Қазақстан Республикасының Ұлттық заң агенттiгi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 21 қаңтардағы N 26
Мемлекеттiң мүдделерi мен ұлттық қауiпсiздiктi тиiмдi құқықтық қорғауды қамтамасыз ету, сондай-ақ орталық атқарушы органдарға құқықтық мәселелер бойынша консультациялық қызметтер көрсету практикасын ретке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Ұлттық заң агенттiгi жарғылық капиталына мемлекеттiң 100% қатысуымен "Қазақстан Республикасының Ұлттық заң агенттiгi" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамы болып қайта құрылсын.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.02.28. N 302
қаулысымен. P010302_
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi заңда белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Ұлттық заң агенттiгiнiң балансындағы мүлiктi мемлекеттiң жарғысы ретiнде "Қазақстан Республикасының Ұлттық заң агенттiгi" акционерлiк қоғамының жарғылық қорына берсiн;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп бiр айлық мерзiм iшiнде қажеттi қайта ұйымдастыру рәсiмдерiн жүргiзсiн;
он күндiк мерзiм iшiнде "Қазақстан Республикасының Ұлттық заң агенттiгi" акционерлiк қоғамының жарғысын бекiтсiн;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне "Қазақстан Республикасының Ұлттық заң агенттiгi" акционерлiк қоғамының акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету, пайдалану және басқару жөнiнде өкiлеттiк берсiн.
4. Мыналардың:
"Ұлттық заң агенттiгiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 12 қаңтардағы N 60 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 4, 36-құжат);
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi жанындағы Ұлттық заң агенттiгi туралы ереженi бекiту жөнiнде" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 сәуiрдегi N 379 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 14, 110-құжат)";
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Бюджеттiк ұйымдарға (мекемелерге) құқықтық мәселелер бойынша консультациялық қызмет көрсету үшiн жеке және заңды тұлғаларды тарту тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 маусымдағы N 923 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 24, 214-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О Национальном юридическом агентстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 1998 г. N 26
В целях обеспечения эффективной правовой защиты интересов государства и национальной безопасности, а также упорядочения практики оказания консультационных услуг по правовым вопросам центральным исполнительным органам Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Национальное юридическое агентство Министерства юстиции Республики Казахстан в акционерное общество закрытого типа "Национальное юридическое агентство Республики Казахстан" с участием государства в уставном капитале 100%.
2. (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 28 февраля 2001 г. N 302 P010302_ )
3. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законом порядке:
передать в качестве взноса государства в уставный капитал акционерного общества "Национальное юридическое агентство Республики Казахстан" имущество, находящееся на балансе Национального юридического агентства Министерства юстиции Республики Казахстан;
совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в месячный срок провести необходимые реорганизационные процедуры;
в десятидневный срок утвердить устав акционерного общества "Национальное юридическое агентство Республики Казахстан";
передать Министерству юстиции Республики Казахстан полномочия по владению, пользованию и управлению государственным пакетом акций акционерного общества "Национальное юридическое агентство Республики Казахстан".
4. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1994 г. N 60 P940060_ "Об образовании Национального юридического агентства" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 4, ст. 36);
постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 1996 г. N 379 P960379_ "Об утверждении Положения о Национальном юридическом агентстве Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 110);
постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 г. N 923 P970923_ "О порядке привлечения физических и юридических лиц для оказания консультационных услуг по правовым вопросам Правительству и бюджетным организациям (учреждениям) Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 214).
Премьер-Министр
Республики Казахстан