Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 31 шiлдедегi N 725. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.03.25. N 297 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқаруды одан әрi жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 21 мамырдағы N 3958 Жарлығын  iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетi туралы ереже;
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетiнiң құрылымы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қарамағына өтетiн, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң мүлкiнiң бiр бөлiгiн жедел басқару құқығы Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетiне бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп бiр айлық мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған актiлерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 31 шiлдедегi
N 725 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия
және сауда министрлiгiнiң Экономикалық жоспарлау
жөнiндегi комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
Миссиясы
Қазақстан Республикасының стратегиялық жоспарларына сәйкес әлеуметтiк-экономикалық дамудың индикативтiк жоспарларын әзiрлеудi және атқарушы органдардың оларды iске асыру жөнiндегi қызметтерiн үйлестiрудi қамтамасыз ету.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Комитет) әлеуметтiк-экономикалық дамудың индикативтiк жоспарларын әзiрлеудi, арнаулы атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ атқарушы органдардың осы жоспарларды дайындау және iске асыру кезiндегi қызметiн ведомствоаралық және салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын ведомство болып табылады.
2. Комитет өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiн, өзге де нормативтiк-құқықтық актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.

Вопросы Комитета по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 1998 г. N 725 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 марта 1999 г. N 297 ~P990297
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 21 мая 1998 года N 3958 U983958_ "О дальнейшем совершенствовании государственного управления в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Комитете по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
структуру Комитета по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Закрепить за Комитетом по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан право оперативного управления частью имущества Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, переходящей в ведение Комитета по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении ранее принятых актов Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 1998 г. N 725
ПОЛОЖЕНИЕ
О Комитете по экономическому планированию
Министерства энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
Миссия
Обеспечивать в соответствии со стратегическими планами Республики Казахстан разработку индикативных планов социально-экономического развития и координацию деятельности исполнительных органов по их реализации.
1. Общие положения
1. Комитет по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством, осуществляющим разработку индикативных планов социально-экономического развития, специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также межведомственную и межотраслевую координацию деятельности исполнительных органов при подготовке и реализации данных планов.
2. Комитет в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Комитеттiң аппаратын ұстауға және оның қызметiне арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiн ұстауға көзделген қаржының есебiнен жүзеге асырылады.
4. Комитеттiң құрылымы мен ол туралы ереженi Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
5. Комитет заңды тұлға болып табылады, банкте есеп-шоты, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттiк тiлде өзiнiң атауы жазылған мөрi болады.
2. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi
6. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
1) атқарушы органдармен бiрлесiп Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтiк жоспарларын әзiрлеу және олардың орындалуына бақылау жасау;
2) мемлекеттiк аймақтық, макроэкономикалық, әлеуметтiк және сыртқы экономикалық саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
3) мемлекеттiк инвестициялардың бағдарламаларын әзiрлеу;
4) экономикалық ақпаратты жедел жинау, талдау және өңдеу жүйесiн жетiлдiруге, жаңа есептеу және телекоммуникациялық жүйелердiң базасында бiртұтас ақпараттық жүйе құруға қатысу болып табылады.
3. Комитеттiң функциялары
7. Комитет орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қатысуымен өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
1) әлеуметтiк-экономикалық дамудың ағымдағы және орта мерзiмдiк индикативтiк жоспарларын әзiрлейдi, аталған жоспарларды Үкiметтiң бекiтуiне енгiзедi;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Iс-қимыл жоспарларының iске асырылуына бақылау жасауда және олардың iске асырылуы жөнiндегi есептердi жүзеге асырады.
3) салалық және аймақтық тұрғыда әлеуметтiк-экономикалық көрсеткiштерге талдау жасайды;
4) мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен қаржыландырылатын инвестициялық жобалардың тiзбесiн жасайды;
5) Комитеттiң құзыретiне кiретiн бағыттар бойынша мемлекеттiк мақсатты бағдарламаларды әзiрлейдi;
6) заңдарда белгiлеген тәртiппен мемлекеттiк бюджет жобасының негiзгi көрсеткiштерiн айқындауға қатысады;
7) Қазақстан Республикасының бiртұтас автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құруға қатысады;
8) Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң жобаларына экономикалық сараптаманы жүзеге асырады;
9) техникалық көмектердi үйлестiредi.
4. Комитеттiң құқықтары
8. Комитеттiң өзiне жүктелген тапсырмаларды жүзеге асыруы және мiндеттердi орындауы кезiнде:
1) Қазақстан Республикасының Үкiметiне мемлекеттiк әлеуметтiк-экономикалық саясаттың негiзгi бағыттары жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
2) атқарушы органдардың әлеуметтiк-экономикалық дамудың қысқа мерзiмдiк және орта мерзiмдiк бағдарламаларын iске асыруына бақылау жасауды жүзеге асыруға, атқарушы органдарға олар қабылдаған аталған бағдарламаларды iске асыруға кедергi келтiретiн актiлердi тоқтату немесе өзгерту туралы ұсыныс енгiзуге;

