Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 18 қарашадағы N 1599 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 17 шiлде N 676. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.02.23. N 156 қаулысымен. ~P990156
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Регламентi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 18 қарашадағы N 1599 P971599_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Регламентiнде:
"Жалпы ережелер" деген I бөлiмде:
5-тармақ "мүдделерiн қорғауды" деген сөздерден кейiн "сондай-ақ прокурорлық жауап беру актiлерiн қарауды" деген сөздермен толықтырылсын;
"Жұмыстарды жоспарлау" деген II бөлiмде:
7-тармақта:
екiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiмен келiсiлген" деген сөздер алынып тасталсын;
үшiншi абзац "анықтаманың негiзiнде" деген сөздерден кейiн "Кеңсе Басшысы" деген сөздермен толықтырылсын; "Премьер-Министрi" деген сөз "Премьер-Министрiнiң келiсуiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мәжiлiстерiн дайындаудың
және оларды өткiзудiң тәртiбi" деген III бөлiмде:
13-тармақта:
бiрiншi абзац "көпшiлiк даусымен" деген сөздерден кейiн
"хаттамалық шешiм" деген сөздермен толықтырылсын; "Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен ресiмделетiн, Үкiметтiң шешiмi
немесе мәжiлiстiң хаттамалық шешiмi" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi абзац алынып тасталсын;
14-тармақта:
"қатыса алады" деген сөздер "шақырылуы мүмкiн" деген сөздермен
ауыстырылсын;
"шақырылған адамдар да" деген сөздер алынып тасталсын;
16-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "осы Регламенттiң 7-тармағының бiрiншi
абзацында аталған" деген сөздер алынып тасталсын;
17-тармақта:
екiншi абзацтағы "Үкiмет қаулысының жобасына" деген сөздер "анықтамаларға, талдау материалдарына, хаттамалық шешiмдердiң жобаларына" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "Үкiметтiң қаулысының" деген сөздер "хаттамалық шешiмiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзац алынып тасталсын;
жетiншi абзацтағы "Үкiмет қаулысының жобаларын қараудың нәтижелерi бойынша дайындалған Премьер-Министр Кеңсесiнiң сараптық қорытындысы және" деген сөздер алынып тасталсын;
18-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақ алынып тасталсын;
"Мемлекеттiк органдардың бастамашылығы бойынша енгiзiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулылары мен Премьер-Министрi өкiмдерiнiң жобаларын дайындаудың және ресiмдеудiң тәртiбi" деген IV бөлiмде;
22-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "мемлекеттiк органдар" деген сөздерден кейiн "осы Регламентке және Үкiмет бекiткен Нұсқаулыққа сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын; абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын: "Үкiмет қаулысының жобаларын немесе Премьер-Министр өкiмдерiнiң жобаларын әзiрлеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк органның басшысы олардың Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясына сәйкес болуы үшiн жауап бередi";
бесiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жобалар мiндеттi түрде:
белгiлi бiр жобаны қабылдаудың экономикалық тұрғыда мақсатқа сай екенiн негiздеу бойынша - Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен;
белгiлi бiр жобаның қаржылық тұрғыда мақсатқа сай екенiн негiздеу бойынша - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен;
енгiзiлiп отырған жобаның республика заңдарына сәйкестiгiне құқықтық сараптама жүргiзу үшiн - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен келiсiледi";
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Үкiмет пен Премьер-Министр актiлерi жобаларының мемлекеттiк тiлден орыс тiлiне аудармасының дәл болуы үшiн жауапкершiлiк-әзiрлеушiге, ал жобалардың құқықтық сәйкестiгi үшiн жауапкершiлiк Әдiлет министрлiгiне жүктеледi.
