Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 18 маусымдағы N 559
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiн (бұдан әрi - Банк) дамытудың перспективаларын айқындау мақсатында, оның әлеуметтiк маңызын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiмен және Қазақстан Акционерлiк Халықтық жинақ Банкiмен келiсе отырып, екi апталық мерзiм iшiнде Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiн кезең-кезеңмен жекешелендiрудiң 1997-2001 жылдарға арналған бағдарламасына толықтырулар мен өзгерiстердi әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiктi басқару және жекешелендiру департаментi 1998 жылдың 10 шiлдесiне дейiн заңдарда белгiленген тәртiппен Банк акционерлерiнiң жалпы жиналысын шақырсын және онда мынадай мәселелердi қарасын:
1311900000 (бiр миллиард үш жүз он бiр миллион тоғыз жүз мың) теңге сомасына Банктiң акцияларының үшiншi эмиссиясын тiркеу және орналастыру жолымен Банктiң жарғылық капиталын арттыру туралы;
акциялардың мемлекеттiк пакетiн Банктiң 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн құралған пайдасын капиталдандырудың есебiнен 1010700000 (бiр миллиард он миллион жетi жүз мың) теңге сомасына арттыру туралы;
бiр акция үшiн ең жоғары баға деген өлшем бойынша отандық инвесторлардың арасында тендер өткiзу арқылы сатудан түскен пайданы Банктiң капиталына бағыттай отырып, 301200000 (үш жүз миллион екi жүз мың) теңге сомасына жарғылық капиталдың 10%-i мөлшерiндегi Банк акцияларының үшiншi эмиссиясының бiр бөлiгiн сату туралы;
тендердi ұйымдастыруды ведомствоаралық комиссияға жүктеу туралы;
Банктiң үшiншi эмиссиясының акцияларын сату жөнiнде тендер
өткiзу жөнiндегi Комиссияның ұсынылып отырған ережесi мен жеке
құрамын (қоса берiлiп отыр) бекiту туралы.
3.
ЕСКЕРТУ. Күші жойылды - ҚРҮ-нің 1998.12.06. N 1247 қаулысымен.
P981247_
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң кейбiр
мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 6
мамырдағы N 402 қаулысы;
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 6 мамырдағы N 402
қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1998 жылғы 27 мамырдағы N 487 қаулысы.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 18 маусымдағы
N 559 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң үшiншi
эмиссиясының акцияларын сату бойынша тендер өткiзу
жөнiндегi комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер

Вопросы Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 1998 г. № 559
В целях определения перспектив развития Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана (далее - Банка), учитывая его социальную значимость, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан и Акционерным Народным Сберегательным Банком Казахстана в двухнедельный срок разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан дополнения и изменения в Программу поэтапной приватизации Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана на 1997-2001 годы.
2. Департаменту управления государственным имуществом и приватизацией Министерства финансов Республики Казахстан до 10 июля 1998 года в установленном законодательством порядке созвать общее собрание акционеров Банка, на котором рассмотреть следующие вопросы:
об увеличении уставного капитала Банка путем регистрации и размещения третьей эмиссии акций Банка на сумму 1311900000 (один миллиард триста одиннадцать миллионов девятьсот тысяч) тенге;
об увеличении государственного пакета акций за счет капитализации прибыли Банка, образовавшейся до 1 января 1998 года, на сумму 1010700000 (один миллиард десять миллионов семьсот тысяч) тенге;
о продаже части третьей эмиссии акций Банка в размере 10% от уставного капитала на сумму 301200000 (триста один миллион двести тысяч) тенге с направлением выручки от продажи в капитал Банка через проведение тендера среди отечественных инвесторов по критерию максимальной цены за одну акцию;
о возложении организации тендера на межведомственную комиссию;
об утверждении рекомендуемых Положения и персонального состава
Комиссии по проведению тендера по продаже акций третьей эмиссии Банка
(прилагаются).
