Президенттiк жаңа жыл шыршасын өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 5 желтоқсан N 1711а
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Атырау облысы Әкiмiнiң, Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң көп балалы отбасы балаларына, балалар үйiнде, интернат мекемелерiнде тәрбиеленушiлерге және ата-ана қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған Президенттiк жаңа жыл шыршасын 1997 жылдың 29 желтоқсанында Атырау қаласында өткiзу жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
2. Президенттiк жаңа жыл шыршасын әзiрлеу және оны өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы 1 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Атырау облысының Әкiмi, Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi, Көлiк және коммуникация министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, "Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамы тапсырманы 2 қосымшада көрсетiлген мерзiмге сәйкес орындауды қамтамасыз етсiн.
4. Облыстардың, Алматы қаласының және астананың әкiмдерi, Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi Президенттiк жаңа жыл шыршасына 9-13 жастағы оқу озаттарын, белсендi және дарынды балаларды 3 қосымшаға сәйкес жiберудi қамтамасыз етсiн.
Балаларды алып келушiлердiң iс сапарына, балалардың бару-қайту жолақылары мен жолда тамақтануына арналған шығыстарды тиесiлi жергiлiктi бюджет есебiнен төлеу ұсынылсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiне Президенттiк жаңа жыл шыршасын өткiзуге 08 "Мәдениет саласындағы iс-әрекет пен демалысты ұйымдастыру" функционалды тобы бойынша
шығыстарды нақтылау есебiнен 14 млн.теңге бөлсiн.
6. Президенттiк жаңа жыл шыршасын өткiзуге қатысатын
министрлiктер мен ведомстволардың қызметiн үйлестiру Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Хаттама - ұйымдастыру
бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1711а қаулысына
1 қосымша
Президенттiк жаңа жыл шыршасын әзiрлеу және оны өткiзу
жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң
құрамы
Көшербаев Қ.Е.     - Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет
және денсаулық сақтау министрi, төраға
Шердабаев Р.Т.     - Атырау облысының әкiмi, төрағаның орынбасары
Ұйымдастыру комитетiнiң мүшелерi:
Абулхатаев М.К.    - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң
орынбасары
Алигужинов С.К.    - Қазақстан Республикасының Көлiк-коммуникация
Вице-министрiнiң қызметiн атқарушы
Бектұрғанов Н.С.   - Қазақстан Республикасының Ақпараттық және
қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң iшкi саясат
Департаментiнiң директоры
Бектұров Р.С.      - "Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамының
президентi
Девятко В.Н.       - Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және
денсаулық сақтау министрлiгi Денсаулық
сақтау комитетiнiң төрағасы
Дорожкина Л.А.     - Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және
денсаулық сақтау министрлiгi Бiлiм
комитетiнiң тәрбие жұмысы бөлiмiнiң бастығы
Қасеинов Д.Қ.      - Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және
денсаулық сақтау министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы
Мұқашев Ж.Ж.       - Қазақстан Республикасының Қаржы Вице-министрi
Мұртазаев М.А.     - Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия
және сауда Вице-министрi
Мыңбаев Д.Х.       - "Қазақстан теледидары мен радиосы"
Республикалық корпорациясының вице-президентi
Нұршаев Е.Н.       - Атырау облысы әкiмiнiң орынбасары
Әмiрбекова Ж.Б.    - Атырау облыстық бiлiм басқармасының
бастығы
Сарыбаев Қ.Ш.      - Қазақстан Республикасы Президентi
Әкiмшiлiгiнiң хаттама қызметi жетекшiсiнiң
қызметiн атқарушы (келiсiм бойынша)
Тәңiрбергенова Г.Т.- Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және
денсаулық сақтау министрлiгi Бiлiм комитетi
төрағасының орынбасары - орта бiлiмдi дамыту
басқармасының бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1711а қаулысына
2 қосымша
1997 ЖЫЛЫ АТЫРАУ ҚАЛАСЫНДА ӨТЕТIН ПРЕЗИДЕНТТIК ЖАҢА
ЖЫЛ ШЫРШАСЫН ӘЗIРЛЕУ ЖӘНЕ ӨТКIЗУ ЖӨНIНДЕГI
ТАПСЫРМАЛАР
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БIЛIМ, МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ
МИНИСТРЛIГIНЕ:

О проведении Президентской новогодней елки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1997 г. N 1711а
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложения акима Атырауской области, Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан по проведению Президентской новогодней елки 29 декабря 1997 года в г. Атырау для детей из многодетных семей, воспитанников детских домов, интернатных учреждений и детей, оставшихся без попечения родителей.