3. Финансирование расходов на содержание аппарата Комитета и его деятельности осуществляется за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
4. Структура и положение о Комитете утверждаются Правительством Республики Казахстан.
5. Комитет является юридическим лицом, имеет счета в банке, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием на государственном языке.
2. Основные задачи Комитета
6. Основными задачами Комитета являются:
1) разработка совместно с исполнительными органами индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан и контроль их исполнения;
2) участие в разработке и реализации государственной региональной, макроэкономической, социальной и внешнеэкономической политики;
3) разработка программы государственных инвестиций;
4) участие в совершенствовании системы оперативного сбора, анализа и обработки экономической информации, создании единой информационной системы на базе новых вычислительных и телекоммуникационных систем.
3. Функции Комитета
7. Комитет с участием центральных и местных исполнительных органов в соответствии с возложенными на него задачами:
1) разрабатывает текущие и среднесрочные индикативные планы социально-экономического развития, вносит данные планы на утверждение Правительства;
2) осуществляет контроль и подготовку отчетов по реализации Планов действий Правительства Республики Казахстан;
3) осуществляет анализ социально-экономических показателей в отраслевом и региональном разрезе;
4) формирует перечень инвестиционных проектов, финансируемых за счет государственного бюджета;
5) по направлениям, входящим в компетенцию Комитета, разрабатывает государственные целевые программы;
6) в установленном законодательством порядке участвует в определении основных показателей проекта государственного бюджета;
7) участвует в создании единой автоматизированной информационной системы Республики Казахстан;
8) осуществляет экономическую экспертизу проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан;
9) осуществляет координацию технической помощи.
4. Права Комитета
8. Комитет при осуществлении возложенных на него задач и выполнении обязанностей имеет право:
1) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по основным направлениям государственной социально-экономической политики;
2) осуществлять контроль за реализацией краткосрочных и среднесрочных программ социально-экономического развития исполнительными органами, вносить предложения в исполнительные органы об отмене или изменении принятых ими актов, препятствующих реализации данных программ;

3) өз құзыретiнiң шегiнде нормативтiк құқықтық актiлер қабылдауға;
4) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тапсырмасы бойынша халықаралық ұйымдармен және шетелдiк заңды тұлғалармен келiссөздер жүргiзуге және келiсiмдерге қол қоюға;
5) өз құзыретiнiң шегiнде мемлекеттiк меншiктегi мүлiкке иелiк етудi, пайдалануды және билiк жасауды жүзеге асыруға;
6) шарттық негiзде басқа атқарушы органдардың мамандарын, шетелдiк және отандық сарапшыларды тартуға;
7) нормативтiк құқықтық актiлердi, мемлекеттiк бағдарламаларды, индикативтiк жоспарларды және басқа да құжаттарды әзiрлеу үшiн ведомствоаралық топтар мен консультативтiк кеңестер құруға;
8) өз құзыретiндегi мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген мерзiмдерде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан қажеттi ақпарат алуға құқығы бар.
9. Комитеттiң осы Ережеде көрсетiлген құқықтарымен қатар, оған қолданылып жүрген заңдарда берiлген басқа да құқықтары бар.
5. Комитеттiң қызметiн ұйымдастыру
10. Комитеттi Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
11. Комитет төрағасының оның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын екi орынбасары болады.
12. Комитеттiң төрағасы:
1) Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды, оның жүйесiне кiретiн органдар мен ұйымдардың қызметiне бақылау жасауды жүзеге асырады;
2) Комитетке жүктелген функциялардың орындалуы үшiн жеке жауапкершiлiкте болады;
3) Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) қолданылып жүрген заңдарға сәйкес атқарушы органдар мен ұйымдарда Комитеттi бiлдiредi;
5) өзiнiң құзыретiне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша
шешiм қабылдайды.
13. Комитет өзiнiң құзыретiндегi мәселелер бойынша белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының атқаруы үшiн мiндеттi шешiмдер қабылдайды. Комитет қабылдаған шешiмдер Комитет төрағасының бұйрықтарымен ресiмделедi.
14. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 31 шiлдедегi
N 725 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия
және сауда министрлiгi Экономикалық жоспарлау
жөнiндегi комитетiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Индикативтiк жоспарлау басқармасы
Салалық және аймақтық саясат басқармасы
Ақпараттық-талдау жұмыстары басқармасы
Сыртқы көмектi үйлестiру басқармасы
Ұйымдастыру жұмысы бөлiмi

3) в пределах своей компетенции принимать нормативные правовые акты;
4) по поручению Правительства Республики Казахстан проводить переговоры и подписывать соглашения с международными организациями и иностранными юридическими лицами;
5) в пределах своей компетенции осуществлять владение, пользование и распоряжение имуществом, находящимся в государственной собственности;
6) привлекать на договорной основе специалистов других исполнительных органов, иностранных и отечественных экспертов;
7) создавать межведомственные группы и консультативные советы для разработки нормативных правовых актов, государственных программ, индикативных планов и других документов;
8) по вопросам своей компетенции запрашивать и получать в установленные Правительством Республики Казахстан сроки необходимую информацию от центральных и местных исполнительных органов;
9. Комитет, наряду с правами, указанными в настоящем Положении, имеет также другие права, предоставленные ему действующим законодательством.
5. Организация деятельности Комитета
10. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
11. Председатель Комитета имеет двух заместителей, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Министром энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
12. Председатель Комитета:
1) организует и руководит работой Комитета, осуществляет контроль за деятельностью органов и организаций, входящих в его систему;
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет функций;
3) назначает на должность к освобождает от должности работников Комитета;
4) представляет Комитет в исполнительных органах и организациях в соответствии с действующим законодательством;
5) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
13. По вопросам своей компетенции Комитет в установленном порядке принимает решения, обязательные для исполнения центральными и местными исполнительными органами Республики Казахстан. Решения, принимаемые Комитетом, оформляются приказами Председателя Комитета.
14. Реорганизация и ликвидация Комитета производится в установленном порядке.
Утверждена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 1998 г. N 725
СТРУКТУРА
Комитета по экономическому планированию
Министерства энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
Руководство
Управление индикативного планирования
Управление отраслевой и региональной политики
Управление информационно-аналитической работы
Управление координации внешней помощи
Отдел организационной работы