховые изделия
кроме:
430310       Одежда меховая и ее принадлежности           30
кроме:
из 430310100 Одежда из шкурок бельков и других       30, но не менее
неполовозрелых гренландских тюленей     90 ЭКЮ за шт.
и хохлоча (нильгау)*
из 430310900 Одежда меховая из норки*                30, но не менее
150 ЭКЮ за 1 шт.
из 430310900 Одежда меховая из нутрии*               30, но не менее
90 ЭКЮ за 1 шт.
из 430310900 Одежда меховая из песца*                30, но не менее
90 ЭКЮ за 1 шт.
из 430310900 Одежда меховая из лисицы*               30, но не менее
90 ЭКЮ за 1 шт.
из 430310900 Одежда меховая из кролика или зайца*    30, но не менее
40 ЭКЮ за 1 шт.
из 430310900 Одежда меховая овчинная*                30, но не менее
40 ЭКЮ за 1 шт.

430310900-ден  Қой, үй-қояны немесе қоян үлперiнен     15, бiрақ
тiгiлетiн балалар киiмi: бойының        1 данаға 15
ұзындығы 164 см-ге дейiн, кеуде         ЭКЮ-ден кем
ауқымы 84 см-ге дейiн
емес
430310900-ден  Өзге де үлперден тiгiлетiн киiмдер
30, бiрақ
1 данаға 60
ЭКЮ-ден кем
емес
430400000      Жасанды үлпер мен олардан жасалатын     5
бұйымдар
44             АҒАШТАР МЕН ОДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР,     20
АҒАШ КӨМIРI
төмендегiлерден басқалары:
440341000-     Тропикалық тұқымды ағаштардан           5
440349         өңделмеген және өзге де ағаш
материалдары
440724-440729  Тропикалық тұқымды ағаштардан           5
жасалған, көлденеңiнен кесiлген немесе
жарылмаған ағаш материалдары
440831-440839  Тропикалық тұқымды ағаштардан           5
жасалған бiрқабатты фанер мен
желiмделген фанер шпонының табақтары
төмендегiлерден басқалары:
440890350      Қарындаштар әзiрлеуге арналған          15
жiңiшке тақташалар
441019100      Шайыр немесе басқа да органикалық       30
бiрiктiрушi заттар сiңдiрiлген,
өңделмеген немесе тек қырланған,
ағаштардан жасалған, жонылған және
оларға ұқсас плиталар
441830-дан     Үшқабатты жүзетiн паркеттiк тақтай,     30
көркем паркет
442190910      Талшықты плиталардан және басқалардан   20, бiрақ
жасалған өзге де ағаш бұйымдар          1 кг-на 0,5
ЭКЮ-ден кем
емес
442190990
45             ПРОБКА МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР    5
46             САБАННАН, АЛЬФАДАН ЖӘНЕ БАСҚА ДА        25
ТОҚУҒА АРНАЛҒАН МАТЕРИАЛДАРДАН ЖАСАЛҒАН
БҰЙЫМДАР, СЕБЕТТIК БҰЙЫМДАР МЕН БАСҚА ДА
ТОҚЫЛҒАН БҰЙЫМДАР
47             АҒАШТАРДАН НЕМЕСЕ БАСҚА ДА ТАЛШЫҚТЫ     15
ЦЕЛЛЮЛОЗА МАТЕРИАЛДАРЫНАН АЛЫНҒАН
МАССА; ҚАЛДЫҚТАРДАН ҚАЙТА ЖАСАЛҒАН
ҚАҒАЗ БЕН КАРТОН
48             ҚАҒАЗ БЕН КАРТОН; ҚАҒАЗ БҰЙЫМДАРЫНЫҢ,   15
ҚАҒАЗ БЕН КАРТОННЫҢ МАССАСЫ
төмендегiлерден басқалары:
480240         Тұсқағаз үшiн негiз  болатын қағаз      10
480431510      Крафт, электр техникалық оқшаулау       5
қағазы
480510000      Жартылай целлюлозадан жасалған қырлана  5
қатпарланған қағаз (қалыпты
қатпарланған)
480530         Сульфиттi орама қағаз                   5
4806           Өсiмдiк пергаментi, май өткiзбейтiн,    5
калька, пергамин және басқа да
жылтыратылған мөлдiр немесе мөлдiр емес
рулондардағы және табақтардағы қағаз
4807           Үстi жабылмаған немесе сiңдiрiлмеген,   5
шыбықтармен бекiтiлмеген немесе
бекiтiлген, рулондардағы және
табақтардағы қағаз бен көпқабатты
картон (қағаз немесе картонның бiрнеше
жалпақ қабаттарын желiмдеу жолымен
әзiрленген)
4808           Рулондардағы және табақтардағы,         20
крептелген, қысып бастырылған немесе
тесiлген, қырлана қатпарланған қағаз
бен картон (Жалтыр сыртқы табақтармен
желiмделген немесе желiмделмеген),
4803-тауар айқындамасында
көрсетiлгендерiнен басқалары

из 430310900 Одежда меховая овчинная, из кролика     15, но не менее
или зайца, детская; рост до 164 см,     15 ЭКЮ за 1 шт.
обхват груди до 84 см*
из 430310900 Одежда меховая прочая*                  30, но не менее
60 ЭКЮ за 1 шт.
430400000    Мех искусственный и изделия из него          5
44           ДРЕВЕСИНА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕЕ; ДРЕВЕСНЫЙ        20
УГОЛЬ
кроме:
440341000-   Лесоматериалы необработанные, прочие          5
440349       из древесины тропических пород...
440724-      Лесоматериалы, распиленные вдоль или          5
440729       расколотые... из древесины
тропических пород
440831-      Листы однослойной фанеры и шпона для          5
440839       клееной фанеры... из древесины
тропических пород
кроме:
440890350    Узкие дощечки для изготовления карандашей    15
441019100    Плиты древесностружечные и аналогичные       30
плиты из древесины или других
одревесневших материалов, пропитанные
или не пропитанные смолами или другими
органическими связующими веществами,
необработанные или только отшлифованные
из 441830    Паркетная доска трехслойная плавающая,       30
художественный паркет*
442190910,   Изделия деревянные прочие, из           20, но не менее
442190990    волокнистых плит и прочие               0,5  ЭКЮ за 1 кг
45           ПРОБКА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕЕ                       5
46           ИЗДЕЛИЯ ИЗ СОЛОМЫ, АЛЬФЫ И ПРОЧИХ            25
МАТЕРИАЛОВ ДЛЯ ПЛЕТЕНИЯ; КОРЗИНОЧНЫЕ
ИЗДЕЛИЯ И ДРУГИЕ ПЛЕТЕНЫЕ ИЗДЕЛИЯ
47           МАССА ИЗ ДРЕВЕСИНЫ ИЛИ ИЗ ДРУГИХ             15
ВОЛОКНИСТЫХ ЦЕЛЛЮЛОЗНЫХ МАТЕРИАЛОВ;
БУМАГА И КАРТОН, РЕГЕНЕРИРОВАННЫЕ
ИЗ ОТХОДОВ И МАКУЛАТУРЫ
48           БУМАГА И КАРТОН; ИЗДЕЛИЯ ИЗ БУМАЖНОЙ         15
МАССЫ, БУМАГИ ИЛИ КАРТОНА
кроме:
480240       Бумага - основа для обоев                    10
480431510    Крафт - бумага электротехническая             5
изоляционная
480510000    Бумага гофрированная из полуцеллюлозы         5
(умеренно рифленная)
480530       Бумага оберточная сульфитная                  5
4806         Пергамент растительный, бумага                5
жиронепроницаемая, калька, пергамин
и прочая лощеная прозрачная или
полупрозрачная бумага, в рулонах
или листах
4807         Бумага и картон многослойные (изготовленные   5
путем склеивания нескольких плоских слоев
бумаги или картона) без поверхностного
покрытия или пропитки, армированные или
неармированные, в рулонах или листах
4808         Бумага и картон гофрированные (оклеенные     20
или не оклеенные гладкими наружными листами),
крепированные, тисненные перфорированные,
в рулонах или листах, кроме указанных в
товарной позиции 4803

4810           Бiрiктiрушi заттарды пайдаланып немесе  5
оларсыз, ешқандай үстiн жабусыз, оның
iшiнде қолданбалы қабатпен немесе
бейнелермен боялған рулондардағы немесе
табақтардағы бiр немесе екi жағынан
каолинмен (қытай саз балшығымен) немесе
басқа да органикалық емес заттармен
борлаған қағаз бен картон
481131000,     Жылтыратылған полимерлiк                5
481139000      материалдармен жабылған, олар
сiңдiрiлген, ламинирленген (желiмдердi
қоспағанда) қағаз бен картон
481190900      Кесiлмеген баспа нысандарынан басқа     5
целлюлоза талшықтарынан жасалған қағаз,
картон, целлюлоза мақтасы мен кездеме
4813           Мөлшерi бойынша кесiлген немесе         5
кесiлмеген немесе кiтапша немесе
түтiкше түрiндегi темекi қағазы
481810         Дәретхана қағазы                        20
481840         Санитарлық-гигиеналық орамалдар мен     бажсыз
тампондар, балалар жөргектерi мен
бұтына төсенiштер және оларға ұқсас
санитарлық-гигиеналық бұйымдар
481890100,     Хирургиялық, медициналық немесе         бажсыз
481890900      гигиеналық мақсаттарда қолданылатын
қағаз массасынан бұйымдар
4819           Қағаз бен картоннан, целлюлоза          10
мақтасы мен кездемесiнен, целлюлоза
талшығынан жәшiктер, қораптар, қаптар,
сөмкелер мен басқа да ыдыстар;
мекемелерде, дүкендерде немесе осындай
мақсаттарда пайдаланылатын папкалар,
хаттарға арналған науашалар
4821           Баспалық мәтiнi немесе бейнесi бар,     5
баспалық мәтiнi немесе бейнесi жоқ
қағаз бен картонның барлық түрлерiнен
жасалған жарлықшалар мен этикеткалар
4822           Қағаз массасынан, қағаз немесе          5
картоннан бобиналар, катушкалар,
шпульдер мен сондай ұстағыштар
(тесiлген немесе тесiлмеген,
шыбықтармен бекiтiлген немесе
бекiтiлмеген)
482320000      Фильтрленген қағаз бен картон           5
482340000      Рулондардағы, табақтардағы немесе       5
дискiлердегi тiркеушi аспаптарға
арналған, баған сызылған қағаз
482390150      Жолақтар не өзге де күйде               5
перфораторлар үшiн тесiлмеген карталар
482390200      Жаккардты және сондай машиналарға       5
арналған тесiлген қағаз бен картон
482390500-ден, Конденсаторлы қағаз
5
482390900-ден
482390900      Целлюлоза талшықтарынан жасалған қағаз  5
бен картон, кездемелер, басқалар
49             БАСПА КIТАПТАРЫ, ГАЗЕТТЕР,              15
РЕПРОДУКЦИЯЛАР МЕН ПОЛИГРАФИЯ
ӨНЕРКӘСIБIНIҢ БАСҚА ДА БҰЙЫМДАРЫ;
ҚОЛЖАЗБАЛАР, МАШИНАМЕН БАСЫЛҒАН
МӘТIНДЕР МЕН ЖОСПАРЛАР
төмендегiлерден басқалары:
4901           Баспа кiтаптары, брошюралар,            бажсыз
парақшалар мен сондай баспа
материалдары, жеке парақтар түрiнде
немесе брошюра түрiнде тiгiлген
4902           Иллюстрацияланған немесе                бажсыз
иллюстрацияланбаған, құрамында
жарнамалық материалы бар немесе жоқ
газеттер, журналдар мен өзге де
мерзiмдiк басылымдар
490300000      Балаларға арналған сурет салынатын      бажсыз
картинка-кiтаптар, кiтаптар
490400000      Ноталар, баспа немесе қолжазба          бажсыз
түрiнде, түптелген немесе түптелмеген,
иллюстрацияланған немесе
иллюстрацияланбаған
4905           Географиялық, гидрографиялық карталар   бажсыз
мен кез келген басқа да карталар,
басылған атластарды, қабырғалық
карталарды, топографиялық жоспарлар
мен глобустарды қоса алғанда
490600000      Түпнұсқалары болып табылатын қолдан     бажсыз
жазылған архитектуралық, инженерлiк,
өнеркәсiптiк, коммерциялық,
топографиялық және басқа да сондай
мақсаттарға арналған жоспарлар мен
сызбалар; қолжазба мәтiндерi;
сезiмтал қағаздағы фоторепродукция
мен жоғарыда аталған тауарлардың
көшiрмелерiнiң даналары
490700300      Банкноттар                              бажсыз

4810         Бумага и картон мелованные с одной или        5
обеих сторон каолином (китайской глиной) или
другими неорганическими веществами, с
использованием связующих веществ или без
связующих веществ, без какого-либо другого
покрытия, в том числе с окрашенной,
декорированной поверхностью или с печатными
изображениями, в рулонах или листах
481131000,   Бумага и картон с покрытием, пропиткой или    5
481139000    ламинированные полимерными материалами
(за исключением клеев)
481190900    Бумага, картон, целлюлозная вата и            5
полотно из целлюлозного волокна, кроме
ненарезанных печатных форм
4813         Бумага папиросная, нарезанная или             5
не нарезанная по размеру или в форме
книжечек или трубок
481810       Бумага туалетная                             20
481840       Санитарно-гигиенические полотенца и     беспошлинно
тампоны, детские пеленки и
подгузники и аналогичные санитарно-
гигиенические изделия
481890100,   Изделия из бумажной массы, применяемые  беспошлинно
481890900    в хирургических, медицинских или
гигиенических целях
4819         Ящики, коробки, мешки, сумки и другая        10
тара из бумаги, картона, целлюлозной
ваты и полотна из целлюлозного волокна,
папки, лотки для писем и аналогичные
изделия из бумаги или картона,
используемые в учреждениях, магазинах
или в аналогичных целях
4821         Ярлыки и этикетки всех видов из бумаги        5
или картона, с печатным текстом или
изображением или без печатного текста или
изображения
4822         Бобины, катушки, шпули и аналогичные          5
держатели из бумажной массы, бумаги или
картона (перфорированные или
неперфорированные, армированные или
неармированные)
482320000    Бумага и картон фильтровальные                5
482340000    Бумага разграфленная для регистрирующих       5
приборов, в рулонах, листах или дисках
482390150    Карты неперфорированные для перфораторов      5
в виде полос или в иной форме
482390200    Перфорированные бумага и картон               5
для жаккардовых и аналогичных машин
из 482390500,Бумага конденсаторная*                        5
из 482390900
482390900    Бумага, картон, полотно из целлюлозного       5
волокона, прочие*
49           ПЕЧАТНЫЕ КНИГИ, ГАЗЕТЫ, РЕПРОДУКЦИИ И        15
ДРУГИЕ ИЗДЕЛИЯ ПОЛИГРАФИЧЕСКОЙ
ПРОМЫШЛЕННОСТИ; РУКОПИСИ, МАШИНОПИСНЫЕ
ТЕКСТЫ И ПЛАНЫ
кроме:
4901         Печатные книги, брошюры, листовки и     беспошлинно
аналогичные печатные материалы,
сброшюрованные или в виде отдельных
листов
4902         Газеты, журналы и прочие периодические  беспошлинно
издания, иллюстрированные или
неиллюстрированные, содержащие или не
содержащие рекламный материал
490300000    Книги-картинки, книги для рисования     беспошлинно
или для раскрашивания, детские
490400000    Ноты, печатные или рукописные, в        беспошлинно
переплете или непереплетенные,
иллюстрированные или неиллюстрированные
4905         Карты географические, гидрографические  беспошлинно
и любые другие карты, включая атласы,
настенные карты, топографические
планы и глобусы, отпечатанные
490600000    Планы и чертежи для архитектурных,      беспошлинно
инженерных, промышленных коммерческих,
топографических и других аналогичных
целей, представляющие собой оригиналы,
выполненные от руки; тексты рукописные;
фоторепродукции на сенсибилизированной
бумаге и подкопирочные экземпляры
вышепоименованных товаров
490700300    Банкноты                                беспошлинно

