Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 5 ақпан N 86. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.08.06. N 1108 қаулысымен. ~P991108
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған іс- қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 5, 31-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) мәтіндегі "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігіне" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігі" деген сөздер " Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігіне" және "Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 3-тармақтың бірінші абзацы "және 5 шілде" деген сөздерден кейін "
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі
агенттігімен келісім бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 4 және 5-тармақтар алынып тасталсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1998-2000 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-
шаралар жоспары қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 5 ақпандағы
N 86 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 19 ақпандағы
N 119 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған
іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
1998 жыл
3-басымдық. Экономикалық өсу
3.1 Макроэкономикалық тұрақтылық
Мақсат: Орташа жылдық инфляция деңгейін төмендету, басқарылатын
бюджеттік тапшылықты және теңгенің тұрақты бағамын сақтау
__________________________________________________________________________
|        Іс-шара             |  Аяқталу нысаны  |  Атқарылуына  |Орындалу
|                            |                  |   жауаптылар  |мерзімі
|____________________________|__________________|_______________|_________|
|           1                |        2         |       3       |    4    |
|____________________________|__________________|_______________|_________|
|                   3.1.1 Ақша-несие саясатын қатайту
|__________________________________________________________________________
|Ұлттық Банткің тәуелсіздігін нығайту
|__________________________________________________________________________

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1998 года N 119
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 1999 года N 86 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 августа 1999 г. N 1108 ~P991108
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1998 года N 119 P980119_ "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы" (САПП Республики Казахстан 1998 г., N 5, ст. 31) следующие изменения и дополнения:
1) в тексте слова "Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" и "Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" заменить словами: "Агентству Республики Казахстан по экономическому планированию" и "Агентство Республики Казахстан по экономическому планированию";
2) абзац первый пункта 3 после слов "и 5 июля" дополнить словами: "по согласованию с Агентством по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан";
3) пункты 4 и 5 исключить;
4) План мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 1999 года № 86
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 1998 года № 119
План мероприятий по реализации Программы действий Правительства
Республики Казахстан на 1998-2000 годы
1998 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Макроэкономическая стабильность
Цель: Снизить уровень среднегодовой инфляции, сохранить управляемый
бюджетный дефицит и устойчивый курс тенге
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.1.1. Ужесточение денежно-кредитной политики                |
|___________________________________________________________________________|
|- Укрепление независимости Национального Банка                             |
|___________________________________________________________________________|

|3.1.1.1. Ұлттық Банктің ақша-  |"Қазақстан Респуб.|Ұлттық Банк,   |ІІІ
|несие саясатын жүргізудегі     |ликасының Ұлттық  |Қаржымині,     |тоқсан
|функциясын нақтылау және жауап.|Банкі туралы"     |Стратегиялық   |
|кершілігін күшейту             |Қазақстан Респуб. |жоспарлау және |
|                               |ликасы Президенті.|реформалар     |
|                               |нің 1995 жылғы 30 |жөніндегі      |
|                               |наурыздағы заң    |агенттік,      |
|                               |күші бар Жарлығына|Әділетмині     |
|                               |өзгерістер мен    |               |
|                               |толықтырулар енгі.|               |
|                               |зу туралы Заңның  |               |
|                               |жобасы            |               |
|_______________________________|__________________|_______________|_______
|. Ақша-несие саясатының жанама құралдарын пайдалануды кеңейту     |
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.2. Мемлекеттік бағалы қа.|Қолданылып жүрген |Қаржымині,  |Жыл сайын
|ғаздар нарығына қатысушылардың |заң актілеріне    |Ұлттық Банк |Қазақстан
|шеңберін кеңейту, қайталама    |өзгерістер мен то.|            |Республи.
|рыноктың тиімді жұмыс істеуі   |лықтырулар енгізу |            |касы Үкі.
|мен ашықтығын арттыру мақсатын.|туралы заңдарының |            |метінің
|да мемлекеттік бағалы қағаздар.|жобалары, Үкімет. |            |заң жоба
|мен жүргізілетін операцияларды |тің қаулысы, Ұлт. |            |лары жұ.
|реттеу жөніндегі нормативтік   |тық Банктің норма.|            |мыстары.
|және құқықтық базаны жетілдіру |тивтік құқықтық   |            |ның жос.
|                               |актілері          |            |парлары.
|                               |                  |            |мен
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.3. Ақша массасын Ұлттық  |Есеп              |Ұлттық Банк |
|Банктің қысқа мерзімді ноттары.|                  |            |Қазақстан
|ның эмиссиясымен реттеуден ашық|                  |            |Республи.
|рыноктағы операциялар арқылы   |                  |            |касының
|реттеуге көшу                  |                  |            |Президент
|                               |                  |            |іне жыл
|                               |                  |            |сайынғы
|                               |                  |            |есептің
|                               |                  |            |құрамында
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.1. Уточнить функции  | Проект Закона о |Нацбанк, Минфин,|III квартал |
|и усилить ответственность  |внесении измене- |АСПиР, Минюст   |            |
|Национального Банка за     |ний и дополнений |                |            |
|проведение денежно-кредит- |в Указ Президента|                |            |
|ной политики               |РК, имеющего силу|                |            |
|                           |Закона "О Нацио- |                |            |
|                           |нальном Банке РК"|                |            |
|                           |от 30 марта      |                |            |
|                           |1995 года        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Расширение использования косвенных инструментов денежно-кредитной        |
|политики                                                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.2. Совершенствовать  |Проекты законов  |Минфин, Нацбанк |Ежегодно с  |
|нормативную и правовую базу|о внесении       |                |планами     |
|по регулированию операций с|изменений и      |                |законопро-  |
|государственными ценными   |дополнений в     |                |ектных работ|
|бумагами с целью расширения|действующие      |                |Правительст-|
|круга участников рынка     |законодательные  |                |ва РК       |
|государственных ценных     |акты,            |                |            |
|бумаг, повышения эффектив- |постановления    |                |            |
|ности функционирования     |Правительства,   |                |            |
|и прозрачности вторичного  |нормативные      |                |            |
|рынка                      |правовые акты    |                |            |
|                           |Нацбанка         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.3. Перейти от регули-|      Отчет      |    Нацбанк     |Ежегодно в  |
|рования денежной массы     |                 |                |составе     |
|эмиссиями краткосрочных нот|                 |                |отчета      |
|Нацбанка к регулированию   |                 |                |Президенту  |
|посредством операций на    |                 |                |Республики  |
|открытом рынке             |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.1.4. Банктерге несиелерді  |Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|тек қысқа мерзімді өтімділікке |                  |            |Республи.|
|сұранысты қанағаттандыру үшін  |                  |            |касының  |
|ғана беру                      |                  |            |Президент|
|                               |                  |            |.іне жыл |
|                               |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.5. Айналым мерзімдері    |Қаржы министрінің |Қаржымині   |Жыл сайын|
|неғұрлым ұзақ мемлекеттік баға.|бұйрығы           |            |рыноктағы|
|лы қағаздарды эмиссиялау       |                  |            |қарыз ка.|
|                               |                  |            |питалының|
|                               |                  |            |жағдайына|
|                               |                  |            |қарай    |
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.6. Вексельдік айналымды  |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк,|ІІІ     |
|дамыту жөніндегі нормативтік   |Басқармасының     |БҚҰҚ        |тоқсан   |
|құқықтық актілерді әзірлеу     |қаулысы           |            |         |
|және қабылдау                  |                  |            |         |
|__________________________________________________________________________
|. Ұлттық Банктің талдамалық және болжау функцияларын күшейту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.7. Шоттардың жаңа жоспары|Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|бойынша банктерде бухгалтерлік |                  |            |Республи.|
|есептің автоматтандырылған жү. |                  |            |касының  |
|йесін енгізуге әдістемелік     |                  |            |Прези.   |
|басшылықты қамтамасыз ету      |                  |            |дентіне  |
|                               |                  |            |жыл сай. |
|                               |                  |            |ынғы құ. |
|                               |                  |            |рамында  |
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.8. Ашық экономика жағдай.|Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|ында Қазақстанның рыногындағы  |                  |            |Республи.|
|жағдайды талдау мен болжаудың  |                  |            |касының  |
|әдістемесін жетілдіру          |                  |            |Президен
|                               |                  |            |тіне жыл |
|                               |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |есептің  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.4. Предоставлять     |      Отчет      |    Нацбанк     |Ежегодно в  |
|кредиты банкам только для  |                 |                |составе     |
|удовлетворения потребностей|                 |                |отчета      |
|в краткосрочной ликвидности|                 |                |Президенту  |
|                           |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.5. Эмитировать       |Приказ Министра  |    Минфин      |Ежегодно,   |
|государственные ценные     |финансов         |                |исходя из   |
|бумаги с более длительными |                 |                |ситуации на |
|сроками обращения          |                 |                |рынках      |
|                           |                 |                |ссудного    |
|                           |                 |                |капитала    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.6. Разработать и     |Постановление    |Нацбанк,        |III квартал |
|принять нормативные        |Правления        |НКЦБ            |            |
|правовые акты по           |Нацбанка         |                |            |
|развитию вексельного       |                 |                |            |
|обращения                  |                 |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление аналитических и прогнозных функций Национального Банка          |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.7. Обеспечить        |   Отчет         |    Нацбанк     |Ежегодно в  |
|методическое руководство   |                 |                |составе     |
|внедрением в банках        |                 |                |отчета
|автоматизированной системы |                 |                |Президенту  |
|бухгалтерского учета по    |                 |                |Республики  |
|новому плану счетов        |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.1.8. Совершенствовать  |   Отчет         |   Нацбанк      |Ежегодно в  |
|методику анализа и         |                 |                |составе     |
|прогнозирования состояния  |                 |                |отчета      |
|на денежном рынке          |                 |                |Президенту  |
|Казахстана в условиях      |                 |                |Республики  |
|открытой экономики         |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.1.9. Қазақстан Ұлттық      |Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан|
|Банкінің ақпарат алмасу, талдау|                  |            |Республи.|
|және болжау саласында шетелдер.|                  |            |касының  |
|дің орталық банктерімен және   |                  |            |Президен.|
|халықаралық талдау орталықтары.|                  |            |тіне жыл |
|мен ынтымақтастығын кеңейту    |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |есептің  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________
|         3.1.2. Қаржы институттарын дамыту және қаржы рыноктарын
тереңдету
|__________________________________________________________________________
|.Қаржы жүйесін дамыту үшін құқықтық базаны жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.1. Төлем жүйесін қоса ал.|Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|ғанда, банк жүйесін құқықтық   |құқықтық актілер  |               |
|реттеуді жетілдіру             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.2. Зейнетақы жүйесін     |Нормативтік       |Қаржымині, Ең. |Ұдайы
|құқықтық реттеуді жетілдіру    |құқықтық актілер  |бекәлеуметмині,|
|                               |                  |ҰЗА, Ұлттық    |
|                               |                  |Банк, БҚҰК     |
|_______________________________|__________________|_______________|_______
|3.1.2.3. Бағалы қағаздар рыно. |Нормативтік       |БҚҰК           |Ұдайы
|гын реттеу жөніндегі норматив. |құқықтық актілер  |               |
|тік базаны жетілдіру           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|.Банк жүйесін нығайту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.4. Ашық тендердің негі.  |Есеп              |Қаржымині   |Жыл сайын|
|зінде мемлекеттік бағдарламалар|                  |            |         |
|жөніндегі агент-банктерді ірік.|                  |            |         |
|теуді жүзеге асыру             |                  |            |         |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.5. Банк секторының капи. |"Банктер және банк|Ұлттық Банк    |IV
|талына шетелдік қатысудың жиын.|жүйелі туралы"    |               |тоқсан
|тық үлесіне 25 проценттік      |заңға өзгерістер  |               |
|лимитті 50 процентке дейін     |енгізу туралы"    |               |
|арттыру                        |Заңның жобасы     |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.9. Расширить         |   Отчет         |   Нацбанк      |Ежегодно в  |
|сотрудничество             |                 |                |составе     |
|Национального Банка        |                 |                |отчета      |
|Казахстана с Центральными  |                 |                |Президенту  |
|банками зарубежных стран   |                 |                |Республики  |
|и международными           |                 |                |Казахстан   |
|аналитическими центрами в  |                 |                |            |
|области обмена информацией,|                 |                |
|анализа и прогнозирования  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2. Развитие финансовых институтов и углубление финансовых рынков       |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование правовой базы для развития финансовой системы          |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.1. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк         |Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |                |            |
|банковской системы,        |                 |                |            |
|включая платежную          |                 |                |            |
|систему                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.2. Совершенствовать  |Нормативные      |Минфин, Минтруд-|Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |соцзащиты, НПА, |            |
|пенсионной системы         |                 |Нацбанк, НКЦБ   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.3. Совершенствовать  |Нормативные      |НКЦБ            |Постоянно   |
|нормативную базу, по       |правовые акты    |                |            |
|регулированию рынка        |                 |                |            |
|ценных бумаг               |                 |                |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Укрепление банковской системы                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.4. Осуществлять отбор|Отчет            |Минфин          |Ежегодно    |
|банков-агентов по          |                 |                |            |
|государственным программам |                 |                |            |
|на основе открытого        |                 |                |            |
|тендера                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.5. Увеличить 25-про- |Проект Закона    |Нацбанк         | IV квартал |
|центный лимит на совокупную|"О внесении изме-|                |
|долю иностранного участия  |нений в Закон "О |                |
|в капитале банковского     |банках и банковс-|                |            |
|сектора до 50-ти процентов |кой системе"     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.2.6. Банкаралық ақша рыно. |Есеп              |Ұлттық Банк | Қазақстан
|гының дамуына жағдай тудыру    |                  |            |Республи.|
|                               |                  |            |касының  |
|                               |                  |            |Президен.|
|                               |                  |            |тіне жыл |
|                               |                  |            |сайынғы  |
|                               |                  |            |есептің  |
|                               |                  |            |құрамында|
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.7. Екінші деңгейдегі     |Есеп              |Ұлттық Банк    |IV
|банктердің халықаралық стан.   |                  |               |тоқсан
|дарттарға көшірілуін аяқтау    |                  |               |
|1-топтағы банктер үшін         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.8. Медетші Банкін Медетші|Қазақстан Респуб. |Қаржымині,    |ІІ
|Қоры етіп қайта құру           |ликасы Үкіметінің |Ұлттық Банк   |тоқсан|
|                               |қаулысы           |              |
|__________________________________________________________________________
|* Банктік емес қаржы институттарын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.9. Қор биржаларының қыз. |Нормативтік       |БҚҰК           |IV
|метін реттеу жөніндегі норма.  |құқықтық актілер  |               |тоқсан
|тивтік базаны жетілдіру        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.10. Мемлекеттік емес зей.|Нормативтік       |Еңбекәлеумет. |IV
|нетақы қорларының қызметін     |құқықтық актілер  |мині          |тоқсаны
|реттеу жөніндегі нормативтік   |                  |              |
|базаны жетілдіру               |                  |              |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.11. Айырбастау пункттері.|Нормативтік       |Ұлттық Банк   |IV
|нің қызметін реттеу жөніндегі  |құқықтық актілер  |              |тоқсаны
|нормативтік базаны жетілдіру   |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.2.6. Способствовать    |Отчет            |Нацбанк         |Ежегодно в  |
|развитию межбанковского    |                 |                |составе     |
|денежного рынка            |                 |                |отчета      |
|                           |                 |                |Президенту  |
|                           |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.7. Завершить переход |                 |                |            |
|банков второго уровня      |                 |                |            |
|на международные стандарты:|                 |                |            |
|для банков 1-й группы      |Отчет            |Нацбанк         |IV квартал  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.8. Преобразовать     |Постановление    |Минфин, Нацбанк |ІІ квартал  |
|Реабилитационный Банк в    |Правительства    |                |            |
|Реабилитационный Фонд      |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие небанковских финансовых институтов                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.9. Совершенствовать  |Нормативные      |НКЦБ            |IV квартал  |
|нормативную базу, по       |правовые акты    |                |            |
|регулированию деятельности |                 |                |            |
|фондовых бирж              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.10. Совершенствовать |Нормативные      |Минтрудсоцзащиты|IV квартал  |
|нормативную базу, по регу- |правовые акты    |                |            |
|лированию деятельности     |                 |                |            |
|негосударственных пенсион- |                 |                |            |
|ных фондов                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.11. Совершенствовать |Нормативные      |  Нацбанк       |IV квартал  |
|нормативную базу, по регу- |правовые акты    |                |            |
|лированию деятельности     |                 |                |            |
|обменных пунктов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3. Салық-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет тапшылығын
|          инфляциялық емес қаржыландыру
|__________________________________________________________________________
|Салықтық әкімшіліктендіру реформасы
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.1. Салық қызметін функ.  |Бұйрық            |Қаржымині    |ІІ
|ционалдық принцип бойынша об.  |                  |             |тоқсан |
|лыстық деңгейде жетілдіру      |                  |             |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.2. Салық декларациясының |Бұйрық            |Қаржымині    |І
|нысандарын ұтымды ету және     |                  |             |тоқсан |
|оларды қабылдау рәсімін        |                  |             |
|оңайландыру                    |                  |             |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.3. БАҚ-да салық төлеуші. |Бұйрық            |Қаржымині    |Жыл
|лерге салық және кеден заңдарын|                  |             |сайын
|түсіндіру бойынша науқан жүргі.|                  |             |деклара.
|зу                             |                  |             |цияны
|                               |                  |             |толтыру.
|                               |                  |             |дың ақыр.
|                               |                  |             |ғы мер.
|                               |                  |             |зімінің
|                               |                  |             |алдындағы
|                               |                  |             |екі айда
|__________________________________________________________________________
|"Орталық-аймақтардың" өзара қарым-қатынастарында бюджеттік реформа
|                      жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.4. Мемлекеттік сектордың |Заң жобасы        |Қаржымині,     |IV
|шаруашылық жүргізуші субъекті. |                  |Стратегиялық   |тоқсан
|лері мен мемлекеттік бюджеттің |                  |жоспарлау және |
|арасындағы өзара қарым-қатынас.|                  |реформалар     |
|тарды заң тәртібімен айқындау  |                  |жөніндегі аген.|
|                               |                  |ттік (келісім  |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік шығыстарды ұтымды ету және бюджеттің шығыс бөлігін құрудың
|  бағдарламалық әдісіне көшу
|__________________________________________________________________________

|3.1.3. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и неинфляционное|
|          финансирование бюджетного дефицита                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Реформа налогового администрирования
|
|___________________________________________________________________________
|3.1.3.1. Модернизировать   |Приказ           |Минфин          |ІІ квартал  |
|налоговую службу на област-|                 |                |            |
|ном уровне по функциональ- |                 |                |            |
|ному принципу              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|3.1.3.2. Рационализировать |Приказ           |Минфин          |I квартал   |
|формы налоговых деклараций |                 |                |            |
|и упростить процедуры их   |                 |                |
|приема                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.3. Проводить в СМИ   |Приказ           |Минфин          |За два меся-|
|кампанию по разъяснению    |                 |                |ца перед    |
|налогоплательщикам         |                 |                |окончатель- |
|налогового и таможенного   |                 |                |ным сроком
|законодательства           |                 |                |заполнения  |
|                           |                 |                |деклараций  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр-регионы"         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.4.  Определить в     |Проект Закона    |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|законодательном порядке    |                 |во по стратеги- |            |
|взаимоотношения между      |                 |ческому планиро-|            |
|хозяйствующими субъектами  |                 |ванию и реформам|            |
|государственного сектора и |                 |(по согласова-  |            |
|государственным бюджетом   |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Рационализация государственных расходов и переход на программный метод   |
|формирования расходной части бюджета                                       |
|___________________________________________________________________________|

|3.1.3.5. Бюджет жүйесі туралы  |Заң жобасы        |Қаржымині,     |ІІІ
|Заңға өзгерістер мен толықтыру.|                  |Стратегиялық   |тоқсан
|лар енгізу                     |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар жө. |
|                               |                  |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік            |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.6. Мемлекеттік сатып алу.|Қазақстан Респуб. |Қаржымині,     |ІІІ
|ды конкурстық негізде жүргізу. |ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|дің тетіктерін енгізу          |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.7. Кедейлік шегін ресми  |Қазақстан Респуб. |Еңбекәлеумет.  |IV
|бекіту                         |касы Үкіметінің   |мині, Страте.  |тоқсан
|                               |қаулысы           |гиялық жоспар. |
|                               |                  |лау және рефор.|
|                               |                  |малар жөніндегі|
|                               |                  |агенттік,Қаржы.|
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік бюджет тапшылығын Ұлттық Банктің несиелерімен тікелей
|  қаржыландыруға жол бермеу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.8. Жоспардан тыс бюджет. |Қазақстан         |Қаржымині      |II
|тік шығыстарды болдырмайтын    |Республикасы      |               |тоқсан
|рәсімдерді әзірлеу             |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4. Ақша-несие саясатын салық және бюджет саясатымен және зейнетақы
|       реформасын үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|.Ақша-несие, салық, бюджет саясатын және зейнетақы реформасын жүргізетін
|   мемлекеттік органдарды тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.1. Жаңа жинақтаушы зей.  |Талдамалық жазба  |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|нетақы жүйесі жұмысының нәтиже.|                  |мині,Қаржымині,|тоқсан
|лерін талдау және нормативтік  |                  |ҚРҰБ, БҚҰК     |
|құқықтық базаны жетілдіру      |                  |               |
|жөнінде ұсыныс беру            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.5. Внести изменения  |Проект Закона    |Минфин, Агентст-|ІІІ квартал |
|и дополнения в Закон о     |                 |во по стратеги- |            |
|бюджетной системе          |                 |ческому планиро-|            |
|                           |                 |ванию и реформам|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.6. Внедрить механизмы|Постановление    |Минфин          |II квартал  |
|проведения государственных |Правительства    |                |            |
|закупок на конкурсной      |Республики       |                |            |
|основе                     |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.7. Официально        |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|утвердить черту бедности   |Правительства    |ты, Агентство по|            |
|                           |Республики       |стратегическому |            |
|                           |Казахстан        |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам, Минфин|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Недопущение прямого финансирования дефицита государственного бюджета     |
|кредитами Национального банка                                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.8. Разработать       |Постановление    |Минфин          |ІІ квартал  |
|процедуры, исключающие     |Правительства    |                |            |
|внеплановые бюджетные      |Республики       |                |            |
|расходы                    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4. Координация денежно-кредитной политики с налоговой и бюджетной      |
|политикой и пенсионной реформой                                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Обеспечение эффективной координации госорганов, проводящих денежно-      |
|кредитную и налоговую и бюджетную политики и пенсионную реформу            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.4.1. Проанализировать  |Аналитическая    |Минтрудсоцзащи- |II квартал  |
|результаты функционирования|записка          |ты, Минфин, НБ  |            |
|новой накопительной        |                 |РК НКЦБ         |            |
|пенсионной системы и дать  |                 |                |            |
|предложения по совершенст- |                 |                |            |
|вованию нормативной        |                 |                |            |
|правовой базы              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.4.2. Қаржыминінің кеден    |Бұйрық            |Қаржымині      |ІІ
|органдарын және басқа да бөлім.|                  |               |тоқсан
|шелерін компьютерлендірумен    |                  |               |
|өзара байланысты салық қызметін|                  |               |
|компьютерлендірудің тұжырымда. |                  |               |
|масын әзірлеу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.3. Банк және қаржы теле. |Есеп              |Ұлттық Банк, |Қазақстан
|коммуникациялары жүйесін дамыту|                  |Көліккоммині |Республи.
|                               |                  |             |касының
|                               |                  |             |Президен
|                               |                  |             |тіне жыл
|                               |                  |             |сайынғы
|                               |                  |             |есептің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________
|. Салық-бюджет саясатының және зейнетақы реформасының макроэкономикалық
|    орнықтылыққа әсерінің тұрақты мониторингін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.4. Зейнетақы реформасы   |Бірлескен шешім   |Қаржымині,     |ІІ
|мен салық және бюджет саясат.  |                  |Стратегиялық   |тоқсан
|тарындағы өзгерістердің макро. |                  |жоспарлау және |
|экономикалық көрсеткіштерге    |                  |реформалар жө. |
|әсерінің тұрақты мониторингін  |                  |ніндегі агент. |
|қамтамасыз ету                 |                  |тік (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.5. Жинақтаушы зейнетақы  |БҚҰҚ-ның ережесі  |БҚҰҚ, Еңбек.   |ІІ
|қорларының, зейнетақы активте. |                  |әлеуметмині,   |тоқсан
|рін басқару жөніндегі компания.|                  |Ұлттық Банк,   |
|лардың және кастодиандардың    |                  |Қаржымині      |
|зейнетақы активтері есебінің   |                  |               |
|бірдейлігін қамтамасыз ету жө. |                  |               |
|нінде шаралар әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.4.2. Разработать       |Приказ           |Минфин          |II квартал  |
|концепцию компьютеризации  |                 |                |            |
|налоговой службы           |                 |                |            |
|взаимосвязанной с          |                 |                |            |
|компьютеризацией           |                 |                |            |
|таможенных органов и       |                 |                |            |
|других подразделений       |                 |                |            |
|Минфина                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.3. Развивать систему |Отчет            |Нацбанк,        |Ежегодно в  |
|банковских и финансовых    |                 |Минтранском     |составе     |
|телекоммуникаций           |                 |                |отчета      |
|                           |                 |                |Президенту  |
|                           |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение постоянного мониторинга влияния налогово-бюджетной политики  |
|и пенсионной реформы на макроэкономическую стабильность                    |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.4.4. Обеспечить        |Совместное       |Минфин,         |II квартал  |
|постоянный мониторинг      |решение          |Агентство по    |            |
|влияния пенсионной реформы |                 |стратегическому |            |
|и изменений в налоговой    |                 |планированию и  |            |
|и бюджетной политиках на   |                 |реформам (по    |            |
|макроэкономические         |                 |согласованию)   |            |
|показатели                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.5. Разработать меры  |Положение НКЦБ   |НКЦБ, Минтруд-  |ІІ квартал  |
|по обеспечению идентичности|                 |соцзащиты,      |            |
|учета пенсионных активов   |                 |Нацбанк, Минфин |            |
|накопительными пенсионными |                 |                |            |
|фондами, компаниями по     |                 |                |            |
|управлению пенсионными     |                 |                |            |
|активами и кастодианами    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5. Төлем балансын нығайту
|__________________________________________________________________________
|. Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.1. Экономиканы қайта құ. |Қазақстан Респуб. |Энергетика, ин.|Жыл
|рылымдауға бағытталған импорт. |касы Үкіметінің   |дустрия және   |сайын
|тық тарифтердің реформасын     |қаулысы           |саудамині, Қар.|
|жалғастыру                     |                  |жымині, Көлік. |
|                               |                  |коммині, Ауыл, |
|                               |                  |шармині        |
|__________________________________________________________________________
|. Валюталық реттеу нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.2. Валюталық реттеу және |Қазақстан Респуб. |Ұлттық Банк,   |IV
|бақылау саласындағы нормативтік|ликасы Үкіметінің |Қаржымині      |тоқсан
|құқықтық базаны жетілдіру      |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|. Ағымдағы шот тапшылығын қаржыландырудың ұтымды құрылымы
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.3. Шетелдік капитал      |Талдамалық жазба  |Ұлттық Банк    |Жыл
|ағынының құрылымын талдау      |                  |               |сайын
|                               |                  |               |IV
|                               |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттің халықаралық резервтерін тиімді басқару
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.4. Халықаралық қаржы ры. |Есеп              |Ұлттық Банк,   |Тоқсан
|ноктарының жағдайына және мем. |                  |Қаржымині      |сайын
|лекеттің сыртқы міндеттемеле.  |                  |               |
|ріне сүйене отырып Ұлттық Банк.|                  |               |
|тің жалпы халықарылық резерв.  |                  |               |
|тердегі валюталық құрылымын    |                  |               |
|оңтайландыру                   |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                   3.1.5. Укрепление платежного баланса                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Улучшение структуры экспорта и импорта                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.1. Продолжить реформу|Постановление    |Минэнерго, ин-  | Ежегодно   |
|импортных тарифов,         |Правительства    |дустрии и тор-  |            |
|направленную на            |Республики       |говли, Минфин,  |            |
|реструктуризацию экономики |Казахстан        |Минтранском,    |            |
|                           |                 |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование форм и методов валютного регулирования                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.2. Совершенствовать  |Постановление    |Нацбанк, Минфин |IV квартал  |
|нормативную правовую базу  |Правительства    |                |            |
|в области валютного        |Республики       |                |            |
|регулирования и контроля   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.3. Анализ структуры  |Аналитическая    |Нацбанк         |Ежегодно    |
|притока иностранного       |записка          |                |IV квартал  |
|капитала                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Эффективное управление международными резервами государства              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.4. Оптимизировать    |Отчет            |Нацбанк, Минфин |Ежекварталь-|
|валютную структуру в вало- |                 |                |но          |
|вых международных резервах |                 |                |            |
|Нацбанка исходя из состоя- |                 |                |            |
|ния международных финансо- |                 |                |            |
|вых рынков и внешних       |                 |                |            |
|обязательств государства   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5.5. Ұлттық Банктің халық. |Есеп              |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқарудың  |                  |               |сайын
|белсенді саясатын жүргізу      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.6. Ұлттық Банктің халық. |Есеп              |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқаруда   |                  |               |сайын
|туынды қаржы құралдарын        |                  |               |
|пайдалану                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.7. Халықаралық қаржы     |Есеп              |Ұлттық Банк    Осындай
|рыноктарының күн сайынғы мони. |                  |               |
|торингі және жай-күйін талдау  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Теңгенің төлем балансын нығайтуға жәрдемдесетін айырбас бағамы саясатын
|             жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.8. Теңгенің айырбас баға.|Есеп              |Ұлттық Банк  |Қазақстан
|мының оңтайлы режимін ұстап    |                  |             |Республи.
|отыру                          |                  |             |касының
|                               |                  |             |Президен.
|                               |                  |             |тіне
|                               |                  |             |Ұлттық
|                               |                  |             |Банктің
|                               |                  |             |жыл
|                               |                  |             |сайынғы
|                               |                  |             |есебінің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________
|. Сырттан қарыз алу саясатын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.9. Кепілдікпен қамтамасыз|Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан
|етілмеген ішкі міндеттемелердің|                  |            |Республи.
|мониторингі                    |                  |            |касының
|                               |                  |            |Президен.
|                               |                  |            |тіне
|                               |                  |            |Ұлттық
|                               |                  |            |Банктің
|                               |                  |            |жыл
|                               |                  |            |сайынғы
|                               |                  |            |есебінің
|                               |                  |            |құрамында
|__________________________________________________________________________

|3.1.5.5. Проведение актив- |Отчет            |Нацбанк         |Ежекварталь-|
|ной политики управления    |                 |                |но          |
|международными резервами   |                 |                |            |
|Нацбанка                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.6. Использование     |Отчет            |Нацбанк         |Ежекварталь-|
|производных финансовых     |                 |                |но          |
|инструментов в управлении  |                 |                |            |
|международными резервами   |                 |                |            |
|Нацбанка                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.7. Ежедневный        |Отчет            |Нацбанк         |Ежемесячно  |
|мониторинг и анализ состоя-|                 |                |            |
|ния международных финансо- |                 |                |            |
|вых рынков                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Осуществление политики обменного курса тенге, способствующего укреплению |
|платежного баланса                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.8. Поддерживать      |Отчет            |Нацбанк         |Ежегодно в  |
|оптимальный режим обменного|                 |                |составе От- |
|курса тенге                |                 |                |чета Нацбан-|
|                           |                 |                |ка Президен-|
|                           |                 |                |ту          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Улучшение политики внешнего заимствования                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.9. Совершенствование |Отчет            |Нацбанк         |Ежегодно в  |
|мониторинга негарантирован-|                 |                |составе От- |
|ного внешнего долга        |                 |                |чета Нацбан-|
|                           |                 |                |ка Президен-|
|                           |                 |                |ту          |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.2. Ашық нарықтық экономика және еркін сауда
Мақсаты: Экономикадағы құрылымдық реформаларды негізінен аяқтау
__________________________________________________________________________
| 3.2.1. Экономиканы жекешелендіру және монополиясыздандыруды негізінен
|                                аяқтау
|__________________________________________________________________________
|* Мемлекеттік меншікті жекешелендіру негізінен аяқтап шығу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.1. 2000 жылдың аяғына    |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |IV
|дейін жекешелендіруге жатпайтын|ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|кәсіпорындардың тобын айқындау |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.2. Мемлекеттік меншіктің |Қазақстан Респуб. |Қаржымині      |ІІ
|тізілімін жасау                |ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Ішкі рыноктарды монополиясыздандыру, адал бәсекелестікті ынталандыру
|      және табиғи монополиялардың қызметін қатаң бақылау негізінде бағаны
|                  ырықтандыруды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.3. Табиғи монополиялар   |Қазақстан Респуб. |Табиғи монопо. |ІІІ
|туралы Заңды іске асыру жөнінде|ликасы Табиғи     |лияларды реттеу|тоқсан
|бағдарлама әзірлеу             |монополияларды    |және бәсекелес.|
|                               |реттеу және бәсе. |тікті қорғау   |
|                               |келестікті қорғау |жөніндегі      |
|                               |жөніндегі комите. |комитет        |
|                               |тінің қаулысы     |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.4. Байланыс пен почта    |Табиғи монополия. |Табиғи монопо. |IV
|қызметтерін монополиясызданды. |ларды реттеу және |лияларды реттеу|тоқсан
|рудың жоспарын әзірлеу         |бәсекелестікті    |және бәсекелес.|
|                               |қорғау жөніндегі  |тікті қорғау   |
|                               |комитеттің бұйрығы|жөніндегі      |
|                               |                  |комитет жөнін. |
|                               |                  |дегі комитет   |
|__________________________________________________________________________
|. Нарық инфрақұрылымдардың дамуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________

3.2. Открытая рыночная экономика и свободная торговля
Цель: Завершить в основном структурные реформы в экономике
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.2.1. Завершение в основном приватизации и демонополизации экономики   |
|___________________________________________________________________________|
|- Завершение в основном приватизации государственной собственности         |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.1. Определить круг   |Постановление    |Минфин          |IV квартал  |
|предприятий, не подлежащих |Правительства    |                |            |
|приватизации до конца      |Республики       |                |            |
|2000 года                  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.2. Создать реестр    |Постановление    |Минфин          |ІІ квартал  |
|государственной            |Правительства    |                |            |
|собственности              |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Завершение либерализации цен на основе демонополизации внутренних рынков,|
|стимулирования добросовестной конкуренции и жесткого контроля за           |
|деятельностью естественных монополий                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.3. Разработать       |Постановление    |Комитет по      |III квартал |
|программу по реализации    |Комитета по регу-|регулированию   |            |
|Закона о естественных      |лированию естест-|естественных    |            |
|монополиях                 |венных монополий |монополий и     |            |
|                           |и защиты         |защиты          |            |
|                           |конкуренции      |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.4. Разработать план  |Приказ Комитета  |Комитет по регу-|IV квартал  |
|демонополизации услуг      |по регулированию |лированию       |            |
|связи и почты              |естественных     |естественных мо-|            |
|                           |монополий и защи-|нополий и защиты|            |
|                           |ты конкуренции   |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Стимулирование развития рыночной инфраструктуры                          |
|___________________________________________________________________________|

|3.2.1.5. Нарықтық инфрақұрылым.|Есеп              |Инвестком   |Қазақстан
|дарды жаңарту жөніндегі инвес. |                  |            |Республи.
|тициялық жобаларға қолдау      |                  |            |касының
|көрсету                        |                  |            |Үкіметіне|
|                               |                  |            |есептер. |
|                               |                  |            |дің
|                                                               |құрамында
|__________________________________________________________________________
|    3.2.2. Экспорттық көлік инфрақұрылымы мен коммуникацияларды жедел
|                               дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Халықаралық сауданың дамуына жәрдемдесетін көлік инфрақұрылымы мен
коммуникацияларды негізгі объектілерін қайта жаңғырту мен салу
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.1. Достық станциясын,    |Қазақстан         |Көліккоммині |Қазақстан
|Ақтау портын, Азияаралық темір |Республикасының   |             |Республи.
|жолды және Европадан Азияға оп.|Үкіметіне баяндама|             |касының
|тикалық-талшықтық желінің жоба.|                  |             |Үкіметіне
|сын қайта жаңғырту және салу   |                  |             |тоқсан
|жоспарларының орындалуын бақы. |                  |             |сайынғы
|лауды жүзеге асыру. Жоғарыда   |                  |             |есептер.
|аталған жоспарлар "Инфрақұры.  |                  |             |дің
|лым, көлік және байланыс"      |                  |             |құрамында
|басымдығында сипатталған       |                  |             |
|__________________________________________________________________________
|*Экспорттық мұнай-газ құбырларын жобалау мен салу
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.2.Экспорттық мұнай-газ құ|Қазақстан         |Энергетика,  |Қазақстан
|бырларының салыну жоспарларының|Республикасының  |индустрия және|Республи.
|орындалуын бақылауды жүзеге    |Үкіметіне есеп   |саудами
ні     |касының
|асыру және стратегиясын жасау. |                 |              |Үкіметіне
|Шара "Инфрақұрылым, көлік және |                 |              |тоқсан
|байланыс" басымдығында         |                 |              |сайынғы
|сипатталған                    |                 |              |есептер.
|                               |                 |              |дің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________

|3.2.1.5. Поддерживать      |Отчет            |Госкоминвест    |В составе   |
|инвестиционные проекты по  |                 |                |отчетов Пра-|
|модернизации рыночной      |                 |                |вительству  |
|инфраструктуры             |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2. Ускоренное развитие экспортной транспортной инфраструктуры и        |
|       коммуникаций                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|- Реконструкция строительства ключевых объектов транспортной инфраструктуры|
|и коммуникаций, способствующих развитию международной торговли             |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.1. Осуществлять      |Доклад           |Минтранском     |Ежекварталь-|
|контроль выполнения планов |Правительству    |                |но в составе|
|реконструкции и            |Республики       |                |отчетов Пра-|
|строительства станции      |Казахстан        |                |вительству  |
|Дружба, порта Актау,       |                 |                |Республики  |
|Трансазиатской             |                 |                |Казахстан   |
|железнодорожной дороги и   |                 |                |            |
|проекта оптико-волоконной  |                 |                |            |
|линии из Европы в Азию.    |                 |                |            |
|Вышеперечисленные планы    |                 |                |            |
|описаны в приоритете       |                 |                |            |
|"Инфраструктура, транспорт |                 |                |            |
|и связь"                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Проектирование и строительство экспортных нефтегазопроводов              |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.2. Разработать       |Отчет
|Министерство    |Ежекварталь-|
|стратегию и осуществлять   |Правительству    |энергетики,     |но в составе|
|контроль выполнения планов |Республики       |индустрии и     |отчетов Пра-|
|строительства экспортных   |Казахстан        |торговли        |вительству  |
|нефтегазопроводов.         |                 |                |Республики  |
|Мероприятия описаны в      |                 |                |Казахстан   |
|приоритете "Инфраструктура,|                 |                |            |
|транспорт и связь"         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.3. Сыртқы сауданы экспорт пен импорттың құрылымы мен географиясын
|                 жақсарта отырып өркендету
|__________________________________________________________________________
|* Заңдарды ДСҰ-ның талаптарына сәйкес келтіру және ДСҰ-ға кіру
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.1. Қазақстанның ДСҰ-ға   |Қазақстан         |Энергетика,  |IV тоқсан
|кіруі туралы келіссөздерді     |Республикасының   |индустрия жә.|және жыл
|жалғастыру                     |Үкіметіне есеп    |не саудамині,|сайын
|                               |                  |Ведомствоаралық|
|                               |                  |комиссия       |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.2. ДСҰ-ға кіру жөнінде   |Хаттамалар        |Энергетика,    |Жыл
|Кеден Одағы елдерімен бірлескен|                  |индустрия және |сайын
|консультациялар өткізу         |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|Кеден Одағы, Орталық Азия  және ТМД шеңберінде сыртқы сауда заңдарын
|               үйлесімді ету
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.4. Кеден одағы туралы ке.|Мемлекетаралық    |Энергетика,    |IV
|лісімге қатысушы мемлекеттердің|кеңестің шешімде. |индустрия және |тоқсан
|ортақ кедендік тарифтерін бір. |ріне сәйкес Қазақ.|саудамині,     |
|дейлендіру жөніндегі жұмыстар  |стан Республикасы |Қаржымині,     |
|жүргізу                        |Үкіметінің        |Ауылшармині,   |
|                               |қаулысы           |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.5. "Кеден одағын қалып.  |Интеграциялық     |Энергетика,   |Интегра.
|тастыру кезіндегі тарифтік емес|комитеттің        |индустрия және|циялық
|реттеудің бірыңғай шаралары    |отырысына ұсыныс  |саудамині,    |комитет
|туралы" Келісімді іске асыру   |                  |Қаржымині,    |тің
|мақсатында тарифтік емес шара. |                  |Мемкірісмині  |жұмыс
|ларды бірдейлендіру жөніндегі  |                  |              |кестесі
|жұмысты жүргізу                |                  |              |не
|                               |                  |              |сәйкес
|__________________________________________________________________________

|     3.2.3. Рост внешней торговли с улучшением структуры и географии       |
|                           экспорта и импорта                              |
|___________________________________________________________________________|
|- Приведение Законодательства в соответствии с требованиями ВТО и          |
|  вступление в ВТО                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.3.1. Продолжить        |Отчет            |Министерство    |IV квартал  |
|переговоры о вступлении    |Правительству    |энергетики,     |и ежегодно  |
|Казахстана в ВТО           |Республики       |индустрии и     |            |
|                           |Казахстан        |торговли,       |            |
|                           |                 |Межведомственная|            |
|                           |                 |комиссия        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.2. Проведение сов-   |Протоколы        |Министерство    |Ежегодно    |
|местных консультаций со    |                 |энергетики,     |            |
|странами Таможенного Союза |                 |индустрии и     |            |
|по вхождению в ВТО         |                 |торговли,       |            |
|                           |                 |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Гармонизация внешнеторгового Законодательства в рамках Таможенного Союза,|
|  Центральноазиатского союза и СНГ                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.3.4. Проводить работу  |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|по унификации Общих        |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|таможенных тарифов         |РК в соответствии|говли, Минфин,  |            |
|государств-участников      |с решениями Меж- |Минсельхоз,     |            |
|Соглашения о Таможенном    |государственного |Мингосдоходов   |            |
|союзе                      |совета           |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.5. Проводить работу  |Предложения      |Минэнерго,      |Согласно    |
|по унификации мер          |к заседанию      |индустрии и     |графику     |
|нетарифного регулирования  |Интеграционного  |торговли,       |работы      |
|в целях реализации         |комитета         |Минфин,         |Интеграцион-|
|Соглашения "О единых       |                 |Мингосдоходов   |ного        |
|мерах нетарифного          |                 |                |комитета    |
|регулирования при          |                 |                |            |
|формировании               |                 |                |            |
|Таможенного союза"         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.3.6. Кеден одағы елдерінің |"Кеден одағын және|Энергетика,   |IV
|экономикаларына экономикалық   |біртұтас экономи. |индустрия және|тоқсан
|реформалар мен құрылымдық қайта|калық кеңістік    |саудамині,    |
|құру жүргізудің прициптерін    |құру туралы"      |Қаржымині,    |
|жасау                          |Шарттың жобасы    |Сыртқыісмині, |
|                               |                  |Әділетмині,   |
|                               |                  |Мемкірісмині  |
|__________________________________________________________________________
|* Ішкі және сыртқы рыноктарда отандық тауарлардың үлесін ұлғайту
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.7. Демпингті болдырмау   |ҚР Президентінің  |Қаржымині,     |ІІІ
|мақсатында тауарлардың экспор. |"Салық және бюд.  |Энергетика,    |тоқсан
|тын реттеу жөніндегі шаралар   |жетке төленетін   |индустрия және |
|пакетін әзірлеу                |басқа да міндетті |саудамині      |
|                               |төлемдер туралы"  |               |
|                               |Жарлығына өзгеріс.|               |
|                               |тер мен толықтыру.|               |
|                               |лар енгізу туралы"|               |
|                               |Заңның жобасы     |               |
|__________________________________________________________________________
|            3.2.4. Басқа рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу кезінде
|              жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
|__________________________________________________________________________
|* Табиғи монополияларға мемлекеттік бақылауды күшейту
|__________________________________________________________________________
|3.2.4.1. Стратегиялық жоспарлау|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІІ
|және реформалар жөніндегі      |Республикасы      |лияларды реттеу|тоқсан
|агенттіктің Монополияға қарсы  |Үкіметінің        |және бәскелес. |
|комитетінің өкілеттігін нығайту|қаулысы           |тікті қорғау   |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |комитет        |
|__________________________________________________________________________
3.3. Басым жекеменшік сектор
Мақсаты: Ішкі жалпы өнімде және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуде
жекеменшік сектордың үлесін ұлғайтуға қол жеткізу,
сондай-ақ өндірісті диверсификациялаудың негізін қалау
__________________________________________________________________________

|3.2.3.6. Выработка принци- |Проект Договора  |Министерство    | IV квартал |
|пов проведения экономичес- |"О создании      |энергетики, ин- |            |
|ких реформ и структурной   |Таможенного      |дустрии и       |            |
|перестройки экономик стран |союза и Единого  |торговли,       |            |
|Таможенного союза          |экономического   |Минфин, МИД,    |            |
|                           |пространства"    |Минюст,         |            |
|                           |                 |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Увеличение доли отечественных товаров на внутренних и внешних рынках     |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.3.7. Разработать пакет |Проект Закона    |Минфин,         |III квартал |
|мер по регулированию       |"О внесении      |Министерство    |            |
|экспорта товаров с целью   |изменений и      |энергетики,     |            |
|недопущения демпинга       |дополнений в     |индустрии и     |            |
|                           |Указ Президента  |торговли        |            |
|                           |РК "О налогах и  |                |            |
|                           |других обязатель-|                |            |
|                           |ных платежах в   |                |            |
|                           |бюджет"          |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.2.4. Усиление государственного контроля на отдельных рынках при     |
|        ограничении государственного регулирования на других рынках        |
|___________________________________________________________________________|
|- Усиление контроля государства за естественными монополиями               |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.4.1. Укрепить полномо- |Постановление    |Комитет по регу-|III квартал |
|чия Антимонопольного коми- |Правительства    |лированию       |            |
|тета Агентства по страте-  |Республики       |естественных    |            |
|гическому планированию и   |Казахстан        |монополий и за- |            |
|реформам                   |                 |щиты конкуренции|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3. Преобладающий частный сектор
Цель: добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и в обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|      3.3.1. Мемлекеттің жекеменшік сектордың дамуына заңсыз
|               араласуын айтарлықтай қысқарту
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.1. "Банкроттық туралы"   |Заң жобасы        |Энергетика,    |І
|Заңға өзгерістер мен толықтыру.|                  |индустрия және |тоқсан
|лар енгізу туралы" Заң жобасын |                  |саудамині      |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.2. Берешекті сот тәртібі.|Заң жобасы        |Әділетмині     |ІІІ
|мен өндіріп алу жөніндегі құ.  |                  |               |тоқсан
|қықтық тетікті жетілдіру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.3. "Лицензиялау туралы"  |Заң жобасы        |Энергетика,    |IV
|Қазақстан Республикасы Прези.  |                  |индустрия және |тоқсан
|дентінің заң күші бар Жарлығына|                  |саудамині, Мем.|
|өзгерістер мен толықтырулар    |                  |кірісмині,     |
|енгізу туралы" Заң жобасын     |                  |Әділетмині,    |
|әзірлеу                        |                  |Көліккоммині   |
|__________________________________________________________________________
|* Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күреске бағытталған мемлекеттік қызметті
|     реформалау және мемлекеттік органдардың функциялары мен
өкілеттіктерін қайталауды жою
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.4. Басқару жүйесін одан  |Қазақстан         |Стратегиялық   |IV
|әрі жетілдіру және мемлекеттік |Республикасының   |жоспарлау және |тоқсан
|органдардың функцияларын нақты.|Президенті        |реформалар жө. |
|лау жөніндегі шараларды жүзеге |Жарлығының жобасы,|ніндегі агент. |
|асыру                          |Қазақстан Респуб. |тік (келісім   |
|                               |ликасы Үкіметінің |бойынша),      |
|                               |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________
|        3.3.2. Меншік құқыттарын қорғау және құрметтеу, келісім-шарттық
|                            тәртіпті күшейту
|__________________________________________________________________________
|* Мемлекеттік органдардың өз келісім-шарттық міндеттемелерін сақтауы
|__________________________________________________________________________

|      3.3.1. Существенное сокращение неправомерного государственного       |
|                 вмешательства в развитие частного сектора                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.1. Разработать       |Проект Закона    |Минэнерго,      | I квартал  |
|проект Закона "О внесении  |                 |индустрии и     |            |
|изменений и дополнений в   |                 |торговли        |            |
|Закон "О банкротстве"      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.1.2. Усовершенствовать |Проект Закона    |  Минюст        |III квартал |
|правовой механизм по       |                 |                |            |
|взысканию задолженности в  |                 |                |            |
|судебном порядке           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.1.3. Разработать проект|Проект Закона    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|Закона "О внесении измене- |                 |Мингосдоходов,  |            |
|ний и дополнений в Указ    |                 |Минюст,         |            |
|Президента Республики      |                 |Минтранском     |            |
|Казахстан, имеющего силу   |                 |                |            |
|Закона "О лицензировании"  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Реформа государственной службы, направленной на борьбу с коррупцией и    |
|  устранение дублирования функций и полномочий государственных органов     |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.4. Осуществить меры  |Проект Указа     |Агентство по    | IV квартал |
|по дальнейшему             |Президента       |стратегическому |            |
|совершенствованию системы  |Республики       |планированию и  |            |
|управления и уточнению     |Казахстан,       |реформам (по    |            |
|функций государственных    |Постановление    |согласованию),  |            |
|органов                    |Правительства    |Минфин, Минюст  |            |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.3.2. Защита и уважение прав собственности, усиление           |
|                          контрактной дисциплины                           |
|___________________________________________________________________________|
|- Соблюдение государственными органами своих контрактных обязательств      |
|___________________________________________________________________________|

|3.3.2.1. Мемлекеттік органдар. |Кеңестің хаттамасы|Әділетмині,    |ІІ
|өз келісім-шарттық міндеттеме. |                  |Қаржымині,     |тоқсан
|лерін сақтауы мәселелері       |                  |Стратегиялық   |
|бойынша кеңес өткізу           |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша)   |
|__________________________________________________________________________
|          3.3.3. Компаниялардың қаржы ресурстарына қол жеткізуі үшін
|                              жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|* Отандық банк жүйесін сауықтыру мен нығайту және жеке меншік секторды
|              несиелендіруді ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.1. Екінші деңгейдегі     |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІІ
|банктер үшін пруденциалдық нор.|Басқармасының     |               |тоқсан
|мативтерді қатайту және олардың|қаулысы           |               |
|орындалуын қатаң бақылау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.2. Жеке меншік секторды  |Қазақстан         |Шағын бизнесті |І
|несиелендірудің бағдарламасын  |Республикасы      |қолдау жөнінде.|тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |гі агенттік    |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Қазақстанның қор рыногын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.3. Акционерлік қоғамдар  |Өткізу-қабылдау   |Әділетмині,    |IV
|және олар эмиссиялаған бағалы  |актісі            |Энергетика,    |тоқсан
|қағаздар бойынша мәліметтердің |                  |индустрия және |
|бірыңғай өзекті деректер база. |                  |саудамині,     |
|сын құру                       |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|__________________________________________________________________________

|3.3.2.1. Провести совещание|Протокол         |Минюст, Минфин, |II квартал  |
|по вопросам соблюдения     |совещания        |Агентство по    |            |
|госорганами своих          |                 |стратегическому |            |
|контрактных обязательств   |                 |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам        |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.3.3. Создание условий для доступа компаний к финансовым ресурсам     |
|___________________________________________________________________________|
|- Оздоровление и укрепление отечественной банковской системы и             |
|  стимулирование кредитования частного сектора                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.1. Ужесточить        |Постановление    |Нацбанк         |III квартал |
|пруденциальные нормативы   |Правления        |                |            |
|для банков второго уровня  |Национального    |                |            |
|и строго контролировать их |банка            |                |            |
|соблюдение                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.2. Разработать       |Постановление    |Агентство по    |I квартал   |
|Программу кредитования     |Правительства    |поддержке малого|            |
|частного сектора           |Республики       |бизнеса         |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие фондового рынка Казахстана                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.3. Создать единую    |Акт сдачи-приемки|Минюст,         |IV квартал  |
|актуализированную базу     |                 |Министерство    |            |
|данных по акционерным      |                 |энергетики, ин- |            |
|обществам и эмитированным  |                 |дустрии и       |            |
|ими ценным бумагам         |                 |торговли, Минфин|            |
|                           |                 |Нацбанк         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.3.4. Бухгалтерлік есептің  |Есеп              |Қаржымині      |Тоқсан
|жаңа қазақстандық стандарттары.|                  |               |сайынғы
|на жоспар-шарттардың конверсия.|                  |               |есеп
|сын жүргізу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Жеке меншік секторды қаржыландырудың нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.5. Ипотекалық несиеленді.|Есеп              |Ұлттық Банк  |Қазақстан
|руді қолдануды және несие бер. |                  |             |Республи.
|ген кезде өзара кепілдік теті. |                  |             |касының
|гін ынталандыру                |                  |             |Президен.
|                               |                  |             |тіне жыл
|                               |                  |             |сайынғы
|                               |                  |             |есептің
|                               |                  |             |құрамында
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.6. Бизнес-жоспарлардың   |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІІ
|бірлескен әзірлемелерінің тәр. |Басқармасының     |               |тоқсан
|тібін енгізу (банктердің және  |қаулысы           |               |
|несиелендірілген кәсіпкерлер.  |                  |               |
|дің)                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|    3.3.4. Мемлекет пен жеке меншік сектор арасындағы диалогқа
|                 бастамашылық ету және қолдау
|__________________________________________________________________________
|* Жеке меншік бизнес пен Үкімет өкілдерінің жүйелі түрдегі кездесулерін
|                             өткізу
|__________________________________________________________________________
|3.3.4.1. Жеке меншік бизнесті  |Форумның шешімі   |Шағын бизнесті |IV
|дамыту мәселелері бойынша бір. |                  |қолдау жөнінде.|тоқсан
|лескен құжат қабылдау мақсатын.|                  |гі агенттік,   |
|да атқарушы өкіметтің қатысуы. |                  |Өнеркәсіпшілер |
|мен жыл сайын Республикалық    |                  |мен кәсіпкерлер|
|Форум өткізу                   |                  |-одағы         |
|__________________________________________________________________________

|3.3.3.4. Провести          |Отчет            |Минфин          |Ежекварталь-|
|конверсию плана-счетов на  |                 |                |ный отчет   |
|новые казахстанские        |                 |                |            |
|стандарты бухгалтерского   |                 |                |            |
|учета                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование форм и методов финансирования частного сектора         |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.5. Стимулировать     |Отчет            |Нацбанк         |В составе   |
|применение ипотечного      |                 |                |ежегодного  |
|кредитования и механизма   |                 |                |отчета      |
|взаимного поручительства   |                 |                |Президенту  |
|при выдаче кредитов        |                 |                |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.6. Внедрить порядок  |Постановление    |Нацбанк         |III квартал |
|совместных разработок      |Правления        |                |            |
|бизнес-планов (банков и    |Национального    |                |            |
|кредитуемых                |банка            |                |            |
|предпринимателей)          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.3.4. Инициирование и поддержание диалога между государством и      |
|                             частным сектором                              |
|___________________________________________________________________________|
|- Проведение регулярных встреч представителей частного бизнеса и           |
|  Правительства                                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.4.1. Проводить         |Решения Форума   |Агентство РК по |IV квартал  |
|ежегодно Республиканский   |                 |поддержке малого|            |
|Форум предпринимателей с   |                 |бизнеса, Союз   |            |
|участием исполнительной    |                 |промышленников и|            |
|власти в целях принятия    |                 |предпринимателей|            |
|совместного документа по   |                 |                |            |
|вопросам развития частного |                 |                |            |
|бизнеса                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|   3.3.5. Шетел инвестицияларын тарту және Қазақстан тауарларының жаңа
|             нарыққа шығуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|. Қазіргі заманғы технологияларды басқару және маркетинг дағдыларын
|      енгізумен ілесе жүретін тікелей инвестициялардың ағылуын
|                              ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.3.5.1. Экономиканың басым    |Инвестмемкомның   |Инвестмемком,  |IV
|секторларында берілген лицен.  |қаулысы           |Қаржымині,     |тоқсан
|зиялар мен жасасылған келісім- |                  |Энергетика,    |
|шарттар үшін мониторинг жүйесін|                  |индустрия және |
|құру                           |                  |саудамині,     |
|__________________________________________________________________________
|* Шетел инвестицияларының дәстүрлі емес секторлардағы үлесін ұлғайту
|          үшін жеңілдіктер мен преференциялар берудің ашық болуын
|                     қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.3.5.2. БАҚ-да Инвестмемкоммен|БАҚ-да            |Инвестмемком   |Тоқсан
|жасалған жобалардың тізбесі    |жарияланымдар     |               |сайын
|жобаларға салынған сомалар,    |                  |               |
|құрылған жұмыс орындарының саны|                  |               |
|туралы ақпарат жариялауды      |                  |               |
|қамтамасыз ету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
3.4. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсаты: Одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
__________________________________________________________________________
|            3.4.1. Капиталдың жинақталуына қолайлы жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|* Капиталдың жинақталуын ынталандыратын ақша-несие және салық-бюджет
|            саясатын жүргізу
|__________________________________________________________________________