Мемлекеттiк органдар Үкiмет пен Премьер-Министр актiлерiнiң жобаларымен бiрге қолданылып жүрген заңдарды қабылданатын актiлерге сәйкес келтiру жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын енгiзедi. Егер актiлердiң жобалары заңдарды осы актiлерге сәйкес келтiрудi талап етпесе, онда бұл туралы ақпарат жобалардың түсiндiрме жазбасында көрсетiледi";
тоғызыншы абзацтағы "жетi күннен" деген сөздер "жетi жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын: "Әдiлет министрлiгi қолданылып жүрген заңдарды Қазақстан Республикасының Президентi бастамашылық жасаған және қабылдайтын, Үкiметтi заңдарды осы актiге сәйкес келтiру жөнiндегi тапсырманы орындаушы деп белгiлейтiн актiге сәйкес келтiрудi көздейтiн, нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын әзiрлеу жөнiндегi мемлекеттiк органды (мемлекеттiк органдарды) жауапты орындаушы (жауапты орындаушылар) етiп белгiлеу жөнiнде Үкiметке ұсыныс енгiзедi. Ұсыныс Президенттiң актiсi күшiне енген күннен бастап үш күндiк мерзiм iшiнде енгiзiледi";
23-тармақта:
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"көлемi екi парақтан асатын Үкiмет шешiмдерi жобаларының және олардың қосымшаларының әр бетiне жобаны енгiзетiн мемлекеттiк органның осы мәселеге жауапты орындаушысының қолы қойылуға тиiс".;
24-тармақта:
екiншi абзацтағы "он күннен" деген сөздер "он жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 1997 г. N 1599
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 1998 г. N 676. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 февраля 1999 г. N 156 ~P990156
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18
ноября 1997 г. N 1599
P971599_
"О Регламенте Правительства Республики
Казахстан" следующие изменения и дополнения:
В Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном
указанным постановлением:
в разделе I "Общие положения":
в пункте 5 после слов "в судах" дополнить словами "а также
рассмотрение актов прокурорского реагирования";
в разделе II "Планирование работы":
в пункте 7:
в абзаце втором слова "согласованному с Премьер-Министром
Республики Казахстан" исключить;
в абзаце третьем после слова "принимается" дополнить словами
"Руководителем Канцелярии по согласованию с ";
в разделе III "Порядок подготовки проведения заседаний
Правительства Республики Казахстан":
в пункте 13:
в абзаце первом после слова "принимается" дополнить словом
"протокольное";
слова "Правительства, оформляемое постановлением Правительства
Республики Казахстан, или протокольное решение заседания" исключить;
абзац второй исключить:
в пункте 14:
слова "В заседаниях Правительства могут также участвовать" заменить словами "На заседания Правительства могут быть приглашены";
слова "приглашенные лица" исключить:
в пункте 16:
в абзаце первом после слова "перечисленными в абзаце первом пункта 7 настоящего Регламента" исключить;
в пункте 17:
в абзаце втором слова "проекты постановлений Правительства" заменить словами "справки, аналитические материалы, проекты протокольных решений,";
в абзаце третьем слова "постановления Правительства" заменить словами "протокольного решения";
абзац четвертый исключить;
в абзаце седьмом слова "экспертные заключения Канцелярии Премьер-Министра, подготовленные по результатам рассмотрения проектов постановлений Правительства, и" исключить;
пункт 18 исключить;
пункт 21 исключить;
в разделе IV "Порядок подготовки и оформления проектов постановлений Правительства и распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан, вносимых по инициативе государственных органов":
в пункте 22:
в абзаце первом после слов "осуществляется государственными органами" дополнить словами "в соответствии с настоящим Регламентом и Инструкцией, утвержденной Правительством. Руководитель государственного органа, осуществляющего разработку проектов постановлений Правительства или распоряжений Премьер-Министра, отвечает за соответствие их Стратегии развития Казахстана до 2030 года.";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Проекты в обязательном порядке согласовываются:
с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан - по обоснованию экономической целесообразности принятия данного проекта;
с Министерством финансов Республики Казахстан - по обоснованию финансовой целесообразности данного проекта;
с Министерством юстиции Республики Казахстан - для проведения правовой экспертизы на соответствие вносимого проекта законодательству республики";
дополнить абзацами шестым и седьмым следующего содержания:
"Ответственность за аутентичность переводов с государственного языка на русский язык проектов актов Правительства и Премьер-Министра возлагается на разработчика, а за правовое соответствие проектов - на Министерство юстиции.
Государственные органы одновременно с проектами актов Правительства и Премьер-Министра вносят проекты нормативных правовых актов по приведению действующего законодательства в соответствие с принимаемыми актами. Если проекты актов не предполагают последующего приведения законодательства в соответствие с этими актами, то информация об этом отражается в пояснительных записках к проектам";
в абзаце девятом после слова "семи" дополнить словом "рабочих";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"Министерство юстиции вносит в Правительство предложение по определению государственного органа (государственных органов) ответственным исполнителем (ответственными исполнителями) по разработке проекта нормативного правового акта, предусматривающего приведение действующего законодательства в соответствие с актом, инициируемым и принимаемым Президентом Республики Казахстан, и определяющим Правительство исполнителем поручения по приведению законодательства в соответствие с этим актом. Предложение вносится в трехдневный срок со дня вступления в силу акта Президента";
в пункте 23:
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Проекты правительственных решений объемом свыше двух листов и приложения к ним должны быть полистно парафированы исполнителем государственного органа, вносящего проект, ответственным за данный вопрос";
в пункте 24:
в абзаце втором после слова "десяти" дополнить словом "рабочих";
дополнить подпунктом 3 следующего содержания:

"3) сараптамадан өткеннен кейiн жобалар Премьер-Министрдiң орынбасарларымен олардың құзыреттерiнiң шегiнде, Премьер-Министр мен оның орынбасарларының арасында белгiленген мiндет бөлуге сәйкес келiсiлдi.