491110         Жарнамалық материалдар, тауар           5
каталогтары және сондай өнiмдер
491191         Репродукция, суреттер, фотографиялар    бажсыз
50             ЖIБЕК                                   5
51             ҚОЙ ЖҮНI, МАЛДЫҢ БИЯЗЫ ЖӘНЕ ҚЫЛШЫҚТЫ    20
ЖҮНI; АТ ҚЫЛЫНАН ЖАСАЛҒАН ЖIП ПЕН МАТА
52             МАҚТА                                   20
төмендегiлерден басқалары:
520100         Мақта талшығы, таралмаған               бажсыз
5202           Мақта қалдығы (иiру қалдықтары мен      бажсыз
жұлынған талшықты қоса алғанда)
520300000      Мақта талшығы, тарақпен таралған,       бажсыз
таралмаған
5204           Мақта-матадан жасалған тiгiн жiптерi,   5
бөлшек сауда үшiн арналып бөлiнiп
салынған немесе салынбаған
5205           Мақта-матадан жасалған иiру жiбi        5
(тiгiн жiптерiн қоспағанда), бөлшек
сауда үшiн арналып бөлiнiп салынбаған,
құрамында мақтаның массалық  көлемi
85% немесе одан асатын
5206           Мақта-матадан жасалған иiру жiбi        5
(тiгiн жiптерiн қоспағанда), бөлшек
сауда үшiн арналып бөлiнiп салынбаған,
құрамында мақтаның массалық  көлемi
85%-тен аспайтын
5207           Мақта-матадан жасалған иiру жiбi        5
(тiгiн жiптерiн қоспағанда), бөлшек
сауда үшiн арналып бөлiнiп салынған
53             ӨЗГЕ ДЕ ӨСIМДIК ТОҚЫМА ТАЛШЫҚТАРЫ;      5
МАТА ЖIП ПЕН МАТАДАН ИIРIЛГЕН ЖIП
КЕЗДЕМЕЛЕРI
төмендегiлерден басқалары:
5301           Өңделмеген немесе өңделген, бiрақ       15
иiрiлмеген зығыр талшығы; зығырдың
тарандылары немесе өзге де қалдықтары
(иiрiлген қалдықтар мен бопсаланған
шикiзатты қоса алғанда)
5309-531100    Кездемелер...                            10
54             ХИМИЯЛЫҚ ЖIПТЕР                          10
төмендегiлерден басқалары:
540210100      Арамидтерден берiктiлiгi жоғары жiптер   20
5404-5406      Моножiптер мен кешендi жасанды,          5
синтетикалық жiптер
540710000      Берiктiлiгi жоғары нейлонның немесе      20
басқа да полиамид немесе полиэфирлердiң
жiптерiнен жасалатын кездемелер...
540751000      Құрамында массалық көлемi 85% немесе      5
одан асатын мәтiнделген полиэфирлi
жiптерi бар, ақталған (сұрша) немесе
ақталмаған кездемелер
540831000      Кешендi жасанды жiптерден жасалатын       5
кездемелер, 5405-тауарлар
айқындамасындағы материалдан жасалатын
кездемелердi қоса алғанда ткани, өзге де
ақталған (сұрша) немесе ақталмаған
кездемелер
55             ХИМИЯЛЫҚ  ТАЛШЫҚТАР                     10
төмендегiлерден басқалары:
5501-5511      Синтетикалық, жасанды жгут;             5
синтетикалық жасанды жiптерден
жасалған тiгiн жiптер мен иiру жiптерi
төмендегiлерден басқалары:
550110000-нан  Армидтерден жгуттер
10

491110       Материалы рекламные, товарные                 5
каталоги и аналогичная продукция
491191       Репродукции, рисунки и фотографии       беспошлинно
50           ШЕЛК                                          5
51           ШЕРСТb ОВЕЧЬЯ, ТОНКАЯ И ГРУБАЯ               20
ШЕРСТЬ ЖИВОТНЫХ; ПРЯЖА И ТКАНЬ
ИЗ КОНСКОГО ВОЛОСА
52           ХЛОПОК                                       20
кроме:
520100       Волокно хлопковое, нечесаное            беспошлинно
5202         Отходы хлопка (включая прядильные       беспошлинно
отходы и расщипанное волокно)
520300000    Волокно хлопковое, чесаное или          беспошлинно
гребнечесаное
5204         Нитки хлопчатобумажные швейные,               5
расфасованные или не расфасованные
для розничной продажи
5205         Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных         5
ниток), содержащая хлопка 85 мас.%
или более, не расфасованная для
розничной продажи
5206         Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных         5
ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопка,
не расфасованная для розничной продажи
5207         Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных         5
ниток), расфасованная для розничной продажи
53           ПРОЧИЕ РАСТИТЕЛЬНЫЕ ТЕКСТИЛЬНЫЕ ВОЛОКНА;      5
БУМАЖНАЯ ПРЯЖА И ТКАНИ ИЗ БУМАЖНОЙ ПРЯЖИ
кроме:
5301         Волокно льняное необработанное или           15
обработанное, но непряденое; очесы и
отходы льна (включая прядильные отходы
и разрыхленное сырье)
5309-531100  Ткани...                                     10
54           ХИМИЧЕСКИЕ НИТИ                              10
кроме:
540210100    Нити высокопрочные из арамидов               20
5404-5406    Мононити и нити комплексные
искусственные, синтетические                  5
540710000    Ткани, вырабатываемые из высокопрочных       20
нитей из нейлона или других полиамидов
или полиэфиров
540751000    Ткани, содержащие 85 мас.% или более          5
текстурированных полиэфирных нитей,
неотбеленные (суровые) или отбеленные
540831000    Ткани из искусственных комплексных нитей,     5
включая ткани, вырабатываемые из материалов
товарной позиции 5405, прочие,
неотбеленные (суровые) или отбеленные
55           ХИМИЧЕСКИЕ ВОЛОКНА                           10
кроме:
5501-5511    Жгут синтетический, искусственный;            5
нитки швейные и пряжа из синтетических
и искусственных волокон
кроме:
из 550110000 Жгуты из арамидов*                           10

56             МАҚТА, КИIЗ БЕН ТIГIЛМЕГЕН МАТЕРИАЛДАР; 5
АРНАЙЫ ИIРIЛГЕН ЖIП; ТАСПА БАУЛАР,
АРҚАНШАЛАР, АРҚАНДАР МЕН ҚАНАТТАР
ЖӘНЕ ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
төмендегiлерден басқалары:
5601-ден       Мақта
бажсыз
5602           Фетр мен киiз, сiңдiрiлген немесе       20
сiңдiрiлмеген, үстi жабылған немесе
жабылмаған, иленген немесе иленбеген
5607           Тоқылған немесе тоқылмаған, сiңiрiлген  20
немесе сiңiрiлмеген, үстi жабылған
немесе жабылмаған, сыртқы қапталған,
резеңке немесе пластмассадан жасалған
арқаншалар, шнурлар, арқандар және
канаттар
57             КIЛЕМДЕР МЕН ӨЗГЕ ДЕ ТОҚЫМАЛЫҚ ЕДЕН     30, бiрақ
ТӨСЕНIШТЕРI                            1 шаршы,м-ге
0.5 ЭКЮ-ден
кем емес
58             АРНАЙЫ БҰЛДАР, ТIГIЛГЕН ТҮГI БАР        25
МАТЕРИАЛДАР; ШIЛТЕЛЕР, ГОБЕЛЕНДЕР,
ӘРЛЕУ МАТЕРИАЛДАРЫ; КЕСТЕЛЕР
59             ТОҚЫЛҒАН, СIҢIРIЛГЕН, ҮСТI ЖАБЫЛҒАН,    5
ИЛЕНГЕН МАТЕРИАЛДАР,  ТЕХНИКАЛЫҚ
МАҚСАТТАҒЫ ТОҚЫМА БҰЙЫМДАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
5904           Линолеум, қалып бойынша пiшу нысаны     15
жасалған  немесе жасалмаған; тоқыма
негiзiндегi еден төсенiштерi үшiн
арналған материалдар, қалып бойынша
пiшу нысаны жасалған немесе жасалмаған
590500         Тоқыма материалдарынан жасалған         15
тұсқағаздар
60             МАШИНАМЕН НЕМЕСЕ ҚОЛМЕН ТОҚЫЛҒАН        10
ТРИКОТАЖ КЕЗДЕМЕСI
төмендегiлерден басқалары:
600230100      Өзге де машинамен немесе қолмен         5
тоқылған трикотаж кездемесi, енi
30 см-ден асатын және массалық көлемi
5% немесе анағұрлым эластомерлi
жiптерден жасалған құрамында резеңке
жiбi жоқ кездеме
600243190      Арқаулы жiптен тоқылған шiлтерлер       5
61             МАШИНАМЕН НЕМЕСЕ ҚОЛМЕН ТОҚЫЛҒАН        30
ТРИКОТАЖ КИIМДЕР МЕН ОЛАРҒА
КЕРЕК-ЖАРАҚТАР
төмендегiлерден басқалары:
6101           Ерлерге немесе бұл балаларға арналған   30, бiрақ
пальтолар, плащтар, капюшонды плащтар,   1 кг-на 10
курткалар жылы (шаңғыға арналғандарын   ЭКЮ-ден
қоса алғанда), ветровкалар,             кем емес
штормовкалар мен сондай бұйымдар,
машинамен немесе қолмен тоқылған
трикотаж, 6103-тауарлар айқындамасындағы
бұйымдарды қоспағанда
6102           Әйелдерге немесе қыз балаларға          30, бiрақ
арналған пальтолар, плащтар, капюшонды  1 кг-на 10
плащтар, курткалар жылы (шаңғыға        ЭКЮ-ден
арналғандарын қоса алғанда),            кем емес
ветровкалар, штормовкалар мен сондай
бұйымдар, машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаж, 6104-тауарлар
айқындамасындағы бұйымдарды қоспағанда
6103           Ерлерге немесе бұл балаларға арналған   30, бiрақ
костюмдер, топтамалар, пиджактар,       1 кг-на 7
блайзерлер, шалбарлар, комбинезондар    ЭКЮ-ден кем
кеуде мен санға тағатындары бар,        емес
бридждер мен шорттар (суға шомылуға
арналған денелiк киiмдерден басқалары),
машинамен немесе қолмен тоқылған
трикотаж

56           ВАТА, ВОЙЛОК И НЕТКАНЫЕ МАТЕРИАЛЫ;            5
СПЕЦИАЛЬНАЯ ПРЯЖА; БЕЧЕВКИ, ШНУРЫ,
ВЕРЕВКИ И КАНАТЫ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ
кроме:
из 5601      Вата*                                   беспошлинно
5602         Фетр и войлок, пропитанные или               20
непропитанные, с покрытием или без
покрытия, дублированные или
недублированные
5607         Бечевки, шнуры, веревки и канаты,            20
плетеные или не плетеные, пропитанные
или непропитанные, с покрытием или без
покрытия, в оболочке или без оболочки,
из резины или полимерных материалов
57           КОВРЫ И ПРОЧИЕ ТЕКСТИЛЬНЫЕ НАПОЛЬНЫЕ    30, но не менее
ПОКРЫТИЯ                              0.5 ЭКЮ за 1 кв.м
58           СПЕЦИАЛЬНЫЕ ТКАНИ; МАТЕРИАЛЫ С ПРОШИВНЫМ     25
ВОРСОМ; КРУЖЕВА, ГОБЕЛЕНЫ, ОТДЕЛОЧНЫЕ
МАТЕРИАЛЫ; ВЫШИВКИ
59           ТЕКСТИЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ПРОПИТАННЫЕ С          5
ПОКРЫТИЕМ, ДУБЛИРОВАННЫЕ; ТЕКСТИЛЬНЫЕ
ИЗДЕЛИЯ ТЕХНИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ
кроме:
5904         Линолеум, выкроенный или не выкроенный       15
по форме; материалы для напольных
покрытий на текстильной основе, выкроенные
или не выкроенные по форме
590500       Обои из текстильных материалов               15
60           ТРИКОТАЖНОЕ ПОЛОТНО МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО    10
ВЯЗАНИЯ
кроме:
600230100    Прочее трикотажное полотно машинного или      5
ручного вязания шириной более 30 см и
содержащее 5 мас.% или более эластомерных
нитей, не содержащее резиновой нити
600243190    Кружево основовязаное                         5
61           ОДЕЖДА И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ ОДЕЖДЫ ТРИКОТАЖНЫЕ,  30
МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО ВЯЗАНИЯ
кроме:
6101         Пальто, плащи, плащи с капюшоном,       30, но не менее
куртки теплые (включая лыжные),         10 ЭКЮ за 1 кг
ветровки, штормовки и аналогичные
изделия, трикотажные, машинного или
ручного вязания, мужские или
мальчиковые, кроме изделий товарной
позиции 6103
6102         Пальто, плащи, плащи с капюшоном,       30, но не менее
куртки теплые (включая лыжные),         10 ЭКЮ за 1 кг
ветровки, штормовки и аналогичные
изделия, трикотажные, машинного или
ручного вязания, женские или для
девочек, кроме изделий товарной
позиции 6104
6103         Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры,   30, но не менее
брюки, комбинезоны с нагрудниками и      7 ЭКЮ за 1 кг
лямками, бриджи и шорты (кроме купальных)
трикотажные, машинного или ручного
вязания, мужские или мальчиковые

6104           Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған 30, бiрақ
костюмдер, топтамалар, жакеттер,        1 кг-на 7
блайзерлер, көйлектер, юбкалар,         ЭКЮ-ден кем
юбка-шалбарлар, шалбарлар,              емес
комбинезондар кеуде мен санға
тағатындары бар, бридждер мен шорттар
(суға шомылуға арналған денелiк
киiмдерден басқалары), машинамен немесе
қолмен тоқылған трикотаж
6105           Ерлерге немесе ұл балаларға арналған   30, бiрақ
машинамен немесе қолмен тоқылған        1 кг-на 5
трикотаж жейделер мен сорочкалар        ЭКЮ-ден кем
емес
6106           Әйелдерге немесе қыз балаларға          30, бiрақ
арналған машинамен немесе қолмен        1 кг-на 5
тоқылған трикотаж блузкалар, жейделер   ЭКЮ-ден кем
мен трикотаж бантиктерi                 емес
6107           Ерелерге немесе ұл балаларға арналған   25, бiрақ
машинамен немесе қолмен тоқылған        1 кг-на 5
трусилердi, кальсондарды, түнгi         ЭКЮ-ден кем
сорочкаларды, пижамаларды, шомылатын    емес
және үй халаттары мен оларға ұқсас
бұйымдарды қоса алғанда трикотаж
6108           Әйелдерге немесе қыз балаларға          25, бiрақ
арналған машинамен немесе қолмен        1 кг-на 5
тоқылған төменгi iшкиiм, iшкөйлектер,   ЭКЮ-ден кем
төменгi юбкаларды, трусилердi,          емес
панталондарды түнгi сорочкаларды,
пижамаларды, пеньюарларды, шомылатын
және үй халаттары мен оларға ұқсас
бұйымдарды қоса алғандағы трикотаж
6109           Майкалар, фуфайкалар және машинамен     25, бiрақ
немесе қолмен тоқылған өзге де          1 кг-на 5
трикотаж бұйымдар                       ЭКЮ-ден кем
емес
6110           Свитерлер, пуловерлер, джемперлер,      25, бiрақ
жилеттер және машинамен немесе қолмен   1 кг-на 5
тоқылған сондай трикотаж бұйымдары      ЭКЮ-ден кем
емес
6111           Машинамен немесе қолмен тоқылған        25, бiрақ
трикотаж балалар киiмi мен оларға       1 кг-на 3
керек-жарақтары                         ЭКЮ-ден кем
емес
6112           Машинамен немесе қолмен тоқылған,       30, бiрақ
спорттық, шаңғы мен шомылуға арналған   1 кг-на 5
трикотаж костюмдер                      ЭКЮ-ден кем
емес
6115           Машинамен немесе қолмен тоқылған,       15
тамырларының варикоздық кеңейген ауруы
бар сырқат адамдар үшiн эластикалық
шұлықтарды және ұлтаны жоқ аяқ-киiмдi
қоса алғандағы трикотаж колготтар,
шұлықтар, гольфилер, нәскилер мен
табанға киiлетiндер және өзге
шұлық-нәски бұйымдары
төмендегiлерден басқалары:
611593100      Тамырларының варикоздық кеңейген ауруы  бажсыз
бар сырқат адамдар үшiн шұлықтар
6116           Машинамен немесе қолмен тоқылған        15
трикотаж қолғаптар, биялайлар,
митенкалар

