Ұйымдардың қызметкерлерiне орташа жалақы есептеудiң тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 12 тамыз N 1251. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.12.29. N 1942 қаулысымен
Ұйымдардың қызметкерлерiне орташа жалақы есептеуге бiрыңғай көзқарасты қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Ұйымдардың қызметкерлерiне орташа жалақы есептеу үшiн зейнетақы тағайындаудан басқа, барлық жағдайда есептеу кезеңi онымен тиiстi төлем байланысты болатын оқиғаның алдындағы кейiнгi 12 күнтiзбелiк ай (1-iнен 1-i күнiне дейiн) болып табылады деп белгiленсiн.
2. Бес күндiк те, алты күндiк те жұмыс аптасы кезiнде орташа жалақы есептеу тиiстi есептi кезең үшiн күндiк жалақы есебiнен осы кезең үшiн сақтандыру жарналары есептелетiн белгiленген үстемақылар мен қосымша ақылар, сыйлықақылар мен басқа да төлемдер ескерiле отырып жүргiзiледi деп айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесе отырып бiр ай мерзiм iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарында жариялай отырып, Ұйымдардың қызметкерлерiне орташа жалақы есептеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiтсiн.
4. Мыналардың:
"Негiзгi жалақыны есептеудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 26 маусымдағы N 397 қаулысының (Қазақ ССР ҚЖ, 1991 ж., N 17, 108-құжат);
"Демалысқа ақы төлеу немесе пайдаланылмаған демалысқа өтем төлеу үшiн орташа жалақыны есептеудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 13 қаңтардағы N 51 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 1, 9-құжат) ұйымдардың қызметкерлерiне орташа жалақы есептеудiң жаңа тәртiбi туралы нұсқаулық бекiтiлген күннен бастап күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О порядке исчисления средней заработной платы работников организаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 1997 г. N 1251. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29.12.2000 N 1942 ~P001942
В целях обеспечения единого подхода в исчислении средней заработной платы работников организаций Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что для исчисления средней заработной платы работников организаций расчетным периодом во всех случаях, кроме назначения пенсии, являются 12 календарных месяцев (с 1-го до 1-го числа), предшествующих событию, с которым связана соответствующая выплата.
2. Определить, что исчисление средней заработной платы как при пятидневной, так и при шестидневной рабочей неделе производится из расчета дневного заработка за соответствующий расчетный период, с учетом установленных надбавок и доплат, премий и других выплат, на которые начисляются страховые взносы, за этот период.
3. Министерству труда и социальной защиты населения совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок утвердить Инструкцию о порядке исчисления средней заработной платы работников организаций, с опубликованием в средствах массовой информации.
4. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 26 июня 1991 г. N 397 P910397_ "О порядке исчисления основной заработной платы" (СП КазССР, 1991 г., N 17, ст.108);
постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 1997 г. N 51 P970051_ "О порядке исчисления среднего заработка для оплаты отпусков или выплаты компенсации за неиспользованный отпуск" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 1, ст.9) - со дня утверждения Инструкции о порядке исчисления средней заработной платы работников организаций.
Премьер-Министр
Республики Казахстан