Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдардың жекелеген мәселелерін реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 16 қазан N 1056. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.06.21. N 813 қаулысымен. ~P990813
Республикалық бюджеттен алынған қаражаттың қайтарылуы жөнінде шаралар қабылдау және Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдардың шеңберінде алынған мүліктің пайдаланылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының кепілдігіне берілген мемлекеттік емес сыртқы заемдардың шеңберінде алынған, саудаластықта одан әрі сатуға немесе шағын кәсіпкерлік субъектілеріне қайтарымсыз негізде беруге жататын мүліктің тізбесін айқындау жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы бекітілсін.
2. "Қазақстан Эксимбанкі" және "ТұранӘлемБанкі" жабық акционерлік қоғамдарына жоғарыда аталған банктердің пайдасына ақша қаражаты мен мүлікті өндіріп алу туралы сот шешімі болған жағдайда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар шеңберінде алынған мүлікті беру ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар шеңберінде алынған мүлікті сатуды аукциондарда, оның ішінде бөліп төлеу шартымен сатуды, сондай-ақ жекелеген мүлікті осы қаулының 1-тармағында аталған ведомствоаралық комиссия шешімінің негізінде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне қайтарымсыз негізде беруді жүзеге асырсын.
4. 1) "Қазақстан Эксимбанкі" және "ТұранӘлемБанкі" жабық акционерлік қоғамдарына "Кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөніндегі агенттік" акционерлік қоғамына мүліктері Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне қолданылып жүрген заңдарға сәйкес берілетін заемшы кәсіпорындардан берешектің қалдығын өндіріп алу жөнінде өкілеттікті беру;
2) "Кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөніндегі агенттік"
акционерлік қоғамына заемшы кәсіпорындардан берешектің қалдығын өндіріп
алу жөніндегі барлық қажетті шараларды қабылдау ұсынылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 16 қазандағы
N 1056 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар
мемлекеттік емес сыртқы заемдардың шеңберінде
алынған мүліктің тізбесін айқындау жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның құрамы
Шоқпытов Андар       - Қазақстан Республикасы Қаржы
Мәулешұлы              министрлігінің Мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру департаменті
директорының бірінші орынбасары
Айтжанов Дулат       - Қазақстан Республикасы Қаржы
Нұриұлы                министрлігінің Бюджет департаменті
несиелендіру басқармасының бастығы
Жүсіпов Мұрат        - Қазақстан Республикасының Қаржы
Арыстанұлы             министрлігі Мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру департаментінің
акционерлік қоғамдар мен серіктестік-
терді басқару басқармасының бастығы
Бешкенов Марат       - Қазақстан Республикасы Қаржы
Мұратбекұлы            министрлігінің Бюджет департаменті
несиелендіру басқармасының бас экономисі
Жақсылықов Тимур    -  Қазақстан Республикасының Экспорт-
Ермекұлы               импорт Банкі төрағасының орынбасары
Сейітқасымов        -  "ТұранӘлемБанкі" жабық акционерлік
Айдар                  қоғамы Ақмола филиалының директоры
Ғабдукапарұлы
Кәрімов Асқар       - Қазақстан Республикасының "Ұлттық
Амантайұлы            заң агенттігі" жабық акционерлік
қоғамының президенті
Тасқожин            - Қазақстан Республикасы Ауыл
Амангелді             шаруашылығы министрлігінің инвестициялар
Шағатайұлы            және халықаралық ынтымақтастық басқармасының
бастығы
Естаев Ерлан        - Қазақстан Республикасының
Жұмабайұлы            Шағын бизнесті қолдау жөніндегі
агенттігінің шағын кәсіпкерлікті
дамыту мен қолдаудың мемлекеттік
саясаты басқармасының бастығы

Об урегулировании отдельных вопросов негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года N 1056. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 июня 1999 г. N 813 ~P990813
В целях принятия мер по возврату средств, отвлеченных из республиканского бюджета, и обеспечения использования имущества, полученного в рамках негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить состав межведомственной комиссии по определению перечня имущества, полученного в рамках негосударственных внешних займов под гарантию Республики Казахстан, подлежащего дальнейшей реализации на торгах либо передаче на льготной основе субъектам малого предпринимательства .
2. Рекомендовать закрытым акционерным обществам "Эксимбанк Казахстан" и "Банк Туран Алем" при наличии судебных решений о взыскании денежных средств и имущества в пользу вышеназванных банков передать в Департамент государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан имущество, полученное в рамках негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан.
3. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке провести реализацию имущества, полученного в рамках негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, на аукционах, в том числе на условиях оплаты в рассрочку, а также передачу отдельного имущества на льготной основе субъектам малого предприминательства с учетом решения межведомственной комиссии, указанной в пункте 1 настоящего постановления.
4. Рекомендовать:
1) закрытым акционерным обществам "Эксимбанк Казахстан" и "Банк Туран Алем" передать акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" права требования по взысканию остатка задолженности с предприятий-заемщиков, имущество которых будет передано в соответствии с действующим законодательством в Департамент государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
2) акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации
предприятий" принять все необходимые меры по взысканию с
предприятий-заемщиков остатка задолженности.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить
на Министерство финансов Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1056
Состав межведомственной комиссии
по определению перечня имущества, полученного в рамках
негосударственных внешних займов, имеющих государственную
гарантию Республики Казахстан
Шукпутов Андарь Маулешевич-   первый заместитель Директора Департамента
государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики
Казахстан, председатель
Айтжанов Дулат Нуриевич -     начальник Управления кредитования
Бюджетного департамента Министерства
финансов Республики Казахстан
Жусипов Мурат Арыстаевич-     начальник Управления акционерных обществ
и товариществ Департамента государственного
имущества и приватизации Министерства
финансов Республики Казахстан
Бешкенов Марат Муратбекович-  главный экономист Управления кредитования
Бюджетного департамента Министерства
финансов Республики Казахстан
Жакселеков Тимур Эрмекович -  заместитель председателя Экспортно-
Импортного Банка Республики Казахстан
Сейткасимов Айдар Габдукапа-  директор Акмолинского филиала закрытого
рович                         акционерного общества "Банк Туран Алем"
Каримов Аскар Амантаевич   -  президент закрытого акционерного общества
"Национальное юридическое агентство"
Республики Казахстан
Таскужин Амангельды Шага-     начальник Управления инвестиций и
таевич                        международного  сотрудничества Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Истаев Ерлан Джумабаевич -    начальник Управления государственной
политики развития и поддержки малого
предпринимательства  Агентства Республики
Казахстан по прддержке малого бизнеса
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова
19.12.98г.)