6104         Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры,    30, но не менее
платья, юбки, юбки-брюки, брюки,         7 ЭКЮ за 1 кг
комбинезоны с нагрудниками и лямками,
бриджи и шорты (кроме купальников)
трикотажные, машинного или ручного
вязания, женские или для девочек
6105         Сорочки и рубашки трикотажные,          30, но не менее
машинного или ручного вязания, мужские  5 ЭКЮ за 1 кг
или мальчиковые
6106         Блузки, рубашки и батники, трикотажные, 30, но не менее
машинного или ручного вязания, женские  5 ЭКЮ за 1 кг
или для девочек
6107         Белье нижнее мужское или мальчиковое,   25, но не менее
трикотажное, машинного или ручного      5 ЭКЮ за 1 кг
вязания, включая трусы, кальсоны,
ночные сорочки, пижамы, купальные и
домашние халаты и аналогичные изделия
6108         Белье нижнее, женское или для девочек,  25, но не менее
трикотажное, машинного или ручного      5 ЭКЮ за 1 кг
вязания, включая комбинации, нижние
юбки, трусы, панталоны, ночные сорочки,
пижамы, пеньюары, купальные и
домашние халаты и аналогичные изделия
6109         Майки, фуфайки и изделия прочие,        25, но не менее
трикотажные, машинного или ручного      5 ЭКЮ за 1 кг
вязания
6110         Свитеры, пуловеры, джемперы, жилеты     25, но не менее
и аналогичные изделия, трикотажные,     5 ЭКЮ за 1 кг
машинного или ручного вязания
6111         Детская одежда и принадлежности к ней,  25, но не менее
трикотажные, машинного или ручного      3 ЭКЮ за 1 кг
вязания
6112         Костюмы спортивные, лыжные и купальные, 30, но не менее
трикотажные, машинного или ручного      5 ЭКЮ за 1 кг
вязания
6115         Колготы, чулки, гольфы, носки и              15
подследники и прочие чулочно-носочные
изделия, включая эластичные чулки для
больных варикозным расширением вен, и
обувь без подошв, трикотажные, машинного
или ручного вязания
кроме:
611593100    Чулки для страдающих варикозным         беспошлинно
расширением вен
6116         Перчатки, варежки и митенки                  15
трикотажные, машинного или ручного
вязания

62             МАШИНАМЕН НЕМЕСЕ ҚОЛМЕН ТОҚЫЛҒАН        30
ТРИКОТАЖДАН БАСҚА ТОҚЫМА КИIМДЕР МЕН
ОЛАРДЫҢ КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
6201           Ерлер мен ұл балаларға арналған,        30, бiрақ
6203-тауарлар айқындамасындағы          1 кг-на 10
бұйымдарды қоспағандағы пальтолар,      ЭКЮ-ден кем
плащтар, капюшонды плащтар, курткалар   емес
жылы (шаңғыға арналғандарын қоса
алғанда), жеңiлдiктер, штормовкалар
мен сондай бұйымдар,
6202           Әйелдер мен қыз балалар арналған,       30, бiрақ
6204-тауарлар айқындамасындағы          1 кг-на 10
бұйымдарды қоспағандағы пальтолар,      ЭКЮ-ден кем
плащтар, капюшонды плащтар, курткалар   емес
жылы (шаңғыға арналғандардын қоса
алғанда), жеңiлдiктер штормовкалар
мен сондай бұйымдар,
6203           Ерлерге немесе ұл балаларға арналған    30, бiрақ
костюмдер, топтамалар, пиджактар,       1 кг-на 7
блайзерлер, шалбарлар, комбинезондар    ЭКЮ-ден кем
кеуде мен санға тағатындары бар,        емес
бридждер мен шорттар (суға шомылуға
арналған киiмдерден басқалары)
6204           Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған 30, бiрақ
костюмдер, топтамалар, жакеттер,        1 кг-на 7
блайзерлер, көйлектер, юбкалар,         ЭКЮ-ден кем
юбка-шалбарлар, шалбарлар, кеуде        емес
қалталары мен баулары бар
комбинезондар, бридждер мен шорттар
(суға шомылуға арналған киiмдерден
басқалары),
6205           Ерлер мен ұл балаларға арналған         30, бiрақ
жейделер                                1 кг-на 7
ЭКЮ-ден кем
емес
6206           Әйелдерге немесе қыз балаларға          30, бiрақ
арналған блузкалар, жейделер мен        1 кг-на 5
батниктер                               ЭКЮ-ден кем
емес
6207           Ерлерге немесе ұл балаларға арналған    20, бiрақ
майкалар мен фуфайкалар, өзге де        1 кг-на 5
трусилер, кальсондар, түнгi сорочкалар  ЭКЮ-ден кем
пижамалар, шомылуға арналған және үй    емес
халаттары мен сондай бұйымдар
6208           Әйелдерге немесе қыз балаларға          20, бiрақ
арналған майкалар мен денелiк           1 кг-на 5
фуфайкалар, өзге де iшкөйлектер,        ЭКЮ-ден кем
төменгi юбкалар, трусилер, панталондар, емес
түнгi жейделер, пижамалар, шомылуға
арналған және үй халаттары мен
сондай бұйымдар
6209           Трикотаждан жасалған балалар киiмi      20, бiрақ
мен оларға керек-жарақтар               1 кг-на 5
ЭКЮ-ден кем
емес
6211           Спорттық, шаңғы мен шомылуға арналған   30, бiрақ
костюмдер; өзге де киiмдер              1 кг-на 5
ЭКЮ-ден кем
емес
621132100,     Ерлерге немесе ұл балаларға арналған    5
621133100      мақта-мата жiбiнен жасалған өндiрiстiк
және кәсiби киiм немесе химиялық,
талшықтардан жасалған өндiрiстiк
және кәсiби киiм

62           ОДЕЖДА И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ ОДЕЖДЫ ТЕКСТИЛЬНЫЕ   30
(КРОМЕ ТРИКОТАЖНЫХ, МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО
ВЯЗАНИЯ)
кроме:
6201         Пальто, плащи, плащи с капюшоном,       30, но не менее
куртки теплые (включая лыжные),         10 ЭКЮ за 1 кг
ветровки, штормовки и аналогичные
изделия, мужские или мальчиковые,
кроме изделий товарной позиции 6203
6202         Пальто, плащи, плащи с капюшоном,       30, но не менее
куртки теплые (включая лыжные),         10 ЭКЮ за 1 кг
ветровки, штормовки и аналогичные
изделия, женские или для девочек,
кроме изделий товарной позиции 6204
6203         Костюмы, комплекты, пиджаки,            30, но не менее
блайзеры, брюки, комбинезоны с          7 ЭКЮ за 1 кг
нагрудниками и лямками, бриджи и
шорты (кроме купальников), мужские
или мальчиковые
6204         Костюмы, комплекты, жакеты, платья,     30, но не менее
юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны    7 ЭКЮ за 1 кг
с нагрудниками и лямками, бриджи и
шорты (кроме купальников), женские
или для девочек
6205         Рубашки мужские или мальчиковые         30, но не менее
7 ЭКЮ за 1 кг
6206         Блузки, рубашки и батники женские или   30, но не менее
для девочек                             5 ЭКЮ за 1 кг
6207         Майки и нательные фуфайки прочие,       20, но не менее
трусы, кальсоны, ночные сорочки,        5 ЭКЮ за 1 кг
пижамы, купальные и домашние халаты
и аналогичные изделия мужские или
мальчиковые
6208         Майки и нательные фуфайки прочие,       20, но не менее
комбинации, нижние юбки, трусы,         5 ЭКЮ за 1 кг
панталоны, ночные рубашки, пижамы,
пеньюары, купальные и домашние халаты
и аналогичные изделия женские или
для девочек
6209         Детская одежда и принадлежности к ней   20, но не менее
5 ЭКЮ за 1 кг
6211         Костюмы спортивные, лыжные и            30, но не менее
купальные; одежда прочая                5 ЭКЮ за 1 кг
кроме:
621132100,   Производственная и профессиональная          5
621133100    одежда, мужская или мальчиковая, из
хлопчатобумажной пряжи или химических
нитей

621142100,     Әйелдерге немесе қыз балаларға          5
621143100      арналған, мақта-мата жiбiнен, химиялық
талшықтардан жасалған, фартуктер,
комбинезондар арнайы киiмдер және басқа
да өндiрiстiк және кәсiби киiмдер
(үйде киюге жарамды немесе жарамды
емес)
63             ӨЗГЕ ДЕ ДАЯР ТОҚЫМА БҰЙЫМДАРЫ;          30
ТОПТАМАЛАР; БҰРЫН КИIЛГЕН КИIМДЕР
МЕН ТОҚЫМА БҰЙЫМДАРЫ; ЕСКI-ҚҰСҚЫЛАР
төмендегiлерден басқалары:
6305           Қапшықтар мен орай пакеттерi            5
630720000      Құтқару белдiктерi мен жилеттерi        5
64             АЯҚ КИIМДЕР, ГЕТРАЛАР МЕН СОНДАЙ        20
БҰЙЫМДАР, ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
төмендегiлерден басқалары:
6401           Ұлтаны және оған бекiтiлмейтiн және     1 сыңарына
онымен жiппен де, шпилькамен де,        20+1 ЭКЮ
шегемен де винтпен де қандайда
болмасын осыған ұқсас тәсiлмен де
бiрiктiрiлмейтiн үстi резеңке немесе
полимер су өтпейтiн аяқ киiм...
6402           Ұлтаны бар, резеңкелi үстi полимерлiк   1 сыңарына
материалдан жасалған аяқ киiмдердiң     20+1 ЭКЮ
басқа түрлерi
6403           Резеңкеден, полимерлiк материалдан,     1 сыңарына
таза немесе композициялық терiден       20+1 ЭКЮ
жасалған ұлтаны бар, үстi былғары аяқ
киiм
6404           Резеңкеден, полимерлiк материалдан,     1 сыңарына
таза немесе композициялық терiден       20+1 ЭКЮ
жасалған ұлтаны бар, үстi тоқыма
материалдан жасалған аяқ киiм
6405           Өзге де аяқ киiмдер                     1 сыңарына
20+1 ЭКЮ
6406           Iшкi ұлтаны бекiтiлген немесе           5
бекiтiлмеген аяқ киiмнiң үстiн қоса
алғандағы аяқ-киiмнiң бөлiктерi;
салынатын ұлтарақтар, өкшеге қойылатын
табанша мен сондай алынып-салынатын
заттар, гетралар, гамаштар және сондай
заттар мен олардың бөлiктерi
65             БАС КИIМДЕР МЕН ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI       20
төмендегiлерден басқалары:
650692000      Таза үлперден тiгiлген бас киiмдер      1 данасына 30,
бiрақ кемiнде
5 КЭЮ
66             ҚОЛШАТЫРЛАР, КҮННЕН ҚОРҒАЙТЫН           20
ҚОЛШАТЫРЛАР, ТАЯҚТАР, ТРОСТ-ОРЫНДЫҚТАР,
БИШIКТЕР МЕН ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
67             ӨҢДЕЛГЕН ЖӘНЕ ҚАНАТТАР МЕН МАМЫҚ ЖӘНЕ   20
ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР; ЖАСАНДЫ
ГҮЛДЕР; АДАМ ШАШЫНАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
68             ТАСТАР, ГИПСТЕР, ЦЕМЕНТТЕР, АСБЕСТТЕН,  15
СЛЮДАДАН НЕМЕСЕ СОНДАЙ МАТЕРИАЛДАРДАН
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
69             КЕРАМИКАЛЫҚ БҰЙЫМДАР                    25
төмендегiлерден басқалары:
6909           Керамикалық зертханалық, химиялық       5
немесе басқа да техникалық
мақсаттардағы ыдыс; ауыл шаруашылығында
пайдаланылатын керамикалық науалар,
сандықшалар және сондай резервуарлар;
тауарларды тасымалдау немесе
орап-түюге арналған керамикалық
горшоктар, бактар (құмыралар) және
осындай бұйымдар

621142100,   Фартуки, комбинезоны, спецодежда и           5
621143100    другая производственная и
профессиональная одежда (пригодная
или непригодная для домашнего
применения), женская или для девочек,
из хлопчатобумажной пряжи или
химических нитей
63           ПРОЧИЕ ГОТОВЫЕ ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ;          30
НАБОРЫ; ОДЕЖДА И ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ,
БЫВШИЕ В УПОТРЕБЛЕНИИ; ТРЯПЬЕ
кроме:
6305         Мешки и пакеты упаковочные                    5
630720000    Жилеты и пояса спасательные                   5
64           ОБУВЬ, ГЕТРЫ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ;          20
ИХ ЧАСТИ
кроме:
6401         Водонепроницаемая обувь на подошве и    20+1 ЭКЮ за 1
с резиновым или полимерным верхом,       пару
который не крепится к подошве и не
соединяется с ней ни ниточным, ни
шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым,
ни каким-либо другим аналогичным
способом
6402         Другие виды обуви на подошве и с        20+1 ЭКЮ за 1
верхом из резины или полимерного        пару
материала
6403         Обувь на подошве из резины,             20+1 ЭКЮ за 1
полимерного материала, натуральной      пару
или композиционной кожи с верхом из
кожи
6404         Обувь на подошве из резины,             20+1 ЭКЮ за 1
полимерного материала, натуральной      пару
или композиционной кожи и с верхом
из текстильных материалов
6405         Обувь прочая                            20+1 ЭКЮ за 1
пару
6406         Части обуви, включая верх обуви с            5
прикрепленной или неприкрепленной
внутренней подошвой; вкладные
стельки, подушечки под пятку и
аналогичные съемные предметы; гетры,
гамаши и аналогичные предметы и их
части
65           ГОЛОВНЫЕ УБОРЫ И ИХ ЧАСТИ                    20
кроме:
650692000    Головные уборы из натурального меха     30, но не менее
5 ЭКЮ за 1 шт.
66           ЗОНТЫ, СОЛНЦЕЗАЩИТНЫЕ ЗОНТЫ, ТРОСТИ,         20
ТРОСТИ-СИДЕНЬЯ, ХЛЫСТЫ, КНУТЫ ДЛЯ
ВЕРХОВОЙ ЕЗДЫ И ИХ ЧАСТИ
67           ОБРАБОТАННЫЕ ПЕРЬЯ И ПУХ И ИЗДЕЛИЯ           20
ИЗ НИХ; ИСКУССТВЕННЫЕ ЦВЕТЫ, ИЗДЕЛИЯ
ИЗ ЧЕЛОВЕЧЕСКОГО ВОЛОСА
68           ИЗДЕЛИЯ ИЗ КАМНЯ, ГИПСА, ЦЕМЕНТА,            15
АСБЕСТА, СЛЮДЫ ИЛИ АНАЛОГИЧНЫХ
МАТЕРИАЛОВ
69           КЕРАМИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ                         25
кроме:
6909         Посуда керамическая лабораторная,             5
химическая или для других
технических целей; керамические
желоба, чаны и аналогичные
резервуары, используемые в сельском
хозяйстве; керамические горшки, баки
(кувшины) и аналогичные изделия,
используемые для транспортировки или
упаковки товаров

