Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 1999 жылға арналған индикативтiк жоспары
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 15 қазандағы N 1044
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтiк жоспары назарға алынсын және онда қамтылған, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының, ведомстволарының, облыстардың, Астана мен Алматы қалалары әкiмдерiнiң қатысуымен Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Экономикалық жоспарлау жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Комитет) әзiрлеген 1999 жылға арналған негiзгi макроэкономикалық көрсеткiштер мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, ведомстволары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi 1998 жылдың 15 қарашасына дейiн Комитетке Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылға арналған iс-қимыл жоспарына енгiзу үшiн iс-шаралар бойынша ұсыныстар берсiн.
Аталған ұсыныстарды әзiрлеу кезiнде "Қазақстан-2030" Стратегиясы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998-2000 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары, салалық және функционалдық бағдарламалар, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 1999 жылға арналған индикативтiк жоспары басшылыққа алынсын.
3. Комитет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылға арналған iс-қимыл жоспары бойынша ұсыныстарды қорытсын және оны белгiленген тәртiппен 1998 жылдың 25 желтоқсанына дейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi, Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi 1998 жылдың 20 желтоқсанына дейiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылға арналған индикативтiк жоспарының мемлекеттiк инвестициялар
бағдарламасы, кеден тарифтерiн өзгерту, табиғи монополияшы
ұйымдардың өнiмi мен көрсететiн қызметтерiне тарифтердi өсiрудiң
шегi бойынша жоспарлау-реттеу бөлiгi жөнiндегi қаулыларының
жобаларын белгiленген тәртiппен енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 15 қазандағы
N 1044 қаулысына
қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.05.31.
N 666a қаулысымен.
P99666a_
Қазақстан Республикасының 1999 жылға арналған
әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі
макроэкономикалық көрсеткіштері
_______________________________________________________________________
|                                     | 1997 ж. | 1998 ж. | 1999 ж.     |
|                                     | есеп    | есеп    | бағалау     |
|_____________________________________|_________|_________|_____________|

Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 1999 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 1998 года N 1044
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять к сведению индикативный план социально-экономического развития Республики Казахстан и одобрить содержащиеся в нем основные макроэкономические показатели на 1999 год, разработанные Комитетом по экономическому планированию Министерства энергетики, индустрии и торговли (далее - Комитет) с участием центральных исполнительных органов, ведомств Республики Казахстан, акимов областей, городов Астаны и Алматы.
2. Центральным исполнительным органам, ведомствам Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы до 15 ноября 1998 года представить в Комитет предложения по мероприятиям для включения в план действий Правительства Республики Казахстан на 1999 год.
При подготовке названных предложений руководствоваться Стратегией "Казахстан-2030", Планом мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы, отраслевыми и функциональными программами, индикативным планом социально-экономического развития Республики Казахстан на 1999 год.
3. Комитету обобщить предложения по плану действий Правительства Республики Казахстан на 1999 год и до 25 декабря 1998 года представить его в установленном порядке на утверждение в Правительство Республики Казахстан.
4. Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству государственных доходов, Комитету Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции до 20 декабря 1998 года в установленном порядке внести проекты постановлений Правительства Республики Казахстан по планово-регулирующей части индикативного плана на 1999 год
соответственно по программе государственных инвестиций, изменению
таможенных тарифов, предельному росту тарифов на продукцию и услуги
организаций - естественных монополистов.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Основные макроэкономические показатели социально-
экономического развития Республики Казахстан на 1999 год
Сноска. "Основные показатели" - в новой редакции согласно
постановлению Правительства РК от 31.05.99г. N 666а
P99666a_
.
______________________________________________________________________
! 1997 г. ! 1998 г. ! 1999 г.!
!отчет    !отчет    !оценка  !
------------------------------------------------------------------!

ЖІӨ, млрд.теңге                       1672,1    1747,7      1824,1
ЖІӨ нақты түрінде, %                   101,7      97,5        98,5
ЖІӨ дефляторы                          16,1       7,2         6,0
ЖІӨ жан басына шаққанда,
мың теңге                               105,4     111,7        122
Тұтыну бағасының индексі, %:
кезеңнің аяғында                       11,2       1,9        16,8
жыл бойынша орташа                     17,4       7,1         7,1
Теңгенің АҚШ долларына
бағамы
жыл бойынша орташа                     75,4       78,3       119,1
Бюджет тапшылығы, млрд.
теңге                                    62,2       70,1          67
ЖІӨ-ге %                                3,7        4,0         3,7
Өнеркәсіп, млрд. теңге                  809,7      801,5         815
Нақты өзгеруі, %                        104,0       97,9        98,3
Ауыл шаруашылығы,
млрд.теңге                               297       246,6        259,3
Нақты өзгеруі, %                      98,1        81,1         98,9
Экспорт, млн. АҚШ долл.                 6899      5773,8         5185
Импорт, млн. АҚШ долл.                  7176      6574,7         5250
Негізгі капиталға инвестиция,
млрд. теңге                              140       189,3          196

ВВП, млрд. тенге                      1672,1    1747,7    1824,1
ВВП в реальном выражении, %            101,7      97,5      98,5
Дефлятор ВВП                            16,1       7,2       6,0
ВВП на душу населения, тыс.тенге       105,4     111,7     122
Индекс потребительских цен, %:
на конец периода                       11,2       1,9      16,8
в среднем за год                       17,4       7,1       7,1
Курс тенге к доллару США в среднем
за год                                  75,4      78,3     119,1
Дефицит государственного бюджета,
млрд.тенге                              62,2      70,1      67
в % к ВВП                               3,7       4,0       3,7
Промышленность, млрд.тенге             809,7     801,5       815
реальное изменение, %                 104,0      97,9      98,3
Сельское хозяйство, млрд.тенге         297       246,6     259,3
реальное изменение, %                 98,1      81,1      98,9
Экспорт, млн. долл. США                 6899      5773,8     5185
Импорт, млн. долл. США                 7176      6574,7     5250
Инвестиция в основной капитал,
млрд. тенге                             140       189,3      196