Қазақстан Республикасы Президентінің сайлауын ұйымдастыру мен өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 16 қазан N 1060
"Қазақстан Республикасы Президентінің сайлауын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің 1998 жылғы 8 қазандағы N 1164-1 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің сайлауын ұйымдастыру мен өткізуге арналған қосымша шығыстарының сметасы 1-6 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына 1998 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша бюджеттік қаражаттың бос қалдығының есебінен 530 754 мың (бес жүз отыз миллион жеті жүз елу төрт мың) теңге бөлсін.
3. Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына бөлінген қаражатты тиісті аумағында сайлау комиссиялары бойынша бөлу ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі:
сайлауды өткізуге байланысты барлық жүктің қабылдануы мен теміржол және ұшақтар арқылы бөгетсіз жөнелтілуін қамтамасыз етсін;
сайлауға дайындық және оны өткізу кезеңінде барлық байланыс түрінің жер-жерлерде үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етуге байланысты шаралар қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына заңдарда белгіленген тәртіппен бөлінген қаражаттың көлемінде сайлау алдындағы материалдарды уақытылы басып шығаруды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі аумақтық сайлау комиссиялары орналасатын үй-жайларды электрмен және жылумен үздіксіз қамтамасыз етсін.
7. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
аумақтық сайлау комиссияларына үй-жайлар бөлсін, оларды қажетті құрал-жабдықпен, мүкәммалмен, байланыс құралдарымен, көлікпен, сондай-ақ кеңсе заттарымен қамтамасыз етсін;
сайлауды ұйымдастыру мен өткізуге байланысты құжаттар мен материалдардың сақталуын, сондай-ақ аумақтық сайлау комиссиялары орналасқан үй-жайлардың тиісті күзетін қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын;
сайлауды ұйымдастыру мен өткізу барысында тартылатын автокөлікті
бензинмен және дизель отынымен қамтамасыз етсін.
8. Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп
комитетіне сайлау комиссияларына бөлінген қаражаттың мақсатқа сай
пайдаланылуына заңдарда көзделген бақылауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 20 қазандағы
N 1060 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің
сайлауын өткізуге арналған шығыстардың
СМЕТАСЫ
теңгемен

Об организации и проведении выборов Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года № 1060
В соответствии с постановлением Мажилиса Парламента Республики Казахстан от 8 октября 1998 года № 1164 - 1 "О назначении выборов Президента Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить смету дополнительных расходов на организацию и проведение выборов Президента Республики Казахстан согласно приложениям 1-6.
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан за счет свободных остатков бюджетных средств по состоянию на 1 января 1998 года 530 754 (пятьсот тридцать миллионов семьсот пятьдесят четыре) тысячи тенге.
3. Рекомендовать Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан осуществить распределение выделенных средств по соответствующим территориальным избирательным комиссиям.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
обеспечить беспрепятственный прием и отправку по железной дороге и самолетами всех грузов, связанных с проведением выборов;
принять меры по обеспечению повсеместной бесперебойной работы всех видов связи в период подготовки и проведения выборов;
5. Министерству информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить своевременное печатание предвыборных материалов в пределах средств, выделенных в установленном законодательством порядке Центральной избирательной комиссией Республики Казахстан.
6. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить бесперебойное электрическое и тепловое снабжение помещений, в которых будут располагаться территориальные избирательные комиссии.
7. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
выделить территориальным избирательным комиссиям помещения, обеспечить оборудованием, инвентарем, средствами связи, транспортом, а также необходимыми канцелярскими принадлежностями;
принять меры по обеспечению сохранности документов и материалов, связанных с организацией и проведением выборов, а также по надлежащей охране помещений, в которых будут располагаться территориальные избирательные комиссии;
обеспечить бензином и дизельным топливом автотранспорт, привлекаемый в ходе организации и проведения выборов.
8. Рекомендовать Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета, избирательным комиссиям обеспечить предусмотренный законодательством контроль за целевым использованием выделенных средств.
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1060
Смета
расходов на проведение выборов
Президента Республики Казахстан
в тенге