ұзындығы 4,5 м-ден аспайтын, құйылма
болаттан жасалған түзу құбырлар
730511000-нан  Үзiлiп кетуiне (берiктiлiк шегi)        бажсыз
уақытша қарсылығы 565 МПа (яғни
57,6 кгс/мм2-ге сай келедi) және
мейлiнше тiк дәнекерленген, флюспен
доғалық дәнекерлеу әдiсiмен жасалған,
сыртқы диаметрi 530 мм және одан
асатын мұнай мен газ желiлерiнiң
және болаттың құбырлары 1
730511000-нан  Үзiлiп кетуiне (берiктiлiк шегi)        бажсыз
уақытша қарсылығы) 530 МПа (яғни
54 кгс/мм2-ге сай келедi) және одан
жоғары, металдың соғу тұтқырлығы
2,5 кгс. М/см2 және одан асатын,
сынақ температурасы -34 0С не одан
төмен, болаттан жасалған, тiк
дәнекерленген, флюспен доғалық
дәнекерлеу әдiсiмен iстелген, сыртқы
диаметрi 530 мм және одан асатын
мұнай мен газ желiлерiнiң және
болаттың құбырлары 1
730511000-нан  Ағуының шегi 290 МПа (яғни 29,6         бажсыз
кгс/мм2-ге сай келедi) және одан
жоғары, сыртқы диаметрi 530 мм және
одан асатын, құрамында күкiрттi
сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс iстеуге
арналған, тiк дәнекерленген, флюспен
доғалақ дәнекерлеу әдiсiмен жасалған
мұнай мен газ желiлерiнiң
құбырлары
1
730512000-нан  Үзiлiп кетуiне (берiктiк шегi) уақытша  бажсыз
қарсылығы 530 МПа (яғни 54 кгс/мм2-ге
сай келедi) және одан жоғары, тiк
дәнекерленген, жоғары жиiлiктi токпен
(ЖЖТ) электрлi қосылыс арқылы
дәнекерлеу әдiсiмен жасалған, сыртқы
диаметрi 406,4 мм, бiрақ 530 мм-ден
аспайтын мұнай мен газ желiлерiнiң
құбырлары 1
730520100      Мұнай мен газ скважиналарын қазуға      бажсыз
арналған, айналдыра салынатын, сыртқы
диаметрi 508 мм және одан асатын тiк
дәнекерленген құбырлар
730640910      Коррозияға төзiмдi (таттанбайтын)       бажсыз
болаттан жасалған, суыту жолымен
созылған және бастырылған (суық күйiнде
қысылған) дәнекерленген құбырлар
731210820,     Қанаттар мен сыртқы жабылмаған          5
731210840,     тростар
731210860,
731210880
731600000      Зәкiрлер, темiр табандар және қара      5
металдардан жасалған олардың
бөлiктерi
74             МЫС ПЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР       5
төмендегiлерден басқалары:
7403-тен       Тазартылған мыс
75             НИКЕЛЬ МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР   бажсыз
76             АЛЮМИНИЙ МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР бажсыз
78             ҚОРҒАСЫН МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР 5
төмендегiлерден басқалары:
780110000      Тазартылған қорғасын                    25
79             ЦИНК ПЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР     5
төмендегiлерден басқалары:
7901           Өңделмеген цинк                         25
80             ҚАЛАЙЫ МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР   5
81             ӨЗГЕ ДЕ БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАР, МЕТАЛЛ    15
КЕРАМИКАСЫ; ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР
төмендегiлерден басқалары:
811100         Қалдықтары мен сынықтарын қоса          бажсыз
алғандағы марганец пен оның бұйымдары
82             БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАРДАН ЖАСАЛАТЫН
АСПАПТАР, ПЫШАҚ БҰЙЫМДАРЫ, ҚАСЫҚТАР МЕН
ШАНЫШҚЫЛАР; БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАРДАН
ЖАСАЛАТЫН ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI

4,5 м*
из 730511000 Трубы для нефте- и газопроводов         беспошлинно
прямошовные, изготовленные методом
дуговой сварки под флюсом, внешним
диаметром 530 мм и более, из стали
с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 565 МПа (что
соответствует 57,6 кгс/мм2) и более 1*
из 730511000 Трубы для нефте- и газопроводов         беспошлинно
прямошовные, изготовленные методом
дуговой сварки под флюсом, внешним
диаметром 530 мм и более, из стали
с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 530 МПа (что
соответствует 54 кгс/мм2) и более и
ударной вязкостью металла 2,5 кгс/мм2
и более при температуре испытания -34 0С
и ниже 1*
из 730511000 Трубы для нефте- и газопроводов         беспошлинно
прямошовные, изготовленные методом
дуговой сварки под флюсом, внешним
диаметром 530 мм и более, из стали
с пределом текучести 290 МПа (что
соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше,
предназначенные для работы в среде,
содержащей сероводород (H2S) 1*
из 730512000 Трубы для нефте- и газопроводов         беспошлинно
прямошовные, изготовленные методом
электроконтактной сварки токами высокой
частоты (ТВЧ) внешним диаметром более
406,4 мм, но не более 530 мм, из стали
с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 530 МПа (что
соответствует 54 кгс/мм2) и более 1*
730520100    Трубы сварные прямошовные обсадные      беспошлинно
для бурения нефтяных и газовых скважин,
наружным диаметром 508 мм и более
730640910    Трубы холоднотянутые или холоднокатаные беспошлинно
(обжатые в холодном состоянии) сварные
из коррозионностойкой (нержавеющей) стали
731210820,   Канаты и тросы без покрытия                  5
731210840,
731210860,
731210880
731600000    Якоря, кошки и их части из черных металлов   5
74           МЕДЬ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕЕ                        5
кроме:
из 7403      Медь рафинированная*                        25
75           НИКЕЛЬ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                беспошлинно
76           АЛЮМИНИЙ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО              беспошлинно
78           СВИНЕЦ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                     5
кроме:
780110000    Свинец рафинированный                       25
79           ЦИНК И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                       5
кроме:
7901         Цинк необработанный                         25
80           ОЛОВО И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                      5
81           ПРОЧИЕ НЕДРАГОЦЕННЫЕ МЕТАЛЛЫ;               15
МЕТАЛЛОКЕРАМИКА; ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ
кроме:
811100       Марганец и изделия из него, включая     беспошлинно
отходы и лом
82           ИНСТРУМЕНТЫ, НОЖЕВЫЕ ИЗДЕЛИЯ, ЛОЖКИ
И ВИЛКИ ИЗ НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ; ИХ
ЧАСТИ ИЗ НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ

8201           Қол аспаптары: үшкiр және жалпақ        20
күректер, кетпендер, қайлалар,
тяпкалар, айырлар мен тырмалар;
балталар, шапқыштар мен сондай шабатын
құралдар; секторлардың барлық түрлерi;
шалғылар, орақтар, шөп шабатын пышақтар,
бақ қайшылары, ағаш жаруға арналған
сыналар мен ауыл шаруашылығында,
бағбаншылықта немесе орман
шаруашылығында пайдаланылатын басқа да
аспаптар
8202           Қол аралары (ножовкалар); барлық        5
түрдегi аралардың кесетiн табақтары
(көлденеңiнен кесуге арналған,
қолтықтарын кесiп шығуға арналған
не тiссiз табақтарын қоса алғанда)
8203           Егеулер, надфильдер, рашпильдер,        20
қысқаштар (тiстеуiктердi қоса алғанда),
жалпақауыздар, пассатиждер, пинцеттер,
шымшуырлар, металл кескiш қайшылар,
құбыр кескiш қондырғылар, болт кескiш
қайшылар, тесiп шыққыштар мен сондай
қол аспаптары
8204           Гайкалық қол кiлттерi (торсио-метрлердi 5
қоса алғандағы, бiрақ мойыншаларды
шығарып тастағандығы гайкалық кiлттер);
сабы бар немесе жоқ гайкалық кiлттердiң
ауыспалы бастары
8205           Қол аспаптары (алмаз әйнек кескiштердi  5
қоса алғанда), басқа жерде аты
аталмаған; үйiтетiн лампалар; тұздар,
қыспалар мен сондай бұйымдар,
станоктардың керек-жарақтарынан
басқалары; төстер, қолды ұста
көрiктерi, тiрек рамалары немесе қайшы
жетегi бар абразивтi дөңгелектер
820600000      8202-ден 8205-ке дейiнгi тауарлар       5
айқындамаларында сыныпталатын екi
немесе одан көп атаулар бойынша
бөлшек саудаға арналған
топтамалардағы аспаптар
8207           Механикалық жетегi бар немесе жоқ       5
станоктарға арналған ауыспалы қол
аспаптары (мысалы, басып қысу, резьба
кесу, бұрғылау, кеңейту, тiгу
фрезерлеу, токарлiк өңдеу не бұрап
кiргiзу үшiн), металды созып шыңдау
аспаптарын немесе топырақтарды
бұрғылау аспаптарын қоса алғанда
8207199000-нан Бұрғылау қашаулары
5
8208           Машиналар немесе механикалық қосымша    5
қондырғыларға арналған пышақтар мен
кескiш тiлгiштер
820900         Пластиналар, бөренешелер, ұштары мен    5
өзiнде орнатылмаған аспаптарға
арналған, металл керамикасынан
жасалған сондай бұйымдар
821000000      Механикалық массасы 10 кг-нан асатын    25
немесе аспайтын, тамақ пен сусын
даярлау, өңдеу мен беруге арналған
қол аспаптары
8211           8208 тауарлар айқындамаларында          20
сыныпталатын пышақтар мен оларға
арналған жүздерден басқа кесетiн
аратектес жүзi бар немесе жоқ (ағаш
кесуге арналған пышақтарды қоса
алғанда), пышақтар
8212           Ұсталар мен олардың жүздерi (жүздерге   25
арналған дайындамаларды қоса алғанда)
821300000      Қайшылар, киiм пiшушiнiң және соларға   25
ұқсас қайшылар мен олардың жүздерi
8214           Өзге де кесетiн бұйымдар (мәселен,
шаш қырқатын машиналар, ет шапқыштардың
арнайы пышақтары немесе арнайы асхана
пышақтары мен кертпе жасағыштары,
қағаз пышақтары); маникюр мен педикюр
топтамалары мен аспаптары (тырнақ
алғыштарды қоса алғанда)

8201         Инструмент ручной: лопаты штыковые и         20
совковые, мотыги, кирки, тяпки, вилы и
грабли; топоры, секачи и аналогичный
рубящий инструмент; секаторы всех видов;
косы, серпы, ножи для сенокосилок,
ножницы садовые, клинья для раскалывания
древесины и прочий инструмент,
используемый в сельском хозяйстве,
садоводстве или лесном хозяйстве
8202         Пилы ручные (ножовки); полотна для пил       5
всех типов (включая полотна для продольной
резки, для прорезывания пазов или
беззубые)
8203         Напильники, надфили, рашпили, клещи         20
(включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи,
пинцеты, щипчики, ножницы для резки
металла, устройства трубоотрезные,
ножницы болторезные, пробойники и
аналогичный ручной инструмент
8204         Ключи гаечные ручные (включая гаечные        5
ключи с торсио-метрами, но исключая
воротки); сменные головки для
гаечных ключей, с ручками или без них
8205         Инструмент ручной (включая алмазные           5
стеклорезы), в другом месте не
поименованный; лампы паяльные;
тиски, зажимы и аналогичные изделия,
кроме принадлежностей и частей станков;
наковальни, горны переносные, абразивные
круги с опорными рамами или ножным
приводом
820600000    Инструмент из двух или более товарных        5
позиций 8202 - 8205, в наборах,
предназначенных для розничной продажи
8207         Инструмент сменный ручной, с механическим    5
приводом или без него или для станков
(например, для прессования, штамповки,
нарезания резьбы, сверления, расточки,
прошивки, фрезерования, токарной
обработки или завинчивания), включая
инструмент для волочения или экструдирования
металла, инструмент для бурения скальных
пород или грунтов
из 8207199000 Буровые долота*                             5
8208         Ножи и режущие лезвия для машин              5
или механических приспособлений
820900       Пластины, бруски, наконечники и              5
аналогичные изделия для инструмента,
не установленные на нем, из
металлокерамики
82100000     Устройства ручные механические              25
массой 10 кг или менее для
приготовления, обработки или подачи
пищи и напитков
8211         Ножи с режущими лезвиями, пилообразными     20
или нет (включая ножи для обрезки
деревьев), кроме ножей, классифицируемых
в товарной позиции 8208, и лезвия для них
8212         Бритвы и лезвия для них (включая            25
заготовки для лезвий)
821300000    Ножницы портновские и аналогичные           25
ножницы и лезвия для них
8214         Изделия режущие прочие (например,           25
машинки для стрижки волос,
специальные ножи для мясников или
специальные кухонные ножи и сечки,
ножи для бумаги); маникюрные и
педикюрные наборы и инструменты
(включая пилки для ногтей)

8215           Қасықтар, шанышқылар, ожаулар,          25
кепсерлер, торт салатын қасықшалар,
балық, май пышақтары, қант шаққыштар
мен соларға ұқсас ас үй мен асхана
аспаптары
83             БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАРДАН ЖАСАЛАТЫН       25
ӨЗГЕ ДЕ БҰЙЫМДАР
84             ЯДРОЛЫҚ РЕАКТОРЛАР, ҚАЗАНДЫҚТАР,        бажсыз
ЖАБДЫҚТАР МЕН МЕХАНИКАЛЫҚ ҚҰРАЛДАР;
ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
төмендегiлерден басқалары:
8432-ден       Ауыл шаруашылығы машиналары
5
845019000      Кiр жуғыш машиналар, кiр сығатын        20
құрылғымен жабдықталған өзге де
тұрмыстық машиналарды қоса алғанда
845811200      Көп мақсатты токарлiк метал кесетiн     20
станоктар
848180         Басқа да арматуралар                    10
85             ЭЛЕКТР МАШИНАЛАРЫ МЕН ЖАБДЫҚТАРЫ,       бажсыз
ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI; ДЫБЫС ЖАЗАТЫН
ЖӘНЕ СӨЙЛЕЙТIН АППАРАТУРАЛАР;
ТЕЛЕДИДАР БЕЙНЕЛЕРI МЕН ДЫБЫСТАРЫН
ЖАЗАТЫН ЖӘНЕ ҚАЙТА ШЫҒАРАТЫН ҚҰРАЛДАР;
ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
850710810      Поршеньдi двигательдердi iске қосу      15
үшiн пайдаланылатын, массасы 5 кг-нан
асатын қорғасын аккумуляторлар
851650000      Шағын толқынды пештер                   20
851719900      Өзге де телефон аппараттары             10
8528           Радио хабарлары қабылдағыштарымен       10
немесе бейнелер мен дыбыстарды жазатын
және қайта шығаратын құралдармен
үйлестiрiлген немесе үйлестiрiлмеген,
теледидар байланысы үшiн арналған
қабылдау аппаратуралары;
бейнемониторлар мен бейнепроекторлар
86             ТЕМIРЖОЛ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЛОКОМОТИВТЕРI,  бажсыз
ЖЫЛЖЫМАЛЫ СОСТАВ ПЕН ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI;
ТЕМIРЖОЛ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЖЕЛIЛЕРIНЕ
АРНАЛҒАН ЖОЛ ЖАБДЫҚТАРЫ МЕН
ҚОНДЫРҒЫЛАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI;
БЕЛГI БЕРЕТIН МЕХАНИКАЛЫҚ (ЭЛЕКТР
МЕХАНИКАЛЫҚТАРЫН ҚОСА АЛҒАНДА)
ЖАБДЫҚТАРДЫҢ БАРЛЫҚ ТҮРЛЕРI
төмендегiлерден басқалары:
860900         Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрлерiмен  5
тасымалдауға арналған және арнайы
жабдықталған контейнерлер (сұйық
жүктердi тасымалдауға арналған
сыйымдылықтарды қоса алғанда)
87             ЖЕР ҮСТIНДЕГI КӨЛIК ҚҰРАЛДАРЫ, ТЕМIРЖОЛ
НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ҚҰРАМДАРЫНАН
БАСҚАЛАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI МЕН
ЖАБДЫҚТАРЫ
8701           Тракторлар (8709-тауарлар               5
айқындамасындағы тракторларды
қоспағанда)
төмендегiлерден басқалары:
870130000      Шынжыр табанды тракторлар               15
870190900      Өзге де тракторлар                      бажсыз
8702           Жүргiзушiнi қоса алғанда 10 немесе      бажсыз
одан көп адамды тасуға арналған
автомобильдер 2
8702-ден       Медициналық мақсаттарға арнайы          бажсыз
арналған автомобильдер 2,3
8702-ден       Жүргiзушiнi қоса алғанда 20 немесе      бажсыз
одан көп адамды тасуға арналған
автобустар 2

