Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 22 маусымдағы N 580
Қазақстан Республикасының шетелдiк несие берушiлердiң алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ бұрын берiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 6 қарашадағы N 13-6/И-947, 1992 жылғы 3 желтоқсандағы N 13-18/И-1019, 1993 жылғы 10 мамырдағы N 26-15/116, 1993 жылғы 19 мамырдағы N 26-15/136, 1993 жылғы 25 мамырдағы N 26-15/144, 1993 жылғы 25 мамырдағы N 26-15/145, 1993 жылғы 7 маусымдағы N 26-15/8347, 1994 жылғы 29 маусымдағы N Ф22-3/42, 1995 жылғы 24 наурыздағы N Ф22-3/3/4016, 1995 жылғы 8 маусымдағы N Ф22-3/8, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000002 және N 0000003, 1996 жылғы 23 қыркүйектегi N 001 және N 002 берiлген мемлекеттiк кепiлдiктерi және Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқыэкономбанк) бiлдiрген Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Австрия Федералдық Қаржы министрлiгiнiң арасындағы 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Келiсiмге Өзгерiстерге сәйкес, шетел банктерi шоттарының негiзiнде дәрменсiз заемшылар үшiн алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi (1, 2-қосымшалар), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалған күнгi бағамдық айырманың өзгеруiн ескере отырып, 1998 жылға арналған республикалық бюджетте "Өтеу шегерiлген несиелендiру" бөлiмi бойынша көзделген қаражаттың шегiнде төлесiн;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды пайдалану жөнiндегi қызметiне қаржылық тексерiс жүргiзсiн және оларды пайдалануда тәртiп бұзу фактiлерi анықталған жағдайда кiнәлi адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi алынған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде барлық қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi заңдарда белгiленген тәртiппен мемлекеттiң кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық мiндеттемелерiн орындамаған адамдарды жауапқа тарту жөнiнде шаралар қабылдасын.

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1998 г. № 580
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 6 ноября 1992 г. № 13-6/И-947, от 3 декабря 1992 г. 13-18/И-1019, от 10 мая 1993 г. № 26-15/116, от 19 мая 1993 г. № 26-15/136, от 25 мая 1993 г. № 26-15/144, от 25 мая 1993 г. № 26-15/145, от 7 июня 1993 г. № 26-15/8347, от 29 июня 1994 г. № Ф22-3/42, от 24 марта 1995 г. № Ф22-3/3/4016, от 8 июня 1995 г. № Ф22-3/8, от 1 декабря 1995 г. № 0000002 и № 0000003, от 23 сентября 1996 г. № 001 и № 002 и Изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее Казвнешэкономбанком), и Австрийским Федеральным Министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (приложения 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год по разделу "Кредитование минус погашение";
2) провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и в случае выявления фактов нарушения их использования материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Комитету налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке по привлечению к ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственную гарантию.

4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен мемлекеттiк
Экспорт-импорт банкi 1998 жылдың 5 тамызына дейiнгi мерзiмде
Қазақстан Республикасының Үкiметiне қаржылық мiндеттемелерi
республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен орындалған заемшыларға
қатысты қабылданған шаралар туралы хабарласын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 22 маусымдағы
N 580 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi
бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды өтеу жөнiндегi
мерзiмi өткен төлемдердiң
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы ұйым         |Төлем|Төлем күнi|Төлем сомасы|Негiзгi борыш   |
|валю.|          |            |                |
|тасы |          |            |                |
____________________|_____|__________|____________|________________|
Германия несие желiсi                     |
___________________________________________________________________|

4. Министерству финансов и государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в срок до 5 августа 1998 года информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах по отношению к заемщикам, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет средств республиканского бюджета.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 1998 года № 580
СУММА
просроченных платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Организация        !Ва- !Дата    !Сумма     !Основной   !Проценты !Прочие
заемщик            !люта!платежа !платежа   !долг       !         !
!пла-!        !          !           !         !
!тежа!        !          !           !         !
----------------------------------------------------------------------------
Германская кредитная линия

