Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң (АҚКМ) ережесi мен құрылымын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 31 қазан N 1474. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.04.29. N 499 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi туралы ереже;
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне ведомстволық бағыныстағы кәсiпорындардың, ұйымдардың және мекемелердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi орталық аппаратының құрылымы, 1-қосымшаға сәйкес, 125 адам санындағы аппарат қызметкерлерiнiң шектi санының негiзiнде бекiтiлсiн.
3. Облыстық ақпарат және қоғамдық келiсiм басқармаларының саны
әрбiр облыс пен Алматы қаласына 18 адам есебiнiң негiзiнде, 270 адам
болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгiне бiр вице-министрi, сондай-ақ саны 11 адамдық алқасы
болуына рұқсат етiлсiн.
5. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгiнiң орталық аппараты үшiн 7 қызметтiк жеңiл автомобиль
лимитi белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 31 қазандағы
N 1474 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi (АҚКМ) туралы
ЕРЕЖЕ
I. Миссиясы
Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi қалыптастыру, қоғамның саяси тұрақтылығын, идеялық топтасуын нығайту.
II. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) Қазақстанның бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiн қалыптастыруды қамтамасыз ететiн, заңдарға сәйкес бұқаралық ақпарат пен баспасөз, ұлт, жастар, конфессионалдық және тiл саясаты салаларына мемлекеттiк саясат пен үйлестiрудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган болып табылады.
Министрлiк республикалық бюджеттен қаржыландырылатын газеттер мен журналдардың, телерадио компаниялардың, ақпарат агенттiктерiнiң және басқа да бұқаралық ақпарат құралдарының құрылтайшысы болып табылады.
Министрлiктiң қызметiнiң негiзгi мақсаты:
а) мемлекеттiк органдардың iшкi саяси тұрақтылықты, қоғамдық және конфессионалдық келiсiмдi, ұлтаралық қатынастардың үйлесiмiн нығайтудағы қызметiн үйлестiру;
б) азаматтардың сөз бостандығына арналған конституциялық құқығын
қамтамасыз ету, мемлекеттiң ақпараттық қауiпсiздiгiн қорғау,
Қазақстанның ақпараттық рыногын кеңейту.
2. Министрлiк өз қызметiн Қазақстан Республикасы
Конституциясының негiзiнде жүзеге асырады, заңдарды, Қазақстан
Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң шешiмдерiн және өзге де
нормативтiк және құқықтық актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа
алады.
III. Жұмыстарының басымдықтары
Iшкi саяси тұрақтылықты нығайту, қазақстандық отан сүйгiштiктi,
азаматтық бiрдейлiктi орнықтыру;
мемлекеттiң ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
реформаларды моральдық-психологиялық және идеологиялық қолдау
үшiн қажеттi мемлекеттiк баспа бағдарламаларын қалыптастыру;
республикада бұқаралық ақпарат құралдарының сапасы мен кәсiби
деңгейiн арттыру;
баспасөзде және бұқаралық ақпарат құралдары заңдарының
сақталуына талдау жасау.