3.
Сноска. Пункт 3 - утратил силу в соответствии с постановлением
Правительства РК от 6.12.98г. N 1247
P981247_
.
4. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1998 г.
№ 402 "Некоторые вопросы Акционерного Народного Сберегательного Банка
Казахстана";
постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1998 г.
№ 487 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики
Казахстан от 6 мая 1998 г. № 402".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июня 1998 г. № 559
ПОЛОЖЕНИЕ
о комиссии по проведению тендера по продаже акций
третьей эмиссии Акционерного Народного Сберегательного
Банка Казахстана
I. Общие положения

1. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң үшiншi эмиссиясының акцияларын сату бойынша тендер өткiзу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң акцияларының сатылатын пакетiн сатып алу құқығына алуға қажеттi талаптарға жауап беретiн инвесторды айқындау үшiн бiлiктi отандық инвесторлардың арасында тендер өткiзу мақсатында құрылады.
2. Комиссия алқалы орган болып табылады. Комиссияның құрамына
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Ұлттық Банкiнiң
(келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясының (келiсiм бойынша), басқа да мемлекеттiк
органдардың және Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң
өкiлдерi кiредi.
3. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының заңдарын
басшылыққа алады.
II. Комиссияның функциялары
4. Комиссия өзiне жүктелген мiндеттердi шешу үшiн мынадай
функцияларды жүзеге асырады:
1) акциялардың бастапқы құнынан төмен болмайтын бастапқы
бағасын бекiтедi;
2) бiлiктi отандық инвесторларды тендерге жiберудiң шарттарын,
оның iшiнде:
отандық инвестордың жарғылық капиталында шетелдiк қатысушының
болмауын;
қатысушының, сатылатын акцияларды сатып алған жағдайда, меншiк иесi құқығын алған күннен бастап оларды алты айдың iшiнде оқшауламау мiндеттемесiн белгiлейдi;
3) тендердi өткiзудiң шарттары мен тәртiбiн айқындайды;
4) тендерге қатысуға рұқсат етiлген бiлiктi отандық инвесторлардың арасында тендер өткiзедi;
5) тендердiң жеңiмпазын айқындайды;
6) тендердi өткiзудiң нәтижелерi туралы хаттаманы ресiмдейдi.
5. Комиссияның:
тендерге қатысуға рұқсат берiлген отандық инвесторлардан қосымша ақпарат алуға;
Комиссияның жұмысына сарапшыларды, мамандандырылған консалтингтiк және өзге де ұйымдарды тартуға;
өз құзыретiнiң шегiнде Комиссия шешiмдерiнiң орындалуына бақылау мен тексеру жасауды жүзеге асыруға құқығы бар.
III. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру
6. Комиссияны оның қызметiне басшылық жасайтын, жұмысын ұйымдастыратын Төраға басқарады.
7. Комиссияның атаулы құрамын Банк акционерлерiнiң жалпы жиналысы бекiтедi.
8. Комиссияның мәжiлiсi Комиссия төрағасының бастамашылығы бойынша немесе Комиссия мүшелерiнiң басым көпшiлiгiнiң талап етуi бойынша шақырылады. Комиссияның мәжiлiсi Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан кезде заңды болып табылады.
9. Комиссияның әр мүшесiнiң бiр дауысы болады.
10. Комиссияның шешiмi қатысып отырған Комиссия мүшелерiнiң
жалпы санының көпшiлiк даусымен қабылданады. Дауыс тең болған
жағдайда, Төрағаның дауысы шешушi болып табылады. Комиссияның мүшесi
Комиссия қабылдаған шешiмiмен келiспеген жағдайда, ол өзiнiң ерекше
пiкiрiн баяндауға құқылы.