2. Утвердить организационный комитет по подготовке и проведению Президентской новогодней елки в составе согласно приложению 1.
3. Акиму Атырауской области, Министерству образования, культуры и здравоохранения, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству внутренних дел, Министерству информации и общественного согласия, Министерству энергетики, индустрии и торговли, закрытому акционерному обществу "Эйр Казахстан" обеспечить выполнение поручений в установленные сроки согласно приложению 2.
4. Акимам областей, г. Алматы и столицы, Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан обеспечить направление на Президентскую новогоднюю елку отличников учебы, активных и одаренных детей из многодетных семей, воспитанников детских домов, интернатных учреждений в возрасте от 9 до 13 лет согласно приложению 3.
Командировочные расходы сопровождающим, оплату проезда в оба конца и питание детей в пути рекомендовать произвести за счет средств соответствующих местных бюджетов.
5. Министерству финансов Республики Казахстан выделить в 1997 году Министерству образования, культуры и здравоохранения на проведение Президентской новогодней елки 14 млн. тенге за счет уточнения расходов по функциональной группе 08 "Организация отдыха и деятельность в сфере культуры".
6. Координацию деятельности министерств и ведомств, задействованных в проведении Президентской новогодней елки, возложить на Протокольно-организационный отдел Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 1997 года N 1711а
СОСТАВ
организационного комитета по подготовке и проведению
Президентской новогодней елки
Кушербаев К.Е.          - Министр образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан,
председатель
Чердабаев Р.Т.          - аким Атырауской области, заместитель
председателя
Члены организационного комитета:
Абулхатаев М.К.         - заместитель Министра внутренних дел
Республики Казахстан
Алигужинов С.К.         - и.о. вице-Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Бектурганов Н.С.        - Директор Департамента внутренней
политики Министерства информации
и общественного согласия
Бектуров Р.С.           - президент закрытого акционерного
общества "Эйр Казахстан"
Девятко В.Н.            - Председатель Комитета здравоохранения
Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
Дорожкина Л.А.          - и.о. начальника отдела воспитательной
работы Комитета образования
Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
Касеинов Д.К.           - Председатель Комитета культуры
Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
Мукашев Ж.Д.            - вице-Министр финансов Республики
Казахстан
Муртазаев М.А.          - и.о.вице-Министра энергетики,
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Мынбаев Д.Х.            - вице-президент Республиканской
корпорации "Телевидение и радио
Казахстана"
Сарыбаев К.Ш.           - и.о. руководителя протокольной службы
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Танирбергенова Г.Т.     - заместитель Председателя Комитета
образования - начальник Управления
развития среднего образования
Министерства образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
Умирбекова Ж.Б.         - начальник Атырауского областного
управления образования
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 1997 года N 1711а
Поручения
по подготовке и проведению Президентской новогодней елки
в г. Атырау в 1997 году
МИНИСТЕРСТВУ ОБРАЗОВАНИЯ, КУЛЬТУРЫ И ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:

1. Президент шыршасын әзiрлеу және оны өткiзу жөнiндегi
жұмыстарды үйлестiрудi жүзеге асыру.
желтоқсан
2. Облыстардан келетiн шыршаға қатысушы балаларды және оларды
алып келушiлердi iрiктеудi ұйымдастыру.
10 желтоқсанға дейiн
3. Шыршаға қатысушы балаларды кешендi профилактикалық дәрiгерлiк
байқаудан өткiзудi қамтамасыз ету.