Жобалар Үкiметке енгiзiлгеннен кейiн Премьер-Министр орынбасарларының мазмұндық сипаттағы ескертулерi пайда болған кезде Премьер-Министрдiң орынбасарлары қажет болған жағдайда кеңес шақырады, оның нәтижелерi хаттамамен ресiмделедi. Премьер-Министрдiң жобаны қарайтын орынбасарлары, Премьер-Министрдiң Кеңсесi жобаны қарау барысында пайда болған ескертулер мен ұсыныстарды хаттамалық шешiммен ресiмделгенде ғана (кеңес өткiзiлген жағдайда) немесе жазбаша тапсырмамен ғана жобаларды пысықтауға қайтаруға құқылы";
25-тармақта:
"Үкiмет мүшелерi жалпы санының басым көпшiлiгiнiң визасы болған кезде", "оған қосымшаға жобаны ұсынған мемлекеттiк органның бiрiншi басшысы виза қояды" деген сөздер алынып тасталсын;
26-тармақта:
"Үкiметтiң" деген сөздiң алдынан "Қол қойылған" деген сөздермен толықтырылсын; "қол қойылған түп нұсқаларын" деген сөздер алынып тасталсын;
"Үкiметтiң заң жобалары жұмыстарының жоспары мен Үкiметтiң заң жобалары жұмыстарының жоспарына енгiзiлген заң жобаларын дайындаудың тәртiбi" деген VI бөлiмде:
35-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Үкiметтiң қарауына ұсынылатын мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде дайындалатын заң жобасы жөнiндегi материалдар мыналарды қамтуға тиiс:
1) заң жобасы және Үкiметтiң жоба жөнiндегi қаулысы;
2) жобаны қабылдау қажеттiгiнiң негiздемесi, қабылданатын заңдардың мақсаттарының, мiндеттерiнiң, негiзгi ережелерi мен болжалып отырған салдарлардың егжей-тегжейлi сипаттамасы бар түсiндiрме жазба;
3) мүдделi мемлекеттiк органдармен келiсу парағы;
4) егер тәуелсiз немесе ғылыми сараптама жүргiзiлген болса, жоба бойынша сараптық қорытындылар;
5) негiзгi жобаның қабылдануына байланысты өзгертiлуге немесе күшi жойылған деп танылуға тиiстi заң актiлерiнiң жобалары және жобаны iске асыру үшiн қажеттi нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу туралы ұсыныстар мен олардың тiзбесi;
6) егер заң жобасы шығыстарды талап ететiн болса қаржыландыру
көзi көрсетiлсе отырып, қаржылық-экономикалық есептер;
7) қолданылып жүрген заңдарға өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы нормативтiк құқықтық актiнiң жобасы енгiзiлген кезде
баптардың бұрынғы және жаңа редакцияларының салыстырма кестесi
ұсынылады;
8) белгiленген нысандағы анықтама парақ";
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiн жариялаудың
тәртiбi" деген VII бөлiмде:
38-тармақта:
"Казахстанская правда" деген сөздерден кейiн "Заң",
"Юридическая газета" деген сөздермен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"3) После прохождения экспертизы проекты согласовываются с заместителями Премьер-Министра, в пределах их полномочий, в соответствии с установленным распределением обязанностей между Премьер-Министром и его заместителями.
При возникновении замечаний у заместителей Премьер-Министра содержательного характера после внесения в Правительство проектов заместители Премьер-Министра при необходимости созывают совещание, результаты которого оформляется протоколом. Заместители Премьер-Министра, рассматривающие проект, Канцелярия Премьер-Министра вправе вернуть его на доработку только при условии оформления возникших в ходе рассмотрения проекта замечаний и предложений протокольным решением (в случае проведения совещания) или письменным поручением";
в пункте 25:
слова "при наличии виз большинства от общего числа членов Правительства. Приложения к ним визируются первым руководителем государственного органа, представившего проект" исключить;
в пункте 26:
слово "подлинники" исключить;
слова "постановлений, распоряжений" соответственно заменить словами "постановления, распоряжения";
в разделе VI "Порядок подготовки Плана законопроектных работ Правительства и законопроектов, включенных в План законопроектных работ Правительства":
в пункте 35:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"35. Представляемые на рассмотрение Правительства материалы по законопроекту, подготавливаемые на государственном и русском языках, должны содержать:
1) проект закона и постановление Правительства по проекту;
2) пояснительную записку с обоснованием необходимости принятия проекта, развернутой характеристикой целей, задач, основных положений и прогнозируемых последствий принимаемого закона;
3) лист согласования с заинтересованными государственными органами;
4) экспертные заключения по проекту, если проводилась независимая или научная экспертиза;
5) проекты законодательных актов, подлежащих изменению или признанию утратившими силу в связи с принятием основного проекта, и предложения о разработке нормативных правовых актов, необходимых для реализации проекта, и их перечень;
6) финансово-экономические расчеты, если реализация закона требует затрат, с указанием источника финансирования;
7) при внесении проекта нормативного правового акта об изменении и дополнении в действующее законодательство представляется сравнительная таблица прежней и новой редакций статей;
8) справочный лист установленной формы";
в разделе VII "Порядок опубликования актов Правительства Республики Казахстан":
в пункте 38:
после слов "Казахстанская правда" дополнить словами "Зан", "Юридическая газета".
Премьер-Министр
Республики Казахстан