"Екiбастұзкөмiр" МАҚ DM     01.02.98     483631,63     483631,63   |
"Екiбастұзкөмiр" МАҚ DM     08.01.98      12262,56                 |
"Екiбастұзкөмiр" МАҚ DM     01.04.98     966153,56     767550,00   |
"Ақмола жаңа құрылыс DM     31.12.97    4903028,01    4129326,10   |
индустриясы" ЖҮАҚ                                                  |
Павлодартрактор      DM     25.03.98      23602,46                 |
"Азат" концернi      DM     25.03.98      16017,26                 |
"Құрылысфарфор" АҚ   DM     26.03.98       8238,56                 |
"Ауылшармаш" АҚ      DM     23.04.98       3568,84                 |
"Ауылшармаш" АҚ      DM     23.04.98       2356,90                 |
Барлығы              DM                 6418859,78    5380507,73   |
___________________________________________________________________|
_________________________________
Проценттер    |  Басқалары
___________________|_____________
1.
2.
3.              12262,56
4. 198603,56
5. 773701,91
6.              23602,46
7.              16017,26
8.               8238,56
9.               3568,84
10.              2356,90
11. 972305,47   66046,58
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 22 маусымдағы
N 580 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi
бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды өтеу жөнiндегi
алдағы төлемдердiң
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы ұйым         |Төлем|Төлем күнi|Төлем сомасы|Негiзгi борыш   |
|валю.|          |            |                |
|тасы |          |            |                |
____________________|_____|__________|____________|________________|
Германия несие желiсi                     |
___________________________________________________________________|
1. "Прибор-Алма.      DM   02.06.98     275376,88    267639,50     |
троникс" ҒТБ                                                       |
2. Тұран-Агро         DM   02.06.98     554513,77    484482,50     |
3. "Теплоприбор" АҚ   DM   02.06.98    1913039,25   1630257,50     |
___________________________________________________________________|
АҚШ несие желiсi                        |
___________________________________________________________________|
4. "Тағам" МАК        USD  15.06.98    2074516,59   1651268,86     |
5. "Кең дала" АҚ      USD  30.06.98     640000,00                  |
___________________________________________________________________|
Австрия несие желiсi                      |
___________________________________________________________________|
6. "Фосфор" ӨБ        USD  30.06.98      57100,00     38500,00     |
Барлығы:         DM               2742929,90   2382379,50     |
USD              2771616,59   1689768,66     |
___________________________________________________________________|
_________________________________
Проценттер    |  Басқалары
___________________|_____________
1. 7737,38
2. 70031,27
3. 282781,75
4. 423247,73
5. 640000.00
6. 18600,00
7. 360550,40
8. 1081847,73

ГАО "Экибастузкомир" DM  01.02.98   483631,63   483631,63
ГАО "Экибастузкомир" DM  08.01.98    12262,56                       12262,56
ГАО "Экибастузкомир" DM  01.04.98   966153,56   767550,00 198603,56
АОЗТ "Акмола Новая   DM  31.12.97  4903028,01 4129326,10 773701,91
стройиндустрия"
Павлодартрактор      DM  25.03.98    23602,46                       23602,46
Концерн "Азат"       DM  25.03.98    16017,26                       16017,26
АО "Стройфарфор"     DM  26.03.98     8238,56                        8238,56
АК "Сельхозмаш"      DM  23.04.98     3568,84                        3568,84
AK "Сельхозмаш"      DM  23.04.98     2356,90                        2356,90
----------------------------------------------------------------------------
Всего:               DM            6418859,78  5380507,73 972305,47 66046,58
----------------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 1998 года № 580
СУММА
предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Организация        !Ва- !Дата    !Сумма     !Основной   !Проценты !Прочие
заемщик            !люта!платежа !платежа   !долг       !         !
!пла-!        !          !           !         !
!тежа!        !          !           !         !
----------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
НТО "Прибор-        DM   02.06.98  275376,88   267639,50   7737,38
Алматроникс"
Туран-Агро          DM   02.06.98  554513,77   484482,50  70031,27
АО "Теплоприбор"    DM   02.06.98 1913039,25  1630257,50 282781,75
Кредитная линия США
ГАК "Тагам"        USD   15.06.98 2074516,59  1651268,86 423247,73
АО "Кен дала"      USD   30.06.98  640000,00             640000,00
Кредитная линия Австрии
ПО "Фосфор"        USD   30.06.98   57100,00    38500,00  18600,00
----------------------------------------------------------------------------
Всего:             DМ             2742929,90  2382379,50 360550,40
USD            2771616,59  1689768,86 1081847,73
----------------------------------------------------------------------------