IҮ. Министрлiктiң мiндеттерi, функциялары, құқықтары
3. Министрлiк мынадай функцияларды жүзеге асырады:
елдi дамытудың ұзақ мерзiмдiк басымдықтарына сәйкес баспасөз, бұқаралық ақпарат, ұлт, тiл, конфессионалдық және жастар саясаты салаларында мемлекеттiк саясатты жүзеге асырады;
мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарының қызметiн үйлестiредi, газеттерге, журналдарға және телерадио хабарларына арналған, әдебиеттiң қоғамдық маңызды түрлерi бойынша баспа бағдарламаларын қалыптастыруға арналған мемлекеттiк тапсырыстарды, сондай-ақ қоғамдық маңызы бар шараларды қалыптастырады және олардың орындалуын қамтамасыз етедi. БАҚ, оның iшiнде шетелдiк аудиторияға да есептелген, есепке алуды және тiркеудi жүзеге асырады;
авторлық және сабақтас құқықтар жөнiндегi уәкiлеттi органмен бiрлесiп белгiленген тәртiппен баспасөз және бұқаралық ақпарат салаларында авторлық және сабақтас құқықтар объектiлерiн заңсыз пайдалануды болдырмау және оның жолын кесу жөнiнде шаралар қабылдайды және жүзеге асырады; әдебиет пен өнер туындыларын басып шығару, көпшiлiктiң алдында орындау және өзге де пайдалану түрлерi үшiн авторлық сыйақының мемлекеттiк ставкаларын әзiрлейдi;
тiлдердi дамыту саласында халықаралық қатынастарды үйлестiруге, қоғамды тұрақтылықты сақтауға, қазақстандық отан сүйгiштiкке тәрбиелеуге бағытталған шараларды жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жастар саясатын әзiрлейдi және жүзеге асырады, осы салада нормативтiк актiлердi iске асырады;
Қазақстан Халықтары ассамблеясының қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады;
министрлiктердiң, ведомстволардың және өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың министрлiктiң құзыретiне кiретiн мәселелер жөнiндегi қызметiн үйлестiредi;
шетелдiң тиiстi ведомстволарымен Министрлiк қызметiнiң мәселелерi бойынша байланыстар орнатады және ынтымақтастықты дамытады.
4. Министрлiктiң негiзгi мiндеттерi:
қоғамның демократиялық институттарын нығайту, бұқаралық ақпарат құралдары мен баспасөзде Қазақстан Республикасын дамыту стратегиясын түсiндiру мен оны насихаттау;
баспасөз және бұқаралық ақпарат, ұлт, жастар, конфессионалдық және тiл саясаты салаларында заңдарды жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
таяу және алыс шетелдердегi қазақ диаспорасына Министрлiктiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша көмек көрсету;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес газет-журнал, дыбыс-көрнекi, кiтап және өзге де отандық және шетелдiк ақпарат өнiмдерiне талдау жасау болып табылады.
5. Министрлiктiң қойылған мақсатын, мiндеттерiн және функцияларын жүзеге асыруы үшiн:
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан, ұйымдардан және азаматтардан Министрлiкке ақпарат және қоғамдық келiсiм саласындағы мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру үшiн қажеттi ақпаратты сұратуға;
нормативтiк құқықтық құжаттардың жобаларын әзiрлеуге қатысуға, баспасөз, бұқаралық ақпарат, ұлт, жастар, тiл және конфессионалдық саясат салаларында ведомстволық актiлер шығаруға;
заңдарда белгiленген тәртiппен бұқаралық ақпаратты, баспаларды, полиграфиялық кәсiпорындарды, кiтап саудасы ұйымдарын және басқа да ведомстволық бағыныстағы кәсiпорындар мен ұйымдарды құруға, қайта ұйымдастыруға, таратуға;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес баспасөз басылымдарының тегiн
бақылау даналарын, эфирде айтылған дыбыс-бейне жазбаларының
көшiрмелерiн алуға құқығы бар.
Ү. Министрлiктiң жауаптылығы
6. Министрлiк:
бұқаралық ақпарат және баспасөз, ұлтаралық қатынастар, жастар,
тiл және конфессионалдық саясат салаларында мемлекеттiк саясатты
жүзеге асыру үшiн;
республикада БАҚ сапасы мен кәсiби деңгейiн арттыру үшiн;
әлеуметтiк маңызы бар әдебиеттердi шығарудың мемлекеттiк
бағдарламаларын қалыптастыру үшiн;
барлық ведомстволық бағыныстағы кәсiпорындардың, ұйымдардың және
мекемелердiң жұмысын ұйымдастыру және оның тиiмдiлiгi үшiн жауапты
болады.
ҮI. Министрлiктiң өкiлеттiгi
7. Министрлiктi Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайды және қызметен босататын Министр басқарады.