25-26 желтоқсан
4. Балалар тұратын жерлерде дәрiгерлердiң тәулiктiк кезекшiлiгiн,
қала iшiнде көлiкпен жүргенде iлесiп жүрудi және iс-шаралар өтетiн
жерлерде кезекшiлiктi ұйымдастыру.
25-31 желтоқсан
5. Шыршаны әзiрлеуге және оны өткiзуге Атырау облысының мәдениет
қызметкерлерi мен шығармашылық ұжымдарының қатысуын қамтамасыз ету.
желтоқсан
ОБЛЫС, АЛМАТЫ ҚАЛАСЫ ЖӘНЕ АСТАНА ӘКIМДЕРIНЕ:
1. Шыршаға қатысатын балалардың және оларды алып келушiлердiң екi
жақты жолы мен жолда тамақтануына қажеттi қаражатын төлеудi, оларды
шығарып салу мен күтiп алуды қамтамасыз ету.
23-31 желтоқсан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КӨЛIК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ
МИНИСТРЛIГIНЕ, "ЭЙР ҚАЗАҚСТАН" ЖАБЫҚ АКЦИОНЕРЛIК
ҚОҒАМЫНА:
1. Шыршаға қатысатын балалардың және оларды алып келушiлердiң екi
жақ жолы үшiн темiр жол және авиабилеттерiн алуына ықпал ету.
15 желтоқсанға дейiн
2. Балалардың Атырау қаласына мезгiлiнде келуi мен керi қайтуы
үшiн қажет болған жағдайда темiр жол және авиация көлiктерiнiң
қозғалысын үйлестiру.
22-31 желтоқсан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ IШКI IСТЕР МИНИСТРЛIГIНЕ:
1. Темiр жол көлiгiмен жүретiн балаларды Атырау қаласына дейiнгi
және керi қайту жолы бойында милиция қызметкерлерiнiң iлесiп жүруiн
ұйымдастыру.
22-31 желтоқсан
2. Балалар тұратын және iс-шаралар өтетiн жерлерде қоғамдық
тәртiптi қамтамасыз ету.
25-31 желтоқсан
3. Бағдарламаға сәйкес Атырау қаласы iшiнде көлiкпен жүргенде
балаларға iлесiп алып жүрудi қамтамасыз ету.
25-31 желтоқсан
4. Балалар тұратын және iс-шаралар өтетiн жерлерде өрт
қауiпсiздiгiн сақтауды қамтамасыз ету.
25-31 желтоқсан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЭНЕРГЕТИКА, ИНДУСТРИЯ
ЖӘНЕ САУДА МИНИСТРЛIГIНЕ:
1. Шыршаны әзiрлеу және өткiзуге қажеттi материалдарды, сыйлықтар
мен сувенирлердi сатып алуға ықпал ету.
15 желтоқсанға дейiн
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АҚПАРАТТЫҚ ЖӘНЕ ҚОҒАМДЫҚ
КЕЛIСIМ МИНИСТРЛIГIНЕ:
1. Жаңа жылдық Президент шыршасына әзiрлiк пен оны өткiзу барысын
көпшiлiк ақпарат құралдарында кеңiнен насихаттау.
желтоқсан
"ҚАЗАҚСТАН РАДИОСЫ МЕН ТЕЛЕДИДАРЫ" РЕСПУБЛИКАЛЫҚ КОРПОРАЦИЯСЫНА:
1. Жаңа жылдық Президент шыршасының өту барысын теледидарға
түсiрудi ұйымдастыру және оны радио, теледидар арқылы тарату.
25-31 желтоқсан
АТЫРАУ ҚАЛАСЫНЫҢ ӘКIМIНЕ:
1. Шыршаға қатысушыларды қарсы алуды, орналастыруды,
тамақтандыруды, керi қайтаруды ұйымдастыру.
25-31 желтоқсан

1. Осуществлять координацию всей работы по подготовке и
проведению Президентской новогодней едки.