Комиссияның шешiмi хаттамамен ресiмделедi. Хаттамаға
Комиссияның мәжiлiске қатысып отырған барлық мүшелерi қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 19 маусымдағы
N 559 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң үшiншi
эмиссиясының акцияларын сату бойынша жабық тендер
өткiзу жөнiндегi комиссияның
ҚҰРАМЫ
Ержанов О.С.             - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi, комиссияның төрағасы
Дауылбаев А.К.           - Қазақстан Республикасының Әдiлет
вице-министрi
Ыдырысов А.Т.            - Қазақстан Акционерлiк Халықтық
Жинақ Банкi басқармасы төрағасының
бiрiншi орынбасары
Кулинов У.Д.             - Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясының атқарушы директоры-
мүшесi (келiсiм бойынша)
Нәлiбаев А.З.            - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Сәрсенбаев Н.А.          - Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар жөнiндегi
агенттiгi төрағасының орынбасары
Утепов Э.К.              - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк
және жекешелендiру департаментi
директорының бiрiншi орынбасары

1. Комиссия по проведению тендера по продаже акций третьей эмиссии Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана (далее - Комиссия) создается в целях проведения тендера среди отечественных инвесторов для определения инвестора, отвечающего требованиям, необходимым для приобретения права на покупку реализуемого пакета акций Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
2. Комиссия является коллегиальным органом. В состав комиссии включаются представители Министерства финансов, Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию), Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (по согласованию), других государственных
органов и Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется законодательством
Республики Казахстан.
II. Функции Комиссии
4. Комиссия для решения возложенных на нее задач осуществляет следующие
функции:
1) утверждает начальную цену акций, но не ниже их номинальной
стоимости;
2) устанавливает условия допуска отечественных инвесторов к тендеру, в
том числе:
отсутствие у отечественного инвестора иностранных участников в
уставном капитале;
обязательство участника, в случае приобретения реализуемых акций, не
отчуждать их в течение шести месяцев со дня вступления в права собственника;
3) определяет условия и порядок проведения тендера;
4) проводит тендер среди отечественных инвесторов, допущенных к
участию в тендере;
5) определяет победителя тендера;
6) оформляет протокол о результатах проведения тендера.
5. Комиссия имеет право:
получать дополнительную информацию от отечественных инвесторов,
допущенных к участию в тендере;
привлекать к работе Комиссии экспертов, специализированные
консалтинговые и иные организации;
в пределах своей компетенции осуществлять контроль и проверку
исполнения решений Комиссии.
III. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссия возглавляется Председателем, который руководит
деятельностью Комиссии, организует ее работу.
7. Поименный состав Комиссии утверждается общим собранием
акционеров Банка.
8. Заседания Комиссии созываются по инициативе Председателя Комиссии или по требованию большинства членов Комиссии. Заседания Комиссии являются правомочными при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
9. Каждый член Комиссии имеет один голос.
10. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов голос Председателя является решающим. В случае, если член Комиссии не согласен с принятым Комиссией решением, он вправе изложить свое особое мнение.
Решение Комиссии оформляются протоколом. Протокол подписывается всеми присутствующими на заседании членами Комиссии.
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июня 1998 г. № 559
СОСТАВ
комиссии по проведению тендера по продаже акций
третьей эмиссии Акционерного Народного Сберегательного
Банка Казахстана
Ержанов О.С.          - вице-Министр финансов Республики Казахстан,
Председатель Комиссии;
Даулбаев А.К.         - вице-Министр юстиции Республики Казахстан;
Идрисов А.Т.          - первый заместитель Председателя Правления
Акционерного Народного Сберегательного Банка
Казахстана;
Кулинов У.Д.          - исполнительный Директор - член Национальной
комиссии Республики Казахстан по ценным
бумагам (по согласованию);
Налибаев А.3.         - заместитель Председателя Национального Банка
Республики Казахстан (по согласованию);
Сарсенбаев Н.А.       - заместитель Председателя Агентства по
стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан;
Утепов Э.К.           - первый заместитель Директора Департамента
государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан.