Кейбiр электр бөлу тораптары компанияларының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 2 қазандағы N 987. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.02.02. N 152 қаулысымен. ~P020152
Электр бөлу тораптары компанияларының ауыр қаржылық-экономикалық жағдайына және олардың дәрменсiздiгiне байланысты, "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) "Түркiстанэнерго" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн белгiленген тәртiппен "Оңтүстiк Қазақстан БЭК" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталына, 1-қосымшаға сәйкес акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк пакеттерiн "Талдықорған БЭК" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталына берсiн;
2) осы қаулы күшiне енгiзiлген күннен бастап бiр апта мерзiмде, заңдарда белгiленген тәртiппен осы қаулының 2-қосымшасында көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың банкроттығы туралы сотта iс қозғау жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi осы қаулының 2-қосымшасында көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың конкурстық массасын өткiзу жөнiндегi сауда-саттыққа қатысуға инвесторларды тарту жөнінде шаралар қабылдасын.
3. "Кәсiпорындарды қайта" ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамы сот органдары аталған акционерлiк қоғамдарды банкрот деп тану туралы шешiм қабылдаған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментiмен және Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен келiсе отырып, сотқа конкурстық басқарушының кандидатурасын ұсынсын және кредиторлар комитетiне өкiлдiң кандидатурасын айқындасын.
4. Сот органдары оларды банкрот деп тану туралы шешiм қабылдаған жағдайда, осы қаулының 2-қосымшасында көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың зор стратегиялық маңызын ескере отырып, конкурстық массаны сатудың мыналарды көздейтiн айрықша шарттары мен тәртiбiн белгiлесiн:
1) Қазақстан Республикасының Табиғи монополиялар мен бәсекелестiктi реттеу жөнiндегi комитетiнiң, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қортындыларын ескере отырып, "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамының конкурстық массаны сатудың жоспарын бекiту;
2) өндiрiстiң үздiксiз циклын сақтай отырып және табиғат қорғау объектiлерiнiң жұмысын қамтамасыз ете отырып, банкроттық рәсiмдерiн жүргiзу;

Вопросы некоторых распределительных электросетевых компаний
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1998 г. N 987 . (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 февраля 2002 г. N 152 ~P020152 )
В связи с тяжелым финансово-экономическим положением распределительных электросетевых компаний и их несостоятельностью, в соответствии с Законом Республики Казахстан Z970067_ "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке передать государственный пакет акций акционерного общества "Туркестанэнерго" в уставный капитал акционерного общества "Южно-Казахстанская РЭК", государственные пакеты акций акционерных обществ согласно приложению 1 в уставный капитал акционерного общества "Талдыкорганская РЭК";
2) в недельный срок со дня введения в действие настоящего постановления в установленном законодательством порядке принять необходимые меры по возбуждению в суде дел о банкротстве акционерных обществ, указанных в приложении 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям, Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан принять меры по привлечению инвесторов к участию в торгах по реализации конкурсной массы акционерных обществ, указанных в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий", в случае принятия судебными органами решения о признании банкротами указанных акционерных обществ, по согласованию с Департаментом государственного имущества и приватизации Министерства финансов и Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан представить в суд кандидатуру конкурсного управляющего и определить кандидатуру представителя в комитет кредиторов.
4. Учитывая важное стратегическое значение акционерных обществ, указанных в приложении 2 к настоящему постановлению, в случае принятия судебными органами решения о признании их банкротами, установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы, предусматривающие:
1) утверждение акционерным обществом "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" плана продажи конкурсной массы указанных акционерных обществ с учетом заключений Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
2) проведение процедур банкротства с соблюдением непрерывности цикла производства и обеспечения работы природоохранных объектов;

3) қызметкерлермен еңбек шарттарының үзiлмеуiн және мүлiк кешенiн сатып алушының осы шарттар бойынша құқықтық мұрагерлiгiн қамтамасыз ету;
4) қолданылып жүрген заңдарға сәйкес конкурстық басқарушыға өндiрiстiң үздiксiз жұмысын қамтамасыз ету мақсатында келiсiм-шарттар жасасу құқықтарын беру;
5) конкурстық iс жүргiзу кезеңiнде үздiксiз жұмысты қамтамасыз етуге байланысты шығындарды сатып алушының өтеуi;
6) электр бөлу торабы компанияларын қысқы кезеңге дайындау үшiн қажеттi кепiлдiк жарнасын сауда жеңiмпазының сатып алу-сату шартына қол қойылғанға дейiн депозитке енгiзу;
7) конкурстық массаны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi мен Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi өкiлдерiнiң қатысуымен өткiзу.
5. Осы қаулының 4-тармағының 6)-тармақшасын iске асыруға байланысты қаражаттардың мақсатқа сай пайдалануына бақылау жасау "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамына және Қазақстан Республикасының Энергетика,
индустрия және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С. Павловқа жүктелсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы "2" қазандағы
N 987 қаулысына
1-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi "Талдықорған БЭК"
акционерлiк қоғамының жарғылық капиталына берiлетiн
акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
"Талдықорған көлiк-энергетика кешенi" АҚ
"Алакөл БЭС" АҚ
"Жаркент БЭС" АҚ
"Ақсу БЭС" АҚ
"Сарқант БЭС" АҚ
"Үштөбе БЭС" АҚ
"Текелi БЭС" АҚ
"Сарыөзек БЭС" АҚ
"Көксу БЭС" АҚ
"Талдықорған БЭС" АҚ
"Қарабұлақ БЭС" АҚ
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы "2" қазандағы
N 987 қаулысына
2-қосымша
Банкроттық туралы iс қозғау жөнiнде шаралар
қабылданатын акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
"Ақмола БЭК" АҚ
"Жамбыл БЭК" АҚ
"Талдықорған БЭК" АҚ
"Оңтүстiк Қазақстан БЭК" АҚ
"Оңтүстiк электр торабы БЭК" АҚ
"Алыс электр беру" АҚ

3) обеспечение непрерывности трудовых договоров с работниками и правопреемства покупателя имущественного комплекса по этим договорам;
4) в соответствии с действующим законодательством предоставление конкурсному управляющему прав заключения договоров с целью обеспечения бесперебойной работы производства;
5) возмещение покупателем затрат, связанных с обеспечением бесперебойной работы в период конкурсного производства;
6) внесение победителем торгов до подписания договора купли-продажи на депозит гарантийного взноса, необходимого для подготовки распределительных электросетевых компаний к зимнему периоду работы;
7) реализация конкурсной массы при участии представителей Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Контроль за целевым использованием средств, связанных с реализацией подпункта 6) пункта 4 настоящего постановления, возложить на акционерное общество "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" и Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 1998 года N 987
Перечень
акционерных обществ, госпакеты акций
которых передаются в уставный капитал
акционерного общества "Талдыкорганская РЭК"
АО "Талдыкорганская транспортная энергетическая компания"
АО "Алакольские РЭС"
АО "Жаркентские РЭС"
АО "Аксуйские РЭС"
АО "Саркандинские РЭС"
АО "Уштобинские РЭС"
АО "Текелийские РЭС"
АО "Сарыозекские РЭС"
АО "Коксуйские РЭС"
АО "Талдыкорганские РЭС"
АО "Карабулакские РЭС"
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 1998 года N 987
Перечень
акционерных обществ, по которым принимаются меры
по возбуждению дел о банкротстве
АО "Акмолинская РЭК"
АО "Жамбылская РЭК"
АО "Талдыкорганская РЭК"
АО "Южно-Казахстанская РЭК"
АО "Южные электросети"
АО "Дальние электропередачи"