"Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығын және Машина жасауды болжау жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 9 қаңтардағы N 2 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1313 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.10.15 № 1313 Қаулысымен.
Машина жасау кешенiн дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын әзiрлеу және оны iске асыруды ғылыми-техникалық жағынан қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының, Қорғаныс министрлiгiнiң және Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясына ведомстволық бағыныстағы "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығын "(СFТО)" құру туралы ұсынысы қабылдансын. "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығының (CFTO) мекен-жайы Алматы қаласы болып белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 1998.05.20. N 457 қаулысымен. P980457_
2. Қарағанды ұлттық техникалық университетiнiң жанындағы машина жасау кешенiн болжау жөнiндегi арнайы ғылыми бөлiмшенiң негiзiнде Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясына ведомстволық бағынысты "Машина жасауды болжау жөнiндегi ғылыми-зерттеу орталығы" мемлекеттiк мекемесi құрылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы, Қаржы министрлiгi, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Қорғаныс министрлiгiнiң Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитетi:
бiр ай мерзiм iшiнде "Машина жасау" салааралық ғылыми-зерттеу орталығының құрамына кейбiр бейiндiк ғылыми-зертеу және тәжiрибе конструкторлық ұйымдарды енгiзу жөнiнде ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзетiн болсын;
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесе отырып 1998 жылдың наурызында Қазақстан Республикасының машина жасау кешенiн дамытудың 1998-2000 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының жобасын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгертiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1998.05.20. N 457
қаулысымен. P980457_
5. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы бiр ай мерзiмде:
құрылған мемлекеттiк мекемелер туралы ережелердi бекiтсiн және белгiленген тәртiппен олардың әдiлет органдарында тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
"Машина жасаудың және тиiмдiлiгi жоғары машиналар мен аспаптар жасаудың ғылыми-техникалық проблемалары" нысаналы бағдарламасының кең ауқымды нұсқасын оның негiзгi тапсырмаларымен және көрсеткiштерiмен бекiтсiн. 6. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы мен Әдiлет министрлiгi бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған актiлерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныс енгiзсiн. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi

О создании Межотраслевого научно-технологического центра "Машиностроение" и Научно-исследовательского центра по прогнозированию машиностроения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 1998 года № 2. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1313
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2012 № 1313.
С целью разработки и научно-технического обеспечения реализации государственной программы развития машиностроительного комплекса Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Министерства науки - Академии наук, Министерства обороны и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан о создании государственного учреждения "Межотраслевой научно-технологический центр (МНТЦ) "Машиностроение", подведомственного Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан. Определить местонахождение Межотраслевого научно-технологического центра (МНТЦ) в г. Алматы.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 20 мая 1998 г. N 457.
2. Создать на базе специального научного подразделения по прогнозированию машиностроительного комплекса при Карагандинском национальном техническом университете государственное учреждение "Научно-исследовательский центр по прогнозированию машиностроения", подведомственный Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
4. Министерству науки - Академии наук, Министерству финансов, Министерству энергетики, индустрии и торговли, Комитету по оборонной промышленности Министерства обороны Республики Казахстан:
внести в месячный срок в Правительство Республики Казахстан предложения по включению в состав Межотраслевого научно-технологического центра "Машиностроение" некоторых профильных научно-исследовательских и опытно-конструкторских оганизаций;
совместно с Агентством по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в марте 1998 года внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект Государственной программы развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 1998 - 2000 годы.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 мая 1998 г. N 457 P980457_ .
5. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан в месячный срок:
утвердить положения о созданных государственных учреждениях и в установленном порядке обеспечить их регистрацию в органах юстиции;
утвердить развернутый вариант целевой программы "Научно-технические проблемы машиностроения и создания высокоэффективных машин и инструмента" с ее основными заданиями и показателями.
6. Министерству науки - Академии наук и Министерству юстиции Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложение о приведении ранее изданных актов Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-Министр Республики Казахстан