8. Министр:
дара басшылықтың негiзiнде Министрлiктiң қызметiне басшылық жасайды, Министрлiк пен оның жүйесiне жүктелген мiндеттердiң орындалуы үшiн жеке жауаптылықта болады, баспасөз бен бұқаралық ақпарат, ұлт, жастар, тiл және конфессионалдық саясат салаларында мемлекеттiк саясатты жүзеге асыруды ұйымдастырады;
департаменттердiң директорларын тағайындайды;
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын бұқаралық ақпарат құралдарының, сондай-ақ басқа да ведомстволық бағыныстағы құрылымдардың басшылары мен олардың орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметiнен босатады;
қолданылып жүрген заңдар мен осы Ережеге сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
9. Министрлiкте кеңесушi орган болып табылатын алқа құрылады, оның шешiмдерi ұсынымдық сипатта болады.
10. Аймақтарда министрлiктiң өкiлеттiгiн облыстық ақпарат және қоғамдық келiсiм басқармалары жүзеге асырады. Олар туралы ереженi Министр бекiтедi. Министр әкiмдердiң келiсiмi бойынша тиiстi аймақтардағы барлық мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарының қоса
құрылтайшылары болатын облыстық басқармалардың бастықтарын
тағайындайды.
11. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгi заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттiк және орыс
тiлдерiнде атауы жазылған мөрi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының
банктерiнде бюджеттiк, есеп айырысу және өзгеде шоттары, тиiстi
бланкiлерi болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 31 қазандағы
N 1474 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгiне ведомстволық бағыныстағы
кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң
ТIЗБЕСI
--------------------------------------------------------------------
Рет |      Кәсiпорындардың, ұйымдар мен    |Почталық мекен-жайы
N  |          мекемелердiң атауы          |
-----|--------------------------------------|-----------------------
1. "Кiтап" республикалық өндiрiстiк       Алматы қаласы,
бiрлестiгi                             Гагарин даңғылы, 93
2. Қағаз-қосымша қиынды қағаз тауар.      Алматы қаласы,
ларының республикалық фабрикасы        Сейфуллин көшесi, 312
3. Республикалық полиграфия комбинаты     Алматы қаласы,
Мақатаев көшесi, 41
4. "Дәуiр" республикалық газет-журнал     Алматы қаласы,
баспасы                                Жiбек жолы даңғылы, 50
5. "Полиграфия" республикалық Ақтөбе ӨБ   Ақтөбе қаласы,
Строительная көшесi, 190
6. "Алатау" республикалық корпорациясы    Алматы қаласы,
Мұқанов көшесi, 223б
7. "Полиграфия" республикалық Шығыс       Өскемен қаласы,
Қазақстан ӨБ                           Школьное шоссе көшесi, 4
8. "Полиграфия" республикалық Атырау ӨБ   Атырау қаласы,
Сәтпаев көшесi, 4
9. Республикалық Маңғыстау iрiлендiрiлген Ақтау қаласы,
баспаханасы                            Ықшамаудан, 22
10. "Полиграфия" республикалық Жезқазған    Жезқазған қаласы,
БӨ                                      Мир көшесi, 13
11. "Полиграфия" республикалық Қарағанды    Қарағанды қаласы,
ӨБ                                      Ермеков көшесi, 33

Об утверждении Положения и структуры Министерства информации и общественного согласия Республики Казахстан (МИОС)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1997 г. N 1474. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 апреля 1999 г. N 499 ~P990499.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Министерстве информации и общественного согласия Республики Казахстан;
перечень предприятий, организаций и учреждений, подведомственных Министерству информации и общественного согласия Республики Казахстан.
2. Утвердить структуру центрального аппарата Министерства информации и общественного согласия Республики Казахстан, исходя из предельной численности работников аппарата в количестве 125 единиц, согласно приложению 1.
3. Установить численность областных управлений информации и общественного согласия в количестве 270 единиц, исходя из расчета 18 единиц в каждой области и в г. Алматы.
