Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы займдары бойынша алдағы және мерзiмi өткен төлемдерiн өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 4 ақпандағы N 74
Қазақстан Республикасының шетел несие берушiлерi алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ республикалық бюджетке Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар бұрын берiлген мемлекеттiк емес сыртқы займдардың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 4 мамырда берiлген N 26-14/110, 1992 жылғы 10 маусымда N 22-3/40 мемлекеттiк кепiлдiктерiне сәйкес, шетел банктерi шоттарының негiзiнде дәрменсiз заем алушылар үшiн алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi (1-2-қосымшалар), сондай-ақ есептелген айыппұлдардың сомасын "Несиелендiру және шегерiлген өтеу" бөлiмi бойынша 1998 жылға арналған республикалық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегiнде төлем күнiндегi бағамдық айырманың өзгерiсiн ескере отырып төлесiн;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк
емес сыртқы  заемдарды  пайдалану  бойынша  заем алушылардың қызметiне
қаржылық тексеру жүргiзсiн  және  оларды  пайдалануды  бұзу  фактiлерi
анықталған жағдайда,  Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген
заңдарына сәйкес  кiнәлi  адамдарды жауапқа тарту мақсатында
материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсiн.
2. Қазақстан  Республикасының  мемлекеттiк  Экспорт-импорт  банкi
республикалық бюджеттен алынған қаражаттарды қайтаруды қамтамасыз  ету
жөнiндегi барлық қажеттi шараларды қолдансын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 4 ақпандағы
N 74  Қаулысына
2  қосымша
Шетел несиелерiн өтеу бойынша алдағы
төлемдердiң
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Қарыз алушы |Төлем   | Төлем сомасы| Негiзгi   |Проценттер|Басқалар
ұйым      |валютасы|             | борыш     |          |
___________________________________________________________________
Француз несие желiсi
___________________________________________________________________
"Тағам" АК  | FRE    | 775384,44   |     0     |775384,44  |    0
___________________________________________________________________
|        |5 210488,90  |5 210488,90|     0     |    0
___________________________________________________________________
Барлығы:    | DM     |5 985873,34  |5 210488,90|775384,44  |    0
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 4 ақпандағы
N 74  Қаулысына
1-қосымша
Шетел несиелерiн өтеу бойынша мерзiмi өткен
төлемдердiң
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Қарыз алушы |Төлем   | Төлем сомасы| Негiзгi  |Проценттер|Басқалар
ұйым      |валютасы|             | борыш    |          |
___________________________________________________________________
Түрiк несие желiсi
___________________________________________________________________
"Мақсат" АК | USD    | 755706,03   |687458,00 |59023,59  |9224,44
___________________________________________________________________
"Легпром" АК| USD    |3931800,77   |3333233,30|524103,70 |74463,80
___________________________________________________________________
Барлығы:    | USD    |4687506,80   |4020691,30|583127,29 |83688,24
___________________________________________________________________

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 1998 г. N 74
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 4 мая 1993 г. N 26-14/110, 10 июня 1994 г. N Ф 22-3/40 на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков предстоящие и просроченные платежи (приложения 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год по разделу "Кредитование минус погашение";
провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 1998 г. N 74
СУММА
просроченных платежей по погашению иностранных кредитов
----------------------------------------------------------------------
Организация | Валюта  | Сумма    | Основной  |Проценты   |Прочие
заемщик     | платежа | платежа  | долг      |           |
----------------------------------------------------------------------
Турецкая кредитная линия
АО "Максат"    USD      755706,03   687458,00   59023,59     9224,44
АК "Легпром"   USD     3931800,77  3333233,30  524103,70    74463,80
----------------------------------------------------------------------
Всего          USD     4687506,80  4020691,30  583127,29    83688,24
----------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 1998 г. N 74
СУММА
предстоящих платежей по погашению иностранных кредитов
----------------------------------------------------------------------
Организация | Валюта  | Сумма    | Основной  |Проценты   |Прочие
заемщик     | платежа | платежа  | долг      |           |
----------------------------------------------------------------------
Французская кредитная линия
АК "Тагам"     FRF      775384,44       0        775384,44       0
5210488,90   5210488,90      0           0
----------------------------------------------------------------------
Всего          FRF      5985873,34   5210488,90  775384,44       0
----------------------------------------------------------------------