Оңтүстiк Қазақстан облысының Мiрғалымсай кен орнын су басуының техникалық-экономикалық негiздемесiнiң әзiрлемесiн қаржыландыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 1 шiлдедегi N 622
Мiрғалымсай кен орнын 13 көкжиектен жоғары су басуға жол бермеу және Кентау қаласының тұрғын үй қоры ауданында жерүстi қабатының қозғалуына байланысты туындауы ықтимал төтенше оқиғалардың алдын алу үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмiне Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше оқиғаларды жоюды қоса алғанда, төтенше оқиғалар мен шараларды қаржыландыруға арналған резерв қорынан Мiрғалымсай кен орнын 13 көкжиектен жоғары су басуының техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеуге және жерүстi қондырғыларының сақталуын қадағалау жөнiндегi шаралар кешенiн орындауға 10 (он) млн. теңге бөлiнсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау комитетi бөлiнген қаражаттың мақсатқа сай пайдаланылуына бақылау жасауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О финансировании разработки технико-экономического обоснования затопления Миргалимсайского месторождения Южно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1998 г. № 622
Для недопущения затопления Миргалимсайского месторождения выше 13 горизонта и предотвращения возможных чрезвычайных ситуаций, связанных с сдвижением земной поверхности в районе жилого фонда г. Кентау, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Выделить акиму Южно-Казахстанской области 10 (десять) млн. тенге из резервного фонда Правительства Республики Казахстан для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий, включая ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, на разработку технико-экономического обоснования затопления Миргалимсайского месторождения выше 13 горизонта и выполнения комплекса мер по наблюдению за сохранностью поверхностных сооружений.
2. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделяемых средств.
Премьер-Министр
Республики Казахстан