|        3.3.5. Стимулирование привлечения иностранных инвестиций и         |
|             продвижения казахстанских товаров на новые рынки              |
|___________________________________________________________________________|
|- Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением   |
|  современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков           |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.5.1. Создать систему   |Постановление    |Госкоминвест,   |IV квартал  |
|мониторинга за выданными   |Госкоминвеста    |Минфин, Минэнер-|            |
|лицензиями и заключенными  |                 |гетики, индуст- |            |
|контрактами в приоритетных |                 |рии и торговли  |            |
|секторах экономики         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение прозрачности предоставления льгот и преференций для          |
|  увеличения доли иностранных инвестиций в нетрадиционных секторах         |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.5.2. Обеспечить        |Публикации в СМИ |Госкоминвест    |Ежекварталь-|
|публикацию в СМИ информации|                 |                |но          |
|о перечне проектов,        |                 |                |            |
|заключенных Госкоминвестом,|                 |                |            |
|суммах вложений в проекты, |                 |                |            |
|количестве создаваемых     |                 |                |            |
|рабочих мест               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.4. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.4.1. Создание благоприятных условий для накопления капитала        |
|___________________________________________________________________________|
|- Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики, стимулирующей|
|  накопление капитала                                                      |
|___________________________________________________________________________|

|3.4.1.1. Сыйақының (мүдденің)  |Есеп              |Ұлттық Банк |Қазақстан
|банктік ставкаларын нақты тү.  |                  |            |Республи.
|рінде оң тұрғыда ұстап отыруды |                  |            |касының
|қамтамасыз ету                 |                  |            |Президен.
|                               |                  |            |тіне жыл
|                               |                  |            |сайынғы
|                               |                  |            |есептің
|                               |                  |            |құрамында
|__________________________________________________________________________
|* Жеке инвесторлардың қаражатымен қаржылық құйтырқы жасаудың қатаң жолын
|                              кесу
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.2. Жеке инвесторлардың   |Нормативтік       |БҚҰК, Ұлттық   |IV
|қаражаттарын қорғауды реттеу   |құқықтық актілер  |Банк, Ұлттық   |тоқсан
|жөніндегі нормативтік құқықтық |                  |зейнетақы      |
|актілерді әзірлеу              |                  |агенттігі      |
|__________________________________________________________________________
|* Жеке жинақтарды ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.3. Банктердегі жеке депо.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |ІІІ
|зиттерді міндетті қауіпсізден. |Республикасының   |               |тоқсан
|дірудің схемасын енгізудің мүм.|Үкіметіне ұсыныс  |               |
|кіндігі мен орындылығы жөнінде |                  |               |
|ұсыныс әзірлеу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.4. Жинақтаушы зейнетақы  |Қазақстан         |Еңбек және     |IV
|жүйесінің жұмыс істеуі үшін    |Республикасы      |халықты        |тоқсан
|қажетті нормативтік құқықтық   |Үкіметінің        |әлеуметмині    |
|актілерді жетілдіру            |қаулысы, нұсқаулық|               |
|                               |құжаттар          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* "Қазақстанға инвестиция жасау" халықаралық ақпараттық науқанды өрістету
|__________________________________________________________________________

|3.4.1.1. Обеспечить        |Отчет            |Нацбанк         |В составе   |
|поддержание банковских     |                 |                |ежегодного  |
|ставок вознаграждения      |                 |                |отчета      |
|(интереса) положительными в|                 |                |Президенту  |
|реальном выражении         |                 |                |РК          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Жесткое пресечение финансовых махинаций со средствами индивидуальных     |
|  инвесторов                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.1.2. Разработать норма-|Нормативные      |НКЦБ, Нацбанк,  |IV квартал  |
|тивно-правовые акты по ре- |правовые акты    |Нацпенсионное   |            |
|гулированию защиты средств |                 |агентство       |            |
|индивидуальных инвесторов  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Стимулирование индивидуальных сбережений                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.1.3. Разработать       |Предложение в    |Нацбанк         |III квартал |
|предложение по возможности |Правительство    |                |            |
|и целесообразности внедре- |Республики       |                |            |
|ния схемы обязательного    |Казахстан        |                |            |
|страхования индивидуальных |                 |                |            |
|депозитов в банках         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.1.4. Совершенствовать  |Постановление    |Минтрудсоцзащиты|IV квартал  |
|нормативные правовые акты, |Правительства    |                |            |
|необходимые для            |Республики       |                |            |
|функционирования           |Казахстан,       |                |
|накопительной пенсионной   |инструктивные    |                |            |
|системы                    |документы        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.4.2. Формирование высокого инвестиционного рейтинга Казахстана      |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в         |
|  Казахстан"                                                               |
|___________________________________________________________________________|

|3.4.2.1.Қазақстан Республикасы |БАҚ-да            |АҚКМ           |Тоқсан
|Үкіметінің оның қызметін түсін.|жарияланымдар,    |               |сайын
|діру мақсатында Қазақстан      |есеп              |               |
|Республикасының және шет елдер.|                  |               |
|дің бұқаралық ақпарат құралда. |                  |               |
|рымен тұрақты байланыспен жолға|                  |               |
|қою                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.2. "Қазақстанға инвести. |Қазақстан         |Инвестмемком,  |І
|ция жасау" және "Қазақстандағы |Республикасының   |Ұлттық Банк,   |тоқсан
|инвестициялық мүмкіндіктер"    |Үкіметі бекіткен  |БҚҰҚ, Қаржымині|
|халықаралық ақпарат бағдарла.  |бағдарлама        |               |
|маларын жүргізу                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.3. Инвестицияларға мұқ.  |Қаржыландыруды    |Инвестмемком,  |ІІ
|таж басымдық салаларының       |қажет ететін ин.  |Энергетика,    |тоқсан
|жұмыс істеп тұрған шаруашылық  |вестициялық жоба. |индустрия және |
|субъектілерінің тізілімін құру |лар бойынша дерек.|саудамині      |
|және жүргізу                   |тердің ақпараттық |               |
|                               |банкі             |               |
|__________________________________________________________________________
|* Үкіметтің ұлтаралық корпорацияларымен өзара іс-қимылының мемлекеттік
|           саясатын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.4. "Мемлекеттік өнеркәсіп|Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|саясатының 1999-2003 жылдардағы|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|негізгі бағыттарының" мемлекет.|Үкіметінің        |саудамині,     |
|тік бағдарламасын әзірлеу      |қаулысы           |Инвестмемком,  |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
3.5. Диверсификациялау
3.5.1. Өнеркәсіп саясаты
Мақсаты: Елдің көбінесе отандық минералдық-шикізат ресурстарына
жасалатын өнімдер және өнеркәсіптік-техникалық мақсаттағы
өнімдер өндіруге негізделген, экспортқа бағдарланған
өнеркәсіптік кешенін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|          3.5.1. Дүниежүзілік деңгейдегі стандарттар жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|* Стандарттау, метрология және сертификаттау органдарын реформалау және
|            қайта ұйымдастыру
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.1. Наладить          |Публикации в СМИ,|МИОС            |Ежекварталь-|
|регулярные связи           |отчет            |                |но          |
|Правительства Республики   |                 |                |            |
|Казахстан со СМИ РК и      |                 |                |            |
|зарубежных стран           |                 |                |
|в целях освещения его      |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.2. Проводить междуна-|Программа,       |Госкоминвест,   | I квартал  |
|родные информационные прог-|утвержденная     |Нацбанк, НКЦБ,  |            |
|раммы "Инвестирование в Ка-|Правительством   |Минфин          |            |
|захстан" и "Инвестиционные |Республики       |                |            |
|возможности в Казахстане"  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.3. Создать и вести   |Информационный   |Госкоминвест,   | II квартал |
|реестр действующих         |банк данных по   |Минэнерго,      |            |
|хозяйствующих субъектов    |инвестиционным   |индустрии и     |            |
|приоритетных отраслей,     |проектам,        |торговли        |            |
|нуждающихся в инвестициях  |требующим        |                |            |
|                           |финансирования   |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Формирование государственной политики взаимодействия Правительства с     |
|  транснациональными корпорациями                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.2.4. Разработать       |Постановление    |Минэнерго,      | IV квартал |
|государственную программу  |Правительства    |индустрии и     |            |
|"Основные направления      |Республики       |торговли,       |            |
|государственной промышлен- |Казахстан        |Госкоминвест,   |            |
|ной политики на 1999-2003  |                 |Минфин          |            |
|годы"                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5. Диверсификация
3.5.1. Промышленная политика
Цель: Формировать экспортоориентированный промышленный комплекс
страны, базирующийся на производстве продукции преимущественно
из отечественных минерально-сырьевых ресурсов и продукции
производственно-технического назначения
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.5.1.1. Создание системы стандартов мирового уровня            |
|___________________________________________________________________________|
|- Реформа и реорганизация органов стандартизации, метрологии и сертификации|
|___________________________________________________________________________|

|3.5.1.1.1.Мемстандарт жүйесін  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|қайта ұйымдастыру              |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |саудамині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Басым бағыттарды айқындау, стандарттарды әзірлеу және сатып алу
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.1.2. Қазақстан өнімінің  |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|әлемдік нарық талаптарына сәй. |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|кес келуін және сертификаттал. |Үкіметінің        |саудамині      |
|ған өнімнің экспортын ұлғайтуды|қаулысымен        |Стратегиялық   |
|қамтамасыз ететін стандарттар  |бекітілген        |жоспарлау және |
|жүйесін құру                   |бағдарлама        |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|          3.5.1.2. Минералдық-шикізат базасын озық дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Геологиялық барлау, геофизикалық және бұрғылау жұмыстарының озық
|          техникалары мен технологияларын енгізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.2.1.Геологиялық барлау,  |Министрлердің     |Экоресурсмині, |ІІ
|геофизикалық және бұрғылау     |бекіткен          |Ғылыммині-Ғылым|тоқсан
|жұмыстарын жүргізудің жоғары   |бағдарламасы      |академиясы,    |
|технологияларын енгізу бағдар. |                  |Энергетика,    |
|ламасын әзірлеу                |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
|   3.5.1.3. Тау-кен-металлургия кешенін (түсті және қара металлургия)
|            қайта жаңарту
|__________________________________________________________________________
|   3.5.1.4. Мұнай-газ өңдеу, мұнай-химия және химия салаларын
|            дамытуды жеделдету
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.1.1. Реорганизовать  |Постановление    |Минэнерго,      |II квартал  |
|систему Госстандарта       |Правительства    |индустрии и     |            |
|                           |РК               |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение приоритетных направлений, разработка и приобретение          |
|  стандартов                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.1.2 Создать систему  |Программа,       |Минэнерго,      | IV квартал |
|стандартов, обеспечивающих |утвержденная     |индустрии и тор-|            |
|соответствие казахстанской |постановлением   |говли, Агентство|            |
|продукции требованиям      |Правительства    |по стратегичес- |            |
|мирового рынка и увеличение|Республики       |кому планирова- |            |
|экспорта сертифицированной |Казахстан        |нию и реформам  |            |
|продукции                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          3.5.1.2. Опережающее развитие минерально-сырьевой базы           |
|___________________________________________________________________________|
|- Внедрение передовой техники и технологии геологоразведочных,             |
|  геофизических и буровых работ                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.2.1. Разработать     |Программа,       |Минэкоресурсов, |II квартал  |
|программу внедрения высоких|утвержденная     |Миннауки-       |            |
|технологий проведения      |министрами       |Академия наук,  |            |
|геологоразведочных,        |                 |Минэнерго,      |            |
|геофизических и буровых    |                 |индустрии и     |            |
|работ                      |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.1.3. Реконструкция горно-металлургического комплекса          |
|                      (цветная и черная металлургия)                       |
|___________________________________________________________________________|
|        3.5.1.4. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,            |
|                     нефтехимической и химической отраслей                 |
|___________________________________________________________________________|

|   3.5.1.5. Жеңіл және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарын қайта жаңарту
|__________________________________________________________________________
|   3.5.1.6. Отандық өндірушілердің мұқтаждарына бағдарланған машина жасау
|          өндірістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Стандарттар мен нормативтік құжаттарды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|. Бәскелестік қабілетін арттыру және озық ресурстық және энергия
|  үнемдейтін технологияларды енгізу, ғылыми-зерттеу қызметін кеңейту
|  ақпараттық жүйелер құру
|__________________________________________________________________________
|. Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, қалдықтар мен техногенді
|  кен орындарын қайта өңдеуге тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.1.ҚР қорғаныс өнеркәсі.|Бағдарламаның іске|Қорғанысмині, |Энерге.
|бін дамыту мен конверсиялаудың |асырылуы туралы   |Энергетика,   |тика,
|ұзақ мерзімді кезеңге арналған |есеп              |индустрия және|индуст.
|мемлекеттік бағдарламасын іске |                  |саудамині,    |рия жә.
|асыру                          |                  |Ғылыммині-    |не сау.
|                               |                  |Ғылым         |да мині.
|                               |                  |академиясы    |не тоқ.
|                               |                  |              |сан сай
|                               |                  |              |ын есеп
|                               |                  |              |беру
|__________________________________________________________________________
|* Мұнай-химия және химия өнеркәсібі
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.2.Биотехнологиялардың  |Министрлер бекіт. |Энергетика,    |ІІ
|негізінде өнім шығаруды игеру  |кен жоспар        |индустрия және |тоқсан
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Ғылыммині-     |
|                               |                  |Ғылым академия.|
|                               |                  |сы             |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.3.Қазақстан Республи.  |Бағдарламаның іске|Білім,Мәдениет|Энергети
|касының фармацевтикалық және   |асырылуы туралы   |және денсаулық|ка,ин.
|медициналық өнеркәсібін дамыту |есеп              |мині,Ғылыммині|дустрия
|бағдарламасын іске асыру       |                  |-Ғылым акаде. |және
|                               |                  |миясы,Энерге. |сауда.
|                               |                  |тика, индуст. |миніне
|                               |                  |рия және сауда|тоқсан
|                               |                  |мині          |сайын
|                               |                  |              |есеп
|                               |                  |              |беру
|__________________________________________________________________________
|* Жекешелендіру және шетел мен отандық фирмаларға басқаруға берген кезде
|     келісім-шарттар талаптарының орындалуын қадағалауды жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________

|         3.5.1.5. Реконструкция предприятий легкой и пищевой               |
|                            промышленности                                 |
|___________________________________________________________________________|
|         3.5.1.6. Развитие машиностроительных производств, ориентированных |
|                        на нужды отечественных производителей              |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка стандартов и нормативных документов                           |
|___________________________________________________________________________|
|- Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых ресурсо- и         |
|  энергосберегающих технологий, расширение научно-исследовательской        |
|  деятельности и создание информационных систем                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку    |
|  отходов и техногенных месторождений                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.1. Реализовать     |Отчет о          |Минобороны,     |Ежекварталь-|
|Государственную программу  |реализации       |Минэнерго,      |ные отчеты в|
|развития и конверсии       |программы        |индустрии и     |Минэнерго,  |
|оборонной промышленности   |                 |торговли,       |индустрии и |
|РК на долгосрочный период  |                 |Миннауки-       |торговли    |
|                           |                 |Академия наук   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Нефтехимическая и химическая промышленность                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.2. Освоить выпуск  |Программа,       |Минэнерго,      |ІІ квартал  |
|продукции на основе        |утвержденная     |индустрии и тор-|            |
|биотехнологий              |министрами       |говли, Миннауки-|            |
|                           |                 |Академия наук   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.3.3. Реализовать     |Отчет о          |Минобразования, |Ежекварталь-|
|Государственную программу  |реализации       |культуры и      |ные отчеты в|
|развития фармацевтической и|программы        |здравоохранения,|Минэнерго,  |
|медицинской промышленности |                 |Миннауки-       |индустрии и |
|Республики Казахстан       |                 |Академия наук,  |торговли    |
|                           |                 |Минэнерго,      |            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Осуществление надзора за выполнением условий контрактов при приватизации |
|и передаче в управление иностранным и отечественным фирмам                 |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.1.3.4. Иелігіне өнеркәсіп  |Қазақстан         |Инвестмемком,  |ІІ
|орындарын алған инвесторлардың |Республикасы      |Қаржымині,     |тоқсан
|міндеттемелерін және жер қой.  |Үкіметінің        |Энергетика,    |
|науын пайдалануға лицензияларын|қаулысы           |индустрия және |
|жүзеге асыруына бақылауды      |                  |саудамині,     |
|ұйымдастыру                    |                  |Экобиоресурс.  |
|                               |                  |мині,          |
|__________________________________________________________________________
|. Халықаралық стандарттарға сәйкес басқарушы, инженерлік-техникалық және
|  ғылыми кадрларды даярлау
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.5. Кәсіби кадрларды    |Министрлер бекіт. |Энергетика,  |Энергети.
|үздіксіз оқыту мен қайта даяр. |кен стандарттар   |индустрия жә.|ка индус.
|лаудың стандарттары мен бағдар.|мен бағдарламалар |не саудамині,|трия және
|ламаларын әзірлеу              |                  |Ғылыммині-   |саудами.
|                               |                  |Ғылым акаде. |ніне
|                               |                  |миясы, Білім,|тоқсан
|                               |                  |мәдениет және|сайын
|                               |                  |денсаулықмині|есеп беру
|__________________________________________________________________________
|            3.5.1.7. Қазақстан өнімін өткізу рыногын әзірлеу мен кеңейту
|__________________________________________________________________________
|* Өнеркәсіп өніміне деген ішкі сұранысты кеңейтуге жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|* Машина жасау және металл өңдеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.7.1. Машина жасау кешенін|Министрлер бекіт. |Энергетика,    |IV
|дамытудың 1998-2000 жылдарға   |кен бағдарлама    |индустрия және |тоқсан
|арналған мемлекеттік бағдарла. |                  |саудамині,     |
|масын әзірлеу                  |                  |Ғылыммині-     |
|                               |                  |Ғылым академия.|
|                               |                  |сы, Ауылшармині|
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.3.4. Организовать    |Постановление    |Госкоминвест,   | II квартал |
|контроль за реализацией    |Правительства    |Минфин,         |            |
|обязательств инвесторов,   |Республики       |Минэнерго,      |            |
|приобретших во владение    |Казахстан        |индустрии и     |            |
|промышленные предприятия и |                 |торговли,       |            |
|лицензии на недропользова- |                 |Минэкоресурсов  |            |
|ние                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Подготовка управляющих, инженерно-технических и научных кадров в         |
|  соответствии с международными стандартами                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.5. Разработать     |Стандарты и      |Минэнерго,      |Ежекварталь-|
|стандарты и программы      |программы,       |индустрии и     |ные отчеты в|
|непрерывного обучения и    |утвержденные     |торговли,       |Министерство|
|переподготовки             |министрами       |Миннауки-       |энергетики, |
|профессиональных кадров    |                 |Академия наук,  |индустрии и |
|                           |                 |Минобразования, |торговли    |
|                           |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения |            |
|___________________________|_________________|___________
_____|____________|
|   3.5.1.7. Подготовка и расширение рынков сбыта казахстанской продукции   |
|___________________________________________________________________________|
|- Содействие расширению внутреннего спроса на промышленную продукцию       |
|___________________________________________________________________________|
|- Машиностроение и металлообработка                                        |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.7.1. Разработать     |Программа,       |Минэнерго,      |IV квартал  |
|Государственную программу  |утвержденная     |индустрии и     |            |
|развития машиностроительно-|министрами       |торговли,       |
|го комплекса на 1998-2000  |                 |Миннауки-       |            |
|годы                       |                 |Академия наук,  |            |
|                           |                 |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.2. Ғылыми-технологиялық саясат
Мақсат: Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технлогиялардың бәсекелестік қабілеттілігін арттыру
__________________________________________________________________________
|          3.5.2.1. Ғылыми-техникалық саланы реформалау және
|                      қайта құрылымдау
__________________________________________________________________________
|* Ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыру және өзін-өзі қаржыландыру
|     жүйелерін айтарлықтай жақсарту
|________________________________________________________________________
__
|3.5.2.1.1. Халықаралық қорлар. |Келісімдер        |Ғылыммині-Ғылым|Тоқсан
|дың қаражаттары мен тікелей    |                  |академиясы     |сайын
|инвестицияларды ғылыми-техника.|                  |               |есеп бе
|лық салаға тарту тетіктерін    |                  |               |ру
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|      3.5.2.2. Тұрмыстың сапасын арттыруға бағытталған зерттеулер мен
|                       әзірлемелерді дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Адамның тыныс-тірлігінің әлеуметтік-экономикалық жағдайларын зерттеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.1. Республика аумағына |Нормативтік       |Ғылыммині-   |Страте.
|радиациялық қауіпсіздіктің     |құжаттар          |Ғылым        |гиялық
|халықаралық ұсынымдарға бағдар.|                  |академиясы   |жоспарлау
|ланған нормалары мен ережелерін|                  |             |және ре.
|енгізу                         |                  |             |формалар
|                               |                  |             |жөніндегі
|                               |                  |             |агентті.
|                               |                  |             |гіне жыл
|                               |                  |             |сайын
|                               |                  |             |есеп беру
|__________________________________________________________________________

3.5.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.5.2.1. Реформирование и реструктуризация научно-технической сферы    |
|___________________________________________________________________________|
|Существенное улучшение системы финансирования и самофинансирования         |
|научно-исследовательских работ                                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.1.1. Разработать     |Соглашения       |Миннауки-       |Ежекварталь-|
|механизмы привлечения в    |                 |Академия наук   |ные отчеты  |
|научно-техническую сферу   |                 |                |            |
|средств международных      |                 |                |            |
|фондов и прямых инвестиций |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2. Развитие исследований и разработок, направленных на повышение     |
|                              качества жизни                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Исследование социально-экономических условий жизнедеятельности человека  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.2.1. Внедрить на     |Нормативные      |Миннауки-Акаде- |Ежегодный   |
|территории республики      |документы        |мия наук        |отчет в     |
|нормы и правила            |                 |                |Агентство по|
|радиационной безопасности, |                 |                |стратегичес-|
|ориентированных на         |                 |                |кому плани- |
|международные рекомендации |                 |                |рованию и   |
|                           |                 |                |реформам    |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.2.2. Республиканың орта  |Шаралар жоспары   |Білім,Мәдени.|Стратегия
|білім беру жүйесін ақпараттан. |                  |ет және денса|лық жос
|дыру жөніндегі мемлекеттік бағ.|                  |улықмині,Ғыл.|парлау
|дарламаны іске асыру           |                  |ыммині       |не
|                               |                  |- Ғылым акад.|рефор.
|                               |                  |емиясы       |малар жө.
|                               |                  |             |ніндегі
|                               |                  |             |агентті
|                               |                  |             |гі не
|                               |                  |             |жыл са.
|                               |                  |             |йын есеп
|                               |                  |             |беру
|__________________________________________________________________________
|     Тамақ өнімдерінің негізгі түрлері мен суға арналған мемлекетттік
|              стандартарды жетілдіру және дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.3Тамақ және қайта өңдеу|Стандарттар       |Энергетика,    |IV
|өндірістерін аттестациялаудың  |                  |индустрия және |тоқсан
|жүйесін құру. Тамақ өнімдерінің|                  |саудамині,     |
|негізгі түрлері мен суға арнал.|                  |Ғылыммині-Ғылым|
|ған мемлекеттік стандарттарды  |                  |академиясы     |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногенді әсер
|            етуді төмендететін, ғылымды көп қажет ететін және ресурсты
|                   үнемдейтін технологияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|* Қазақстан ғылымының дүниежүзілік ғылыми кеңістікте интеграциялануы
|              процесін жеделдету
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.1. Қазақстан Республи. |Министр бекіткен  |Ғылыммині-Ғылым|IV
|касының Ғарыш кешенін дамыту   |тұжырымдама       |академиясы     |тоқсан
|тұжырымдамасын әзірлеу         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.2."Ниокр бағдарламалары|Енгізу кестесі    |Ғылыммині-Ғылым|Страте.
|мен технологиялар алмасу жөнін.|                  |академиясы     |гиялық
|дегі бағдарламалар туралы" ҚР  |                  |               |жоспар.
|Ғылыммині-Ғылым академиясы мен |                  |               |лау
|АҚШ-тың Энергетикамині арасын. |                  |               |және ре
|дағы келісімнің шеңберінде рес.|                  |               |форма.
|публикада қашықтықтан байқап   |                  |               |лар жө.
|білу технологиясын енгізу      |                  |               |нінде.
|                               |                  |               |гі аг.
|                               |                  |               |енттіке
|                               |                  |               |тоқсан
|                               |                  |               |сайын
|                               |                  |               |есеп
|                               |                  |               |беру
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.2.2. Реализовать     |План мероприятий |Минобразования, |Ежекварталь-|
|государственную программу  |                 |культуры и      |ные отчеты в|
|по информации системы      |                 |здравоохранения,|Агентство по|
|среднего образования       |                 |Миннауки-Акаде- |стратегичес-|
|Республики                 |                 |мия наук        |кому плани- |
|                           |                 |                |рованию и   |
|                           |                 |                |реформам    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование и развитие государственных стандартов на основные виды |
|  продуктов питания и воду                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.2.3. Создать системы |Стандарты        |Минэнерго,      |IV квартал  |
|аттестации пищевых и       |                 |индустрии и     |            |
|перерабатывающих           |                 |торговли,       |            |
|производств. Разработать   |                 |Миннауки-       |            |
|государственные стандарты  |                 |Академия наук   |            |
|на основные виды продуктов |                 |                |            |
|питания и воду             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.2.3. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий в      |
|        приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное        |
|                      воздействие на окружающую среду                      |
|___________________________________________________________________________|
|- Ускорение процесса интеграции казахстанской науки в мировое научное      |
|  пространство                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.1. Разработать     |Концепция,       |Миннауки-       |IV квартал  |
|Концепцию развития         |утвержденная     |Академия наук   |            |
|космического комплекса     |Министром        |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.2. Внедрить        |График внедрения |Миннауки-       |Ежекварталь-|
|технологии дистанционного  |                 |Академия наук   |ные отчеты в|
|зондирования в республике в|                 |                |Агентство по|
|рамках Соглашения между    |                 |                |стратегичес-|
|МН-АН РК и Минэнергетики   |                 |                |кому плани- |
|США "О программах НИОКР и  |                 |                |рованию и   |
|программах по обмену       |                 |                |реформам    |
|технологиями"              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.3.3. Қазақстан-американ  |Бірлескен бағдар. |Ғылыммині-Ғылым|IV
|келісімдері және БН-350 реакто.|ламалар           |академиясы,    |тоқсан
|рының жұмыс істеп біткен отынын|                  |Энергетика,    |
|жарату жөніндегі жобаның шеңбе.|                  |индустрия және |
|рінде конверсиялық бағдарлама. |                  |саудамині      |
|лардың орындалуын қамтамасыз   |                  |               |
|ету                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.4. Ганновердегі ЭКСПО- |Келісімдер        |Ғылыммині-Ғылым|IV
|2000 дүниежүзілік көрмесін     |                  |академиясы     |тоқсан
|дайындауға қатысу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін іріктеу мен іске асырудың
|     конкурстық жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.5. Ғылымды көп қажет   |Деректер банкі    |Ғылыммині-Ғылым|IV
|ететін тиімді ресурс үнемдеуші |                  |академиясы     |тоқсан
|технологияларды іріктеу және   |                  |               |
|іске асыру үшін аяқталған Ниокр|                  |               |
|-дың деректер банкін құру      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.6.Өнеркәсіптік жоғары  |Жобалар,тәжірибе. |Ғылыммині-Ғылым|Страте
|технологиялық, оның ішінде:    |лік үлгілер       |академиясы,    |гиялық
|агроөнеркәсіп кешені, мұнай    |                  |Энергетика,    |жоспар.
|өндіру, мұнай өңдеу, тау-кен   |                  |индустрия және |және ре
|өндіру өнеркәсібі мен көлікке  |                  |саудамині      |форма.
|арналған машиналар мен жабдық. |                  |               |лар.
|тарды әзірлеу және игеру       |                  |               |жөнін.
|                               |                  |               |дегі
|                               |                  |               |агент.
|                               |                  |               |гіне
|                               |                  |               |жыл
|                               |                  |               |сайын
|                               |                  |               |есеп
|                               |                  |               |беру
|__________________________________________________________________________
|* Шағын жоғары технологиялық кәсіпорындарды құру мен олардың жұмыс істеуі
|            үшін қолайлы жағдайларды қалыптастыру
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.3.3. Обеспечить      |  Совместные     |Миннауки-       | IV квартал |
|выполнение конверсионных   |  программы      |Академия наук,  |            |
|программ в рамках          |                 |Минэнерго,      |            |
|казахстанско-американских  |                 |индустрии и     |            |
|соглашений и проекта       |                 |торговли        |            |
|по обращению с отработанным|                 |                |            |
|топливом от реактора БН-350|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.4. Принять участие |  Соглашения     |Миннауки-       |IV квартал  |
|в подготовке ко всемирной  |                 |Академия наук   |            |
|выставке ЭКСПО-2000 в      |                 |                |            |
|Ганновере                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Создание конкурсной системы отбора и реализации эффективных достижений   |
|  науки и техники                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.5. Сформировать    |  Банк данных    |Миннауки-       |IV квартал  |
|банк данных завершенных    |                 |Академия наук   |            |
|НИОКР для отбора и реализа-|                 |                |            |
|ции эффективных наукоемких |                 |                |            |
|ресурсосберегающих         |                 |                |            |
|технологий                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.6. Разрабатывать и |Проекты,         |Миннауки-       |Ежегодный   |
|осваивать промышленные     |опытные образцы  |Академия наук,  |отчет в     |
|высокотехнологичные машины |                 |Минэнерго,      |Агентство по|
|и оборудование, в том      |                 |индустрии и     |стратегичес-|
|числе для агропромышленного|                 |торговли        |кому плани- |
|комплекса, нефтедобывающей,|                 |                |рованию и   |
|нефтеперерабатывающей,     |                 |                |реформам    |
|горнодобывающей            |                 |                |            |
|промышленности и транспорта|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Формирование благоприятных условий для создания и функционирования малых |
|  высокотехнологичных предприятий                                          |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.2.3.7. Ғылыми-технологиялық|Министр бекіткен  |Ғылыммині-Ғылым|ІІ
|салада шағын және орта бизнесті|іс-шаралар жоспары|академиясы     |тоқсан
|қолдау және дамыту бағдарлама. |                  |               |
|сын іске асыру жөніндегі шара. |                  |               |
|лар кешенін әзірлеу            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|.   Басым салаларда дүниежүзілік деңгейдегі ресурс үнемдеуші және
|  экологиялық жағынан таза технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.8. Қой шаруашылығының  |Министрдің        |Ғылыммині-Ғылым|III
|КазНИТИ және қаракүл шаруашылы.|бұйрығы           |академиясы,    |тоқсан
|ғының ҚАЗҒЗИ жанынан қой шаруа.|                  |Ауылшармині,   |
|шылығы жөнінде селекциялық-ген.|                  |Қаржымині      |
|етикалық орталықтар құру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|              3.5.2.4. Жоғары білікті мамандарды даярлау
|__________________________________________________________________________
|* Басым бағыттарда кадрлық әлеуетті сақтау және дамыту
|__________________________________________________________________________
| * Ғылымды көп қажет ететін өндірістері бар ғылыми-білім беру мекемелерін
|            интеграциялау
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.4.1. Ғылымды көп қажет   |Министрлер бекіт. |Ғылыммині-Ғылым|IV
|ететін өндірістері бар ғылыми- |кен тұжырымдама   |академиясы,    |тоқсан
|зерттеу мекемелері мен (ЖОО)   |                  |Білім, мәдениет|
|Жоғары оқу орындарын интегра.  |                  |және денсаулық.|
|циялаудың тұжырымдамасын       |                  |мині, Энергети.|
|әзірлеу                        |                  |ка, индустрия  |
|                               |                  |және саудамині |
|__________________________________________________________________________
|. Басым бағыттар бойынша жоғары білікті ғылыми кадрлар даярлау және
|      аттестациялау
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.4.2. Басым бағыттар      |Министрліктің |Ғылыммині-Ғылым    |Страте.
|бойынша жоғары білікті ғылыми  |нормативтік   |академиясы         |гиялық
|кадрлар даярлау және аттеста.  |құжаттары     |                   |жоспар
|циялауды жүргізу               |              |                   |лау жә
|                               |              |                   |не ре.
|                               |              |                   |форма.
|                               |              |                   |лар жө
|                               |              |                   |ніндегі
|                               |              |                   |агентті
|                               |              |                   |гіне
|                               |              |                   |жыл
|                               |              |                   |сайын
|                               |              |                   |есеп
|                               |              |                   |беру
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.3.7. Разработать     |План мероприятий,|Миннауки-       | II квартал |
|комплекс мер по реализации |утвержденный     |Академия наук   |            |
|Программы поддержки и      |Министром        |                |            |
|развития малого и среднего |                 |                |            |
|бизнеса в научно-          |                 |                |            |
|технологической сфере      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях                 |
|  ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.8. Создать         |Приказ           |Миннауки-       |III квартал |
|селекционно-генетические   |Министра         |Академия наук,  |            |
|центры по овцеводству при  |                 |Минсельхоз,     |            |
|КазНИТИ овцеводства и      |                 |Минфин          |            |
|КазНИИ каракулеводства     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.2.4. Подготовка высококвалифицированных специалистов          |
|___________________________________________________________________________|
|- Сохранение и развитие кадрового потенциала на приоритетных направлениях  |
|___________________________________________________________________________|
|- Интеграция научно-образовательных учреждений с наукоемкими производствами|
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.4.1. Разработать     |  Концепция,     |Миннауки-       | IV квартал |
|концепцию интеграции       |  утвержденная   |Академия наук,  |            |
|научно-исследовательских   |  Министрами     |Минобразования, |            |
|учреждений и ВУЗов с       |                 |Минэнерго,      |            |
|наукоемкими производствами |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Подготовка и аттестация научных кадров высшей квалификации по            |
|  приоритетным направлениям                                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.4.2. Проводить       |Нормативные      |Миннауки-       |Ежегодный   |
|подготовку и аттестацию    |документы        |Академия наук   |отчет в     |
|научных кадров высшей      |министерства     |                |Агентство по|
|квалификации по            |                 |                |стратегичес-|
|приоритетным направлениям  |                 |                |кому плани- |
|                           |                 |                |рованию и   |
|                           |                 |                |реформам    |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.3. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдай жасау
__________________________________________________________________________
|3.5.3.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
|           кәсіперлікті қолдау жөніндегі өзара іс-қимылы
|__________________________________________________________________________
|. Шағын кәсіпкерлікті дамытудың аймақтық стратегияларын әзірлеу
|        және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.1. Шағын кәсіпкерлікті |Әкімдердің Страте.|Облыстардың,   |Тоқсан
|дамытудың және қолдаудың аймақ.|гиялық жоспарлау  |Ақмола және    |сайын
|тық бағдарламаларын іске асыру |және реформалар   |Алматы қалала. |
|                               |жөніндегі агентті.|рының әкімдері,|
|                               |гіне есеп беруі,  |Стратегиялық   |
|                               |ҚР Президенті мен |жоспарлау және |
|                               |Үкіметіне баяндама|реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.2. Шағын кәсіпкерлікті |Қазақстан         |ҚР Шағын биз.  |IV
|дамытудың және қолдаудың 1999- |Республикасы      |несті қолдау   |тоқсан
|2000 жылдарға арналған мемле.  |Президентінің     |жөніндегі      |
|кеттік және аймақтық бағдарла. |Жарлығы           |агенттігі,     |
|маларын әзірлеу                |                  |Қаржымині,     |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.3. Өндірістік және     |Қазақстан         |Қаржымині,     |Жарты
|офистік үй-жайларды, жер учас. |Республикасының   |Ауылшармині,   |жылда
|келерін және құрылысы аяқтал.  |Үкіметіне баяндама|Облыстардың,   |біррет
|маған объектілерді шағын кәсіп.|                  |Астана және    |
|керлік субъектілеріне беруді   |                  |Алматы қалала. |
|жалғастыру                     |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________

3.5.3. Малое предпринимательство
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.3.1. Взаимодействие государственных, общественных и донорских     |
|            организаций по поддержке малого предпринимательства            |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и Реализация региональных стратегий развития малого           |
|  предпринимательства                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.1. Реализовать     |Отчет акимов     |Акимы областей, |Ежекварталь-|
|региональные программы     |Агентству по     |гг. Акмолы и    |но          |
|развития и поддержки       |стратегическому  |Алматы,         |            |
|малого предпринимательства |планированию и   |Агентство по    |            |
|                           |реформам, Доклад |стратегическому |            |
|                           |Президенту и     |планированию и  |            |
|                           |Правительству РК |реформам        |
|                           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.2. Разработать     |Указ Президента  |Агентство РК по |IV квартал  |
|государственную и регио-   |Республики       |поддержке малого|            |
|нальные программы поддержки|Казахстан        |бизнеса, Минфин |            |
|малого предпринимательства |                 |                |            |
|на 1999-2000 годы          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.3. Продолжить      |     Доклад      |Минфин,         |   Раз в    |
|передачу производственных и|  Правительству  |Минсельхоз,     |  полгода   |
|офисных помещений, земель- |   Республики    |акимы областей, |            |
|ных участков и объектов    |    Казахстан    |гг. Астаны и    |            |
|незавершенного строительст-|                 |Алматы          |            |
|ва субъектам малого        |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.1.4. Бұқаралық ақпарат   |Орталық және жер. |АҚКМ, Облыстар.|Жарты
|құралдарында бақылау-инспек.   |гілікті БАҚ-ында  |дың, Астана    |жылда
|циялау функцияларын жүзеге асы.|жарияланымдар     |және Алматы    |біррет
|руға және құнын көрсетіп, ақы. |                  |қалаларының    |
|лы қызметтер жасауға құқықтары |                  |әкімдері       |
|бар мемлекеттік органдардың    |                  |               |
|тізбесін жариялау              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.5. Әкімдердің шағын кә.|Қазақстан         |Шағын бизнесті |Тоқсан
|сіпкерлікті қолдау және дамыту |Республикасының   |қолдау жөнін.  |сайын
|жөніндегі қызметіне мониторинг |Президентіне және |дегі агенттік, |
|жүргізу                        |Үкіметіне баяндама|Облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.6. Облыстардың әкімде. |Стратегиялық жос. |Шағын бизнесті |І
|ріне шағын кәсіпкерлікті қол.  |парлау және рефор.|қолдау жөнін.  |тоқсан
|даумен шұғылданатын құрылымдар.|малар жөніндегі   |дегі агенттік  |
|дың базасында облыстық шағын   |агенттіктің облыс.|               |
|кәсіпкерлікті қолдау басқарма. |тардың, Астана    |               |
|ларын немесе бөлімдерін құруға |және Алматы қала. |               |
|ұсыным жасау                   |ларының әкімдеріне|               |
|                               |әдістемелік хаты  |               |
|__________________________________________________________________________
|Шағын кәсіпкерлікті қолдау үшін шетелдік инвестициялар мен техникалық
|       көмекті тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.7. ТМД елдері мен шағын|ТМД Елдері        |Шағын бизнесті |Ұдайы
|кәсіпкерлікті қолдау бойынша   |Консультативтік   |қолдау жөнінде.|
|тәжірибе алмасу және ортақ     |Кеңесінің мәжіліс.|гі агенттік,   |
|шешімдер дайындау жөніндегі    |теріне қатысу     |мүдделі мемле. |
|жұмысты ұйымдастыру            |                  |кеттік органдар|
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.1.4. Опубликовывать в|  Публикация в   |МИОС, акимы     |   Раз в    |
|средствах массовой         |  центральных и  |областей, гг.   |  полгода   |
|информации перечень        |  местных СМИ    |Астаны и Алматы |            |
|госорганов, имеющих право  |                 |                |            |
|осуществлять контрольно-   |                 |                |            |
|инспектирующие функции и   |                 |                |            |
|оказывать платные услуги   |                 |                |            |
|с указанием их стоимости   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.5. Проводить       |  Доклад         |Агентство по    |Ежекварталь-|
|мониторинг деятельности    |  Президенту и   |поддержке малого|но          |
|акимов по поддержке и      |  Правительству  |бизнеса, акимы  |            |
|развитию малого            |  Республики     |областей, гг.   |            |
|предпринимательства        |  Казахстан      |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.6. Рекомендовать   |Методическое     |Агентство по    |I квартал   |
|акимам областей создать    |письмо           |поддержке малого|            |
|на базе существующих       |Агентства по     |бизнеса         |            |
|структур, занимающихся     |стратегическому  |                |            |
|поддержкой малого          |планированию и   |                |            |
|предпринимательства,       |реформам         |                |            |
|областные управления или   |Акимам областей  |                |            |
|отделы поддержки           |и гг. Астаны и   |                |            |
|предпринимательства        |Алматы           |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Привлечение иностранных инвестиций и технической помощи для поддержки    |
|  малого предпринимательства                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.7. Организовать    |Участие в        |Агентство по    | Постоянно  |
|работу со странами СНГ по  |совещаниях       |поддержке малого|            |
|обмену опытом и выработке  |Консультативного |бизнеса, заинте-|            |
|общих решений по поддержке |Совета Стран СНГ |ресованные госу-|            |
|малого предпринимательства |                 |дарственные     |            |
|                           |                 |органы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.1.8. Халықаралық қаржы   |Қазақстан         |Шағын бизнесті |IV
|және экономикалық ұйымдармен   |Республикасының   |қолдау жөнінде.|тоқсан
|және донорлық елдермен шағын   |Үкіметіне есеп    |гі агенттік,   |
|кәсіпкерлікті қолдау үшін ше.  |беру              |Қаржымині      |
|телдік инвестициялар мен техни.|                  |               |
|калық көмек тарту жөніндегі    |                  |               |
|жұмысты ұйымдастыру            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         Шағын кәсіпкерлік идеяларын танымалдандыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.9. Шағын кәсіпкерлік   |БАҚ-ында          |АҚКМ,          |Ұдайы
|және оларға енгізілетін өзге.  |жарияланымдар     |Шағын бизнесті |
|рістер бойынша заңдық және нор.|                  |қолдау жөнін.  |
|мативтік құқықтық актілер тура.|                  |дегі агенттік  |
|лы түсіндіру жұмысын жүргізу   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|        3.5.3.2. Несиелендірудің тиімді және қол жеткізілетін
|                       жүйелерін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Шағын кәсіпкерлік субъектілерін несиелендірудің тетіктерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.2.1. Екінші деңгейдегі   |Ұсыным хат        |Ұлттық Банк    |І
|банктерге жергілікті жерлерде  |                  |               |тоқсан
|шағын кәсіпкерлік субъектілері.|                  |               |
|не несиелер бөлу мәселелерін   |                  |               |
|қарау жөніндегі функцияларды   |                  |               |
|өздерінің филиалдарына беру    |                  |               |
|туралы ұсыным хат әзірлеу      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Қолданып жүрген заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.1.8. Организовать    |Отчет            |Агентство по    |IV квартал  |
|работу с международными    |Правительству    |поддержке малого|            |
|финансовыми и экономически-|Республики       |бизнеса, Минфин |            |
|ми организациями и странами|Казахстан        |                |            |
|донорами по привлечению    |                 |                |            |
|иностранных инвестиций и   |                 |                |            |
|технической помощи для     |                 |                |            |
|поддержки малого           |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Популяризация идеи частного предпринимательства                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.9. Проводить       |Публикации в СМИ |МИОС,           | Постоянно  |
|разъяснительную работу о   |                 |Агентство по    |            |
|законодательных и норматив-|                 |поддержке малого|            |
|ных правовых актах по мало-|                 |бизнеса         |            |
|му предпринимательству     |                 |                |            |
|и вносимых в них изменениях|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.5.3.2. Формирование эффективной и доступной системы кредитования     |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка механизмов кредитования субъектов малого предпринимательства  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.2.1. Подготовить     |Рекомендательное |Нацбанк         | I квартал  |
|рекомендательное письмо    |письмо           |                |            |
|банкам второго уровня о    |                 |                |            |
|делегировании своим        |                 |                |            |
|филиалам функций по        |                 |                |            |
|рассмотрению на местах     |                 |                |            |
|вопросов выделения кредитов|                 |                |            |
|субъектам малого           |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование действующего законодательства                          |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.3.2.2. Шағын кәсіпкерлік.  |Қазақстан         |ҚР Шағын       |ІІІ
|нормативтік-құқықтық базасын   |Республикасы      |бизнесті дамыту|тоқсан
|жетілдіру жөнінде талдау жүргі.|Үкіметіне         |жөніндегі      |
|зу және ұсыныстар әзірлеу      |баяндама          |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|            3.5.3.3. Шағын кәсіпкерлікті қолдаудың инфрақұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Қолданылып жүрген заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.3.1. Әртүрлі тексеруші   |Қазақстан         |Облыстардың,   |Жарты
|органдардың бюрократтық арала. |Республикасының   |Астана және    |жылда
|суына байланысты проблемаларды |Үкіметіне баяндама|Алматы қалала. |біррет
|анықтау үшін кәсіпкерлерге     |                  |рының әкімдері,|
|сауалдама жүргізу              |                  |Шағын бизнесті |
|                               |                  |қолдау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Қазақстан      |
|                               |                  |кәсіпкерлерінің|
|                               |                  |конгресі,      |
|                               |                  |КЦПРП          |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.3.2. Шағын кәсіпкерлік   |Жинақ             |Шағын бизнесті |ІІ
|жөніндегі нормативтік құқықтық |                  |қолдау жөнінде.|тоқсан
|актілердің жинағын дайындау    |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |КЦПРП          |
|__________________________________________________________________________
3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
__________________________________________________________________________

|3.5.3.2.2. Провести        |    Доклад       |Агентство РК по |III квартал |
|анализ и разработать       | Правительству   |поддержке малого|            |
|предложения по             |   Республики    |бизнеса         |            |
|совершенствованию          |   Казахстан     |                |            |
|нормативной правовой базы  |                 |                |            |
|малого предпринимательства |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.5.3.3. Развитие инфраструктуры поддержки малого предпринимательства   |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование действующего законодательства                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.3.1. Проводить       |    Доклад       |Акимы областей, | Раз в      |
|анкетирование              |  Правительству  |гг. Астаны и    | полугодие  |
|предпринимателей для       |  Республики     |Алматы, Агентст-|            |
|выявления проблем, связан- |  Казахстан      |во по поддержке |            |
|ных с бюрократическими     |                 |малого бизнеса, |            |
|вмешательствами различных  |                 |Конгресс        |            |
|проверяющих органов        |                 |Предпринимателей|            |
|                           |                 |Казахстана,     |            |
|                           |                 |КЦПРП           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.3.2. Подготовить     |  Сборник        |Агентство по    | ІI квартал |
|сборник нормативных        |                 |поддержке малого|            |
|правовых актов по малому   |                 |бизнеса, Мингос-|            |
|предпринимательству        |                 |доходов, КЦПРП  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.4. Жилищное строительство
Цель: Развитие жилищного строительства и формирование рынка жилья
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|       3.5.4.1. Тұрғын үй құрылысын дамыту және несиелендірудің
|                              тетігін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Халықты ипотекалық несиелендірудің, тұрғын үйді сатып алу құқығымен
|       жалға берудің (халықты әлеуметтік қорғалмаған бөлігі үшін)
|             нысандары мен әдістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.1. Қазақстанда тұрғын  |Қазақстан         |Стратегиялық   |І
|үй құрылысы мен тұрғын үй ры.  |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан
|ногын дамытудың бағдарламасын  |Үкіметінің        |реформалар жө. |
|әзірлеу                        |қаулысымен        |ніндегі агент. |
|                               |бекітілген        |тік (келісім   |
|                               |бағдарлама        |бойынша),      |
|                               |                  |Энергетика,    |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
3.5.5. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
__________________________________________________________________________
|      3.5.5.1. Туристік әлеуетке егжей-тегжейлі баға беру
|__________________________________________________________________________
|. Халықаралық туристік ұйымдармен, шетел мемлекеттерімен және
компаниялары
|        мен ынтымақтастықты нығайту және кеңейту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.1. Қазақстанның Дүние. |Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|жүзілік туристік ұйым желісі   |Республикасының   |және денсаулық.|тоқсан
|бойынша өткізілетін шараларға  |Үкіметіне баяндама|мині,          |
|қатысуын қамтамасыз ету        |                  |Сыртқыісмині   |
|__________________________________________________________________________
|               3.5.5.2. Саланың инфрақұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Дамудың бекітілген бағдарламаларын іске асыру
|__________________________________________________________________________

|       3.5.4.1. Формирование механизма финансирования и кредитования       |
|                          жилищного строительства                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие форм и методов ипотечного кредитования населения, предоставления|
|  жилья в аренду с правом выкупа (для социально-незащищенных слоев         |
|  населения)                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.1.1. Разработать     |Программа,       |Агентство по    | I квартал  |
|Программу развития         |утвержденная     |стратегическому |            |
|жилищного строительства и  |Постановлением   |планированию и  |            |
|рынка жилья в Казахстане   |Правительства    |реформам, (по   |            |
|                           |Республики       |согласованию),  |            |
|                           |Казахстан        |Минэнерго,      |            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.5. Туризм
Цель: Развитие туристического комплекса страны
___________________________________________________________________________
|            3.5.5.1. Детальная оценка туристического потенциала            |
|___________________________________________________________________________|
|- Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристическими   |
|  организациями, иностранными государствами и компаниями                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.1. Обеспечить      |     Доклад      |Минобразования, |IV квартал  |
|участие Казахстана в       |Правительству РК |культуры и      |            |
|мероприятиях, проводимых   |                 |здравоохранения,|            |
|по линии Всемирной         |                 |МИД             |            |
|туристической организации  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 3.5.5.2. Развитие инфраструктуры отрасли                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Реализация утвержденных программ развития                                |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.5.2.1. Ұлы Жібек жолының   |Қазақстан Респуб. |Білім, мәдениет|IV
|тарихи орталықтарын қайта өр.  |ликасының Прези.  |және денсаулық.|тоқсан
|кендетудің мемлекеттік бағдар. |дентіне және      |мині           |
|ламасын іске асыру             |Қазақстан         |               |
|                               |Республикасының   |               |
|                               |Үкіметіне есеп    |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.2. "Түркістан қаласы.  |Қазақстан         |Қазақстан      |IV
|ның 1500 жылдық мерейтойын     |Республикасы      |Республикасы   |тоқсан
|мерекелеуге дайындық туралы"   |Үкіметінің        |Үкіметінің     |
|Қазақстан Республикасы Үкіметі.|қаулысына сәйкес  |қаулысына      |
|нің қаулысына сәйкес туристік  |                  |сәйкес (Білім, |
|маршрут құру                   |                  |мәдениет,      |
|                               |                  |денсаулықмині) |
|__________________________________________________________________________
|Салаға шетелдік және отандық инвестицияларды тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.3. Қазақстан-жаңа біре.|Өткізілуі туралы|Білім,мәдениет |Энергети.
|гей туристік объект-халықаралық|есеп            |және денсаулық.|ка,ин.
|семинарларын, көрмелерін және  |                |мині, Қаржыми. |дустрия
|конференцияларын ұйымдастыру   |                |ні., Сыртқыіс. |және
|                               |                |мині           |саудами.
|                               |                |               |ніне жыл
|                               |                |               |сайын
|                               |                |               |есеп
|                               |                |               |беру
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.4. Туризмді дамыту үшін|Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|инвестициялар тартудың дүние.  |Республикасының   |және денсаулық.|тоқсан
|жүзілік тәжірибесіне талдау    |Үкіметіне баяндама|мині, Инвест.  |
|жүргізу                        |                  |мемком         |
|__________________________________________________________________________
|* Туристік объектілерді қайта жаңарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.5. Бірінші кезекте қай.|Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|та жаңартуға жататын пилоттық  |Республикасының   |және денсаулық.|тоқсан
|туристік объектілерді айқындау |Үкіметіне баяндама|мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Туристік қызмет көрсетудің дүниежүзілік стандарттарға сәйкес жеке
|     негізде екі пилоттық туристік объектісін айқындау және салу
|__________________________________________________________________________

|3.5.5.2.1. Реализовать     |Отчет            |Минобразования, |IV квартал  |
|государственную программу  |Президенту РК    |культуры и      |            |
|возрождения исторических   |и Правительству  |здравоохранения |            |
|центров Великого Шелкового |Республики       |                |            |
|Пути                       |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.2.2. Создать         |В соответствии с |В соответствии с| IV квартал |
|туристический маршрут      |постановлением   |постановлением  |            |
|согласно Постановлению     |Правительства РК |Правительства РК|            |
|Правительства РК           |                 |(Минобразования)|            |
|"О подготовке              |                 |                |            |
|празднования 1500-летия    |                 |                |            |
|юбилея города Туркестана"  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.3. Организовать    |  Отчет о        |Минобразования, |Ежегодный   |
|международные семинары,    | проведении      |культуры и      |отчет в     |
|выставки и конференции -   |                 |здравоохранения,|Министерство|
|Казахстан - новый          |                 |Минфин, МИД     |энергетики, |
|уникальный туристический   |                 |                |индустрии и |
|объект                     |                 |                |торговли    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.2.4. Провести анализ |     Доклад      |Минобразования, | IV квартал |
|мирового опыта привлечения |  Правительству  |культуры и      |            |
|инвестиций для развития    |   Республики    |здравоохранения,|            |
|туризма                    |   Казахстан     |Госкоминвест    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Реконструкция туристических объектов                                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.5. Определить пи-  |     Доклад      |Минобразования, | IV квартал |
|лотные туристические объек-|  Правительству  |культуры и      |            |
|ты, подлежащие первоочеред-|   Республики    |здравоохранения |            |
|ной реконструкции          |   Казахстан     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение и начало строительства на частной основе двух пилотных       |
|  туристических объектов в соответствии с международными стандартами       |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.5.2.6. Қазақстан Республи. |Министрдің бұйрығы|Білім, мәдениет|IV
|касы аумағында пилоттық турис. |                  |және денсаулық.|тоқсан
|тік объектілерді айқындау      |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|           3.5.5.3.  Туристік қызмет көрсетулердің сапасын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|. Қазақстандық мамандарды оқыту және қайта оқыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.1. ЖОО-на туристік ма. |Министр бекіткен  |Білім, мәдениет|ІІ
|мандар даярлауда әдістемелік   |жоспар-кесте      |және           |тоқсан
|көмек көрсету                  |                  |денсаулықмині  |
|__________________________________________________________________________
|. Туристік қызмет көрсетудің дүниежүзілік деңгейге сәйкес стандарттарының
|                        жүйесін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.3. Әлемдік стандарттар.|Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|ға сәйкес, туристік қызметтің  |Республикасы      |және денсаулық |тоқсан
|статистикалық есебінің жаңа    |Үкіметінің        |мині, Ұлттық   |
|параметрлерін әзірлеу және     |қаулысы           |Статагенттік   |
|енгізу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Туристік қызметті лицензиялаудың тәртібін оңайлату
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.4. Туристік қызметке   |Лицензиялау және  |Қаржымині,     |II
|салық салу және оны лицензиялау|салық салу тәрті. |Білім, мәдениет|тоқсан
|жөніндегі шетелдік тәжірибеге  |бін оңайлату жө.  |және денсаулық.|
|талдау жүргізу                 |ніндегі ұсыныстар |мині           |
|__________________________________________________________________________
3.5.6. Ауыл шаруашылығы
Мақсат: Аграрлық секторда реформаларды жеделдетіп аяқтау
__________________________________________________________________________
|           3.5.6.1. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының банкроттығы тетіктерін енгізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.1. Дәрменсіз ауыл ша.  |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|руашылығы кәсіпорындарының     |Республикасы      |облыстардың    |тоқсан
|банкроттығы рәсімін жүргізу    |Үкіметінің        |әкімдері       |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|* Жерге меншік құқығын нақты дербестендіру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.2. Меншік иелерінің    |Министр бекіткен  |Ауылшармині,   |IV
|жер пайдалануға нақты құқықта. |шаралар жоспары   |барлық деңгей. |тоқсан
|рын бекіту жөніндегі жұмысты   |                  |дегі әкімдер   |
|аяқтау                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ұйымдық-құқықтық нысанын заңдық
|                 ресімдеуді аяқтау
|__________________________________________________________________________

|3.5.5.2.6. Определить      | Приказ Министра |Минобразования, | IV квартал |
|пилотные туристические     |                 |культуры и      |            |
|объекты на территории      |                 |здравоохранения |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.5.5.3. Улучшение качества туристических услуг              |
|___________________________________________________________________________|
|- Обучение и переобучение казахстанских специалистов                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.1. Оказать         |  План-график,   |Минобразования, | II квартал |
|методическую помощь ВУЗам  |  утвержденный   |культуры и      |            |
|в подготовке туристических |  Министром      |здравоохранения |            |
|кадров                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка системы стандартов туристического обслуживания,               |
|  соответствующих мировому уровню                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.2. Провести анализ |     Доклад      |Минобразования, |IV квартал  |
|иностранного опыта предос- |  Правительству  |культуры и      |            |
|тавления туристических     |   Республики    |здравоохранения |            |
|услуг                      |   Казахстан     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование законодательной базы                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.3. Разработать и   |Постановление    |Минобразования, |IV квартал  |
|внедрить новые параметры   |Правительства    |культуры и      |            |
|статистического учета      |Республики       |здравоохранения,|            |
|туристической деятельности,|Казахстан        |Нацстатагентство|            |
|в соответствии с мировыми  |                 |                |            |
|стандартами                |                 |
|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Упрощение порядка лицензирования туристической деятельности              |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.4. Провести анализ |Предложение по   |Минфин,         |II квартал  |
|иностранного опыта по      |упрощению порядка|Минобразования, |            |
|налогообложению и лицензи- |лицензирования и |культуры и      |            |
|рованию туристической      |налогообложения  |здравоохранения |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.6. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        3.5.6.1. Формирование реального и эффективного собственника        |
|___________________________________________________________________________|
|- Введение механизмов банкротства сельхозпредприятий                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.1.1. Проводить       |Постановление    |Минсельхоз,     | I квартал  |
|процедуры банкротства      |Правительства    |акимы областей  |            |
|несостоятельных            |Республики       |                |            |
|сельскохозяйственных       |Казахстан        |                |            |
|предприятий                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Натурная персонификация права собственности на землю
|
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.1.2. Завершить       |План             |Минсельхоз,     | IV квартал |
|работу по закреплению      |мероприятий,     |акимы всех      |            |
|реальных прав собственников|утвержденный     |уровней         |            |
|на пользование землей      |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Завершение юридического оформления организационно-правовой формы         |
|  сельхозпредприятий                                                       |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.6.1.3. Экономиканың аграр. |Министрліктер мен |Ауылшармині,   |IV
|лық сектор субъектілерінің     |ведомстволар      |Әділетмині,    |тоқсан
|ұйымдық-құқықтық нысанын қалып.|бекіткен шаралар  |Қаржымині,     |
|тастыруды және заңдық бекітуді |жоспары           |барлық деңгей. |
|аяқтау                         |                  |дегі әкімдер   |
|__________________________________________________________________________
|    3.5.6.2. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Консалтингтік, лизингтік, ақпараттық және маркетингтік қызмет
|      көрсетулер
жүйесін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.1. Ауыл шаруашылығында |Министр бекіткен  |Ауылшармині   |Тоқсан
|консалтингтік, лизингтік қызмет|шаралар жоспары   |              |сайынғы
|көрсетулер жүйесін жетілдіру   |                  |              |есеп
|және ақпараттық-маркетингтік   |                  |              |беру
|қызметтерін одан әрі дамытуды  |                  |               |
|қамтамасыз ету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Тауар биржаларының желілерін реттеу, көтерме және азық-түлік рыноктарын
|         дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.2. Көтерме сауда азық- |Министр бекіткен  |Ауылшармині,   |IV
|түлік рыноктарының желісін     |шаралар жоспары   |облыстардың    |тоқсан
|кеңейту                        |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3. АӨК-індегі қайта өңдеу өндірістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|* Қайта өңдеу өндірісін ұйымдастыру үшін мүмкін болатын заемшылар
|           ретіндегі тиімді жеке кәсіпкерлерді анықтау
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.1. Аграрлық секторда   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|жұмыс істейтін және қаржы-ша.  |Республикасының   |барлық деңгей. |тоқсан
|руашылық қызметінің тиімді нә. |Үкіметіне баяндама|дегі әкімдер   |
|тижелері бар жеке компаниялар. |                  |               |
|дың қалыптасу процесін аяқтау  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Тікелей шетел инвестициялары мен озық технологияларды тарту
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.1.3. Завершить       |Планы            |Минсельхоз,     | IV квартал |
|формирование и юридическое |мероприятий,     |Минюст, Минфин, |            |
|закрепление организационно-|утвержденные     |акимы всех      |            |
|правовой формы субъектов   |министерствами   |уровней         |            |
|аграрного сектора экономики|и ведомствами    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.5.6.2. Развитие инфраструктуры обеспечения аграрного сектора       |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие системы консалтинговых, лизинговых, информационных и            |
|  маркетинговых услуг                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.1. Совершенствовать|План             |Минсельхоз      |Ежекварталь-|
|систему консалтинговых,    |мероприятий,     |                |ный отчет   |
|лизинговых услуг и         |утвержденный     |                |            |
|обеспечить дальнейшее      |Министром        |                |            |
|развитие информационно-    |                 |                |            |
|маркетинговых служб в      |                 |                |            |
|сельском хозяйстве         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Упорядочение сети товарных бирж, развитие оптовых и продовольственных    |
|  рынков                                                                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.2. Расширить сеть  |План             |Минсельхоз,     | V квартал  |
|оптовых продовольственных  |мероприятий,     |акимы областей  |            |
|рынков                     |утвержденный     |                |            |
|                           |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.5.6.3. Развитие перерабатывающих производств в АПК            |
|___________________________________________________________________________|
|- Выявление эффективных частных предпринимателей в качестве потенциальных  |
|  заемщиков для организации перерабатывающих производств                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.3.1. Завершить       |Доклад           |Минсельхоз,     | IV квартал |
|процесс становления частных|Правительству РК |акимы всех      |            |
|компаний, занятых в        |                 |уровней         |            |
|аграрном секторе и имеющих |                 |                |            |
|эффективные результаты     |                 |                |            |
|финансово-хозяйственной    |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Привлечение прямых иностранных инвестиций и передовых технологий         |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.6.3.2. Ауыл шаруашылығына  |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|тікелей шетел инвестициялары   |Республикасының   |Инвестмемком   |тоқсан
|мен озық технологияларды тарту |Үкіметіне баяндама|               |
|жөніндегі жұмысты жалғастыру   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Отандық тікелей инвестицияларды импортты алмастыруға тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.3. Отандық инвесторлар.|Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|ға импортты алмастыратын өнді. |Республикасының   |Инвестмемком   |тоқсан
|рістерді дамытуда жәрдем көрсе.|Үкіметіне баяндама|               |
|ту                             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         3.5.6.4. Тиімді жеке және фермерлік шаруашылықтарды мемлекеттік
|                                қолдау
|__________________________________________________________________________
|* Жеке және фермерлік шаруашылықтарды қаржыландырудың тиімді жүйесін
|               қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.1. Аграрлық сектордың  |Министр бекіткен  |Ауылшармині    |ІІ
|субъектілеріне қызмет көрсетуші|іс-қимыл жоспары  |               |тоқсан
|банктік емес қаржы компаниялар.|                  |               |
|ының қалыптасуына және дамуына |                  |               |
|жәрдем көрсету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.2. Ауылда несиелік се. |Министр бекіткен  |Ауылшармині    |ІІ
|ріктестіктер желісін кеңейту   |іс-қимыл жоспары  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|* Тауар өндірушілердің өнімдерін өткізуге мемлекет тарапынан жәрдем
|                           көрсету
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.3.2. Продолжить рабо-|Доклад           |Минсельхоз,     | IV квартал |
|ту по привлечению прямых   |Правительству    |Госкоминвест    |            |
|иностранных инвестиций и   |Республики       |                |            |
|передовых технологий в     |Казахстан        |                |            |
|сельское хозяйство         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Вовлечение отечественных прямых инвестиций в импортозамещение            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.3.3. Оказать         |Доклад           | Госкоминвест   |В составе   |
|содействие отечественным   |Правительству    |                |отчетов,    |
|инвесторам в развитии      |Республики       |                |установлен- |
|импортозамещающих          |Казахстан        |                |ных законо- |
|производств                |                 |                |дательством |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.6.4. Государственная поддержка эффективных частных и          |
|                            фермерских хозяйств                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Формирование эффективной системы финансирования частных и фермерских     |
|  хозяйств                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.4.1. Оказать         |План действий,   |Минсельхоз      |II квартал  |
|содействия становлению и   |утвержденный     |                |            |
|развитию небанковских      |Министром        |                |            |
|финансовых компаний,       |                 |                |            |
|оказывающих услуги         |                 |                |            |
|субъектам аграрного сектора|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.4.2. Расширение сети |План мероприятий,|Минсельхоз      |ІІ квартал  |
|кредитных товариществ на   |утвержденный     |                |            |
|селе                       |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Содействие со стороны государства сбыту продукции товаропроизводителей   |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.6.4.3. Ауыл шаруашылығы    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|өнімдерінің стратегиялық түрле.|Республикасы      |Қазақстанның   |тоқсан
|рін өткізу рыноктарын дамыту   |Үкіметінің        |Астық Одағы    |
|мен нығайтуды мемлекеттік      |қаулысы           |               |
|қолдау                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
игілігі
4.1. Денсаулық сақтау
Мақсат: Сыртқаттанушылықтың алдын алу және оны төмендету
__________________________________________________________________________
|             4.1.1. Белсенді демографиялық саясат
|__________________________________________________________________________
|. Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
|. Заң базасын жасау
|. Отбасын жоспарлау принциптеріне біртіндеп көшу
|. Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орнымен қамтамасыз етуді көздейтін
|                 жастар саясатын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.1. Ана мен баланың ден.  |Министрдің        |Білім, мәдениет|IV
|саулығын қорғау кіші бағдарла. |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|масын іске асыру жөніндегі ша. |                  |мині           |
|ралар жоспарын әзірлеу         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.2. "Неке және отбасы ту. |Заң жобасы        |Білім, мәдениет|І
|ралы кодекс" Заңының жобасын   |                  |және денсаулық.|тоқсан
|әзірлеу                        |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|               4.1.2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|. Салауатты өмір салтын, бірінші кезекте, балалар мен жастар үшін
|                насихаттау
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.1. Салауатты өмір салты, |Телерадиобағдарла.|МАҚКМ, Білім,|Энергети.
|дұрыс тамақтану, гигиена мен   |малары және баспа.|мәдениет және|ка,индус
|санитария ережелерін сақтауға  |сөз конференцияла.|денсаулықмині|трия жә.
|арналған науқандарды тұрақты   |ры                |облыстардың, |не сау.
|жүргізу                        |                  |Астана және  |даминіне
|                               |                  |Алматы қалала|тоқсан
|                               |                  |рының әкімдері|сайын
|                               |                  |             |есеп беру
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.4.3. Государственная |Постановление    |Минсельхоз,     | IV квартал |
|поддержка развития и       |Правительства    |Зерновой Союз   |            |
|укрепления рынков сбыта    |Республики       |Казахстана      |            |
|стратегических видов       |Казахстан        |                |            |
|сельхозпродукции           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан Казахстана
4.1. Здравоохранение
Цель: Профилактика и снижение заболеваемости
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.1.1. Активная демографическая политика                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка демографической политики Казахстана                           |
|- Создание законодательной базы                                            |
|- Постепенный переход к принципам планирования семьи                       |
|- Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение молодежи   |
|  жильем и рабочими местами                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.1.1. Разработать       |Приказ Министра  |Минобразования, |IV квартал  |
|план мероприятий по        |                 |культуры и      |            |
|реализации подпрограммы    |                 |здравоохранения |            |
|охраны здоровья матери     |                 |                |            |
|и ребенка                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.1.2. Разработать проект|Проект Закона    |Минюст,         | I квартал  |
|Закона "Кодекс о браке и   |                 |Минобразования, |            |
|семье"                     |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                4.1.2. Формирование здорового образа жизни                 |
|___________________________________________________________________________|
|- Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и         |
|  молодежи                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.1. Регулярно         |Телерадиопрог-   |МИОС,           |Ежекварталь-|
|проводить кампании за      |раммы и пресс-   |Минобразования, |ный отчет   |
|здоровый образ жизни,      |конференции      |культуры и      |Министерство|
|правильное питание,        |                 |здравоохранения,|энергетики, |
|соблюдение правил гигиены и|                 |акимы областей  |индустрии и |
|санитарии                  |                 |и гг. Астаны и  |торговли    |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.1.2.2. Салауатты өмір салты, |Ақпараттық        |Білім, мәдениет|ІІ
|дұрыс тамақтану, гигиена, сани.|бюллетеньдер      |және денсаулық.|тоқсан
|тария жөнінде ақпараттық мате. |                  |мині, МАҚКМ    |
|риалдар дайындау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.3. Салауатты өмір салтын |Министр бекіткен  |Білім, мәдениет|ІІІ
|қалыптастыру мәселелері жөнінде|бағдарлама        |және денсаулық.|тоқсан
|мамандар даярлаудың бағдарлама.|                  |мині           |
|сын әзірлеу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Салауатты өмір салты мен толыққанды тамақтанудың стандарттарын әзірлеу
|                   және енгізу
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.4. Салауатты өмір салты  |Қазақстан         |Ғылыммині-Ғылым|IV
|мен толыққанды тамақтанудың    |Республикасы      |академиясы,    |тоқсан
|стандарттарын әзірлеу          |Үкіметі қаулысымен|Білім, мәдениет|
|                               |бекітілген        |және денсаулық.|
|                               |тұжырымдама       |мині, Энергети.|
|                               |                  |ка, индустрия  |
|                               |                  |және саудамині |
|                               |                  |(Мемстандарт)  |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.5. Адамгершілік-жыныстық |Ақпараттық        |Білім, мәдениет|ІІ
|тәрбие жөнінде әдістемелік     |бюллтеньдер       |және денсаулық.|тоқсан
|материалдар әзірлеу            |                  |мині, МАҚКМ,   |
|                               |                  |облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|* Спорттық-сауықтыру ғимараттарының желісін кеңейту және бұқаралық
спортты дамыту
|__________________________________________________________________________

|4.1.2.2. Подготовить       |Информбюллетени  |Минобразования, | II квартал |
|информационные материалы   |                 |культуры и      |            |
|по здоровому образу жизни, |                 |здравоохранения,|            |
|правильному питанию,       |                 |МИОС            |            |
|правилам гигиены и         |                 |                |            |
|санитарии                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.3. Разработать       |Программа,       |Минобразования, |III квартал |
|программу подготовки       |утвержденная     |культуры и      |            |
|специалистов по вопросам   |Министром        |здравоохранения |            |
|формирования здорового     |                 |                |            |
|образа жизни               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка и внедрение стандартов здорового образа жизни и питания       |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.4. Разработать       |Концепция,       |Миннауки-       | IV квартал |
|стандарты здорового образа |утвержденная     |Академия наук,  |            |
|жизни и здорового питания  |постановлением   |Минобразования, |            |
|                           |Правительства    |культуры и      |            |
|                           |Республики       |здравоохранения,|            |
|                           |Казахстан        |Министерство    |            |
|                           |                 |энергетики,     |            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|                           |                 |(Госстандарт)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.5. Разработать       | Информбюллетени |Минобразования, | II квартал |
|методические материалы по  |                 |культуры и      |            |
|нравственно-половому       |                 |здравоохранения,|            |
|воспитанию                 |                 |МИОС, акимы     |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Расширение сети спортивно-оздоровительных сооружений и развитие          |
|  массового спорта                                                         |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.2.6. Спорттық-сауықтыру    |Министрдің бұйры. |Білім, мәдениет|IV
|ғимараттарының жүйесін кеңейту |ғы, облыстардың,  |және денсаулық.|тоқсан
|жөнінде бағдарлама әзірлеу және|Астана және       |мині, Облыстар.|
|іске асыру                     |Алматы қалалары   |дың және Астана|
|                               |әкімдерінің       |және Алматы    |
|                               |шешімдері         |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|* Зиянды әдеттерге қарсы күрес
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.7. Темекі бұйымдарын тұ. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|тынуды қысқартуға және алкоголь|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|бұйымдарын сатуды реттеуге     |Үкіметінің        |саудамині, об. |
|бағытталған іс-шаралар жоспарын|қаулысы           |лыстардың,     |
|әзірлеу                        |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері,|
|                               |                  |Білім, мәдениет|
|                               |                  |және денсаулық.|
|                               |                  |мині, МАҚКМ    |
|__________________________________________________________________________
|   4.1.3. Мақсатты экологиялық саясат және халықтың денсаулығын қорғау
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық-экологиялық бағдарламаларды іске асыру
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.1. "Халықтың денсаулығы" |Қазақстан         |Білім, мәдениет|І
|Мемлекеттік бағдарламасын      |Республикасы      |және денсаулық.|тоқсан
|әзірлеу                        |Президентінің     |мині, облыстар.|
|                               |Жарлығының жобасы,|дың, Астана    |
|                               |Қазақстан         |және Алматы    |
|                               |Республикасы      |қалаларының    |
|                               |Үкіметінің        |әкімдері,      |
|                               |қаулысы           |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|. Аймақтық медициналық-экологиялық басымдықтарды белгілеу
|__________________________________________________________________________

|4.1.2.6. Разработать и     |Приказ Министра, |Минобразования, | IV квартал |
|реализовать программу по   |решения акимов   |культуры и      |            |
|расширению сети            |областей, гг.    |здравоохранения,|            |
|спортивно-оздоровительных  |Акмолы и Алматы  |акимы областей, |            |
|сооружений                 |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Борьба с вредными привычками                                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.7. Разработать план  |Постановление    |Минэнерго,      |III квартал |
|мероприятий, направленных  |Правительства    |индустрии и     |            |
|на сокращение потребления  |Республики       |торговли, акимы |            |
|табачных изделий и         |Казахстан        |областей, гг.   |
|
|упорядочению продажи       |                 |Астаны и Алматы,|            |
|алкогольных изделий        |                 |Минобразования, |            |
|                           |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения,|            |
|                           |                 |МИОС            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  4.1.3. Целенаправленная экологическая политика и охрана здоровья народа  |
|___________________________________________________________________________|
|- Реализация медико-экологических программ                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.3.1. Разработать       |Проект Указа     |Минобразования, | I квартал  |
|Государственную программу  |Президента       |культуры и      |            |
|"Здоровье народа"          |Республики       |здравоохранения,|            |
|                           |Казахстан,       |акимы областей, |            |
|                           |постановление    |гг. Астаны и    |            |
|                           |Правительства    |Алматы, Минфин  |            |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение региональных медико-экологических приоритетов                |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.3.2. Аймақтық медициналық- |Облыстардың,      |Облыстардың,   |ІІІ
|бағдарламаларды әзірлеу        |Астана және Алматы|Астана және    |тоқсан
|                               |қалаларының       |Алматы қалала. |
|                               |әкімдері бекіткен |рының әкімдері,|
|                               |бағдарламалар     |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині, Білім,   |
|                               |                  |мәдениет және  |
|                               |                  |денсаулықмині  |
|__________________________________________________________________________
|* Медициналық-генетикалық мониторинг енгізу
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.3. Медициналық-генетика. |Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|лық мониторинг пен ұлттық      |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|генетикалық регистрді енгізу   |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|  4.1.4. Денсаулық сақтау жүйесін институционалдық жаңғырту және
медициналық қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|. Денсаулық сақтауды басқарудың ұтымды жүйесін құру және медицина
|           қызметкерлерін әлеуметтік қорғау
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.1. Денсаулық сақтау      |Энергетика,       |Білім, мәдениет|ІІІ
|жүйесін қайта ұйымдастыруды    |индустрия және    |және денсаулық |тоқсан
|жалғастыру                     |сауда министрлі.  |мині           |бастап
|                               |гіне тоқсан       |               |
|                               |сайынғы есеп      |               |
|__________________________________________________________________________
|* Денсаулық сақтаудағы мемлекетті емес секторды дамыту, медициналық
|        қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.2. Денсаулық сақтаудағы  |Министрдің        |Білім, мәдениет|IV
|мемлекеттік емес сектордың     |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|одан әрі дамуына жәрдем көрсету|                  |мині, Қаржыми. |
|                               |                  |ні, облыстар.  |
|                               |                  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық сақтандыру жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Денсаулық сақтау жүйесінің ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|4.1.3.2. Разработать       |Программы,       |Акимы областей, |III квартал |
|региональные медико-       |утвержденные     |гг. Астаны и    |            |
|экологические программы    |акимами          |Алматы,         |            |
|                           |областей, гг.    |Минэкоресурсов, |            |
|                           |Акмолы и Алматы  |Минобразования, |            |
|                           |                 |культуры и      |            |
|                           |                 |здравоохранения |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Внедрение медико-генетического мониторинга                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.3.4. Внедрить          |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|медико-генетический        |                 |культуры и      |            |
|мониторинг и национальный  |                 |здравоохранения |            |
|генетический регистр       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     4.1.4. Институциональные преобразования системы здравоохранения и     |
|                   формирование рынка медицинских услуг                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание рациональной системы управления здравоохранением, социальная    |
|  защита медицинских работников                                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.1. Продолжить        |Ежеквартальный   |Минобразования, | Начиная с  |
|реорганизацию системы      |отчет в          |культуры и      |III квартала|
|здравоохранения            |Министерство     |здравоохранения |            |
|                           |энергетики,      |                |            |
|                           |индустрии и      |                |            |
|                           |торговли         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие негосударственного сектора в здравоохранении, формирование рынка|
|  медицинских услуг                                                        |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.4.3. Денсаулық сақтау меке.|Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|мелерінің, ғылыми-зерттеу      |бұйрығы, облыстар.|және денсаулық.|тоқсан
|институттары мен орталықтарының|дың, Астана және  |мині, облыстар.|
|коммуникациялар және ақпараттық|Алматы қалалары   |дың, Астана    |
|қамтамасыз ету жүйесін         |әкімдерінің       |және Алматы    |
|жетілдіру                      |шешімдері         |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық көмектің, әсіресе селода, қол жетерлік және сапалы болуын
|              қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.4. Бастапқы медициналық  |Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|көмекті дамыту кіші бағдарлама.|бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|сын іске асыру жөніндегі шара. |                  |мині, облыстар.|
|лар жоспарын әзірлеу           |                  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.5. "Қазақстан Республи.  |Нормативтік       |Білім, мәдениет|ІІ
|касында азаматтардың денсаулы. |актілер           |және денсаулық.|тоқсан
|ғын сақтау туралы" Заңды іске  |                  |мині, облыстар.|
|асыру жөнінде шаралар қолдану  |                  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|          4.1.5. Медициналық ғылым мен медициналық білім беруді дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Халықтың денсаулығының өзекті проблемалары жөніндегі ғылыми-техникалық
|               бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|4.1.5.1. Ғылыми-техникалық бағ.|Министрлер бекіт. |Білім, мәдениет|ІІІ
|дарламалар әзірлеу: Қазақстан. |кен бағдарламалар |және денсаулық.|тоқсан
|ның аймақтық ерекшеліктерін    |                  |мині, Ғылыммині|
|ескере отырып аурудың алдын алу|                  |-Ғылым         |
|валеология                     |                  |академиясы     |
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық ғылымды денсаулық сақтау реформалары мен практикасының
|              сұраныстарына бағдарлау
|__________________________________________________________________________
|4.1.5.2. Әлеуметтік мәні бар   |Министрлер,       |Білім, мәдениет|ІІІ
|аурулардың алдын-алу жөнінде   |облыстардың,      |және денсаулық.|тоқсан
|кешенді бағдарламалар әзірлеу  |Астана және       |мині, облыстар.|
|                               |Алматы қалалары   |дың, Астана    |
|                               |әкімдері бекіткен |және Алматы    |
|                               |бағдарламалар     |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|. Диагностика мен емдеудің жаңа технологияларын әзірлеу және енгізу,
|    халықаралық ынтымақтастықты дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Медициналық және ғылыми кадрларды даярлаудың тұжырымдамасын жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Ғылыми мекемелердің, орталықтардың және медициналық оқу орындарының
|      жүйесін оңтайландыру
|__________________________________________________________________________

|4.1.4.3. Способствовать    |Приказ Министра  |Минобразования, | IV квартал |
|дальнейшему развитию       |                 |культуры и      |            |
|негосударственного сектора |                 |здравоохранения,|            |
|в здравоохранении          |                 |Минфин, акимы   |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование системы медицинского страхования                       |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование системы информационного обеспечения системы            |
| здравоохранения                                                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.5. Совершенствовать  |Приказ Министра, |Минобразования, | II квартал |
|систему коммуникаций и     |решения акимов   |культуры и      |            |
|информационного обеспечения|областей, гг.    |здравоохранения,|            |
|учреждений здравоохранения |Астаны и Алматы  |акимы областей, |            |
|и научно-исследовательских |                 |гг. Астаны и    |            |
|институтов и центров       |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение доступности и качества медицинской помощи, особенно на селе  |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.6. Разработать план  |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|мероприятий по реализации  |                 |культуры и      |            |
|подпрограммы развития      |                 |здравоохранения |            |
|первичной медико-санитарной|                 |                |            |
|помощи                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.4.7. Принять меры по   |Нормативные акты |Минобразования, | ІІ квартал |
|реализации Закона "Об      |                 |культуры и      |            |
|охране здоровья            |                 |здравоохранения,|            |
|граждан в Республике       |                 |акимы областей, |
|Казахстан"                 |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.1.5. Развитие медицинской науки и медицинского образования        |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и реализация научно-технических программ по актуальным        |
|  проблемам здоровья народа                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.5.1. Разработать       |Программы,       |Минобразования, |III квартал |
|научно-технические         |утвержденные     |культуры и      |            |
|программы:                 |министрами       |здравоохранения,|            |
|- профилактика заболеваний |                 |Миннауки-       |            |
|с учетом региональных      |                 |Академия наук   |            |
|особенностей Казахстана    |                 |                |            |
|- валеология               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Ориентация медицинской науки на реформы здравоохранения и запросы        |
|  практики                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.5.2. Разработать       |Программы,       |Минобразования, |III квартал |
|комплексные программы по   |утвержденные     |культуры и      |            |
|профилактике социально-    |министрами,      |здравоохранения,|            |
|значимых заболеваний       |акимами областей,|акимы областей, |            |
|                           |гг. Астаны и     |гг. Астаны и    |            |
|                           |Алматы           |Алматы, Минфин  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка и внедрение новых технологий диагностики и лечения, развитие  |
|  международного сотрудничества                                            |
|- Совершенствование концепции подготовки медицинских и научных кадров      |
|___________________________________________________________________________|
|- Оптимизация сети научных учреждений, центров и медицинских учебных       |
|  заведений                                                                |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.5.4. Ғылыми мекемелердің,  |Қазақстан         |Білім, мәдениет|ІІ
|орталықтардың және медициналық |Республикасы      |және денсаулық.|тоқсан
|оқу орындарының жүйесін оңтай. |Үкіметінің        |мині, Ғылыммині|
|ландыру жөнінде шаралар        |қаулысы           |-Ғылым         |
|қабылдау                       |                  |академиясы     |
|__________________________________________________________________________
4.2. Жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету
Мақсаты: Жұмыспен қамту, кадрларды даярлау және қайта даярлау
жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|         4.2.1. Кәсіпкерлікті қолдау мен дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Өз ісін, отбасы немесе жеке бизнесін ашу үшін шағын несиелер бөлу
|              жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.1. Аз қамтамасыз етілген |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|азаматтарды шағын несиелендіру |Республикасы      |мині, Қаржыми. |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |ні, облыстар.  |
|                               |қаулысы           |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|. Еңбекті көп қажет ететін салалар - жеңіл өнеркәсіп пен тамақ
өнеркәсібін дамыту үшін жағдай жасау
|. Көлік-коммуникация инфрақұрылымын, әсіресе селода дамыту
|. Еңбек рыногын ақпараттық қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.2. Мамандықтар мен қыз.  |Министрдің        |Еңбекәлеумет.  |IV
|меттердің бос орындары туралы  |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|ережені әзірлеу                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шағын кәсіпкерлікті дамыту
|. Кадрларды даярлау және қайта даярлау жүйесін кеңейту
|__________________________________________________________________________
|                      4.2.2. Заң базасын жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Елде қолданылып жүрген нормативтік құқықтық актілерді ХЕҰ-ның
|  конвенцияларында көзделген халықаралық стандарттарға барынша жақындату
|__________________________________________________________________________

|4.1.5.4. Принять меры по   |Постановление    |Минобразования, |II квартал  |
|рационализации сети научных|Правительства    |культуры и      |            |
|учреждений, центров и      |Республики       |здравоохранения,|            |
|медицинских учебных        |Казахстан        |Миннауки-       |            |
|заведений                  |                 |Академия наук   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.2. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              4.2.1. Поддержка и развитие предпринимательства              |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание системы выделения микрокредитов для открытия собственного дела, |
|  семейного или индивидуального бизнеса                                    |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.1. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|Программу микрокредитования|Правительства    |ты, Минфин,    |             |
|наименее обеспеченных      |Республики       |акимы областей |             |
|граждан                    |Казахстан        |и гг. Астаны и |
|                           |                 |Алматы         |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|- Создание условий для развития трудоемких отраслей - легкая и пищевая     |
|  промышленность                                                           |
|- Развитие транспортно-коммуникационной инфраструктуры, особенно на селе   |
|- Создание информационного обеспечения рынка труда                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.2. Разработать       |Приказ Министра  |Минтрудсоцзащиты| IV квартал |
|Положение о порядке        |                 |                |            |
|предоставления организация-|                 |                |            |
|ми информации о вакансиях  |                 |                |            |
|профессий и должностей     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие малого предпринимательства                                      |
|- Расширение системы подготовки и переквалификации кадров                  |
|___________________________________________________________________________|
|               4.2.4. Совершенствование законодательной базы               |
|___________________________________________________________________________|
|- Максимальное приближение действующих в стране нормативных правовых актов |
|  к международным стандартам, предусмотренным Конвенциями МОТ              |
|___________________________________________________________________________|

|4.2.4.1. "Еңбек туралы" Заңның |Заңның жобасы     |Әділетмині,    |
|жобасын әзірлеу                |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.2.4.2. Жұмыспен қамту сала.  |Заңның жобасы     |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|сындағы ХЕҰ конвенцияларын     |                  |мині, Сыртқыіс.|тоқсан
|бекітуге дайындау              |                  |мині, Әділет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейлікке қарсы күрес
Мақсаты: Қазіргі бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламлардың тиімділігін арттыру
__________________________________________________________________________
|4.3.1. Бюджеттік ұйымдарда зейнетақының, жәрдемақының және еңбекақының
толық және уақытылы төленуін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|. Барлық деңгейлерде нақты бюджеттерді қалыптастыру
|. Үкімет пен әкімшіліктердің бюджеттің атқарылу процесіне және
|  зейнетақының, жәрдемақының және еңбекақының уақытылы төленуіне
|  басым көңіл бөлуі
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.1. Бюджеттік ұйымдарда   |Қазақстан         |Қаржымині,     |Тоқсан
|еңбекақы және зейнетақы төлеу. |Республикасының   |Еңбекәлеумет.  |сайын
|дің жай-күйінің ұдайы монито.  |Үкіметіне         |мині, облыстар.|
|рингін ұйымдастыру             |баяндама          |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.2. Зейнетақы жүйесін     |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.|Қазақстан
|реформалаудың іске асырылуын   |актілер           |мині,        |Республи.
|қамтамасыз ету                 |                  |Қаржымині,   |касының
|                               |                  |барлық деңгей|Үкіметіне
|                               |                  |дегі әкімдер,|жылына
|                               |                  |Ұлттық Банк, |2 рет
|                               |                  |БҚҰК         |есеп
|                               |                  |             |беру
|__________________________________________________________________________

|4.2.4.1. Разработать проект|Проект Закона    |Минюст, Минтруд-| II квартал |
|Закона "О труде"           |                 |соцзащиты       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.2.4.2. Подготовить к     |Проект Закона    |Минтрудсоцзащи- |ІІ квартал  |
|ратификации Конвенцию МОТ  |                 |ты, МИД, Минюст |            |
|в сфере занятости          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         4.3.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий,         |
|            пособий и заработной платы в бюджетных организациях            |
|___________________________________________________________________________|
|- Формирование реальных бюджетов на всех уровнях                           |
|- Приоритетное внимание Правительства и акиматов к процессу исполнения     |
|  бюджета и своевременным выплатам пенсий, пособий и заработной платы      |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.1.1. Организовать      |Доклад           |Минфин, Минтруд-|Ежекварталь-|
|регулярный мониторинг      |Правительству    |соцзащиты, акимы|но          |
|состояния выплаты заработ- |Республики       |областей и      |            |
|ной платы в бюджетных      |Казахстан        |гг. Астана и    |            |
|организациях и пенсий      |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.1.2. Обеспечить        |Нормативные акты |Минтрудсоцзащи- |Отчет       |
|реализацию реформы         |                 |ты, Минфин, аки-|Правительст-|
|пенсионной системы         |                 |мы всех уровней,|ву          |
|                           |                 |Нацбанк, НКЦБ   |Республики  |
|                           |                 |                |Казахстан   |
|                           |                 |                |2 раза в год|
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.3.2. Халықтың кірісінің өсуін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|. Өндіріс пен қызмет көрсетулердің көлемі мен сапасының артуына қарай
|  жұмыс күші бағасының көтерілуінің және еңбекақының өсуін ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|4.3.2.1. Еңбекке ақы төлеу     |Министрдің        |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|мәселелері бойынша мынадай     |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|нормативтік актілерді әзірлеу: |                  |               |
|уақытынан тыс жұмыстар бойынша |                  |               |
|әртүрлі біліктілік жұмыстарын  |                  |               |
|орындау бойынша мамандықтарды  |                  |               |
|қоса атқару бойынша түнгі      |                  |               |
|уақыттағы жұмыс бойынша        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.4. Тұрмысы төмен азаматтарға атаулы мемлекеттік қолдау жасау
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік бюджеттің еңбекақы мен зейнетақылар жөніндегі берешегін
толық өтеу
|__________________________________________________________________________
|. Барлық жәрдемақыны, өтемақы мен жеңілдіктерді алушыларға тікелей ақша
|  төлемдерге көшіру
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.1. Халықтың заттай және  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|ақшалай кірісін толық есепке   |Республикасы      |мині,          |тоқсан
|алудың есебінен халыққа атаулы |Үкіметінің        |Қаржымині,     |
|әлеуметтік көмекті күшейту     |қаулысы           |Әділетмині     |
|(Тұрмысы төмен азаматтарға     |                  |               |
|жергілікті (аймақтық) деңгейде |                  |               |
|атаулы көмек ұйымдастырудың    |                  |               |
|тәртібі туралы ережеге өзгеріс.|                  |               |
|тер енгізу)                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                4.3.2. Обеспечение роста доходов населения                 |
|___________________
________________________________________________________|
|- Стимулирование повышения цены рабочей силы и роста заработной платы в    |
|  зависимости от увеличения объемов и качества производства и услуг        |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.2.1. Разработать       |Приказы Министра |Минтрудсоцзащиты| II квартал |
|нормативные акты по        |                 |                |            |
|вопросам оплаты труда:     |                 |                |            |
|- по работам в сверхурочное|                 |                |            |
|  время                    |                 |                |            |
|- по выполнению работ      |                 |                |            |
|  различной квалификации   |                 |                |            |
|- по совмещению профессий  |                 |                |
|
|- по работе в ночное время |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.3.4. Адресная государственная поддержка малоимущих граждан        |
|___________________________________________________________________________|
|- Полное погашение задолженности государственного бюджета по заработной    |
|  плате и пенсиям                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Перевод всех пособий, компенсаций и льгот в прямые денежные выплаты      |
|  получателям                                                              |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.4.1. Усилить адресную  |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |III квартал |
|социальную помощь населению|Правительства    |ты, Минфин,     |
|за счет полного учета      |Республики       |Минюст          |            |
|имущественного и денежного |Казахстан        |                |            |
|дохода населения (внесение |                 |                |            |
|изменений в Положение о    |                 |                |            |
|порядке организации адрес- |                 |                |            |
|ной помощи малообеспеченным|                 |                |            |
|гражданам на местном       |                 |                |            |
|(региональном уровне)      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.3.4.3. Уақытша еңбекке жа.   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|рамсыздығы бойынша жәрдемақы   |Республткасы      |мині, Білім,   |тоқсан
|тағайындау мен төлеудің тәртібі|Үкіметінің        |мәдениет және  |
|туралы ереже әзірлеу           |қаулысы           |денсаулықмині, |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|. Денсаулық сақтау және білім беру секторларындағы мемлекет кепілдік
|  беретін қызмет көрсетулердің ең аз көлемін айқындаудың методологиясын
|  әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.6. Халыққа әлеуметтік    |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|көмектің бірыңғай орталығы     |Республикасы      |мині,          |тоқсан
|туралы ереже әзірлеу           |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.7. Алматы қаласында ха.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|лыққа әлеуметтік көмек көрсету.|Республикасы      |мині, Алматы   |тоқсан
|дің Бірыңғай эксперименттік    |Үкіметінің        |қаласының әкімі|
|орталығын құру                 |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|. Алушылардың кірістері мен материалдық жағдайына қарай әлеуметтік
|   көмек мөлшерін айқындаудың өлшемдерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.3.4.8. Мемлекеттік әлеумет.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |IV
|тік сақтандыру қорын реформа.  |Республикасы      |мині, ММСҚ,    |тоқсан
|лауды жүзеге асыру             |Үкіметінің        |Білім, мәдениет|
|                               | қаулысы,         |және денсаулық.|
|                               |нормативтік       |мині, облыстар.|
|                               |құқықтық актілер  |дың, Астана    |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
4.4. Білім беру
Мақсаты: Білім берудің жаңа ұлттық моделін әзірлеу және оны жүзеге
асыра бастау
__________________________________________________________________________

|4.3.4.3. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |III квартал |
|Положение о порядке        |Правительства    |ты, Минобразова-|            |
|назначения и выплаты       |Республики       |ния, культуры и |            |
|пособия по временной       |Казахстан        |здравоохранения,|            |
|нетрудоспособности         |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка методологии определения минимального объема услуг,            |
|  гарантированного государством в секторах здравоохранения и образования   |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.4.6. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- | II квартал |
|Положение об Едином Центре |Правительства    |ты, Минфин      |            |
|социальной помощи населению|Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.4.7. Создать Единый    |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |ІІ квартал  |
|Экспериментальный Центр    |Правительства    |ты, аким        |            |
|социальной помощи населению|Республики       |г. Алматы       |            |
|в г. Алматы                |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка критериев определения размеров социальной помощи в зависимости|
|  от доходов и материального положения получателей                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.4.8. Осуществить       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- | IV квартал |
|реформирование Фонда       |Правительства    |ты, ФОМС,       |            |
|государственного           |Республики       |Министерство    |            |
|социального страхования    |Казахстан,       |образования,    |            |
|                           |нормативные      |культуры и      |            |
|                           |правовые акты    |здравоохранения,|            |
|                           |                 |Минфин, акимы   |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.4. Образование
Цель: Разработка и начало осуществления новой национальной модели
образования
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|      4.4.1. Білім берудің жаңа ұлттық моделін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Үздіксіздік пен сабақтастықты қамтамасыз етуді есепке ала отырып,
|  білім
берудің әрбір деңгейі бойынша стратегиялар әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|* Білім берудің отандық стандарттарын жасау және енгізу
|__________________________________________________________________________
|* Оқу процесінде жаңа оқулықтар мен оқу құралдарын әзірлеу, шығару
|  және игеру
|__________________________________________________________________________
|* Педагогикалық кадрлардың біліктілігін арттыру
|__________________________________________________________________________
|4.4.1.2. Білім берудің барлық  |Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|деңгейлерінің педагогикалық    |бұйрығы           |және денсаулық |тоқсан
|қызметкерлерін қайта даярлауды |                  |мині           |
|және біліктілігін арттыруды    |                  |               |
|ұйымдастыруды                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2. Білім беру жүйесінің институционалдық жаңғыртуын аяқтау және
|       білім беру жүйесінде қызмет көрсету рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|* Аймақтық ерекшеліктерді есепке ала отырып, оқу орындарының желісі мен
|     құрылымын диверсификациялау
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.1. Мектеп жасындағы      |Министрдің        |Білім, мәдениет|І
|балалардың міндетті оқуын қам. |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|тамасыз ету                    |                  |мині, барлық   |
|                               |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.3. Бюджет қаражаты есебі.|Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|нен оқытылатын жоғары және     |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|арнаулы орта білімді мамандарды|                  |мині, мүдделі  |
|даярлауға мемлекеттік тапсырыс.|                  |министрліктер  |
|ты айқындау                    |                  |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________

|         4.4.1. Формирование новой национальной модели образования         |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом обеспечения  |
|  непрерывности и преемственности                                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и внедрение отечественных стандартов образования              |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка, выпуск и освоение в учебном процессе новых учебников и       |
|  учебных пособий                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Повышение квалификации педагогических кадров                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.1.2. Организовать      |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|переподготовку и повышение |                 |культуры и      |            |
|квалификации педагогических|                 |здравоохранения |            |
|работников всех уровней    |                 |                |            |
|образования                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
| 4.4.2. Завершение институциональных преобразований системы образования и  |
|              формирование рынка услуг в системе образования               |
|___________________________________________________________________________|
|- Диверсификация сети и структуры учебных заведений с учетом региональных  |
|  особенностей                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.1. Обеспечить        |Приказ Министра  |Минобразования, |I квартал   |
|обязательное обучение      |                 |культуры и      |            |
|детей школьного возраста   |                 |здравоохранения,|            |
|                           |                 |акимы всех      |            |
|                           |                 |уровней         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.3. Определить гос-   |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|заказ на подготовку специа-|                 |культуры и      |            |
|листов с высшим и средним  |                 |здравоохранения,|            |
|специальным образованием,  |                 |заинтересованные|            |
|обучающихся за счет средств|                 |министерства и  |            |
|бюджета                    |                 |ведомства       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.5. Оқу орындарында салау.|Министрдің        |Білім, мәдениет|ІІ
|атты өмір салтына қатыстыру    |бұйрығы           |және денсаулық.|тоқсан
|бойынша бұқаралық жұмысты      |                  |мині, Барлық   |
|ұйымдастыру                    |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.6. Білім берудің барлық  |Қазақстан         |Білім, мәдениет|IV
|деңгейлері бойынша жалпы мін.  |Республикасы      |және денсаулық.|тоқсан
|детті стандарттарды әзірлеу    |Үкіметінің        |мині           |
|және енгізу                    |қаулылары         |               |
|__________________________________________________________________________
|* Білім берудің кепілді деңгейін сақтай отырып, білім беру жүйесінің
|    объектілерін жекешелендіру
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.9. Мемлекеттік білім беру|Министрдің        |Білім, мәдениет|IV
|мекемелерінің жанындағы жеке   |бұйрықтары        |және денсаулық.|тоқсан
|меншік оқу орындарын бөлек     |                  |мині           |
|шығару                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Білім берудің жеке меншік секторын дамыту
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.10. Оқу процесінің сапа. |Қазақстан       |Білім, мәдениет|Энергети.
|сын қатаң бақылауды қамтамасыз |Республикасы    |және денсаулық.|ка,индус
|ете отырып:                    |Үкіметінің      |мині,          |трия
|оқу-әдістемелік қолдауды       |қаулылары       |Қаржымині      |және
|қамтамасыз ету босатылған үй-  |                |               |саудами.
|жайлар мен ғимараттарды беру   |                |               |ніне жыл
|кадрларды даярлауға конкурстық |                |               |сайын
|мемлекеттік тапсырысты орналас.|                |               |есеп
|тыру жолымен білім берудің     |                |               |беру
|мемлекеттік емес секторын дамы.|                |               |
|туға жәрдемдесу                |                |               |
|__________________________________________________________________________
|* Білім беру туралы заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.5. Организовать в    |Приказ Министра  |Минобразования, | II квартал |
|учебных заведениях массовую|                 |культуры и здра-|            |
|работу по приобщению к     |                 |воохранения,    |            |
|здоровому образу жизни     |                 |акимы всех уров-|            |
|                           |                 |ней             |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.6. Разработать и     |Постановления    |Минобразования, |IV квартал  |
|внедрить общеобязательные  |Правительства    |культуры и      |            |
|стандарты по всем уровням  |Республики       |здравоохранения |            |
|образования                |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Приватизация объектов системы образования с сохранением гарантированного |
|  уровня образования                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.9. Отделить частные  |Приказы Министра |То же           |IV квартал  |
|учебные заведения,         |                 |                |            |
|существующие при           |                 |                |            |
|государственных учреждениях|                 |                |            |
|образования                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие частного сектора образования                                    |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.10. Содействовать    |Постановления    |Минобразования, |Ежегодный   |
|развитию негосударственного|Правительства    |культуры и      |отчет в     |
|сектора образования, обес- |Республики       |здравоохранения,|Министерство|
|печивая жесткий контроль   |Казахстан        |Минфин          |энергетики, |
|за качеством учебного      |                 |                |индустрии и |
|процесса путем:            |                 |                |торговли    |
|обеспечения учебно-        |                 |                |            |
|методической поддержки     |                 |                |            |
|передачи высвобождающихся  |                 |                |            |
|зданий и сооружений        |                 |                |            |
|размещения конкурсного     |                 |                |            |
|госзаказа на подготовку    |                 |                |            |
|кадров                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование законодательства об образовании                        |
|___________________________________________________________________________|

|4.4.2.11. "Білім беру туралы"  |Заңның жобасы,    |Білім, мәдениет|ІІ
|Қазақстан Республикасы Заңының |Қазақстан         |және денсаулық.|тоқсан
|жобасын(жаңа редакциясын)      |Республикасы      |мині, Ғылыммині|
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |-Ғылым         |
|                               |қаулысы           |академиясы,    |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|4.4.3. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы әлемдік жүйеге интеграциялау
|__________________________________________________________________________
|* Білім беру жүйесін компьютер техникасымен жабдықтау және бағдарламалық
|             қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.1. Білім беру мекемелерін|Министрдің      |Білім, мәдениет|Қазақстан
|кезең-кезеңмен Интернет желісі.|бұйрығы,        |және денсаулық.|Республи.
|не қосуды қамтамасыз ету       |облыстардың,    |мині,          |касының
|                               |Астана және     |Қаржымині,     |Үкіметіне
|                               |Алматы қалалары |облыстардың,   |жыл сайын
|                               |әкімдерінің     |Астана және    |есеп беру
|                               |шешімдері       |Алматы қалала. |
|                               |                |ры әкімдері    |
|__________________________________________________________________________
|* Халықаралық шарттар мен келісімдерді әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|* Кадрларды шетелдерде даярлау және қайта даярлау
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.2. Білім беру саласында  |Шарттар,          |Білім, мәдениет|IV
|шет елдермен ынтымақтастық     |келісімдер        |және денсаулық.|тоқсан
|туралы халықаралық шарттардың, |                  |мині,          |
|келісімдердің жобаларын әзірлеу|                  |Сыртқыісмині   |
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.3. Мәдениетті 1998-2000  |Үкімет            |Білім, мәдениет|ІІ
|жылдары қолдану және дамыту    |қаулысы, Министр. |және денсаулық.|тоқсан
|жөніндегі Бағдарлама мен іс-   |дің бұйрықтары    |мині           |
|шараларды әзірлеу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.11. Разработать      |Проект Закона,   |Минобразования, |II квартал  |
|проект Закона Республики   |Постановление    |культуры и      |            |
|Казахстан "Об образовании" |Правительства    |здравоохранения,|            |
|(новая редакция)           |Республики       |Миннауки-       |            |
|                           |Казахстан        |Академия наук,  |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  4.4.3. Интеграция системы образования Казахстана в общемировую систему   |
|___________________________________________________________________________|
|- Оснащение компьютерной техникой и программным обеспечением системы       |
|  образования                                                              |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.1. Обеспечить        |Приказ Министра, |Минобразования, |Ежегодный   |
|поэтапное подключение      |решения акимов   |культуры и      |отчет       |
|учреждений образования     |областей, гг.    |здравоохранения,|Правитель-  |
|к сети Интернет            |Астаны и Алматы  |Минфин,         |ству Респуб-|
|                           |                 |акимы областей, |лики Казахс-|
|                           |                 |гг. Астаны и    |тан         |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Подготовка и реализация международных договоров и соглашений             |
|___________________________________________________________________________|
|- Подготовка и переподготовка кадров за рубежом                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.2. Подготовить       |Договоры,        |Минобразования, |IV квартал  |
|проекты международных      |соглашения       |культуры и      |            |
|договоров, соглашений о    |                 |здравоохранения,|
|сотрудничестве с           |                 |МИД             |            |
|зарубежными странами в     |                 |                |            |
|области образования        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.3.3. Разработать       |Постановление    |Минобразования, |II квартал  |
|Программу и мероприятия    |Правительства,   |культуры и      |            |
|по поддержке и             |приказы Министра |здравоохранения |            |
|развитию культуры на       |                 |                |            |
|1998-2000 годы             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.5. Экология және табиғи ресурстар
Мақсаты: Қоршаған орта жай-күйінің нашарлау қарқынын төмендету
__________________________________________________________________________
|     4.5.1. Табиғат пайдалануды және қоршаған ортаны қорғауды басқарудың
|                      тиімді жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|. Қоршаған ортаның жай-күйін және табиғат пайдалануды мемлекеттік
|         басқару мен бақылау жүйесінің ұйымдастырылу құрылымын
|                           оңтайландыру
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.1. Қоршаған ортаның жай- |Қазақстан         |Экоресурстар.  |ІІІ
|күйі мен табиғат пайдалануды   |Республикасы      |мині           |тоқсан
|мемлекеттік басқару мен бақылау|                  |               |
|жүйесінің ұйымдастырылу құрылы.|                  |               |
|мының жобасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.2. Бірінші кезектегі эко.|Министрдің        |Экоресурстар.  |IV
|логиялық проблемаларды шешу    |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|үшін Ұлттық бағдарламалар мен  |                  |               |
|жобаларды басқарудың тетігін   |                  |               |
|енгізу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.3. Қазақстан Республика. |Келісімдер        |Экоресурстар.  |IV
|сының қоршаған ортасын қорғау  |                  |мині,          |тоқсан
|бойынша жобаларды қаржыландыру |                  |Қаржымині,     |
|мен іске асыруға халықаралық   |                  |Сыртқыісмині   |
|қаржы және экологиялық ұйымдар.|                  |               |
|ды тарту                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|  . Табиғат-ресурсы және өзге заңдарда экологиялық аспектіні күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.4. Қазақстан Республика. |Заңдардың         |Сыртқыісмині,  |IV
|сының қоршаған ортаны қорғау   |жобалары          |Экоресурстар.  |тоқсан
|саласында мынадай халықаралық  |                  |мині,          |
|конвенцияларға қосылуын әзірлеу|                  |Ауылшармині,   |ІІІ
|және қамтамасыз ету            |                  |Әділетмині,    |тоқсан
|Қауіпті қалдықтарды шекараара. |                  |Қаржымині      |IV
|лық тасымалдау мен олардың     |                  |               |тоқсан
|жойылуына бақылау жасау туралы |                  |               |
|конвенция (Базель конвенциясы) |                  |               |
|Жабайы жануарлар және өсімдік. |                  |               |
|тердің жойылып кету қаупі төніп|                  |               |
|тұрған түрлерімен халықаралық  |                  |               |
|сауда туралы конвенция (Ситес) |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.6. Қоршаған ортаны қорғау|Қазақстан         |Экоресурстар.  |І
|қоры туралы ережені әзірлеу    |Республикасы      |мині           |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

4.5. Экология и природные ресурсы
Цель: Снижение темпов ухудшения состояния окружающей среды
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.1. Создание эффективной системы управления природопользованием и   |
|                         охраной окружающей среды                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Оптимизация организационной структуры системы государственного управления|
|  и контроля за состоянием окружающей среды и природопользованием          |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.1.1. Разработать проект|Постановление    |Минэкоресурсов  |III квартал |
|организационной структуры  |Правительства    |                |            |
|системы государственного   |Республики       |                |            |
|управления и контроля за   |Казахстан        |                |            |
|состоянием окружающей среды|                 |                |            |
|и природопользованием      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.2. Внедрить механизм |Приказ Министра  |Минэкоресурсов  | IV квартал |
|управления Национальными   |                 |                |            |
|программами и проектами для|                 |                |            |
|решения первоочередных     |                 |                |            |
|экологических проблем      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.3. Привлечь          |  Соглашения     |Минэкоресурсов, |IV квартал  |
|международные финансовые и |                 |Минфин, МИД     |            |
|экологические организации к|                 |                |            |
|финансированию и реализации|                 |                |            |
|проектов по охране         |                 |                |            |
|окружающей среды           |                 |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление экологического аспекта в природно-ресурсном и ином              |
|  законодательстве                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.1.5. Подготовить и     |Проекты Законов  |МИД,            |            |
|обеспечить присоединение   |                 |Минэкоресурсов, |            |
|Республики Казахстан к     |                 |Минсельхоз,     |            |
|Международным конвенциям в |                 |Минюст, Минфин  |            |
|области охраны окружающей  |                 |                |
|
|среды                      |                 |                |            |
|Конвенция о контроле за    |                 |                |IV квартал  |
|трансграничной перевозкой  |                 |                |            |
|опасных отходов и их       |                 |                |
|
|удаление (Базельская       |                 |                |            |
|конвенция)                 |                 |                |            |
|Конвенция о международной  |                 |                |III квартал |
|торговле видами дикой фауны|                 |                |            |
|и флоры, находящимися под  |                 |                |            |
|угрозой исчезновения       |                 |                |            |
|(СИТЕС)                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.6. Разработать       |Постановление    |Минэкоресурсов  |I квартал   |
|Положение о Фонде охраны   |Правительства    |                |            |
|окружающей среды           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.1.7. Жер қойнауын қорғау   |Нормативтік       |Экоресурстар.  |ІV
|жөніндегі нормативтік құқықтық |құқықтық          |мині           |тоқсан
|актілерді әзірлеу              |актілер           |               |
|__________________________________________________________________________
|        4.5.2. Табиғат ресурстарын теңгерімді пайдалану үшін негіздер
|                              жасау
|__________________________________________________________________________
|. Табиғат ресурстарының мемлекеттік кадастрларының банкін жасау
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.3. Қоршаған орта мен     |Министрдің        |Экоресурстар.  |ІІІ
|табиғат ресурстары мониторингі.|бұйрығы           |мині           |тоқсан
|нің бірыңғай ақпараттық жүйесін|                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шаруашылық қызметінің оның қоршаған ортаға әсер етуіне жан-жақты баға
|     берудің негізінде қоршаған ортаға әсер етуін төмендету және
|             экологиялық аудит
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.4. Тау-кен және мұнай-   |Стратегиялық      |Экоресурстар.  |IV
|газ кешендерінің объектілеріне |жоспарлау және    |мині, Энергети.|тоқсан
|экологиялық аудит жүргізу      |реформалар жөнін. |ка, индустрия  |
|                               |дегі агенттікке   |және саудамині |
|                               |жыл сайын есеп    |               |
|                               |беру              |               |
|__________________________________________________________________________
|. Ресурс үнемдейтін технологияларды ендіру
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.5. Барынша тиімді техно. |Министрлердің     |Экоресурстар.  |IV
|логиялар мен жабдықтарды өңдеу |бұйрығы, облыстар.|мині, Энергети.|тоқсан
|мен таратуға арналған экология.|дың, Астана және  |ка, индустрия  |
|лық таза технология орталықта. |Алматы қалалары   |және саудамині,|
|рын құру                       |әкімдерінің       |Ауылшармині,   |
|                               |шешімдері         |облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|. Экологиялық туризмді дамыту
|__________________________________________________________________________

|4.5.1.7. Разработать       |Нормативные      |Минэкоресурсов  |IV квартал  |
|нормативные правовые акты  |правовые акты    |                |            |
|по охране недр             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.2. Создание основ для сбалансированного использования природных    |
|                                 ресурсов                                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание банка государственных кадастров природных ресурсов              |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.3. Разработать единую|Приказ Министра  |Минэкоресурсов  |III квартал |
|информационную систему     |                 |                |            |
|мониторинга окружающей сре-|                 |                |            |
|ды и природных ресурсов    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Снижение воздействия хозяйственной деятельности на окружающую среду на   |
|  основе всесторонней оценки ее воздействия на окружающую среду и          |
|  экологический аудит                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.4. Провести экологи- |Ежегодный отчет  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|ческий аудит объектов      |Агентству по     |Минэнерго,      |            |
|горнорудного и нефтегазово-|стратегическому  |индустрии и     |            |
|го комплексов              |планированию и   |торговли        |            |
|                           |реформам         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Внедрение ресурсосберегающих технологий                                  |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.5. Создать центры    |Приказ           |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|экологически чистых        |министров,       |Минэнерго,      |            |
|технологий для обработки и |решения акимов   |индустрии и     |            |
|распространения наиболее   |областей, гг.    |торговли,       |            |
|эффективных технологий и   |Астаны и Алматы  |Минсельхоз,     |            |
|оборудования               |                 |акимы областей, |            |
|                           |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Развитие экологического туризма                                          |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.2.6. Аң және балық аулау.  |Барлық деңгейдегі |Ауылшармині,   |IV
|дың өркениетті аймақтарын құру |әкімдердің шешім. |барлық деңгей. |тоқсан
|                               |дері              |дегі әкімдер,  |
|                               |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Табиғат ресурстарын зерделеу және үдемелі өндіру
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.7. Биологиялық алуан түр.|Министрлердің     |Экоресурстар.  |IV
|лілікті сақтау мен теңгерімді  |бұйрықтары        |мині.          |тоқсан
|пайдалану жөніндегі іс-қимыл   |                  |Ауылшармині    |
|жоспарын әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.8. Жануарлардың бағалы   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|кәсіпшілік түрлерін: Киікті    |Республикасы      |Экоресурстар.  |тоқсан
|Су тышқанын                    |Үкіметінің        |мині           |
|алу, сақтау және қорғаудың     |қаулысы           |               |
|бағдарламаларын әзірлеуді      |                  |               |
|аяқтау және бекіту             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.9. Қалалар мен елді      |Стратегиялық      |Ауылшармині,   |Тоқсан
|мекендердің айналасында сани.  |жоспарлау және    |барлық деңгей. |сайын
|тарлық-қорғаныштық жасыл желек |реформалар жөнін. |дегі әкімдер   |
|аймақтарын құру                |дегі агенттікке   |               |
|                               |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.10. Сарышаған полигоны,  |Министрдің      |Экоресурстар.  |Экоресур.
|Оңтүстік Балқаш маңы, Теңіз    |бұйрығы         |мині           |страмині
|ойпаты, Павлодар Ертісі маңы   |                |               |
|аумағында мемлекеттік геоло.   |                |               |
|гиялық суретке түсірулер, Арал |                |               |
|маңы, Каспий маңы, Семей поли. |                |               |
|гоны экологиялық апат аймақта. |                |               |
|рының шегінде мемлекеттік гид. |                |               |
|рогеологиялық, инженерлік-гео. |                |               |
|логиялық, геоэкологиялық       |                |               |
|зерттеулер жүргізу             |                |               |
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.6. Создать зоны      |Решения акимов   |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|цивилизованной охоты и     |всех уровней     |акимы всех      |            |
|рыбной ловли               |                 |уровней,        |            |
|                           |                 |Минэкоресурсов  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Изучение и воспроизводство природных ресурсов                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.7. Разработать План  |Приказы Министров|Минэкоресурсов  |IV квартал  |
|действий по сохранению и   |                 |Минсельхоз      |            |
|сбалансированному использо-|                 |                |            |
|ванию биологического       |                 |                |            |
|разнообразия               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.8. Завершить         |Постановление    |Минсельхоз,     |            |
|разработку и утвердить     |Правительства    |Минэкоресурсов  |            |
|программы изъятия,         |Республики       |                |            |
|сохранения и охраны ценных |Казахстан        |                |            |
|промысловых видов животных:|                 |                |            |
|- Сайгак                   |                 |                |            |
|- Ондатра                  |                 |                |IV квартал  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.9. Создать санитарно-|Отчет в          |Минсельхоз,     |Ежекварталь-|
|защитные зеленые зоны      |Агентство по     |акимы всех      |но          |
|вокруг городов и           |стратегическому  |уровней         |            |
|населенных пунктов         |планированию и   |                |            |
|                           |реформам         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.10. Провести         |Приказ Министра  |Минэкоресурсов  |Минэкоресур-|
|государственные            |                 |                |сов         |
|геологические съемки на    |                 |                |            |
|территории Сарышаганского  |                 |                |            |
|полигона, Южного           |                 |                |            |
|Прибалхашья, Тенгизской    |                 |                |            |
|впадины, Павлодарского     |                 |                |            |
|Прииртышья, государственных|                 |                |            |
|гидрогеологических,        |                 |                |            |
|инженерно-геологических,   |                 |                |            |
|геоэкологических           |                 |                |            |
|исследований в пределах зон|                 |                |            |
|экологического бедствия    |                 |                |            |
|Приаралья, Прикаспия,      |                 |                |            |
|Семипалатинского полигона  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.2.11. Теңіз, Солтүстік     |Министрдің      |Экоресурстар.  |Экоресур.
|Торғай, Ертіс маңы аумақтарын. |бұйрығы         |мині           |стармині
|да аймақтық геологиялық-геофи. |                |               |
|зикалық зерттеулер жүргізу     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|          4.5.3. Экологиялық оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
| . Экологиялық білім беру мен тәрбиелеу жүйесінің негіздерін жасау
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.1. Экологиялық білім беру|Министрлер бекіт. |Білім, мәдениет|IV
|мен тәрбие тұжырымдамасын және |кен тұжырымдама   |және денсаулық.|тоқсан
|бағдарламарын әзірлеу          |мен бағдарламалар |мині,          |
|                               |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.2. Жер қойнауын және     |Министрлердің     |Білім, мәдениет|IV
|қоршаған ортаны қорғау саласын.|бұйрықтары        |және денсаулық.|тоқсан
|да оқу-ағарту мен білім беруді |                  |мині МАҚКМ,    |
|қамтамасыз ету                 |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|. Қоршаған ортаны қорғау және табиғат ресурстарын ұтымды пайдалану
|  мәселелері бойынша насихат және оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.3. Экология және қоршаған|Басылымдар,     |Экоресурстар.  |Энергети.
|орта туралы журналдар, брошю.  |семинарлар,     |мині, МАҚКМ    |ка, ин.
|ралар, газеттер шығаруды; семи.|конференциялар, |               |дустрия
|нарлар, конференциялар ұйымдас.|                |               |және сау.
|тыруды; тұрақты оқу-ағарту     |                |               |даминіне
|телебағдарламасын жасауды қам. |                |               |жыл сай.
|тамасыз ету, БАҚ-пен жұмыс     |                |               |ын есеп
|істеу                          |                |               |беру
|__________________________________________________________________________
|                      4.6. Көші-қон
Мақсаты: көші-қон процестерінің теріс сальдосын төмендету
__________________________________________________________________________

|4.5.2.11. Провести         |Приказ Министра  |Минэкоресурсов  |Минэкоресур-|
|региональные               |                 |                |сов         |
|геолого-геофизические      |                 |                |            |
|исследования на профилях:  |                 |                |            |
|Тенгизской,                |                 |                |            |
|Северо-Торгайской,         |                 |                |            |
|Прииртышской               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                     4.5.3. Экологическое просвещение                      |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание основ системы экологического образования и воспитания           |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.3.1. Разработать       |Концепция и      |Минобразования, |IV квартал  |
|концепцию и программы      |программы,       |культуры и      |            |
|экологического образования |утвержденные     |здравоохранения,|            |
|и воспитания               |Министрами       |Минэкоресурсов  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.3.2. Обеспечить        |Приказы          |Минобразования, |IV квартал  |
|просвещение и обучение в   |Министров        |культуры и      |            |
|области охраны недр        |                 |здравоохранения,|            |
|и окружающей среды         |                 |МИОС,           |            |
|                           |                 |Минэкоресурсов  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Пропаганда и просвещение по вопросам охраны окружающей среды и           |
|  рационального использования природных ресурсов                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.3.3. Обеспечить выпуск |Издания,         |Минэкоресурсов, |Ежегодный   |
|журналов, брошюр, газет;   |семинары,        |МИОС            |отчет в     |
|организации семинаров,     |конференции      |                |Министерство|
|конференций; создание      |                 |                |энергетики,
|
|постоянной просветительской|                 |                |индустрии и |
|телепередачи об экологии и |                 |                |торговли    |
|окружающей среде, работа со|                 |                |            |
|СМИ                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.6. Миграция
Цель: Снижение отрицательного сальдо миграционных процессов
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                  4.6.1. Халықтың сыртқы көші-қонын реттеу
|__________________________________________________________________________
|. Заңдарды жетілдіру
|. Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
|. Көшіп келуді реттеу
|. Эмиграциялық процестерге тұрақты кешенді бақылау жасау, талдау және
|  болжамдау, олардың зардаптарын әлеуметтік-экономикалық және
|  демограиялық бағалау
|. ТМД елдерімен арадағы интеграциялық процестерге жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|4.6.1.1. "Халықтың көші-қон    |Нормативтік       |Көші-қон және  |IV
|туралы" Заңды іске асыру жөнін.|құқықтық          |демография жө. |тоқсан
|дегі нормативтік құқықтық акті.|актілер           |ніндегі агент. |
|лерді әзірлеу                  |                  |тік, Еңбекәлеу.|
|                               |                  |метмині, Қаржы.|
|                               |                  |мині, Ішкііс.  |
|                               |                  |мині, Сыртқыіс.|
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|       4.6.3. Көші-қон процестерін басқару және үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|. Көші-қон қызметтерін ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз ету
|. Халықтың көші-қоны мәселелері бойынша мамандарды кәсіби даярлау
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.1. Босқындардың мәртебесі|Заң жобасы,       |Көші-қон және  |III
|туралы БҰҰ-ның 1951 жылғы Кон. |Қазақстан         |демография     |тоқсан
|венциясына және оған 1967 жылғы|Республикасы      |жөніндегі      |
|Хаттамаға қосылу, оларды іске  |Үкіметінің        |агенттік,      |
|асыру жөніндегі бақылау тетік. |қаулысы           |Сыртқыісмині,  |
|терін әзірлеу                  |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ішкіісмині,    |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.2. Көші-қон процестерін  |Келісімдер,       |Көші-қон және  |ІV
|реттеу мақсатында келісімдерге |шарттар,          |демография жө. |тоқсан
|қол қою және оларды іске асыру |бағдарламалар     |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік, Сыртқыіс. |
|                               |                  |мині, Еңбекәлеу|
|                               |                  |метмині        |
|__________________________________________________________________________

|              4.6.1. Регулирование внешней миграции населения              |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование законодательства                                       |
|- Развитие международного сотрудничества в области миграции                |
|- Регулирование иммиграции                                                 |
|- Постоянный комплексный контроль, анализ и прогнозирование эмиграционных  |
|  процессов, социально-экономическая и демографическая оценка их           |
|  последствий                                                              |
|- Содействие интеграционным процессам между странами СНГ                   |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.1.1. Разработать       |Нормативные      |Агентство по    |IV квартал  |
|нормативные правовые акты  |правовые акты    |миграции и      |            |
|по реализации Закона "О    |                 |демографии,     |            |
|миграции населения"        |                 |Минтрудсоцзащи- |            |
|                           |                 |ты, Минфин, МВД,|            |
|                           |                 |МИД             |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          4.6.3. Управление и координация миграционных процессов           |
|___________________________________________________________________________|
|- Организационно-техническое обеспечение миграционных служб                |
|- Профессиональная подготовка специалистов по вопросам миграции населения  |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.3.1. Присоединиться к  |Проект Закона,   |Агентство по    |III квартал |
|Конвенции ООН 1951 года и  |постановление    |миграции и      |            |
|Протоколу к ней 1967 года о|Правительства    |демографии,     |            |
|статусе беженцев,          |Республики       |МИД, Минфин,    |            |
|разработать механизмы      |Казахстан        |МВД, Минтрудсоц-|            |
|контроля по их реализации  |                 |защиты          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.2. Подписать и       |Соглашения,      |Агентство по    |IV квартал  |
|реализовать соглашения в   |договоры,        |миграции и      |            |
|целях регулирования        |программы        |демографии, МИД,|            |
|миграционных процессов     |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.6.3.4. Бұрынғы отандастар.   |Нұсқаулық,        |Көші-қон және  |ІІ
|дың Қазақстанға қоныс аударуы  |ережелер          |демография     |тоқсан
|жөнінде арнайы нұсқаулық және  |                  |жөніндегі      |
|басқа да нормативтік құқықтық  |                  |агенттік, Ең.  |
|актілерді әзірлеу              |                  |бекәлеуметмині,|
|                               |                  |Ішкіісмині,    |
|                               |                  |ҰҚК (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.7. Репатрианттардың кә.  |Қазақстан         |Көші-қон және  |ІІ
|сіпкерлік қызметіне жәрдемдесу,|Республикасы      |демография жө. |тоқсан
|ұлттық кәсіпті қайта өркендету,|Үкіметінің        |ніндегі агент. |
|фермер және шаруа қожалықтарын |қаулысы           |тік, Еңбекәлеу.|
|ұйымдастыру                    |                  |метмині, облыс.|
|                               |                  |тардың, Астана |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері,      |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.10. Халықаралық ұйымдар. |Консультациялар,  |Көші-қон және|Қазақстан
|мен(ДКҰ, БҰҰ БЖК, Қызыл Крест  |семинарлар, келі. |демография   |Республи.
|және Қызыл Жарты ай Халықаралық|сімдер, техникалық|жөніндегі    |касының
|Федерациясы және басқалары)    |және ізгілік көмек|агенттік,    |Үкіметіне
|халықтың көші-қон мәселелері   |жобалары          |Сыртқыісмині,|тоқсан
|бойынша ынтымақтастық жасау    |                  |Ішкіісмині,  |сайын
|үшін жағдай тудыру: ДКҰ қызме. |                  |Еңбекәлеумет.|есеп беру
|тіне байқаушы ретінде қатысу   |                  |мині         |
|халықаралық ұйымдармен норма.  |                  |               |
|тивтік құқықтық актілерді әзір.|                  |               |
|леу бойынша ынтымақтастық жасау|                  |               |
|репатрианттар мен босқындарды  |                  |               |
|сауат ашуға, мамандықтарға,    |                  |               |
|кәсіпкерлік қызметтің негізде. |                  |               |
|ріне оқыту жобаларын әзірлеу   |                  |               |
|және іске асыру                |                  |               |
|Қоныс аударушыларды жұмыспен   |                  |               |
|қамту және өзін-өзі жұмыспен   |                  |               |
|қамту бойынша техникалық көмек |                  |               |
|жобаларын әзірлеу және іске    |                  |               |
|асыру босқындар мен репатриат. |                  |               |
|тарға ізгілік көмегі жөніндегі |                  |               |
|жобаларды әзірлеу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.6.3.4. Разработать       |Инструкция,      |Агентство по    | II квартал |
|специальную инструкцию и   |положения        |миграции и      |            |
|другие нормативные правовые|                 |демографии,
|            |
|акты по переезду в Казах-  |                 |МВД, КНБ (по    |            |
|стан бывших соотечественни-|                 |согласованию),  |            |
|ков                        |                 |МИД, Минтрудсоц-|            |
|                           |                 |защиты          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.7. Содействовать     |Постановление    |Агентство по    | II квартал |
|предпринимательской        |Правительства    |миграции и демо-|            |
|деятельности репатриантов, |Республики       |графии, Минтруд-|            |
|возродить национальные     |Казахстан        |соцзащиты,      |            |
|ремесла, организовать      |                 |акимы областей и|            |
|фермерские и крестьянские  |                 |гг. Астаны и Ал-|            |
|хозяйства                  |                 |маты, Минсельхоз|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.10. Создать условия  |Консультации,    |Агентство по    |Ежекварталь-|
|для сотрудничества с       |семинары,        |миграции и      |ный отчет   |
|международными организация-|соглашения,      |демографии,     |Правитель-  |
|ми (МОМ, УВКБ ООН,         |проекты          |МИД, МВД,       |ству        |
|Международной Федерацией   |технической и    |Минтрудсоцзащи- |Республики  |
|Красного Креста и Красного |гуманитарной     |ты              |Казахстан   |
|полумесяца и другими) по   |помощи           |                |            |
|вопросам миграции населе-  |                 |                |            |
|ния                        |                 |                |            |
|- участвовать в деятельнос-|                 |                |            |
|ти МОМ в качестве наблюда- |                 |                |            |
|теля                       |                 |                |            |
|- сотрудничать с           |                 |                |            |
|международными организация-|                 |                |            |
|ми по разработке норматив- |                 |                |            |
|ных правовых актов         |                 |                |            |
|- разработать и реализовать|                 |                |            |
|проекты обучения           |                 |                |            |
|репатриантов и беженцев    |                 |                |            |
|грамоте, профессиям, осно- |                 |                |            |
|вам предпринимательской    |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|- разработать и реализовать|                 |                |            |
|проекты технической помощи |                 |                |            |
|по занятости и самозанятос-|                 |                |            |
|ти мигрантов               |                 |                |            |
|- разработать проекты по   |                 |                |            |
|гуманитарной помощи        |                 |                |            |
|беженцам и репатриантам    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.7. Су ресурстары
Мақсаты: Елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
__________________________________________________________________________
|         4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
|__________________________________________________________________________
|. Ағын суларды биологиялық тазарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.1. Су объектілерінің     |Министрдің        |Экоресурстар.  |ІV
|әкімшілік аумақтар мен өзендер.|бұйрығы           |мині,          |тоқсан
|дің бассейндері тұрғысында     |                  |Ауылшармині    |
|өнеркәсіп, коммуналдық-тұрмыс. |                  |               |
|тық және басқа да ағындылар мен|                  |               |
|ластануының деректерінің ақпа. |                  |               |
|раттық базасын дайындау, жер   |                  |               |
|бетіндегі ағын сулардың сапасы.|                  |               |
|на бағалау жүргізу, қайнарлар. |                  |               |
|дың ластануына бақылау орнату  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шағын өзендерді қорғау, су қорғау аймақтарын көркейту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.2. Шағын өзен суларын    |Министрлер        |Ауылшармині,   |IV
|ластанудан, қоқыстанудан және  |бекіткен үлгі     |барлық деңгей. |тоқсан
|сарқылудан қорғау жөніндегі іс-|жоспар            |дегі әкімдер   |
|қимылдардың үлгі жоспарын      |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Шекарааралық су көздерінің су ресурстарын бөлу мен сақтау кезінде елдің
|  мүддесін қорғау
___________________________________________________________________________
|4.7.1.3. Шекарааралық су объек.|Келісімдер        |Ауылшармині,   |IV
|тілерінде судың әділетті бөлі. |                  |Сыртқыісмині,  |тоқсан
|нуіне бақылау жасау жөніндегі  |                  |Экоресурстар.  |
|тұрақты жұмыс істейтін мемле.  |                  |мині           |
|кетаралық комиссиялар құру     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|            4.7.2. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|* Ауыз суды өнеркәсіптік мұқтаждарға тұтынуды қысқарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.5. Кәсіпорындардың ауыз  |Министрдің        |Экоресурстар.  |IV
|су сапасы бар жерасты суларын  |бұйрығы           |мині           |тоқсан
|пайдалануын есепке алу мен     |                  |Ауылшармині    |
|бақылау жөніндегі инспекциялық |                  |               |
|қызметтердің жұмысын жандандыру|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.6. Кәсіпорындардың таза  |Министрдің        |Экоресурстар.  |IV
|суды пайдалануын бақылау мен   |бұйрығы           |мині,          |тоқсан
|есепке алу жөніндегі инспекция.|                  |Ауылшармині    |
|лық қызметтердің жұмысын жан.  |                  |               |
|дандыру                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.8. Лицензиялау кезінде   |Министрдің        |Ауылшармині    |IV
|ауыз суды өнеркәсіп мұқтажына  |бұйрығы           |               |тоқсан
|тұтынуды шектеу                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Шекарааралық су ресурстарын бірлесіп пайдалану мәселелерін реттейтін
|    мемлекетаралық келісімдер қабылдау
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.1.5. Іргелес мемлекеттер-|Келісімдер        |Ауылшармині,   |IV
|Қытаймен, Қырғызстанмен, Өзбек.|                  |Сыртқыісмині   |тоқсан
|станмен және Ресеймен жерүсті  |                  |               |
|және жерасты суларын бірлесіп  |                  |               |
|пайдалану мен қорғау мәселеле. |                  |               |
|рін реттейтін келісімдер       |                  |               |
|қабылдау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________

4.7. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Биологическая очистка сточных вод                                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.1. Подготовить       |Приказ Министра  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|информационную базу данных |                 |Минсельхоз      |            |
|загрязнений промышленными, |                 |                |            |
|коммунально-бытовыми и     |                 |                |            |
|другими стоками водных     |                 |                |            |
|объектов в разрезе         |                 |                |            |
|административных территорий|                 |                |            |
|и бассейнов рек,           |                 |                |            |
|провести оценку качества   |                 |                |            |
|поверхностного стока,      |                 |                |            |
|установить контроль над    |                 |                |            |
|источником его загрязнения |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Охрана малых рек, обустройство водоохранных зон                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.2. Разработать типо- |Типовой план,    |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|вой план действий по охране|утвержденный     |акимы всех      |            |
|вод малых рек от загрязне- |министрами       |уровней         |            |
|ния, засорения и истощения |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Защита интересов страны при распределении и охране водных ресурсов       |
|  трансграничных водоисточников                                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.3. Создать           | Соглашения      |Минсельхоз, МИД,|IV квартал  |
|межгосударственные         |                 |Минэкоресурсов  |            |
|постоянно действующие      |                 |                |            |
|комиссии по контролю за    |                 |                |            |
|справедливым вододелением  |                 |                |            |
|на трансграничных водных   |                 |                |            |
|объектах                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|             4.7.2. Рациональное использование водных ресурсов             |
|___________________________________________________________________________|
|- Сокращение потребления питьевой воды на промышленные нужды               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.5. Активизировать    |Приказ Министра  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|работу инспекционных служб |                 |Минсельхоз      |            |
|по учету и контролю за     |                 |                |            |
|расходованием предприятиями|                 |                |            |
|подземных вод питьевого    |                 |                |            |
|качества                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.2.6. Активизировать    |Приказ Министра  |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|работу инспекционных служб |                 |Минсельхоз      |            |
|по контролю и учету за     |                 |                |            |
|расходованием свежей воды  |                 |                |            |
|предприятиями              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.2.8. Ограничить        |Приказ Министра  |Минсельхоз      | IV квартал |
|потребление питьевых вод на|                 |                |            |
|промышленные нужды при     |                 |                |            |
|лицензировании             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Принятие межгосударственных соглашений, регулирующих вопросы совместного |
|  использования трансграничных водных ресурсов                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.15. Принять          | Соглашения      |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|соглашения, регулирующие   |                 |МИД             |            |
|вопросы совместного        |                 |                |            |
|использования и охраны     |                 |                |            |
|поверхностных и подземных  |                 |                |            |
|вод с сопредельными        |                 |                |            |
|государствами - Китаем,    |                 |                |            |
|Кыргызстаном, Узбекистаном |                 |                |            |
|и Россией                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                   4.7.3. Су ресурстарын басқару
|__________________________________________________________________________
|. Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.4. Су шаруашылығы құры.  |Министрдің        |Ауылшармині    |IV
|лыстарының, гидротораптардың   |бұйрығы           |               |тоқсан
|магистралды арналардың, су     |                  |               |
|қоймаларының қауіпсіздігіне    |                  |               |
|мемлекеттік бақылауды жүзеге   |                  |               |
|асыру                          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Су ресурстарын зерделеу мен пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
|    жобалау-іздестіру жұмысын күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.10. Жерасты және жерүсті |Карталар          |Экоресурстар.  |IV
|сулардың мемлекеттік мониторин.|                  |мині,          |тоқсан
|гін жүргізудің картографиялық  |                  |Ауылшармині    |
|негізін дайындау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.12. Тау-кен өндіретін    |Министр бекіткен  |Экоресурстар.  |IV
|кәсіпорындардың кадастрын құру |кадастр           |мині           |тоқсан
|және шахта суларының мониторин.|                  |               |
|гін ұйымдастыру                |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                 4.7.4. Ауыз судың сапасын арттыру
|__________________________________________________________________________
|. Су объектілерінің - ауыз су көздерінің жай-күйін жақсарту
|__________________________________________________________________________

|                    4.7.3. Управление водными ресурсами                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка государственной программы водообеспечения страны, подготовка  |
|  генеральной схемы водоснабжения Казахстана                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.4. Осуществлять      |Приказ Министра  |Минсельхоз      |IV квартал  |
|государственный контроль за|                 |                |            |
|безопасностью              |                 |                |            |
|водохозяйственных          |                 |                |            |
|сооружений, гидроузлов,    |                 |                |            |
|магистральных каналов,     |                 |                |            |
|водохранилищ               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в     |
|  области изучения и использования водных ресурсов                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.10. Подготовить      |  Карты          |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|картографическую основу    |                 |Минсельхоз      |            |
|ведения Государственного   |                 |                |            |
|мониторинга подземных и    |                 |                |            |
|поверхностных вод          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Создание единой системы мониторинга подземных и поверхностных вод        |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.12. Создать кадастр  |Кадастр,         |Минэкоресурсов  | IV квартал |
|горнодобывающих предприятий|утвержденный     |                |            |
|и организовать мониторинг  |Министром        |                |            |
|шахтных вод                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                  4.7.4. Повышение качества питьевой воды                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Улучшение состояния водных объектов-источников питьевой воды             |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.4.1. Шаруашылық-ауыз сумен |Есеп              |Экоресурстар.  |IV
|жабдықтау үшін пайдаланылатын  |                  |мині,          |тоқсан
|жерүсті және жераасты суларының|                  |Ауылшармині    |
|жай-күйіне талдау жүргізу, су  |                  |               |
|шаруашылығы бассейндерін негіз.|                  |               |
|гі ластау көздері болып табы.  |                  |               |
|латын өнеркәсіптік және ауыл   |                  |               |
|шаруашылықтық объектілерді     |                  |               |
|анықтау                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         4.7.5. Қазақстанның оңтүстігі мен батысын су ресурстарымен
|                     қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|* Қазақстанның оңтүстігі мен батысын қосымша көздерден су ресурстарымен
|        қамтамасыз ету мүмкіндіктерін зерделеу
|__________________________________________________________________________
|4.7.5.2. Елдің оңтүстігі мен   |Қазақстан         |Экоресурстар.  |IV
|батысын су ресурстарымен қам.  |Республикасының   |мині,          |тоқсан
|тамасыз етудің қосымша көздерін|Үкіметіне баяндама|Ауылшармині    |
|анықтау                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
5-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсаты: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланыстағы
отын-энергетика кешенін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|          5.1. Мұнайға, газ бен оларды ұқсату өнімдеріне деген ішкі
|                    сұранысты қанағаттандыру
|__________________________________________________________________________
|. Мұнай мен газды өндіру көлемін өсіру
|__________________________________________________________________________
|5.1.1. Жұмыс істеп тұрған кен  |Өндіру кестесі    |Энергетика,    |І
|орындарында мұнай өндіруді тұ. |Өндіру туралы     |индустрия және |тоқсан
|рақтандыру мен интенсивтендіру.|есеп              |саудамині,     |Тоқсан
|дің және жаңаларын іске қосудың|                  |"Қазақойл" ҰМК |сайын
|есебінен мұнай өндіруді арттыру|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|5.1.3. Түркменстанмен және     |Келісім           |Сыртқыісмині,  |IV
|Өзбекстанмен газ өндіру мен    |                  |Энергетика,    |тоқсан
|тасымалдаудың аймақтық мәселе. |                  |индустрия және |
|лерін шешу                     |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Инвестмемком   |
|__________________________________________________________________________
|5.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының еуразиялық желісін
құру
|__________________________________________________________________________
|* Каспий теңізінің қазақстандық секторын игеруге байланысты саяси және
|         заңдық проблемаларды шешу
|__________________________________________________________________________

|4.7.4.1. Провести анализ   | Отчет           |Минэкоресурсов, |IV квартал  |
|состояния поверхностных и  |                 |Минсельхоз      |            |
|подземных вод, используемых|                 |                |            |
|для хозяйственно-питьевого |                 |                |            |
|водоснабжения, выявления   |                 |                |            |
|промышленных и             |                 |                |            |
|сельскохозяйственных       |                 |                |            |
|объектов, являющихся       |                 |                |            |
|основными источниками      |                 |                |            |
|загрязнения                |                 |                |            |
|водохозяйственного бассейна|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.7.5. Обеспечение водными ресурсами юга и запада Казахстана        |
|___________________________________________________________________________|
|- Изучение возможностей обеспечения водными ресурсами юга и запада         |
|  Казахстана из дополнительных источников                                  |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.5.2. Определить        |Доклад           |Минэкоресурсов, | IV квартал |
|дополнительные источники   |Правительству    |Минсельхоз      |            |
|обеспечения водными        |Республики       |                |            |
|ресурсами юга и запада     |Казахстан        |                |            |
|страны                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: Формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты      |
|                              их переработки                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Рост объемов добычи нефти и газа                                         |
|___________________________________________________________________________|
|5.1.1. Увеличить           |График добычи    |Минэнерго,      |I квартал   |
|добычу нефти за счет       |                 |индустрии и     |            |
|стабилизации и интенсифика-|                 |торговли,       |            |
|ции добычи нефти на        |                 |ННК "Казахойл"  |            |
|действующих месторождениях |                 |                |Ежекварталь-|
|и ввода новых              |Отчет о добыче   |                |но          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.1.3. Решить региональные |Соглашение       |МИД,            | IV квартал |
|вопросы добычи и           |                 |Минэнерго,      |            |
|транспортировки газа с     |                 |индустрии и     |            |
|Туркменистаном и           |                 |торговли,       |            |
|Узбекистаном               |                 |Госкоминвест    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   5.2. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов и газопроводов  |
|___________________________________________________________________________|
|- Решение политических и юридических проблем, связанных с освоением        |
|  казахстанского сектора Каспийского моря
|
|___________________________________________________________________________|

|5.2.1. Каспий теңізінің құқық. |Үкіметаралық      |Сыртқыісмині,  |Жыл
|тық мәртебесін айқындау жөнін. |келісімдер        |Энергетика,    |ішінде
|дегі жұмысты тездету           |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |Тоқсан
|                               |Қазақстан         |Экоресурстар.  |сайын
|                               |Республикасының   |мині, "Қазақ.  |
|                               |Үкіметіне есеп    |ойл" ҰМК,      |
|                               |беру              |"Қазақстанкас. |
|                               |                  |пийшельф" АҚ   |
|__________________________________________________________________________
|5.2.2. Каспий Труба құбыры     |Іс-шаралар        |Энергетика,    |ІІ
|Консорциумының жобасын іске    |жоспары           |индустрия және |тоқсан
|асыру жөніндегі іс-шаралардың  |                  |саудамині      |
|жоспарын әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|* Мұнай мен газды ішкі тұтыну және олардың экспорты мәселелері бойынша
|   Орталық Азия мемлекеттерінің бірлескен аймақтық саясатын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|5.2.3. Қазақстанның, Түркменс. |Меморандумның     |Энергетика,    |IV
|танның және Өзбекстанның газды |жобасы            |индустрия және |тоқсан
|ішкі тұтыну мен олардың экспор.|                  |саудамині,     |
|ты мәселелеріндегі ынтымақтас. |                  |Сыртқыісмині   |
|тық мәселелері жөнінде бірлес. |                  |               |
|кен аймақтық саясатын жүргізу  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Әлеуетті шетелдік, оның ішінде азиялық рыноктарды айқындау
__________________________________________________________________________
|5.2.4. Мұнай мен газдың және   |Талдаулық шолу    |Энергетика,    |IV
|оларды қайта өңдеу өнімдерінің |                  |индустрия және |тоқсан
|тұтынылуына талдау және болжам |                  |саудамині,     |
|жүргізу                        |                  |"Қазақойл" ҰМК |
|__________________________________________________________________________
|. Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
|       нұсқаларын пысықтау
|__________________________________________________________________________

|5.2.1. Ускорить работу по  |Межправительст-  |МИД, Минэнерго, |В течение   |
|определению правового      |венные соглашения|индустрии и     |года        |
|статуса Каспийского моря   |                 |торговли,       |            |
|                           |Отчет в          |Минэкоресурсов, |            |
|                           |Правительство    |ННК "Казахойл", |            |
|                           |Республики       |АО "Казахстан-  |Ежекварталь-|
|                           |Казахстан        |каспийшельф"    |но          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.2.2. Подготовить план    |План мероприятий |Минэнерго,      | II квартал |
|мероприятий по реализации  |                 |индустрии и     |            |
|проекта Каспийского        |                 |торговли        |            |
|Трубопроводного Консорциума|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Формирование совместной региональной политики центрально-азиатских       |
|  государств по вопросам внутреннего потребления и экспорта нефти и газа   |
|___________________________________________________________________________|
|5.2.3. Разработать         |Проект           |Минэнерго,      | IV квартал |
|совместную региональную    |Меморандума      |индустрии и     |            |
|политику Казахстана,       |                 |торговли, МИД   |            |
|Туркменистана и            |                 |                |            |
|Узбекистана по вопросам    |                 |                |            |
|сотрудничества в вопросах  |                 |                |            |
|внутреннего потребления и  |                 |                |            |
|экспорта газа              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Определение потенциальных зарубежных рынков, в том числе азиатских       |
|___________________________________________________________________________|
|5.2.4. Провести анализ и   |Аналитический    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|прогноз потребления нефти  |обзор            |индустрии и     |            |
|и газа и продуктов их      |                 |торговли, ННК   |            |
|переработки                |                 |"Казахойл"      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов |
|  и газопроводов                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|5.2.6. Жұмыс істеп тұрған мұнай|Шаралар жоспары   |Энергетика,    |ІІІ
|құбырлары мен газ құбырларын   |                  |индустрия және |тоқсан
|жөндеу жөніндегі шаралардың    |                  |саудамині,     |
|жоспарын әзірлеу               |                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                               |                  |МТҰК           |
|__________________________________________________________________________
|5.4. Түрлі энергетикалық ресурстар пайдаланылатын тиімді энергетикалық
|           технологиялар
|__________________________________________________________________________
|. Мұнайгаз кәсіпшілігінде энергетикалық технологиялық кешендер құру
|__________________________________________________________________________
|5.4.1. Электр энергетикасын    |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
| дамытудың 2030 жылға дейінгі  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |саудамині,     |
|                               |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |"Кегок" АҚ     |
|__________________________________________________________________________
|5.4.4. Тәуелсіз реттеу коми.   |Табиғи монополия. |Табиғи         |IV
|ссиясын құру және оның жұмыс   |ларды реттеу және |монополияларды |тоқсан
|істеуінің нормативтік құқықтық |бәсекелестікті    |реттеу және    |
|актілерін әзірлеу              |қорғау жөніндегі  |бәсекелестікті |
|                               |комитетінің       |қорғау комитеті|
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|5.4.9. Газ есептегіштерін      |Қазақстан         |Барлық         |Тоқсан
|орнату                         |Республикасының   |деңгейдегі     |сайын
|                               |Үкіметіне         |әкімдер        |
|                               |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|* Көмір өндіруді тұрақтандыру
|__________________________________________________________________________
|5.4.14. Көмір өндіру жөніндегі |Нормалар мен      |Төтенше жағдай.|ІІІ
|жұмыстарды қауіпсіз жүргізудің |ережелер жүйесі   |лар жөн-і ком-т|тоқсан
|нормалары мен ережелерін қайта |                  |(ТЖА), Энерге. |
|қарау                          |                  |тика, индустрия|
|                               |                  |және саудамині |
|__________________________________________________________________________
|* Атом энергетикасын және уран өнеркәсібін дамытудың бағдарламасын
әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________

|5.2.6. Разработать план    |План мероприятий |Минэнерго,      |III квартал |
|мероприятий по ремонту     |                 |индустрии и     |            |
|существующих нефтепроводов |                 |торговли, НКТН  |            |
|и газопроводов             |                 |"КазТрансОйл"   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     5.4. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных      |
|                              энергоресурсов                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах          |
|___________________________________________________________________________|
|5.4.1. Разработать         |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|Программу развития         |Правительства    |индустрии и     |
|электроэнергетической      |Республики       |торговли, Минфин|            |
|отрасли до 2030 года       |Казахстан        |АО "Кегок"      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.4. Образовать          |Постановление    |Комитет по      |IV квартал  |
|независимую                |Комитета по      |регулированию   |            |
|регулирующую комиссию и    |регулированию    |естественных    |            |
|разработать нормативные    |естественных     |монополий и     |            |
|правовые акты ее           |монополий и      |защите          |            |
|функционирования           |защите           |конкуренции     |            |
|                           |конкуренции      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.9. Установить газовые  |Отчет            |Акимы всех      |Ежекварталь-|
|счетчики                   |Правительству    |уровней         |но          |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Стабилизация добычи угля                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|5.4.14. Пересмотреть нормы |Система норм и   |КЧС, Минэнерго, |III квартал |
|и правила безопасного веде-|правил           |индустрии и     |            |
|ния работ по добыче угля   |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Разработка и реализация программы развития атомной энергетики и урановой |
|  промышленности                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|5.4.15. Атом электр станциясы. |Министрдің        |Энергетика,    |ІІІ
|ның ТЭН-сіне сараптама жүргізу |бұйрығы           |индустрия және |тоқсан
|(НКГРЭС алаңында)              |                  |саудамині,     |
|                               |Сараптама         |Ғылыммині-Ғылым|
|                               |жөнінде есеп      |академиясы,    |
|                               |                  |Экоресурстар.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|5.4.16. Атом энергетикасы мен  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|уран өнеркәсібін дамытудың     |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|мемлекеттік бағдарламасын      |Үкіметінің        |саудамині,     |
|әзірлеу және бекіту            |қаулысы           |"Қазатомөнер.  |
|                               |                  |кәсіп" ҰАК     |
|__________________________________________________________________________
6-Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсаты: Ұлттық экономика мен қоғамның тұтынысын толық қамтамасыз ететін
бәсекелестік қабілетті көлік-коммуникациялық кешенді
қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|6 А Шағын және орта бизнесті   |Министрдің        |Көліккоммині,  |IV
|қолдау мен дамытудың салалық   |бұйрығымен        |облыстардың    |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |бекітілген        |әкімдері, Шағын|
|                               |бағдарлама        |бизнесті қолдау|
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|6 Б Ұлттық рынок пен мемлекет. |Нормативтік акті. |Көліккоммині,  |Жыл
|тің экономикалық мүдделерін    |лер, халықаралық  |Сыртқыісмині,  |ішінде
|қорғау мақсатында нормативтік  |келісімдерге өзге.|Әділетмині,    |
|актілер мен халықаралық келі.  |рістер енгізу     |Энергетика,    |
|сімдерге өзгерістер енгізу     |туралы ұсыныстар  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|5.4.15. Провести экспертизу|Приказ Министра  |Минэнерго,      |III квартал |
|ТЭО Атомной электростанции |                 |индустрии и     |            |
|(на площадке ЮКГРЭС)       |                 |торговли,       |            |
|                           |                 |Миннауки-       |            |
|                           |Отчет по         |Академия наук,  |            |
|                           |экспертизе       |Минэкоресурсов  |IV квартал  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.16. Разработать и      |Постановление    |Минэнерго,      |II квартал  |
|утвердить государственную  |Правительства    |индустрии и     |            |
|программу развития атомной |Республики       |торговли, НАК   |            |
|энергетики и урановой      |Казахстан        |"Казатомпром"   |            |
|промышленности             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентноспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.А Разработать отраслевую |Программа,       |Минтранском,    | IV квартал |
|программу поддержки и      |утвержденная     |акимы областей, |            |
|развития малого и среднего |приказом         |Агентство по    |            |
|бизнеса                    |Министра         |поддержке малого|            |
|                           |                 |бизнеса         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.Б Внести изменения в     |Нормативные      |Минтранском,    |В течение   |
|нормативные акты и         |акты,            |МИД, Минюст,    |года        |
|международные соглашения в |предложения о    |Минэнерго,      |            |
|целях защиты национального |внесении         |индустрии и     |            |
|рынка и экономических      |изменений в      |торговли, Минфин|            |
|интересов государства      |международные    |                |            |
|                           |соглашения       |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                      6.1. Темір жол көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.1.1. Достық және Достық-Мем. |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|шекара жолдарына қайта жаңарту |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині      |тоқсан
|жүргізу                        |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.2. Алматы-Астана бағытында |Бұл да            |Бұл да         |IV
|жүрдек қозғалысты ұйымдастыру  |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|6.1.3. Бейнеу-Маңғышлақ темір  |Пайдалануға       |Көліккоммині   |IV
|жолын қайта жаңартуды жүргізу  |беру актісі       |               |тоқсан
|учаске - 40 км                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.4. Алматы қаласындағы жо.  |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|лаушылар вагондарын жөндеу     |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині      |тоқсан
|зауытына қайта жаңарту жүргізу |орындалуы туралы  |               |
|1-кезең                        |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.5. Өскемен-Шар темір жолын |Бұл да            |Көліккоммині   |IV
|салу                           |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|6.1.6. Жезқазған-Қызылорда     |Бұл да            |Бұл да         |Бұл да
|темір жолын салу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                        6.2. Автомобиль көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.2.1. Әскерилендірілген авто. |Қазақстан         |Көліккоммині,  |Бұл да
|колонналарды қайта ұйымдастыру.|Республикасы      |Қорғанысмині,  |
|ды жүргізу                     |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.2. Астана, Алматы, Қараған.|Жоспарланған      |Көліккоммині,  |Бұл да
|ды, Шымкент қалаларында қалалық|жұмыс көлемдерінің|Қаржымині,     |
|жолаушылар көлігін дамыту      |орындалуы туралы  |қалалардың     |
|бойынша инвестициялық жобаларды|есеп              |әкімдері       |
|іске асыру                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.3. Көліктік-экспедициялық  |Бұл да            |Бұл да         |Бұл да
|кәсіпорындардың ассоциациясын  |                  |               |
|құру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                      6.1. Железнодорожный транспорт                       |
|___________________________________________________________________________|
|6.1.1. Провести            |Отчет о          |Минтранском,    | IV квартал |
|реконструкцию станции      |выполнении       |Минфин          |            |
|Дружба и дороги            |запланированных  |                |            |
|Дружба-Госграница          |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.2. Организовать        |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|скоростное движение        |выполнении       |Минфин          |            |
|сообщением Алматы-Астана:  |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.3. Провести            |                 | Минтранском    |
|реконструкцию железной     |                 |                |            |
|дороги Бейнеу-Мангышлак:   |                 |                |            |
|участок - 40 км            |Акт ввода в      |                |IV квартал  |
|                           |эксплуатацию     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.4. Провести            |                 |Минтранском,    |
|реконструкцию пассажирского|Отчет о          |Минфин          | IV квартал |
|вагоноремонтного завода в  |выполнении       |                |            |
|г. Алматы:                 |запланированных  |                |            |
|1-ый этап                  |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.5. Построить железную  |Отчет о          |Минтранском     | IV квартал |
|дорогу Усть-Каменогорск-   |выполнении       |                |            |
|Чарская                    |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.6. Построить железную  | То же           |Минтранском     | IV квартал |
|дорогу Жезказган - Кызыл-  |                 |                |            |
|орда                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                       6.2. Автомобильный транспорт                        |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.1. Провести            |Постановление    |Минтранском,    |IV квартал  |
|реорганизацию              |Правительства    |Минобороны,     |            |
|военизированных автоколонн |Республики       |Минфин          |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.2. Реализовать         |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|инвестиционные проекты     |выполнении       |Минфин,         |            |
|по развитию городского     |запланированных  |акимы городов   |            |
|пассажирского транспорта в |объемов работ    |                |            |
|городах: Астана, Алматы,   |                 |                |            |
|Караганда, Шымкент         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.3. Создать ассоциацию  |  То же          |  То же         | IV квартал |
|транспортно-экспедиционных |                 |                |            |
|предприятий                |                 |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.4. Халықаралық және тран.  |Қазақстан         |Көліккоммині   |ІІІ
|зиттік тасымалдаулардың сервис.|Республикасы      |               |тоқсан
|тік және ақпараттық қызметтері.|Үкіметінің        |               |
|нің жүйесін құру жөніндегі мем.|қаулысы           |               |
|лекеттік бағдарламаны әзірлеу  |                  |               |
|және іске асыруды бастау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                          6.3. Әуе көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.3.1. Азаматтық авиацияның    |Қазақстан         |Көліккоммині,  |IV
|қызметін тұрақтандыру жөніндегі|Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|бірінші кезектегі шаралардың   |Үкіметінің        |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.3.2. Ірілендірілген аймақтық | -"-              |Бұл да         |ІІІ
|әуе компанияларын құру         |                  |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|6.3.3. Астана                  |Жоспарланған      |Қалалардың     |Тоқсан
|       Алматы                  |жұмыс көлемдерінің|әкімдері,      |сайын
|       Ақтау                   |орындалуы туралы  |Көліккоммині   |
|       Атырау қалаларындағы    |есеп              |               |
|әуежайларды қайта жаңартуды    |                  |               |
|жүргізу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.3.4. Әуе жайлардың аэронави. |Бұл да            |Көліккоммині   |IV
|гациялық жабдықтарын жаңартуды |                  |               |тоқсан
|жүргізу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                           6.4. Су көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.4.1. Дербес жоба бойынша     |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІ
|"Павлодар өзен порты" АҚ-на    |Республикасы      |Көліккоммині   |тоқсан
|жекешелендіруді жүргізу        |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.4. Разработать и начать|Постановление    |Минтранском     |III квартал |
|реализацию программы по    |Правительства    |                |            |
|созданию сети сервисного и |Республики       |                |            |
|информационного обслужива- |Казахстан        |                |            |
|ния международных и тран-  |                 |                |            |
|зитных перевозок           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                         6.3. Воздушный транспорт                          |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.1. Разработать         |Постановление    |Минтранском,    |IV квартал  |
|программу первоочередных   |Правительства    |Минфин          |            |
|мер по стабилизации        |Республики       |                |            |
|деятельности гражданской   |Казахстан        |                |            |
|авиации                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.2. Создать укрупненные |  -"-            |  То же         |III квартал |
|региональные авиакомпании  |                 |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.3. Провести            |Отчет о          |Акимы городов,  |Ежекварталь-|
|реконструкцию аэропортов в:|выполнении       |Минтранском     |но          |
|г. Астана                  |запланированных  |                |            |
|г. Алматы                  |объемов работ    |                |            |
|г. Актау                   |                 |                |            |
|г. Атырау                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.4. Провести            |Отчет о          |Минтранском     |IV квартал  |
|модернизацию               |выполнении       |                |            |
|аэронавигационного         |запланированных  |                |            |
|оборудования аэропортов    |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                           6.4. Водный транспорт                           |
|___________________________________________________________________________|
|6.4.1. Провести            |Постановление    |Минфин,         |II квартал  |
|приватизацию АО            |Правительства    |Минтранском     |            |
|"Павлодарский речной порт" |Республики       |                |            |
|по индивидуальному проекту |Казахстан        |                |            |
|_______________________
____|_________________|________________|____________|

|6.4.2. Ақтау портын қайта      |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|жаңартуды жүргізу              |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині      |тоқсан
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.3. Ақтау протында паром    |Бұл да            |Көліккоммині,  |Бұл да
|өткелін қайта жаңартуды жүргізу|                  |Инвестмемком   |
|__________________________________________________________________________
|6.4.4. Ұлттық сауда флотын     |Қазақстан         |Көліккоммині,  |IV
|құру                           |Республикасы      |Инвестмемком   |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|                               |Пайдалануға беру  |               |2000
|                               |актісі            |               |жыл
|__________________________________________________________________________
|6.4.5. Өскемен және Бұқтырма   |Жоспарланған      |Көліккоммині,  |IV
|шлюздеріне қайта жаңарту мен   |жұмыс көлемдерінің|Инвестмемком   |тоқсан
|жөндеу жүргізу                 |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.6. Ақтау теңіз портының    |Бұл да            |Көліккоммині,  |Бұл да
|бөгеттері мен толқын қаққышта. |                  |Қаржымині      |
|рын қайта жаңартуды жүргізу:   |                  |               |
|екінші кезең                   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.7. Кеме жүзудің қауіпсізді.|Нормативтік       |Көліккоммині,  |Жыл
|гін және қоршаған ортаны қор.  |құқықтық          |Экоресурстар.  |ішінде
|ғауға экологиялық бақылауды    |актілер           |мині           |
|қамтамасыз ету жөніндегі нор.  |                  |               |
|мативтік құқықтық актілер      |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
6.5. Автомобиль жолдары
__________________________________________________________________________

|6.4.2. Провести            |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|реконструкцию порта Актау  |выполнении       |Минфин          |            |
|первый этап                |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.3. Провести            |  То же          |Минтранском,    | То же      |
|реконструкцию паромной     |                 |Госкоминвест    |            |
|переправы в порту          |                 |                |            |
|Актау                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.4. Создать национальный|Постановление    |Минтранском,    | IV квартал |
|торговый флот              |Правительства    |Госкоминвест    |            |
|                           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|                           |Акт ввода в      |                | 2000 год   |
|                           |эксплуатацию     |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.5. Провести            |Отчет о          |Минтранском,    |IV квартал  |
|реконструкцию и ремонт     |выполнении       |Госкоминвест    |            |
|Усть-Каменогорского и      |запланированных  |                |            |
|Бухтарминского шлюзов      |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.6. Провести реконструк-|То же            |Минтранском,    |IV квартал  |
|цию волнолома и дамбы      |                 |Минфин          |            |
|морского порта Актау:      |                 |                |            |
|второй этап                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.7. Разработать         |Нормативные      |Минтранском,    |В течение   |
|нормативные правовые акты  |правовые акты    |Минэкоресурсов  |года        |
|по обеспечению безопасности|                 |                |            |
|судоходства и экологическо-|                 |                |
|го контроля за охраной     |                 |                |            |
|окружающей среды           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                         6.5. Автомобильные дороги                         |
|___________________________________________________________________________|

|6.5.1. Бензин және дизель отын.|Қазақстан         |Көліккоммині,  |ІІ
|дарын сатуға салық жинау ныса. |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|нын бөлшек саудадан көтерме    |Үкіметінің        |               |
|саудаға өзгерту                |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.5.2. "Жол қоры туралы"       |Заң жобасы        |Көліккоммині,  |І
|Қазақстан Республикасы Прези.  |                  |Әділетмині,    |тоқсан
|дентінің заң күші бар Жарлығына|                  |Қаржымині      |
|өзгерістер енгізу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.5.3. Жол құрылысы кезінде    |Қазақстан         |Көліккоммині,  |Бұл да
|мердігерлердің түпкі өніміне   |Республикасы      |Қаржымині      |
|қатаң бақылауды қамтамасыз ету |Үкіметінің        |               |
|үшін шарттық және тендерлік    |қаулысы           |               |
|практика жүйесін құру          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.5.4. Коммерциялық негізде    |"Көлік туралы"    |Бұл да         |IV
|жеке меншік жолдар салу және   |Заңды өзгерту, нор|               |тоқсан
|концессиялық иелік ету жолдары.|мативтік құқықтық |               |
|ның жүйесі үшін нормативтік    |актілер           |               |
|құқықтық база құру             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|            6.6. Байланыс және телекоммуникациялар жүйесі
|__________________________________________________________________________
|6.6.1. Почта мен телекоммуника.|Нормативтік       |Көліккоммині   |Жыл
|цияларды дамыту бойынша норма. |құқықтық актілер  |               |ішінде
|тивтік құқықтық актілер әзірлеу|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.6.2. GSM стандартының үялы   |Тендер            |Көліккоммині   |ІІ
|байланысының тендерін өткізу   |комиссиясының     |               |тоқсан
|                               |шешімі            |               |
|__________________________________________________________________________

|6.5.1. Изменить форму      |Постановление    |Минтранском,    |II квартал  |
|сбора налога на            |Правительства    |Минфин          |            |
|реализацию бензина и       |Республики       |                |            |
|дизтоплива с розничной на  |Казахстан        |                |            |
|оптовую                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.5.2. Внести изменения    |Проект Закона    |Минтранском,    | I квартал  |
|в Указ Президента,         |                 |Минюст, Минфин  |            |
|имеющий силу Закона        |                 |                |            |
|"О дорожном фонде"         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.5.3. Разработать систему |Постановление    |Минтранском,    | То же      |
|договорной и тендерной     |Правительства    |Минфин          |            |
|практики, для обеспечения  |Республики       |                |            |
|жесткого контроля конечной |Казахстан        |                |            |
|продукции подрядчиков при  |                 |                |            |
|дорожном строительстве     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.5.4. Создать нормативную |Изменение Закона |   -"-          | IV квартал |
|правовую базу для          |"О транспорте",  |                |            |
|строительства частных дорог|нормативные      |                |            |
|на коммерческой основе и   |правовые акты    |                |            |
|системы дорог              |                 |                |            |
|концессионного владения    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   6.6. Связь и системы телекоммуникаций                   |
|___________________________________________________________________________|
|6.6.1. Разработать         |Нормативные      |Минтранском     |В течение   |
|нормативные правовые       |правовые акты    |                | года       |
|акты по развитию           |                 |                |            |
|почты и телекоммуникаций   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.6.2. Провести тендер     |Решение          |  -"-           | II квартал |
|сотовой связи стандарта GSМ|тендерной        |                |            |
|                           |комиссии         |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                      6.7. Сумен жабдықтау және сумен қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|6.7.1. Астана қаласы суының са.|Жоспарланған      |Ауылшармині,   |IV
|пасын жақсарту және оны сумен  |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині,     |тоқсан
|жабдықтауды ұлғайту            |орындалуы туралы  |Астана қаласы. |
|                               |есеп              |ның әкімі      |
|__________________________________________________________________________
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
__________________________________________________________________________
|                    7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлардың
|  негізінде жүзеге асыру
|. Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау бойынша нормативтік
|  құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
|__________________________________________________________________________
|7.1.2. Облыстардың, Астана мен |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|Алматы қалаларының 1998-2000   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жылдарға арналған стратегиялық |Үкіметінің        |саудамині, об. |
|дамуының жоспарын іске асыру   |қаулысы           |лыстардың,     |
|                               |                  |Астана мен     |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|7.1.3. Стратегиялық жоспарлар  |Стратегиялық жос. |Стратегиялық   |IV
|жасау жөніндегі методикалық    |парлау және рефор.|жоспарлау және |тоқсан
|ұсынымдарды әзірлеу (2-нұсқа)  |малар жөніндегі   |реформалар     |
|                               |агенттігінің      |жөніндегі      |
|                               |шешімі            |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|                   6.7. Водоснабжение и водообеспечение                    |
|___________________________________________________________________________|
|6.7.1. Улучшить качество   |Отчет о          |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|воды и увеличить           |выполнении       |Минфин, аким    |            |
|водоснабжение г. Астаны    |запланированных  |г. Астаны       |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                7.1. Работа на основе стратегических планов                |
|___________________________________________________________________________|
|- Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на     |
|  основе стратегических планов                                             |
|- Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических          |
|  рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному                |
|  программированию                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|7.1.2. Разработать         |Постановление    |Минэнерго,      |I квартал   |
|стратегические планы       |Правительства    |индустрии и     |            |
|развития областей, г.г.    |Республики       |торговли, акимы |            |
|Акмолы и Алматы на         |Казахстан        |областей, гг.   |            |
|1998-2000 годы             |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.3. Разработать         |Решение          |Агентство по    |IV квартал  |
|методические рекомендации  |Агентства по     |стратегическому |            |
|по составлению             |стратегическому  |планированию и  |            |
|стратегических планов      |планированию и   |реформам (по    |            |
|(2-й вариант)              |реформам         |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                       7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|. Министрліктер мен ведомстволардың функцияларын нақтылау
|. Атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлау мен бақылаудың
|  негізінде үйлестіру
|. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйесін ұйымдастыру
|. Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
|__________________________________________________________________________
|7.2.1. Мемлекеттік органдарды  |Қазақстан         |Қазақстан      |ІІ
|компьютерлендіру жағдайында іс |Республикасы      |Республикасы   |тоқсан
|жүргізудің қолданылып жүрген   |Үкіметінің        |Премьер-Мини.  |
|жүйесін құжаттарды сақтау,     |қаулысы           |стрінің Кеңсе. |
|өңдеу және олардан көшірме     |                  |сі, Қаржымині, |
|жасау бөлігінде жетілдірудің   |                  |Стратегиялық   |
|жоспарын әзірлеу               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|7.2.2. 1999-2005 жылдарға      |Қазақстан         |Ұлттық Стат.   |III
|арналған мемлекеттік статисканы|Республикасы      |агенттік,      |тоқсан
|жетілдіру бағдарламасын әзірлеу|Үкіметінің        |Қаржымині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|                7.3. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу мен
|                    жылжытудың жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|. Басым бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың ұлттық
|  жүйесін дамыту бағдарламасын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік қызметшілердің санағын жүргізу
|. Мемлекеттік қызметшілердің әрбір санатына қойылатын біліктілік
|  талаптарын айқындау
|. Кадрларды конкурстық іріктеу мен аттестациялаудың, сондай-ақ
|  мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен жылжытудың бірыңғай тетігін
|  әзірлеу
|. Мемлекеттік басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________

|                     7.2. Межведомственная координация                     |
|___________________________________________________________________________|
|- Уточнение функций министерств и ведомств                                 |
|- Координация деятельности исполнительных органов на основе стратегического|
|  планирования и контроля                                                  |
|- Организация системы межведомственного взаимодействия                     |
|- Усиление и укрепление процедурных механизмов                             |
|___________________________________________________________________________|
|7.2.1. Разработать План    |Постановление    |Канцелярия      | ІІ квартал |
|совершенствования          |Правительства    |Премьер-Министра|            |
|действующей системы        |Республики       |Республики Ка-  |            |
|делопроизводства в части   |Казахстан        |захстан, Минфин,|            |
|хранения, обработки и      |                 |Агентство по    |            |
|копирования документов в   |                 |стратегическому |            |
|условиях компьютеризации   |                 |планированию и  |            |
|государственных органов    |                 |реформам (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.2. Разработать програм-|Постановление    |Нацстатагентст- |III квартал |
|му совершенствования       |Правительства    |во, Минфин      |            |
|государственной статистики |Республики       |                |            |
|на 1999-2005 годы          |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|            7.3. Совершенствование системы отбора и продвижения            |
|                         государственных служащих                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров     |
|  государственной службы по приоритетным направлениям                      |
|- Проведение переписи государственных служащих                             |
|- Определение квалификационных требований к каждой категории               |
|  государственных служащих                                                 |
|- Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров, а   |
|  также переподготовки и продвижения государственных служащих              |
|- Формирование единой информационной системы государственного управления   |
|___________________________________________________________________________|

|7.3.1. Жұмыс істеушілердің     |Белгіленген       |Қаржымині,     |І
|штаттық және іс-жүзіндегі санын|нысан бойынша     |министрліктер  |тоқсан
|ескере отырып мемлекеттік бюд. |санақ материалдары|мен ведомство. |
|жеттің есебінен қаржыландырыла.|                  |лар, Астана    |
|тын ұйымдардың мемлекеттік     |                  |және Алматы    |
|қызметшілері мен қызметкерлері.|                  |қалаларының    |
|нің санағын жүзеге асыру       |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|                     7.4. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық
|                               қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|. Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|. Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу мәселелері жөніндегі
|  заңдарды жетілдіру
|. Мемлекеттік бюджет жүйесі мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|. Атқарушы өкімет органдарының жүйесінде басқарудың барлық деңгейлерінде
|  шешімдер қабылдау рәсімдерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|7.4.1. Министрліктер мен ведо. |Қазақстан         |Әділетмині,    |IV
|мстволар туралы бірдейленді.   |Республикасы      |Ст
ратегиялық   |тоқсан
|рілген ереже әзірлеу           |Үкіметінің        |жоспарлау және |
|                               |қаулысы           |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Премьер-       |
|                               |                  |Министрдің     |
|                               |                  |Кеңсесі, Мем.  |
|                               |                  |қызмет істері  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|7.4.2. Орталық және жергілікті |Қазақстан         |Әділетмині     |ІІІ
|атқарушы органдар үшін шешімдер|Республикасы      |               |тоқсан
|қабылдаудың нормативтік рәсім. |Үкіметінің        |               |
|дерін регламенттеу және бекіту |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|7.3.1. Осуществить перепись|Материалы перепи-|Минфин, минис-  |І квартал   |
|государственных служащих и |си по установлен-|терства и ведом-|            |
|работников организаций,    |ной форме        |ства, акимы об- |            |
|финансируемых за счет      |                 |ластей, г.г.    |            |
|государственного бюджета с |                 |Астаны и Алматы |            |
|учетом штатной и фактичес- |                 |                |            |
|кой численности работающих |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      7.4. Нормативное правовое обеспечение государственной службы         |
|___________________________________________________________________________|
|- Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы    |
|- Совершенствование законодательства по вопросам оплаты труда              |
|  государственных служащих                                                 |
|- Совершенствование законодательства по вопросам бюджетной системы         |
|- Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в системе|
|  органов исполнительной власти                                            |
|___________________________________________________________________________|
|7.4.1. Разработать унифици-|Постановление    |Минюст, Агентст-| IV квартал |
|рованное положение о минис-|Правительства    |во по стратеги- |            |
|терствах и ведомствах      |Республики       |ческому планиро-|            |
|                           |Казахстан        |ванию и реформам|            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Канцелярия|            |
|                           |                 |Премьер-Минист- |            |
|                           |                 |ра, Агентство по|            |
|                           |                 |делам госслужбы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.4.2. Регламентировать и  |Постановление    |Минюст          |ІІІ квартал |
|утвердить нормативные      |Правительства    |                |            |
|процедуры принятия решений |Республики       |                |            |
|для центральных и местных  |Казахстан        |                |            |
|исполнительных органов     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                        7.5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
|__________________________________________________________________________
|. Сыбайлас жемқорлық пен күштеп ықпал жасаудың өлшемдерін айқындау
бойынша анық құқықтық нормаларды әзірлеу
|. Шешімдерді қабылдау кезінде рұқсат беру және бөлу рәсімдерін қысқарту
|. Мемлекеттік қызметшілердің сыбайлас жемқорлық фактілеріне қылмыстық
|  және әкімшілік жауапкершілік белгілеу
|__________________________________________________________________________
|7.5.1. Сыбайлас жемқорлық тура.|Сыбайлас жемкорлық|Әділетмині     |І
|лы Заң жобасын әзірлеу         |туралы Заң жобасы |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|7.5.2. Қылмыс пен сыбайлас жем.|Қазақстан         |Ішкіісмині,    |ІІІ
|қорлыққа қарсы күрестің мем.   |Республикасы      |Ұлттық қауіп.  |тоқсан
|лекеттік бағдарламасын әзірлеу |Президенті        |сіздік комитеті|
|                               |Жарлығының жобасы |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Әділетмині,    |
|                               |                  |Бас прокуратура|
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға
арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
жоспары
1999 жыл
3-Басымдық. Экономикалық өсу
3.1. Макроэкономикалық тұрақтылық
Мақсат: Орташа жылдық инфляция деңгейін төмендету, басқарылатын
бюджеттік тапшылықты және теңгенің тұрақты бағамын сақтау
__________________________________________________________________________
|                     3.1.1. Ақша-несие саясатын қатайту
|__________________________________________________________________________
|Ақша-несие саясатының жанама құралдарын пайдалануды кеңейту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.1. Ақша-несие саясатының |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|жанама құралдарын пайдаланудың |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|тетігін жетілдіру:             |Президентіне      |бойынша),      |
|банктерге несиелерді тек қысқа |есептің құрамында |Қаржымині      |
|мерзімді өтемпаздық сұранысты  |                  |               |
|қанағаттандыру үшін беру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|                           7.5. Борьба с коррупцией                        |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка четких правовых норм по определению критериев коррупции и     |
|  лоббирования                                                             |
|- Сокращение разрешительных и распределительнных процедур при принятии     |
|  решений                                                                  |
|- Установление уголовной и административной ответственности государственных|
|  служащих за факты коррупции                                              |
|___________________________________________________________________________|
|7.5.1. Разработать проект  |Проект Закона    |Минюст          |I  квартал  |
|Закона о коррупции         |о коррупции      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.5.2. Разработать         |Проект Указа     |МВД, КНБ (по    |III квартал |
|государственную программу  |Президента       |согласованию),  |            |
|борьбы с преступностью и   |Республики       |Минюст, Генпро- |            |
|коррупцией                 |Казахстан        |куратура (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
План мероприятий по реализации программы действий Правительства
Республики Казахстан на 1998-2000 годы
1999 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Макроэкономическая стабильность
Цель: Снизить уровень среднегодовой инфляции, сохранить управляемый
бюджетный дефицит и устойчивый курс тенге
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.1.1. Ужесточение денежно-кредитной политики                |
|___________________________________________________________________________|
|Расширение использования косвенных инструментов денежно-кредитной политики |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.1. Совершенствовать  |В составе отчета |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|механизм использования кос-|Президенту       |ласованию),     |            |
|венных инструментов денеж- |Республики       |Минфин          |            |
|но-кредитной политики:     |Казахстан        |                |            |
|  предоставление кредитов  |                 |                |            |
|  банкам только для удов-  |                 |                |            |
|  летворения потребностей  |                 |                |            |
|  в краткосрочной ликвид-  |                 |                |            |
|  ности                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.1.2. Айналым мерзімдері    |Қазақстан         |Қаржымині     |Қарыз
|неғұрлым ұзақ мемлекеттік баға.|Республикасы      |              |капиталы
|лы қағаздарды эмиссиялау       |Үкіметінің        |              |рынокта.
|                               |қаулысы           |              |рындағы
|                               |                  |              |жағдайға
|                               |                  |              |қарай
|__________________________________________________________________________
|       Ұлттық Банктің талдамалық және болжау функцияларын күшейту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.3.  Талдау және болжау   |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|әдістемесін жетілдіру:         |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|шоттардың жаңа жоспары бойынша |Президентіне      |бойынша),      |
|банктерде бухгалтерлік есептің |есептің құрамында |Қаржымині      |
|автоматтандырылған жүйесін     |                  |               |
|енгізуге әдістемелік басшылықты|                  |               |
|қамтамасыз ету;                |                  |               |
|ашық экономика жағдайында      |                  |               |
|Қазақстанның ақша рыногындағы  |                  |               |
|жағдайды талдау мен болжаудың  |                  |               |
|әдісін жетілдіру;              |                  |               |
|Қазақстан Ұлттық Банкінің      |                  |               |
|ақпарат алысу, талдау және     |                  |               |
|болжау саласындағы шетелдердің |                  |               |
|орталық банктерімен және халық.|                  |               |
|аралық талдау орталықтарымен   |                  |               |
|ынтымақтастығын кеңейту;       |                  |               |
|банк статистикасын жақсарту    |                  |               |
|және оның халықаралық стандарт.|                  |               |
|тарға сәйкестігін қамтамасыз   |                  |               |
|ету                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.1.2. Эмитировать госу- |Постановление    |Минфин          |Исходя из   |
|дарственные ценные бумаги  |Правительства    |                |ситуации на |
|с более длительными сроками|Республики       |                |рынках      |
|обращения                  |Казахстан        |                |ссудного    |
|                           |                 |                |капитала    |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Усиление аналитических и прогнозных функций Национального банка            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.3. Совершенствовать  |В составе отчета |Нацбанк (по     |IV квартал  |
|методики анализа и прогно- |Президенту       |согласованию),  |            |
|зирования:                 |Республики       |Минфин          |            |
|  обеспечить методическое  |Казахстан        |                |            |
|  руководство внедрением в |                 |                |            |
|  банках автоматизированной|                 |                |            |
|  системы бухгалтерского   |                 |                |            |
|  учета по новому плану    |                 |                |            |
|  счетов;                  |                 |                |            |
|  совершенствовать методику|                 |                |            |
|  анализа и прогнозирования|                 |                |            |
|  состояния на денежном    |                 |                |            |
|  рынке Казахстана в усло- |                 |                |            |
|  виях открытой экономики; |                 |                |            |
|  расширить сотрудничество |                 |                |            |
|  Национального банка Ка-  |                 |                |            |
|  захстана с Центральными  |                 |                |            |
|  банками зарубежных стран |                 |                |            |
|  и международными аналити-|                 |                |            |
|  ческими центрами в облас-|                 |                |            |
|  ти обмена информацией,   |                 |                |            |
|  анализа, и прогнозирова- |                 |                |            |
|  ния;                     |                 |                |            |
|  улучшить банковскую ста- |                 |                |            |
|  тистику и обеспечить     |                 |                |            |
|  соответствие ее междуна- |                 |                |            |
|  родным стандартам        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|             3.1.2. Қаржы институттарын дамыту және қаржы рыноктарын
|                                   тереңдету
|__________________________________________________________________________
| Қаржы жүйесін реттейтін мемлекеттік органдарды үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.1. Қаржы рыногының бір.  |Министрліктер мен |Ұлттық Банк    |І
|лескен мониторингін жүзеге     |ведомстволар бас. |(келісім бойын.|тоқсан
|асыру және Ұлттық Банктің,     |шыларының арасын. |ша), Қаржымині,|
|Қаржыминінің, БҚҰК-ның және    |дағы меморандум   |БҚҰК (келісім  |
|ҰЗА-нің қаржы жүйесін реттеу   |                  |бойынша),      |
|мәселелері жөнінде өзара       |                  |Еңбекәлеумет.  |
|іс-қимылының меморандумын      |                  |мині           |
|қабылдау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|
| Қаржы жүйесін дамыту үшін құқықтық базаны жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.2. Төлем жүйесін қоса    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|алғанда, банк жүйесін құқықтық |құқықтық актілер  |(келісім       |
|реттеуді жетілдіру             |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.3. Сақтандыру рыногын    |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|құқықтық реттеуді жетілдіру    |құқықтық актілер  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.4. Сақтандыру ұйымдарының|Нормативтік       |Ұлттық Банк    |І
|қызметін реттеу және қадағалау |құқықтық актілер  |(келісім       |тоқсан
|жөніндегі нормативтік құқықтық |                  |бойынша)       |
|базаны жетілдіру               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.5. Зейнетақы жүйесін     |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |Ұдайы
|құқықтық реттеуді жетілдіру    |құқықтық актілер  |мині, Қаржы.   |
|                               |                  |мині, Ұлттық   |
|                               |                  |Банк (келісім  |
|                               |                  |бойынша), БҚҰК |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.2. Развитие финансовых институтов и углубление финансовых рынков       |
|___________________________________________________________________________|
|Координация государственных органов, регулирующих финансовую систему       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.1. Принять меморандум|Меморандум между |Нацбанк (по сог-|I квартал   |
|взаимодействия Нацбанка,   |руководителями   |ласованию),     |            |
|Минфина, НКБЦ и НПА по воп-|министерств и    |Минфин, НКЦБ (по|            |
|росам регулирования финан- |ведомств         |согласованию),  |            |
|совой системы и осущес-    |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|твлять совместный монито-  |                 |                |            |
|ринг финансовых рынков     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование правовой базы для развития финансовой системы            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.2. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |ласованию)      |            |
|банковской системы,        |                 |                |            |
|включая платежную систему  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.3. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |ласованию)      |            |
|страхового рынка           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.4. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|І квартал   |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |ласованию)      |            |
|по регулированию и надзору |                 |                |            |
|за деятельностью страховых |                 |                |            |
|организаций                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.5. Совершенствовать  |Нормативные      |Минтрудсоцзащи- |Постоянно   |
|правовое регулирование     |правовые акты    |ты, Минфин, Нац-|            |
|пенсионной системы         |                 |банк (по согла- |            |
|                           |                 |сованию), НКБЦ  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.2.6. Банктерге, сақтандыру |Нормативтік       |Қаржымині,     |Ұдайы
|ұйымдарына, банктік қызмет     |құқықтық актілер  |Ұлттық Банк    |
|көрсетулерді жүзеге асыратын   |                  |(келісім       |
|ұйымдарға, бағалы қағаздар     |                  |бойынша), Мем. |
|рыногына кәсіби қатысушыларға  |                  |кірісмині,     |
|салық салу бөлігінде салық     |                  |БҚҰК (келісім  |
|заңдарын жетілдіру             |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|         Банк жүйесін нығайту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.7. Ашық тендердің негі.  |Қазақстан         |Қаржымині      |IV
|зінде мемлекеттік бағдарламалар|Республикасының   |               |тоқсан
|жөніндегі агент банктерді ірік.|Үкіметіне есеп    |               |
|теу                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.8. Банкаралық өзара іс-  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|қимыл жүйесін жетілдіру: банк. |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|аралық ақша рыногының дамуына  |Президентіне есеп |бойынша)       |
|ықпал ету екінші деңгейдегі    |беру құрамында    |               |
|банктерді халықаралық стандарт.|                  |               |
|тарға көшіру бағдарламасын іске|                  |               |
|асыруды жалғастыру;            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.9. Мемлекеттік банктерді |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІ
|жекешелендіруді аяқтау         |Республикасының   |Ұлттық Банк    |тоқсан
|                               |Үкіметіне есеп    |(келісім       |
|                               |беру              |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|         Банктік емес қаржы институттарын дамыту
|__________________________________________________________________________

|3.1.2.6. Совершенствовать  |Нормативный      |Минфин, Нацбанк |Постоянно   |
|налоговое законодательство |правовой акт     |(по согласова-  |            |
|в части налогообложения:   |                 |нию), Мингосдо- |            |
|банков, страховых организа-|                 |ходов, НКЦБ (по |            |
|ций, организаций, осущест- |                 |согласованию)   |            |
|вляющих отдельные виды     |                 |                |            |
|банковских услуг, профес-  |                 |                |            |
|сиональных участников рынка|                 |                |            |
|ценных бумаг               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Укрепление банковской системы                                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.7. Осуществлять отбор|Отчет Правитель- |Минфин          |IV квартал  |
|банков-агентов по государс-|ству Республики  |                |            |
|твенным программам на осно-|Казахстан        |                |            |
|ве открытого тендера       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.8. Совершенствовать  |В составе Отчета |Нацбанк (по сог-|ІV квартал  |
|систему межбанковских      |Президенту       |ласованию)      |            |
|взаимодействий:            |Республики       |                |            |
|  способствовать развитию  |Казахстан        |                |            |
|  межбанковского денежного |                 |                |            |
|  рынка;                   |                 |                |            |
|  продолжить реализацию    |                 |                |            |
|  Программы перехода банков|                 |                |            |
|  второго уровня к междуна-|                 |                |            |
|  родным стандартам        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.9. Завершить привати-|Отчет Правитель- |Минфин, Нацбанк |IV квартал  |
|зацию государственных      |ству Республики  |(по согласова-  |            |
|банков                     |Казахстан        |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие небанковских финансовых институтов                                |
|___________________________________________________________________________|

|3.1.2.10. Тауар биржаларының   |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|қызметін реттеу жөніндегі нор. |Республикасы      |индустрия және |
|мативтік базаны жетілдіру      |Үкіметінің        |саудамині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.11. Несие серіктестік.   |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |І
|терінің қызметіне арналған нор.|Басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|мативтік құқықтық базаны жетіл.|қаулысы           |бойынша)       |
|діру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.12. Ломбардтардың қызме. |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |І
|тін реттеу жөніндегі норматив. |құқықтық актілер  |(келісім       |тоқсан
|тік құқықтық базаны жетілдіру  |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|Банктік емес қаржы институттарын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.13. Банк операцияларының |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІ
|жекелеген түрлерін жүзеге асы. |басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|ратын ұйымдар мен сақтандыру   |қаулысы           |бойынша)       |
|ұйымдарының қаржылық есеп бе.  |                  |               |
|руінің тәртібін әзірлеу        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.14. Электрондық тәсілмен |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |ІV
|жүргізілетін аударма арқылы    |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|төлемдердің жүйесін әзірлеу    |Президентіне      |бойынша)       |
|                               |есептің құрамын.  |               |
|                               |дағы бөлім        |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.2.15. Әлеуметтік жеке код. |Банктердің, зей.  |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|тар берілгендігі туралы куәлік.|нетақы жинақтау   |мині, Ұлттық   |тоқсан
|терді (ЭЖК) микропроцессорлары |қорлары мен Мемле.|Банк (келісім  |
|(чиптер) бар пластикалық       |кеттік зейнетақы  |бойынша)       |
|карточка түрінде беруді бастау |төлеу орталығының |               |
|                               |(МЗТО) бірлескен  |               |
|                               |жобасы            |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.2.10. Совершенствовать |Постановление    |Минэнерго,      |IІ квартал  |
|нормативную базу по регу-  |Правительства РК |индустрии и     |            |
|лированию деятельности     |                 |торговли        |            |
|товарных бирж              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.11. Совершенствовать |  Постановление  |Нацбанк (по сог-| I квартал  |
|нормативную правовую базу  |  Правления      |ласованию)      |            |
|для деятельности кредитных |  Нацбанка       |                |            |
|товариществ                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.12. Совершенствовать |Нормативные      |Нацбанк (по сог-|І квартал   |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |ласованию)      |            |
|по регулированию деятель-  |                 |                |            |
|ности ломбардов            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие небанковских финансовых институтов
|
|___________________________________________________________________________|
|3.1.2.13. Разработать поря-|Постановление    |Нацбанк (по сог-|ІІ квартал  |
|док предоставления финансо-|Правления        |ласованию)      |            |
|вой отчетности организация-|Нацбанка         |                |            |
|ми, осуществляющими отдель-|                 |                |            |
|ные виды банковских опера- |                 |                |            |
|ций и страховыми организа- |                 |                |            |
|циями                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.14. Развивать систему|Раздел в составе |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|безналичных платежей, осу- |отчета Президенту|ласованию)      |            |
|ществляемых электронным    |Республики       |                |            |
|способом                   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.2.15. Начать выдачу    |Совместная прог- |Минтрудсоцзащи- |ІІІ квартал |
|свидетельств о присвоении  |рамма банков, на-|ты, Нацбанк (по |            |
|социальных индивидуальных  |копительных пен- |согласованию)   |            |
|кодов (СИК) в виде пласти- |сионных фондов   |                |            |
|ковых карточек с микропро- |государственного |                |            |
|цессорами (чипами)         |Центра по выплате|                |            |
|                           |пенсий (ГЦВП)    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|       3.1.3. Салық-бюджет саясатының тиімділігін арттыру және бюджет
|                       тапшылығын инфляциялық емес түрде қаржыландыру
|__________________________________________________________________________
|Салықтық әкімшіліктендіру реформасы
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.1. Салық саясатының 2000 |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ
|жылға арналған тұрақты эконо.  |Республикасы      |Мемкірісмині   |тоқсан
|микалық өсуге ықпал ететін не. |Үкіметінің        |               |
|гізгі бағыттарын әзірлеу       | қаулысы          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.2. Шаруашылық жүргізуші  |Министрдің        |Қаржымині,     |IV
|субъектілерге салықтық тексеру.|бұйрығымен        |Мемкірісмині   |тоқсан
|лер жүргізу жөнінде нұсқаулық. |бекітілген        |               |
|тар әзірлеу                    |нұсқаулықтар      |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.3. Кеден және салық ре.  |Нормативтік       |Қаржымині.     |Ұдайы
|жимдері бойынша нормативтік    |құқықтық актілер  |Мемкірісмині   |
|базаны жетілдіру               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.4. Бірыңғай жіктемеге    |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |ІІ
|көшіру мақсатында шаруашылық   |Республикасы      |Статистика     |тоқсан
|жүргізуші субъектілердің (са.  |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|лықтық, статистикалық, құқық.  |қаулысы           |агенттік,      |
|тық және басқа да жіктемелерден|                  |Әділетмині,    |
|тұратын) салыстырмалы жіктеме. |                  |Энергетика,    |
|сін жасау                      |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.5. Спирт және алкогольді |Қазақстан         |Мемкірісмині   |ІІ
|өнімдерді өндіруді мемлекеттік |Республикасы      |               |тоқсан
|реттеуді күшейту және акциз    |Үкіметінің        |               |
|постарының жұмысын тәртіпке    |қаулысы           |               |
|келтіру                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|        3.1.3. Повышение эффективности налогово-бюджетной политики и       |
|              неинфляционное финансирование бюджетного дефицита            |
|___________________________________________________________________________|
|Реформа налогового администрирования                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.1. Разработать основ-|Постановление    |Минфин, Мингос- |ІІІ квартал |
|ные направления налоговой  |Правительства    |доходов         |            |
|политики на 2000 год, спо- |Республики       |                |            |
|собствующие устойчивому    |Казахстан        |                |            |
|экономическому росту       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|3.1.3.2. Разработать       |Инструкции,      |Мингосдоходов,  |IV квартал  |
|инструкции по проведению   |утвержденные     |Минфин          |            |
|налоговых проверок хозяйст-|приказом Министра|                |            |
|вующих субъектов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.3. Совершенствовать  |Нормативные      |Мингосдоходов,  |Постоянно   |
|нормативную базу по        |правовые акты    |Минфин          |            |
|таможенному и налоговому   |                 |                |            |
|режимам                    |                 |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.4. Создать сопоста-  |Постановление    |Мингосдоходов,  |IІ квартал  |
|вимую классификацию хозяйс-|Правительства    |Агентство по    |            |
|твующих субъектов (включаю-|Республики       |статистике,     |            |
|щей в себя налоговую, ста- |Казахстан        |Минюст, Минэнер-|            |
|тистическую, юридическую и |                 |го, индустрии и |            |
|др. классификации) в целях |                 |торговли,       |            |
|перехода на единую класси- |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|фикацию.                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.5. Усилить государст-|Постановление    |Мингосдоходов,  | ІІ квартал |
|венное регулирование произ-|Правительства    |Минфин          |
|водства и оборота спирта и |Республики       |                |            |
|алкогольной продукции и    |Казахстан        |                |            |
|упорядочить работу акцизных|                 |                |            |
|постов                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.6. Акциздік алымның жаңа |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |ІI
|үлгідегі маркаларын енгізу     |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|жөнінде ұсыныстар дайындау     |Үкіметіне         |               |
|                               |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.7. "Заңды тұлға - салық  |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |І
|төлеушінің салық               |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|және бюджетке төленетін басқа  |Үкіметінің        |               |
|да міндетті төлемдер бойынша   |қаулысы           |               |
|мемлекет алдындағы берешегіне  |                  |               |
|байланысты салық қызметі орган.|                  |               |
|дары пайдалнуға тыйым салған   |                  |               |
|мүлікті сату жөнінде мамандан. |                  |               |
|дырылған ашық аукцион өткізудің|                  |               |
|тәртібі мен шарттары туралы    |                  |               |
|ережені бекіту туралы"         |                  |               |
|Қазақстан Республикасы Үкіметі.|                  |               |
|нің 1995 жылғы 12 шілдедегі    |                  |               |
|N 952 қаулысына және "Салық    |                  |               |
|және бюджетке төленетін басқа  |                  |               |
|міндетті төлемдерді мерзімінде |                  |               |
|төлемеген салық төлеушінің     |                  |               |
|мүлкін пайдалануға тыйым салу  |                  |               |
|тәртібі туралы ережені бекіту  |                  |               |
|туралы" Қазақстан Республикасы |                  |               |
|Үкіметінің 1995 жылғы 31 шілде.|                  |               |
|дегі N 1041 қаулысына өзгеріс. |                  |               |
|тер мен толықтырулар енгізу    |                  |               |
|туралы" Қазақстан Республикасы |                  |               |
|Үкіметінің қаулысын әзірлеу    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.6. Подготовить пред- |Доклад           |Мингосдоходов,  |II квартал  |
|ложения по вводу марок     |Правительству    |Минфин          |            |
|акцизного сбора нового     |Республики       |                |            |
|образца
|Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.7. Разработать поста-|                 |                |            |
|новление Правительства РК: |                 |                |            |
|  "О внесении изменений и  |Постановление    |Мингосдоходов,  |І квартал   |
|  дополнений в постановле- |Правительства    |Минфин          |            |
|  ние Правительства Респуб-|Республики       |                |            |
|  лики Казахстан от 12 июля|Казахстан        |                |            |
|  1995 года № 952 "Об ут-  |                 |                |            |
|  верждении Положения о по-|                 |                |            |
|  рядке и условиях проведе-|                 |                |            |
|  ния специализированного  |                 |                |            |
|  открытого аукциона по    |                 |                |            |
|  реализации ограниченного |                 |                |            |
|  в распоряжении органами  |                 |                |            |
|  налоговой службы имущест-|                 |                |            |
|  ва в связи с задолженнос-|                 |                |            |
|  тью налогоплательщика -  |                 |                |            |
|  юридического лица перед  |                 |                |            |
|  государством по налогам и|                 |                |            |
|  другим обязательным пла- |                 |                |            |
|  тежам в бюджет" и поста- |                 |                |            |
|  новление Правительства от|                 |                |            |
|  31 июля 1995 года № 1041 |                 |                |            |
|  "Об утверждении Положения|                 |                |            |
|  о порядке вынесения и ре-|                 |                |            |
|  шения об ограничении рас-|                 |                |            |
|  поряжения имуществом     |                 |                |            |
|  налогоплательщика, не    |                 |                |            |
|  внесшего в установленные |                 |                |            |
|  сроки налоги и другие    |                 |                |            |
|  обязательные платежи в   |                 |                |            |
|  бюджет"                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.8. Сот шешімі бойынша    |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |І
|қосымша эмиссия акцияларын     |Республикасы      |Қаржымині,     |тоқсан
|шығару, тіркеу, орналастыру    |Үкіметінің        |БҚҰК (келісім  |
|тәртібі туралы ережені әзірлеу |қаулысы           |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.9. Темір жол көлігімен   |Қазақстан Респуб. |Мемкірісмині   |І
|тасымалданатын транзиттік та.  |ликасы Үкіметінің |               |тоқсан
|уарларды кедендік ресімдеуді   |қаулысы           |               |
|қамтамасыз ету                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.10. Заңды тұлғалардың    |Қазақстан         |Мемкірісмині   |І
|дебиторлық берешегін биржалық  |Республикасы      |               |тоқсан
|сауда мен аукциондар әдісімен  |Үкіметінің        |               |
|сатудың тәртібін белгілеу      |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|"Орталық-аймақтар" өзара қарым-қатынастарында бюджеттік реформа жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.11. Республикадағы ірі   |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |Ай
|салық төлеушілер бойынша салық.|Республикасының   |               |сайын
|тардың түсуіне мониторинг және |Үкіметіне есеп    |               |
|талдау жүргізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік шығыстарды ұтымды ету және бюджеттің шығыс бөлігін қалыптас.
|тырудың бағдарламалық әдісіне көшу
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.12. 2001 жылға қарай мем.|Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|лекеттік бюджетті қалыптастыру |Республикасы      |Стратегиялық   |тоқсан
|кезінде бюджеттік бағдарлама.  |Үкіметінің        |жоспарлау және |
|лауды қолдануға біртіндеп      |қаулысы           |реформалар     |
|көшудің бағдарламасын әзірлеу  |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.8. Разработать       |Постановление    |Мингосдоходов,  |І квартал   |
|Положение о порядке выпус- |Правительства    |Минфин, НКЦБ    |            |
|ка, регистрации и размеще- |Республики       |(по согласова-  |            |
|ния дополнительной эмиссии |Казахстан        |нию)            |            |
|акций по решению суда      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.9. Обеспечить тамо-  |Постановление    |Мингосдоходов   |І квартал   |
|женное оформление транзит- |Правительства    |                |            |
|ных товаров, перемещаемых  |Республики       |                |            |
|железнодорожным транспортом|Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.10. Установить поря- |Постановление    |Мингосдоходов   |І квартал   |
|док продажи дебиторской    |Правительства    |                |            |
|задолженности юридических  |Республики       |                |            |
|лиц методами биржевых      |Казахстан        |                |            |
|торгов и аукционов         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Проведение бюджетной реформы во взаимоотношениях "центр-регионы"           |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.11. Проводить монито-|Отчет            |Мингосдоходов,  |Ежемесячно  |
|ринг и анализ поступлений  |Правительству    |Минфин          |            |
|налогов по крупным налого- |Республики       |                |            |
|плательщикам республики    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Рационализация государственных расходов и переход на программный метод     |
|формирования расходной части бюджета                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.12. Разработать прог-|Постановление    |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|рамму постепенного перехода|Правительства    |во по стратеги- |            |
|к 2001 г. на применение    |Республики       |ческому планиро-|            |
|бюджетного программирования|Казахстан        |ванию и реформам|            |
|при формировании государст-|                 |(по согласова-  |            |
|венного бюджета            |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.13. "Қазынашылықты       |Қабылдауға,       |Қаржымині      |IV
|жаңарту" жобасын іске асыру    |өткізу актісі     |               |тоқсан
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.14. Қоғамдық жұмыстарды  |Қазақстан         | Еңбекәлеумет. |І
|қаржыландыруды ұйымдастыру мен |Республикасы      |мині           |тоқсан
|оның тәртібі туралы ережені    | Үкіметінің       |               |
|әзірлеу                        |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.15. 2001 жылға дейінгі   |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|мемлекеттік шығыстарды үнемдеу |Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Президенті        |жоспарлау      |
|                               |Жарлығының        |жөніндегі      |
|                               |жобасы            |агенттік,      |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |облыстардың    |
|                               |                  |және Астана,   |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері,|
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.16. Бюджет саясатының    |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ
|2000 жылға арналған негізгі    |Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|бағыттарын әзірлеу             |Үкіметінің        |жоспарлау      |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік, Мем. |
|                               |                  |кірісмині,     |
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.13. Реализовать      |Акт сдачи в      |Минфин          |IV квартал  |
|проект "Модернизации Казна-|приемку          |                |            |
|чейства"                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.14. Разработать      |Постановление    |Минтрудсоцзащиты|І квартал   |
|Правила об организации и   |Правительства    |                |            |
|порядке финансирования     |Республики       |                |            |
|общественных работ         |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.15. Разработать прог-|Проект Указа     |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|рамму экономии государст-  |Президента       |во по экономи-  |            |
|венных расходов до 2001    |Республики       |ческому планиро-|            |
|года                       |Казахстан        |ванию, Нацбанк  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), акимы     |            |
|                           |                 |областей и гг.  |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы,|            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |госзакупкам     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.16. Разработать      |Постановление    |Минфин, Агентст-|ІІІ квартал |
|основные направления       |Правительства    |во по экономи-  |            |
|бюджетной политики на 2000 |Республики       |ческому планиро-|            |
|год                        |Казахстан        |ванию, Мингосдо-|            |
|                           |                 |ходов, Агентство|            |
|                           |                 |по госзакупкам  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.17. Қазақстан Республи.  |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІІ
|касының Бюджет кодексін әзірлеу|Республикасы      |Әділетмині     |тоқсан
|жөніндегі жұмыс тобын құру     |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.18. Мемлекеттік бюджеттің|Қазақстан         |Мемлекеттік    |ІІІ
|есебінен жүзеге асырылатын мем.|Республикасының   |сатып алу      |тоқсан
|лекеттік сатып алуды үйлестіру.|Үкіметіне         |жөніндегі      |
|ді, бақылау мен оның мониторин.|есеп беру         |агенттік       |
|гін жүзеге асыру               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.19. Мемлекеттік сатып алу|Нормативтік       |Мемлекеттік    |Ұдайы
|жөніндегі нормативтік құқықтық |құқықтық актілер  |сатып алу      |
|базаны жетілдіру               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.20. Мемлекеттік сатып    |Қазақстан         |Мемлекеттік    |І
|алу бюллетенін шығаруды қамта. |Республикасы      |сатып алу      |тоқсан
|масыз етсін                    |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік міндеттемелердің оңтайлы портфелін қалыптастыру және елдің
| несиелік рейтингін көтеру
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.21. 1999-2008 жылдарға   |Қазақстан         |Қаржымині,     |І
|арналған Қарыз алу стратегиясын|Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |жоспарлау      |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|3.1.3.22. Рейтинг агенттіктері.|Қазақстан         |Қаржымині,     |І
|мен жұмыс жөнінде ведомство.   |Республикасы      |Экономикалық   |тоқсан
|аралық комиссия құру           |Үкіметінің        |жоспарлау      |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  | (келісім      |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.17. Создать рабочую  |Постановление    |Минфин, Минюст  |ІІІ квартал |
|группу по разработке       |Правительства    |                |            |
|Бюджетного кодекса         |Республики       |                |            |
|Республики Казахстан       |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.18. Осуществить коор-|Отчет            |Агентство по    |ІІІ квартал |
|динацию, контроль и монито-|Правительству    |госзакупкам     |            |
|ринг государственных заку- |Республики       |                |            |
|пок, осуществляемых за счет|Казахстан        |                |            |
|средств государственного   |                 |                |            |
|бюджета                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.19. Совершенствование|Нормативные      |Агентство по    |постоянно   |
|нормативной правовой базы  |правовые акты    |госзакупкам     |            |
|по вопросам государственных|                 |                |            |
|закупок                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.20. Обеспечить выпуск|Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|Бюллетеня государственных  |Правительства    |госзакупкам     |            |
|закупок                    |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование оптимального портфеля государственных обязательств и повышение|
|кредитного рейтинга страны                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.3.21. Разработать      |Постановление    |Минфин, Агентст-|І квартал   |
|Стратегию заимствования на |Правительства    |во по экономи-  |            |
|1999-2008 годы             |Республики       |ческому планиро-|            |
|                           |Казахстан        |ванию, Нацбанк  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.3.22. Создать межве-   |Постановление    |Минфин, Агентст-|І квартал   |
|домственную комиссию по ра-|Правительства    |во по экономи-  |            |
|боте с рейтинговыми        |Республики       |ческому планиро-|            |
|агентствами                |Казахстан        |ванию, Нацбанк  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Агентство |            |
|                           |                 |по инвестициям  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.3.23. Шет елдерде еліміздің|Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІІ
|имидждік стратегиясын әзірлеу  |Республикасы      |Мәдениет,      |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |ақпарат және   |
|                               |қаулысы           |қоғамдық келі. |
|                               |                  |сім министрлі. |
|                               |                  |гі, Инвестиция.|
|                               |                  |лар жөніндегі  |
|                               |                  |агенттік, Энер.|
|                               |                  |гетика, индус. |
|                               |                  |трия және      |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
| 3.1.4. Ақша-несие саясатын салық және бюджет саясатымен және зейнетақы
|            реформасын үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Ақша-несие, салық бюджет саясатын және зейнетақы реформасын жүргізетін
|  мемлекеттік органдарды тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.1. Жинақтаушы зейнетақы  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан
|жүйесінің жұмыс істеу нәтижеле.|Республикасының   |мині           |сайын
|рін талдау, нормативтік құқық. |Үкіметіне талда.  |               |
|тық базаны жетілдіру жөнінде   |малық жазба       |               |
|ұсыныстар әзірлеу              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.2. Банк саласындағы      |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |І
|ақпараттық технологияларға     |басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|негізгі талаптарды әзірлеу     |қаулысы           |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.4.3. Банк және қаржы теле. |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|коммуникациялары жүйесін       |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|дамыту                         |Президентіне      |бойынша),      |
|                               |есептің құрамын.  |Көлікком және  |
|                               |дағы бөлім        |туризммині     |
|__________________________________________________________________________

|3.1.3.23. Разработать      |Постановление    |МИД, Минкульту- |ІІІ квартал |
|имиджевую стратегию страны |Правительства    |ры, информации и|            |
|за рубежом                 |Республики       |общественного   |            |
|                           |Казахстан        |согласия, Агент-|            |
|                           |                 |ство по инвести-|            |
|                           |                 |циям, Минэнерго,|            |
|                           |                 |индустрии и     |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4. Координация денежно-кредитной политики с налоговой и бюджетной      |
|политикой и пенсионной реформой                                            |
|___________________________________________________________________________|
|Обеспечение эффективной координации госорганов, проводящих денежно-        |
|кредитную и налоговую и бюджетную политики и пенсионную реформу            |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.4.1. Провести анализ   |Аналитическая    |Минтрудсоцзащиты|Ежекварталь-|
|функционирования           |записка          |                |но          |
|накопительной пенсионной   |Правительству    |                |
|системы с разработкой      |Республики       |                |            |
|предложений по совершенст- |Казахстан        |                |            |
|вованию нормативно-правовой|                 |                |            |
|базы                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.2. Разработать       |Постановление    |Нацбанк (по сог-| I квартал  |
|основные требования к      |Правления        |ласованию)      |            |
|информационным технологиям |Нацбанка         |                |            |
|в банковской сфере         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.4.3. Развивать систему |Раздел в составе |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|банковских и финансовых    |отчета Президенту|ласованию),     |            |
|телекоммуникаций           |Республики       |Минтранском и   |            |
|                           |Казахстан        |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.4.4. Зейнетақы реформасы   |Қазақстан         |Қаржымині,     |І, ІІІ
|мен салық және бюджет саясат.  |Республикасының   |Еңбекәлеумет.  |тоқсан
|тарындағы өзгерістердің макро. |Үкіметіне         |мині, БҚҰК     |дар
|экономикалық көрсеткіштерге    |есеп беру         |(келісім       |
|әсеріне тұрақты мониторингін   |                  |бойынша), Мем. |
|өткізуге қатысу                |                  |кірісмині      |
|__________________________________________________________________________
|                  3.1.5. Төлем балансын нығайту
|__________________________________________________________________________
|Экспорт пен импорттың құрылымын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.1. Антидемпингтік шаралар|Қазақстан         |Энергетика,    |І
|туралы                         |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|                               |Заңының           |саудамині,     |
|                               |жобасы            |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.2. Субсидиялар және өтем |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|шаралары туралы                |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|                               |Заңының жобасы    |саудамині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.3. Экономиканы қайта     |Қазақстан         |Энергетика,    |І, ІІІ
|құрылымдауға бағытталған       |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|импорттық тарифтер реформасын  |Үкіметінің        |саудамині,     |дар
|жалғастыру                     |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.4. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|касының перференциялық жүйесін |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жетілдіру жөніндегі жұмысты    |Үкіметінің        |саудамині,     |
|жалғастыру                     |қаулысы           |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.5. Қазақстан Республика. |Келісімнің жобасы |Энергетика,    |Жыл
|сының Үкіметі мен Көмір және   |                  |индустрия және |бойы
|Болат Европалық Бірлестігінің  |                  |саудамині      |
|арасындағы болаттан жасалған   |                  |               |
|белгілі бір бұйымдармен сауда  |                  |               |
|жасау жөніндегі келісімді келі.|                  |               |
|су және оған қол қою жөніндегі |                  |               |
|келіссөздерді жалғастыру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Валюталық реттеу нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.1.4.4. Принять участие в |Отчет            |Минфин, Минтруд-|І,IIIквартал|
|проведении постоянного     |Правительству    |соцзащиты, НКЦБ |            |
|мониторинга влияния пенси- |Республики       |(по согласова-  |            |
|онной реформы и изменений в|Казахстан        |нию), Мингосдо- |            |
|налоговой и бюджетной поли-|                 |ходов           |            |
|тиках на макроэкономические|                 |                |            |
|показатели                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   3.1.5. Укрепление платежного баланса                    |
|___________________________________________________________________________|
|Улучшение структуры экспорта и импорта                                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.1. Об антидемпинговых|Проект Закона    |Минэнерго, ин-  | І квартал  |
|мерах                      |Республики       |дустрии и тор-  |            |
|                           |Казахстан        |говли, Мингосдо-|            |
|                           |                 |ходов           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.2. О субсидиях и     |Проект Закона    |Минэнерго,      |I квартал   |
|компенсационных мерах      |Республики       |индустрии и тор-|            |
|                           |Казахстан        |говли           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.3. Продолжить реформу|Постановление    |Минэнерго,      |І, ІІІ      |
|импортных тарифов, направ- |Правительства    |индустрии и тор-|квартал     |
|ленную на реструктуризацию |Республики       |говли, Минфин,  |            |
|экономики                  |Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.4. Продолжить работу |Постановление    |Минэнерго, инду-|ІІ квартал  |
|по совершенствованию префе-|Правительства    |стрии и торгов- |            |
|ренциальной системы        |Республики       |ли, Агентство по|
|Республики Казахстан       |Казахстан        |инвестициям,    |            |
|                           |                 |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.5. Продолжить перего-|Проект Соглашения|Минэнерго,      |В течение   |
|воры по согласованию и под-|                 |индустрии и     |года        |
|писанию Соглашения между   |                 |торговли        |            |
|Правительством Республики  |                 |                |            |
|Казахстан и Европейским    |                 |                |            |
|Объединением Угля и Стали  |                 |                |            |
|по торговле определенными  |                 |                |            |
|изделиями из стали         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование форм и методов валютного регулирования                   |
|___________________________________________________________________________|

|3.1.5.6. Валюттық реттеу сала. |Нормативтік       |Ұлттық Банк    |Ұдайы
|сындағы нормативтік құқықтық   |құқықтық актілер  |(келісім       |
|базаны жетілдіру               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.7. ЕАВ-ны әкелуге кеден  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|бажын енгізу                   |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |саудамині,     |
|                               |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|Ағымдағы шот тапшылығын қаржыландырудың ұтымды құрылымы
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.8. Шетел капиталы ағымы. |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|ның құрылымын талдау           |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|                               |Үкіметіне         | бойынша)      |
|                               |талдамалық жазба  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.9. Халықаралық қаржы     |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|рыноктарының жағдайына және    |Республикасының   |(келісім       |сайын
|мемлекеттің сыртқы міндеттеме. |Үкіметіне         | бойынша),      |
|леріне сүйене отырып Ұлттық    |есеп беру         |Қаржымині      |
|Банктің алтын валюта резервінің|                  |               |
|құрылымын оңтайландыру         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.10. Ұлттық Банктің халық.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқарудың  |Республикасының   |(келісім       |сайын
|белсенді саясатын жүргізу      |Үкіметіне         |бойынша)       |
|                               |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.11. Ұлттық Банктің халық.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|аралық резервтерін басқаруда   |Республикасының   |(келісім       |сайын
|туынды қаржы құралдарын пайда. |Үкіметіне         | бойынша)      |
|лану                           |есеп беру         |               |
|__________________________________________________________________________

|3.1.5.6. Совершенствовать  |Нормативные      |Нацбанк (по     |Постоянно   |
|нормативно правовую базу   |правовые акты    |согласованию)   |            |
|в области валютного        |                 |                |            |
|регулирования              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.7. Ввести таможенную |Постановление    |Минэнерго, инду-|І квартал   |
|пошлину на ввоз наличной   |Правительства    |стрии и торгов- |            |
|СКВ                        |Республики       |ли, Минфин, Мин-|            |
|                           |Казахстан        |госдоходов,     |            |
|                           |                 |Нацбанк (по сог-|            |
|                           |                 |ласованию)      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Рациональная структура финансирования дефицита текущего счета              |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.8. Провести анализ   |Аналитическая за-|Нацбанк (по     |IV квартал  |
|структуры притока иностран-|писка Правительс-|согласованию)   |            |
|ного капитала              |тву Республики   |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.9. Оптимизировать    |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|структуру золотовалютных   |Правительству    |согласованию),  |но          |
|резервов Нацбанка, исходя  |Республики       |Минфин          |            |
|из состояния международных |Казахстан        |                |            |
|финансовых рынков и внешних|                 |                |            |
|обязательств государства   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.10. Проводить актив- |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|ную политику управления    |Правительству    |согласованию)   |но          |
|международными резервами   |Республики       |                |            |
|Нацбанка                   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.11. Использовать     |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|производные финансовые     |Правительству    |согласованию)   |но          |
|инструменты в управлении   |Республики       |                |            |
|международными резервами   |Казахстан        |                |            |
|Нацбанка                   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.1.5.12. Халықаралық қаржы    |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Ай
|рыноктарының жай-күйіне мони.  |Республикасының   |(келісім       |сайын
|торинг пен талдау жүргізу      |Үкіметіне         | бойынша)      |
|                               |есеп беру         |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|Теңгенің төлем балансын нығайтуға жәрдемдесетін айырбас бағамы саясатын
|                жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.13. Теңгенің айырбас     |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|бағамының оңтайлы режимін      |Республикасы      |(келісім       |тоқсан
|ұстап отыру                    |Президентіне      | бойынша)      |
|                               |есептің құрамын.  |               |
|                               |дағы бөлім        |               |
|__________________________________________________________________________
|Төлем балансын құрудың статистикалық базасын жетілдіру және сыртқы
|       қарызға баға беруді қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.14. Халықаралық қызмет   |Ұлттық Банк       |Ұлттық Банк    |ІІ
|көрсетулер, жұмыс істеушілерге |басқармасының     |(келісім       |тоқсан
|өтемақы төлеу, ДВҚ-ның ұсыным. |және Статистика   |бойынша)       |
|дарын ескере отырып, трансферт.|жөніндегі агент.  |Статистика     |
|тер мен тікелей инвестициялар  |тіктің қаулысы    |жөніндегі      |
|бойынша ақпарат жинау үшін     |                  |агенттік       |
|статистикалық есеп беру нысан. |                  |               |
|дарын әзірлеу және бекіту      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.1.5.15. Мемлекеттік кепілдік.|Қазақстан         |Ұлттық Банк    |Тоқсан
|пен қамтамасыз етілмеген сыртқы|Республикасының   |(келісім       |сайын
|міндеттемелердің мониторингі   |Үкіметіне         |бойынша)       |
|                               |талдамалық жазба  |               |
|__________________________________________________________________________
3.2. Ашық нарықтық экономика және еркін сауда
Мақсаты: Экономикадағы құрылымдық реформаларды негізінен аяқтау
__________________________________________________________________________

|3.1.5.12. Осуществлять     |Отчет            |Нацбанк (по     |Ежемесячно  |
|мониторинг и анализ состоя-|Правительству    |согласованию),  |            |
|ния международных финансо- |Республики       |Минфин          |            |
|вых рынков                 |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Осуществление политики обменного курса тенге, способствующего укреплению   |
|платежного баланса                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.13. Поддерживать     |Раздел в составе |Нацбанк (по     |IV квартал  |
|оптимальный режим обменного|Отчета Президенту|согласованию)   |            |
|курса тенге                |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование статистической базы составления платежного баланса и     |
|формирования оценки внешнего долга                                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.5.14. Разработать и    |Постановление    |Нацбанк (по     |ІІ квартал  |
|утвердить формы статисти-  |Правления Нацбан-|согласованию),  |            |
|ческой отчетности для сбора|ка и Агентства   |Агентство по    |            |
|информации по международным|по статистике    |статистике      |            |
|услугам, компенсации рабо- |                 |                |            |
|тающим, трансфертам и пря- |                 |                |            |
|мым инвестициям с учетом   |                 |                |            |
|рекомендаций МВФ           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.1.5.15. Мониторинг внеш- |Аналитическая    |Нацбанк (по     |Ежекварталь-|
|них обязательств, не обес- |записка          |согласованию)   |но          |
|печенных государственными  |Правительству    |                |            |
|гарантиями                 |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.2. Открытая рыночная экономика и свободная торговля
Цель: завершить в основном структурные реформы в экономике
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|      3.2.1. Экономиканы жекешелендіруді және монополиясыздандыруды
|                 негізінен аяқтап шығу
|__________________________________________________________________________
|Экономиканы моноплиясыздандыруды негізінен аяқтап шығу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.1. "Қазақстан Темір Жолы"|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІ
|РМК-ын монополиясыздандырудың  |Республикасының   |лияларды реттеу|тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |және бәсекені  |
|                               |қаулысы           |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Көлікком және  |
|                               |                  |туризммині     |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.2. "Қазақтелеком" АҚ-ын  |Қазақстан         |Табиғи монопо. |III
|монмополиясыздандыру,телекомму.|Республикасы      |лияларды реттеу|тоқсан
|никациялар рыногында бәсекені  |Үкіметінің        |және бәсекені  |
|дамытудың бағдарламасын әзірлеу|қаулысы           |қорғау жөнін-гі|
|                               |                  |агенттік, Қаржы|
|                               |                  |мині, Көлікком |
|                               |                  |және туризммині|
___________________________________________________________________________
|Табиғи монополиялардың адал бәсекелестігін және олардың қызметіне қатаң
|              бақылауды ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.3. Кейін оларды Қазақстан|Қазақстан         |Табиғи         |ІІ
|Республикасының бүкіл аумағына |Республикасы      |монополияларды |тоқсан
|тарататындай етіп табиғи моно. |Үкіметінің        |реттеу және    |
|полияшылардың және олардың     |қаулысы           |бәсекені қорғау|
|тұтынушылардың қызмет көрсету. |                  |жөніндегі      |
|лерінің үлгі шарттарын әзірлеу |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|   3.2.1. Завершение в основном приватизации и демонополизации экономики   |
|___________________________________________________________________________|
|- Завершение в основном демонополизации экономики                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.1. Разработать прог- |Постановление    |Агентство по ре-|IІ квартал  |
|рамму демонополизации РГП  |Правительства    |гулированию ес- |            |
|"Казахстан Темір Жолы"     |Республики       |тественных моно-|            |
|                           |Казахстан        |полий и защите  |            |
|                           |                 |конкуренции,    |            |
|                           |                 |Минфин,         |            |
|                           |                 |Минтранском и   |            |
|                           |                 |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.2. Разработать прог- |Постановление    |Агентство по ре-|IІІ квартал |
|рамму демонополизации АО   |Правительства    |гулированию ес- |            |
|"Казахтелеком", развития   |Республики       |тественных моно-|            |
|конкуренции на рынке       |Казахстан        |полий и защите  |            |
|телекоммуникации           |                 |конкуренции,    |            |
|                           |                 |Минфин,         |            |
|                           |                 |Минтранском и   |            |
|                           |                 |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Стимулирование добросовестной конкуренции и жесткого контроля за           |
|деятельностью естественных монополий                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.3. Разработать типо- |Постановление    |Агентство по ре-|IІ квартал  |
|вые договора на оказание   |Правительства    |гулированию ес- |            |
|услуг естественными монопо-|Республики       |тественных моно-|            |
|листами и их потребителями |Казахстан        |полий и защите  |            |
|с последующим их рапростра-|                 |конкуренции,    |            |
|нением по всей территории  |                 |Агентство по    |            |
|Республики Казахстан       |                 |госзакупкам     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.1.4. Министрліктер мен     |Қазақстан         |Табиғи         |І
|ведомстволардың бақылау-нұсқау |Республикасы      |монополияларды |тоқсан
|органдары іске асыратын жеке.  |Үкіметінің        |реттеу және    |
|леген функцияларды нақты ортаға|қаулысы           |бәсекені қорғау|
|беру                           |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.5. Электр бөлу желілері  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|компанияларын (ЭБЖ) жекешелен. |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|діру тұжырымдамасын әзірлеу    |Үкіметіне         |саудамині,     |
|                               |баяндама          |Қаржымині,     |
|                               |                  |Табиғи монопо. |
|                               |                  |лияларды реттеу|
|                               |                  |және бәсекені  |
|                               |                  |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік    |
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.6. 1999-2000 жылдарға    |Қазақстан         |Қаржымині,     |І
|арналған мемлекеттік меншікті  |Республикасы      |Мемкірісмині   |тоқсан
|басқару мен жекешелендіру      |Үкіметінің        |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|Нарықтық инфроқұрылымды дамытуды ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.7. Қазақстанның нарық    |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|инфрақұрылымдарының жағдайы    |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|туралы іскер топтармен сауал.  |Үкіметіне         |саудамині      |
|нама өткізу                    |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|     3.2.2. Экспорт пен импорттың құрылымы мен географиясын жақсарта
|                 отырып, сыртқы сауданы өркендету
|__________________________________________________________________________
|Заңдарды ДСҰ талаптарына сәйкес келтіру және ДСҰ-ға кіру
|__________________________________________________________________________

|3.2.1.4. Передать в конку- |Постановление    |Агентство по ре-| І квартал  |
|рентную среду отдельные    |Правительства    |гулированию ес- |            |
|функции, осуществляемые    |Республики       |тественных моно-|            |
|контрольно-инспектирующими |Казахстан        |полий и защите  |            |
|органами министерств и     |                 |конкуренции,    |            |
|ведомств                   |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.5. Разработать       |Доклад           |Минэнерго, ин-  |І квартал   |
|Концепцию приватизации     |Правительству    |дустрии и тор-  |            |
|распределенных электросете-|Республики       |говли, Минфин,  |            |
|вых компаний (РЭК)         |Казахстан        |Агентство по    |            |
|                           |                 |регулированию   |            |
|                           |                 |естественных мо-|            |
|                           |                 |нополий и защите|            |
|                           |                 |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.1.6. Разработать прог- |Постановление    |Минфин,         | І квартал  |
|рамму управления государст-|Правительства    |Мингосдоходов   |            |
|венной собственностью и    |Республики       |                |            |
|приватизации на 1999-2000  |Казахстан        |                |            |
|годы                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Стимулирование развития рыночной инфраструктуры                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.7. Провести анкетиро-|Доклад           |Минэнерго,      |IІ квартал  |
|вание деловых кругов о сос-|Правительству    |индустрии и     |            |
|тоянии рыночной инфраструк-|Республики       |торговли        |            |
|туры Казахстана            |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2. Рост внешней торговли с улучшением структуры и географии экспорта и |
|       импорта                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|- Приведение Законодательства в соответствии с требованиями ВТО и          |
|вступление в ВТО                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|3.2.2.1. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Энергетика,    |Жыл
|сының ДСҰ-ға кіруі жөнінде     |Республикасының   |индустрия және |ішінде
|материалдар дайындау және көп. |Үкіметіне келіс.  |саудамині,     |
|жақты және екіжақты келіссөздер|сөздердің нәтижесі|Қаржымині      |
|жүргізу                        |бойынша есеп      |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.2. ДСҰ-ға кіру жөнінде   |Консультациялар   |Энергетика,    |Жыл
|Кеден Одағы елдерімен бірлескен|өткізу хаттамалары|индустрия және |ішінде
|консультациялар өткізу         |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|Кеден Одағы, Орталық Азия және ТМД шеңберінде сыртқы сауда заңдарын
|        үйлесімді ету
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.3. Кеден Одағы туралы    |Қазақстан          |Энергетика, |Интегра.
|келісімге қатысушы-мемлекеттер.|Республикасы       |индустрия жә|циялық
|дің ортақ кедендік тарифтерін  |Үкіметінің         |не саудамині|комитет.
|бірдейлендіру жөнінде жұмыс    |қаулысы            |Қаржымині   |тің жұ.
|жүргізу                        |                   |            |мыс кес.
|                               |                   |            |тесіне
|                               |                   |            |сәйкес
|__________________________________________________________________________
|Сыртқы сауда жүргізуге байланысты рәсімдерді, әсіресе күрделі тауарлар
|    әкелу бөлігінде, реттеу
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.4. Тауар рыногын талдау  |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан
|және ішкі рынокты қорғау жөнін.|Республикасының   |индустрия және |сайын
|де шаралар кешенін әзірлеу     |Үкіметінің        |саудамині,     |
|                               |қаулысы           |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.5. Заңдар тұлға құрмай   |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|кәсіпкерлікпен айналысатын     |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жеке тұлғалардың Қазақстан     |Үкіметінің        |саудамині,     |
|аумағына тауар әкелуін реттеу  |қаулысы           |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________

|3.2.2.1. Подготовить       |Отчет Правительс-|Минэнерго,      |В течение   |
|материалы по вступлению    |тву Республики   |индустрии и     |года        |
|Республики Казахстан в ВТО |Казахстан по ре- |торговли,       |            |
|и проведение много- и      |зультатам перего-|Минфин          |            |
|двусторонних переговоров   |воров            |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.2. Проведение        |Протоколы        |Минэнерго,      |В течение   |
|совместных консультаций    |проведения       |индустрии и     |года        |
|со странами Таможенного    |консультаций     |торговли        |            |
|Союза по вступлению в ВТО  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Гармонизация внешнеторгового Законодательства в рамках Таможенного Союза,  |
|Центрально-азиатского союза и СНГ                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.3. Провести работу   |Постановление    |Минэнерго,      |Согласно    |
|над унификацией общих      |Правительства    |индустрии и     |плану работы|
|таможенных тарифов         |Республики       |торговли,       |Интеграцион-|
|государств-участников      |Казахстан        |Минфин          |ного Комите-|
|соглашения о ТС            |                 |                |та          |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Упорядочение процедур, связанных с введением внешней торговли, особенно    |
|в части ввоза капитальных товаров                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.4. Анализировать     |Отчет            |Минэнерго,      |Ежекварталь-|
|товарные рынки и разрабо-  |Правительству    |индустрии и     |но          |
|тать комплекс мероприятий  |Республики       |торговли, Минфин|            |
|по защите внутреннего рынка|Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.5. Упорядочение ввоза|Постановление    |Минэнерго,      | І квартал  |
|товаров на территорию      |Правительства    |индустрии и     |            |
|Казахстана физическими     |Республики       |торговли,       |            |
|лицами, занимающимися      |Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|предпринимательской дея-   |                 |                |            |
|тельностью без образования |                 |                |            |
|юридического лица          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.2.2.6. Импортшылардың әкеле. |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |І
|тін тауарлары сапасының халық. |Республикасының   |Энергетика,    |тоқсан
|аралық талаптарға сәйкес болуы.|Үкіметіне         |индустрия және |
|на бақылау және жауапкершілік  |есептер           |саудамині,     |
|жөніндегі шараларды күшейту    |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.7 Қазақстан Республикасы.|Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |Тоқсан
|ның сауда-экономикалық байланы.|Республикасының   |Энергетика,    |сайын
|сының даму басымдықтарына сәй. |Үкіметіне         |индустрия және |
|кес бірлескен үкіметаралық ком.|есептер           |саудамині      |
|иссиялардың қызметін екіжақты  |                  |               |
|ынтымақтастықты жандандыруға   |                  |               |
|бағыттау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.8. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Сыртқыісмині   |ІІ
|сының шекараға жақын облыстары.|Республикасы      |               |тоқсан
|ның басшылары мен Ресей Феде.  |Үкіметіне         |               |
|рациясы субъектілерінің        |ақпарат           |               |
|(Орынбор қаласы) жан-жақты     |                  |               |
|ынтымақтастығын одан әрі дамы. |                  |               |
|ту ішкі сауда тауар айналымын  |                  |               |
|кеңейту, ТМД-ның Кеден одағының|                  |               |
|шеңберінде интеграцияны нығайту|                  |               |
|үшін кездесулер дайындау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Экспорттық бақылауды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|3.2.2.9. Лицензиялау және экс. |Нормативтік       |Энергетика,    |І
|порттық бақылау саласында нор. |құқықтық актілер  |индустрия және |тоқсан
|мативтік құқықтық базаны       |                  |саудамині      |
|жетілдіру                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|      2.3. Жекелеген рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектей
|           отырып, жекелеген рыноктарда мемлекеттік бақылауды күшейту
|__________________________________________________________________________
|Монополиясыздандырылған рыноктарда мемлекеттік реттеуді шектеу
|__________________________________________________________________________

|3.2.2.6. Усилить меры по   |Постановление    |Минэнерго,      | І квартал  |
|контролю и ответственности |Правительства    |индустрии и     |            |
|импортеров за качество     |Республики       |торговли,       |            |
|ввозимых товаров в соответ-|Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|ствии с международными     |                 |                |            |
|требованиями               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.7. Направить деятель-|Отчеты           |МИД, Минэнерго, |Ежекварталь-|
|ность совместных межправи- |Правительству    |индустрии и     |но          |
|тельственных комиссий на   |Республики       |торговли        |            |
|активизацию двустороннего  |Казахстан        |                |            |
|сотрудничества в соответст-|                 |                |            |
|вии с приоритетами развития|                 |                |            |
|торгово-экономических свя- |                 |                |            |
|зей Респу
блики Казахстан   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.2.8. Подготовить встре-|Информация       |МИД             |IІ квартал  |
|чи руководителей погранич- |Правительству    |                |            |
|ных областей Республики    |Республики       |                |            |
|Казахстан и субъектов      |Казахстан        |                |            |
|Российской Федерации       |                 |                |            |
|(г. Оренбург) для дальней- |                 |                |            |
|шего развития всестороннего|                 |                |            |
|сотрудничества, расширения |                 |                |            |
|внешнеторгового товарообо- |                 |                |            |
|рота, укрепления интеграции|                 |                |            |
|в рамках Таможенного союза |                 |                |            |
|СНГ                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование экспортного контроля                                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.2.9. Совершенствовать  |Нормативные      |Минэнерго,      | І квартал  |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |индустрии и     |            |
|в области лицензирования   |                 |торговли        |            |
|и экспортного контроля     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|
|     3.2.3. Усиление государственного контроля на отдельных рынках при     |
|           ограничении государственного регулирования на других рынках     |
|___________________________________________________________________________|
|Ограничение государственного регулирования на демонополизованных рынках    |
|___________________________________________________________________________|

|3.2.3.1. Экономикалық өсуді    |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|тежейтін институционалдық      |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|факторларды анықтау мақсатында |Үкіметіне         |саудамині,     |
|жағдайға микроэкономикалық     |баяндама          |Қаржымині      |
|деңгейде талдау жасау          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.2. Бәсекелестік дәрежесін|Қазақстан         |Табиғи монопо. |І
|зерделеу, сондай-ақ жаңа шаруа.|Республикасының   |лияларды реттеу|тоқсан
|шылық субъектілерінің рыноктар.|Үкіметіне         |және бәсекені  |
|ға кіруінің ықтимал кедергілері|баяндама          |қорғау жөнін.  |
|тұрғысынан ішкі рыноктарға     |                  |дегі агенттік  |
|талдау жүргізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.2.3.3. Кемеліне жетпеген     |Қазақстан         |Мемкірісмині,  |І
|өнімді Қазақстан аумағына жап. |Республикасы      |Энергетика,    |тоқсан
|пай әкелуге кедергі келтіретін |Үкіметінің        |индустрия және |
|техникалық бөгеттерді халықара.|қаулысы           |саудамині,     |
|лық нормаларға сәйкес келтіру  |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
3.3. Басым жеке меншік сектор
Мақсаты: Ішкі жалпы өнімді және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуде
жеке меншік сектордың үлесін ұлғайтуға қол жеткізу, сондай-ақ өндірісті
диверсификациялаудың негізін қалау
__________________________________________________________________________
|      3.3.1. Компаниялардың қаржы ресурстарына қол жеткізуі
|                    үшін жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|Қазақстанның қор рыногын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.1. Ұйымдастырылған бағалы|Қазақстан         |БҚҰК           |Тоқсан
|қағаздар қайталама қор рыногы. |Республикасы      |(келісім       |сайын
|ның бағдарламасын іске асыру   |Үкіметіне және    | бойынша)      |
|                               |Президентіне      |               |
|                               |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________
|Жеке меншік секторды қаржыландырудың нысандары мен әдістерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.2.3.1. Проанализировать  |Доклад           |Минэнерго,      |IІІ квартал |
|ситуацию на макроэкономи-  |Правительству    |индустрии и     |            |
|ческом уровне с целью опре-|Республики       |торговли,       |            |
|деления институциональных  |Казахстан        |Минфин          |            |
|факторов, сдерживающих     |                 |                |            |
|экономический рост         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.2. Провести анализ   |Доклад           |Агентство по    | І квартал  |
|внутренних рынков на пред- |Правительству    |регулированию   |            |
|мет изучения конкуренции, а|Республики       |естественных    |            |
|также возможных институцио-|Казахстан        |монополий и     |            |
|нальных препятствий вхожде-|                 |защите          |            |
|ния на рынки новых хозяйст-|                 |конкуренции     |            |
|вующих субъектов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.2.3.3. Привести в        |Постановление    |Мингосдоходов,  | І квартал  |
|соответствие с международ- |Правительства    |Минэнерго,      |            |
|ными нормами технические   |Республики       |индустрии и     |            |
|барьеры, препятствующие    |Казахстан        |торговли,       |            |
|массовому ввозу некондици- |                 |Минсельхоз      |            |
|онной продукции на террито-|                 |                |            |
|рию Казахстана             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3. Преобладающий частный сектор
Цель: добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.3.1. Создание условий для доступа компаний к финансовым ресурсам   |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие фондового рынка Казахстана                                        |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.1. Реализовать       |Доклад Президенту|НКБЦ (по согла- |Ежекварталь-|
|Программу развития органи- |и Правительству  |сованию)        |но          |
|зованного вторичного рынка |Республики       |                |            |
|ценных бумаг               |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование форм и методов финансирования частного сектора           |
|___________________________________________________________________________|

|3.3.1.2. Бизнес-жоспарларды    |Екінші деңгейдегі |Ұлттық Банк    |І
|бірлесіп әзірлеудің тәртібін   |банктерге ұсыным. |(келісім       |тоқсан
|енгізу (банктер және несиелен. |дар               |бойынша)       |
|дірілуші кәсіпорындар)         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.3. Кепілге алынған мүлік.|Нормативтік       |Қаржымині,     |І
|ті сатудың оңайлантылған тәрті.|құқықтық актілер  |Әділетмині,    |тоқсан
|бін көздейтін нормативтік      |                  |Ұлттық Банк    |
|құқықтық актілерді әзірлеу     |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|        3.3.2. Мемлекет пен жеке меншік сектор арасындағы диалогқа
|                        бастамашылық ету және қолдау
|__________________________________________________________________________
|Жеке бизнес пен Үкімет өкілдерінің жүйелі түрдегі кездесулерін өткізу
|__________________________________________________________________________
|3.3.2.1. Жеке меншік бизнесті  |Форумның шешімдері|Шағын бизнесті |ІІ, IV
|дамыту мәселелелері бойынша бір|                  |қолдау жөнінде.|тоқсан
|лескен құжат қабылдау мақсатында                  |гі агенттік,   |дар
|атқарушы өкіметтің қатысуымен  |                  |Қазақстан      |
|жылына екі рет Республикалық   |                  |кәсіпкерлері   |
|Форум өткізу                   |                  |кеңесінің фору.|
|                               |                  |мы (келісім    |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|   3.3.3. Шетел инвестицияларын тарту және Қазақстан тауарларының жаңа
|                 рыноктарға шығуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________
| Қазіргі заманғы технологияларды басқару және маркетинг дағдыларын
| енгізумен ілесе жүретін тікелей инвестициялардың ағылуын ынталандыру
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.1. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|Президентінің жанындағы шетел  |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|инвесторлары Кеңесінің қызметін|Президентінің     |агенттік       |
|қамтамасыз ету жөніндегі ұйым. |жанындағы шетел   |               |
|дастыру-дайындық жұмысы        |инвесторлары      |               |
|                               |Кеңесінің отырысы |               |
|__________________________________________________________________________

|3.3.1.2. Внедрить порядок  |Рекомендации бан-|Нацбанк (по     |I квартал   |
|совместных разработок      |кам второго      |согласованию)   |            |
|бизнес-планов (банками и   |уровня           |                |            |
|кредитуемыми предпринимате-|                 |                |            |
|лями)                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.1.3. Разработать норма-|Нормативные      |Минфин, Минюст, |I квартал   |
|тивные правовые акты,      |правовые акты    |Нацбанк (по     |            |
|предусматривающие упрощен- |                 |согласованию)   |            |
|ный порядок реализации     |                 |                |            |
|заложенного имущества      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.3.2. Инициирование и поддержание диалога между                |
|                     государством и частным сектором                       |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение регулярных встреч представителей частного бизнеса и             |
|Правительства                                                              |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.2.1. Проводить два раза|Решения Форума   |Агентство по    |II, IV      |
|в год Республиканский Форум|                 |поддержке малого|кварталы    |
|предпринимателей с участием|                 |бизнеса, Совет  |            |
|исполнительной власти в    |                 |Форума предпри- |            |
|целях принятия совместного |                 |нимателей Казах-|            |
|документа по вопросам      |                 |стана (по согла-|            |
|развития частного бизнеса  |                 |сованию)        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       3.3.3. Стимулирование привлечения иностранных инвестиций и          |
|           и продвижения казахстанских товаров на новые рынки              |
|___________________________________________________________________________|
|Стимулирование притока прямых инвестиций, сопровождающегося внедрением     |
|современных технологий, управленческих и маркетинговых навыков             |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.1. Организационно-   |Заседание Совета |Агентство по    | II квартал |
|подготовительная работа,   |иностранных      |инвестициям     |            |
|направленная на обеспечение|инвесторов при   |                |            |
|деятельности Совета иност- |Президенте       |                |            |
|ранных инвесторов при      |Республики       |                |            |
|Президенте Республики      |Казахстан        |                |            |
|Казахстан                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.3.2. Өнімдер тарауы бойынша|Инвестициялар     |Инвестициялар  |ІІІ
|модельдік келісім-шарттың      |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |тоқсан
|жобасын әзірлеу                |тіктің қаулысы    |агенттік,      |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині,       |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.3. "Экономиканың басым   |Инвестициялар     |Инвестициялар  |ІІІ
|секторларында инвестициялық    |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |тоқсан
|қызметті жүзеге асыратын ин.   |тіктің қаулысы    |агенттік,      |
|весторларға мемлекеттік қолдау |                  |Қаржымині,     |
|және ынталандыру шараларын     |                  |Экономикалық   |
|ұсыну туралы" негізгі келісім- |                  |жоспарлау      |
|шарттың жобасын әзірлеу        |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.4. 2005 жылға дейінгі    |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІІ
|кезеңге арналған инвестициялық |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|басымдықтарды айқындау         |Президенті        |агенттік,      |
|                               |Жарлығының        |Экономикалық   |
|                               |жобасы            |жоспарлау      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині,       |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.5. Экономиканың басым    |Инвестициялар     |Инвестициялар  |І
|секторларына тікелей инвести.  |жөніндегі         |жөніндегі      |тоқсан
|цияны ынталандыру механизмін   |агенттіктің       |агенттік,      |
|әрі қарай жетілдіру            |қаулысы           |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|3.3.3.2. Разработать       |Постановление    |Агентство по    |IІІ квартал |
|проект Модельного контракта|Агентство по     |инвестициям,    |            |
|по разделу продукции       |инвестициям      |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей      |            |
|                           |                 |среды, Минфин   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.3. Разработать проект|Постановление    |Агентство по    |IІІ квартал |
|Рамочного контракта "О     |Агентства по     |инвестициям,    |            |
|государственной поддержке и|инвестициям      |Минфин, Агентст-|            |
|предоставлению мер стимули-|                 |во по экономи-  |            |
|рования инвестору, осущест-|                 |ческому планиро-|            |
|вляющему инвестиционную    |                 |ванию           |            |
|деятельность в приоритетных|                 |                |            |
|секторах экономики"        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.4. Определить инвес- |Проект Указа     |Агентство по    |ІІІ квартал |
|тиционные приоритеты на    |Президента       |инвестициям,    |            |
|период до 2005 года        |Республики       |Агентство по    |            |
|                           |Казахстан        |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей      |            |
|                           |                 |среды, Минфин   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.5. Дальнейшее        |Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|совершенствование механизма|Агентства по     |инвестициям,    |            |
|стимулирования прямых      |инвестициям      |Минфин          |            |
|инвестиций в приоритетные  |                 |                |            |
|сектора экономики          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.3.3.6. Тікелей инвестиция    |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|тарту жөнінде ұзақ мерзімді    |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|бағдарлама әзірлеу             |Үкіметінің        |агенттік,      |
|                               |қаулысы           |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|Шетел тауар рыноктарының коньюктурасын зерделеу
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.7. Қазақстан тауарлары   |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|мен қызмет көрсетулерін дүние. |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|жүзілік рыноктарға шығару      |Үкіметіне ұсыныс  |саудамині      |
|жөніндегі үкіметтік емес сауда-|                  |               |
|ақпарат орталығын құру жөнінде |                  |               |
|ұсыныс енгізу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Қазақстан тауарларының шетелдегі өтімділігін мемлекеттік ақпараттық
|                                қолдау
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.8. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|сының инвестициялық мүмкіндік. |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|терін презентациялау жөніндегі |Үкіметі бекіткен  |агенттік,      |
|ақпараттық жұмыстарды өткізу   |бағдарлама        |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Экономикалық   |
|                               |                  |жоспарлау      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________

|3.3.3.6. Разработать долго-|Постановление    |Агентство по ин-| II квартал |
|срочную Государственную    |Правительства    |вестициям, Аген-|            |
|программу по привлечению   |Республики       |тство по страте-|            |
|прямых инвестиций          |Казахстан        |гическому плани-|            |
|                           |                 |рованию и рефор-|            |
|                           |                 |мам (по согласо-|            |
|                           |                 |ванию)          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Изучение коньюктуры зарубежных товарных рынков                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.7. Внести предложения|Предложения в    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|по созданию неправительст- |Правительство    |индустрии и     |            |
|венного торгово-информаци- |Республики       |торговли        |            |
|онного центра по продвиже- |Казахстан        |                |            |
|нию казахстанских товаров и|                 |                |            |
|услуг на мировые рынки     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.3.3.8. Провести информа- |Программа,       |Агентство по    |IІ квартал  |
|ционную работу по презента-|утвержденная     |инвестициям,    |            |
|ции инвестиционных возмож- |Правительством   |МИД, Агентство  |            |
|ностей Республики Казахстан|Республики       |по экономическо-|            |
|                           |Казахстан        |му планированию,|            |
|                           |                 |Минфин, Минпри- |            |
|                           |                 |родных ресурсов |            |
|                           |                 |и охраны окружа-|            |
|                           |                 |ющей среды      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.4. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсаты: Бұдан былайғы экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
__________________________________________________________________________
|       3.4.1. Капиталдың жинақталуына қолайлы жағдай жасау
|__________________________________________________________________________
|Капиталдың жинақталуын ынталандыратын қаржы-несие және салық-бюджет
|саясатын жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.1. Сыйақының (мүдденің)  |Қазақстан         |Ұлттық Банк    |IV
|банктік ставкаларын нақтылай   |Республикасының   |(келісім       |тоқсан
|алғанда қолайлы түрінде ұстап  |Президентіне      |бойынша)       |
|отыруды қамтамасыз ету         |есептің құрамында.|               |
|                               |ғы бөлім          |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.1.2. Инвестициялық тәуекел.|Қазақстан         |Инвестициялар  |IV
|ді төмендету жөнінде жүйелер   |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|құру                           |Үкіметінің        |агенттік,      |
|                               |қаулысы, Инвести. |Қаржымині      |
|                               |циялар жөніндегі  |               |
|                               |агенттіктің       |               |
|
|қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|          3.4.2. Қазақстанның жоғары инвестициялық рейтингін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|"Қазақстанның инвестиция жасау" халықаралық ақпараттық науқанды өрістету
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.1. Қазақстан Республикасы|БАҚ-да            |Мәдениет,      |Тоқсан
|Үкіметінің оның қызметін түсін.|жарияланымдар,    |ақпарат және   |сайын
|діру мақсатында Қазақстан      |Қазақстан         |қоғамдық       |
|Республикасының және шет елдер.|Республикасы      |келісім        |
|дің бұқаралық ақпарат құралда. |Үкіметіне есеп    |министрлігі    |
|рымен тұрақты байланысын жолға |                  |               |
|қою                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

3.4. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
___________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.4.1. Создание благоприятных условий для накопления капитала        |
|___________________________________________________________________________|
|- Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики, стимулирующей|
|  накопление капитала                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.1.1. Обеспечить        |Раздел в составе |Нацбанк (по сог-|IV квартал  |
|поддержание банковских     |Отчет Президенту |ласованию)      |            |
|ставок вознаграждения      |Республики       |                |            |
|(интереса) положительными в|Казахстан        |                |            |
|реальном выражении         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.1.2. Создать системы по|Постановление    |Агентство по    |IV квартал  |
|снижению инвестиционных    |Правительства    |инвестициям,    |            |
|рисков                     |Республики Казах-|Минфин          |            |
|                           |стан, Постановле-|                |            |
|                           |ние Агентства по |                |            |
|                           |инвестициям      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.4.2. Формирование высокого инвестиционного рейтинга Казахстана      |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие международной информационной кампании "Инвестирование в         |
|  Казахстан"                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.2.1. Наладить          |Публикации в СМИ,|Минкультуры,    |Ежекварталь-|
|регулярные связи           |отчет Правитель- |информации и    |но          |
|Правительства Республики   |ству Республики  |общественного   |            |
|Казахстан со СМИ РК и      |Казахстан        |согласия        |            |
|зарубежных стран           |                 |                |
|
|в целях освещения его      |                 |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.4.2.2. Алматы инвестициялық  |Халықаралық       |Инвестициялар  |ІІ
|саммитін дайындау және өткізу  |жиын              |жөніндегі      |тоқсан
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Сыртқыісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.3. Ел экономикасына донор|Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |Екі ай
|елдерден (АҚШ, Жапония, Батыс  |Республикасының   |Инвестициялар  |да бір
|Европа және Парсы шығанағы     |Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |рет
|елдерінен) инвестиция тарту    |                  |агенттік       |
|жөніндегі қызметті жандандыру  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.4. Астанада құрылыс      |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ, IV
|объектілерін (Президент Сарайы,|Республикасының   |Астана қаласы. |тоқсан
|Сенат үйі, Дипломатиялық квар. |Үкіметіне есеп    |ның әкімі      |дар
|тал, Қазақстан Республикасы    |                  |               |
|Сыртқыісминінің қабылдау жүргі.|                  |               |
|зілетін ғимараты, сауда-көрме  |                  |               |
|орталығы) салуға гаранттар мен |                  |               |
|инвестициялар тарту            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.5. Қазақстан-американ    |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІІ
|біріккен комиссиясының кезекті |Республикасының   |Қорғанысмині,  |тоқсан
|отырысын дайындау (қазан,      |Үкіметіне ақпарат |Энергетика,    |
|Вашингтон қаласы)              |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Денсаулық|
|                               |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині,|
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.2. Проводить и       |Международный    |Агентство по    |ІI квартал  |
|провести Алматинский инвес-|форум            |инвестициям, МИД|            |
|тиционный саммит           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.3. Активизировать    |Отчет Правитель- |МИД, Агентство  |1 раз в 2   |
|деятельность по привлечению|ству Республики  |по инвестициям  |месяца      |
|инвестиций в экономику     |Казахстан        |                |            |
|страны из стран - доноров  |                 |                |            |
|(США, Японии, стран Запад- |                 |                |            |
|ной Европы и Персидского   |                 |                |            |
|залива)                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.4. Привлечь гранты и |Отчет            |МИД, Аким       |ІІ, ІV      |
|инвестиции на строительство|Правительству    |г. Астаны       |квартал     |
|объектов в Астане (Дворец  |Республики       |                |            |
|Президента, здание Сената, |Казахстан        |                |            |
|Дипломатический квартал,   |                 |                |            |
|Дом приемов МИД Республики |                 |                |            |
|Казахстан, торгово-выста-  |                 |                |            |
|вочный центр)              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.5. Подготовить       |Информация       |МИД, Минобороны,|ІІІ квартал |
|очередное заседание        |Правительству    |Минэнерго,      |            |
|казахстанско-американской  |Республики       |индустрии и тор-|            |
|совместной комиссии        |Казахстан        |говли, Миннауки |            |
|(октябрь, г. Вашингтон)    |                 |и высшего обра- |            |
|                           |                 |зования,        |            |
|                           |                 |Минздрав, обра- |            |
|                           |                 |зования и       |            |
|                           |                 |спорта, Мингос- |            |
|                           |                 |доходов, Минфин,|            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям,    |            |
|                           |                 |Минюст          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.4.2.6. Мынадай кездесулерді  |Қазақстан         |Сыртқыісмині   |ІІІ
|дайындау: түркітілдес мемле.   |Республикасының   |               |тоқсан
|кеттердің басшылары (қыркүйек, |Үкіметіне ақпарат |               |І
|Баку қаласы) Солтүстік Атланти.|                  |               |тоқсан
|ка серіктестігі (НАТО)(сәуір,  |                  |               |IV
|Вашингтон қаласы) ОБСЕ-ге      |                  |               |тоқсан
|мүше мемлекет басшылары (қара. |                  |               |
|ша, Стамбул қаласы)            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Үкіметтің ұлтаралық корпорациялармен өзара іс-қимылының мемлекеттік
|саясатын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.7. Инвесторлардың қаты.  |Инвестициялар     |Инвестициялар  |Тоқсан
|суымен қазақстан экономикасын  |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |сайын
|инвестициялаудың нақты пробле. |тік жанында       |агенттік       |
|маларын қарау                  |инвесторлардың    |               |
|                               |дөңгелек үстелі   |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.8. Жер қойнауын пайдалану|Қазақстан         |Инвестициялар  |І
|бойынша операцияларды жүргізуге|Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|құқық беретін лицензиялар беру |Үкіметінің        |агенттік       |
|жөнінде тендерлер ұйымдастыру, |қаулысы           |               |
|келіссөздер жүргізу            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.9. Жер қойнауын пайдалану|Инвестициялар     |Инвестициялар  |І
|бойынша операцияларды жүргізуге|жөніндегі         |жөніндегі      |тоқсан
|құқық беретін лицензиялар беру |агенттіктің       |агенттік,      |
|үшін Қазақстан Республикасын.  |қаулысы           |Табиғи ресурс. |
|дағы кеніштер мен аумақтардың  |                  |тар және қорша.|
|тізбесін әзірлеу               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині,       |
|                               |                  | Энергетика,   |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.6. Подготовить встре-|Информация       |МИД             |            |
|чи:                        |Правительству    |                |            |
|  глав тюркоязычных госу-  |Республики       |                |            |
|  дарств (сентябрь, г. Ба- |Казахстан        |                |            |
|  ку);                     |                 |                |            |
|  глав государств-участни- |                 |                |ІІІ квартал |
|  ков Совета Североатланти-|                 |                |І квартал   |
|  ческого партнерства      |                 |                |            |
|  (НАТО) (апрель,          |                 |                |            |
|  г. Вашингтон);           |                 |                |            |
|  глав государств-членов   |                 |                |IV квартал  |
|  ОБСЕ (ноябрь, г. Стамбул)|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование государственной политики взаимодействия Правительства с       |
|транснациональными корпорациями                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.2.7. Рассмотреть конк- |Круглый стол     |Агентство по    |Ежекварталь-|
|ретные проблемы инвестиро- |инвесторов при   |инвестициям     |но          |
|вания в казахстанскую эко- |Агентстве по     |                |            |
|номику с участием инвесто- |инвестициям      |                |            |
|ров                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.8. Организовать тен- |Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|деры, провести переговоры  |Правительства    |инвестициям     |            |
|по вопросу получения лицен-|Республики       |                |            |
|зий на право проведения    |Казахстан        |                |            |
|операций по недропользова- |                 |                |            |
|нию                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.9. Разработать пере- |Постановление    |Агентство по ин-|І квартал   |
|чень месторождений террито-|Агентства по     |вестициям, Мин- |            |
|рий Республики Казахстан   |инвестициям      |природных ресур-|            |
|для выдачи лицензий на про-|                 |сов и охраны ок-|            |
|ведение операций по недро- |                 |ружающей среды, |            |
|пользованию                |                 |Минэнерго,      |            |
|                           |                 |индустрии и тор-|            |
|                           |                 |говли           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.4.2.10. Шетел және отандық   |Қазақстан         |Инвестициялар  |ІІ
|инвесторлардың қатысуымен      |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|шикізатты өңдеу бойынша жаңа   |Үкіметіне есептің |агенттік,      |
|кәсіпорындар ашу               |құрамында         |Энергетика,    |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
|3.4.2.11. Жер қойнауын пайда.  |Инвестициялар     |Инвестициялар  |І
|лануға берілген лицензиялар    |жөніндегі агент.  |жөніндегі      |тоқсан
|мен жасасқан шарттарға монито. |тіктің қаулысы    |агенттік,      |
|ринг жүйесін құру              |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қор.  |
|                               |                  |шаған ортаны   |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|             3.4.3. Қор рыногын жедел дамыту
|__________________________________________________________________________
|Қазақстанның қор рыногын дамытудың бағдарламасын іске асыру
|__________________________________________________________________________
|3.4.3.1. Үкіметтің 1997 жылғы  |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|15 қарашадағы N 1588 қаулысымен|Республикасының   |Бағалы қағаздар|тоқсан
|айқындалған акциялардың мемле. |Үкіметіне есеп    |жөніндегі ұлт. |
|кеттік пакеттерін сату бағдар. |                  |тық комиссия   |
|ламасын аяқтау                 |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
3.5. Диверсификациялау
3.5.1. Өнеркәсіп саясаты
Мақсаты: Елдің көбінесе отандық минералдық-шикізат ресурстарына жасалатын
өнімдер және өнеркәсіптік-техникалық мақсаттағы өнімдер өндіруге
негізделген, экспортқа бағдарланған өнеркәсіптік кешенін
қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|3.5.1.1. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|өнеркәсіп саясатын жүзеге асыру|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|жөнінде іс-қимыл жоспарын әзір.|Үкіметінің        |саудамині,     |
|леу                            |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.2. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Энергетика,    |Тоқсан
|өнеркәсіп саясатын іске асыру  |Республикасының   |индустрия және |сайын,
|жөнінде есеп дайындау          |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |ІІ тоқ
|                               |                  |Қаржымині,     |саннан
|                               |                  |               |бастап
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________

|3.4.2.10. Создать новые    |В составе отчета |Агентство по    |ІІ квартал  |
|производства по переработке|Правительству    |инвестициям,    |            |
|сырья с привлечением зару- |Республики       |Минэнерго,      |            |
|бежных и отечественных     |Казахстан        |индустрии и     |            |
|инвесторов                 |                 |торговли,       |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.4.2.11. Создать систему  |Постановление    |Агентство по    |І квартал   |
|мониторинга за выданными   |Агентства по     |инвестициям,    |            |
|лицензиями и заключенными  |инвестициям      |Минприродных    |            |
|контрактами на недропользо-|                 |ресурсов и охра-|            |
|вание                      |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 3.4.3. Ускоренное развитие фондового рынка                |
|___________________________________________________________________________|
|Реализация программы развития фондового рынка Казахстана                   |
|___________________________________________________________________________|
|3.4.3.1. Завершить програм-|Отчет            |Минфин, НКЦБ (по|IV квартал  |
|му реализации государствен-|Правительству    |согласованию)   |            |
|ных пакетов акций, опреде- |Республики       |                |            |
|ленных Постановлением      |Казахстан        |                |            |
|Правительства от 15.11.1997|                 |                |            |
|года № 1588                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5. Диверсификация
3.5.1. Промышленная политика
Цель: Формировать экспортоориентированный промышленный комплекс
страны, базирующийся на производстве продукции преимущественно
из отечественных минерально-сырьевых ресурсов и продукции
производственно-технического назначения
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.1. Разработать план  |Постановление    |Минэнерго, ин-  | I квартал  |
|действий по реализации     |Правительства    |дустрии и торго-|            |
|промышленной политики на   |Республики       |вли, Минфин,    |            |
|1999 год                   |Казахстан        |Мингосдоходов   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.2. Подготовить отчет |Отчет            |Минэнерго,      |Ежекварталь-|
|о реализации промышленной  |Правительству    |индустрии и тор-|но, начиная |
|политики на 1999 год       |Республики       |говли, Минфин,  |со ІІ квар- |
|                           |Казахстан        |Мингосдоходов   |тала        |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|        3.5.1.3. Тау-кен металлургия кешенін (түсті және қара
|                        металлургия) қайта жаңғырту
|__________________________________________________________________________
|Сандық геоақпараттық жүйенің негізінде кадастрлар жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.1. Сандық геоақпараттық|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІІ
|жүйенің негізінде кадастрлар   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|жүйесін құру                   |Үкіметінің        |ған ортаны     |
|                               |қаулысы           |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, қалдықтар мен техногенді кен
|орындарын қайта өңдеуге тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.2. 1999-2003 жылдары   |Министрлер        |Энергетика,    |І
|тау-кен металлургия кешендерін |бекіткен бірлескен|индустрия және |тоқсан
|дамыту бағдарламасын әзірлеу   |бағдарлама        |саудамині,     |
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.3.3. Алтын өндіруші      |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|шағын кәсіпорындардың (алтын   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|іздеуші артельдер) жұмыстары   |Үкіметінің        |саудамині,     |
|туралы ережені әзірлеу         |қаулысы           |Ұлттық Банк,   |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Шағын бизнесті |
|                               |                  |қолдау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині, Инвес.|
|                               |                  |тициялар жөнін.|
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
| 3.5.1.4. Мұнай-газ өңдеу, мұнай-химия және химия салаларын дамытуды
|                           жеделдету
|__________________________________________________________________________

|         3.5.1.3. Реконструкция горно-металлургического комплекса          |
|                      (цветная и черная металлургия)                       |
|___________________________________________________________________________|
|Создание системы кадастров на основе цифровых геоинформационных систем     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.1. Создать систему |Постановление    |Минприродных ре-|ІІІ квартал |
|кадастров на основе цифро- |Правительства    |сурсов и охраны |            |
|вых геоинформационных      |Республики       |окружающей среды|            |
|систем                     |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку    |
|  отходов и техногенных месторождений                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.3.2. Разработать     |Совместная       |Минэнерго,      |І квартал   |
|программу развития горно-  |программа, утвер-|индустрии и тор-|            |
|металлургического комплекса|жденная министра-|говли, Миннауки |            |
|на 1999-2003 годы          |ми               |и высшего       |            |
|                           |                 |образования     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.3.3. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|положение о работе золото- |Правительства    |индустрии и     |            |
|добывающих малых предприя- |Республики       |торговли,       |            |
|тий (старательские артели) |Казахстан        |Нацбанк, Минфин,|            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |поддержке малого|            |
|                           |                 |бизнеса, Минпри-|            |
|                           |                 |родных ресурсов |            |
|                           |                 |и охраны окружа-|            |
|                           |                 |ющей среды,     |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          3.5.1.4. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,          |
|                        нефтехимической и химической отраслей              |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.1.4.1. Қазақстан Республи  |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |Тоқсан
|касының 1999 жылға арналған    |Республикасының   |тау, білім және|сайын
|фармацевтикалық және медицина. |Үкіметіне есеп    |спортмині,     |
|лық өнеркәсібін дамытудың      |                  |Ғылым және     |
|бағдарламасын іске асыру       |                  |жоғары білімми.|
|                               |                  |ні, Энергетика,|
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині      |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.5. Жеңіл және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарын қайта жаңғырту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.5.1. Жергілікті шикізатты|Министр бекіткен  |Энергетика,    |І
|пайдалану негізінде өзара      |бағдарлама        |индустрия және |тоқсан
|байланысты технологиялық про.  |                  |саудамині      |
|цестердің шеңберінде тұтыну    |                  |               |
|тауарларының отандық өндірісін |                  |               |
|қайта жаңғырту және дамыту     |                  |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6. Отандық өндірушілер мұқтаждарына бағдарланған машина жасау
|                    өндірісін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.1. Машина жасау кешенін|Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|дамытудың 1999-2003 жылдарға   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|арналған бағдарламасын әзірлеу |Үкіметі Президенті|саудамині,     |
|                               |Жарлығының жобасы,|Ғылым және     |
|                               |Қазақстан         |жоғары білім.  |
|                               |Республикасы      |мині,          |
|                               |Үкіметінің        |Ауылшармині    |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.2. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Қорғанысмині,  |IV
|касының Қорғаныс өнеркәсібін   |Республикасының   |Ғылым және     |тоқсан
|дамыту мен конверсиялаудың     |Үкіметіне есеп    |жоғары білім.  |
|ұзақ мерзімді кезеңге арналған |                  |мині           |
|мемлекеттік бағдарламасын      |                  |               |
|іске асыру                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.4.1. Реализовать     |Отчет            |Минздрав, обра- |Ежекварталь-|
|Государственную Программу  |Правительству    |зования и спор- |но          |
|развития фармацевтической и|Республики       |та, Миннауки и  |            |
|медицинской промышленности |Казахстан        |высшего образо- |            |
|Республики Казахстан в     |                 |вания, Минэнер- |            |
|объеме, предусмотренном на |                 |го, индустрии и |            |
|1999 год                   |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.5.1.5. Реконструкция предприятий легкой и пищевой промышленности   |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.5.1. Разработать     |Программа,       |Минэнерго,      |І квартал   |
|программу восстановления и |утвержденная     |индустрии и     |            |
|развития отечественного    |Министром        |торговли        |            |
|производства и потребитель-|                 |                |            |
|ских товаров в рамках взаи-|                 |                |            |
|мосвязанных технологических|                 |                |            |
|процессов на основе исполь-|                 |                |            |
|зования местного сырья     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|   3.5.1.6. Развитие машиностроительных производств, ориентированных на    |
|                  нужды отечественных производителей                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.1.6.1. Разработать     |Проект Указа Пре-|Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|программу развития машино- |зидента Республи-|индустрии и     |            |
|строительного комплекса на |ки Казахстан,    |торговли,       |            |
|1999-2003 годы             |постановление    |Миннауки и выс- |            |
|                           |Правительства    |шего образова-  |            |
|                           |Республики       |ния, Минсельхоз |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.6.2. Реализовать     |Отчет            |Минобороны,     |IV квартал  |
|Государственную программу  |Правительству    |Миннауки и      |            |
|развития и конверсии       |Республики       |высшего         |            |
|оборонной промышленности   |Казахстан        |образования     |            |
|Республики Казахстан на    |                 |                |            |
|долгосрочный период        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.1.6.3. Ірі өнеркәсіп орын. |Қазақстан         |Энергетика,    |Ай
|дарының өндірісіне, қаржы-эко. |Республикасының   |индустрия және |сайын
|номикалық жағдайына мониторинг |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |
|жүргізу                        |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Мемкірісмині,  |
|                               |                  |Статистика     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік,      |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині, облыс.|
|                               |                  |тардың, Астана |
|                               |                  |және Алматы    |
|                               |                  |қалаларының    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.4. Кәсіби кадрларды    |Министрлер        |Денсаулық      |Жыл
|үздіксіз оқыту мен қайта       |бекіткен стандарт.|сақтау, білім  |ішінде
|даярлаудың стандарттары мен    |тар мен бағдар.   |және спортмині,|
|бағдарламаларын әзірлеу        |ламалар           |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Энергети.|
|                               |                  |ка, индустрия  |
|                               |                  |және саудамині |
|__________________________________________________________________________
|3.5.1.6.5. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|касының Үкіметі мен Басқарушы  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|компаниялар арасындағы модель. |Үкіметінің        |саудамині,     |
|дік келісімдерді қайта қарау   |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині, Табиғи   |
|                               |                  |ресурстар және |
|                               |                  |қоршаған ортаны|
|                               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік(келі. |
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|3.5.1.6.3. Проводить мони- |Отчет            |Минэнерго, инду-|Ежемесячно  |
|торинг производственного,  |Правительству    |стрии и торгов- |            |
|фи
нансово-экономического   |Республики       |ли, Минфин, Мин-|            |
|состояния крупнейших       |Казахстан        |госдоходов,     |            |
|промышленных предприятий   |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |статистике, Мин-|            |
|                           |                 |природных ресур-|            |
|                           |                 |сов и охраны    |            |
|                           |                 |окружающей сре- |            |
|                           |                 |ды, Акимы облас-|            |
|                           |                 |тей, гг. Астаны |            |
|                           |                 |и Алматы        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.6.4. Разработать     |Стандарты и прог-|Минздрав, обра- |В течение   |
|стандарты и программы      |раммы, утвержден-|зования и спор- |года        |
|непрерывного обучения и    |ные министрами   |та, Миннауки и  |            |
|переподготовки             |                 |высшего образо- |            |
|профессиональных кадров    |                 |вания, Минэнер- |            |
|                           |                 |го, индустрии и |            |
|                           |                 |торговли        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.1.6.5. Пересмотреть    |Постановление    |Минэнерго, инду-| ІІ квартал |
|модельное соглашение между |Правительства    |стрии и торгов- |            |
|Управляющими компаниями и  |Республики       |ли, Минфин, Мин-|            |
|Правительством Республики  |Казахстан        |трудсоцзащиты,  |            |
|Казахстан                  |                 |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей сре- |            |
|                           |                 |ды, Агентство по|            |
|                           |                 |стратегическому |            |
|                           |                 |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам (по со-|            |
|                           |                 |гласованию),    |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.2. Ғылыми - технологияилық саясат
Мақсаты: Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым
мен технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
__________________________________________________________________________
|   3.5.2.1. Ғылыми-техникалық саланы реформалау және қайта құрылымдау
|__________________________________________________________________________
|Ғылыми-зерттеу жұмыстарын қаржыландыру және өзін-өзі қаржыландыруы
|жүйелерін айтарлықтай жақсарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.1.1. Халықаралық қорлар. |Келісімдер,       |Ғылым және     |Ұдайы
|дың қаражаттары мен тікелей    |келісім-шарттар   |жоғары білім.  |
|инвестицияларды ғылыми-техника.|                  |мині           |
|лық салаға тарту тетіктерін    |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.1.2. Қазақстан Республи. |Нормативтік       |Ғылым және     |ІІІ
|касының Инновациялық қызметі   |құқықтық актілер  |жоғары білім.  |тоқсан
|тұжырымдамасын іске асыру      |                  |мині, Страте.  |
|тетіктерін құру                |                  |гиялық жоспар. |
|                               |                  |лау және рефор.|
|                               |                  |малар жөніндегі|
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша)   |
|__________________________________________________________________________
|       3.5.2.2. Тұрмыстың сапасын арттыруға бағытталған зерттеулер
|                      мен әзірлемелерді дамыту
|__________________________________________________________________________
|Адамның тыныс-тірлігінің әлеуметтік-экономикалық жағдайларын зерттеу
|__________________________________________________________________________

3.5.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    3.5.2.1. Реформирование и реструктуризация научно-технической сферы    |
|___________________________________________________________________________|
|Существенное улучшение системы финансирования и самофинансирования         |
|научно-исследовательских работ                                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.1.1. Разработать     |Соглашения,      |Миннауки и выс- |Постоянно   |
|механизмы привлечения в    |контракты        |шего образования|            |
|научно-техническую сферу   |                 |                |            |
|средств международных      |                 |                |            |
|фондов и грантов           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.1.2. Создание механи-|Нормативные      |Миннауки и выс- |ІІІ квартал |
|зма реализации Концепции   |правовые акты    |шего образова-  |            |
|инновационной деятельности |                 |ния, Агентство  |            |
|Республики Казахстан       |                 |по стратегичес- |            |
|                           |                 |кому планирова- |            |
|                           |                 |нию и реформам  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2. Развитие исследований и разработок, направленных на повышение     |
|                              качества жизни                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Исследование социально-экономических условий жизнедеятельности человека  |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.2.2.1. Қазақстан Республи. |Министрлер бекіт. |Ғылым және     |ІІ
|касының әлеуметтік және мәдени |кен тұжырымдама   |жоғары білім.  |тоқсан
|дамуының тұжырымдамасын әзір.  |                  |мині, Мәдениет |
|леу:                           |                  |ақпарат және   |
|жалпыұлттық идея және жалпыұлт.|                  |қоғамдық       |
|тық құндылықтар;               |                  |келісіммині    |
|адамның дүниетанымдық бағдары. |                  |               |
|ның әлеуметтік оқшаулануы және |                  |               |
|өзгеруі                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.2. Орталық Азия халық. |Министрлер        |Ғылым және     |ІІ
|тары мәдениетінің сабақтастығы |бекіткен          |жоғары білім.  |тоқсан
|мен өзара ықпалдылығының тұжы. |тұжырымдама       |мині, Мәдениет |
|рымдамасын әзірлеу             |                  |ақпарат және   |
|                               |                  |қоғамдық       |
|                               |                  |келісіммині    |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.2.3. Республиканың орта  |Қазақстан         |Денсаулық      |Тоқсан
|білім беру жүйесін ақпараттан. |Республикасының   |сақтау, білім  |сайын
|дыру жөніндегі мемлекеттік     |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|бағдарламаны іске асыру        |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары         |
|                               |                  |біліммині      |
__________________________________________________________________________
|3.5.2.3. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногенді әсер
|         етуді төмендететін, ғылымды көп қажет ететін және ресурсты
|         үнемдейтін технологияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Ғылым мен техниканың тиімді жетістіктерін іріктеу мен іске асырудың
|конкурстық жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.1. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Ғылым және     |ІІ
|касының инновациялық қызметінің|Республикасы      |жоғары білім.  |тоқсан
|тұжырымдамасын әзірлеу         |Үкіметінің        |мині           |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.2.1. Разработать кон-|Концепция,       |Миннауки и выс- | ІІ квартал |
|цепцию социального и куль- |утвержденная     |шего образова-  |            |
|турного развития Республики|министрами       |ния, Минкульту- |            |
|Казахстан:                 |                 |ры, информации и|            |
|  общенациональная идея и  |                 |общественного   |            |
|  общенациональные         |                 |согласия        |            |
|  ценности;                |                 |                |            |
|  социальное отчуждение и  |                 |                |            |
|  изменение мировоззренчес-|                 |                |            |
|  ких ориентаций человека. |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2.2. Разработать     |Концепция, утвер-|Миннауки и выс- |ІІ квартал  |
|концепцию преемственности и|жденная министра-|шего образова-  |            |
|взаимовлияния культур наро-|ми               |ния, Минкульту- |            |
|дов Центральной Азии       |                 |ры, информации и|            |
|                           |                 |общественного   |            |
|                           |                 |согласия        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.2.3. Реализовать     |Отчет в          |Минздрав, обра- |Ежекварталь-|
|государственную программу  |Правительство    |зования, и спор-|но          |
|по информатизации системы  |Республики       |та, Миннауки и  |            |
|среднего образования       |Казахстан        |высшего образо- |            |
|Республики                 |                 |вания           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.2.3. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий в      |
|        приоритетных отраслях промышленности, снижающих техногенное        |
|                      воздействие на окружающую среду                      |
|___________________________________________________________________________|
|Создание конкурсной системы отбора и реализации эффективных достижений     |
|науки и техники                                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.1. Разработать     |Постановление    |Миннауки и      |IІ квартал  |
|концепцию инновационной    |Правительства    |высшего         |            |
|деятельности в Республике  |Республики       |образования     |            |
|Казахстан                  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.2.3.2. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|касындағы физикалық шамалар    |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|бірлігінің ұлттық эталондық    |Үкіметінің        |саудамині      |
|базасын қолдау мен дамытудың   |қаулысы           |               |
|бағдарламасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Басым салаларда ресурс үнемдейтін және экологиялық таза әлемдік
|деңгейдегі технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.3. "Отандық шикізат    |Министрлер        |Ғылым және     |І
|базасында технологиялық жағынан|бекіткен          |жоғары білім.  |тоқсан
|байланысты химиялық және мұнай-|бағдарлама        |мині, Энерге.  |
|химия өндірістерін дамыту"     |                  |тика, индустрия|
|кешенді ғылыми-техникалық      |                  |және саудамині |
|бағдарламасын әзірлеу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.3.4. Қазақстан Республи. |Қабылдау акті     |Ғылым және     |І
|касының ауыл шаруашылығы өсім. |                  |жоғары білім.  |тоқсан
|діктерінің, жануарлар мен      |                  |мині,          |
|микроорганизмдердің гендік     |                  |Ауылшармині    |
|қорын сақтау мен пайдалану     |                  |               |
|жөніндегі деректер банкін жасау|                  |               |
|__________________________________________________________________________
|            3.5.2.4. Жоғары білікті мамандарды даярлау
|__________________________________________________________________________
|Басым бағыттар бойынша жоғары білікті ғылыми кадрларды даярлау және
|аттестациялау
|__________________________________________________________________________
|3.5.2.4.1. Басым бағыттар бой. |Министрліктің     |Ғылым және     |IV
|ынша жоғары білікті ғылыми     |нормативтік       |жоғары білім.  |тоқсан
|кадрларды даярлау және         |құжаттары         |мині           |
|аттестациялау                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.2.3.2. Разработать     |Постановление    |Минэнерго, инду-|ІІ квартал  |
|программу поддержки и раз- |Правительства    |стрии и торговли|            |
|вития национальной эталон- |Республики       |                |            |
|ной базы единиц физических |Казахстан        |                |            |
|величин Республики         |                 |                |            |
|Казахстан                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях ресурсосберегающих|
|и экологически чистых технологий мирового уровня                           |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.3.3. Разработать     |Программа,       |Миннауки и      | I квартал  |
|комплексную научно-техни-  |утвержденная     |высшего образо- |            |
|ческую программу "Развитие |министрами       |вания, Минэнер- |            |
|технологически связанных   |                 |го, индустрии и |            |
|химических и нефтехимичес- |                 |торговли        |            |
|ких производств на базе    |                 |                |            |
|отечественного сырья"      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.2.3.4. Создать банк    |Акт приемки      |Миннауки и      |I квартал   |
|данных по сохранению и ис- |                 |высшего         |            |
|пользованию генофонда сель-|                 |образования,    |            |
|скохозяйственных растений, |                 |Минсельхоз      |            |
|животных и микроорганизмов |                 |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.2.4. Подготовка высококвалифицированных специалистов          |
|___________________________________________________________________________|
|Подготовка и аттестация научных кадров высшей квалификации по приоритетным |
|направлениям                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.2.4.1. Проводить       |Нормативные      |Миннауки и      |IV квартал  |
|подготовку и аттестацию    |документы        |высшего         |            |
|научных кадров высшей      |министерства     |образования     |            |
|квалификации по            |                 |                |            |
|приоритетным направлениям  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.3. Шағын кәсіпкерлік
Мақсат: Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін қолайлы жағдай жасау
__________________________________________________________________________
|3.5.3.1. Мемлекеттік, қоғамдық және донорлық ұйымдардың шағын
|         кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі өзара іс-қимылы
|__________________________________________________________________________
|Шағын кәсіпкерлікті дамытудың аймақтық стратегияларын әзірлеу және іске
|асыру                          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.1. Шағын кәсіпкерлікті |Қазақстан         |Шағын бизнесті |Тоқсан
|дамыту мен қолдаудың 1999-2000 |Республикасының   |қолдау жөнінде.|сайын
|жылдарға арналған мемлекеттік  |Үкіметіне есеп    |гі агенттік    |
|бағдарламасын іске асыру       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.2. Шағын кәсіпкерлікті |Облыстардың,      |Облыстардың,   |І
|дамыту және қолдаудың 1999-2000|Астана және       |Астана және    |тоқсан
|жылдарға арналған аймақтық     |Алматы қалаларының|Алматы қалала. |
|бағдарламаларын бекіту         |мәслихаттары      |рының әкімдері,|
|                               |бекіткен бағдар.  |Шағын бизнесті |
|                               |лама              |қолдау жөнін.  |
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.3. Ақпарат құралдарында|Орталық және      |Мәдениет, ақпа.|ІІ, IV
|бақылау-нұсқау функцияларын    |жергілікті БАҚ-да |рат және қоғам.|тоқсан
|жүргізуге және олардың бағасын |жарияланым        |дық келісім.   |дар
|көрсете отырып ақылы қызметтер |                  |мині, Табиғи   |
|көрсетуге құқылы мемлекеттік   |                  |монополияларды |
|органдардың тізбесін жариялау  |                  |реттеу және    |
|                               |                  |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік,   |
|                               |                  |Облыстардың,   |
|                               |                  |Астана және    |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|Шағын кәсіпкерлік идеясын көпшілікке танымалдандыру
|__________________________________________________________________________

3.5.3. Малое предпринимательство
Цель: Создать благоприятные условия для развития малого предпринимательства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     3.5.3.1. Взаимодействие государственных, общественных и донорских     |
|            организаций по поддержке малого предпринимательства            |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка и Реализация региональных стратегий развития малого           |
|  предпринимательства                                                      |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.1.1. Реализовать     |Отчет            |Агентство по    |ежекварталь-|
|Государственную программу  |Правительству    |поддержке       |но          |
|развития и поддержки       |Республики       |малого бизнеса  |            |
|малого предпринимательства |Казахстан        |                |            |
|на 1999-2000 годы          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.2. Утвердить       |Программа, утвер-|Акимы областей, |I квартал   |
|региональные программы раз-|жденная маслиха- |гг. Астаны и    |            |
|вития и поддержки малого   |тами областей,   |Алматы, Агентст-|            |
|предпринимательства        |г.г. Астаны и    |во по поддержке |            |
|на 1999-2000 годы          |Алматы           |малого бизнеса  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.3. Опубликовывать  |Публикация в     |Минкультуры,    |ІІ, IV      |
|в средствах массовой инфор-|центральных и    |информации и    |квартал     |
|мации перечень госоорганов,|местных СМИ      |общественного   |            |
|имеющих право осуществлять |                 |согласия, Агент-|            |
|контрольно-инспектирующие  |                 |ство по регули- |            |
|функции и оказывать платные|                 |рованию естест- |            |
|услуги с указанием их      |                 |венных монополий|            |
|стоимости                  |                 |и защите конку- |            |
|                           |                 |ренции, Акимы   |            |
|                           |                 |областей, гг.   |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Популяризация идеи частного предпринимательства                            |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.3.1.4. Орта мектептерде    |Денсаулық сақтау, |Денсаулық      |ІІІ
|шағын кәсіпкерліктің негіздері |білім және спорт. |сақтау, білім  |тоқсан
|туралы крус (сабақ) енгізу     |мині бойынша      |және спортмині |
|                               |бұйрық            |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.5. Шағын кәсіпкерлік   |БАҚ-нда жарияла.  |Мәдениет,      |Тоқсан
|және оларға енгізілетін өзге.  |нымдар, Қазақстан |ақпарат және   |сайын
|рістер бойынша заңдық және     |Республикасының   |қоғамдық келі. |
|нормативтік құқықтық актілер   |Үкіметіне есеп    |сіммині,       |
|туралы түсіндіру жұмыстарын    |                  |Шағын бизнесті |
|жүргізу                        |                  |қолдау жөнін.  |
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.1.6. Шағын кәсіпкерлік   |Облыс, Астана     |Облыс, Астана  |ІІ
|өнімдерінің көрмелері мен аук. |және Алматы       |және Алматы    |тоқсан
|циондарын ұйымдастыруға        |қалалары әкімдері.|қалаларының    |
|жәрдемдесу                     |нің шешімдері     |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|         3.5.3.2. Шағын кәсіпкерлікті қолдаудың инфроқұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
| Тоқтап тұрған ірі кәсіпорындарды бөлшектеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.2.1. Шағын кәсіпкерлік   |Қазақстан         |Қаржымині,     |ІІ, IV
|субъектілеріне өндірістік және |Республикасының   |Ауылшармині,   |тоқсан
|офистік үйлерді, жер учаскеле. |Үкіметіне         |облыстардың,   |дар
|рін және аяқталмаған құрылыс   |баяндама          |Астана және    |
|объектілерін беруді жалғастыру |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|3.5.3.2.2. Тоқтап тұрған ірі   |Есеп              |Мемкірісмині   |IV
|кәсіпорындарды бөлшектеу және  |                  |
|тоқсан
|олардың негізінде шағын        |                  |               |
|кәсіпорындар құру              |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.1.4. Ввести в средних|Приказ по Минзд- |Минздрав образо-|ІІІ квартал |
|школах курсы (уроки) об    |рав, образования |вания и спорта  |            |
|основах предпринимательской|и спорта         |                |            |
|деятельности               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.5. Проводить       |Освещение в СМИ, |Минкультуры, ин-|ежекварталь-|
|разъяснительную работу о   |отчет            |формации и обще-|но          |
|применении нормативных     |Правительству    |ственного согла-|            |
|правовых актов по малому   |Республики       |сия, Агентство  |            |
|предпринимательству и      |Казахстан        |по поддержке    |            |
|вносимых в них изменениях  |                 |малого бизнеса  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.1.6. Содействовать   |Решения акимов   |Акимы областей, |IІ квартал  |
|организации выставок и     |областей, гг.    |гг. Акмолы и    |            |
|аукционов продукции малого |Акмолы и Алматы  |Алматы          |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  3.5.3.2. Развитие инфраструктуры поддержки малого предпринимательства    |
|___________________________________________________________________________|
|Сегментация крупных бездействующих предприятий                             |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.3.2.1. Продолжить пере-|Доклад           |Минфин, Минсель-|ІI, IV      |
|дачу производственных и    |Правительству    |хоз, Акимы обла-|квартал     |
|офисных помещений, земель- |Республики       |стей, гг.       |            |
|ных участков и объектов    |Казахстан        |Астаны и Алматы |            |
|незавершенного строительст-|                 |                |            |
|ва субъектам малого        |                 |                |            |
|предпринимательства        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.3.2.2. Проводить       |Отчет            |Мингосдоходов   |IV квартал  |
|сегментацию бездействующих |                 |                |            |
|крупных предприятий и      |                 |                |            |
|создавать на их базе малые |                 |                |            |
|предприятия                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.3.2.3. ПИК-інде кәсіпкерлік|Қазақстан         |Табиғи монопо. |ІІ
|қызметтің даму тәжірибесіне    |Республикасының   |лияларды реттеу|тоқсан
|талдау жүргізу                 |Үкіметіне есеп    |және бәсекені  |
|                               |                  |қорғау жөнінде.|
|                               |                  |гі агенттік    |
|__________________________________________________________________________
3.5.4. Тұрғын үй құрылысы
Мақсат: Тұрғын үй құрылысын дамыту және тұрғын үй рыногын қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|      3.5.4.1. Тұрғын үй құрылысын қаржыландыру мен несиелендірудің
|                           тетігін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Халықты ипотекалық несиелендірудің, тұрғын үйді сатып алу құқығымен
|жалға берудің (халықтың әлеуметтік қорғалмаған бөлігі үшін) нысандары
|мен әдістерін дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.1. Тұрғын үй құрылыста.|Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|рын екінші деңгейдегі банктер. |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|дің ипотекалық несиелендіруін  |Үкіметінің        |саудамині,     |
|қайта қаржыландыру жөнінде     |қаулысы           |Қаржымині,     |
|республикалық агенттік құру    |                  |БҚҰК, Ұлттық   |
|                               |                  |Банк (келісім  |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.2. Мердігерлік жұмыс.  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|тарға конкурсқа қатысқан кезде |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|отандық құрылыс ұйымдарына     |Үкіметінің        |саудамині,     |
|қолдау көрсету жөнінде         |қаулысы           |Әділетмині     |
|шаралар қабылдау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.3.2.3. Провести анализ |Отчет Правительс-|Агентство по ре-|ІІ квартал  |
|опыта развития предпринима-|тву Республики   |гулированию ес- |            |
|тельской деятельности в КСК|Казахстан        |тественных моно-|            |
|                           |                 |полий и защите  |            |
|                           |                 |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.4. Жилищное строительство
Цель: Развитие жилищного строительства и формирование рынка жилья
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       3.5.4.1. Формирование механизма финансирования и кредитования
|
|                          жилищного строительства                          |
|___________________________________________________________________________|
|- Развитие форм и методов ипотечного кредитования населения, предоставления|
|  жилья в аренду с правом выкупа (для социально-незащищенных слоев         |
|  населения)                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.1.1. Учредить респуб-|Постановление    |Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|ликанское Агентство по     |Правительства    |индустрии и     |            |
|рефинансированию ипотечного|Республики       |торговли,       |            |
|кредитования жилищного     |Казахстан        |Минфин, НКЦБ,   |            |
|строительства банкам второ-|                 |Нацбанк (по сог-|            |
|го уровня                  |                 |ласованию)      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.4.1.2. Принять меры по |Постановление    |Минэнерго,      |І квартал   |
|оказанию содействия отечес-|Правительства    |индустрии и тор-|            |
|твенным строительным орга- |Республики       |говли, Минюст   |            |
|низациям при участии в кон-|Казахстан        |                |            |
|курсах на проведение подря-|                 |                |            |
|дных работ                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.4.1.3. Шетел және отандық  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|инвестицияларды игеру кезінде  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|мердігерлік құрылыс ұйымдарын  |Үкіметінің        |саудамині,     |
|тартудың тәртібін жетілдіру    | қаулысы          |Әділетмині,    |
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.4. Коммуналдық қызмет  |Табиғи монополия. |Табиғи         |І
|көрсетулердің есептеу қондыр.  |ларды реттеу және |монополияларды |тоқсан
|ғыларын қаржыландыру тетіктерін|бәсекені қорғау   |реттеу және    |
|әзірлеу                        |жөніндегі агент.  |бәсекелестікті |
|                               |тіктің бұйрығы    | қорғау жөнін. |
|                               |                  |дегі агенттік  |
|__________________________________________________________________________
|Құрылыс салушыларды қаржыландыру тетіктерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.5. Пилоттық жобаларды  |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|іске асыратын аймақтарда тұрғын|Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|үй құрылысын қаржыландырудың   |Үкіметінің        |саудамині,     |
|тетігі туралы ережені әзірлеу  |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.1.6. Мемлекеттік көздер. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|ден жүзге асырылатын құрылысты |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|қаржыландыру мен несиелендіру  |Үкіметінің        |саудамині,     |
|туралы ережені әзірлеу         |қаулысы           |Қаржымині,     |
|                               |                  |Ұлттық Банк    |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Мемлекеттік    |
|                               |                  |сатып алу      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|Тұрғын үй-коммуналдық саласында нормативтік базаны жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|3.5.4.1.3. Совершенствова- |Постановление    |Минэнерго,      |ІІ квартал  |
|ние порядка привлечения    |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|строительных подрядных     |Республики       |говли, Минюст,  |            |
|организаций при освоении   |Казахстан        |Агентство по    |            |
|иностранных отечественных  |                 |инвестициям     |            |
|инвестиций                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.4.1.4. Разработать     |Приказ Агентства |Агентство по    |І квартал   |
|механизм финансирования    |Республики Казах-|регулированию   |            |
|установки приборов учета   |стан по регулиро-|естественных мо-|            |
|коммунальных услуг         |ванию естествен- |нополий и защите|            |
|                           |ных монополий и  |конкуренции     |            |
|                           |защите           |                |            |
|                           |конкуренции      |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Разработка механизма финансирования застойщиков                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.1.5. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |І квартал   |
|положение о механизме      |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|финансирования жилищного   |Республики       |говли, Минфин,  |            |
|строительства в регионах,  |Казахстан        |Нацбанк         |            |
|реализующих пилотные проек-|                 |                |            |
|ты                         |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.4.1.6. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|Положение о финансировании |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|и кредитовании строительст-|Республики       |говли, Минфин,  |            |
|ва, осуществляемого из     |Казахстан        |Нацбанк (по сог-|            |
|государственных источников |                 |ласованию),     |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |госзакупкам     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Совершенствование нормативной базы в жилищно-коммунальной сфере            |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.1.4.7. Тұрғын үй-коммунал. |Табиғи            |Табиғи монопо. |І, ІІІ
|дық саладағы қатынастарды рет. |монополияларды    |лияларды реттеу|тоқсан
|теу жөніндегі мынадай норматив.|реттеу және бәсе. |және бәсекелес.|дар
|тік құқықтық актілерді қолда.  |келестікті қорғау |тікті қорғау   |
|ныстағы заңдарға сәйкес келтіру|жөніндегі агент.  |жөніндегі      |
|жөнінде жұмыс жүргізу:         |тігінің қаулысы   |агенттік, Энер.|
|тұрғын үй-коммуналдық қызмет   |                  |гетика, индус. |
|көрсетуді(тұрғын үй мен жер    |                  |трия және      |
|учаскесін пайдалану, ұстау,    |                  |саудамині      |
|жылумен, электрмен, сумен,     |                  |               |
|газбен жабдықтау, суағарлар,   |                  |               |
|қоқыстан адалау, лифт) ұсыну   |                  |               |
|тәртібі;                       |                  |               |
|үй-жай иелері кооперативтері.  |                  |               |
|нің тұрғын үйді және үй жанын. |                  |               |
|дағы учаскелерді ұстауының     |                  |               |
|тәртібі;                       |                  |               |
|электр энергиясын пайдалану    |                  |               |
|ережесі;                       |                  |               |
|жылу энергиясын пайдалану      |                  |               |
|ережесі;                       |                  |               |
|Қазақстан Республикасының      |                  |               |
|қалалары мен елді мекендерінде |                  |               |
|коммуналдық су құбыры мен су   |                  |               |
|ағарлары пайдалану ережесі     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
| 3.5.4.2. Салаға инвестиция тартуға және тұрғын үй рыногын дамытуға
|             арналған жағдайларды жақсарту
|__________________________________________________________________________
|Тұрғын үй рыногын дамыту
|__________________________________________________________________________
|3.5.4.2.1. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|касының мемлекеттік тұрғын үй  |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|қорынан тұрғын үйді есепке алу,|Үкіметінің        |саудамині,     |
|беру, жалға беру және пайдалану|қаулысы           | Қаржымині     |
|тәртібі туралы нұсқаулықты     |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.4.1.7. Провести работу |Постановление    |Агентство по    |І-ІІІ       |
|по приведению в соответст- |Агентства        |регулированию   |кварталы    |
|вие с действующим законода-|Республики       |естественных    |            |
|тельством следующих норма- |Казахстан по     |монополий и     |            |
|тивных правовых актов по   |регулированию ес-|защите конкурен-|            |
|регулированию отношений в  |тественных моно- |ции, Минэнерго, |            |
|жилищно-коммунальной сфере:|полий и защите   |индустрии и     |            |
|    правила предоставления |конкуренции      |торговли        |            |
|  жилищно-коммунальных     |                 |                |            |
|  услуг (эксплуатация, со- |                 |                |            |
|  держания жилого дома и   |                 |                |            |
|  земельного участка, теп- |                 |                |            |
|  ло, электро-, водо-,     |                 |                |            |
|  газоснабжение, канализа- |                 |                |            |
|  ция, мусороудаление, лиф-|                 |                |            |
|  ты);                     |                 |                |            |
|    правила содержания жи- |                 |                |            |
|  лища и земельных придомо-|                 |                |            |
|  вых участков кооператива-|                 |                |            |
|  ми собственников помеще- |                 |                |            |
|  ний (квартир);           |                 |                |            |
|  правила использования    |                 |                |            |
|  электрической энергии;   |                 |                |            |
|  правила использования    |                 |                |            |
|  тепловой энергии;        |                 |                |            |
|  правила использования    |                 |                |            |
|  коммунальным водопроводом|                 |                |            |
|  и канализацией в городах |                 |                |            |
|  и населенных пунктах     |                 |                |            |
|  Республики Казахстан     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|           3.5.4.2. Улучшение условий для привлечения инвестиций           |
|                   в отрасль и развитие рынка жилья                        |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие рынка жилья                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.4.2.1. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |І квартал   |
|инструкцию "О порядке уче- |Правительства    |индустрии и тор-|            |
|та, предоставления, найма и|Республики       |говли, Минфин   |            |
|эксплуатации жилищ из госу-|Казахстан        |                |            |
|дарственного жилищного фон-|                 |                |            |
|да Республики Казахстан"   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.4.2.2. Құрылыста баға қа.  |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|лыптастыру жөнінде нормативтік |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|және ақпараттық базаны құру    |Үкіметінің        |саудамині      |
|туралы бірінші кезектегі шара. |қаулысы           |               |
|ларды әзірлеу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
3.5.5. Туризм
Мақсат: Елдің туристік кешенін дамыту
__________________________________________________________________________
|        3.5.5.1. Туристік әлеуетке егжей-тегжейлі баға беру
|__________________________________________________________________________
|Дүниежүзілік туристік рыноктағы Қазақстанның тұрақты клиенттері мен орнын
|   айқындау мақсатында зерттеулер жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.1. Дүниежүзілік турис. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|тік рыноктағы Қазақстанның     |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|тұрақты клиенттері мен орнын   |Үкіметіне         |               |
|айқындау мақсатында зерттеулер |баяндама          |               |
|жүргізу, зерттеулердің нәтиже. |                  |               |
|лері туралы есеп дайындау      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Ел туралы кешенді туристік ақпаратты әзірлеу және белсенді жарнама
науқанын жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.2. Қазақстан бойынша   |Тізілім           |Көлікком және  |IV
|бар және жаңадан құрылған      |                  |туризммині,    |тоқсан
|туристік бағыттардың тізілімін,|                  |Ғылым және     |
|сондай-ақ перспективалық       |                  |жоғары білім.  |
|бағыттары көрсетілген Қазақстан|                  |мині           |
|карталарын жасау               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Халықаралық туристік ұйымдармен, шет мемлекеттермен және компаниялармен
|      ынтымақтастықты нығайту және кеңейту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.3. Қазақстан Республи. |Министрлер        |Көлікком және  |ІІ
|касы елшіліктерінің туризм     |бекіткен          |туризммині,    |тоқсан
|саласындағы қатынастарды дамыту|бағдарлама        |Сыртқыісмині   |
|мәселелері жөніндегі қызметтің |                  |               |
|бағдарламасын дайындау және    |                  |               |
|бекіту                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.1.4. Дүниежүзілік турис. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|тік ұйымдар желісі арқылы өткі.|Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|зілетін шараларға Қазақстанның |Үкіметіне         |Сыртқыісмині   |
|қатысуын қамтамасыз ету        |баяндама          |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.4.2.2. Разработать     |Постановление    |Минэнерго,      |ІІ квартал  |
|первоочередные меры по соз-|Правительства    |индустрии и тор-|            |
|данию нормативной и инфор- |Республики       |говли           |            |
|мационной базы по ценообра-|Казахстан        |                |            |
|зованию в строительстве    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.5.5. Туризм
Цель: Развитие туристического комплекса страны
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|            3.5.5.1. Детальная оценка туристического потенциала            |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение исследований с целью определения потенциальных клиентов и ниши  |
|Казахстана на мировом туристическом рынке                                  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.1. Провести иссле- |Доклад           |Минтранском и   |IІІ квартал |
|дования с целью определения|Правительству    |туризма         |            |
|потенциальных клиентов и   |Республики       |                |            |
|ниши Казахстана на мировом |Казахстан        |                |            |
|туристическом рынке, подго-|                 |                |            |
|товить отчет о результатах |                 |                |            |
|исследований               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Подготовка комплексной туристической информации о стране и проведение      |
|активной рекламной кампании                                                |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.2. Создать реестр  |Реестр           |Минтранском и   |ІV квартал  |
|существующих и вновь созда-|                 |туризма, Миннау-|            |
|ваемых туристических марш- |                 |ки и высшего    |            |
|рутов по Казахстану, а так-|                 |образования     |            |
|же карты Казахстана с ука- |                 |                |            |
|занием перспективных марш- |                 |                |            |
|рутов                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Укрепление и расширение сотрудничества с международными туристическими     |
|организациями, иностранными государствами и компаниями                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.1.3. Подготовить и   |Программа,       |Минтранском и   |ІІ квартал  |
|утвердить программу        |утвержденная     |туризма, МИД    |            |
|деятельности посольств     |министрами       |                |            |
|Республики Казахстан по    |                 |                |            |
|вопросам развития отношений|                 |                |            |
|в сфере туризма            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.1.4. Обеспечить учас-|Доклад           |Минтранском и   |ІV квартал  |
|тие Казахстана в мероприя- |Правительству    |туризма, МИД    |            |
|тиях, проводимых по линии  |Республики       |                |            |
|Всемирной туристической    |Казахстан        |                |            |
|организации                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                    3.5.5.2. Саланың инфроқұрылымын дамыту
|__________________________________________________________________________
|Бекітілген даму бағдарламаларын іске асыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.1. "Ұлы Жібек жолының  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|тарихи орталықтарын қайта жа.  |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|ңартудың, түркі тілдес мемле.  |Президентіне      |"Қазақстанның  |
|кеттердің мәдени мұрасын сақтау|және Қазақстан    |Жібек жолы"    |
|және сабақтастығын дамыту,     |Республикасының   |ұлттық компа.  |
|туризмнің инфрақұрылымын құру  |Үкіметіне есеп    |ниясы (келісім |
|мемлекеттік бағдарламасын іске |                  |бойынша)       |
|асыруды жалғастыру             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Салаға шетелдік және отандық инвестицияларды тарту
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.2.2. Қазақстан-жаңа біре.|Семинарлар,       |Көлікком және  |Жыл
|гей туристік объект-халықаралық|көрмелер,         |туризммині,    |ішінде
|семинарларын, көрмелерін және  |конференциялар    |Сыртқыісмині   |
|конференцияларын ұйымдастыру   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|               3.5.5.3. Туристік қызмет көрсетулердің сапасын жақсарту
|__________________________________________________________________________
|Туристік қызмет көрсетудің дүниежүзілік деңгейге сәйкес стандарттарының
|   жүйесін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.1. Қазақстанда туристік|Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|-экскурсиялық қызмет көрсетудің|Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|ережелерін дайындау            |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.5.3.2. Қазақстанның және   |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|туристік фирмалардың төлқұжатын|Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|                 3.5.5.2. Развитие инфраструктуры отрасли                  |
|___________________________________________________________________________|
|Реализация утвержденных программ развития                                  |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.1. Продолжить      |Отчет Президенту |Минтранском и   |IV квартал  |
|реализацию государственной |Республики Казах-|туризма, Нацио- |            |
|программы "Возрождение ис- |стан и Правитель-|нальная компания|
|
|торических центров Великого|ству Республики  |"Шелковый путь  |            |
|Шелкового Пути, сохранение |Казахстан        |Казахстана"     |            |
|и преемственное развитие   |                 |                |            |
|культурного наследия тюрко-|                 |                |            |
|язычных государств, созда- |                 |                |            |
|ние инфраструктуры туризма"|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Привлечение иностранных и отечественных инвестиций в отрасль               |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.2.2. Организовать    |Семинары, выстав-|Минтранском и   |В течение   |
|международные семинары,    |ки, конференции  |туризма, МИД    |года        |
|выставки и конференции -   |                 |                |            |
|Казахстан - новый уникаль- |                 |
|            |
|ный туристический объект   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              3.5.5.3. Улучшение качества туристических услуг              |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка системы стандартов туристического обслуживания, соответствующих |
|мировому уровню                                                            |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.5.3.1. Подготовить пра-|Постановление    |Минтранском и   |IІІ квартал |
|вила оказания туристско-эк-|Правительства    |туризма         |            |
|скурсионных услуг в Казахс-|Республики       |                |            |
|тане                       |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.3.2. Разработать     |Постановление    |Минтранском и   |IV квартал  |
|паспорт Казахстана и       |Правительства    |туризма         |            |
|туристических фирм         |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.5.6. Ауыл шаруашылығы
Мақсаты: Аграрлық сектордағы реформаларды жеделдетіп аяқтау
___________________________________________________________________________
|            3.5.6.1. Мемлекеттік реттеу
__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.1. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІІ
|касының ауыл шаруашылығын рет. |Республикасының   |Ғылым және     |тоқсан
|теудің 2000-2005 жылдарға ар.  |Президенті        |жоғары білім.  |
|налған мемлекеттік бағдарлама. |Жарлығының жобасы |мині           |
|сын әзірлеу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.2. Қазақстан Республи. |Қазақстан         |Статистика     |І
|касында 2000-2001 жылдары бі.  |Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|рінші ұлттық ауыл шаруашылығы  |Үкіметінің        |агенттік,      |
|санағын жүргізуге дайындық     |қаулысы           |Ауылшармині    |
|жұмыстарын ұйымдастыру         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.1.3. 1999-2003 жылдары   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |IV
|ауыл шаруашылығы жануарларын   |Республикасы      |Ғылым және     |тоқсан
|сауықтыру жөніндегі республика.|Үкіметінің        |жоғары         |
|лық бағдарламаны әзірлеу:      |қаулысы           |біліммині      |
|мүйізді ірі қара мал мен қой.  |                  |               |
|лардың бруцеллезі бойынша;     |                  |               |
|мүйізді ірі қара малдың тубер. |                  |               |
|кулезі бойынша                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.6.5.1.4. Орталық Азия эконо. |Келісім           |Ауылшармині,   |ІІІ
|микалық қауымдастығының шеңбе. |                  |Ғылым және     |тоқсан
|рінде малдәрігерлігі, тұқым    |                  |жоғары         |
|өсіру, биопрепараттар және     |                  |біліммині,     |
|өсімдіктерді қорғаудың басқа да|                  |Сыртқыісмині   |
|құралдарын өндіру саласында    |                  |               |
|келісілген шараларды жүзеге    |                  |               |
|асыру жөніндегі шараларды      |                  |               |
|ұйымдастыру                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

3.5.6. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                3.5.6.1. Государственное регулирование                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.1.1. Разработать     |Проект Указа     |Минсельхоз,     |ІІІ квартал |
|государственную программу  |Президента       |Миннауки и выс- |            |
|регулирования сельского хо-|Республики       |шего образования|            |
|зяйства Республики Казахс- |Казахстан        |                |            |
|тан на 2000-2005 годы      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.1.2. Организовать    |Постановление    |Агентство по    |I квартал   |
|подготовительные работы к  |Правительства    |статистике,     |            |
|проведению первой национа- |Республики       |Минсельхоз      |            |
|льной сельскохозяйственной |Казахстан        |                |            |
|переписи в Республике      |                 |                |            |
|Казахстан в 2000-2001 годы |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.1.3. Разработать     |Постановление    |Минсельхоз,     | IV квартал |
|республиканскую программу  |Правительства    |Миннауки и      |            |
|по оздоровлению сельскохо- |Республики       |высшего         |            |
|зяйственных животных на    |Казахстан        |образования     |            |
|1999-2003 гг.:             |                 |                |            |
|  по бруцеллезу крупного   |                 |                |            |
|  рогатого скота и овец;   |                 |                |            |
|  по туберкулезу крупного  |                 |                |            |
|  рогатого скота.          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.5.1.4. Организовать в  |Соглашение       |Минсельхоз,     |ІІІ квартал |
|рамках Центрально-Азиатско-|                 |Миннауки и      |            |
|го экономического сообщест-|                 |высшего         |            |
|ва мероприятия по осуществ-|                 |образования, МИД|            |
|лению согласованных мер в  |                 |                |            |
|области ветеринарии,       |                 |                |            |
|семеноводства, производства|                 |                |            |
|биопрепаратов и других     |                 |                |            |
|средств защиты растений    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|           3.5.6.2. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының банкроттығы тетігін енгізу
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.1. Ауыл экономикасын   |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|қаржылық сауықтыру жөнінде     |Республикасының   |барлық деңгей. |тоқсан
|шаралар жүргізу:               |Үкіметіне         |дегі           |
|үшінші топқа жататын ауыл шар. |есеп              |әкімдер        |
|уашылығы ұйымдарының банкрот.  |                  |               |
|тық рәсімдерін жүргізуді жедел.|                  |               |
|дету;                          |                  |               |
|дәрменсіз ауыл шаруашылығы     |                  |               |
|құрылымдарын оңалту және       |                  |               |
|санациялау                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Жерге меншік құқығын заттай дербестендіру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.2. Жерге меншік құқығын|Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІ
|заңдық бекітудің және осы      |Республикасы      |барлық деңгей. |тоқсан
|құқықтарды нақты қамтамасыз    |Үкіметінің        |дегі әкімдер   |
|етудің бағдарламасын әзірлеу   |қаулысымен        |               |
|                               |бекітілген        |               |
|                               |бағдарлама        |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.2.3. Жер үлестерін заттай|Қазақстан         |Ауылшармині    |IV
|дербестендіруді жалғастыру     |Республикасының   |               |тоқсан
|                               |Үкіметіне         |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|           3.5.6.3. Аграрлық секторды қамтамасыз етудің инфрақұрылымын
|                                 дамыту
|__________________________________________________________________________
|. Консалтингтік, лизингтік, ақпараттық және маркетингтік қызмет
|  көрсетулер жүйесін дамыту
|__________________________________________________________________________

|      3.5.6.2. Формирование реального и эффективного собственника          |
|___________________________________________________________________________|
|Введение механизмов банкротства сельхозпредприятий                         |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.1. Провести мероп- |Отчет            |Минсельхоз,     |І квартал   |
|риятие по финансовому оздо-|Правительству    |Акимы всех      |            |
|ровлению сельской экономи- |Республики       |уровней         |            |
|ки:                        |Казахстан        |                |            |
|    ускоренное проведение  |                 |                |            |
|  процедур банкротства     |                 |                |            |
|  сельскохозяйственных     |                 |                |            |
|  организаций относящихся  |                 |                |            |
|  к третьей группе;        |                 |                |            |
|    реабилитация и санация |                 |                |            |
|  несостоятельных сельхоз- |                 |                |            |
|  формирований             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Натурная персонификация права собственности на землю                     |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.2.2. Разработать     |Программа,       |Минсельхоз,     |ІІ квартал  |
|программу законодательного |утвержденная     |Акимы всех уров-|            |
|закрепления права собствен-|постановлением   |ней             |            |
|ности на землю и реального |Правительства    |                |            |
|обеспечения этих прав      |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.2.3. Продолжить      |Отчет            |Минсельхоз      |ІV квартал  |
|натурную персонификацию    |Правительству    |                |            |
|земельных долей            |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      3.5.6.3. Развитие инфраструктуры обеспечения аграрного сектора       |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие системы консалтинговых, лизинговых, информационных и              |
|маркетинговых услуг                                                        |
|___________________________________________________________________________|

|3.5.6.3.1. АӨК-де бірыңғай ақ. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|параттық жүйе құру             |Республикасының   |барлық деңгей. |тоқсан
|                               |Үкіметіне есеп    |дегі әкімдер   |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.2. Көтерме-азық-түлік  |Қазақстан         |Ауылшармині    |IV
|рыноктар, консалтингтік және   |Республикасының   |               |тоқсан
|лизингтік қызмет көрсетулер    |Үкіметіне есеп    |               |
|жүйесін жетілдіру              |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.3. Ауылда отандық және |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІ
|шетелдік инвесторлардың қаты.  |Республикасы      |облыстардың    |тоқсан
|суымен дайындау жүйесін дамыту,|Үкіметінің        |әкімдері       |
|отандық және шетел капиталын   |қаулысы           |               |
|қатыстыра отырып МТС жүйесін   |                  |               |
|қосымша құру                   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.4. Астықты ауыл тауар  |Қазақстан         |Мемлекеттік    |І
|өндірушілерінен арнаулы бағдар.|Республикасы      |сатып алу      |тоқсан
|лама бойынша сатып алуды қамта.|Үкіметінің        |жөніндегі      |
|масыз ету және астық экспортын |қаулысы           |агенттік       |
|дамыту                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.5. Мал дәрігерлігі қыз.|Қазақстан         |Ауылшармині    |І
|метін көрсету рыногын дамыту,  |Республикасы      |               |тоқсан
|мемлекеттік бақылау және       |Үкіметінің        |               |
|шаруашылық функцияларын бөлу   |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.3.6. Ауыл шаруашылығы    |Қазақстан         |Ауылшармині    |І
|министрлігінің ұйымдық құрылы. |Республикасы      |               |тоқсан
|мын жетілдіру:                 |Үкіметінің        |               |
| АШМ инспекциялық қызметтерін  |қаулысы           |               |
|құру;                          |                  |               |
|фитосанитарлық және ветеринар. |                  |               |
|лық қадағалау комитеттерін құру|                  |               |
|__________________________________________________________________________

|3.5.6.3.1. Создать единую  |Отчет Правительс-|Минсельхоз,     |I квартал   |
|информационную систему в   |тву Республики   |Акимы всех      |            |
|АПК                        |Казахстан        |уровней         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.2. Совершенствовать|Отчет            |Минсельхоз      | IV квартал |
|систему оптово-продовольст-|Правительству    |                |            |
|венных рынков, консалтинго-|Республики       |                |            |
|вых и лизинговых услуг     |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.3. Развивать систе-|Постановление    |Минсельхоз, Аки-|ІІ квартал  |
|му заготовок на селе с уча-|Правительства    |мы областей     |            |
|стием отечественных и инос-|Республики       |                |            |
|транных инвесторов, допол- |Казахстан        |                |            |
|нительно создавать сеть МТС|                 |                |            |
|с участием отечественного и|                 |                |            |
|иностранного капитала      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.4. Обеспечить закуп|Постановление    |Минсельхоз, Мин-|І квартал   |
|зерна у сельских товаропро-|Правительства    |фин, Агентство  |            |
|изводителей по специальной |Республики       |по госзакупкам  |            |
|программе и развивать      |Казахстан        |                |            |
|экспорт зерна              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.5. Развивать рынок |Постановление    |Минсельхоз      |І квартал   |
|ветеринарных услуг, разде- |Правительства    |                |            |
|ление государственных      |Республики       |                |            |
|контрольных и хозяйственных|Казахстан        |                |            |
|функций                    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.3.6. Совершенствовать|Постановление    |Минсельхоз      |І квартал   |
|организационную структуру  |Правительства    |                |            |
|Министерства сельского     |Республики       |                |            |
|хозяйства:                 |Казахстан        |                |            |
|    создать инспекционные  |                 |                |            |
|  службы МСХ;              |                 |                |            |
|    создать комитеты фито- |                 |                |            |
|  санитарного и ветеринар- |                 |                |            |
|  ного надзора             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|3.5.6.3.7. Республиканың агро. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|өнеркәсіп кешенін нарықтық     |Республикасы      |Ғылым және     |тоқсан
|экономика жағдайында кадрлық   |Үкіметінің        |жоғары білім.  |
|қамтамасыз ету жүйесін жетіл.  |қаулысы           |мині, Денсау.  |
|діру                           |                  |лық сақтау,    |
|                               |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|     3.5.6.4. Тиімді жеке және фермерлік шаруашылықтарды мемлекеттік
қорғау
|__________________________________________________________________________
|Жеке және фермерлік шаруашылықтарды қаржыландырудың тиімді жүйесін
|қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.1. Асыл тұқымды мал    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|шаруашылығын, элиталық тұқым   |Республикасы      |Қаржымині      |тоқсан
|алу шаруашылығын "Ауыл шаруашы.|Үкіметінің        |               |
|лығын қаржылай қолдау қоры"    |қаулысы           |               |
|ЖАҚ-ның қаражатын қолдау       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.2. Ауыл шаруашылығын.  |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|дағы сақтандыруды қамтамасыз   |Республикасы      |               |тоқсан
|ету                            |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|3.5.6.4.3. Ауыл шаруашылығы    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|тауар өндірушілерін жанар-жағар|Республикасы      |Қаржымині,     |тоқсан
|материалдар, минералдық тыңайт.|Үкіметінің        |Энергетика,    |
|қыштар, өсімдіктерді қорғаудың |қаулысы           |индустрия және |
|химиялық құралдарын беріп оты. |                  |саудамині      |
|руды қаржыландырудың рыноктық  |                  |               |
|схемасын әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
игілігі

|3.5.6.3.7. Совершенствовать|Постановление    |Минсельхоз, Мин-|І квартал   |
|систему кадрового обеспече-|Правительства    |науки и высшего |            |
|ния агропромышленного комп-|Республики       |образования,    |            |
|лекса республики в условиях|Казахстан        |Минздрав, обра- |            |
|рыночной экономики         |                 |зования и спорта|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         3.5.6.4. Государственная поддержка эффективных частных и          |
|                            фермерских хозяйств                            |
|___________________________________________________________________________|
|- Формирование эффективной системы финансирования частных и фермерских     |
|  хозяйств                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|3.5.6.4.1. Поддержка       |Постановление    |Минсельхоз,     |І квартал   |
|племенного животноводства, |Правительства    |Минфин          |            |
|элитного семеноводства из  |Республики       |                |            |
|средств ЗАО "Фонд финансо- |Казахстан        |                |            |
|вой поддержки сельского    |                 |                |            |
|хозяйства                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.4.2. Обеспечить      |Постановление    |Минсельхоз      |І квартал   |
|поддержку страхования в    |Правительства    |                |            |
|сельском хозяйстве         |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|3.5.6.4.3. Разработать     |Постановление    |Минсельхоз,     |І квартал   |
|рыночную схему финансирова-|Правительства    |Минфин, Минэнер-|            |
|ния поставок сельскохозяйс-|Республики       |го, индустрии и |            |
|твенным товаропроизводите- |Казахстан        |торговли        |            |
|лям горюче-смазочных мате- |                 |                |            |
|риалов, минеральных удобре-|                 |                |            |
|ний, химических средств    |                 |                |            |
|защиты растений            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан Казахстана

4.1. Денсаулық сақтау
Мақсаты: Науқастанушылықтың алдын алу және оны төмендету
___________________________________________________________________________
|             4.1.1. Белсенді демографиялық саясат
___________________________________________________________________________
|Қазақстанның демографиялық саясатын әзірлеу
|Заңдар базасын жасау
|Отбасын жоспарлау принциптеріне бірте-бірте көшу
|Жастарды тұрғын үймен және жұмыс орындарымен қамтамасыз етуді көздейтін
|жастар саясатын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.1. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |IV
|демографиялық саясатын негізгі |Республикасы      |мині, Ғылым    |тоқсан
|бағыттарын әзірлеу және бекіту |Үкіметінің        |және жоғары    |
|                               |қаулысы           |біліммині,     |
|                               |                  |Денсаулық сақ. |
|                               |                  |тау, білім және|
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|__________________________________________________________________________
|                 4.1.2. Салауатты өмір салтын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Салауатты өмір салтын, бірінші кезекте балалар мен жастарға арналған
|насихаттау
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.1. Салауатты өмір салтын,|Қазақстан         |Мәдениет,      |Тоқсан
|дұрыс тамақтануды, жеке бастың |Республикасының   |ақпарат және   |сайын
|гигиенасы мен санитарияны сақ. |Үкіметіне есеп    |қоғамдық келі. |
|тау жолында кең ақпараттық-на. |                  |сіммині, Ден.  |
|сихаттық қолдау науқанын қам.  |                  |саулық сақтау, |
|тамасыз ету                    |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |облыстардың    |
|                               |                  |және Астана мен|
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________

4.1. Здравоохранение
Цель: Профилактика и снижение заболеваемости
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.1.1. Активная демографическая политика                  |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка демографической политики Казахстана                           |
|- Создание законодательной базы                                            |
|- Постепенный переход к принципам планирования семьи                       |
|- Разработка молодежной политики, предусматривающей обеспечение молодежи   |
|  жильем и рабочими местами                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.1.1. Разработать и     |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|утвердить Основные направ- |Правительства    |ты, Миннауки и  |            |
|ления демографической поли-|Республики       |высшего образо- |            |
|тики Республики Казахстан  |Казахстан        |вания, Минздрав,|            |
|                           |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта, Минфин  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                4.1.2. Формирование здорового образа жизни                 |
|___________________________________________________________________________|
|- Пропаганда здорового образа жизни, в первую очередь, для детей и         |
|  молодежи                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.1. Обеспечить широкую|Отчет            |Минкультуры, ин-|Ежекварталь-|
|информационно-пропагандист-|Правительству    |формации и обще-|но          |
|скую поддержку кампании за |Республики       |ственного согла-|            |
|здоровый образ жизни, пра- |Казахстан        |сия, Минздрав,  |            |
|вильное питание, соблюдение|                 |образования и   |            |
|правил личной гигиены и са-|                 |спорта, акимы   |            |
|нитарии                    |                 |областей и гг.  |            |
|                           |                 |Астаны и Алматы |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.1.2.2. Орталық Азиядағы      |Конференция       |Сыртқыісмині,  |ІІ
|есірткіге бақылау жасау пробле.|                  |Ішкіісмині,    |
|малары жөнінде халықаралық     |                  |Бас Прокуратура|
|ғылыми-практикалық конференция |                  |(келісім       |
|өткізу (Алматы)                |                  |бойынша), Ден. |
|                               |                  |саулық сақтау, |
|                               |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |Ауылшармині,   |
|                               |                  |Есірткіге ба.  |
|                               |                  |қылау жасау    |
|                               |                  |жөніндегі мем. |
|                               |                  |комиссия (келі.|
|                               |                  |сім бойынша)   |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.3. Салауатты өмір салтын |Министрлер        |Денсаулық сақ. |І
|қалыптастыру мәселелері бойынша|бекіткен          |тау, білім     |тоқсан
|мамандарды даярлау бағдарлама. |бағдарлама        |және спортмині,|
|сын әзірлеу                    |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|Спорттық-сауықтыру ғимараттарының желілерін кеңейту және бұқаралық
спортты дамыту
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.4. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ-ІІІ
|халықтарының спартакиадасын    |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|өткізу                         |Үкіметіне есеп    |және спортмині |
|__________________________________________________________________________
|4.1.2.5. Халықтың дене тәрбиесі|Қазақстан         |Денсаулық сақ. |IV
|даярлығының Президенттік тес.  |Республикасының   |тау, білім және|тоқсан
|терін енгізу                   |Үкіметіне есеп    |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|4.1.3. Нысаналы бағытталған экологиялық саясат және халықтың денсаулығын
|сақтау
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды күшейту
|Халықты денсаулығына мүмкін зиян келуден сақтандыру жүйесін енгізу
|__________________________________________________________________________

|4.1.2.2. Провести междуна- |Конференция      |МИД, МВД, Ген-  | II квартал |
|родную научно-практическую |                 |прокуратура (по |            |
|конференцию по проблемам   |                 |согласованию),  |            |
|контроля за наркотиками в  |                 |Минздрав, обра- |            |
|Центральной Азии (Алматы)  |                 |зования и спор- |            |
|                           |                 |та, Минсельхоз, |            |
|                           |                 |Госкомиссия по  |            |
|                           |                 |контролю за нар-|            |
|                           |                 |котиками (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.3. Разработать       |Программа,       |Минздрав, обра- |I квартал   |
|программу подготовки       |утвержденная     |зования и спор- |            |
|специалистов по вопросам   |Министром        |та, Миннауки и  |            |
|формирования здорового     |                 |высшего образо- |            |
|образа жизни               |                 |вания           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Расширение сети спортивно-оздоровительных сооружений и развитие          |
|  массового спорта                                                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.2.4. Провести Спартаки-|Отчет Правитель- |Минздрав, обра- |ІІ-ІІІ      |
|аду народов Республики     |ству Республики  |зования и спорта|квартал     |
|Казахстан                  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.2.5. Внедрение         |Отчет            |Минздрав,       |IV квартал  |
|Президентских тестов       |Правительству    |образования и   |            |
|физической подготовки      |Республики       |спорта          |            |
|населения                  |Казахстан        |                |
|
|___________________________|_________________|________________|____________|
|  4.1.3. Целенаправленная экологическая политика и охрана здоровья народа  |
|___________________________________________________________________________|
|Усиление государственного санитарно-эпидемиологического надзора            |
|Внедрение системы страхования населения от возможного ущерба здоровью      |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.3.1. Туберкулезге қарсы    |Облыстардың,      |Облыстардың,   |ІІ
|күрестің 1999-2000 жылдарға    |Астана мен Алматы |Астана мен     |тоқсан
|арналған аймақтық бағдарламалар|қалалары әкімдері.|Алматы қалалары|
|ын бекіту                      |нің шешімімен     |әкімдері, Ден. |
|                               |бекітілген бағдар.|саулық сақтау, |
|                               |лама              |білім және     |
|                               |                  |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.2. Санитарлық-эпидемиоло.|Министрлердің     |Денсаулық      |І
|гиялық бақылау мен медициналық |бұйрықтары        |сақтау, білім  |тоқсан
|-экологиялық мониторинг жүйесін|                  |және спортмині,|
|жетілдіруді жалғастыру         |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.1.3.3. Шаруашылық жүргізу    |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|IV
|объектілерінде өртке қарсы     |Республикасы      |лар жөніндегі  |тоқсан
|қызметтерді құру               |Үкіметінің        |агенттік       |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.4. Денсаулық сақтау жүйесін институционалдық қайта құру және
медициналық қызмет көрсету рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Денсаулық сақтауды басқарудың ұтымды жүйелерін құру, медициналық
|              қызметкерлерді әлеуметтік қорғау
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.1. Медициналық қызмет    |Министр бекіткен  |Денсаулық   |ІІI тоқсан
|көрсетулердің сапасын басқару  |нормативтік       |сақтау, білім|
|жүйесін құру                   |актілер           |және спортмині|
|__________________________________________________________________________
|Медициналық сақтандыру жүйесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|4.1.4.2. Ерікті медициналық    |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|сақтандыруды одан әрі дамыту   |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |және спортмині |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|Медициналық көмектің, әсіресе ауылда қол жетімді болуы мен сапасын
|қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________

|4.1.3.1. Утвердить регио-  |Программа, утвер-|Акимы областей, |ІI квартал  |
|нальные программы борьбы с |жденная решением |гг. Астаны и    |            |
|туберкулезом на 1999-2000  |акимов областей, |Алматы, Минзд-  |            |
|годы.                      |г.г. Астаны и    |рав образования |            |
|                           |Алматы           |и спорта        |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.3.2. Продолжить совер- |Приказы          |Минздрав, обра- |I квартал   |
|шенствование системы сани- |министров        |зования и спор- |            |
|тарно-эпидемиологического  |                 |та, Минприродных|            |
|контроля и медико-экологи- |                 |ресурсов и охра-|            |
|ческого мониторинга        |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.1.3.3. Создать противопо-|Постановление    |Агентство по    | IV квартал |
|жарные службы на объектах  |Правительства    |чрезвычайным    |            |
|хозяйствования             |Республики       |ситуациям       |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     4.1.4. Институциональные преобразования системы здравоохранения и     |
|                   формирование рынка медицинских услуг                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание рациональной системы управления здравоохранением, социальная    |
|  защита медицинских работников                                            |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.1. Создать системы   |Нормативные акты |Минздрав, обра- |ІІІ квартал |
|управления качеством       |утвержденные     |зования и спорта|            |
|медицинских услуг          |Министром        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование системы медицинского страхования                       |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.4.2. Дальнейшее разви- |Постановление    |Минздрав, обра- | II квартал |
|тие добровольного медицинс-|Правительства    |зования и спорта|            |
|кого страхования           |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Обеспечение доступности и качества медицинской помощи, особенно на селе  |
|___________________________________________________________________________|

|4.1.4.3. Емдеу-алдын алу дәрі. |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІІ
|ханалық мекемелерде өмірлік    |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|маңызы бар дәрілік заттардың   |Үкіметінің        |және спортмині |
|тапшылығын болдырмау жөніндегі |қаулысы           |               |
|шаралардың жүйесін әзірлеу     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.1.5. Медицина ғылымы мен медициналық білім беруді дамыту
|__________________________________________________________________________
|Медицина ғылымын денсаулық сақтауды реформалауға және практиканың
|сұраныстарына бағдарлау
|__________________________________________________________________________
|4.1.5.1. Жыныстық жолмен бері. |Министрлер,       |Денсаулық сақ. |І
|летін аурулардың алдын алу жө. |облыстардың,      |тау, білім     |тоқсан
|нінде кешенді бағдарлама       |Астана мен Алматы |және спортмині,|
|әзірлеу                        |қалаларының       |облыстардың,   |
|                               |әкімдері бекіткен |Астана мен     |
|                               |бағдарламалар     |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері,|
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
4.2. Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
Мақсаты: жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудің, кадрларды даярлау мен
қайта біліктендірудің жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|                      4.2.1. Заңдардың базасын жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Жасырын жұмыссыздықты ресмилендіру
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.1. Жұмыссыз деп танылған |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|адамдарды кәсіби даярлауды     |Республикасы      |мині           |тоқсан
|ұйымдастыру туралы ережені     |Үкіметінің        |               |
|әзірлеу                        |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|4.1.4.3. Разработать систе-|Постановление    |Минздрав, обра- |ІII квартал |
|му мер по предотвращению   |Правительства    |зования и спорта|            |
|дефицита жизненно важных   |Республики       |                |            |
|лекарственных средств в    |Казахстан        |                |            |
|лечебно-профилактических   |                 |                |            |
|и аптечных учреждениях     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       4.1.5. Развитие медицинской науки и медицинского образования        |
|___________________________________________________________________________|
|- Ориентация медицинской науки на реформы здравоохранения и запросы        |
|  практики                                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.5.2. Разработать       |Программы,       |Минздрав, обра- |I квартал   |
|комплексную программу по   |утвержденные     |зования и спор- |            |
|профилактике болезней,     |министрами,      |та, акимы облас-|            |
|передаваемых половым путем |акимами областей,|тей, гг. Астаны |            |
|                           |гг. Астаны и     |и Алматы, Минфин|            |
|                           |Алматы           |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.2. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              4.2.1. Совершенствование законодательной базы                |
|___________________________________________________________________________|
|Легализация скрытной безработицы                                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.1. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|ла об организации професси-|Правительства    |ты             |             |
|ональной подготовки лиц,   |Республики       |               |             |
|признанных безработными    |Казахстан        |               |
|
|___________________________|_________________|_______________|_____________|

|4.2.1.2. Жұмыссыз азаматтарды  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|тіркеудің жұмыссыздық жөнінде  |Республикасы      |мині           |тоқсан
|жәрдемақы төлеуді тағайындаудың|Үкіметінің        |               |
|тәртібі туралы ереже әзірлеу   |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.3. Шетел жұмыс күшін тар.|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|туға және жұмыс күшін Қазақстан|Республикасы      |мині           |тоқсан
|Республикасынан шетелге әкетуге|Үкіметінің        |               |
|байланысты қызметті лицензия.  |қаулысы           |               |
|лаудың тәртібін әзірлеу        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.4. Әлеуметтік қорғалуға  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|мұқтаж және еңбекке орналасуда |Республикасы      |мині           |тоқсан
|қиыншылықтарды басынан кешіруші|Үкіметінің        |               |
|адамдарды жұмысқа қабылдауды   |қаулысы           |               |
|квоталау тәртібінің ережесін   |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.5. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|өнеркәсіп саясатын іске асыру  |Республикасы      |мині, Энергети.|тоқсан
|жөніндегі іс-қимыл жоспарына   |Үкіметінің        |ка индустрия   |
|сәйкес жұмыс орындарын құрудың |қаулысы           |және саудамині |
|ережесін әзірлеу               |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.6. 1999 жылға арналған   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|жұмыспен қамтудың республикалық|Республикасы      |мині           |тоқсан
|бағдарламасын әзірлеу          |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.7. Мемлекеттік кәсіпорын-|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|еңбек биржасының үлгі жарғысын |Республикасы      |мині           |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.1.2. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|ла о порядке регистрации   |Правительства    |ты             |             |
|безработных граждан, назна-|Республики       |               |             |
|чения выплаты пособий по   |Казахстан        |               |
|
|безработице                |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.3. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|ла лицензирования деятель- |Правительства    |ты             |             |
|ности, связанной с привле- |Республики       |               |             |
|чением иностранной рабочей |Казахстан        |               |
|
|силы и вывозом рабочей силы|                 |               |             |
|из Республики Казахстан за |                 |               |             |
|границу                    |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.4. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|ІI квартал   |
|ла квотирования приема на  |Правительства    |ты             |             |
|работу лиц, нуждающихся в  |Республики       |               |             |
|социальной защите и испыты-|Казахстан        |               |
|
|вающих затруднения в       |                 |               |             |
|трудоустройстве            |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.5. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|ІI квартал   |
|ла создания рабочих мест в |Правительства    |ты, Минэнерго, |             |
|соответствии с Планом дейс-|Республики       |индустрии и    |             |
|твий по реализации Промыш- |Казахстан        |торговли       |
|
|ленной политики на 1999 год|                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.6. Разработать Респу-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|ІI квартал   |
|бликанскую программу заня- |Правительства    |ты             |             |
|тости на 1999 год          |Республики       |               |             |
|                           |Казахстан        |               |
|
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.7. Разработать Типо- |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|вой устав государственного |Правительства    |ты             |             |
|предприятия - биржа труда  |Республики       |               |             |
|                           |Казахстан        |               |
|
|___________________________|_________________|_______________|_____________|

|4.2.1.8. Сақтандырушының (ұйым.|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.|"Жұмыс
|ның) кәсіби тәуекелінің сыныбы.|Республикасы      |мині         |берушінің
|на қарай сақтандыру тарифтері. |Үкіметінің        |             |бақытсыз
|нің шекті мөлшерлері туралы    |қаулысы           |             |жағдайдың
|ережені әзірлеу                |                  |             |нәтиже.
|                               |                  |             |сінде не.
|                               |                  |             |месе ең.
|                               |                  |             |бек(қыз.
|                               |                  |             |мет) мін.
|                               |                  |             |деттерін
|                               |                  |             |атқару
|                               |                  |             |кезінде
|                               |                  |             |алған кә.
|                               |                  |             |сіби сыр.
|                               |                  |             |қатының
|                               |                  |             |нәтиже.
|                               |                  |             |сінде
|                               |                  |             |зардап
|                               |                  |             |шеккен
|                               |                  |             |қызмет.
|                               |                  |             |керге зи.
|                               |                  |             |ян келтір
|                               |                  |             |гені үшін
|                               |                  |             |жауап.
|                               |                  |             |кершілі.
|                               |                  |             |гін мін.
|                               |                  |             |детті
|                               |                  |             |сақтан.
|                               |                  |             |дыру ту.
|                               |                  |             |ралы"
|                                                                |Қазақстан
|                               |                  |             |Республи.
|                               |                  |             |касының
|                               |                  |             |Заңы қа.
|                               |                  |             |былдан.
|                               |                  |             |ғаннан
|                               |                  |             |кейінгі
|                               |                  |             |үш айлық
|                               |                  |             |мерзімде
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.9. "Қоғамдық жұмыстарды  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|ұйымдастыру туралы ережені     |Республикасы      |мині, Қаржымині|тоқсан
|бекіту туралы" Қазақстан       |Үкіметінің        |               |
|Республикасы Үкіметінің 04.12. |қаулысы           |               |
|98 ж. N 1242 қаулысына өзгеріс.|                  |               |
|тер мен толықтырулар енгізу    |                  |               |
|туралы" қаулының жобасын       |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.10. Жұмыс істеп тұрған   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|еңбекті қорғауды мемлекеттік   |Республикасы      |мині, Әділет.  |тоқсан
|инспекциялары мен Мемлекеттік  |Үкіметінің        |мині           |
|жұмыспен қамту қызметі инспек. |қаулысы           |               |
|циясын Қазақстан Республикасы. |                  |               |
|ның Мемлекеттік еңбек инспек.  |                  |               |
|циясы етіп қайта құру және ол  |                  |               |
|туралы ережені әзірлеу         |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.1.8. Разработать Прави-|Постановление    |Минтрудсоцзащи-|Трехмесячный |
|ла о предельных размерах   |Правительства    |ты             |срок после   |
|страховых тарифов, в зави- |Республики       |               |принятия За- |
|симости от класса професси-|Казахстан        |               |кона Респуб-
|
|онального риска страховате-|                 |               |лики Казахс- |
|ля (организации)           |                 |               |тан "Об обя- |
|                           |                 |               |зательном    |
|                           |                 |               |страховании  |
|                           |                 |               |ответственно-
|
|                           |                 |               |сти работода-|
|                           |                 |               |теля за при- |
|                           |                 |               |чинение вреда|
|                           |                 |               |работнику,   |
|                           |                 |               |
пострадавшему|
|                           |                 |               |в результате |
|                           |                 |               |несчастного  |
|                           |                 |               |случая или   |
|                           |                 |               |профессио-
|
|                           |                 |               |нального     |
|                           |                 |               |заболевания  |
|                           |                 |               |при исполне- |
|                           |                 |               |нии трудовых |
|                           |                 |               |(служебных)  |
|                           |                 |               |обязанностей"
|
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.9. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|проект постановления "О    |Правительства    |ты, Минфин     |             |
|внесении изменений и допол-|Республики       |               |             |
|нений в постановление      |Казахстан        |               |             |
|Правительства РК 4.12.98 г.|                 |               |             |
|№ 1242 "Об утверждении     |                 |               |             |
|правил организации общест- |                 |               |             |
|венных работ"              |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.10. Преобразовать    |Постановление    |Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|действующие государственные|Правительства    |ты, Минюст     |             |
|инспекции: охраны труда и  |Республики       |               |             |
|инспекцию Государственной  |Казахстан        |               |             |
|службы занятости в Государ-|                 |               |             |
|ственную инспекцию труда   |                 |               |             |
|Республики Казахстан и раз-|                 |               |             |
|работать положение о ней.  |                 |               |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|

|4.2.1.11. Жастар саясатының    |Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІ
|тұжырымдамасын әзірлеу         |Республикасы      |ақпарат, қоғам.|тоқсан
|                               |Үкіметінің        |дық келісімми. |
|                               |қаулысы           |ні, Денсаулық  |
|                               |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.12. "Еңбек туралы" Заңның|Заңның жобасы     |Еңбекәлеумет.  |І
|жобасын әзірлеу                |                  |мині,          |тоқсан
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейшілікке қарсы күрес
Мақсаты: Қазіргі бар бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
__________________________________________________________________________
|4.3.1. Бюджеттік ұйымдарда зейнетақыларды, жәрдемақыларды және
|       еңбекақыны толық әрі уақытылы төлеуді қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|Барлық деңгейлерде нақты бюджеттерді қалыптастыру
|Үкімет пен әкімшіліктердің бюджеттің атқарылуы және зейнетақыларды,
|жәрдемақыларды және жалақыны уақытылы төлеу процесіне басым көңіл бөлуі
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.1. Зейнетақылар мен мем. |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Ай
|лекеттік жәрдемақыларды толық  |Республикасының   |мині, Қаржымині|сайын
|және уақытылы төлеуді қамтама. |Үкіметіне есеп    |               |
|сыз ету                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.2. Мемлекеттік әлеуметтік|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|жәрдемақылардан зейнеткерлер   |Республикасы      |мині, Ұлттық   |тоқсан
|мен жәрдемақыларды алушылардың |Үкіметінің        |Банк (келісім  |
|өздері таңдаған кез келген     |қаулысы           |бойынша)       |
|банкінде ашқан жеке шоттарына  |                  |               |
|есептеу жолымен ынтымақтастықты|                  |               |
|зейнеткерлер төлеуге көшу      |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.1.11. Разработать      |Постановление    |Минкультуры,   | IІ квартал  |
|концепцию молодежной       |Правительства    |информации и   |             |
|политики                   |Республики       |общественного  |             |
|                           |Казахстан        |согласия,      |             |
|                           |                 |Минздрав,      |             |
|                           |                 |образования и  |             |
|                           |                 |спорта         |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
|4.2.1.12. Разработать      |Проект Закона    |
Минтрудсоцзащи-| I квартал   |
|проект Закона "О труде"    |                 |ты, Минюст     |             |
|___________________________|_________________|_______________|_____________|
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         4.3.1. Обеспечение полной и своевременной выплаты пенсий,         |
|            пособий и заработной платы в бюджетных организациях            |
|___________________________________________________________________________|
|Формирование реальных бюджетов на всех уровнях                             |
|Приоритетное внимание Правительства и акиматов к процессу исполнения       |
|бюджета и своевременным выплатам пенсий, пособий и заработной платы        |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.1.1. Обеспечить полную |Отчет            |Минтрудсоцзащи- |Ежемесячно  |
|и своевременную выплату    |Правительству    |ты, Минфин      |            |
|пенсий и государственных   |Республики       |                |            |
|пособий                    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.1.2. Перейти на выплату|Постановление    |Минтрудсоцзащи- |ІІ квартал  |
|солидарных пенсий из госу- |Правительства    |ты, Нацбанк (по |            |
|дарственных социальных     |Республики       |согласованию)   |            |
|пособий путем зачисления на|Казахстан        |                |            |
|лицевые счета, открытые    |                 |                |            |
|пенсионерами и получателями|                 |                |            |
|пособий в любом выбранном  |                 |                |            |
|ими банке                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|           4.3.2. Тұрғындардың кірістерінің өсуін қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|Өндіріс пен қызмет көрсетулердің көлемі мен сапасының өсуіне қарай жұмыс
|күшінің бағасы артуын және жалақының өсуін ынталандыру
__________________________________________________________________________
|4.3.2.1. "Еңбек туралы" Заңда  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |"Еңбек
|көзделген еңбекке ақы төлеу    |Республикасы      |мині,Қаржымині |туралы"
|мәселелері жөніндегі норматив. |Үкіметінің        |               |Заң қа
|тік актілерді әзірлеу          |қаулысы           |               |былдан
|                               |                  |               |ғаннан
|                               |                  |               |кейін
|                               |                  |               |6
|                               |                  |               |айдың
|                               |                  |               |ішінде
|__________________________________________________________________________
|Еңбекке ақы төлеудің деңгейін реттеудің шарттық принципін күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.3.2.2. ТМД Мемлекетаралық    |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |IV
|Экономикалық комитетінде ынты. |құқықтық актілер  |мині, Сыртқыіс.|тоқсан
|мақтастық шеңберінде еңбек жө. |                  |мині, Қаржымині|
|ніндегі бірыңғай нормативтік   |                  |               |
|базаны әзірлеуге қатысу және:  |                  |               |
|Жұмыстар мен жұмысшылар маман. |                  |               |
|дарының бірыңғай тарифтік-біл. |                  |               |
|іктілік анықтамалықтарын (БТБА)|                  |               |
|Қызметшілер лауазымдарының     |                  |               |
|біліктілік анықтамалықтарын    |                  |               |
|(БА) құру                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.2.3. Табиғи монополиялар   |Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |Жыл
|субъектілері үшін жұмыс істей. |құқықтық актілер  |мині, Көлікком |ішінде
|тіндер санының нормативтерін   |                  |және туризмми. |
|әзірлеу                        |                  |ні, Табиғи мо. |
|                               |                  |нополияларды   |
|                               |                  |реттеу және    |
|                               |                  |бәсекені қорғау|
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________

