Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестиваль туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 19 наурыздағы N 236
Тәуелсiз мемлекеттер Достастығының Үкiмет басшылары Кеңесiнiң 1994 жылғы 19 желтоқсандағы шешiмiн және "Қазақстан Республикасының әлемдiк киноның 100 жылдығына байланысты бiрлескен шараларды жүзеге асыруға қатысуы туралы", Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 18 қазандағы N 1345 қаулысын орындау мақсатында және елдегi кинематографияны одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң Алматы қаласында 1998 жылдың қазанында I Халықаралық кинофестиваль өткiзу туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
2. Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальдi әзiрлеу мен өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң қоса берiлiп отырған құрамы бекiтiлсiн.
3. Алматы қаласында I Халықаралық кинофестивальдi өткiзу Алматы қаласының және Алматы облысының әкiмдерiне, Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiне тапсырылсын.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Алматы қаласында I Халықаралық кинофестивальдiң Бас дирекциясын құратын болсын, осы шараны әзiрлеу мен өткiзу жоспарын бекiтсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальдi 1998 жылға арналған республикалық бюджетте "Мәдениет саласындағы демалыс пен қызметтi ұйымдастыру" деген 08 функционалдық топ бойынша көзделген қаражат шегiнде қаржыландырылсын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кеден комитетi Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальдi өткiзу үшiн Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальдi өткiзуге тiкелей байланысты, уақытша Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн кинофильмдердi, ақпараттық-жарнамалық және басқа да өнiмдердi баж төлеуден босататын болсын.
7. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Алматы
қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальге қатысушыларды визалық
қолдауға жәрдемдессiн.
8. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгi Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальдi
бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен жариялауды ұйымдастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 19 наурыздағы
N 236 Қаулысымен
бекiтiлген
Алматы қаласында өтетiн I Халықаралық кинофестивальдi
әзiрлеу мен өткiзу жөнiндегi Ұйымдастыру комитетiнiң
ҚҰРАМЫ
Балғымбаев Н.Ө.           - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi, төраға
Көшербаев Қ.Е.            - Қазақстан Республикасының
Бiлiм, мәдениет және
денсаулық сақтау министрi,
төрағаның орынбасары
Храпунов В.В.             - Алматы қаласының әкiмi,
төрағаның орынбасары
Нұрқадiлов З.Қ.           - Алматы облысының әкiмi,
төрағаның орынбасары
Арын Е.М.                 - Қазақстан Республикасы Бiлiм,
мәдениет және денсаулық
сақтау вице-министрi
Әшiмов А.                 - "Елiм-ай" кино-шаруашылығы
бiрлестiгiнiң президентi
Бектұров Р.               - "Эйр Қазақстан" ЖАҚ
президентi
Бүркiтбаев С.М.           - "Қазақтелеком" ААҚ президентi
Жақсыбеков А.Р.           - Ақмола қаласының әкiмi
Ертiлесова Ж.Ж.           - Қазақстан Республикасының
Қаржы бiрiншi вице-министрi
Ыбрайымбеков Р.           - ТМД және Балтық елдерiнiң
Кинематографистер одағы
конференциясының тең төрағасы
Қалиев Е.Ж.               - Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар
министрi
Қасейiнов Д.Қ.            - Қазақстан Республикасының Бiлiм,
мәдениет және денсаулық
сақтау министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы
Қасымов Ғ.Е.              - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Кеден комитетiнiң төрағасы
Күзембаева Г.Л.           - "Гала-ТВ" продюссерлiк
фирмасының басшысы
Михалков Н.С.             - ТМД және Балтық елдерi
Кинематографистер одағы
конфедерациясының тең төрағасы
Назарбаева Д.Н.           - "Хабар Агенттiгi" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорнының
бас директоры
Рымжанов О.М.             - Қазақстан Республикасы
Ұлттық кинематография
орталығының төрағасы
Сәрсембаев Н.             - Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Сәрсенбаев А.С.           - Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрi
Сарыбаев Қ.Ш.             - Қазақстан Республикасы
Президентiнiң баспасөз хатшысы,
баспасөз қызметiнiң жетекшiсi
Сатыбалдиев Е.А.          - "Қазақстан теледидары және
радиосы республикалық
корпорациясының" президентi
Сүлейменов Қ.Ш.           - Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрi
Тоқаев Қ.К.               - Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрi

О I Международном кинофестивале в г. Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1998 г. N 236
Во исполнение Решения Совета глав правительств Содружества Независимых Государств от 19 декабря 1994 г. и постановления Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1995 г. N 1345 "Об участии Республики Казахстан в реализации совместных мероприятий в связи со 100-летием мирового кино" и в целях дальнейшего развития кинематографии в стране Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан о проведении в октябре 1998 года в г. Алматы I Международного кинофестиваля.
