Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 8 мамырдағы N 419
Қазақстан Республикасының шетел несие берушiлерi алдындағы мiндеттемелерiн орындау, дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар, бұрын берiлген мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1992 жылғы 2 желтоқсандағы, 1993 жылғы 29 наурыздағы, 1994 жылғы 3 маусымдағы N Ф 22-3/38, 1994 жылғы 10 маусымдағы N Ф 22-3/40, 1995 жылғы 3 сәуiрдегi N Ф 22-3/5, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шiлдедегi N 0000013 берiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiне және Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқыэкономбанк) бiлдiрген Қазақстан Республикасы Үкiметi және Австрия Федералдық Қаржы министрлiгi арасындағы 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Келiсiмге өзгерiстерге сәйкес, шетел банктерi шоттарының негiзiнде дәрменсiз заемшылар үшiн алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi (1,2-қосымшалар), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгi бағам айырмасының өзгеруiн есепке ала отырып 1998 жылға арналған республикалық бюджетте "Несие беру, оның өтелуiн шегерiп тастау" бөлiмi бойынша көзделген қаражат шегiнде төлейтiн болсын;
заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды пайдалану жөнiндегi қызметiне қаржылық тексерiс жүргiзсiн және оларды пайдалану тәртiбiн бұзушылық фактiлерi анықталған жағдайда кiнәлi адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
алынған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз
етсiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 8 мамырдағы
N 419 Қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi
бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша
мерзiмi өткен төлемдердi өтеу
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы ұйым    | Төлем  |    Төлем  |    Төлем    |Негiзгi
|валютасы|  уақыты   |   сомасы    |борыш
___________________________________________________________________
Германия несие желiсi
___________________________________________________________________
"Казжелдорснаб" МК |   DM   |01.04.98 ж.| 3 719 485,15|2 450 361,34
"Казжелдорснаб" МК |   DM   |01.04.98 ж.| 6 732 367,77|4 900 722,67
"Актурбо" АҚ       |  USD   |30.12.97 ж.|    16 158,82|
___________________________________________________________________
Франция несие желiсi
___________________________________________________________________
"Тағам" АҚ         |  FRF   |11.02.98 ж.|    42 028,03|
Барлығы            |  USD   |           |    16 158,82|        0,00
|   DM   |           |10 451 852,92|7 351 084,01|
|  FRF   |           |    42 028,03|        0,00
___________________________________________________________________
____________________________
Проценттер  |  Басқалары
____________________________
1 269 123,81|
1 831 645,10|
| 16 158,82
____________________________
____________________________
| 42 028,03
0,00| 16 158,82
3 100 768,91|      0,00
0,00| 42 028,03
____________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 8 мамырдағы
N 419 Қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi
бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша
алдағы төлемдердi өтеу
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы ұйым    | Төлем  |    Төлем  |    Төлем    |Негiзгi
|валютасы|  уақыты   |   сомасы    |борыш
___________________________________________________________________
Германия несие желiсi
___________________________________________________________________
"Казжелдорснаб" МК|   DM   |01.05.98 ж.| 2 898 629,53|2 199 252,09
"Казжелдорснаб" МК|   DM   |01.05.98 ж.| 1 557 700,02|1 099 626,05
___________________________________________________________________
Канада несие желiсi
___________________________________________________________________
"Конденсат" АБК   |  USD   |15.05.98 ж.| 1 871 485,63|1 291 666,63
___________________________________________________________________
Израиль несие желiсi
___________________________________________________________________
"Конденсат" АБК   |  USD   |01.05.98 ж.| 1 312 458,98|  962 500,00
___________________________________________________________________
Австрия несие желiсi
___________________________________________________________________
"Фосфор" ӨБ       |  USD   |22.05.98 ж.|   532 192,21|  532 192,21
___________________________________________________________________
Жапония несие желiсi
___________________________________________________________________
Кармет комбинат   |  JPY   |03.05.98 ж.|333 129 220,00|285 313 185,00
Барлығы           |  DM    |           |  4 465 329,55| 3 298 878,14
|  USD   |           |  3 716 136,82| 2 786 358,84
|  JPY   |           |333 129 220,00|285 313 185,00
___________________________________________________________________
____________________________
Проценттер  |  Басқалары
____________________________
699 377,44  |
458 073,97  |
____________________________
____________________________
579 819,00  |
____________________________
____________________________
349 958,98  |
____________________________
____________________________
|
____________________________
____________________________
47 816 035,00|
1 157 451,41|
929 777,98|
47 816 035,00|
____________________________

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 1998 г. N 419
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 2 декабря 1992 г., от 29 марта 1993 г., от 3 июня 1994 г. N Ф22-3/38, от 10 июня 1994 г. N Ф22-3/40, от 3 апреля 1995 г. N Ф22-3/5, от 11 марта 1996 г. N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 г. N 0000013 и Изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее Казвнешэкономбанком), и Австрийским Федеральным Министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (приложение 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год по разделу "Кредитование минус погашение";
провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 мая 1998 г. N 419
СУММА
просроченных платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Организация   !Валюта !Дата   !Сумма     !Основной  !Проценты !Прочие
заемщик       !платежа!платежа!платежа   !долг      !         !
!       !       !          !          !         !
!       !       !          !          !         !
---------------------------------------------------------------------------
Германская кредитная линия
ГП "Казжелдорснаб"   DM   01.04.98 3719485,15 2450361,34 1269123,81
ГП "Казжелдорснаб"   DM   01.04.98 6732367,77 4900722,77 1831645,10
АО "Актурбо"        USD   30.12.97   16158,82                      16158,82
Кредитная линия Франции
АО "Тагам"          FRF   11.02.98   42028,03                      42028,03
Всего               USD              16158,82        0,00    0,00  16158,82
DM            10451852,92  7351084,01 3100768,91   0,00
FRF              42028,03        0,00    0,00  42028,03
---------------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 мая 1998 г. N 419
СУММА
предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Организация   !Валюта !Дата   !Сумма     !Основной  !Проценты !Прочие
заемщик       !платежа!платежа!платежа   !долг      !         !
!       !       !          !          !         !
!       !       !          !          !         !
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
ГП "Казжелдорснаб"  DM    01.05.98 2898629,53 2199252,09 699377,44
ГП "Казжелдорснаб"  DM    01.05.98 1557700,02 1099626,05 458073,97
Кредитная линия Канады
АСП "Конденсат"     USD   15.05.98 1871485,63 1291666,63 579819,00
Кредитная линия Израиля
АСП "Конденсат"     USD   01.05.98 1312458,98  962500,00 349958,98
Кредитная  линия Австрии
ПО "Фосфор"         USD   22.05.98  532192,21  532192,21
Кредитная линия Японии
Карметкомбинат      JPY   03.05.98 333129220,00 285313185,00 47816035,00
Всего               DM             4456329,55   3298878,14   1157451,41
USD            3716136,82   2786358,84   929777,98
JPY            333129220,00 285313185,00 47816035,00
---------------------------------------------------------------------------