Қазақстан Республикасының Ганновердегi дүниежүзiлiк "ЭКСПО-2000" көрмесiне қатысуын ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 тамыз N 1211. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.08.31. N 816 қаулысымен. ~P980816
"Қазақстан Республикасының Ганновердегi дүниежүзiлiк "ЭКСПО-2000" көрмесiне қатысуы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 16 қаңтардағы N 57 қаулысын жүзеге асыру және республиканың көрмеге қатысуын ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Дүниежүзiлiк "ЭКСПО-2000" көрмесiне Қазақстанның экспозициясын дайындау жөнiндегi ұйымдастыру комитетi қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi ұйымдастыру комитетiмен бiрлесе отырып:
Дүниежүзiлік "ЭКСПО-2000" көрмесiне Қазақстанның экспозициясын дайындау жөнiндегi шаралар жоспары мен шығыстар сметасын әзiрлесiн және оны бекiтсiн;
ұлттық павильон үшiн республика экспозициясының басты тақырыбы белгiленсiн;
орталықтан алу жобаларының бағдарламасы үшiн "Адам-Табиғат-Технологиялар" тақырыбы бойынша жобаларды iрiктесiн;
көрме жұмысына қатысудың барлық кезеңiне мәдени және ойын-сауық бағдарламаларының тұжырымдамасын жасасын;
экспозициялардың мөлшерi мен қажеттi алаңын анықтасын.
3. "Атакент" "Қазақстан iскерлiк ынтымақтастық орталығы" акционерлiк қоғамына "ЭКСПО-2000" көрмесiне республиканың экспозициясын дайындау үшiн Атқарушы дирекция құру ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесе отырып, Қазақстанның аталған iс-шараға қатысуына байланысты "Атакент" акционерлiк қоғамы жанындағы Атқарушы дирекцияның қызметiн қаржыландыруға шарт жасассын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi ұсынған шығыстар сметасына сәйкес 1998 жылдан бастап дүниежүзiлiк "ЭКСПО-2000" көрмесiне республиканың Экспозициясын дайындау үшiн қаржыландыру тетiгiн айқындасын және жыл сайын қажеттi қаражаттың бөлiнуiн көздесiн.
6. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi ұйымдастыру комитетiмен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметiне тоқсан сайын осы қаулының жүзеге асырылу барысы туралы ақпарат ұсынып отырсын.
7. "Қазақстан Республикасының Ганновердегi дүниежүзiлiк "ЭКСПО-2000" көрмесiне қатысуы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 16 қаңтардағы N 57 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 4, 19-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
2-тармақтағы "Өнеркәсiп және сауда министрлiгi" деген сөздер "Экономика және сауда министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;

О мероприятиях по организации участия Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в Ганновере
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1997 г. N 1211. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 августа 1998 г. N 816 ~P980816
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 16 января 1996 г. N 57 "Об участии Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в Ганновере" и организации участия республики в выставке Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать организационный комитет по подготовке экспозиции Казахстана на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в составе согласно приложению.
2. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан совместно с организационным комитетом:
подготовить и утвердить план мероприятий и смету расходов по подготовке экспозиции Казахстана на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000";
определить главную тему экспозиции республики для национального павильона;
произвести отбор проектов по теме "Человечество-Природа-Технологии" для программы децентрализованных проектов;
выработать концепцию культурной и развлекательной программы на весь период участия в работе выставки;
определить размеры экспозиций и необходимую площадь.
3. Рекомендовать акционерному обществу "Казахстанский центр делового сотрудничества "Атакент" создать Исполнительную дирекцию для подготовки экспозиции республики на выставке "ЭКСПО-2000".
4. Министерству экономики и торговли совместно с Министерством финансов Республики Казахстан заключить договор на финансирование деятельности Исполнительной дирекции при акционерном обществе "Атакент", связанной с участием Казахстана в данном мероприятии.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с представленной Министерством экономики и торговли Республики Казахстан сметой расходов определить механизм финансирования и предусмотреть ежегодное выделение необходимых средств, начиная с 1998 года, для подготовки экспозиции республики на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000".
6. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан совместно с организационным комитетом ежеквартально представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации данного постановления.
7. Внести в постановление Республики Казахстан от 16 января 1996 г. N 57 "Об участии Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в Ганновере" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 4, ст. 19) следующие изменения:
в пункте 2 слова "Министерство промышленности и торговли" заменить словами "Министерство экономики и торговли";