2. Утвердить прилагаемый состав Организационного комитета по подготовке и проведению I Международного кинофестиваля в г. Алматы.
3. Проведение I Международного кинофестиваля в г. Алматы поручить акимам г. Алматы и Алматинской области, Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан.
4. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок создать Генеральную дирекцию I Международного кинофестиваля в г. Алматы, утвердить план подготовки и проведения данного мероприятия.
5. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять финансирование I Международного кинофестиваля в г. Алматы в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год на культуру, по функциональной группе 08 "Организация отдыха и деятельность в сфере культуры".
6. Таможенному комитету Министерства финансов Республики Казахстан для проведения I Международного кинофестиваля в г. Алматы освободить от уплаты пошлин временно ввозимые на территорию Республики Казахстан кинофильмы, информационно-рекламную и другую продукцию, непосредственно связанную с проведением I Международного кинофестиваля в г. Алматы.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказывать содействие в визовой поддержке участникам I Международного кинофестиваля в г. Алматы.
8. Министерству информации и общественного согласия Республики Казахстан организовать широкое освещение в средствах массовой информации I Международного кинофестиваля в г. Алматы.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 1998 г. N 236
СОСТАВ
ОРГАНИЗАЦИОННОГО КОМИТЕТА ПО ПОДГОТОВКЕ И
ПРОВЕДЕНИЮ I МЕЖДУНАРОДНОГО КИНОФЕСТИВАЛЯ
В Г. АЛМАТЫ
Балгимбаев Н.У.                   - Премьер-Министр Республики
Казахстан, председатель
Кушербаев К.Е.                    - Министр образования, культуры
и здравоохранения Республики
Казахстан, заместитель
председателя
Храпунов В.В.                     - аким г. Алматы, заместитель
председателя
Нуркадилов 3.К.                   - аким Алматинской области,
заместитель председателя
Арын Е.М.                         - вице-Министр образования,
культуры и здравоохранения
Республики Казахстан
Ашимов А.                         - президент кинохозяйственного
объединения "Елим-ай"
Бектуров Р.                       - президент ЗАО "Эйр Казахстан"
Буркитбаев С.М.                   - президент ОАО "Казахтелеком"
Джаксыбеков А.Р.                  - аким г. Акмолы
Ертлесова Ж.Д.                    - первый вице-Министр финансов
Республики Казахстан
Ибрагимбеков Р.                   - сопредседатель конфедерации
Союзов кинематографистов
стран СНГ и Балтии
Калиев Е.Ж.                       - Министр транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан
Касеинов Д.К.                     - председатель Комитета культуры
Министерства образования,
культуры и здравоохранения
Республики Казахстан
Касымов Г.Е.                      - Председатель Таможенного
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
Кузембаева Г.Л.                   - руководитель продюссерской
фирмы "Гала ТВ"
Михалков Н.С.                     - сопредседатель конфедерации
Союзов кинематографистов
стран СНГ и Балтии
Назарбаева Д.Н.                   - генеральный директор
Республиканского государственного
предприятия "Агентство Хабар"
Рымжанов О.М.                     - председатель Национального
центра кинематографии
Республики Казахстан
Сарсембаев Н.                     - заместитель Председателя
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Сарсенбаев А.С.                   - Министр информации и
общественного согласия
Республики Казахстан
Сарыбаев К.Ш.                     - Пресс-секретарь, руководитель
пресс службы Президента
Республики Казахстан
Сатыбалдиев Е.А.                  - президент Республиканской
корпорации "Телевидение и
радио Казахстана"
Сулейменов К.Ш.                   - Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Токаев К.К.                       - Министр иностранных дел
Республики Казахстан