ХЖТ кiтапшасын қолдана отырып жүктердi халықаралық тасымалдау жүйесiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 29 тамыздағы N 1307
Қазақстандық халықаралық автокөлiк тасымалдаушыларына транзиттiк мемлекеттердiң шекараларынан өтуде қолайлы жағдайлар жасауға жәрдемдесетiн ХЖТ кiтапшасын қолдана отырып жергiлiктi халықаралық тасымалдау жүйесiн дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Кеден конвенциясының 1975 жылғы ХЖТ кiтапшасын қолдану арқылы жүктердi халықаралық тасымалдау туралы 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң ұсынысына келiсiм берiлсiн, Қазақстан Республикасының Халықаралық автомобиль тасымалдаушылары одағына ХЖТ кiтапшаларын беру және жүктердi тасымалдау кезiнде тиiстi кепiлдiктер ұсыну құқығы берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Мемлекеттiк кеден комитетi:
республикада мемлекет пен қазақстандық тасымалдаушылардың экономикалық мүдделерiн тиiмдi қорғауға бағытталған халықаралық қатынастарда тасымалдауды және кедендiк бақылауды ұйымдастыру саласында автомобиль көлiгi жөнiндегi мемлекетаралық келiсiм мен 1995 жылғы ХЖТ конвенциясының талаптарымен келiсiлген мемлекеттiк саясатты
жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Халықаралық автомобиль тасымалдаушылары
одағына 1975 жылғы ХЖТ конвенциясына сәйкес ХЖТ рәсiмдерiн пайдалану
кезiнде кепiлдiктi бiрлестiк функцияларын жүзеге асыруда жәрдем
көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по развитию системы международных перевозок грузов с применением книжки МДП
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 1997 г. N 1307
В целях развития системы международных перевозок грузов с применением книжки МДП, способствующей созданию казахстанским международным автотранспортным перевозчикам благоприятных условий пересечения границ транзитных государств, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и в соответствии со статьей 6 Таможенной конвенции о международной перевозке грузов с применением книжки МДП 1975 года предоставить Союзу международных автомобильных перевозчиков Республики Казахстан право выдавать книжки МДП и предоставлять соответствующие гарантии при перевозке грузов.
2. Министерству транспорта и коммуникаций, Государственному таможенному комитету Республики Казахстан:
обеспечить проведение в республике согласованной с требованиями межгосударственных соглашений по автомобильному транспорту и Конвенции МДП 1975 года государственной политики в сфере организации перевозок в международном сообщении и таможенного контроля, направленной на эффективную защиту экономических интересов государства и казахстанских перевозчиков;
оказывать Союзу международных автомобильных перевозчиков Республики Казахстан содействие в осуществлении функций гарантийного объединения при использовании процедуры МДП в соответствии с Конвенцией МДП 1975 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан