Мемлекет бастамашылығымен банкрот деп танылған, таратылатын кәсiпорындардың мүлкiн (активтерiн) сату алдындағы дайындық және сату жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 19 маусымдағы N 576
Отандық өндiрiстi одан әрi ынталандыру және халықтың жұмыспен қамтылуын ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мемлекет бастамашылығымен банкрот деп танылған, таратылатын кәсiпорындардың мүлкiн (активтерiн) сату алдындағы дайындық және сату жөнiндегi 1998-1999 жылдарға арналған шаралар жоспары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамы Мемлекет бастамашылығымен банкрот деп танылған, таратылатын кәсiпорындардың мүлкiн (активтерiн) сату алдындағы дайындық және сату жөнiндегi 1998-1999 жылдарға арналған шаралар жоспарын жүзеге асыру жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекет
бастамашылығымен банкрот деп танылған, таратылатын кәсiпорындардың
мүлкiн (активтерiн) сату алдындағы дайындық және сату тәртiбi туралы
Ереженi 1998 жылдың 1 шiлдесiне дейiн мерзiмде әзiрлесiн және
Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 19 маусымдағы
N 576 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекет бастамашылығымен банкрот деп танылған,
таратылатын кәсiпорындардың мүлкiн (активтерiн) сату
алдындағы дайындық және сату жөнiндегi
1998-1999 жылдарға арналған шаралар жоспары
___________________________________________________________________
N | Шара                               | Аяқталу нысаны
___|____________________________________|__________________________
1.| Бюджетке және бюджеттен тыс        |Талдау нәтижелерi
|қорларға берешегi бар, төлем қабi.  |бойынша қорытындылар
|летi жоқ ұйымдарға талдау жүргiзу   |
___|____________________________________|__________________________
2.| Бюджетке және бюджеттен тыс        |Министрдiң бұйрығы
|қорларға берешегi бар дәрменсiз     |
|ұйымдардың тiзбесiн бекiту          |
___|____________________________________|__________________________
3.|Өндiрiстiк қуаттарды сату кезiнде   |Тiзбе, ұсыныстар
|неғұрлым перспективалы болатын      |
|ұйымдардың тiзбесiн анықтау және    |
|олардың активтерiн сату жөнiнде     |
|ұсыныстар енгiзу                    |
___|____________________________________|__________________________
4.|Соттық, сондай-ақ соттан тыс        |Талап арыздар және
|рәсiмдердi қолдана отырып,          |кредиторлар жиналыстарының
|дәрменсiз ұйымдарды банкрот деп     |шешiмдерi
|тану үшiн шаралар қабылдау          |
___|____________________________________|__________________________
5.|Таратылатын ұйымдардың активтерiн   |Ұсыныстар, ұсынымдар,
|заңдарда белгiленген тәртiппен      |несие берушiлер
|бағалау, сондай-ақ активтердi       |комитеттерiнiң шешiмдерi
|сегменттеу, жинақтау және сату      |
|жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу           |
___|____________________________________|__________________________
6.|Таратылатын ұйымдардан сатылатын    |Проспектiлер,
|активтерiн жарнамалау жөнiнде       |хабарландырулар,
|шараларды ұйымдастыру, қаржы        |келiсiм-шарттар
|агенттерiмен келiсiм-шарттар        |
|жасасу                              |
___|____________________________________|__________________________
7.|Таратылатын ұйымдардың активтерiн   |Аукциондар, сатып алу-сату
|сату, аукциондарды дайындау         |шарттары
|және өткiзу, сатып алу-сату         |
|шарттарын жасасу                    |
___|____________________________________|__________________________
8.|Мемлекеттiң бастамашылығымен        |Үкiмет қаулысы
|банкрот деп танылған, таратылатын   |
|ұйымдардың мүлкiн (активтерiн) сату |
|алдындағы дайындық және сату        |
|тәртiбi туралы ереженi әзiрлеу және |
|Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң   |
|бекiтуiне ұсыну                     |
___|____________________________________|__________________________
___________________________________________________________________
N | Орындалу мерзiмi                   | Орындалуына жауаптылар
___|____________________________________|__________________________
1.|1998 жылдың маусым-тамызы           |"Кәсiпорындарды қайта
|                                    |ұйымдастыру және тарату
|                                    |жөнiндегi агенттiк" АҚ,
|                                    |Қазақстан Республикасы
|                                    |Қаржы министрлiгiнiң
|                                    |Салық комитетi
___|____________________________________|__________________________
2.|1998 жылдың маусым-шiлдесi          |Қазақстан Республикасының
|                                    |Қаржы министрлiгi
___|____________________________________|__________________________
3.|1998 жылдың маусым-шiлдесi          |Қазақстан Республикасының
|                                    |Энергетика, индустрия және
|                                    |сауда министрлiгi
___|____________________________________|__________________________
4.|1998 жылдың шiлде-тамызы            |"Кәсiпорындарды қайта
|                                    |ұйымдастыру және тарату
|                                    |жөнiндегi агенттiк" АҚ
___|____________________________________|__________________________

О мероприятиях по предпродажной подготовке и продаже имущества (активов) ликвидируемых предприятий, признанных банкротами по инициативе государства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 г. № 576
В целях дальнейшего стимулирования отечественного производства и увеличения занятости населения Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по предпродажной подготовке и продаже имущества (активов) ликвидируемых предприятий, признанных банкротами по инициативе государства, на 1998-1999 годы.
2. Министерству финансов, Министерству юстиции, Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" принять меры по реализации Плана мероприятий по предпродажной подготовке и продаже имущества (активов) ликвидируемых предприятий, признанных банкротами по инициативе государства, на 1998-1999 годы.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в срок до 1 июля 1998 года разработать и представить на утверждение Правительства Республики Казахстан Правила о порядке предпродажной подготовки и продажи имущества (активов) ликвидируемых предприятий, признанных банкротами по инициативе государства.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июня 1998 года № 576
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
ПО ПРЕДПРОДАЖНОЙ ПОДГОТОВКЕ И ПРОДАЖЕ ИМУЩЕСТВА (АКТИВОВ)
ЛИКВИДИРУЕМЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ, ПРИЗНАННЫХ БАНКРОТАМИ ПО
ИНИЦИАТИВЕ ГОСУДАРСТВА, НА 1998-1999 ГОДЫ
-----------------------------------------------------------------------------
№ !  МЕРОПРИЯТИЕ        !ФОРМА ЗАВЕРШЕНИЯ!СРОК ИСПОЛНЕНИЯ!ОТВЕТСТВЕННЫЕ ЗА
!                     !                !               !ИСПОЛНЕНИЕ
----------------------------------------------------------------------------
-
1 Провести анализ       заключения по    июнь-август 1998 АО "Агентство по
неплатежеспособных    результатам      года             реорганизации и
организаций, имеющих  анализа                           ликвидации
задолженность перед                                     предприятий",
бюджетом и                                              Налоговый комитет
внебюджетными фондами                                   Министерства
финансов
----------------------------------------------------------------------------
2 Утвердить перечень    приказ Министра  июнь-август 1998 Министерство
несостоятельных                        года             финансов
организаций, имеющих
задолженность перед
бюджетом и
внебюджетными фондами
----------------------------------------------------------------------------
3 Определить перечень   перечень,        июнь-август 1998 Министерство
организаций,          предложения      года             энергетики,
производственные                                        индустрии и
мощности которых                                        торговли
являются наиболее
перспективными при
продаже и в
установленном порядке
внести предложения
по реализации их
активов
-----------------------------------------------------------------------------
4 Принять меры для      исковые заявления июль-август     АО "Агентство по
признания             и решения         1998 года       реорганизации и
несостоятельных       собраний кредиторов               ликвидации
организаций банкротами                                  предприятий"
с применением как
судебных, так и
внесудебных процедур
-----------------------------------------------------------------------------

5.|1998-1999 жылдар                    |"Кәсiпорындарды қайта
|                                    |ұйымдастыру және тарату
|                                    |жөнiндегi агенттiк" АҚ,
|                                    |Қазақстан Республикасы
|                                    |Энергетика, индустрия
|                                    |және сауда министрлiгi,
|                                    |конкурстық басқарушылар
|                                    |(келiсiм бойынша)
___|____________________________________|__________________________
6.|1998-1999 жылдар                    |"Кәсiпорындарды қайта
|                                    |ұйымдастыру және тарату
|                                    |жөнiндегi агенттiк" АҚ,
|                                    |конкурстық басқарушылар
|                                    |(келiсiм бойынша)
___|____________________________________|__________________________
7.|1998-1999 жылдар                    |"Кәсiпорындарды қайта
|                                    |ұйымдастыру және тарату
|                                    |жөнiндегi агенттiк" АҚ,
|                                    |конкурстық басқарушылар
|                                    |(келiсiм бойынша)
___|____________________________________|__________________________
8.|1998 жылдың 1 шiлдесiне дейiн       |Қазақстан Республикасының
|                                    |Қаржы министрлiгi,
|                                    |"Кәсiпорындарды қайта
|                                    |ұйымдастыру және тарату
|                                    |жөнiндегi агенттiк" АҚ
___|____________________________________|__________________________

5 В порядке,            предложения,     1998-1999 годы   АО "Агентство по
установленном         рекомендации,                     реорганизации и
законодательством,    решения комитетов                 ликвидации
оценка активов        кредиторов                        предприятий",
ликвидируемых                                           Министерство
организаций, а также                                    энергетики,
выработка предложений                                   индустрии и
по сегментации,                                         торговли,
консолидации и                                          конкурсные
продаже активов                                         управляющие (по
согласованию)
-----------------------------------------------------------------------------
6 Организация мер по    проспекты,       1998-1999 годы   АО "Агентство по
рекламе продаваемых   объявления,                       реорганизации и
активов ликвидируемых контракты                         ликвидации
организаций,                                            предприятий",
заключение контрактов                                   конкурсные
с финансовыми агентами                                  управляющие (по
согласованию)
----------------------------------------------------------------------------
-
7 Продажа активов       аукционы,        1998-1999 годы   АО "Агентство по
ликвидируемых         договоры                          реорганизации и
организаций,          купли-продажи                     ликвидации
подготовка и                                            предприятий",
проведение аукционов,                                   конкурсные
заключение договоров                                    управляющие (по
купли-продажи                                           согласованию)
-----------------------------------------------------------------------------
8 Разработка и          постановление    до 1 июля 1998   Министерство
представление на      Правительства    года             финансов, АО
утверждение                                             "Агентство по
Правительства                                           реорганизации и
Республики Казахстан                                    ликвидации
Правил о порядке                                        предприятий"
предпродажной
подготовки и продажи
имущества (активов)
ликвидируемых
организаций,
признанных банкротами
по инициативе
государства
----------------------------------------------------------------------------
-