Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қазандағы N 998 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 25 желтоқсан N 1337. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.04.04. N 297 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Астық сатып алу және ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін қолдау жөніндегі кейбір шаралар туралы" 1998 жылғы 5 қазандағы N 998  қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақтағы "1998 жылдың 15 желтоқсанына" деген сөздер "1999 жылдың 30 қаңтарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 2-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" жабық акционерлік қоғамы несиелерінің есебінен 1997/98 жылдың егінінен астық сатып алуды ұйымдастыру жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже" (3-қосымша)";
аталған 3-қосымша осы қаулының қосымшасы болып қоса беріліп отыр.
3) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қор Ведомствоаралық комиссиясының ұсынымы бойынша "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамымен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ұсынған, Ведомствоаралық комиссия рұқсат еткен екінші деңгейдегі банктермен астық сатып алу үшін өзі берген несиелердің қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін несиелік және өзге де келісімдер жасасады."
4) аталған қаулының 1-қосымшасында:
6-тармақтың д) тармақшасы алынып тасталсын;
10-тармақтағы "Екінші деңгейдегі банктердің кепілдігімен" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Осы Ережемен реттелмеген астық сатып алудың өзге шарттарын Ведомствоаралық комиссия айқындайды";
13-тармақ алынып тасталсын;
5) аталған қаулының 2-қосымшасында:
1997/98 жылдың астығын сатып алуды ұйымдастыру жөніндегі ведомствоаралық комиссиясының құрамына мыналар енгізілсін:
Буц Анна Александровна - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Республикалық тұқым инспекциясы бастығының міндетін атқарушы;
Мұхамбеталин Қуаныш Төлеуұлы - Қазақстан Республикасының шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары;
Смағұлов Нұрлан Еркебұланұлы - Қазақстан Республикасы Премьер- Министрінің кеңесшісі, "Азық-түлік" келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы байқаушы кеңесінің төрағасы;
Аслан Есполлаұлы Мусин, Заманбек Қалабайұлы Нұрқаділов, Равиль Тәжіғарұлы Шырдабаев, Виталий Леонидович Метте, Сарыбай Сұлтанұлы Қалмырзаев, Қабиболла Қабенұлы Жақыпов, Мәжит Төлеубекұлы Есенбаев, Бердібек Мәшбекұлы Сапарбаев, Николай Иванович Баев, Ғалымжан Бәділжанұлы Жақиянов, Қалық Абдоллаев, Жандарбек Пазылжанұлы Байпақбаев аталған құрамнан шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1998 года N 998
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1337. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 4 апреля 2005 г. N 297 (P050297)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1998 года № 998 P980998_ "О некоторых мерах по закупке зерна и поддержке сельскохозяйственных товаропроизводителей" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1 слова "до 15 декабря 1998 года" заменить словами до "30 января 1999 года.";
2) пункт 2 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Положение о Межведомственной комиссии по организации закупки зерна из урожая 1997/98 года за счет кредитов закрытого акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" (приложение 3).";
вышеназванное приложение 3 прилагается приложением к настоящему постановлению.
3) пункт 4 изложить в следующей редакции:
" 4. Фонд по рекомендации Межведомственной комиссии заключает с закрытым акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация" и уполномоченными банками второго уровня, рекомендованными Национальным Банком Республики Казахстан и допущенными Межведомственной комиссией, кредитные и иные соглашения для обеспечения возвратности предоставленных им кредитов для закупа зерна.";
4) в приложении 1 к указанному постановлению:
в пункте 6 подпункт д) исключить;
в пункте 10 слова "под гарантии банков второго уровня или иные приемлемые гарантии" исключить;
дополнить пунктом "12-1" следующего содержания:
"12-1. Иные условия закупа зерна, неурегулированные данными Правилами определяются Межведомственной комиссией";
пункт 13 исключить.
5) в приложении 2 к указанному постановлению:
ввести в состав Межведомственной комиссии по организации закупки зерна из урожая 1997/98 года:
Буц Анну Александровну - и.о. Начальника Республиканской семенной инспекции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
Мухамбеталина Куаныша Тулеуовича - заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса;
Смагулова Нурлана Еркебулановича - советника Премьер-Министра Республики Казахстан, председателя наблюдательного совета закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация";
вывести из указанного состава Мусина Аслана Еспулаевича, Нуркадилова Заманбека Калабаевича, Чердабаева Равиля Тажигариевича, Метте Виталия Леонидовича, Калмурзаева Сарыбая Султановича, Джакупова Кабибуллу Кабеновича, Есенбаева Мажита Тулеубековича, Сапарбаева Бердибека Машбековича, Баева Николая Ивановича, Жакиянова Галымжана Бадылжановича, Абдуллаева Калыка и Байпакбаева Жандарбека Пазылжановича.