3, 4, 5-тармақтардағы "Өнеркәсiп және сауда министрлiгi" деген сөздер "Экономика және сауда министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 4 тамыздағы
N 1211 қаулысына
қосымша
Дүниежүзiлiк "ЭКСПО-2000" көрмесiне Қазақстан
Республикасының экспозициясын дайындау жөнiндегi
ұйымдастыру комитетiнiң
ҚҰРАМЫ
Шүкеев Ө.Е.            - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң орынбасары - Қазақстан
Республикасының Экономика және
сауда министрi, төраға
Школьник В.С.          - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрi - Ғылым академиясының
президентi, орынбасар
Алесин В.И.            - Қазақстан Республикасы Сыртқы
iстер министрiнiң орынбасары,
орынбасар
Ұйымдастыру комитетiнiң мүшелерi:
Ақымбеков С.Ш.         - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрi
Баев Н.И.              - Қазақстан Республикасының Экология
және биоресурстар министрi
Девятко В.Н.           - Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрi
Дүйсенов Д.Т.          - Қазақстан Республикасының Энергетика
және табиғи ресурстар министрi
Лавриненко Ю.И.        - Қазақстан Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрi
Сәрсенбаев А.С.        - Қазақстан Республикасының Баспасөз
және бұқаралық ақпарат iстерi
ұлттық агенттiгiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Мұқашев Ж.Ж.           - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң орынбасары (вице-министр)
Нұралиев С.Қ.          - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрi Кеңсесiнiң Сырты байланыстар
және хаттама бөлiмiнiң меңгерушiсi
Құлыбаев А.Н.          - Қазақстан Республикасы Экономика
және сауда министрлiгiнiң Құрылыс
және сәулет-қала құрылысын
бақылау агенттiгiнiң директоры
Қасейiнов Д.Қ.         - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
мәдениет министрлiгi Мәдениет
департаментiнiң директоры
Рақышев Х.К.           - Қазақстан Республикасы Сауда-өнеркәсiп
палатасының төрағасы (келiсiм бойынша)
Нұрышев А.Н.           - Аралды құтқару қорының атқарушы
директоры
Ысқақов Б.О.           - "Атакент" Қазақстан iскерлiк
ынтымақтастық орталығы" акционерлiк
қоғамының президентi (келiсiм
бойынша)
Черманова Г.В.         - Қазақстан Республикасы Экономика
және сауда министрлiгiнiң бас
маманы, жауапты хатшы

в пунктах 3, 4, 5 слова "Министерству промышленности и торговли" заменить словами "Министерству экономики и торговли".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Премьер-Министра Республики Казахстан 4 августа 1997 г. N 1211
СОСТАВ
организационного комитета по подготовке экспозиции
Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000"
Шукеев У.Е.               - Заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан - Министр экономики и торговли
Республики Казахстан, председатель
Школьник В.С.             - Министр науки-президент Академии наук
Республики Казахстан, заместитель
Алесин В. И.              - заместитель Министра иностранных дел
Республики Казахстан, заместитель
Члены организационного комитета:
Ахымбеков С.Ш.            - Министр сельского хозяйства Республики
Казахстан
Баев Н.И.                 - Министр экологии и биоресурсов Республики
Казахстан
Девятко В.Н.              - Министр здравоохранения Республики
Казахстан
Дуйсенов Д.Т.             - Министр энергетики и природных ресурсов
Республики Казахстан
Лавриненко Ю.И.           - Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Сарсенбаев А. С.          - Председатель Национального агентства
Республики Казахстан по делам печати и
массовой информации (по согласованию)
Мукашев Ж.Д.              - заместитель Министра (вице-Министр)
финансов Республики Казахстан
Нуралиев С. К.            - заведующий Отделом внешних связей и
протокола Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Кулибаев А. А.            - Директор Агентства строительства и
архитектурно-градостроительного контроля
Министерства экономики и торговли
Республики Казахстан
Касеинов Д.К.             - Директор Департамента культуры
Министерства образования и культуры
Республики Казахстан
Ракишев Х.К.              - Председатель Торгово-промышленной палаты
Республики Казахстан (по согласованию)
Нурушев А.Н.              - исполнительный директор Фонда спасения
Арала
Искаков Б.О.              - президент акционерного общества
"Казахстанский центр делового
сотрудничества "Атакент" (по
согласованию)
Черманова Г.В.            - главный специалист Министерства
экономики и торговли Республики
Казахстан, ответственный секретарь