Декабрь
2. Организовать подбор детей - участников елки и
сопровождающих из областей.
До 10 декабря
3. Обеспечить комплексный профилактический медицинский осмотр
детей - участников елки.
25-26 декабря
4. Организовать круглосуточное дежурство медицинских работников
в местах проживания детей, сопровождение их во время передвижения по
городу и дежурство в местах проведения мероприятий.
25-31 декабря
5. Обеспечить участие в подготовке и проведении елки работников
культуры и творческих коллективов Атырауской области.
Декабрь
АКИМАМ ОБЛАСТЕЙ, г. АЛМАТЫ И СТОЛИЦЫ:
Обеспечить отправку детей и сопровождающих, оплату их проезда в
оба конца и питания в пути, их встречу по возвращении.
23-31 декабря
МИНИСТЕРСТВУ ТРАНСПОРТА И КОММУНИКАЦИИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН,
ЗАКРЫТОМУ АКЦИОНЕРНОМУ ОБЩЕСТВУ "ЗЙР КАЗАХСТАН":
1. Оказать содействие в приобретении железнодорожных и
авиабилетов для участников елки и сопровождающих в оба конца.
До 15 декабря
2. В случае необходимости скоординировать движение
железнодорожного и авиационного транспорта с целью создания условий
для своевременного заезда детей в г. Атырау и их отправки.
22-31 декабря
МИНИСТЕРСТВУ ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:
1. Организовать сопровождение групп детей работниками милиции
на железнодорожном транспорте в пути от места проживания до
г. Атырау и обратно.
22-31 декабря
2. Обеспечить общественный порядок в местах проживания детей и
проведения мероприятий.
25-31 декабря
3. Обеспечить сопровождение детей на транспорте при
передвижении по г. Атырау согласно программе.
25-31 декабря
4. Обеспечить пожарную безопасность в местах проживания детей и
проведения мероприятий.
25-31 декабря
МИНИСТЕРСТВУ ЭНЕРГЕТИКИ, ИНДУСТРИИ И ТОРГОВЛИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:
Оказать содействие в приобретении материалов, подарков и
сувениров, необходимых для подготовки и проведения елки.
До 15 декабря
МИНИСТЕРСТВУ ИНФОРМАЦИИ И ОБЩЕСТВЕННОГО СОГЛАСИЯ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:
Обеспечить полное освещение хода подготовки и проведения
Президентской новогодней елки в средствах массовой информации.
Декабрь
РЕСПУБЛИКАНСКОЙ КОРПОРАЦИИ "ТЕЛЕВИДЕНИЕ И РАДИО КАЗАХСТАНА":
Организовать телевизионные съемки всего хода Президентской
новогодней едки и ее освещение по радио и телевидению.
25-31 декабря
АКИМУ АТЫРАУСКОЙ ОБЛАСТИ:
1. Обеспечить встречу, расселение, проживание, питание, отъезд
участников елки.
25-31 декабря

2. Шырша өтетiн жердi, шыршаны орнатуды және безендірудi
қамтамасыз ету.
25 желтоқсанға дейiн
3. Мерекеге сәйкес қала көшелерiн және ғимараттарды безендiру.
20 желтоқсанға дейiн
4. Жаңа жылдық Президент шыршасының сценарийiн, күнтiзбелiк
жоспарын және балалардың Атырау қаласында болу бағдарламасын әзiрлеу.
10 желтоқсан
5. Шақыру билетiн, бағдарлама, рұқсатнама, бэйдж және басқа баспа
материалдарын даярлау.
15 желтоқсан
6. Сценарийге сәйкес әртiстердiң киiмдерiн даярлау.
15 желтоқсан
7. Мереке өтетiн жердi көркемдеу, дыбыстық, жарықтық және
музыкалық жағынан безендiрiлуiн қамтамасыз ету.
25 желтоқсанға дейiн
8. Үлкен торт дайындату, шыршаға қатысушыларға арналған "Тәттi
дастархан" ұйымдастыру.