2. Астық компанияларына Ақмола және Алматы облыстарының салық органдары есепке алған астықты сатып алуға рұқсат етілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
25 желтоқсандағы
N 1337 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
5 қазандағы N 998
қаулысына
3-қосымша
"Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" жабық акционерлік қоғамы несиелерінің есебінен 1997/98 жылдың егінінен астық сатып алуды ұйымдастыру жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Ереже  Жалпы ережелер
1. Астық сатып алуды ұйымдастыру жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Үкіметтің осы қаулысымен белгіленген астық сатып алу бағдарламасын іске асыру мақсатында құрылып отыр.
2. Комиссияның құрамын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
Комиссияның функциялары мен міндеттері
4. Қажет болған жағдайда облыстар бойынша астық және дәнді дақылдардың тұқымын сатып алу жөніндегі квоталарды белгіленген тәртіппен айқындау.
5. Республикалық астық инспекциясының ұсынуымен астық сатып алу бағдарламасына қатысатын желілік элеваторларды белгіленген тәртіппен айқындау.
6. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұсынуымен екінші деңгейдегі уәкілетті банктердің аталған бағдарламаға қатысуы туралы белгіленген тәртіппен шешім қабылдау.
7. Сатып алынатын астық пен дәнді дақылдардың тұқымдары сапасының негізгі өлшемдерін айқындау.
8. "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы мен астық компанияларының астық сатып алуының көлемі мен шарттарын айқындау жөніндегі жұмыстарды үйлестіру.
9. Астық сатып алуды жүзеге асыруды ұйымдастыру жөніндегі шаралардың орындалуын бақылау, атап айтқанда:
- ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінен, бюджеттік және бюджеттен тыс қорлардан бірінші кезекте астық сатып алуды ұйымдастыру шарттарын астық компанияларының және "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамының орындауы;
- 1998 жылғы 5 қазандағы N 998 қаулыға сәйкес берілген ақша қаражатының мақсатқа сай пайдаланылуын бақылау;
- сатып алынатын астықтың сапалылығын, оның сатып алу шарттарына сай болуын бақылау;
астық сатып алу кезінде бағалардың дұрыс қолданылуын бақылау.
10. Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың, астық сатып алуға қатысатын ұйымдардың қызметін үйлестіру.
Комиссияның құқықтары

2. Разрешить зерновым компаниям закупать зерно, описанное налоговыми органами Акмолинской и Алматинской областей.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от "25" декабря 1998 года N 1337
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от "5" октября 1998 года N 998
Положение
о Межведомственной комиссии по организации закупки зерна из
урожая 1997/98 года за счет кредитов закрытого акционерного
общества "Фонд развития малого предпринимательства"
Общие положение
1. Межведомственная комиссия по организации закупки зерна (далее - Комиссия) создается в целях реализации программы закупки зерна, определенной настоящим постановлением Правительства.
2. Состав Комиссии утверждается Правительством Республики Казахстан.
3. В своей деятельности Комиссия руководствуется Конституцией, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
Функции и задачи Комиссии
4. Определение при необходимости в установленном порядке квот по закупке зерна и семян зерновых культур в разрезе областей.
5. Определение в установленном порядке по представлению Республиканской хлебной инспекции линейных элеваторов для участия в программе закупа зерна.
6. Принятие в установленном порядке решения по рекомендации Национального Банка Республики Казахстан об участии в указанной программе уполномоченных банков второго уровня.
7. Определение основных параметров качества закупаемого зерна и семян зерновых культур.
8. Координация работ по определению объемов и условий закупок зерна ЗАО "Продкорпорация" и зерновыми компаниями.
9. Контроль за выполнением мероприятий по организации осуществления закупок зерна, а именно:
выполнение условий организации первоочередных закупок зерна у сельскохозяйственных товаропроизводителей, бюджетных и внебюджетных фондов зерновыми компаниями и ЗАО "Продкорпорация";
контроль за целевым использованием денежных средств, выданных в соответствии с постановлением от 5 октября 1998 года № 998 P980998_ ;
контроль за обеспечением качества покупаемого зерна, его соответствием условиям закупок;
контроль за правильностью применения цен при закупе зерна.
10. Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, организаций-участников программы закупок зерна по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
Права Комиссии:

11. Алдына қойылған міндеттерді орындау үшін Комиссияның:
орталық және жергілікті атқарушы органдардан, мемлекеттік кәсіпорындар мен өзге де ұйымдардан Комиссияға жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
астық сатып алу бағдарламасын орындау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді қабылдау, өзгерту немесе күшін жою жөнінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен ұсыныстар енгізуге;
бағдарламаны іске асыру үшін министрліктерден, ведомстволардан, кәсіпорындар мен ұйымдардан тиісті бейіндегі мамандарды белгіленген тәртіппен тартуға құқығы бар.
Комиссияның қызметін ұйымдастыру
12. Комиссияны төраға басқарады, ол оның жұмысын ұйымдастырады және Комиссияға осы Ережемен жүктелген міндеттер мен функциялардың уақтылы және сапалы орындалуы үшін дербес жауап береді.
13. Комиссия төрағасының орынбасары Комиссия төрағасы болмаған кезде төрағаның функцияларын атқарады.
14. Комиссия өз кеңестерін апта сайын өткізеді.
15. Комиссияның шешімдері Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілік даусымен қабылданады. Дауыс саны тең болған жағдайда төрағаның даусы шешуші мәнге ие болады.
16. Ведомствоаралық комиссияның барлық шешімдері тиісті хаттамамен ресімделеді, оларды астық сатып алу бағдарламасына қатысушылар орындауға тиісті.

11. Для решения поставленных перед ней задач Комиссия имеет право:
запрашивать и получать в установленном порядке от центральных и местных исполнительных органов, государственных предприятий и иных организаций информацию, необходимую для выполнения возложенных на Комиссию задач;
вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения по принятию, изменению или отмене нормативных правовых актов по вопросам выполнения программы закупа зерна;
привлекать для реализации программы в установленном порядке специалистов соответствующего профиля из министерств, ведомств, предприятий и организаций.
Организация деятельности Комиссии
12. Комиссию возглавляет Председатель, который организует ее работу и несет персональную ответственность за своевременное и качественное выполнение задач и функций, возложенных на Комиссию настоящим Положением.
13. Заместитель Председателя Комиссии исполняет функции Председателя в случае отсутствия Председателя Комиссии.
14. Комиссия проводит свои заседания еженедельно.
15. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов членов Комиссии. В случае равенства голосов - голос Председателя имеет решающее значение.
16. Все решения Межведомственной комиссии оформляется соответствующим Протоколом, подлежащим для исполнения участниками программы закупок зерна.