8215         Ложки, вилки, половники, шумовки,            25
лопаточки для тортов, ножи для
рыбы, масла, щипцы для сахара и
аналогичные кухонные или
столовые приборы
83           ПРОЧИЕ ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ     25
84           РЕАКТОРЫ ЯДЕРНЫЕ, КОТЛЫ, ОБОРУДОВАНИЕ И беспошлинно
МЕХАНИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА; ИХ ЧАСТИ
кроме:
из 8432      Машины сельскохозяйственные*                  5
845019000    Машины стиральные, бытовые, включая           20
машины, оснащенные отжимным устройством,
прочие
845811200    Станки токарные металлорежущие многоцелевые   20
848180       Арматура прочая                               10
85           ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ МАШИНЫ И ОБОРУДОВАНИЕ,    беспошлинно
ИХ ЧАСТИ; ЗВУКОЗАПИСЫВАЮЩАЯ И
ЗВУКОВОСПРОИЗВОДЯЩАЯ АППАРАТУРА;
АППАРАТУРА ДЛЯ ЗАПИСИ И ВОСПРОИЗВЕДЕНИЯ
ТЕЛЕВИЗИОННОГО ИЗОБРАЖЕНИЯ И ЗВУКА;
ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
850710810    Аккумуляторы свинцовые, используемые         15
для запуска поршневых двигателей,
массой более 5 кг, работающие с жидким
электролитом
851650000    Печи микроволновые                           20
851719900    Аппараты телефонные, прочие                  10
8528         Аппаратура приемная для телевизионной        10
связи, совмещенная или не совмещенная с
радиовещательным приемником или
аппаратурой, записывающей или
воспроизводящей звук или изображение;
видеомониторы и видеопроекторы
86           ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЕ ИЛИ ТРАМВАЙНЫЕ          беспошлинно
ЛОКОМОТИВЫ, ПОДВИЖНОЙ СОСТАВ И ИХ
ЧАСТИ; ПУТЕВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И
УСТРОЙСТВА ДЛЯ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОЙ ИЛИ
ТРАМВАЙНОЙ СЕТИ И ИХ ЧАСТИ;
МЕХАНИЧЕСКОЕ (ВКЛЮЧАЯ ЭЛЕКТРОМЕХАНИЧЕСКОЕ)
СИГНАЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ ВСЕХ
ВИДОВ
кроме:
860900       Контейнеры (включая емкости для              5
перевозки жидких грузов), специально
предназначенные и оборудованные для
перевозки одним или несколькими видами
транспорта
87           СРЕДСТВА НАЗЕМНОГО ТРАНСПОРТА, КРОМЕ
ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ИЛИ ТРАМВАЙНОГО
ПОДВИЖНОГО СОСТАВА, И ИХ ЧАСТИ И
ОБОРУДОВАНИЕ
8701         Тракторы (кроме тракторов товарной           5
позиции 8709)
кроме:
870130000    Тракторы гусеничные                         15
870190900    Тракторы прочие                         беспошлинно
8702         Автомобили, предназначенные для         беспошлинно
перевозки 10 человек или более,
включая водителя 2
из 8702      Автомобили, специально предназначенные  беспошлинно
для медицинских целей 2,3*
из 8702      Автобусы, предназначенные для перевозки беспошлинно
более 20 человек, включая водителя 2*

8703           Жеңiл автомобильдер мен өзге де         2, бiрақ
моторлы көлiк құралдары (медициналық    двигатель
мақсаттарға арнайы арналған             көлемiнiң
автомобильдердi қоспағанда) 2           1 текше.
см-не 0,1
ЭКЮ-ден кем
емес
8703-тен       Медициналық мақсаттарға арнайы          бажсыз
арналған автомобильдер 2,3
8704           Жүк автомобильдерi                      25
8705           Арнайы мақсаттардағы автомобильдер,     20
жолаушылар немесе жүктердi тасуда
пайдаланылатындарды қоспағанда
(мысалы, апаттық жөндеуге арналған жүк
автомобильдерi, автокрандар, өрт
сөндiру автомобильдерi,
автобетонараластырғыштар, жол
тазалайтын автомобильдер, су себетiн
және жуатын машиналар,
автошеберханалар, рентген қондырғылары
бар автомобильдер)
төмендегiлерден басқалары:
870510000      Автокрандар                             5
870530000      Өрт сөндiру автомобильдерi              бажсыз
870590900      Арнайы мақсаттағы өзге де               бажсыз
автомобильдер
870600         8701-8705-тауарлар айқындамаларындағы   5
автомобильдерге арналған двигательдердi
орнатылған шассилер
8707           8701-8705-тауарлар айқындамаларындағы   15
автомобильдерге арналған кузовтар
(кабиналарды қоса алғанда)
8708           8701-8705-тауарлар айқындамаларындағы   бажсыз
автомобильдерi бөлiктерi мен жабдықтары
8709           Жүктердi шағын қашықтықтарға тасуға     20
арналған, заводтарда, қоймаларда,
порттарда немесе әуежайларда
пайдаланылатын жүк, өздiгiнен жүретiн,
көтергiш немесе тиегiш қондырғылармен
жабдықталмаған
көлiк құралдары; темiржол
платформаларында пайдаланылатын
тягачтар; жоғарыда аталған көлiк
құралдарының бөлшектерi
төмендегiлерден басқалары:
870919900      Өзге де жүк көлiк құралдары             10
871000000      Қару-жарағы бар немесе жоқ танкiлер     30
мен өзге де өздiгiнен жүретiн
бронемашиналар және олардың бөлшектерi
8711           Мотоциклдер (мопедтердi қоса алғанда)   25
мен қосалқы двигательдi, дөңгелектi
арбасы бар немесе жоқ велосипедтер;
арбалар
871200         Екi дөңгелектi велосипедтердiң өзге     20
де түрлерi (үш дөңгелектi көлiктi
қоса алғанда), двигательсiз
8713           Двигательмен немесе басқа да қозғалу    бажсыз
тетiктерiмен жарақталған немесе
жарақталмаған мүгедектердiң арбалары
8714           8711-8713-тауар айқындамаларындағы    10
көлiк құралдарына бөлшектер мен
жабдықтар
төмендегiлерден басқалары:
871420000      Мүгедектердiң арбаларының бөлшектерi    бажсыз
мен жабдықтары
871500         Балалар арбалары мен олардың            5
бөлшектерi
8716           Тiркемелер мен жартылай тiркемелер;     20
басқа да өздiгiнен жүрмейтiн көлiк
құралдары; оларды бөлшектерi
төмендегiлерден басқалары:

8703         Автомобили легковые и прочие моторные   2, но не менее
транспортные средства (кроме            0.1 ЭКЮ за
автомобилей, специально предназначенных 1 куб.см объема
для медицинских целей) 2                двигателя
из 8703      Автомобили, специально предназначенные  беспошлинно
для медицинских целей 2,3*
8704         Автомобили грузовые                          25
8705         Автомобили специального назначения,          20
кроме используемых для перевозки
пассажиров или грузов (например,
автомобили грузовые для аварийного
ремонта, автокраны, пожарные автомобили,
автобетономешалки, автомобили для уборки
дорог, поливомоечные машины,
автомастерские, автомобили с
рентгеновскими установками)
кроме:
870510000    Автокраны                                    5
870530000    Автомобили пожарные                     беспошлинно
870590900    Автомобили специального назначения,     беспошлинно
прочие
870600       Шасси с установленными двигателями           5
для автомобилей товарных позиций
8701 - 8705
8707         Кузова (включая кабины) для                  15
автомобилей, товарных позиций
8701 - 8705
8708         Части и оборудование автомобилей,       беспошлинно
товарных позиций 8701 - 8705
8709         Транспортные средства грузовые,              20
самоходные, не оборудованные подъемными
или погрузочными устройствами,
используемые на заводах, складах, в
портах или аэропортах для перевозки
грузов на короткие расстояния; тягачи,
используемые на железнодорожных
платформах; части вышеназванных
транспортных средств
кроме:
870919900    Транспортные средства грузовые, прочие       10
871000000    Танки и прочие боевые самоходные             30
бронемашины, с вооружением или без
вооружения и их части
8711         Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды      25
с установленным вспомогательным двигателем,
с колясками или без них; коляски
871200       Велосипеды двухколесные и прочие виды        20
велосипедов (включая трехколесные
транспортные), без двигателя
8713         Коляски инвалидные, оснащенные или      беспошлинно
не оснащенные двигателем или другими
механизмами для передвижения
8714         Части и оборудование к транспортным          10
средствам товарных позиций 8711-8713
кроме:
871420000    Части и оборудование инвалидных колясок  беспошлинно
871500       Коляски детские и их части                    5
8716         Прицепы и полуприцепы; другие                20
несамоходные транспортные средства;
их части
кроме:

871620         Ауыл шаруашылығына арналған,            5
өздiгiнен тиейтiн немесе өздiгiнен
тиемейтiн тiркемелер мен жартылай
тiркемелер
871690         Тiркемелер мен жартылай тiркемелердiң   5
бөлшектерi
88             ҰШАТЫН АППАРАТТАР, ҒАРЫШ АППАРАТТАРЫ    бажсыз
ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI
89             КЕМЕЛЕР, ҚАЙЫҚТАР ЖӘНЕ БАСҚА ДА         30
ЖҮЗЕТIН ҚҰРАЛДАР
төмендегiлерден басқалары:
8901           Круиз, саяхат кемелерi, паромдар, жүк   5
кемелерi, баржалар мен жолаушылар мен
жүктер тасымалдауға арналған сондай
жүзетiн құралдар
890200         Балық аулайтын кемелер; жүзетiн         5
базалар мен балық өнiмдерiн ұқсату
мен консервiлеуге арналған өзге де
жүзетiн құралдар
890400         Буксирлер мен тартушы кемелер           5
төмендегiлерден басқалары:
890400990      Өзге де тартушы кемелер                 30
8905           Жүзетiн маяктар, өрт сөндiру кемелерi,  15
жердегi снарядтар, жүзетiн крандар
мен өзге де негiзгi қызмет бағыттарымен
салыстырғанда кеменiң жүру сапалары
екiншi дәрежелi болып саналатын
кемелер; жүзетiн доктар; жүзетiн
немесе су астында жұмыс iстейтiн
бұрғылайтын немесе пайдаланылатын
платформалар
төмендегiлерден басқалары:
890510         Жер снарядтары                          5
890520000      Жүзетiн немесе су астында жұмыс         30
iстейтiн бұрғылайтын немесе
пайдаланылатын платформалар
890600910,     Өзге де теңiз кемелерi, үрлемелi        5
890710000      салдар
90             ОПТИКАЛЫҚ, ФОТОГРАФИЯЛЫҚ,               15
КИНЕМАТОГРАФИЯЛЫҚ, ӨЛШЕЙТIН,
БАҚЫЛАЙТЫН, ПРЕЦИЗИЯЛЫҚ, МЕДИЦИНАЛЫҚ
НЕМЕСЕ ХИРУРГИЯЛЫҚ АСПАПТАР МЕН
АППАРАТУРАЛАР; ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI
МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
9001           Оптикалық талшықтар мен талшықтардың    20
оптикалық жгуттары; 8544-тауарлар
айқындамасында көрсетiлгеннен басқа
да оптикалық талшықтар кабельдерi;
поляризациялы материалдан жасалған
табақтар мен пластиналар; линзалар
(контактiлiлерiн қоса алғанда),
призмалар, айналар мен кез келген
материалдан жасалған өзге де оптикалық
түзетiлмеген элементтер, оптикалық
жағынан әйнектерi өңделмеген осындай
элементтердi қоспағанда
төмендегiлерден басқалары:
900110900-ден  Оптикалық талшықтар, басқалары
5
900130000      Контактiлi линзалар                    бажсыз
900140410      Көздiң көруiн түзетуге арналған,       бажсыз
әйнектен жасалған, екi жағы да
өңделген, бiр фокальдi линзалар
900140490      Көздiң көруiн түзетуге арналған,        бажсыз
әйнектен жасалған, екi жағы да
өңделген өзге де линзалар
900150410      Көздiң көруiн түзетуге арналған, басқа  бажсыз
да материалдардан жасалған, екi жағы
да өңделген, бiр фокальды линзалар
900150490      Көздiң көруiн түзетуге арналған,        бажсыз
басқа да материалдардан жасалған,
екi жағы да өңделген өзге де линзалар
9003           Көзiлдiрiктер, қорғаушы көзiлдiрiктер   бажсыз
немесе сондай оптикалық құралдарға
арналған оправалары мен арматурасы,
олардың бөлшектерi
төмендегiлерден басқалары:

871620       Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся       5
или несаморазгружающиеся для сельского
хозяйства
871690       Части прицепов и полуприцепов                 5
88           ЛЕТАТЕЛЬНЫЕ АППАРАТЫ, КОСМИЧЕСКИЕ       беспошлинно
АППАРАТЫ И ИХ ЧАСТИ
89           СУДА, ЛОДКИ И ДРУГИЕ ПЛАВУЧИЕ СРЕДСТВА       30
кроме:
8901         Суда круизные, экскурсионные, паромы,         5
грузовые суда, баржи и аналогичные
плавучие средства для перевозки
пассажиров или грузов
890200       Суда рыболовные; плавучие базы и прочие       5
плавучие средства для переработки и
консервирования рыбных продуктов
890400       Буксиры и суда-толкачи                        5
кроме:
890400990    Суда-толкачи, прочие                         30
8905         Плавучие маяки, пожарные суда,               15
земснаряды, плавучие краны и прочие суда,
для которых судоходные качества являются
второстепенными по сравнению с их основными
функциями; доки плавучие; плавучие или
работающие под водой буровые или
эксплуатационные платформы
кроме:
890510       Земснаряды                                    5
890520000    Плавучие или работающие под водой            30
буровые или эксплуатационные платформы
890600910,   Прочие суда морские, плоты надувные           5
890710000
90           ИНСТРУМЕНТЫ И АППАРАТЫ ОПТИЧЕСКИЕ,           15
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ, КИНЕМАТОГРАФИЧЕСКИЕ,
ИЗМЕРИТЕЛЬНЫЕ, КОНТРОЛЬНЫЕ, ПРЕЦИЗИОННЫЕ,
МЕДИЦИНСКИЕ ИЛИ ХИРУРГИЧЕСКИЕ; ИХ ЧАСТИ И
ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
9001         Волокна оптические и жгуты                   20
волоконно-оптические; кабели волоконно-
оптические прочие, кроме указанных в
товарной позиции 8544; листы и пластины
из поляризационного материала; линзы
(включая контактные), призмы, зеркала
и прочие оптические элементы из любого
материала, неоправленные, кроме таких
элементов из оптически не обработанного
стекла
кроме:
из 900110900 Волокна оптические, прочие*                   5
900130000    Линзы контактные                        беспошлинно
900140410    Линзы для очков из стекла для           беспошлинно
коррекции зрения, обработанные с
обеих сторон, однофокальные
900140490    Линзы для очков из стекла для           беспошлинно
коррекции зрения, обработанные с
обеих сторон, прочие
900150410    Линзы для очков из прочих материалов    беспошлинно
для коррекции зрения, обработанные
с обеих сторон, однофокальные
900150490    Линзы для очков из прочих материалов    беспошлинно
для коррекции зрения, обработанные с
обеих сторон, прочие
9003         Оправы и арматура для очков, защитных   беспошлинно
очков или аналогичных оптических
приборов и их части
кроме:

900319100      Аса бағалы металдан немесе бастырылған  35
аса бағалы металдан жасалған
оправалар мен арматура
9004           Өзге де көзiлдiрiктер, түзетушi,        бажсыз
қорғаушы көзiлдiрiктер немесе сондай
оптикалық құралдар
9005           Бинокльдер, монокулярлар, өзге де       20
оптикалық дүбiрлер мен олардың
арматурасы; өзге де астрономиялық
құралдар мен олардың тiректерi,
радиоастрономиялық құралдарды
қоспағанда
9006           Фотокамералар (кинокамераларды          20
қоспағанда); фотооталғыштар мен
оталғыш лампалар, 8539-тауарлар
айқындамасында көрсетiлген газ
разрядты лампаларды қоспағанда
төмендегiлерден басқалары:
900620000      Құжаттардың бейнелерiн                  5
микрофильмдерге, микрофиштерге
немесе басқа да микротасығыштарға
көшiретiн фотокамералар
900630000      Су астында түсiруге, аэрофототүсiруге,  бажсыз
iшкi ағзаларды медициналық немесе
хирургиялық тексеру үшiн түсiруге
арнайы арналған фотокамералар; сот
немесе криминалистика мақсаттарында
салыстыруды жүргiзуге мүмкiндiк
беретiн фотокамералар
900691000      Фотокамералардың бөлшектерi мен         5
керек-жарақтары
9007           Құрамында дыбыс жазатын немесе қайта    20
шығаратын қондырғылары бар немесе
жоқ киноаппараттар мен кинопраекторлар
төмендегiлерден басқалары:
900791000-     Кино проекторлар мен киноаппараттар     5
900792000      үшiн қажеттi заттар және бөлшектер
9008           Бейне проекторлары,                     20
киноматографиялықтан басқа;
фотоүлкейткiштер мен бейнелердi
кiшiрейтiп көрсететiн құралдар
(кинематографиялықтан басқа)
төмендегiлерден басқалары:
900890000      Бөлшектерi мен керек-жарақтары          5
9009           Оптикалық жүйедегi немесе контактiлi    5
үлгiдегi фотокөшiру машиналары мен
термокөшiру машиналары
9010           Басқа жерде аттары аталмаған фото       5
және кинозертханаларына арналған
аппаратуралар мен жабдықтар (сезiмтал
жартылай өткiзетiн материалдарға
түсiру немесе нобай бейнелерiн салуға
арналған құралдарды қоса алғанда);
негатоскоптар; проекциялық экрандар
9011           Оптикалық күрделi микроскоптар,         бажсыз
микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге
немесе микропроекциялауға арналған
микроскоптарды қоса алғанда
9012           Оптикалық қоспағандағы микроскоптар;    бажсыз
дифракциялық аппараттар
9013           Басқа да тауарлар айқындамасында дәл    5
сипатталған бұйымдарды қоспағандағы
сұйық кристалдардағы қондырғылар,
лазерлер, лазерлiк диодтарын
қоспағандағы; басқа жерде аттары
аталмаған өзге де оптикалық құралдар
мен аспаптар
9014           Бағыт анықтайтын компастар; өзге де     5
навигациялық құралдар мен аспаптар

900319100    Оправы и арматура из драгоценного            35
металла или катаного драгоценного
металла
9004         Очки, защитные очки и аналогичные       беспошлинно
оптические приборы, корректирующие,
защитные или прочие
9005         Бинокли, монокуляры, прочие оптические       20
трубы и их арматура; прочие
астрономические приборы и опоры для
них, кроме радиоастрономических приборов
9006         Фотокамеры (кроме кинокамер);                20
фотовспышки и лампы-вспышки, кроме
газоразрядных ламп товарной позиции 8539
кроме:
900620000    Фотокамеры типа используемых для              5
переноса изображения документов на
микрофильмы, микрофиши или другие
микроносители
900630000    Фотокамеры, специально предназначенные  беспошлинно
для подводной съемки, аэрофотосъемки или
для медицинского или хирургического
обследования внутренних органов; камеры,
позволяющие проводить сличение, для
судебных или криминалистических целей
900691000    Части и принадлежности для фотокамер         5
9007         Киноаппараты и кинопроекторы,               20
содержащие или не содержащие
звукозаписывающие или звуковоспроизводящие
устройства
кроме:
900791000-   Части и принадлежности для киноаппаратов     5
900792000    и для кинопроекторов
9008         Проекторы изображений, кроме                20
кинематографических; фотоувеличители
и оборудование для проецирования
изображений с уменьшением (кроме
кинематографического)
кроме:
900890000    Части и принадлежности                       5
9009         Фотокопировальные машины с оптической        5
системой или контактного типа и
термокопировальные машины
9010         Аппаратура и оборудование для фото-          5
и кинолабораторий (включая аппаратуру
для проецирования или нанесения
изображений схем на сенсибилизированные
полупроводниковые материалы), в другом
месте данной группы не поименованные
негатоскопы; экраны проекционные
9011         Микроскопы оптические сложные, включая  беспошлинно
микроскопы для микрофотосъемки,
микрокиносъемки или микропроецирования
9012         Микроскопы, кроме оптических; аппараты  беспошлинно
дифракционные
9013         Устройства на жидких кристаллах, кроме       5
изделий, более точно описанных в
других товарных позициях; лазеры,
кроме лазерных диодов; приборы и
инструменты оптические прочие, в другом
месте данной группы не поименованные
9014         Компасы для определения направления;         5
навигационные приборы и инструменты
прочие

9015           Топографиялық (фотограмметриялықты      5
қоса алғанда), гидрографиялық,
океанографиялық, гидрологиялық,
метеорологиялық немесе геофизикалық
құралдар мен аспаптар, компастарды
қоспағанда; қашықтық өлшегiштер
901600         Сезiмталдығы 0,05г. немесе одан         20
жоғары, түрлi өлшеу тастары бар
немесе жоқ таразылар
9018           Сцинтиграфиялық аппаратураны            бажсыз
медицинада хирургияда, стоматологияда
және мал дәрiгерлiгiнде қолданылатын
құралдар мен аспаптар, басқа да көздi
тексеруге арналған электро медициналық
және басқа аппаратуралар мен көздiң
қарашығын тексеруге арналған жабдықтар
төмендегiлерден басқалары:
901820000-нан  Солярии
10
9019           Механотерапия үшiн аппаратура; дене     бажсыз
үзетiн аппаратура; кәсiби жарамдылықты
психологиялық жағынан тексеретiн
аппаратура; озонды, оттегi мен
аэрозольды терапия, жасанды демалдыруға
арналған аппаратура немесе басқа да
терапевтикалық демалдыру аппаратурасы
901910900-ден  Суда дене үзуге арналған сеңдер мен     10
душ кабиналары
902000         Басқа да демалдыру аппаратурасы мен     бажсыз
газ маскалары, қорғау маскаларын
қоспағанда, механикалық тетiктер мен
ауыспалы фильтрлерсiз
9021           Ортопедиялық құралдар, костыльдердi,    бажсыз
хирургиялық белдiктер мен бандаждарды
қоса алғанда; дене сынықтарын емдеуге
арналған шиналар мен өзге де құралдар;
дененiң жасанды бөлiктерi, еститiн
аппараттар мен адамның өзiмен бiрге
алып жүретiн немесе денеге салынатын,
дамымаған ағзаны немесе оның
жоғалғанын өтеу мақсатындағы өзге де
құралдар
9022           Рентген, альфа-, бета-, және гамма-     бажсыз
сәулелерiн пайдалануға негiзделген,
медициналық, хирургиялық,
стамотологиялық немесе ветеринариялық
мақсаттарда пайдалануға арналған
немесе арналмаған аппаратура,
рентгенографиялық немесе
радиотерапевтикалық аппаратураны,
рентген трубкалары немесе өзге де
рентген сәулелерiнiң генераторлары,
жоғары кернеулi генераторларды қоса
алғанда, қалқандар мен басқару
пульттерi, экрандар, тексеру мен
емдеуге арналған үстелдер, креслолар
мен сондай бұйымдар
902300         Көрсету мақсаттарына арналған басқа     5
мақсаттарға пайдалануға жарамсыз
аспаптар, аппаратуралар және модельдер
(мысалы, оқыту немесе экспонациялау
кезiнде)
9024           Материалдардың қаттылығын,              5
берiктiлiгiн, созылу мен қысуды немесе
басқа да механикалық қасиеттерiн
сынауға арналған машиналар мен
аспаптар (мысалы, металдардың, ағаштың,
тоқыма материалдарының, қағаздың,
пластмассаның)
9025           Сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн   5
ареометрлер мен сондай аппараттар,
жазатын немесе жазбайтын қондырғылары
бар немесе жоқ термометрлер,
пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер
және психрометрлер, осы аспаптар мен
аппаратуралардың кез келген
комбинациялары

9015         Приборы и инструменты топографические        5
(включая фотограмметрические),
гидрографические, океанографические,
гидрологические, метеорологические или
геофизические, кроме компасов; дальномеры
901600       Весы чувствительностью 0.05 г или более,     20
с разновесами или без них
9018         Приборы и устройства, применяемые в     беспошлинно
медицине, хирургии, стоматологии или
ветеринарии, включая сцинтиграфическую
аппаратуру, аппаратура электромедицинская
прочая и приборы для исследования зрения
кроме:
Из 901820000 Солярии*                                     10
9019         Аппаратура для механотерапии; аппараты    беспошлинно
массажные; аппаратура для психологических
тестов на профессиональную пригодность;
аппаратура для озоновой, кислородной и
аэрозольной терапии, искусственного
дыхания или прочая терапевтическая
дыхательная аппаратура
из 901910900 Гидромассажные ванны и душевые кабины*       10
902000       Аппаратура дыхательная прочая и         беспошлинно
газовые маски, кроме защитных масок,
без механических деталей и сменных
фильтров
9021         Приспособления ортопедические, включая  беспошлинно
костыли, хирургические ремни и бандажи;
шины и прочие приспособления для лечения
переломов; части тела искусственные;
аппараты слуховые и прочие
приспособления, которые носятся на себе,
с собой или импланируются в тело для
компенсации недоразвития органа или
его утери
9022         Аппаратура, основанная на использовании   беспошлинно
рентгеновского, альфа-, бета-, или гамма-
излучений, предназначенная или не
предназначенная для медицинского,
хирургического, стоматологического или
ветеринарного использования, включая
аппаратуру рентгенографическую или
радиотерапевтическую, рентгеновские трубки
и прочие генераторы рентгеновского
излучения, генераторы высокого напряжения,
щиты и пульты управления, экраны, столы
для обследования или лечения, кресла и
аналогичные изделия
902300       Приборы, аппаратура и модели,                5
предназначенные для демонстрационных
целей (например, при обучении или
экспонировании), непригодные для
другого использования
9024         Машины и приборы для испытаний на            5
твердость, прочность, растяжение и
сжатие, эластичность или другие
механические свойства материалов
(например, металлов, древесины,
текстильных материалов, бумаги,
пластмасс)
9025         Ареометры и аналогичные приборы,             5
действующие при погружении в жидкость,
термометры, пирометры, барометры,
гигрометры и психрометры с записывающим
устройством или без записывающего
устройства, любые комбинации этих приборов

9026           Сұйықтардың немесе газдың жұмсалуын,    10
деңгейiн, қысымын немесе басқа да
айнымалы сипаттарын өлшеуге немесе
бақылауға арналған аспаптар мен
аппаратуралар (мысалы, жұмсалуды
өлшегiштер, деңгейiн көрсеткiштер,
манометрлер, жылу өлшегiштер), 9014,
9015, 9028 немесе 9032-тауарлар
айқындамаларындағы аспаптар мен
аппаратураларды қоспағанда
902610-нан     Құрамында күкiрттi сутегi (Н2S) бар     5
ортада жұмыс iстеуге, сұйықтардың
жұмсалуын, деңгейiн өлшеуге немесе
бақылауға арналған аспаптар мен
аппаратуралар 1
9027           Физикалық немесе химиялық талдауға      10
арналған аспаптар мен аппаратуралар
(мысалы, поляриметрлер, рефактометрлер,
спектрометрлер, газ және түтiн
талдағыштар); тұтқырлықты, қуыстылықты,
кеңеюдi, бетiндегi тартылуды өлшеуге
арналған немесе сондай аспаптар мен
аппаратуралар; жылудың, дыбыстың
немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге
арналған аспаптар мен аппараттар
(экспонометрлердi қоса алғанда);
микротомдар
9028           Калибрленгендерiн қоса алғандағы        5
газды, сұйықты немесе электр
энергиясын беру мен өндiрудiң
есептегiштерi
төмендегiлерден басқалары:
902830110      Ауыспалы тоққа арналған бiр фазалы      10
электр энергиясының есептегiштерi
902890         Бөлшектерi мен керек-жарақтары          5
төмендегiлерден басқалары:
902890100      Электр энергиясы есептегiштерiнiң       30
бөлшектерi мен керек-жарақтары
9030           Осциллоскоптар, спектр талдағыштары,    бажсыз
электр шамаларын өлшеу мен бақылауға
арналған өзге де аспаптар мен
аппаратуралар, 9028-тауарлар
айқындамасындағы өлшеу аспаптарын
қоспағанда; альфа-, бета-, гамма-,
рентген, ғарыш немесе басқа да
ионизациялайтын сәуелелердi анықтау
мен өлшеуге арналған аспаптар мен
аппаратура
төмендегiлерден басқалары:
903020         Электронды-сәулелi осцилоллоскоптар     бажсыз
мен осциллографтар
903031         Жазатын құралдары жоқ әмбебап өлшеу     бажсыз
жабдықтары
903039         Токтың кернеуiн, күшiн, кедергiсi       бажсыз
мен қуатын өлшеуге немесе бақылауға
арналған, жазатын қондырғылары жоқ
аспаптар мен аппаратуралар
903039300-ден  Теледидар баптауға арналған             5
мамандандырылған электронды
құралдар
903090         Бөлшектерi мен керек-жарақтары          5
903180310-нан  Қуаттылығы 200 кВт-тан асатын           бажсыз
дизельдердi шығаруға арналған,
геометриялық шамаларды өлшеуге немесе
бақылауға арналған аспаптар,
керек-жарақтар және машиналар
9032           Автоматты реттеу немесе басқаруға       5
арналған құрал-жабдықтар мен
аппаратуралар
903300000      90-топтағы (басқа жерде аттары          5
аталмаған) машиналарға, приборларға,
аспаптарға немесе аппаратуралардың
бөлшектерi мен керек-жарақтары
903300000-нан  Медициналық құрал-жабдықтардың          бажсыз
бөлшектерi мен керек-жарақтары

9026         Приборы или аппаратура для измерения или     10
контроля расхода, уровня, давления или
других переменных характеристик жидкостей
или газов (например, расходомеры, указатели
уровня, манометры, тепломеры), кроме
приборов и аппаратуры, товарной позиции 9014,
9015, 9028 или 9032
из 902610    Приборы и аппаратура для измерения            5
или контроля расхода и уровня жидкостей,
предназначенные для работы в среде,
содержащей сероводород (H2S) 1*
9027         Приборы и аппаратура для физического          10
или химического анализа (например,
поляриметры, рефрактометры, спектрометры,
газо- и дымоанализаторы); приборы и
аппаратура для измерения или контроля
вязкости, пористости, расширения,
поверхностного натяжения или аналогичные;
приборы и аппараты для измерения
или контроля количества тепла, звука или
света (включая экспонометры); микротомы
9028         Счетчики подачи или производства газа,        5
жидкости или электроэнергии, включая
калибрующие
кроме:
902830110    Счетчики электроэнергии для переменного      10
тока однофазные
902890       Части и принадлежности                        5
кроме:
902890100    Части и принадлежности для счетчиков         30
электроэнергии
9030         Осциллоскопы, анализаторы спектра,      беспошлинно
прочие приборы и аппаратура для
измерения или контроля электрических
величин, кроме измерительных приборов
товарной позиции 9028; приборы и
аппаратура для обнаружения или измерения
альфа-, бета,- гамма-, рентгеновского,
космического или прочих ионизирующих
излучений
кроме:
903020       Осцилоллоскопы и осциллографы           беспошлинно
электронно-лучевые
903031       Приборы измерительные универсальные,    беспошлинно
без записывающего устройства
903039       Приборы и аппаратура для измерения      беспошлинно
или контроля напряжения, силы тока,
сопротивления или мощности, без
записывающего устройства, прочие
из 903039300 Приборы специализированные                   5
электронные для настройки телевизоров*
903090       Части и принадлежности                       5
из 903180310 Приборы, приспособления и машины        беспошлинно
для измерения или контроля
геометрических величин, используемые
для производства дизелей мощностью
свыше 200 кВт*
9032         Приборы и аппаратура для автоматического     5
регулирования или управления
903300000    Части и принадлежности (в другом месте       5
данной группы не поименованные) к машинам,
приборам, инструментам или аппаратуре
группы 90
из 903300000 Части и принадлежности к медицинскому   беспошлинно
оборудованию*