4. Разрешить Министерству информации и общественного согласия Республики Казахстан иметь одного вице-Министра, а также коллегию в количестве 11 человек.
5. Определить для центрального аппарата Министерства информации и общественного согласия Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 7 единиц.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 1997 г. N 1474
Положение
О Министерстве информации и общественного
согласия Республики Казахстан (МИОС)
I. Миссия
Формирование единого информационного пространства, укрепление политической стабильности, идейная консолидация общества в Республике Казахстан.
II. Общие положения
1. Министерство информации и общественного согласия Республики Казахстан (далее - Министерство) является центральным исполнительным органом, обеспечивающим формирование единого информационного пространства Казахстана, осуществляющим государственную политику и координацию в области массовой информации и печати, национальной, молодежной, конфессиональной и языковой политики в соответствии с законодательством.
Министерство является учредителем газет и журналов, телерадиокомпаний, информационных агентств и других средств массовой информации, финансируемых из республиканского бюджета.
Основные цели деятельности Министерства:
а) координация деятельности государственных органов в укреплении внутриполитической стабильности, общественного и конфессионального согласия, гармонизация межнациональных отношений;
б) обеспечение конституционного права граждан на свободу слова, защита информационной безопасности государства, расширение информационного рынка Казахстана.
2. Министерство осуществляет свою деятельность на основе Конституции Республики Казахстан, руководствуется законами, решениями Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными и правовыми актами, а также настоящим Положением.
III. Приоритеты работы
Укрепление внутриполитической стабильности, становление казахстанского патриотизма, гражданской идентификации;
обеспечение информационной безопасности государства;
формирование государственных издательских программ, необходимых для морально-психологической и идеологической поддержки реформ;
повышение качества и профессионального уровня средств массовой информации республики;
анализ за соблюдением законодательства в печати и средствах массовой информации.
IV. Задачи, функции, права Министерства
3. Министерство реализует следующие функции:
осуществляет государственную политику в области печати, массовой информации, национальной, языковой, конфессиональной и молодежной политики в соответствии с долгосрочными приоритетами развития страны;
координирует деятельность государственных средств массовой информации, формирует и обеспечивает выполнение государственных заказов для газет, журналов и телерадиовещания, для формирования издательских программ по социально важным видам литературы, а также общественно значимых мероприятий, осуществляет учет и регистрацию СМИ, в том числе рассчитанных и на зарубежную аудиторию;
совместно с уполномоченным органом по авторским и смежным правам принимает и осуществляет в установленном порядке меры по предотвращению и пресечению незаконного использования объектов авторского и смежных прав в области печати и массовой информации; разрабатывает государственные ставки авторского вознаграждения за издание, публичное исполнение и иные виды использования произведений литературы и искусства;
осуществляет мероприятия в сфере развития языков, направленные на гармонизацию межнациональных отношений, сохранение стабильности в обществе, воспитание казахстанского патриотизма;
разрабатывает и осуществляет государственную молодежную политику Республики Казахстан, реализует нормативные акты в этой сфере;
организует работу по обеспечению деятельности Ассамблеи народов Казахстана;
координирует деятельность министерств, ведомств и иных центральных и местных исполнительных органов по вопросам, входящим в компетенцию Министерства;
устанавливает связи и развивает сотрудничество с соответствующими ведомствами зарубежных стран по вопросам деятельности Министерства.
4. Основными задачами Министерства являются:
укрепление демократических институтов общества, разъяснение и пропаганда в средствах массовой информации и печати стратегии развития Республики Казахстан;
подготовка предложений по совершенствованию законодательства в области печати и массовой информации, национальной, молодежной, конфессиональной и языковой политики;
оказание помощи казахской диаспоре в странах ближнего и дальнего зарубежья по вопросам, входящим в компетенцию Министерства;
анализ газетно-журнальной, аудио-визуальной, книжной и иной отечественной и зарубежной информационной продукции в соответствии с действующим законодательством.
5. Для реализации поставленных целей, задач и функций Министерство имеет право:
запрашивать у центральных и местных исполнительных органов, организаций и граждан информацию, необходимую Министерству для реализации государственной политики в сфере информации и общественного согласия;
участвовать в разработке проектов нормативных правовых документов, издавать ведомственные акты в области печати, массовой информации, национальной, молодежной, языковой и конфессиональной политики;
учреждать, реорганизовывать, ликвидировать в установленном законодательством порядке средства массовой информации, издательства, полиграфические предприятия, организации книжной торговли и другие подведомственные предприятия и организации;
получать в соответствии с действующим законодательством бесплатные контрольные экземпляры печатных изданий, копии прозвучавших в эфире аудио-, видеозаписей.
V. Ответственность Министерства
6. Министерство несет ответственность:
за реализацию государственной политики в области массовой
информации и печати, межнациональных отношений, молодежной, языковой
и конфессиональной политики;
за повышение качества и профессионального уровня СМИ
республики;
за формирование государственных программ выпуска социально
значимой литературы;
за организацию и эффективность работы всех подведомственных
предприятий, организаций и учреждений.
VI. Полномочия Министерства
7. Министерство возглавляет Министр, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Президентом Республики Казахстан по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан.
8. Министр:
руководит деятельностью Министерства на основе единоначалия, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство и его систему задач, организует реализацию государственной политики в области печати и массовой информации, национальной, молодежной, языковой и конфессиональной политики;
назначает директоров департаментов;
назначает на должность и освобождает от должности руководителей средств массовой информации, финансируемых из республиканского бюджета, а также других подведомственных структур и их заместителей;
осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством и настоящим Положением.
9. Министерством образуется коллегия, которая является совещательным органом, ее решения носят рекомендательный характер.
10. Полномочия Министерства в регионах осуществляют областные управления информации и общественного согласия. Положения о них утверждаются Министром. По согласованию с акимами Министр назначает начальников областных управлений, которые выступают соучредителями всех государственных средств массовой информации соответствующих регионов.

12. "Полиграфия" республикалық Қызылорда    Қызылорда қаласы,
ӨБ                                      Абай даңғылы, 60
13. "Полиграфия" республикалық Көкшетау     Көкшетау қаласы,
ӨБ                                      Урицкий көшесi, 98
14. "Полиграфия" республикалық Қостанай     Қостанай қаласы,
ӨБ                                      Индустриальная көшесi, 16
15. "Полиграфия" республикалық Павлодар     Павлодар қаласы,
ӨБ                                      Ленин көшесi, 143
16. "Полиграфия" республикалық Солтүстiк    Петропавл қаласы,
Қазақстан ӨБ                            Ленин көшесi
17. "Полиграфия" республикалық Семей ӨБ     Семей қаласы,
Момышұлы көшесi, 20
18. "Дастан" республикалық корпорациясы     Орал қаласы,
Ленин көшесi, 177
19. "Полиграфия" республикалық Ақмола       Ақмола қаласы,
ӨБ                                      Мир көшесi, 25
20. "Полиграфия" республикалық Оңтүстiк     Шымкент қаласы,
Қазақстан ӨБ                            Тәукехан даңғылы, 43
21. Шымкент қалалық баспаханасы             Шымкент қаласы,
Тәшенов көшесi, 24
22. Жамбыл мемлекеттiк баспаханасы          Жамбыл қаласы,
Төле би көшесi, 14
23. "Полиграфия орталығы" Павлодар          Павлодар қаласы,
республикалық баспаханасы               Торайғыров көшесi, 70/1
24. Талдықорған облыстық баспаханасы        Талдықорған қаласы,
Қабанбай батыр көшесi, 32
25. "Қазэлектронполиграфсервис"             Алматы қаласы,
мемлекеттiк кәсiпорны                   Абай даңғылы, 143
26. "Қазақстан теледидары мен радиосы"      Алматы қаласы,
республикалық корпорациясы              Республика алаңы, 13
27. "Қазақ ақпарат агенттiгi (ҚАА)"         Ақмола қаласы,
республикалық кәсiпорны                 Мир көшесi, 22
28. "Қазтелерадио" республикалық            Ақмола қаласы
мемлекеттiк теледидар, радио
хабарларын тарату және
радиобайланысы қазыналық кәсiпорны
29. "Алматы радиотеледидар хабарын          Алматы қаласы
беру станциясы (АРТБС)"
30. "Қазақстан" республикалық баспасы       Алматы қаласы,
Абай даңғылы, 143
31. "Жазушы" республикалық баспасы          Алматы қаласы,
Абай даңғылы, 143
32. "Рауан" республикалық баспасы           Алматы қаласы
Абай даңғылы, 143
33. "Бiлiм" республикалық баспасы           Алматы қаласы
Абай даңғылы, 143
34. Республикалық қазақ энциклопедиясының   Алматы қаласы,
бас редакциясы                          Мечников көшесi, 84
35. "Ғылым" республикалық баспасы           Алматы қаласы,
Пушкин көшесi, 11/113
36. "Санат" республикалық баспасы           Алматы қаласы
Байтұрсынов көшесi, 65а
37. "Ана тiлi" республикалық баспасы        Алматы қаласы,
Абай даңғылы, 143
38. "Жетi жарғы" жабық акционерлiк қоғамы   Алматы қаласы,
Абай даңғылы,
39. Мемлекеттiк кiтап палатасы              Алматы қаласы,
Пушкин көшесi
40. "Егемен Қазақстан" республикалық газетi Алматы қаласы,
Гоголь көшесi, 39
41.
42. "Қазақ әдебиетi" республикалық газетi   Алматы қаласы,
Абылай хан даңғылы, 105
43. "Ана тiлi" республикалық газетi         Алматы қаласы,
Желтоқсан көшесi, 112
44. "Қазақ елi" республикалық газетi        Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
45. "Жас алаш" республикалық газетi         Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
46. "Түркiстан" республикалық газетi        Алматы қаласы,
Бөгенбей батыр
көшесi, 150
47. "Коре ильбо" республикалық газетi       Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
48. "Ұлан" республикалық газетi             Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
49. "Ұйғыр авази" республикалық газетi      Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
50. "Дойче альгемайне цайтунг"              Алматы қаласы,
республикалық газетi                    Жiбек жолы даңғылы, 50
51. "Украинскi новинi" республикалық газетi Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
52. "Дружные ребята" республикалық газетi   Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
53. "Новое поколение" республикалық газетi  Алматы қаласы,
Желтоқсан көшесi 79а
54. "Юридическая газета" республикалық      Алматы қаласы,
газетi                                  Абай даңғылы, 50а
55. "Заң газетi" республикалық газетi       Алматы қаласы,
Абай даңғылы, 50а
56. "Ақиқат" республикалық журналы          Алматы қаласы,
Гоголь көшесi, 39
57. "Ақ желкен" республикалық журналы       Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
58. "Балдырған" республикалық журналы       Алматы қаласы,
Жiбек жолы даңғылы, 50
59. "Жалын" республикалық журналы           Алматы қаласы,
Достық даңғылы, 7
60. "Мысль" республикалық журналы           Алматы қаласы,
Гогол көшесi, 39
61. "Абай" республикалық журналы            Семей қаласы
62. "Жұлдыз" республикалық журналы          Алматы қаласы
63. "Простор" республикалық журналы         Алматы қаласы
64. "Парасат" республикалық журналы         Алматы қаласы
65. "Балапан" N 184 балалар комбинаты       Алматы қаласы
М.Торез көшесi, 8
66. "Оқжетпес" республикалық жастар         Бурабай
лагерi
67. "Хабар" агенттiгi" республикалық        Алматы қаласы
мемлекеттiк кәсiпорны
ЕСКЕРТУ. Тiзбеден 41-жол алып тасталды - ҚРҮ-нiң 1998.10.16.
N 1050 қаулысымен.
P981050_
ЕСКЕРТУ. Тiзбе өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.12.29. N 1348 қаулысымен.
P981348_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 31 қазандағы
N 1474 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгiнiң құрылымы
Бұқаралық ақпарат құралдары департаментi
Iшкi саясат департаментi
Тiлдi дамыту жөнiндегi департамент
Мемлекеттiк баспа бағдарламаларын
қалыптастыру департаментi
Iшкi әкiмшiлiк департаментi

12. Министерство информации и общественного согласия Республики Казахстан является юридическим лицом, имеет печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и со своим наименованием на государственном и русском языках, а также бюджетные, расчетные и иные счета в банках Республики Казахстан, соответствующие бланки.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 1997 г. N 1474
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий, организаций и учреждений,
подведомственных Министерству информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлениями Правительства РК
от 16 октября 1998 г. N 1050
P981050_
; от 29 декабря 1998 г. N 1348
Р981348_
.
---------------------------------------------------------------------
N ! Наименование предприятий,             !    Почтовый адрес
п/п! организаций и учреждений              !
---------------------------------------------------------------------
1 !                 2                     !            3
---------------------------------------------------------------------
1  Республиканское производственное         г. Алматы,
объединение "Кiтап"                      пр. Гагарина, 93
2  Республиканская фабрика бумажнобеловых   г. Алматы, ул. Сейфулина,
товаров                                  312
3  Республиканский полиграфкомбинат         г. Алматы, ул. Макатаева,
41
4  Республиканское газетно-журнальное       г. Алматы, пр.
издательство "Дауiр"                     Жибек-жолы, 50
5  Республиканское Актюбинское ПО           г. Актюбинск,
"Полиграфия"                             ул. Строительная, 190
6  Республиканская корпорация               г. Алматы, ул. Муканова,
"Алатау"                                 223б
7  Республиканское                          г. Усть-Каменогорск,
Восточно-Казахстанское ПО "Полиграфия"   ул. Школьное шоссе, 4
8  Республиканское Атырауское               г. Атырау, ул. Сатпаева, 4
ПО "Полиграфия"
9  Республиканская Мангистауская            г. Актау, микрорайон, 22
укрупненная типография
10 Республиканское Жезказганское            г. Жезказган, ул. Мира, 13
ПО "Полиграфия"
11 Республиканское Карагандинское           г. Караганда,
ПО "Полиграфия"                          ул. Ермекова, 33
12 Республиканское Кызылординское           г. Кызылорда, пр. Абая, 60
ПО "Полиграфия"
13 Республиканское Кокшетауское             г. Кокшетау,
ПО "Полиграфия"                          ул. Урицкого, 98
14 Республиканское Костанайское             г. Костанай,
ПО "Полиграфия"                          ул. Индустриальная, 16
15 Республиканское Павлодарское             г. Павлодар, ул. Ленина,
ПО "Полиграфия"                          143
16 Республиканское Северо-Казахстанское     г. Петропавловск,
ПО "Полиграфия"                          ул. Ленина
17 Республиканское Семипалатинское          г. Семипалатинск,
ПО "Полиграфия"                          ул. Момыш-улы, 20
18 Республиканская корпорация "Дастан"      г. Уральск, пр. Ленина,
177
19 Республиканское Акмолинское              г. Акмола, пр. Мира, 25
ПО "Полиграфия"
20 Республиканское Южно-Казахстанское       г. Шымкент,
ПО "Полиграфия"                          пр. Тауке-хан, 43
21 Шымкентская городская типография         г. Шымкент, ул. Ташенова,
24
22 Жамбылская государственная               г. Жамбыл, ул. Толе би, 14
типография
23 Республиканская Павлодарская             г. Павлодар,
типография "Полиграфцентр"               ул. Торайгырова, 70/1
24 Талдыкорганская областная                г. Талдыкорган,
типография                               ул. Кабанбай батыра, 32
25 Государственное предприятие              г. Алматы, пр. Абая, 143
"Казэлектронполиграфсервис"
26 Республиканская корпорация               г. Алматы,