29 желтоқсан
9. Шыршаға қатысушы балаларға арналған сыйлықтарды сатып алу және
құрастыру.
20 желтоқсанға дейiн
10. Балалардың Атырауда болатын мезгiлiне сәйкес мәдени-спорттық
шаралар бағдарламасын даярлау және өткiзу.
25-31 желтоқсан
11. Балаларды Атырау қаласы iшiнде көлiкпен тасымалдауды
қамтамасыз ету.
25-31 желтоқсан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТIНIҢ АҚПАРАТ ҚЫЗМЕТIНЕ:
(КЕЛIСIМ БОЙЫНША)
1. Жаңа жылдық Президент шыршасын әзiрлеу және өткiзу барысы
туралы материал даярлайтын журналистер тiзiмiн жасау.
10 желтоқсанға дейiн
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1711а қаулысына
3 қосымша
Президенттiк жаңа жыл шыршасына қатысушылардың
сандық құрамы
Барлық қатысушылар - 165
оның iшiнде:
алып келушiлер     -  15
балалар            - 150
__________________________________________________________________
Облыстар                    |  балалар  |  алып     |  барлық
|   саны    | келушiлер | қатысатындар
__________________________________________________________________
1. Ақмола                       10         1               11
2. Ақтөбе                       10         1               11
3. Алматы                       10         1               11
4. Атырау                       10         1               11
5. Шығыс Қазақстан              10         1               11
6. Жамбыл                       10         1               11
7. Батыс Қазақстан              10         1               11
8. Қарағанды                    10         1               11
9. Қызылорда                    10         1               11
10. Қостанай                    10         1               11
11. Маңғыстау                   10         1               11
12. Павлодар                    10         1               11
13. Солтүстiк Қазақстан         10         1               11
14. Оңтүстiк Қазақстан          10         1               11
15. Алматы қаласы               10         1               11
__________________________________________________________________

2. Обеспечить место проведения елки, ее установку, оформление.
К 25 декабря
3. Оформить соответственно здания и улицы города.
К 20 декабря
4. Разработать сценарий проведения Президентской новогодней
елки, календарный план и программу пребывания детей в г. Атырау.
10 декабря
5. Изготовить пригласительные билеты, программу, пропуска,
бэйджи и другую печатную продукцию.
15 декабря
6. Изготовить костюмы для артистов в соответствии со сценарием.
15 декабря
7. Обеспечить декоративное, световое, звуковое и музыкальное
оформление места проведения праздника.
К 25 декабря
8. Изготовить большой торт, организовать "сладкий" стол для
участников елки.
29 декабря
9. Приобрести и скомплектовать подарки для детей - участников
елки.
До 20 декабря
10. Подготовить и осуществить культурно-спортивную программу на
весь период пребывания детей в г. Атырау.
25-31 декабря
11. Обеспечить транспорт на весь период пребывания детей в
г. Атырау.
25-31 декабря
ПРЕСС-СЛУЖБЕ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН (ПО СОГЛАСОВАНИЮ):
Составить список журналистов, освещающих ход подготовки и
проведения Президентской новогодней елки.
К 10 декабря
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 1997 года N 1711а
Количественный состав
участников Президентской новогодней елки
Всего участников - 165
в том числе:
сопровождающих - 15
детей - 150
---------------------------------------------------------------------
Область             |Детей| Сопровождающих|Всего участников
---------------------------------------------------------------------
Акмолинская                     10           1          11
Актюбинская                     10           1          11
Алматинская                     10           1          11
Атырауская                      10           1          11
Восточно-Казахстанская          10           1          11
Жамбылская                      10           1          11
Западно-Казахстанская           10           1          11
Карагандинская                  10           1          11
Кызылординская                  10           1          11
Костанайская                    10           1          11
Мангистауская                   10           1          11
Павлодарская                    10           1          11
Северо-Казахстанская            10           1          11
Южно-Казахстанская              10           1          11
г. Алматы                       10           1          11

БАРЛЫҒЫ                        150        15               165

ВСЕГО                     150          15         165