Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына арналған негiзгi мерейтойлық шараларды өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 қыркүйектегi N 1322. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.04.03. N 397 қаулысымен. ~P020397
"Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына әзiрлену және оны өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 шiлдедегi N 810 қаулысын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 30, 340-құжат) орындау үшiн және негiзгi мерейтойлық шараларды ойдағыдай өткiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi жұмыстардың барысы туралы" Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi Мәдениет департаментiнiң хабарламасы назарға алынсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
"Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына әзiрлену және оны өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 шiлдедегi N 810 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 30, 340-құжат):
Д.Қ.Қасейiнов, В.Л.Метте, Р.Қ.Тоқсейiтов, В.В.Храпунов Мұхтар
Әуезовтiң туғанына 100 толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi
мерейтойлық комиссияның құрамына енгiзiлсiн;
Ш.Құлмаханов, Т.А.Мамашев, Ғ.Б.Жақиянов, М.Ж.Жұрынов,
О.Б.Мұхамеджанов көрсетiлген құрамнан шығарылсын;
"М.Әуезовтiң туғанына 100 толуына әзiрлiк және оны өткiзу
жөнiндегi Республикалық штаб туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
1997 жылғы 6 ақпандағы N 164
P970164_
қаулысына (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 6, 45-құжат):
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
мыналар М.Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны
өткiзу жөнiндегi Республикалық штабтың құрамына енгiзiлсiн:
Қасейiнов Д.Қ.           - Қазақстан Республикасының
Бiлiм және мәдениет министрлiгi
Мәдениет департаментiнiң
директоры, жетекшiнiң орынбасары
Метте В.Л.               - Шығыс Қазақстан облысының
әкiмi, жетекшiнiң орынбасары
Баймағамбетов С.З.       - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Үкiмет шешiмдерiн әзiрлеудi
үйлестiру бөлiмiнiң консультанты
Ыбыраев Ш.               - Қазақстан Республикасының
Ұлттық Ғылым академиясы
Әдебиет және өнер институтының
директоры
Ыдырысов Е.Ә.            - Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қонаев Д.А.              - Халықаралық М.Әуезов қорының
президентi
Тоқсейiтов Р.Қ.          - Қазақстан Республикасы
Бiлiм және мәдениет министрiнiң
орынбасары (вице-министрi)
Храпунов В.В.            - Алматы қаласының әкiмi
Т.А.Мамашев, Ғ.Б.Жақиянов, С.Ә.Әбдiрахманов, М.Ж.Жұрынов, Ш.Құлмаханов, О.Б.Мұхамеджанов көрсетiлген құрамнан шығарылсын.

О проведении основных юбилейных мероприятий, посвященных 100-летию со дня рождения Мухтара Ауэзова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1997 г. N 1322 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 апреля 2002 г. N 397 ~P020397
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 810 "О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 30, ст. 340) и в целях успешного проведения основных юбилейных мероприятий Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять к сведению информацию Департамента культуры Министерства образования и культуры Республики Казахстан "О ходе работ по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова".
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
в постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 810 "О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 3О, ст.340):
ввести в состав юбилейной комиссии по подготовке и проведению
100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова Касеинова Д.К., Метте В.Л.,
Токсеитова Р.К., Храпунова В.В.;
вывести из указанного состава Кулмаханова Ш., Мамашева Т.А.,
Жакиянова Г.Б., Журинова М.Ж., Мухамеджанова У.Б.;
в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 февраля
1997 г. N 164
P970164_
"О Республиканском штабе по подготовке и
проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова"(САПП
Республики Казахстан, 1997 г., N 6, ст. 45):
в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Республиканского штаба по подготовке и
проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова:
Касеинова Д.К.       - Директора Департамента культуры
Минобразования и культуры Республики
Казахстан, заместителем руководителя
Метте В.Л.           - акима Восточно-Казахстанской области,
заместителем руководителя
Баймагамбетова С.З.  - консультанта Отдела координации
подготовки правительственных решений
Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
Ибраева Ш.           - директора Института литературы и
искусства Национальной академии наук
Республики Казахстан
Идрисова Е.А.        - первого заместителя Министра иностранных
дел Республики Казахстан
Кунаева Д.А.         - президента Международного фонда
М.Ауэзова
Токсеитова Р.К.      - заместителя Министра (вице-министра)
Минобразования и культуры Республики
Казахстан
Храпунова В.В.       - акима г.Алматы;
вывести из указанного состава Мамашева Т.А., Жакиянова Г.Б., Абдрахманова С.А., Журинова М.Ж., Кулмаханова Ш., Мухамеджанова У.Б.

3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi бiр апталық мерзiм iшiнде шақырылған шетелдiк қонақтардың түпкiлiктi тiзiмiн анықтасын және оны Мұхтар Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуына әзiрлiк және оны өткiзу жөнiндегi Республикалық штабқа ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысы мен Алматы қаласының әкiмдерi:
Қырғызстан Республикасындағы М. Әуезовтiң мұражай-үйiнiң; Шығыс Қазақстан облысының Абай ауданындағы Бөрiлi селосындағы кесененiң; М.Әуезовтiң мұражай-үйiнiң жөндеу-қалпына келтiру, безендiру жұмыстарын, Алматы қаласындағы М.Әуезов атындағы көшенi қайта жаңарту, М.Әуезов атындағы қазақ академиялық драма театрын күрделi жөндеудi аяқтау жөнiнде шаралар қабылдасын;
мерейтойдың басқа қалалар мен шетелдерден келген қонақтарын және қатысушыларын қонақ үйлерге орналастыруды ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мерейтойдың негiзгi шараларын өткiзу үшiн көзделген қаражаттың уақытылы бөлiнуiн қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Мемлекеттiк кеден комитетi, Қорғаныс министрлiгi шетелдiк қонақтар мен ресми делегациялардың құжаттарын уақытында және жедел ресiмдеу жөнiнде шаралар қабылдасын.
7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Алматы қаласы мен Шығыс Қазақстан облысының әкiмдерi М.О.Әуезовтiң туғанына 100 жыл толуын өткiзу жөнiндегi Республикалық штабтың өтiнiмi бойынша:
үстiмiздегi жылдың қыркүйегiнде Алматы қаласынан Семей қаласына және керi қарай қосымша авиасапарлардың орындалуын көздесiн;
мерейтойдың қонақтары мен қатысушыларына арнап ұшақтар мен поездардан орындар броньдауды қамтамасыз етсiн;
шараларға, делегациялар мен қонақтарға қызмет көрсету үшiн автокөлiк бөлсiн.
8. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Денсаулық сақтау министрлiгi, Алматы қаласы мен Шығыс Қазақстан облысының әкiмдерi тамақтану пункттерiн, мерейтойдың қонақтары мен оған қатысушыларға медициналық және тұрмыстық қызмет көрсетудi ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.
9. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi шаралар өтетiн және мерейтойдың қонақтары мен оған қатысушылар тұратын жерлерде құқық тәртiбiн қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
10. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат
iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi (келiсiм бойынша) мерейтойға
әзiрлiктiң және оны өткiзудiң барысын кеңiнен көрсету жөнiнде шаралар
қабылдасын.
11. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi шетелдiк
қонақтар мен облыстық делегацияларды республиканың министрлiктерi мен
ведомстволарына бекiтiп беру туралы Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi өкiмiнiң жобасын әзiрлесiн және оны бекiтуге
енгiзсiн.

3. Министерству образования и культуры, Министерству иностранных дел Республики Казахстан в недельный срок уточнить и представить Республиканскому штабу по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения Мухтара Ауэзова окончательный список приглашенных зарубежных гостей.
4. Министерству образования и культуры Республики Казахстан, акимам Восточно-Казахстанской области и г.Алматы:
принять меры по завершению ремонтно-реставрационных, оформительских работ Дома-музея М.Ауэзова в Республике Кыргызстан; мавзолея в с.Борли Абайского района Восточно-Казахстанской области; Дома-музея М.Ауээова, реконструкции улицы им.М.Ауэзова, капитального ремонта Казахского академического театра драмы им. М.Ауэзова в г.Алматы;
организовать размещение в гостиницах иногородних и иностранных гостей и участников юбилея.
5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить своевременное выделение средств, предусмотренных для проведения основных мероприятий юбилея.
6. Министерству иностранных дел, Государственному таможенному комитету, Министерству обороны Республики Казахстан принять меры по своевременному и оперативному оформлению документов зарубежных гостей и официальных делегаций.
7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, акимам г. Алматы и Восточно-Казахстанской области по заявке Республиканского штаба по проведению 100-летия со дня рождения М.О.Ауэзова:
предусмотреть в сентябре текущего года выполнение дополнительных авиарейсов из города Алматы в город Семипалатинск и обратно;
обеспечить бронирование мест в самолетах и поездах для гостей и участников юбилея;
выделить автотранспорт для обслуживания мероприятий, делегаций и гостей.
8. Министерству зкономики и торговли Министерству здравоохранения Республики Казахстан, акимам г. Алматы и Восточно-Казахстанской области обеспечить организацию пунктов питания, медицинского и бытового обслуживания гостей и участников юбилея.
9. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять необходимые меры по обеспечению порядка в местах проведения мероприятий и проживания гостей и участников юбилея.
10. Национальному агентству Республики Казахстан по делам печати и массовой информации (по согласованию) принять меры по широкому освещению хода подготовки и проведения юбилея.
11. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан подготовить и внести на утверждение проект распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан о закреплении зарубежных гостей и областных делегаций за министерствами и ведомствами республики.

12. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан
Республикасының Бiлiм және мәдениет министрi И.Н.Тасмағамбетовке
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

12. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра образования и культуры Республики Казахстан Тасмагамбетова И.Н.
Премьер-Министр
Республики Казахстан