Босқын репатрианттардың қоныс аударуын ұйымдастыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 30 қыркүйектегi N 1388. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
"1997 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 27 наурыздағы N 3432 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 22 сәуiрдегi N 622  қаулысын  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 17, 146-құжат) жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Сыртқы iстер министрлiгiмен, Iшкi iстер министрлiгiмен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен, Денсаулық сақтау министрлiгiмен, Қорғаныс министрлiгiмен, Мемлекеттiк кеден комитетiмен, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiмен бiрлесiп босқын репатрианттар отбасыларының Монғолия мен Иран Ислам Республикасынан Қазақстан Республикасына ұйымдастырылған түрде қоныс аударуын жүзеге асырсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң, облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерiнiң, қосымшаға сәйкес, босқын-репатрианттарды тасымалдау жөнiндегi шығыстарды өтеу үшiн 1997 жылы қоныс аудару шараларына жергiлiктi бюджеттерде көзделген қаражаттың бiр бөлiгiн аталған министрлiктiң орталықтандырылған шотына аудару туралы ұсынысы қабылдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi тапсырымдар бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң көлiк қызметтерiне төлем жасауы үшiн 1997 жылы қоныс аудару шараларына көзделген жергiлiктi бюджеттерден қаражат аударуына арнап ағымдағы шот ашсын.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жүргiзiлген жұмыстың нәтижелерi бойынша облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерiне, олардың аталған министрлiктiң орталықтандырылған шотына аударған қаражатының тиiмдi әрi мақсатты пайдаланылуы туралы есеп ұсынсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 қыркүйектегi
N 1388 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасына Монғолиядан және Иран Ислам
Республикасынан қоныс аударушы отбасылары мен олардың үй мүлкiн
тасымалдау бойынша көлiк қызметiне ақы төлеуге қажеттi қаражат
___________________________________________________________________
Рет|Көшiп келушiлер    |     Монғолия         |Иран Ислам Республи.
N |орналастырылатын   |                      |касы
|облыстар           |______________________|____________________
|                   |отбасы |адам  |сомасы |отбасы|адам  |сомасы
|                   |       |саны  |(млн.  |      |саны  |(млн.
|                   |       |      |теңге) |      |      |теңге)
___|___________________|_______|______|_______|______|______|______
1. Алматы                10      50     2,0
(Талдықорған)
2. Шығыс Қазақстан
(Семей)               30     150     5,4
3. Қарағанды             10      50     3,0
4. Қостанай              25     125     8,0
5. Маңғыстау                                    40     240   18,0
6. Павлодар              20     100     5,0
7. Солтүстiк Қазақстан
(Көкшетау)            30     150     8,0
8. Оңтүстiк Қазақстан                           25     150   11,0
9. Алматы қаласы          3      15     2,0      2      10    1,0
Барлығы:             128     640    33,4     67     400   30,0
_____________________________
Рет|         Жиыны:
N |_________________________
|отбасы |адам  |сомасы
|       |саны  |(млн.
|       |      |теңге)
___|_______|______|__________
1.   10      50     2,0
2.
30     150     5,4
3.   10      50     3,0
4.   25     125     8,0
5.   40     240    18,0
6.   20     100     5,0
7.
30     150     8,0
8.   25     150    11,0
9.    5      25     3,0
195    1040    63,4

О дополнительных мерах по организации переселения беженцев-репатриантов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1997 г. N 1388. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1997 г. N 622 P970622_  "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 марта 1997 г. N 3432 "О квоте иммиграции на 1997 год" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 17, ст. 146) и эффективной, скоординированной организации переезда беженцев-репатриантов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству труда и социальной защиты населения совместно с Министерством иностранных дел, Министерством внутренних дел, Министерством транспорта и коммуникаций, Министерством здравоохранения, Министерством обороны, Государственным таможенным комитетом Республики Казахстан, акимами областей и г. Алматы обеспечить организованное переселение семей беженцев-репатриантов из Монголии и Исламской Республики Иран в Республику Казахстан.
2. Принять предложение Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, акимов областей и г. Алматы о перечислении на централизованный счет указанного Министерства части средств, предусмотренных в местных бюджетах на переселенческие мероприятия в 1997 году, для оплаты расходов по перевозке беженцев-репатриантов согласно приложению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан открыть текущий счет по поручениям Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для перечисления средств из местных бюджетов, предусмотренных на переселенческие мероприятия в 1997 году, для оплаты Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан транспортных услуг.
4. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по результатам проведенной работы в установленном порядке представить акимам областей и г. Алматы отчет об эффективном и целевом использовании перечисленных ими средств на централизованный счет указанного Министерства.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
от 30 сентября 1997 г. N 1388
Средства,
необходимые для оплаты транспортных услуг по перевозке из
Монголии и Исламской Республики Иран семей переселенцев и
их домашнего имущества в Республику Казахстан
----------------------------------------------------------------------
N !Области           !  Монголия     !Исламская      !   Итого
п/п!вселения          !               !Республика Иран!
!иммигрантов       !               !               !
!                  !-----------------------------------------------
!                  !се-!чело-!сум- !се-!чело-!сум- !се-!чело-!сум-
!                  !мей!век  !ма,  !мей!век  !ма,  !мей!век  !ма,
!                  !   !     !млн. !   !     !млн. !   !     !млн.
!                  !   !     !тенге!   !     !тенге!   !     !тенге
----------------------------------------------------------------------
1  Алматинская         10   50    2,0                  10   50    2,0
(Талдыкорганская)
2  Восточно-
Казахстанская
(Семипалатинская)   3O   150   5,4                  3O   150   5,4
3  Карагандинская      10   50    3,0                  10   50    3,0
4  Костанайская        25   125   8,0                  25   125   8,0
5  Мангистауская                       40   240  18,0  40   240   18,0
6  Павлодарская        20   100   5,0                  20   100   5,0
7  Северо-
Казахстанская
(Кокшетауская)      30   150   8,0                  30   150   8,0
8  Южно-Казахстанская                  25   150  11,0  25   150   11,0
9  г. Алматы           3    15    2,0  2    10   1,0   5    25    3,0
ВСЕГО             128  640   33,4 67   400  30,0  195  1040  63,4