1. Облыстық сайлау комиссиясы (әр           1 661 152
комиссияға 103822 теңгеден 16 комиссия)
2. Қалалық сайлау комиссиясы (әр            1 786 494
комиссияға 47013 теңгеден 38 комиссия)
3. Аудандық сайлау комиссиясы (әр           7 710 132
комиссияға 47013 теңгеден 164 комиссия)
4. Учаскелік сайлау комиссиясы (әр комис-   458 952 417
сияға 44693 теңгеден 10269 комиссия)
5. Президенттікке үміткерлердің шығыстары     12 200 000
(2440000 теңгеден 5 үміткер)
6. Орталық сайлау комиссиясы                 48 444 000
(орталықтандырылған шығыстар)
ЖИЫНЫ                                    530 754 195
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 20 қазандағы
N 1060 қаулысына
2-қосымша
Облыстық сайлау комиссиясының
Қазақстан Республикасы Президентінің
сайлауын өткізуге арналған шығыстарының
НОРМАЛАРЫ (орташа)
теңгемен
1. Комиссияның басқа жұмыстардан
босатылған мүшесінің жалақысы             35163
11721 теңгеден 3 айға
2. Қорларға міндетті аударымдар              10549
3. Басқа да шығыстар (ұйымдастыру,
техникамен қамтамасыз ету, бұқаралық
ақпарат құралдарында жарияланымдар,
бюллетеньдерді жеткізу, почта-телеграф,
іссапарлар, техникалық жұмыстарға
еңбек келісімдері және т.б.)               58110
ЖИЫНЫ                                     103822
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 20 қазандағы
N 1060 қаулысына
3-қосымша
Қалалық, аудандық сайлау комиссиясының Қазақстан
Республикасы Президентінің сайлауын өткізуге арналған
шығыстарының
НОРМАЛАРЫ (орташа)
теңгемен
1. Комиссияның басқа жұмыстардан босатылған
мүшесінің жалақысы                                  13814
9209 теңгеден 1,5 айға
2. Қорларға міндетті аударымдар                        4144
3. Басқа да шығыстар (ұйымдастыру, техникалық
қамтамасыз ету, бұқаралық ақпарат құралдарындағы
жарияланымдар, бюллетеньдерді жеткізу, почта-телеграф,
іссапарлар, техникалық жұмыстарға еңбек келісімдері
және т.б.)                                           29055
ЖИЫНЫ                                                47013
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 20 қазандағы
N 1060 қаулысына
4-қосымша
Учаскелік сайлау комиссиясының
Қазақстан Республикасы Президентінің
сайлауын өткізуге арналған шығыстарының
НОРМАЛАРЫ (орташа)
теңгемен
1. Комиссияның басқа жұмыстардан босатылған
мүшесінің жалақысы                                  10883
7255 теңгеден 1,5 айға
2. Қорларға міндетті аударымдар                        3265
3. Басқа да шығыстар (ұйымдастыру, техникалық
қамтамасыз ету, бұқаралық ақпарат құралдарындағы
жарияланымдар, бюллетеньдерді жеткізу, почта-телеграф,
іссапарлар, техникалық жұмыстарға еңбек келісімдері
және т.б.)                                           30545
ЖИЫНЫ                                                44693
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 20 қазандағы
N 1060 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының Президенттігіне
үміткер шығыстарының
ЕСЕБІ
теңгемен