91             БАРЛЫҚ ТҮРДЕГI САҒАТТАР МЕН ОЛАРДЫҢ     20
БӨЛIКТЕРI
төмендегiлерден басқалары:
9101           Қол, қалта сағаттары, өзiмен бiрге      30, бiрақ
алып жүруге арналған өзге де сағаттар,  1 данасына
секундомерлердi қоса алғанда, аса       6 ЭКЮ-ден
бағалы металдардан немесе аса бағалы    кем емес
жылтыратылған металдардан жасалған
корпусы бар
9102           Қол, қалта сағаттары, өзiмен бiрге      20, бiрақ
алып жүруге арналған өзге де сағаттар,  1 данасына
секундомерлердi қоса алғанда,           3 ЭКЮ-ден
9101-тауарлар айқындамасында            кем емес
көрсетiлгендердi қоспағанда
9103           9104 тауарлар айқындамасындағы          20, бiрақ
сағаттардан басқа, өзiмен алып жүруге   1 данасына
немесе тағып жүруге арналған сағат      3 ЭКЮ-ден
тетiктерiнен жасалған, өзiмен алып      кем емес
жүруге немесе тағуға арналмаған
сағаттар
9105           Тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге  20, бiрақ
арналмаған сағаттар, басқалары          1 данасына
3 ЭКЮ-ден
кем емес
өзге де
9111           Өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған     10
сағаттардың корпустары, олардың
бөлшектерi
төмендегiлерден басқалары:
911110000      Аса бағалы металдардан немесе аса       25
бағалы жылтыратылған металдардан
жасалған корпусы бар, өзiмен бiрге
алып жүруге арналған сағаттар
9112           Өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған     15
сағаттардың корпустары мен осы топтың
басқа бұйымдарының сондай корпустары
және олардың бөлшектерi
911310100      Аса бағалы металдардан жасалған,        30
өзiмен бiрге алып жүруге арналған
сағаттардың белдiктерi, таспалары
мен сағат бiлезiктерi және олардың
бөлшектерi
9114           Барлық түрлi сағаттардың бөлшектерi,    20
басқалар
92             МУЗЫКА АСПАПТАРЫ; ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI    5
МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
920110         Пианино                                 15
9207           Электрдiң көмегiмен дыбысы              15
күшейтiлетiн немесе күшейтiлуге
тиiстi музыка аспаптары
[электр-музыкалыаспаптары] (мысалы,
органдар, гитаралар, аккордеондар)
93             ҚАРУ-ЖАРАҚ ПЕН ОҚ-ДӘРIЛЕР; ОЛАРДЫҢ      30
БӨЛШЕКТЕРI МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
94             ЖИҺАЗ; ТӨСЕККЕ КЕРЕК-ЖАРАҚТАР,          30
МАТРАЦТЫ, МАТРАЦТЫҚ НЕГIЗДЕР, ДИВАН
ЖАСТЫҚТАРЫ МЕН ЖИҺАЗДЫҢ СОНДАЙ
ЖАСТЫҚҚА КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ; ШАМДАР МЕН
БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ АТАЛМАҒАН ЖАРАҚТАНДЫРУ
ҚҰРАЛДАРЫ; ЖАРАҚ КӨРСЕТКIШТЕРI, ТАБЛО
МЕН СОНДАЙ БҰЙЫМДАР; ҚҰРАСТЫРМАЛЫ
ҚҰРЫЛЫС КОНСТРУКЦИЯЛАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
9401           Төсекке айналатын немесе айналмайтын,    35
отыруға арналған жиhаз (9402-тауарлар
айқындамасында көрсетiлгендердi
қоспағанда), олардың бөлшектерi
9402           Медициналық, хирургиялық,               бажсыз
стоматологиялық немесе мал дәрiгерлiк
жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер,
сырқаттарды қарайтын үстелдер,
механикалық құрал-жабдықтары бар
аурухана төсектерi, стоматологиялық
креслолар); айналатын, бұратын,
көтеретiн және қисайтатын құралдары
бар шаш алуға арналған немесе сондай
креслолар; жоғарыда аталған
бұйымдардың бөлшектерi
940190300-ден  Жиhаздың алдыңғы бөлiктерi
5

91           ЧАСЫ ВСЕХ ВИДОВ И ИХ ЧАСТИ                   20
кроме:
9101         Часы наручные, карманные и прочие,      30, но не менее
предназначенные для ношения на себе     6 ЭКЮ за 1 шт.
или с собой, включая секундомеры, с
корпусом, изготовленным из драгоценных
металлов или из металлов, плакированных
драгоценными металлами
9102         Часы наручные, карманные и прочие,      20, но не менее
предназначенные для ношения на себе или 3 ЭКЮ за 1 шт.
с собой, включая секундомеры, кроме
указанных в товарной позиции 9101
9103         Часы, не предназначенные для ношения    20, но не менее
с собой или на себе, с часовыми         3 ЭКЮ за 1 шт.
механизмами для часов, предназначенных
с собой или на себе, кроме часов
товарной позиции 9104
9105         Часы, не предназначенные для ношения    20, но не менее
на себе или с собой, прочие             3 ЭКЮ за 1 шт.
9111         Корпуса для часов, предназначенных           10
для ношения с собой или на себе, и их
части
кроме:
911110000    Корпуса для часов, предназначенных           25
для ношения с собой или на себе, из
драгоценного металла или металла
,
плакированного драгоценным металлом
9112         Корпуса для часов, не предназначенных        15
для ношения на себе или с собой, и
аналогичные корпуса для прочих изделий
данной группы и их части
911310100    Ремешки, ленты и браслеты для часов,         30
предназначенных для ношения на себе
или с собой, и их части, из
драгоценного металла
9114         Части часов всех видов, прочие               20
92           ИНСТРУМЕНТЫ МУЗЫКАЛЬНЫЕ; ИХ ЧАСТИ И           5
ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
920110       Пианино                                      15
9207         Музыкальные инструменты, у которых           15
звук производится или должен быть
усилен с помощью электричества
[электромузыкальныеинструменты]
(например, органы, гитары, аккордеоны)
93           ОРУЖИЕ И БОЕПРИПАСЫ; ИХ ЧАСТИ И              30
ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
94           МЕБЕЛЬ; ПОСТЕЛЬНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ,           30
МАТРАЦЫ, МАТРАЦНЫЕ ОСНОВЫ, ДИВАННЫЕ
ПОДУШКИ И АНАЛОГИЧНЫЕ НАБИВНЫЕ
ПРИНАДЛЕЖНОСТИ МЕБЕЛИ; ЛАМПЫ И
ОСВЕТИТЕЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ, В ДРУГОМ
МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ; СВЕТОВЫЕ
УКАЗАТЕЛИ, ТАБЛО И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ;
СБОРНЫЕ СТРОИТЕЛЬНЫЕ КОНСТРУКЦИИ
кроме:
9401         Мебель для сидения (кроме указанной в        35
товарной позиции 9402), трансформируемая
или не трансформируемая в кровати,
и ее части
9402         Мебель медицинская, хирургическая,      беспошлинно
стоматологическая или ветеринарная
(например, операционные столы, столы для
осмотра, больничные койки с механическими
приспособлениями, стоматологические кресла);
парикмахерские и аналогичные кресла с
приспособлениями для вращения, поворота,
подъема и наклона, части вышеупомянутых
изделий
из 940190300,Фасадные части мебели*                       5

940190800,
940390,
940390100,
940390300
940390900
95             ОЙЫНШЫҚТАР, ОЙЫНДАР ЖӘНЕ СПОРТ          15
ЖАБДЫҚТАРЫ; ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI МЕН
КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
төмендегiлерден басқалары:
9504           Аттракциондарға арналған тауарлар,      30
пинбол, бильярд ойындарына арналған
үстелдердi қоса алғандағы үстел
үстiндегi немесе бөлмелiк ойындар,
казиноға арналған арнайы үстелдер,
кегельбанға арналған автоматты
құрал-жабдықтар
төмендегiлерден басқалары:
950440000      Ойын карталары                          80
950490         Көңiл көтеру ойындарына арналған        5
бұйымдар
950490900-ден  Казиноға арналған арнайы үстелдер       80
мен бұйымдар
950490900-ден  Электронды ойындар
20
9507           Балық аулайтын қармақтар, iлмектер мен  10
қармақ бауды пайдалану арқылы балық
аулауға арналған өзге де балық аулауға
арналған iшегi бар құралдар; балық
аулайтын торлар, көбелек аулайтын
торлар мен сондай торлар; құс
пiшiндерi түрiндегi
жемдер (9208 мен 9705-тауарлар
айқындамаларында көрсетiлгендердi
қоспағанда) және өзге аң аулау мен
атуға арналған құрал-жабдықтар
950800000      Карусельдер, әткеншектер, тирлер мен    10
өзге де аттракциондар; жылжымалы
цирктер, жылжымалы аң ұсталатын
жерлер мен жылжымалы театрлар
96             ТҮРЛI ДАЯР БҰЙЫМДАР                     20
төмендегiлерден басқалары:
960810300      Аса бағалы металдардан немесе           35
бастырылған аса бағалы металдардан
жасалған, корпусы немесе қалпағы бар
жазатын шариктi қаламдар
960839100      Сиялы автоқаламдар, стилографтар мен    35
аса бағалы металдардан не бастырылған
аса бағалы металдардан жасалған,
корпусы немесе қалпағы бар жазатын
өзге де қаламдар (тушқа арналған
сызу қаламсаптарын қоспағанда)
9612           Сия сiңдiрiлген немесе өзге әдiспен     5
өңделген, iз көшiрмелерiн алуға
арналған, катушкалардағы,
кассеттердегi немесе оларсыз жазатын
машиналардың таспалары немесе сондай
таспалар; сия сiңдiрiлмеген, немесе
сiңдiрiлмеген, қораптардағы немесе
оларсыз штемпель жастықшалары
97             ӨНЕР ШЫҒАРМАЛАРЫ, КОЛЛЕКЦИЯ ЗАТТАРЫ     бажсыз
МЕН АНТИКВАРИАТ
________________________________________________________________
Ескерту.
. Тауарлардың номенклатурасы тауарлардың кодымен
де, атауымен де айқындалады.
1. Белгiленген температура жағдайында және күкiрт сутегi (H2S) бар ортада жұмыс iстеу үшiн техникалық параметрлер мен мақсаттар машиналар мен жабдықтар үшiн - төлқұжатта, құбырлар үшiн - завод сынақтарының сертификатында тиiстi жазбалармен расталуы тиiс.
2. Жасалған сәтiнен бастап 10 жыл өткен көлiк құралдарын әкелу
кезiнде жүрiп өту мөлшерiне қарамастан көлiк құралының кеден құнының
15 процентi мөлшерiнде кеден бажы төленедi.

940190800,
940390,
940390100,
940390300,
940390900
95           ИГРУШКИ, ИГРЫ И СПОРТИВНЫЙ ИНВЕНТАРЬ;        15
ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
9504         Товары для аттракционов, настольные          30
или комнатные игры, включая столы для
игры в пинбол, бильярды, специальные
столы для казино и автоматическое
оборудование для кегельбана
кроме:
950440000    Карты игральные                              80
950490       Изделия для увеселительных игр, прочие        5
из 950490900 Специальные столы и изделия для казино*      80
из 950490900 Игры электронные*                            20
9507         Удочки рыболовные, крючки и прочие           10
снасти для рыбной ловли с использованием
лесы; сети рыболовные, сети для мотылей и
аналогичные сети; приманки в виде муляжей
птиц (кроме указанных в товарной позиции
9208 или 9705) и прочие принадлежности для
охоты или стрельбы
950800000    Карусели, качели, тиры и прочие аттракционы; 10
цирки передвижные, зверинцы передвижные и
театры передвижные
96           РАЗНЫЕ ГОТОВЫЕ ИЗДЕЛИЯ                       20
кроме:
960810300    Ручки шариковые, прочие с корпусом           35
или колпачком из драгоценного
металла или катаного драгоценного
металла
960839100    Авторучки чернильные, стилографы и           35
ручки прочие (кроме ручек чертежных
для туши) с корпусом или колпачком
из драгоценного металла или катаного
драгоценного металла
9612         Ленты для пишущих машинок или                 5
аналогичные ленты, пропитанные
чернилами или обработанные иным
способом, предназначенные для получения
отпечатков, в катушках, кассетах или без
них; подушки штемпельные, пропитанные
или не пропитанные чернилами, в
коробках или без коробок
97           ПРОИЗВЕДЕНИЯ ИСКУССТВА, ПРЕДМЕТЫ        беспошлинно
КОЛЛЕКЦИОНИРОВАНИЯ И АНТИКВАРИАТ
--------------------------------------------------------------------
* Сноска. Номенклатура товаров определяется как кодом, так и
наименованием товаров.
1. Технические параметры и назначение для работы при установленных температурах и среде, содержащей сероводород (Н2S), должны быть подтверждены соответствующей записью: для машин и оборудования - в паспорте, для труб - в сертификате заводских испытаний.
2. При ввозе транспортных средств, с момента изготовления которых прошло более 10 лет, независимо от величины пробега, уплачивается таможенная пошлина в размере 15 процентов от таможенной стоимости транспортного средства.