"Телевидение и радио Казахстана"         пл. Республики, 13
27 Республиканское предприятие              г. Акмола, ул. Мира, 22
"Казахское информационное агентство
(КИА)"
28 Республиканское государственное          г. Акмола
казенное предприятие телевидения,
радиовещания и радиосвязи "Казтелерадио"
29 Государственное предприятие              г. Алматы
"Алматинская радиотелевизионная
передающая станция (АРТПС)"
30 Республиканское издательство             г. Алматы, пр. Абая, 143
"Казахстан"
31 Республиканское издательство             г. Алматы, пр. Абая, 143
"Жазушы"
32 Республиканское издательство             г. Алматы, пр. Абая, 143
"Рауан"
33 Республиканское издательство             г. Алматы, пр. Абая, 143
"Бiлiм"
34 Республиканская главная редакция         г. Алматы,
Казахской энциклопедии                   ул. Мечникова, 84
35 Республиканское издательство             г. Алматы,
"Гылым"                                  ул. Пушкина, 11/113
36 Республиканское издательство             г. Алматы,
"Санат"                                  ул. Байтурсынова, 65а
37 Республиканское издательство             г. Алматы, пр. Абая, 143
"Ана Тiлi"
38 Закрытое акционерное общество            г. Алматы, пр. Абая
"Жеты жаргы"
39 Государственная книжная палата           г. Алматы, ул. Пушкина
40 Республиканская газета                   г. Алматы, ул. Гоголя, 39
"Егемен Казахстан"
42 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Казах адебиетi"                         пр. Абылай Хана, 105
43 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Ана Тiлi"                               ул. Желтоксан, 112
44 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Казах елi"                              пр. Жiбек жолы, 50
45 Республиканская газета "Жас алаш"        г. Алматы, пр. Жибек жолы,
50
46 Республиканская газета "Туркiстан"       г. Алматы, ул. Богенбай
батыра, 150
47 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Коре ильбо"                             пр. Жибек жолы, 50
48 Республиканская газета "Улан"            г. Алматы, пр. Жибек жолы,
50
49 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Уйгур авази"                            пр. Жибек жолы, 50
50 Республиканская газета "Дойче            г. Алматы,
альгемайне цайтунг"                      пр. Жибек жолы, 50
51 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Украинскi новинi"                       пр. Жибек жолы, 50
52 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Дружные ребята"                         пр. Жибек жолы, 50
53 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Новое поколение"                        ул. Желтоксан, 79а
54 Республиканская                          г. Алматы,
"Юридическая газета"                     пр. Абая, 50а
55 Республиканская газета                   г. Алматы,
"Зан газетi"                             пр. Абая, 50а
56 Республиканская газета "Акикат"          г. Алматы, ул. Гоголя, 39
57 Республиканская журнал                   г. Алматы,
"Ак желкен"                              пр. Жибек жолы, 50
58 Республиканская журнал                   г. Алматы,
"Балдырган"                              пр. Жибек жолы, 50
59 Республиканская журнал "Жалын"           г. Алматы, пр. Достык, 7
60 Республиканская журнал "Мысль"           г. Алматы, ул. Гоголя, 39
61 Республиканская журнал "Абай"            г. Семипалатинск
62 Республиканская журнал "Жулдыз"          г. Алматы
63 Республиканская журнал "Простор"         г. Алматы
64 Республиканская журнал "Парасат"         г. Алматы.
65 Детский комбинат N 184 "Балапан"         г. Алматы, ул. М. Тореза, 8
66 Республиканский молодежный               Боровое
лагерь "Окжетпес"
67 Республиканское государственное          г. Алматы
предприятие "Агентство "Хабар"
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 1997 г. N 1474
Структура центрального аппарата Министерства
информации и общественного согласия
Республики Казахстан
Департамент средств массовой информации
Департамент внутренней политики
Департамент по развитию языков
Департамент формирования государственных издательских программ
Департамент внутренней администрации