1. Областная избирательная комиссия
(16 комиссий по 103822 тенге на комиссию)               1 661 152
2. Городская избирательная комиссия
(38 комиссий по 47013 тенге на комиссию)               1 786 494
3. Районная избирательная комиссия
(164 комиссии по 47013 тенге на комиссию)               7 710 132
4. Участковая избирательная комиссия
(10269 комиссий по 44693 тенге на комиссию)           458 952 417
5. Расходы кандидатов в Президенты
(5 кандидатов по 2440000 тенге)                        12 200 000
6. Центральная избирательная комиссия
(централизованные расходы)                             48 444 000
Итого   530 754 195
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1060
Нормы (средние)
расходов областной избирательной комиссии на
проведение выборов Президента Республики Казахстан
в тенге
1. Заработная плата освобожденного члена комиссии               35163
11721 тенге * 3 месяца
2. Обязательные отчисления в фонды                              10549
3. Прочие расходы (организационные, техническое обеспечение,
публикация в СМИ, доставка бюллетеней, почтово-телеграфные,
командировочные, трудовые соглашения на технические работы
и др.)                                                       58110
Итого     103822
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1060
Нормы (средние)
расходов городской, районной избирательной комиссии на
проведение выборов Президента Республики Казахстан
в тенге
1. Заработная плата освобожденного члена комиссии              13814
9209 тенге * 1,5 месяца
2. Обязательные отчисления в фонды                              4144
3. Прочие расходы (организационные, техническое обеспечение,
публикация в СМИ, доставка бюллетеней, почтово-телеграфные,
командировочные, трудовые соглашения на технические работы
и др.)                                                      29055
Итого     47013
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1060
Нормы (средние)
расходов участков избирательной комиссии на
проведение выборов Президента Республики Казахстан
в тенге
1. Заработная плата освобожденного члена комиссии               10883
7255 тенге * 1,5 месяца
2. Обязательные отчисления в фонды                               3265
3. Прочие расходы (организационные, техническое обеспечение,
публикация в СМИ, доставка бюллетеней, почтово-телеграфные,
командировочные, трудовые соглашения на технические работы
и др.)                                                       30545
Итого      44693
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1060
Расчет
расходов кандидата в Президенты Республики Казахстан
в тенге

1. Теледидардан сөз сөйлеу (15 мин.)          40000
2. Радиодан сөз сөйлеу (15 мин.)              20000
3. Сайлаушылар алдында сөз сөйлеу            914000
4. Үгіт плакаттарын шығару                   515000
5. Газеттерде екі тілдегі жарияланымдар      240000
6. Көлік шығыстары                           450000
7. Бюджеттен тыс қорларға еңбекақы мен
төлемдерді өтеу 130500 теңгеден 2 айға    261000
ЖИЫНЫ                                       2440000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 20 қазандағы
N 1060 қаулысына
6-қосымша
Орталық сайлау комиссиясының
Қазақстан Республикасының Президентінің
сайлауын өткізуге жұмсайтын шығыстарының
ЕСЕБІ
теңгемен
1. Сайлау бюллетеньдерін, баспа парақтарын,
куәліктер, кітапшалар шығару                  45000000
2. Облыстарға сайлау бюллетеньдерін, баспа
парақтарын жеткізу                             1500000
3. Байланыс қызметі, көлік шығыстары, кеңсе        350000
заттары
4. Іссапар шығыстары                               744000
5. Шетелдердегі сайлау                             500000
6. Резерв                                          350000
ЖИЫНЫ                                             48444000

1. Выступление на телевидении (15 мин.) 40000
2. Выступление на радио (10 мин.) 20000
3. Публичные выступления перед избирателями 914000
4. Выпуск агитационных плакатов 515000
5. Публикация в газетах на 2-х языках 240000
6. Транспортные расходы 450000
7. Возмещение заработной платы и отчислений во внебюджетные
фонды 130500 тенге * 2 месяца 261000
Итого    2440000
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года № 1060
Расчет
расходов Центральной избирательной комиссии на
проведение выборов Президента Республики Казахстан
в тенге
1. Изготовление избирательных бюллетеней, подписных листов,
удостоверений, брошюр                                     45000000
2. Доставка избирательных бюллетеней, подписных листов в
области                                                    1500000
3. Услуги связи, транспортные расходы, канцелярские
принадлежности и т.д.                                       350000
4. Командировочные расходы                                     744000
5. Выборы за рубежом                                           500000
6. Резерв                                                      350000
Итого   48444000
Оператор:      А.Е. Турсынова
Специалист:    Э.А. Жакупова