3. Медицина мақсаты үшiн арнайы арналған автомобиль науқасты
тасымалдауға арналған носилкалармен, оны медициналық
аппаратурасымен, бекiту үшiн арналған құралдармен жарақталуы тиiс,
арнайы таным белгiлерi мен тиiстi дыбыстық және жарықтық беретiн
құралдары болуы, сондай-ақ науқасты онда орнатылған медициналық
носилкалармен тасымалдауға мүмкiндiгi болуы керек.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 маусымдағы
N 960 қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы аумағына әкелу кезiнде
преференциальдық режим қолданылмайтын тауарлардың
ТIЗБЕСI
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН бойынша        |           Тауарлардың атауы
тауарлардың коды      |
___________________________________________________________________
1            |                   2
___________________________________________________________________
0301,                Бекiре және албырт балықтар, бекiре және
0302,                албырт балықтардың уылдырығы, бекiре және
0304,                албырт балықтарының етi және уылдырығынан
0305,                әзiрленген жеңсiк тағамдар
1604-тен
2009                 Ашытылмаған немесе құрамында спирт
қоспалары жоқ, қант немесе басқа да
тәттiлендiрiлген заттар қосылған немесе
қосылмаған жидек шырындары мен көкөнiс
шырындары
2202                 Қант не басқа да тәттiлендiрiлген заттар
немесе хош иiстi заттар қосылған минералды,
газды суларды қоса алғандағы сулар және
2009-тауарлар айқындамасының жидек немесе
көкөнiс шырындарынан басқа өзге де
алкогольсiз сусындар
2203 00-ден          Сыра
2204-тен (220430 басқасы) Шараптар, шампань шараптары, шарап
2205, 2206 00             материалдары
2207,2208-ден             Спирттiң барлық түрлерi, күшейтiлген
сусындар, күшейтiлген шырындар мен
бальзамдар, арақ, ликер-арақ бұйымдары,
коньяктар
2402                 Темекi бұйымдары, құрамында темекi бар
(240290 000 басқасы) өзге де бұйымдар
271000270-           Автомобиль бензинi

3. Автомобиль, специально предназначенный для медицинских целей, должен быть оснащен носилками для транспортировки больного, медицинской аппаратурой, приспособлениями для ее крепления, иметь специальные опознавательные знаки и соответствующую звуковую и световую сигнализацию, а также иметь возможность транспортировать больного на устанавливаемых в нем медицинских носилках.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 июня 1997 г. N 960
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, на которые не распространяется
преференциальный режим при их ввозе
на территорию Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
Код товара по !                Наименование товара
ТН ВЭД     !
--------------------------------------------------------------------
1       !                          2
--------------------------------------------------------------------
Из 0301,       Осетровая и лососевая рыбы, икра осетровых и
0302,          лососевых рыб, деликатесы, приготовленные из
0304,          осетровых и лососевых рыб и икры*
0305,
1604
2009           Соки фруктовые и соки овощные, несброженные и не
содержащие добавок спирта, с добавлением или без
добавления сахара или других подслащивающих веществ
2202           Воды, включая минеральные и газированные, содержащие
добавки сахара или других подслащивающих или
ароматических веществ, и прочие безалкогольные
напитки, за исключением фруктовых или овощных соков
товарной позиции 2009
2203 00        Пиво
Из 2204        Вина, шампанские вина, виноматериалы*
(кроме 220430),
2205,
2206 00
Из 2207, 2208  Все виды спирта, крепленые напитки, крепленые соки
и бальзамы, водка, ликеро-водочные изделия, коньяки*
2402           Табачные изделия, прочие изделия, содержащие табак
(кроме
2402 90 000)
271000270-     Бензин автомобильный

271000360
271000610            Дизельдiк отын
271000690
30                   Фармацевтикалық өнiмдер
420310000-нан        Былғарыдан тiгiлген киiмдер
4301,                Иленген және иленбеген үлпер терiлер (көр
4302-ден             тышқанның, үй қоянының, иттiң, бұғының,
4303, 650692000      қойдың терiлерiн қоспағанда), пальтоларды,
жартылай пальтоларды, жакеттердi,
жамылғыларды қоса алғандағы таза үлперден
жасалған бұйымдар, үлперден (көр
тышқанның, үй қоянының, иттiң, бұғының,
қойдың терiлерiн қоспағанда, әрлеудi
қолдана отырып тiгiлген желбегейлер
620113, 620193000,   Тоқыма жасанды және синтетикалық
620213, 620293000,   талшықтардан ғана жасалған киiмдер мен
620312000, 620319300,   киiмдердiң керек-жарақтары
620323, 620329110,
620329180, 620333
620339110, 620339190,
620343, 630349110,
620349190, 620349310,
620349390, 620349500,
620413000, 620419100,
620423, 640429110,
620429180, 620433,
620439110, 630439190,
620443000, 620444000,
620453000, 620459100,
620463, 620469110,
620469180, 620469310,
620469390, 620469500,
620530000, 620640000
620719000,           Тек жасанды және синтетикалық талшықтардан
620722000-нан        ғана жасалған трусилер мен кальсондар
620792000, 620811000,
620822000, 620892,
620930000-нан
620990000-нан           Жасанды талшықтардан тiгiлген балалар
киiмдерi мен оларға керек-жарақтар
6210-нан                5602, 5603, 5906 немесе 5907-тауарлар
айқындамаларында сыныпталған жасанды
немесе синтетикалық материалдардан
дайындалған киiмдер
621111000-нан           Тек жасанды және синтетикалық талшықтардан
ғана жасалған шомылуға арналған костюмдер
және ерлер мен ұл балалардың плавкалары
621112000-нан,          Тек жасанды және синтетикалық талшықтардан
621133-тен,             ғана жасалған шомылуға арналған костюмдер
621143-тен              және әйелдер мен қыз балалардың
плавкалары
6212-ден                Тек жасанды және синтетикалық талшықтардан
ғана жасалған, трикотаж немесе трикотаж
емес бюстгальтерлер, белдiктер, корсеттер,
иыққа тартқыштар, тартып байлағыштар және
сондай бұйымдар
621390000,              Тек жасанды және синтетикалық талшықтардан
621430000,              ғана жасалған бет орамалдар

271000360
271000610-     Дизельное топливо
271000690
30             Фармацевтическая продукция
Из 420310000   Одежда из кожи*
Из 4301, 4302, Выделанные и невыделанные меховые шкурки
4303,          (кроме шкурок крота, кролика, собаки, оленя, овчины),
650692000      изделия  из натурального меха, включая пальто,
полупальто, жакеты, накидки с применением отделки
из меха (за исключением меха крота, кролика, собаки,
оленя, овчины)*
620113,        Одежда и принадлежности одежды текстильные,
620193000,     изготовленные только из искусственных и синтетических
620213,        волокон
620293000,
620312000,
620319300,
620323,
620329110,
620329180,
620333,
620339110,
620339190,
620343,
630349110,
620349190,
620349310,
620349390,
620349500,
620413000,
620419100,
620423,
640429110,
620429180,
620433,
620439110,
630439190,
620443000,
620444000,
620453000,
620459100,
620463,
620469110,
620469180,
620469310,
620469390,
620469500,
620530000,
620640000
Из 620719000,  Трусы и кальсоны, изготовленные только из
620722000,     искусственных и синтетических волокон
из 620792000,
620811000,
620822000,
620892,
620930000
Из 620990000   Детская одежда и принадлежности к ней, из
искусственных волокон*
Из 6210        Одежда, изготовленная только из искусственных
или синтетических материалов, классифицируемых в
товарных позициях 5602, 5603, 5906 или 5907*
Из 621111000   Купальные костюмы и плавки мужские и мальчиковые,
изготовленные только из искусственных или
синтетических волокон*
Из 621112000,  Купальные костюмы и плавки женские и для девочек,
621133,        изготовленные только из искусственных или
621143         синтетических волокон*
Из 6212        Бюстгальтеры, пояса, корсеты, подтяжки,
подвязки и аналогичные изделия и их части,
трикотажные или не трикотажные, изготовленные только
из искусственных или синтетических волокон*
Из 621390000,  Платки носовые, изготовленные только
621430000,     из искусственных или синтетических волокон*

621440000,
621520000-нан
621600000-нан           Тек жасанды немесе синтетикалық талшықтардан
ғана жасалған қолғаптар, биялайлар,
митенкалар
6217-ден                Жасанды немесе синтетикалық талшықтардан
ғана жасалған өзге де киiмдерге
керек-жарақтар; 6212-тауарлар
айқындамасында сыныпталғаннан басқа жасанды
немесе синтетикалық талшықтардан жасалған
киiмдерге тетiктер немесе керек-жарақтар
6491, 6402              Толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған аяқ
киiм, гетралар мен сондай бұйымдар,
толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан олардың
бөлшектерi
640411000-нан           Резеңкеден және синтетикалық полимерлiк
материалдардан жасалған спорттық, аяқ
киiм; толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған
тенниске, баскетболға, гимнастикаға,
жаттығуға арналған және сондай аяқ киiм
640419-дан              Толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған өзге
де аяқ киiмдер
640520910-нан           Толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған бөлмелiк
туфлилер мен өзге де үйде киiлетiн аяқ
киiмдер
640520990-нан           Толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған өзге
де аяқ киiмдер
640590100-ден           Толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған өзге
де аяқ киiмдер
640610900, 640620100,   Сiрiлерi мен қатты тетiктерiн қоспағанда,
640620900-ден           резеңкеден және синтетикалық полимерлiк,
материалдардан жасалған аяқ-киiмдердiң
үстiңгi материалдары мен бөлiктерi
640699-дан              Толықтай резеңкеден және синтетикалық
полимерлiк материалдардан жасалған
аяқ-киiмдердiң үстiңгi материалдары,
салынатын ұлтарақтары мен ауысымды
тетiктерi, гетралар, гамаштар және сондай
бұйымдар мен олардың бөлiктерi
701321, 701331-ден      Қорғасынды хрустальдан жасалған бұйымдар
701391, 940510500       қорғасынды хрустальдан жасалған
жарақтандыру құралдары
7113, 710239000,        Алтыннан, платинадан немесе күмiстен
7114, 7116-дан          жасалған зергерлiк бұйымдар
7117                    Бижутерия
84                      Реакторлар, ядролық, қазандықтар,
жабдықтар және механикалық қондырғылар;
олардың бөлшектерi
85                      Электр машиналары мен құрал-жабдықтары,
олардың бөлшектерi; дыбыс жазатын және
қайта шығаратын аппаратура, теледидар
бейнесi мен дыбысын жазатын және қайта
шығаратын аппаратура, олардың бөлшектерi
мен керек-жарақтары
8703                    Жолаушылар тасуда пайдаланылатын жеңiл
автомобильдер мен өзге де моторлы көлiк
құралдары (8702-тауарлар айқындамасындағы
автомобильдердi қоспағанда), жолаушылар
мен жүк тасымалдайтын автомобиль-фургондар
мен жарыс автомобильдерi
9101                    Секундомерлердi қоса алғандағы, бағалы
металдардан немесе бағалы жылтыратылған
металдардан жасалған корпусы бар қол, қалта
сағаттары, өзiмен бiрге алып жүруге
арналған өзге де сағаттар
9102                    Секундомерлердi қоса алғандағы қол, қалта
сағаттары өзiмен бiрге алып жүруге арналған
өзге де сағаттар, 9101-тауарлар
айқындамасында көрсетiлгеннен басқа
9103                    9104-тауарлар айқындамасында көрсетiлген
басқа, өзiмен бiрге алып жүруге арналған
сағаттардың тетiктерiмен бiрге, өзiмен
бiрге алып жүруге арналмаған сағаттар
910400                  Аспап тақтайларында орнатылатын және
автомобильдерге, ұшақтарға, ғарыш
аппараттары немесе кемелерiне арналған
сондай сағаттар
9105                    Өзiмен бiрге алып жүруге арналған өзге
де сағаттар
9106                    Тәулiк уақытын тiркейтiн аппаратура, уақыт
аралықтарын қандай да бiр әдiспен өлшеуге,
тiркеуге немесе белгiлеуге арналған
аппаратура, кез келген сағат тетiктерi
немесе синхронды двигателi бар (мәселен,
уақыт тiркегiштерi, уақыт жазатын
қондырғылары)
910700000               Кез келген түрдегi сағат тетiгi немесе
синхронды двигателi бар уақыт аударғыштар
9108                    Өзiмен бiрге алып жүруге арналған
сағаттардың тетiктерi, топталған және
жиналған
9109                    Өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған
сағаттардың тетiктерi, топталған және
жиналған
9110                    Топталған, жиналмаған, жиналған не iшiнара
жиналған сағаттардың тетiктерi (сағат
тетiктерiнiң топтамалары); топталмаған,
жиналмаған сағаттардың тетiктерi; алдын
ала өрескел жиналған сағаттардың тетiктерi;
9111                    Өзiмен бiрге алып жүруге арналған
сағаттардың корпустары, олардың бөлшектерi
9112                    Өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған
сағаттың корпустары мен осы топтың
басқа бұйымдарына арналған сондай
корпустар, олардың бөлшектерi
9113                    Өзiмен бiрге алып жүруге арналған
сағаттардың белдiктерi, таспалары мен
бiлезiктерi
9114                    Өзге де барлық түрдегi сағаттардың
тетiктерi

621440000,
621520000
Из 621600000   Перчатки, варежки, митенки, изготовленные только
из искусственных или синтетических волокон*
Из 6217        Принадлежности одежды прочие из искусственных
или синтетических волокон; детали одежды или
принадлежности одежды из искусственных
или синтетических волокон, кроме классифицируемых
в товарной позиции 6212*
6491, 6402     Обувь, гетры и аналогичные изделия, полностью
изготовленные из резины и синтетических полимерных
материалов; их части, полностью изготовленные из
резины и синтетических полимерных материалов
Из 640411000   Спортивная обувь из резины и синтетических
полимерных материалов; обувь для тенниса, баскетбола,
гимнастики, тренировочная и аналогичная обувь,
полностью изготовленная из резины и синтетических
полимерных материалов*
Из 640419      Обувь прочая, полностью изготовленная из резины и
синтетических полимерных материалов*
Из 640520910   Комнатные туфли и прочая домашняя обувь, полностью
изготовленные из резины и синтетических полимерных
материалов*
Из 640520990   Обувь прочая, полностью изготовленная из резины и
синтетических полимерных материалов*
Из 640590100   Обувь прочая, полностью изготовленная из резины и
синтетических полимерных материалов*
Из 640610900,  Верх обуви и его части, изготовленные из резины и
640620100,     синтетических полимерных материалов, за исключением
640620900      задников и жестких деталей*
Из 640699      Заготовки верха обуви, вкладные стельки и другие
сменные детали, гетры, гамаши и аналогичные изделия
и их части, изготовленные полностью из резины и
синтетических полимерных материалов*
Из 701321,      Изделия из свинцового хрусталя, осветительные приборы,
701331, 701391, изготовленные из свинцового хрусталя*
940510500
Из 7113,       Ювелирные изделия из эолота, платины или серебра*
710239000,
7114,7116
7117           Бижутерия
84             Реакторы, ядерные, котлы, оборудование и механические
устройства; их части
85             Электрические машины и оборудование, их части;
звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура,
аппаратура для записи и звука воспроизведения
телевизионного изображения и звука, их части и
принадлежности
8703           Автомобили легковые и прочие моторные транспортные
средства, предназначенные для перевозки людей (кроме
автомобилей товарной позиции  8702), включая
грузопассажирские  автомобили-фургоны и гоночные
автомобили
9101           Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные
для ношения на себе или с собой, включая секундомеры,
с корпусом, изготовленным из драгоценных металлов
или из металлов, плакированных драгоценными
металлами
9102           Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные
для ношения на себе или с собой, включая секундомеры,
кроме указанных в товарной позиции 9101
9103           Часы, не предназначенные для ношения с собой или
на себе, с часовыми механизмами для часов,
предназначенных для ношения на себе или с собой,
кроме часов товарной позиции 9104
910400         Часы, устанавливаемые на приборных досках, и
аналогичные часы для автомобилей, самолетов,
космических аппаратов или судов
9105           Часы, не предназначенные для ношения на себе или с
собой, прочие
9106           Аппаратура для регистрации времени суток, аппаратура
для изменения, регистрации и/или индикации каким-либо
способом интервалов времени, с любым часовым
механизмом или синхронным двигателем (например,
регистраторы времени, устройства записи времени)
91070000       Временные переключатели с часовым механизмом любого
вида или с синхронным двигателем
9108           Механизмы часовые для часов, предназначенных для
ношения с собой или на себе, укомплектованные и
собранные
9109           Механизмы для часов, не предназначенные для ношения
на себе или с собой, укомплектованные и собранные
9110           Механизмы часовые, укомплектованные, несобранные или
частично собранные (комплекты часовых механизмов);
механизмы часовые неукомплектованные, собранные;
механизмы часовые, предварительно грубособранные;
механизмы часовые, предварительно грубособранные
9111           Корпуса для часов, предназначенных для ношения с
собой или на себе, их части
9112           Корпуса для часов, не предназначенных для ношения
с собой или на себе, и аналогичные корпуса для
прочих изделий данной группы, и их части
9113           Ремешки, ленты и браслеты для часов,
предназначенных для ношения на себе или с собой,
и их части
9114           Детали часов всех видов, прочие

9303, 9304, 9305-тен    Оқпен және газбен ататын қарулар (мемлекет
мұқтажы үшiн сатылып алынатындардан
басқалары)
______________________________________________________________
Ескерту.
Тауарлардың номенклатурасы тауарлардың
кодымен де, атауымен де анықталады.

Из 9303, 9304, Огнестрельное и газовое оружие (кроме приобретаемого 9305 для нужд государственной власти)* --------------------------------------------------------------------
*Сноска. Номенклатура товаров определяются как кодом, так и наименованием товаров.