"Туран Әлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамын жекешелендiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 21 қаңтардағы N 25
Экономикалық қауiпсiздiктi қорғау, отандық қаржы институттарын реформалауды жеделдету мақсатында және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi басқармасының 1996 жылғы 17 мамырдағы N 120 қаулысымен бекiтiлген 1996-1998 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының банк жүйесiн одан әрi реформалау бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi:
"Тұран Әлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамы акцияларының 100
процентiн сату жөнiнде тендер жеңiмпазын iрiктеу өлшемi ретiнде ең жоғары баға шартында белгiленген тәртiппен жабық тендер өткiзсiн;<*>
тендер өткiзу жөнiндегi комиссияның құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 1998.02.27. N 158 қаулысымен .
2. Тендер өткiзу жөнiндегi комиссия туралы қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
3. Тендер өткiзу жөнiндегi комиссия:
1998 жылдың 23 ақпанына дейiн мерзiмде шаралар жоспарын, жабық тендер өткiзудiң тәртiбi мен шарттарын бекiтсiн, бұл ретте тендердiң тек отандық сатып алушылар арасында жүргiзiлетiнi назарды ұсталсын;
1998 жылдың 23 наурызына дейiн мерзiмде тендердi өткiзсiн, жеңiмпазды анықтап, жеңiмпазға "Тұран Әлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамы акцияларының тиiстi пакетiн сатып алу құқығын берсiн. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 1998.02.27. N 158 қаулысымен .
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен "Тұран Әлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамының тиiстi акцияларын тендердiң жеңiмпазына сататын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 21 қаңтардағы
N 25 Қаулысымен
бекiтiлген
Тендер өткiзу жөнiндегi комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Тендер өткiзу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) "Тұран Әлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамы акцияларының бақылау пакетiн сатып алуға құқық алуға қажеттi талаптарға жауап беретiн инвесторды анықтау үшiн, отандық инвесторлар арасында тендер өткiзу мақсатында құрылады.
2. Комиссия алқалы орган болып табылады. Комиссияның құрамына Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының, мемлекеттiк басқарудың басқа органдарының және "Тұран Әлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамының өкiлдерi кiргiзiледi. Комиссияның жеке құрамы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен бекiтiледi.

О приватизации закрытого акционерного общества "Банк Туран Алем"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 1998 г. N 25
В целях защиты экономической безопасности, ускорения реформирования отечественных финансовых институтов и в соответствии с Программой дальнейшего реформирования банковской системы Республики Казахстан на 1996-1998 годы, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 мая 1996 года N 120, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
в установленном порядке провести закрытый тендер по продаже 100 процентов акций закрытого акционерного общества "Банк Туран Алем" на условиях максимальной цены за одну акцию в качестве критерия отбора победителя тендера;
утвердить состав комиссии по проведению тендера согласно приложению.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 февраля 1998 г. N 158 P980158_ .
2. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии по проведению тендера.
3. Комиссии по проведению тендера:
в срок до 23 января 1998 года утвердить план мероприятий, порядок и условия проведения закрытого тендера, имея при этом в виду, что тендер проводится исключительно среди отечественных покупателей;
в срок до 23 февраля 1998 года провести тендер, определить победителя с предоставлением победителю права приобретения соответствующего пакета акций закрытого акционерного общества "Банк Туран Алем".
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 февраля 1998 г. N 158 P980158_ .
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке реализовать соответствующие акции закрытого акционерного общества "Банк Туран Алем" победителю тендера.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 1998 г. N 25
ПОЛОЖЕНИЕ
о комиссии по проведению тендера
1. Общие положения
1. Комиссия по проведению тендера (далее - Комиссия) создается в целях проведения тендера среди отечественных инвесторов для определения инвестора, отвечающего требованиям, необходимым для приобретения права на покупку контрольного пакета акций закрытого акционерного общества "Банк Туран Алем".
2. Комиссия является коллегиальным органом. В состав комиссии включаются представители Министерства финансов, Национального Банка Республики Казахстан, Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, других органов государственного управления и закрытого акционерного общества "Банк Туран Алем". Персональный состав
комиссии утверждается постановлением Правительства Республики
Казахстан.

3. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының заң және нормативтiк құқықтық актiлерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа  алады.
2. Комиссияның функциялары
4. Комиссия өзiне жүктелген мiндеттердi орындау үшiн мынадай функцияларды жүзеге асырады:
- жекешелендiру объектiсiнiң 1997 жылдың аудитi бойынша
айқындалған бастапқы бағасын бекiтедi;
- отандық инвесторларды тендерге жiберудiң шарттарын
белгiлейдi;
- тендердi өткiзудiң тәртiбiн белгiлейдi;
- тендерге қатысуға жiберiлген отандық инвесторлардың арасында
тендер өткiзедi;
- тендердiң жеңiмпазын белгiлейдi.
5. Комиссияның:
- тендерге қатысуға жiберiлген отандық инвесторлардан қосымша
ақпарат алуға;
- Комиссияның жұмысына сарапшыларды, мамандандырылған
консалтинг және өзге де ұйымдарды тартуға;
- өз құзыретiнiң шегiнде комиссия шешiмдерiнiң орындалуына
бақылау мен тексерудi жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссияны Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен тағайындалатын төраға басқарады. Төраға Комиссияның қызметiн басқарады, оның жұмысын ұйымдастырады.
7. Комиссияның отырыстары Комиссия төрағасының бастамашылығымен немесе Комиссия мүшелерiнiң көпшiлiгiнiң талап етуi бойынша шақырылады. Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан жағдайда Комиссия отырысы заңды болып табылады.
8. Комиссияның әрбiр мүшесiнiң бiр дауысы болады.
9. Комиссия шешiмдерi Комиссияның қатысып отырған мүшелерiнiң
жалпы санының қарапайым көпшiлiк даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағаның даусы шешушi болып табылады. Комиссия мүшесi Комиссия қабылдаған шешiммен келiспеген жағдайда, ол өзiнiң ерекше пiкiрiн айтуға тиiс. Комиссияның шешiмдерi қаулымен ресiмделедi. Қаулыға Комиссияның барлық мүшелерi қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 21 қаңтардағы
N 25 Қаулысына
қосымша
Тендер өткiзу жөнiндегi комиссияның
ҚҰРАМЫ
Ертiлесова Ж.Ж.        - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi, комиссия төрағасы
Дәмитов Қ.Қ.           - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң кеңесшiсi
Ержанов Ө.С.           - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
төрағасының орынбасары
Кулинов У.Д.           - Қазақстан Республикасының бағалы
қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясының мүшесi - атқарушы
директор
Николлс М.             - Еуропалық Қайта жаңарту және Даму
Банкiнiң Қазақстандағы өкiлi (келiсiм
бойынша, мемлекеттiк құпияны құрайтын
құжаттармен танысу құқығынсыз)
Раханов М.С.           - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және
жекешелендiру департаментiнiң
директоры
Шүкеев Ө.Е.            - "Тұран Әлем Банкi" ЖАҚ Басқармасының
төрағасы

3. Комиссия в своей деятельности руководствуется
законодательными и нормативными правовыми актами Республики
Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Функции Комиссии
4. Комиссия для решения возложенных на нее задач осуществляет
следующие функции:
- утверждает начальную цену объекта приватизации, определенную
по итогам аудита за 1997 год;
- устанавливает условия допуска отечественных инвесторов к
тендеру;
- определяет порядок проведения тендера;
- проводит тендер среди отечественных инвесторов, допущенных к
участию в тендере;
- определяет победителя тендера.
5. Комиссия имеет право:
- получать дополнительную информацию от отечественных
инвесторов, допущенных к участию в тендере;
- привлекать к работе Комиссии экспертов, специализированные
консалтинговые и иные организации;
- в пределах своей компетенции осуществлять контроль и проверку
исполнения решений Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссия возглавляется председателем, назначаемым постановлением Правительства Республики Казахстан. Председатель руководит деятельностью Комиссии, организует ее работу.
7. Заседания Комиссии созываются по инициативе председателя Комиссии или по требованию большинства членов Комиссии. Заседание Комиссии является правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
8. Каждый член Комиссии имеет один голос.
9. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов голос председателя является решающим. В случае, если член Комиссии не согласен с принятым Комиссией решением, он вправе изложить свое особое мнение. Решения Комиссии оформляются постановлением. Постановление подписывается всеми членами Комиссии.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 1998 г. N 25
СОСТАВ
комиссии по проведению тендера
ЕРТЛЕСОВА Ж.Д.       - вице-Министр финансов Республики Казахстан,
председатель комиссии
ДАМИТОВ К.К.         - советник Премьер-Министра Республики
Казахстан
ЕРЖАНОВ У.С.         - заместитель Председателя Национального
Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
КУЛИНОВ У.Д.         - Исполнительный директор - член
Национальной комиссии Республики Казахстан
по ценным бумагам
НИКОЛЛС М.           - Представитель Европейского Банка
Реконструкции и Развития в Казахстане
(по согласованию, без права ознакомления с
документами, составляющими государственную
тайну)
РАХАНОВ М.С.         - Директор Департамента государственного
имущества и приватизации Министерства
финансов Республики Казахстан
ШУКЕЕВ У.Е.          - Председатель Правления ЗАО "Банк Туран Алем"