Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 25 шiлдедегi N 704
Қазақстан Республикасының шетелдiк несие берушiлердiң алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ бұрын берiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 10 маусымдағы N Ф-22-3/40, 1995 жылғы 3 сәуiрдегi N Ф22-3/5, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000003, 1996 жылғы 23 желтоқсандағы N 002 берiлген мемлекеттiк кепiлдiктерiне сәйкес шетел банктерi шоттарының негiзiнде дәрменсiз заемшылар үшiн алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi (1, 2-қосымшалар), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалған күнгi бағамдық айырманың өзгеруiн ескере отырып, 1998 жылға арналған республикалық бюджетте "Өтеу шегерiлген несиелендiру" бөлiмi бойынша көзделген қаражаттың шегiнде төлесiн;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды пайдалану жөнiндегi қызметiне қаржылық тексерiс жүргiзсiн және оларды пайдалануда жолсыздықтар фактiлерi анықталған жағдайда кiнәлi адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi алынған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде барлық қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi заңдарда белгiленген тәртiппен мемлекеттiң кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық мiндеттемелерiн орындамаған адамдарды жауапқа тарту жөнiнде шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен мемлекеттiк
Экспорт-импорт банкi 1998 жылдың 5 қыркүйегiне дейiнгi мерзiмде
Қазақстан Республикасының Үкiметiне қаржылық мiндеттемелерi
республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен орындалған заемшыларға
қатысты қабылданған шаралар туралы хабарласын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 25 шiлдедегi
N 704 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар
мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды өтеу жөнiндегi
мерзiмi өткен төлемдердiң
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы ұйым           |  Төлем   |  Төлем   | Төлем сомасы
| валютасы |   күнi   |
___________________________________________________________________
Жапония несие желiсi
___________________________________________________________________
"Қарметкомбинат" МАҚ         |    JPY   | 13.05.98 | 426 350,00
___________________________________________________________________
АҚШ несие желiсi
___________________________________________________________________
"Кең дала" АҚ                |    USD   | 30.06.98 | 300 000,00
___________________________________________________________________
Барлығы:                     |    JPY   |          | 426 350,00
___________________________________________________________________
|    USD   |          | 300 000,00
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Негiзгi борыш     |   Проценттер    |  Басқалары
___________________________________________________________________
______________________|_________________|__________________________
|                 |   426 350,00
___________________________________________________________________
______________________|_________________|__________________________
|     300 000,00  |
___________________________________________________________________
|                 |   426 650,00
___________________________________________________________________
|     300 000,00  |
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 25 шiлдедегi
N 704 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар
мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды өтеу жөнiндегi
алдағы төлемдердiң
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы ұйым           |  Төлем   |  Төлем   | Төлем сомасы
| валютасы |   күнi   |
___________________________________________________________________
Франция несие желiсi
___________________________________________________________________
"Тағам" МАҚ                  |    FRF   | 01.07.98 | 5 628 355,64
___________________________________________________________________
Германия несие желiсi
___________________________________________________________________
"Екiбастұзкөмiр" МАҚ         |    DM    | 01.08.98 | 691 485,58
___________________________________________________________________
АҚШ несие желiсi
___________________________________________________________________
"Кең дала" АҚ                |    USD   | 20.07.98 | 1 095 000,00
___________________________________________________________________
Барлығы:                     |    FRF   |          | 5 628 355,64
___________________________________________________________________
|    USD   |          | 1 095 000,00
___________________________________________________________________
|    DM    |          | 691 485,58
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Негiзгi борыш     |   Проценттер    |  Басқалары
___________________________________________________________________
______________________|_________________|__________________________
5 210 488,89          | 417 866,75      |
___________________________________________________________________
______________________|_________________|__________________________
562 110,08            | 129 375,50      |
___________________________________________________________________
|                 |   1 095 000,00
___________________________________________________________________
5 210 488,89          | 417 866,75      |
___________________________________________________________________
|                  | 1 095 000,00
______________________|__________________|___________________________
562 110, 08           |129 375,50        |
______________________|__________________|___________________________

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 1998 г. № 704
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 10 июня 1994 г. № Ф22-3/40, от 3 апреля 1995 г. № Ф22-3/5, от 1 декабря 1995 г. № 0000003, от 23 сентября 1996 г. № 002 на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (приложения 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год по разделу "Кредитование минус погашение";
2) провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Комитету налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке по привлечению к ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственную гарантию.
4. Министерству финансов и государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в срок до 5 сентября 1998 года информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах по отношению к заемщикам, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет средств республиканского бюджета.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 1998 года № 704
СУММА
просроченных платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------------------------
Организация   !Валюта ! Дата   !  Сумма   !Основной! Проценты! Прочие
заемщик      !платежа!платежа ! платежа  !  долг  !         !
-----------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Японии
ГАО "Карметкомбинат"  JPY   13.05.98  426350,00                    426350,00
Кредитная линия США
АО "Кен Дала"         USD   30.06.98  300000,00         300000,00
Всего:                JPY             426350,00                    426350,00
USD             300000,00         300000,00
-----------------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 1998 года № 704
СУММА
предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------------------------
Организация   !Валюта ! Дата   !  Сумма   !Основной! Проценты! Прочие
заемщик      !платежа!платежа ! платежа  !  долг  !         !
-----------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Франции
ГАК "Тагам"          FRF    01.07.98 5628355,64 5210488,89 417866,75
Кредитная линия Германии
ГАО "Экибастуз-      DM     01.08.98  691485,58  562110,08 129375,50
комир"
Кредитная линии США
АО "Кен Дала"       USD     20.07.98  1095000,00                  1095000,00
Всего:              FRF               5628355,64 5210488,89 417866,75
USD               1095000,00                  1095000,00
DM                691485,58   562110,08 129375,50
-----------------------------------------------------------------------------