|                4.3.2. Обеспечение роста доходов населения                 |
|___________________________________________________________________________|
|Стимулирование повышения цены рабочей силы и роста заработной платы в      |
|зависимости от увеличения объемов и качества производства и услуг          |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.2.1. Разработать       |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |В течение 6 |
|нормативные акты по        |Правительства    |ты, Минфин      |месяцев     |
|вопросам оплаты труда,     |Республики       |                |после приня-|
|предусмотренные законом    |Казахстан        |                |тия Закона  |
|"О труде"                  |                 |                |"О труде"   |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Усиление договорного принципа регулирования уровня оплаты труда            |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.2.2. Принять участие в |Нормативные      |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|разработке и создать единую|правовые акты    |ты, МИД, Минфин |            |
|нормативную базу по труду в|                 |                |            |
|рамках сотрудничества в    |                 |                |            |
|Межгосударственном         |                 |                |            |
|Экономическом Комитете СНГ:|                 |                |            |
|    Единые тарифно-квалифи-|                 |                |            |
|  кационные справочники    |                 |                |            |
|  работ и профессий рабочих|                 |                |            |
|  (ЕТКС);                  |                 |                |            |
|    Квалификационные       |                 |                |            |
|  справочники должностей   |                 |                |            |
|  служащих (КС).           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.2.3. Разработать норма-|Нормативные      |Минтрудсоцзащи- |в течение   |
|тивы численности работающих|правовые акты    |ты, Минтранском |года        |
|для субъектов естественных |                 |и туризма, Аген-|            |
|монополий                  |                 |тство по регули-|            |
|                           |                 |рованию естест- |            |
|                           |                 |венных монополий|            |
|                           |                 |и защите        |            |
|                           |                 |конкуренции     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|           4.3.3. Тұрмысы төмен адамдарды атаулы мемлекеттік қолдау
|__________________________________________________________________________
|Денсаулық сақтау және білім беру секторларында мемлекет кепілдік берген
|қызмет көрсетулердің ең төменгі көлемін айқындаудың методологиясын
|                           әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.1. Балалары бар отбасы.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|ларына әлеуметтік көмек көрсету|Республикасы      |мині, Қаржымині|тоқсан
|туралы ережеге өзгерістер мен  |Үкіметінің        |               |
|толықтырулар енгізу            |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.2. Аз қамтамасыз етілген |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|азаматтарға тұрғын үй жәрдем.  |Республикасы      |мині, Қаржыми. |тоқсан
|ақыларын берудің тәртібі туралы|Үкіметінің        |ні, Әділетмині |
|ережеге өзгерістер мен толық.  |қаулысы           |               |
|тырулар енгізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.3. Кедейліктің шегін     |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |Тоқсан
|айқындау мақсатында халықтың   |Республикасының   |мині           |сайын
|тұрмыс деңгейіне талдау жасауды|Үкіметіне         |               |
|жүзеге асыру                   |ақпарат           |               |
|__________________________________________________________________________
|4.3.3.4. Мүгедектерді қоғамға  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|кіріктіруге бағытталған, жоғал.|Республикасы      |мині,          |тоқсан
|ған функционалдық шектеулерді  |Үкіметінің        |Денсаулық      |
|мүмкін болатын қалпына келтіру.|қаулысы           |сақтау, білім  |
|ге, протез-ортопедиялық бұйым. |                  |және спортмині,|
|дар мен мүгедектер техникасының|                  |Қаржымині,     |
|отандық өндірісін құруға бағыт.|                  |Стратегиялық   |
|талған мүгедектерді оңалту     |                  |жоспарлау және |
|жөнінде Бағдарлама әзірлеу     |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|       4.3.3. Адресная государственная поддержка малоимущих граждан        |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка методологии определения минимального объема услуг,              |
|гарантированного государством в секторах здравоохранения и образования     |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.3.1. Внести  изменения |Постановление    |Минтрудсоцзащи- |  I квартал |
|и дополнения в положение об|Правительства    |ты, Минфин      |            |
|оказании социальной помощи |Республики       |                |            |
|семьям, имеющим детей      |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.3.2. Внести изменения и|Постановление    |Минтрудсоцзащи- | IІ квартал |
|дополнения в положение о   |Правительства    |ты, Минфин,     |            |
|порядке предоставления     |Республики       |Минюст          |            |
|малообеспеченным гражданам |Казахстан        |                |            |
|жилищных пособий           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.3.3. Осуществлять      |Информация в     |Минтрудсоцзащиты|Ежекварталь-|
|анализ уровня жизни населе-|Правительство    |                |но          |
|ния с целью определения    |Республики       |                |            |
|черты бедности             |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.3.3.4. Разработать Прог- |Постановление    |Минтрудсоцзащи- | IІ квартал |
|рамму по реабилитации инва-|Правительства    |ты, Минздрав,   |            |
|лидов, направленную на инте|Республики       |образования и   |            |
|грацию инвалидов в общест- |Казахстан        |спорта, Минфин, |            |
|во, на возможное восстанов-|                 |Агентство по    |            |
|ление утраченных функцио-  |                 |стратегическому |            |
|нальных ограничений, на    |                 |планированию и  |            |
|создание отечественного    |                 |реформам (по со-|            |
|производства протезно-орто-|                 |гласованию)     |            |
|педических изделий и       |                 |                |            |
|инвалидной техники.        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.4. Білім беру
ақсаты: білім берудің жаңа ұлттық моделін әзірлеу және жүзеге асыра
бастау
__________________________________________________________________________
|       4.4.1. Білім берудің жаңа ұлттық үлгісін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Үздіксіздігі мен сабақтастығын қамтамасыз етуді ескере отырып білім
|берудің әрбір деңгейі бойынша стратегияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|4.4.1.1. Білім берудің барлық  |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |"Білім
|деңгейін дамытудың тұжырымда.  |Республикасының   |тау, білім және|беру
|масын әзірлеу және бекіту      |Үкіметіне есеп    |спортмині,     |туралы"
|                               |                  |Ғылы және      |Заң қа.
|                               |                  |жоғары білім.  |былдан
|                               |                  |мині           |ғаннан
|                               |                  |               |кейін
|                               |                  |               |екі
|                               |                  |               |айдың
|                               |                  |               |ішінде
|__________________________________________________________________________
|4.4.2. Білім беру жүйесін институционалдық қайта құруды аяқтау және
|       білім беру жүйесінде қызмет көрсетулер рыногын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Аймақтық ерекшеліктерді ескере отырып оқу орындарының желісі мен
|құрылымын диверсификациялау
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.1. Мыналарға бағытталған |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|шараларды қабылдау:            |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|барлық үлгідегі оқу орындарын  |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|лицензиялаудың, аттестаттаудың |                  |Ғылым және     |
|және тіркеудің тиімді тетікте. |                  |жоғары білім.  |
|рін әзірлеу және енгізу;       |                  |мині           |
|білім беру туралы құжаттарды   |                  |               |
|тану туралы халықаралық келі.  |                  |               |
|сімдерді іске асыру мақсатында |                  |               |
|білімнің сапасын бағалаудың    |                  |               |
|бірыңғай ұлттық жүйесін әзірлеу|                  |               |
|__________________________________________________________________________

4.4. Образование
Цель: Разработка и начало осуществления новой национальной модели
образования
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         4.4.1. Формирование новой национальной модели образования         |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка стратегий по каждому уровню образования с учетом обеспечения  |
|  непрерывности и преемственности                                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.1.1. Разработать и     |Отчет            |Минздрав, обра- |В течение   |
|утвердить Концепции разви- |Правительству    |зования и спор- |двух месяцев|
|тия всех уровней образова- |Республики       |та, Миннауки и  |после приня-|
|ния                        |Казахстан        |высшего         |тия Закона  |
|                           |                 |образования     |"Об образо- |
|                           |                 |                |вании"      |
|___________________________|_________________|________________|____________|
| 4.4.2. Завершение институциональных преобразований системы образования и  |
|              формирование рынка услуг в системе образования               |
|___________________________________________________________________________|
|Диверсификация сети и структуры учебных заведений с учетом региональных    |
|особенностей                                                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.1. Принять меры нап- |Отчет            |Минздрав,       |IІ квартал  |
|равленные на:              |Правительству    |образования и   |            |
|    разработку и внедрение |Республики       |спорта, Миннауки|            |
|  эффективных механизмов   |Казахстан        |и высшего       |            |
|  лицензирования, аттеста- |                 |образования     |            |
|  ции и аккредитации учеб- |                 |                |            |
|  ных заведений всех типов;|                 |                |            |
|    разработку единой наци-|                 |                |            |
|  ональной системы оценки  |                 |                |            |
|  качества образования с   |                 |                |            |
|  целью реализации междуна-|                 |                |            |
|  родных соглашений о приз-|                 |                |            |
|  нании документов об      |                 |                |            |
|  образовании.             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.2. Аймақтық ерекшеліктер.|Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|ді ескере отырып барлық деңгей.|Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|дегі оқу орындарының желісін   |Үкіметінің        |және спортмині,|
|ұтқырландыру және олардың құры.|қаулысы,          |Ғылым және     |
|лымын диверсификациялау        |Министрлердің     |жоғары білім.  |
|                               |бұйрығы           |мині, барлық   |
|                               |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер,       |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.3. Білім берудің барлық  |Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|деңгейлері үшін:               |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|бастауыш мектептің 2-4 сынып.  |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|тарына;                        |                  |Ғылым және     |
|мектептің 5-11 сыныптарына     |                  |жоғары білім.  |
|арналған оқулықтарды әзірлеу   |                  |мині,          |
|және мақұлдау;                 |                  |               |
|жоғары оқу орындарын байқау;   |                  |               |
|колледждер мен мектептерге     |                  |               |
|арналған әлеуметтік-гуманитар. |                  |               |
|лық циклді арналған оқулықтар  |                  |               |
|мен оқу құралдарын әзірлеу     |                  |               |
|және шығару                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Білім беру туралы заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.4. Оқу орындарының барлық|Қазақстан        |Денсаулық      |"Білім
|үлгілері мен қосымша білім беру|Республикасы     |сақтау, білім  |беру
|мекемелері туралы ережелерді   |Үкіметінің       |және спортмині,|туралы"
|әзірлеу және бекіту            |қаулысы          |Ғылым және     |Заң қа.
|                               |                 |жоғары білім.  |былдан.
|                               |                 |мині,          |ғаннан
|                               |                 |               |кейін
|                               |                 |               |екі
|                               |                 |               |айдың
|                               |                 |               |ішінде
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.2. Рационализировать |Постановления    |Минздрав, обра- | IV квартал |
|сеть и диверсифицировать   |Правительства    |зования и спор- |            |
|структуру учебных заведений|Республики       |та, Миннауки и  |            |
|всех уровней с учетом      |Казахстан,       |высшего образо- |            |
|региональных особенностей  |приказы Министров|вания, акимы    |            |
|                           |                 |всех уровней,   |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.3. Разработать и вы- |Отчет            |Минздрав,       | IV квартал |
|пустить учебники и учебные |Правительству    |образования и   |            |
|пособия для всех уровней   |Республики       |спорта, Миннау- |            |
|образования:               |Казахстан        |ки и высшего    |            |
|    2-4 классов начальной  |                 |образования     |            |
|  школы;                   |                 |                |            |
|    подготовка и апробация |                 |                |            |
|  учеников для 5-11 классов|                 |                |            |
|  школы;                   |                 |                |            |
|    социально-гуманитарно- |                 |                |            |
|  го цикла для вузов, кол- |                 |                |            |
|  леджей и школ.           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Совершенствование законодательства об образовании                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.4. Разработать и     |Постановление    |Минздрав,       |В течение   |
|утвердить положения о всех |Правительства    |образования и   |двух месяцев|
|типах учебных заведений и  |Республики       |спорта, Миннауки|после приня-|
|учреждениях дополнительного|Казахстан        |и высшего       |тия Закона  |
|образования                |                 |образования     |"Об образо- |
|                           |                 |                |вании"      |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.5. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |IV
|сындағы білім туралы құжаттарды|Республикасы      |тау, білім және|тоқсан
|халықаралық келісімдерге сәйкес|Үкіметінің        |спортмині,     |
|танудың тәртібін әзірлеу       |қаулысы           |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.6. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|сының жоғары оқу орындары мен  |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|арнаулы орта оқу орындарында   |Үкіметінің        |және спортмині |
|оқуға түсу емтихандарын жүргі. |қаулысы           |               |
|зудің бірыңғай ұлттық жүйесін  |                  |               |
|енгізу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|. Білім берудің жекеменшік секторын дамыту
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.7. Оқу-әдістемелік қол.  |Қазақстан         |Ғылым және     |Жыл
|дауды қамтамасыз ету;          |Республикасы      |жоғары білім.  |ішінде
|жоғары оқу орындарын жекешелен.|Үкіметінің        |мині, Денсаулық|
|діру;                          |қаулысы           |сақтау, білім  |
|босаған ғимараттарды беру және |                  |және спортмині,|
|сату;                          |                  |Қаржымині      |
|білім беру мекемелерінде кон.  |                  |               |
|курстық мемлекеттік тапсырысты |                  |               |
|орналастыру жолымен оқу про.   |                  |               |
|цесінің сапасына қатаң бақылау |                  |               |
|жасауды қамтамасыз ете отырып, |                  |               |
|білім берудің мемлекеттік емес |                  |               |
|секторын дамытуға жәрдемдесу   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.4.2.8. Мемлекеттік оқу орын. |Қазақстан         |Денсаулық      |ІІ
|дарының оқушылары мен студент. |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|теріне стипендиялар тағайындау.|Үкіметінің        |және спортмині,|
|дың жаңа тетігін әзірлеу және  |қаулысы           |Қаржымині,     |
|енгізу                         |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.5. Разработать       |Постановление    |Минздрав,       |IV квартал  |
|порядок признания докумен- |Правительства    |образования и   |            |
|тов об образовании в Респу-|Республики       |спорта, Миннауки|            |
|блике Казахстан в соответс-|Казахстан        |и высшего       |            |
|твии с международными      |                 |образования     |            |
|соглашениями               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.6. Внедрить единую   |Постановление    |Миннауки и выс- |ІІ квартал  |
|национальную систему прове-|Правительства    |шего образова-  |            |
|дения вступительных экзаме-|Республики       |ния, Минздрав,  |            |
|нов в вузы и ссузы         |Казахстан        |образования и   |            |
|Республики Казахстан       |                 |спорта          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие частного сектора образования                                      |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.2.7. Содействовать раз-|Постановления    |Минздрав,       |В течение   |
|витию негосударственного   |Правительства    |образования и   |года        |
|сектора образования, обес- |Республики       |спорта, Миннауки|            |
|печивая жесткий контроль за|Казахстан        |и высшего       |            |
|качеством учебного процесса|                 |образования     |            |
|путем:                     |                 |                |            |
|    обеспечения учебно-ме- |                 |                |            |
|  тодической поддержки;    |                 |                |            |
|    приватизации вузов;    |                 |                |            |
|    передачи и продажи     |                 |                |            |
|  высвобождающихся зданий и|                 |                |            |
|  сооружений;              |                 |                |            |
|    размещения конкурсного |                 |                |            |
|  госзаказа в учреждениях  |                 |                |            |
|  образования.             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.2.8. Разработать и     |Постановление    |Минздрав,       |ІІ квартал  |
|внедрить новый механизм    |Правительства    |образования и   |            |
|назначения стипендий       |Республики       |спорта, Миннауки|            |
|учащимся и студентам госу- |Казахстан        |и высшего       |            |
|дарственных учебных заведе-|                 |образования,    |            |
|ний                        |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.2.9. Педагогикалық кадрлар.|Қазақстан        |Денсаулық      |"Білім
|ды жалдау және аттестациялау   |Республикасы     |сақтау, білім  |беру
|туралы ережені әзірлеу         |Үкіметінің       |және спортмині,|туралы"
|                               |қаулысы          |Қаржымині,     |Заң қа.
|                               |                 |Ғылым және     |былдан.
|                               |                 |жоғары білім.  |ғаннан
|                               |                 |мині, Еңбек.   |кейін
|                               |                 |әлеуметмині,   |екі
|                               |                 |               |айдың
|                               |                 |Қаржымині      |ішінде
|__________________________________________________________________________
|           4.4.3. Қазақстанның білім беру жүйесін жалпы әлемдік жүйеге
|                              интеграциялау
|__________________________________________________________________________
|Білім беру жүйесін компьютерлік техникамен және бағдарламалық қамтамасыз
|                  етумен жарақтандыру
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.1. Білім беру мекемелерін|Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|Интернет желісіне кезең-кезең. |Республикасының   |сақтау, білім  |тоқсан
|мен қосуды қамтамасыз ету      |Үкіметіне есеп    |және спортмині,|
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині,          |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |облыстардың,   |
|                               |                  |Астана мен     |
|                               |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|Халықаралық шарттар мен келісімдерді әзірлеу және іске асыру
|__________________________________________________________________________
|4.4.3.2. ЮНЕСКО-ның "Білім бар.|Министрлердің     |Ғылым және     |IV
|шаға" бағдарламасы бойынша     |бірлескен бұйрығы |жоғары білім.  |тоқсан
|республикалық конференция      |                  |мині, Денсаулық|
|өткізу                         |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині |
|__________________________________________________________________________

|4.4.2.9. Разработать       |Постановление    |Минздрав,       |В течение   |
|Положения о найме и аттес- |Правительства    |образования и   |двух месяцев|
|тации педагогических кадров|Республики       |спорта, Миннауки|после приня-|
|                           |Казахстан        |и высшего обра- |тия Закона  |
|                           |                 |зования, Мин-   |"Об образо- |
|                           |                 |трудсоцзащиты,  |вании       |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      4.4.3. Интеграция системы образования Казахстана в общемировую       |
|                                систему                                    |
|___________________________________________________________________________|
|Оснащение компьютерной техникой и программным обеспечением системы         |
|образования                                                                |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.1. Обеспечить поэтап-|Отчет в          |Минздрав, обра- |IV квартал  |
|ное подключение учреждений |Правительство    |зования и спор- |            |
|образования к сети Интернет|Республики       |та, Миннауки и  |
|
|                           |Казахстан        |высшего образо- |            |
|                           |                 |вания, Минфин,  |            |
|                           |                 |Акимы областей, |            |
|                           |                 |гг. Астаны и    |            |
|                           |                 |Алматы          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Подготовка и реализация международных договоров и соглашений               |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.3.2. Провести республи-|Совместный приказ|Миннауки и выс- |IV квартал  |
|канскую конференцию по     |Министров        |шего образова-  |            |
|программе ЮНЕСКО "Образова-|                 |ния, Минздрав,  |            |
|ние для всех"              |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.4.3.3. Парламентте халықара. |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |IV
|лық шарттар мен келісімдерді   |Республикасының   |Әділетмині     |тоқсан
|бекіту жөніндегі мемлекеткіші. |Үкіметіне есеп    |               |
|лік рәсімдердің жоспарын орын. |                  |               |
|дау                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                             4.4.4. Мәдениет
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.1. "Еуразия-99" халықара.|Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІ
|лық кинофестивалін өткізу жө.  |Республикасы      |ақпарат және   |то
қсан
|ніндегі құжаттар пакетін әзір. |Үкіметінің        |қоғамдық       |
|леу және Үкіметке енгізу       |қаулысы           |келісіммині    |
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.2. Қазақстан композитор. |Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІІ
|ларының Қазақстан Республикасы |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|композиторлар одағының құрыл.  |Үкіметінің        |қоғамдық       |
|ғанына 60 жыл толуына арналған |қаулысы           |келісіммині,   |
|классикалық және қазіргі заман.|                  |Қазақстан      |
|ғы музыкасының республикалық   |                  |композиторлар  |
|фестивалін өткізу              |                  |одағы (келісім |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.3. Қазақстан Республика. |Қазақстан         |Мәдениет,      |ІІ
|сында А.С.Пушкиннің туғанына   |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|200 жыл толуын мерекелеу жөнін.|Үкіметінің        |қоғамдық       |
|де іс-шара өткізу              |қаулысы           |келісіммині,   |
|__________________________________________________________________________
|4.4.4.4. Қорқыт ата жылына     |Қазақстан         |Мәдениет,      |IV
|("Қорқыт ата кітабы" эпосының  |Республикасы      |ақпарат және   |тоқсан
|1300 жылдығына) арналған мерей-|Үкіметінің        |қоғамдық       |
|тойлық іс-шараларды дайындау   |қаулысы           |келісіммині    |
|және өткізу                    |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.4.3.3. Выполнить План    |Отчет в          |МИД, Минюст     |IV квартал  |
|внутригосударственных      |Правительство    |                |            |
|процедур по ратификации в  |Республики       |                |            |
|Парламенте международных   |Казахстан        |                |            |
|договоров и соглашений     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                             4.4.4. Культура                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.4.4.1. Разработать и     |Постановление    |Минкультуры,    | ІІ квартал |
|внести в Правительство     |Правительства    |информации и    |            |
|пакет документов по прове- |Республики       |общественного   |            |
|дению Международного       |Казахстан        |согласия        |            |
|кинофестиваля "Евразия-99" |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.4.2. Провести республи-|Постановление    |Минкультуры,    |ІІІ квартал |
|канский фестиваль класси-  |Правительства    |информации и    |            |
|ческой и современной музыки|Республики       |общественного   |            |
|композиторов Казахстана,   |Казахстан        |согласия, Союз  |            |
|посвященного 60-летию      |                 |композиторов    |            |
|образования Союза компози- |                 |Казахстана (по  |            |
|торов Республики Казахстан |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.4.3. Провести в Респуб-|Постановление    |Минкультуры,    | ІІ квартал |
|лике Казахстан мероприятие |Правительства    |информации и    |            |
|по празднованию 200-летия  |Республики       |общественного   |            |
|со дня рождения            |Казахстан        |согласия        |            |
|А.С. Пушкина               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.4.4.4. Подготовить и про-|Постановление    |Минкультуры,    |ІV квартал  |
|вести юбилейные мероприя-  |Правительства    |информации и    |            |
|тия, посвященные Году      |Республики       |общественного   |            |
|Коркыт Ата (1300-летие     |Казахстан        |согласия        |            |
|эпоса "Коркыт Ата китаби") |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

4.5. Экология және табиғат ресурстары
Мақсаты: Қоршаған орта жай-күйінің нашарлау қарқынын төмендету
__________________________________________________________________________
|    4.5.1. Табиғатты пайдалану мен қоршаған ортаны қорғауды басқарудың
|                   тиімді жүйесін құру
|__________________________________________________________________________
|Қоршаған ортаның жай-күйін және табиғатты пайдалануды мемлекеттік басқару
|мен бақылаудың басқару жүйесінің ұйымдастыру құрылымын оңтайландыру
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.1. Қоршаған ортаның ги.  |Қазақстан         |Денсаулық      |IV
|гиенасы жөніндегі іс-қимылдың  |Республикасы      |сақтау, білім  |тоқсан
|ұлттық жоспарын әзірлеу және   |Үкіметінің        |және спортмині,|
|бекіту                         |қаулысы           |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.2. Бірінші кезектегі     |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІ
|экологиялық проблемаларды ше.  |Республикасы      |тар және қорша.|тоқсан
|шуге арналған ұлттық бағдарла. |Үкіметінің        |ған ортаны     |
|малар мен жобаларды басқарудың |қаулысы           |қорғаумині     |
|тетігін енгізу                 |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.1.3. Халықаралық қаржы     |Келісімдер        |Табиғи ресурс. |IV
|және экологиялық ұйымдарды     |                  |тар және қор.  |тоқсан
|Қазақстан Республикасының қор. |                  |шаған ортаны   |
|шаған ортасын қорғау жөніндегі |                  |қорғаумині,    |
|жобаларды қаржыландыру мен іске|                  |Қаржымині,     |
|асыруға тарту                  |                  |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Экономикалық   |
|                               |                  |жоспарлау      |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|Табиғаттық ресурстық және өзге де заңдарда экологиялық аспектіні күшейту
|__________________________________________________________________________

4.5. Экология и природные ресурсы
Цель: Снижение темпов ухудшения состояния окружающей среды
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.1. Создание эффективной системы управления природопользованием и   |
|                         охраной окружающей среды                          |
|___________________________________________________________________________|
|Оптимизация организационной структуры системы государственного управления  |
|и контроля за состоянием окружающей среды и природопользованием            |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.1.1. Разработать и     |Постановление    |Минздрав, обра- |IV квартал  |
|утвердить Национальный план|Правительства    |зования и спор- |            |
|действий по гигиене окружа-|Республики       |та, Минприродных|            |
|ющей среды                 |Казахстан        |ресурсов и охра-|            |
|                           |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.2. Внедрить механизм |Постановление    |Минприродных    | IІ квартал |
|управления Национальными   |Правительства    |ресурсов и      |            |
|программами и проектами для|Республики       |охраны окружаю- |            |
|решения первоочередных     |Казахстан        |щей среды       |            |
|экологических проблем      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.1.3. Привлечь          |  Соглашения     |Минприродных ре-|IV квартал  |
|международные финансовые и |                 |сурсов и охраны |            |
|экологические организации к|                 |окружающей сре- |            |
|финансированию и реализации|                 |ды, Минфин, МИД,|            |
|проектов по охране         |                 |Агентство по    |            |
|окружающей среды           |                 |экономическому  |            |
|Республики Казахстан       |                 |планированию    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление экологического аспекта в природно-ресурсном и ином              |
|  законодательстве                                                         |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.1.4. БҰҰ БА-ның Семей ай.  |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |І
|мағын оңалту жөніндегі қарарын |Республикасының   |Табиғи ресурс. |тоқсан
|(Токио) орындау жөнінде халық. |Үкіметіне есеп    |тар және қорша.|
|аралық донорлық конференция    |                  |ған ортаны     |
|өткізу                         |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Экономикалық   |
|                               |                  |жоспарлау жө.  |
|                               |                  |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік Ғылым және |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Денсаулық|
|                               |                  |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині,|
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Шығыс Қазақстан|
|                               |                  |облысының әкімі|
|__________________________________________________________________________
|4.5.2. Табиғат ресурстарын теңгерімді пайдалану үшін негіздер құру
|__________________________________________________________________________
|Республиканың аумағын экологиялық аудандау
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.1. Қазақстанның аумағын  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|экологиялық аудандаудың әдісте.|Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|месін әзірлеу және оны жүргізу |Үкіметіне есеп    |ған ортаны қор.|
|                               |                  |ғаумині, Ауыл. |
|                               |                  |шармині, барлық|
|                               |                  |деңгейдегі     |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.2. Радиациялық жағдайды  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|ұзақ мерзімді болжамдау үшін   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|"Галит" объектісінің аумағын   |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|кешенді зерттеуді жүргізу      |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|Табиғат ресурстары мемлекеттік кадастрларының банкін құру
|__________________________________________________________________________

|4.5.1.4. Провести междуна- |Отчет            |МИД, Минприрод- |I квартал   |
|родную донорскую конферен- |Правительству    |ных ресурсов и  |            |
|цию по выполнению Резолюции|Республики       |охраны окружаю- |            |
|ГА ООН по реабилитации     |Казахстан        |щей среды,      |            |
|Семипалатинского региона   |                 |Агентство по    |
|
|(Токио)                    |                 |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Миннауки и выс- |            |
|                           |                 |шего образова-  |            |
|                           |                 |ния, Минздрав,  |            |
|                           |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта, Минфин, |            |
|                           |                 |Акимат Восточно-|            |
|                           |                 |Казахстанской   |            |
|                           |                 |области         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|    4.5.2. Создание основ для сбалансированного использования природных    |
|                                 ресурсов                                  |
|___________________________________________________________________________|
|Экологическое районирование территории республики                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.1. Разработать мето- |Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|дику и провести экологичес-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|кое районирование по терри-|Республики       |ны окружающей   |            |
|тории Казахстана           |Казахстан        |среды, Минсель- |            |
|                           |                 |хоз, Акимы всех |            |
|                           |                 |уровней         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.2. Провести комплекс-|Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|ное исследование территории|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|объекта "Галит" для долгов-|Республики       |ны окружающей   |            |
|ременного прогнозирования  |Казахстан        |среды           |            |
|радиационной обстановки    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Создание банка государственных кадастров природных ресурсов                |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.2.3. "Табиғат ресурстарының|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|мемлекеттік кадастрлары" ақпа. |Республикасының   |тар және қор.  |тоқсан
|раттық автоматтандырылған      |Үкіметіне есеп    |шаған ортаны   |
|базасын құру                   |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині,   |
|                               |                  |Энергетика,    |
|                               |                  |индустрия және |
|                               |                  |саудамині,     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.4. Қоршаған орта мен та. |Министрдің        |Табиғи ресурс. |IV
|биғат ресурстары мониторингінің|бұйрығы           |тар және қорша.|тоқсан
|бірыңғай ақпараттық жүйесін    |                  |ған ортаны     |
|әзірлеу                        |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.5. Республиканың шаруашы.|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|лық кешенін гидрометеорология. |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|лық қамтамасыз ету жүйесін     |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|дамыту. Деректерді өңдеу мен   |                  |қорғаумині     |
|гидрометеорологиялық болжамдар.|                  |               |
|ды берудің тиімді жүйесін құру |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Шаруашылық қызметінің оның қоршаған ортаға әсерін жан-жақты бағалау
|негізінде қоршаған ортаға әсер етуін төмендету және экологиялық аудит
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.6. Қоршаған ортаға әсерді|Нормативтік       |Табиғи ресурс. |IV
|бағалау және экологиялық аудит |құқықтық актілер  |тар және қорша.|тоқсан
|жөнінде нормативтік құқықтық   |                  |ған ортаны     |
|актілерді әзірлеу              |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|Ресурс үнемдейтін технологияларды енгізу
|__________________________________________________________________________
|Ерекше қорғалатын аумақтардың желісін дамыту
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.3. Создать информаци-|Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|онную автоматизированную   |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|базу данных "Государствен- |Республики       |ны окружающей   |            |
|ные кадастры природных     |Казахстан        |среды, Минсель- |            |
|ресурсов"                  |                 |хоз, Минэнерго, |            |
|                           |                 |индустрии и тор-|            |
|                           |                 |говли, Минфин   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.4. Разработать единую|Приказ Министра  |Минприродных    |ІV квартал  |
|информационную систему     |                 |ресурсов и охра-|            |
|мониторинга окружающей     |                 |ны окружающей   |            |
|среды и природных ресурсов |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.5. Развитие системы  |Отчет            |Минприродных    |ІV квартал  |
|гидрометеорологического    |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|обеспечения хозяйственного |Республики       |ны окружающей   |            |
|комплекса республики.      |Казахстан        |среды           |            |
|Создание эффективной систе-|                 |                |            |
|мы обработки данных и выда-|                 |                |            |
|чи гидрометеорологических  |                 |                |            |
|прогнозов                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Снижение воздействия хозяйственной деятельности на окружающую среду на     |
|основе всесторонней оценки ее воздействия на окружающую среду и            |
|экологический аудит                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.6. Разработать норма-|Нормативные      |Минприродных    |ІV квартал  |
|тивные правовые акты по    |правовые акты    |ресурсов и охра-|            |
|оценке воздействия на окру-|                 |ны окружающей   |            |
|жающую среду и экологичес- |                 |среды           |            |
|кому аудиту                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Внедрение ресурсосберегающих технологий                                    |
|___________________________________________________________________________|
|Развитие сети особо охраняемых территорий                                  |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.2.7. Қазақстан Республикасы|Қазақстан         |Ғылым және     |ІІ
|жануарлар дүниесінің қазіргі   |Республикасының   |жоғары білім.  |тоқсан
|жай-күйін зерделеу, өзгеру     |Үкіметіне есеп    |мині, Ауылшар. |
|тенденциясын болжау            |                  |мині, Табиғи   |
|                               |                  |ресурстар және |
|                               |                  |қоршаған ортаны|
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.8. Ормандарды өрттен     |Қазақстан         |Төтенше        |ІІІ
|қорғауды қамтамасыз ету        |Республикасы      |жағдайлар      |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік,      |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.9. 2030 жылға дейінгі    |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|кезеңге арналған геологиялық   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|суретке түсіру, геологиялық-   |Үкіметі бекіткен  |ған ортаны     |
|геофизикалық, гидрогеологиялық,|бағдарлама        |қорғаумині     |
|инженерлік-геологиялық, гео.   |                  |               |
|экологиялық және карта жасау   |                  |               |
|жұмыстарының мемлекеттік бағ.  |                  |               |
|дарламасын әзірлеу             |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.10. Жаңа бәсеке қабылеті |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|бар кен орындарын анықтаудың   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|ғылыми негізін жасау           |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.11. Пайдалы қазбалардың  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|болжамдық ресурстарына сандық  |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|бақылау жүргізу, кен орындарын |Үкіметіне баяндама|ған ортаны     |
|геологиялық-экономикалық баға. |                  |қорғаумині     |
|лау                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.7. Изучить современ- |Отчет            |Миннауки и выс- |ІІ квартал  |
|ное состояние, составить   |Правительству    |шего образова-  |            |
|прогноз тенденций изменения|Республики       |ния, Минсельхоз,|            |
|животного мира Республики  |Казахстан        |Минприродных    |            |
|Казахстан                  |                 |ресурсов и охра-|            |
|                           |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.8. Обеспечить        |Постановление    |Агентство по    |ІІІ квартал |
|противопожарную защиту     |Правительства    |чрезвычайным    |            |
|лесов                      |Республики       |ситуациям,      |            |
|                           |Казахстан        |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.9. Разработать госу- |Программа,       |Минприродных    |IV квартал  |
|дарственную программу гео- |утвержденная     |ресурсов и охра-|            |
|лого-геофизических, гидро- |Правительством   |ны окружающей   |            |
|геологических, инженерно-  |Республики       |среды           |            |
|геологических, геоэкологи- |Казахстан        |                |            |
|ческих и картосоставитель- |                 |                |            |
|ских работ на период до    |
|                |            |
|2003 года                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.10. Создать научные  |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|основы выявления новых     |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|конкурентоспособных        |Республики       |ны окружающей   |            |
|месторождений              |Казахстан        |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.11. Провести количес-|Доклад           |Минприродных    |IV квартал  |
|твенную оценку прогнозных  |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|ресурсов полезных ископае- |Республики       |ны окружающей   |            |
|мых, геолого-экономическая |Казахстан        |среды           |            |
|оценка месторождений       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.2.12. Пайдалы қазбалар кен |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|орындарын болжаудың, іздестіру.|Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|дің және барлаудың тиімді      |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|әдістері мен технологияларын   |                  |қорғаумині     |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.13. Сарышаған полигоны.  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|ның, Оңтүстік Балқаш өңірінің, |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|Теңіз ойпатының, Ертіс, Павло. |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|дарлық өңірінің аумақтарында   |                  |қорғаумині     |
|мемлекеттік геологиялық суретке|                  |               |
|түсірулерді, Арал өңіріндегі,  |                  |               |
|Каспий өңіріндегі, Семей поли. |                  |               |
|гонындағы экологиялық апат     |                  |               |
|аймақтарының шегінде мемлекет. |                  |               |
|тік гидрогеологиялық, геоэколо.|                  |               |
|гиялық зерттеулерді жүргізу    |                  |               |
|жөніндегі жұмыстарды орындау   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.14. Теңіз, Солтүстік     |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|Торғай, Ертіс өңірі бейіндерін.|Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|де аймақтық геологиялық-геофи. |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|зикалық зерттеулер жүргізу     |                  |қорғаумині     |
|жөніндегі жұмыстарды орындау   |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.15. Ерекше қорғалатын    |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІ
|табиғи аумақтарды дамыту мен   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|орналастырудың республикалық   |Үкіметінің        |ған ортаны     |
|схемасын әзірлеу               |қаулысы           |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|Табиғи ресурстарды зерделеу және қайта өркендету
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.12. Разработать      |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|эффективные методы и техно-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|логии прогноза, поисков и  |Республики       |ны окружающей   |            |
|разведки месторождений     |Казахстан        |среды           |            |
|полезных ископаемых        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.13. Выполнить работы |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|по проведению государствен-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|ной геологической съемки на|Республики       |ны окружающей   |            |
|территории Сарышаганского  |Казахстан        |среды           |            |
|полигона, Южного Прибал-   |                 |                |            |
|хашья, Тенгизской впадины, |                 |                |            |
|Павлодарского Прииртышья,  |                 |                |            |
|государственных гидрогеоло-|                 |                |            |
|гических, геоэкологических |                 |                |            |
|исследований в пределах зон|                 |                |            |
|экологического бедствия    |                 |                |            |
|Приаралья, Прикаспия,      |                 |                |            |
|Семипалатинского полигона  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.14. Выполнить работы |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|по проведению региональных |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|геолого-геофизических      |Республики       |ны окружающей   |            |
|исследований на профилях:  |Казахстан        |среды           |            |
|Тенгизский, Северо-Торгайс-|                 |                |            |
|кий, Прииртышский          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.5.2.15. Разработать      |Постановление    |Минприродных    |IІ квартал  |
|республиканскую схему      |Правительства    |ресурсов и охра-|            |
|развития и размещения особо|Республики       |ны окружающей   |            |
|охраняемых природных       |Казахстан        |среды,          |            |
|территорий                 |                 |Минсельхоз      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Изучение и воспроизводство природных ресурсов                              |
|___________________________________________________________________________|

|4.5.2.16. Жануарлардың бағалы  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|кәсіпшілік түрлерін:           |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|Киікті;                        |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|Ондатраны;                     |                  |қорғаумині     |
|Суырды;                        |                  |Ауылшармині    |
|Суда жүзетін құстарды алу,     |                  |               |
|сақтау және қорғау бағдарлама. |                  |               |
|ларын әзірлеуді аяқтау мен     |                  |               |
|бекіту                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Өндірістік және тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу
|__________________________________________________________________________
|4.5.2.17. Өндірістік және тұр. |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|мыстық қалдықтарды қайта өңдеу |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|жөніндегі жобаларды әзірлеу    |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|және іске асыру                |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |облыстар мен   |
|                               |                  |қалалардың     |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|                     4.5.3. Экологиялық оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
|Экологиялық білім беру мен тәрбиелеу жүйесінің негіздерін құру
|__________________________________________________________________________
|Қоршаған ортаны қорғау және табиғат ресурстарын ұтымды пайдалану
|әселелері ойынша насихат және оқу-ағарту
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.1. Журналдар, кітапшалар,|Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|газеттер шығаруды, семинарлар, |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|конферециялар ұйымдастыруды,   |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|экология және қоршаған орта    |                  |қорғаумині,    |
|туралы тұрақты оқу-ағарту хаба.|                  |Мәдениет, ақпа.|
|рын жасауды қамтамасыз ету     |                  |рат және қоғам.|
|                               |                  |дық келісіммині|
|__________________________________________________________________________

|4.5.2.16. Завершить разра- |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|ботку и утвердить программы|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|изъятия, сохранения и охра-|Республики       |ны окружающей   |            |
|ны ценных промысловых видов|Казахстан        |среды,          |            |
|животных:                  |                 |Минсельхоз      |            |
|  Сайгак;                  |                 |                |            |
|  Ондатра;                 |                 |                |            |
|  Сурок;                   |                 |                |            |
|  Водоплавающая дичь.      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Переработка производственных и бытовых отходов                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.2.17. Разработать и    |Отчет            |Минприродных    |IV квартал  |
|реализовать проекты по     |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|переработке производствен- |Республики       |ны окружающей   |            |
|ных и бытовых отходов      |Казахстан        |среды, Акимы об-|            |
|                           |                 |ластей и городов|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                     4.5.3. Экологическое просвещение                      |
|___________________________________________________________________________|
|Создание основ системы экологического образования и воспитания             |
|___________________________________________________________________________|
|Пропаганда и просвещение по вопросам охраны окружающей среды и             |
|рационального использования природных ресурсов                             |
|___________________________________________________________________________|
|4.5.3.1. Обеспечить выпуск |Отчет в          |Минприродных ре-|IV квартал  |
|журналов, брошюр, газет;   |Правительство    |сурсов и охраны |            |
|организации семинаров,     |Республики       |окружающей сре- |            |
|конференций; создание      |Казахстан        |ды, Минкультуры,|
|
|постоянной просветительской|                 |информации и об-|            |
|телепередачи об экологии и |                 |щественного сог-|            |
|окружающей среде           |                 |ласия           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.5.3.2. Жер сілкінісіне көңіл |Қазақстан         |Төтенше жағдай.|ІІІ
|бөлу жөнінде халықаралық       |Республикасының   |лар жөніндегі  |тоқсан
|семинар өткізу (Алматы)        |Үкіметіне есеп    |агенттік,      |
|                               |                  |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
4.6. Көші-қон
Мақсаты: Көші-қон процестерінің теріс сальдосын төмендету
__________________________________________________________________________
|           4.6.1. Халықтың сыртқы көші-қонын реттеу
|__________________________________________________________________________
|Заңдарды жетілдіру
|Көші-қон саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
|Көшіп келуді реттеу
|Эмиграциялық процестерге тұрақты бақылау жасау, талдау және болжамдау,
|олардың салдарын әлеуметтік-экономикалық және демографиялық бағалау
|ТМД елдерінің арасында интеграциялық процестерге жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|4.6.1.1. "Көшіп кету квотасы   |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|туралы" Қазақстан Республика.  |Республикасының   |мині, облыстар.|тоқсан
|сының Президенті Жарлығының    |Президенті        |дың және Астана|
|жобасын әзірлеу                |Жарлығының жобасы |мен Алматы қа. |
|                               |                  |лаларының әкім.|
|                               |                  |дері,          |
|                               |                  |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |Қаржымині, Ден.|
|                               |                  |саулық сақтау, |
|                               |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині,     |
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині, Ішкііс.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________

|4.5.3.2. Провести междуна- |Отчет в          |Агентство по    |IІІ квартал |
|родный семинар по реагиро- |Правительство    |чрезвычайным    |            |
|ванию на землетрясение     |Республики       |ситуациям, МИД, |            |
|(Алматы)                   |Казахстан        |Минфин, Минпри- |            |
|                           |                 |родных ресурсов |            |
|                           |                 |и охраны окружа-|            |
|                           |                 |ющей среды      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.6. Миграция
Цель: Снижение отрицательного сальдо миграционных процессов
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              4.6.1. Регулирование внешней миграции населения              |
|___________________________________________________________________________|
|Совершенствование законодательства                                         |
|Развитие международного сотрудничества в области миграции                  |
|Регулирование иммиграции                                                   |
|Постоянный комплексный контроль, анализ и прогнозирование эмиграционных    |
|процессов, социально-экономическая и демографическая оценка их             |
|последствий                                                                |
|Содействие интеграционным процессам между странами СНГ                     |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.1.1. Разработать       |Проект Указа     |Минтрудсоцзащи- |I квартал   |
|проект Указа Президента    |Президента       |ты, акимы облас-|            |
|Республики Казахстан       |Республики       |тей и г.г. Аста-|            |
|"О квоте иммиграции"       |Казахстан        |ны и Алматы,    |            |
|                           |                 |МИД, Минфин,    |            |
|                           |                 |Минздрав,       |            |
|                           |                 |образования и   |            |
|                           |                 |спорта, Миннау- |            |
|                           |                 |ки и высшего об-|            |
|                           |                 |разования, МВД  |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                   4.6.2. Отандастардың оралуына жәрдемдесу
|__________________________________________________________________________
|Отандастардың азаматтықтан шығуының оңайлатылған тәртібі және олардың
|Қазақстанға қоныс аударуына жәрдем көрсету туралы мемлекетаралық келісім.
|дерге қол қою
|Отанына оралуға тілек білдірген отандастарды Қазақстанға қоныс аударуы
|сатысында мемлекеттік қолдау
|__________________________________________________________________________
|4.6.2.1. Шетелдегі қазақ диас. |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|порасының тыныс тіршілігінің   |Республикасының   |мині, Сыртқыіс.|тоқсан
|әлеуметтік экономикалық жағдай.|Үкіметіне         |мині, Ғылым    |
|лары мен ділін, олардың құқық. |баяндама          |және жоғары    |
|тық жағдайын, демографиялық    |                  |біліммині      |
|және көші-қон процестерін зерт.|                  |               |
|теу. Ғылыми-ақпараттық базаны  |                  |               |
|қалыптастыру. Өзінің тарихи    |                  |               |
|отанына оралуға тілек білдіріл.|                  |               |
|ген қазақтардың санын анықтау  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                     4.6.3. Көш-қон процестерін басқару және үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Көші-қон қызметтерін ұйымдастырушылық, техникалық қамтамасыз ету
|Халықтың көші-қоны мәселелері бойынша мамандарды кәсіби даярлау
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.1. Бұрынғы отандастардың |Келісімдер,       |Еңбекәлеумет.  |IV
|азаматтықтан шығуының оңайла.  |шарттар           |мині,          |тоқсан
|тылған тәртібі және олардың    |                  |Сыртқыісмині,  |
|отанына қоныс аударуына жәрдем |                  |               |
|көрсету туралы мемлекетаралық  |                  |               |
|келісімдерге қол қою           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.6.3.2. Эмиграциялық процес.  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ
|терді кешенді талдауды және    |Республикасының   |мині           |тоқсан
|болжауды, олардың салдары      |Үкіметіне есеп    |Сыртқыісмині,  |
|әлеуметтік-демографиялық       |                  |Ғылым және     |
|бағалауды жүргізу              |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.5.3.3. Халықаралық ұйымдармен|Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |ІІ-IV
|(ХКҰ, БҰҰ ЖКББ, Қызыл крест    |Республикасының   |мині,          |тоқсан
|және Қызыл жарты ай халықаралық|Үкіметіне жүргі.  |Сыртқыісмині,  |дар
|Федерациясы және басқалары)    |зілген консульта. |Ішкіісмині     |
|халықтың көші-қон мәселелері   |циялар, семинар.  |               |
|бойынша ынтымақтастық үшін     |лар, келісімдер,  |               |
|жағдайлар жасау:               |техникалық және   |               |
| ХКҰ қызметіне байқаушы        |ізгілік көмектер. |               |
|ретінде қатысу;                |дің жобалары      |               |
|халықаралық ұйымдар мен        |туралы есеп       |               |
|нормативтік құқықтық актілерді |                  |               |
|әзірлеу жөнінде ынтымақтастық  |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|            4.6.2. Содействие возвращению соотечественников                |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.2.1. Исследовать соци- |Доклад           |Минтрудсоцзащи- |IІ квартал  |
|ально-экономические условия|Правительству    |ты, МИД, Миннау-|            |
|жизнедеятельности и мента- |Республики       |ки и высшего    |            |
|литет казахской диаспоры за|Казахстан        |образования     |            |
|рубежом, их правовое поло- |                 |                |            |
|жение, демографические и   |                 |                |            |
|миграционные процессы.     |                 |                |            |
|Сформировать научно-инфор- |                 |                |            |
|мационную базу. Оценить    |                 |                |            |
|численность казахов, желаю-|                 |                |            |
|щих вернуться на свою исто-|                 |                |            |
|рическую родину            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          4.6.3. Управление и координация миграционных процессов           |
|___________________________________________________________________________|
|- Организационно-техническое обеспечение миграционных служб                |
|- Профессиональная подготовка специалистов по вопросам миграции населения  |
|___________________________________________________________________________|
|4.6.3.1. Подписать межгосу-|Соглашения,      |Минтрудсоцзащи- |IV квартал  |
|дарственные соглашения об  |договоры         |ты, МИД         |            |
|упрощенном порядке выхода  |                 |                |            |
|из гражданства и оказании  |                 |                |            |
|содействия в переезде на   |                 |                |            |
|родину бывших соотечествен-|                 |                |            |
|ников                      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.2. Провести комплекс-|Отчет            |Минтрудсоцзащи- |IІ квартал  |
|ный анализ и прогноз эмиг- |Правительству    |ты, МИД, Миннау-|            |
|рационных процессов, соци- |Республики       |ки и высшего    |            |
|ально демографическую      |Казахстан        |образования     |            |
|оценку их последствий      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.6.3.3. Создать условия   |Отчет о проведен-|Минтрудсоцзащи- |IІ, IV      |
|для сотрудничества с между-|ных консультаци- |ты, МИД, МВД    |квартал     |
|народными организациями    |ях, семинарах,   |                |            |
|(МОМ, УВКБ, ООН, Междуна-  |соглашениях, про-|                |            |
|родной Федерацией Красного |ектах технической|                |            |
|Креста и Красного полумеся-|и гуманитарной   |                |            |
|ца и другими) по вопросам  |помощи в Прави-  |                |            |
|миграции населения:        |тельство Респуб- |                |            |
|    участвовать в деятель- |лики Казахстан   |                |            |
|  ности МОМ в качестве     |                 |                |            |
|  наблюдателя;             |                 |                |            |
|    сотрудничать с междуна-|                 |                |            |
|  родными организациями по |                 |                |            |
|  разработке нормативных   |                 |                |            |
|  правовых актов.          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.6.3.4. Оралмандардың қазақ   |Қазақстан         |Денсаулық сақ. |ІІ тоқ
|және орыс тілдерін оқып-үйренуі|Республикасының   |тау, білім және|саннан
|жөніндегі арнаулы тұрақты жұмыс|Үкіметіне есеп    |спортмині,     |бастап
|істейтін курстар ұйымдастыру   |                  |Ғылым және     |тоқсан
|                               |                  |жоғары білім.  |сайын
|                               |                  |мині, Еңбек.   |
|                               |                  |әлеуметмині,   |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
4.7. Су ресурстары
Мақсаты: елдің су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
__________________________________________________________________________
|               4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын елдің стратегиялық ресурсы деп жариялау
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.1. Ирригацияны, мелиора. |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІІ
|цияны және сумен жабдықтауды   |Республикасы      |Табиғи ресурс. |тоқсан
|дамытудың мемлекеттік бағдар.  |Үкіметінің        |тар және қорша.|
|ламасын әзірлеу                |қаулысы           |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|Ағын суларды биологиялық тазарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.2. Су объектілерінің     |Министрдің        |Табиғи ресурс. |IV
|әкімшілік аумақтар мен өзендер.|бұйрығы           |тар және қор.  |тоқсан
|дің бассейндері тұрғысында     |                  |шаған ортаны   |
|өнеркәсіп, коммуналдық-тұрмыс. |                  |қорғаумині,    |
|тық және басқа да ағындылармен |                  |Ауылшармині    |
|ластануы деректерінің ақпарат. |                  |               |
|тық базасын дайындау, жер бе.  |                  |               |
|тіндегі ағын судың сапасын баға|                  |               |
|лауды жүргізу, оны ластау      |                  |               |
|көзіне бақылау орнату          |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.6.3.4. Организовать      |Отчет в          |Минздрав, обра- |Ежекварталь-|
|специальные, постоянно     |Правительство    |зования и спор- |но, начиная |
|действующие курсы по изуче-|Республики       |та, Миннауки и  |со ІІ квар- |
|нию казахского и русского  |Казахстан        |высшего образо- |тала        |
|языков репатриантами       |                 |вания, Минтруд- |            |
|                           |                 |соцзащиты,      |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.7. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                 4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана                  |
|___________________________________________________________________________|
|Объявление водных ресурсов стратегическим ресурсом страны                  |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.1. Разработать госу- |Постановление    |Минсельхоз, Мин-|IІІ квартал |
|дарственную программу раз- |Правительства    |природных ресур-|            |
|вития ирригации, мелиорации|Республики       |сов и охраны ок-|            |
|и водоснабжения            |Казахстан        |ружающей среды, |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Биологическая очистка сточных вод                                          |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.2. Подготовить       |Приказ Министра  |Минприродных    |ІV квартал  |
|информационную базу данных |                 |ресурсов и охра-|            |
|загрязнений промышленными, |                 |ны окружающей   |            |
|коммунально-бытовыми и     |                 |среды, Минфин   |            |
|другими стоками водных     |                 |                |            |
|объектов в разрезе         |                 |                |            |
|административных территорий|                 |                |            |
|и бассейнов рек,           |                 |                |            |
|провести оценку качества   |                 |                |            |
|поверхностного стока,      |                 |                |            |
|установить контроль над    |                 |                |            |
|источником его загрязнения |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|4.7.1.3. Қалалар мен елді-ме.  |Министрлердің     |Табиғи ресурс. |ІІІ
|кендердің ағын суларын тазалау |бұйрықтары,       |тар және қорша.|тоқсан
|жөніндегі станциялардың жұмыс  |әкімдердің        |ған ортаны     |
|жағдайларын тексеру және тех.  |шешімдері         |қорғаумині,    |
|никалық қызмет көрсету бағдар. |                  |Ауылшармині,   |
|ламасын әзірлеу және олардың   |                  |барлық деңгей. |
|тиімділігін арттыру жөніндегі  |                  |дегі әкімдер   |
|ұйымдастыру-технологиялық      |                  |               |
|іс-шаралар                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.4. Кәсіпорындардың ка.   |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV
|дастрын құру және ағын сулардың| кадастр          |тар және қорша.|тоқсан
|мониторингін ұйымдастыру       |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині,    |
|__________________________________________________________________________
|Судың жер бетіндегі ағынын жинау және тазарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.5. Су ресурстары шектеулі|Әдістемелік       |Табиғи ресурс. |ІІІ
|аудандар үшін сумен жабдықтау  |нұсқаулық         |тар және қорша.|тоқсан
|мақсаты үшін пайдаланылатын    |                  |ған ортаны     |
|суы бар көкжиектерді ластауды  |                  |қорғаумині,    |
|болдырмайтын жерасты суларын   |                  |Ауылшармині    |
|жер бетіндегі сулардың ағынымен|                  |               |
|жасанды қоректендіру арқылы    |                  |               |
|толықтыру жөнінде ұсыным       |                  |               |
|дайындау                       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.1.6. Су экожүйелерін қалпы.|Министрлер бекіт. |Ауылшармині,   |ІІІ
|на келтіру және сауықтыру мақ. |кен пилоттық      |Табиғи ресурс. |тоқсан
|сатында экологиялық тәуекелге  |бағдарламалар     |тар және қорша.|
|душар болған аумақтар үшін     |                  |ған ортаны     |
|пилоттық бағдарламалар         |                  |қорғаумині,    |
|әзірлеу                        |                  |облыстардың    |
|                               |                  |әкімдері       |
|__________________________________________________________________________
|Негізгі өзендердің бассейіндері мен ағынсыз ойпаңдары бойынша ең төменгі
|табиғат қорғау ағынын белгілеу
|__________________________________________________________________________

|4.7.1.3. Разработать прог- |Приказы          |Минприродных ре-|IІІ квартал |
|рамму обследования условий |министров,       |сурсов и охраны |            |
|работы и технического      |решения Акимов   |окружающей сре- |            |
|обслуживания станций по    |                 |ды, Минсельхоз, |            |
|очистке сточных вод городов|                 |Акимы всех уров-|            |
|и населенных пунктов и     |                 |ней             |            |
|организационно-технологи-  |                 |                |            |
|ческие мероприятия по      |                 |                |            |
|повышению их эффективности |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.1.4. Создать кадастр   |Кадастр,         |Минприродных ре-|IV квартал  |
|предприятий и организовать |утвержденный     |сурсов и охраны |            |
|мониторинг сточных вод     |Министром        |окружающей среды|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Сбор и очистка поверхностного стока вод                                    |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.1.5. Для районов с ог- |Методические     |Минприродных    |IІІ квартал |
|раниченными водными ресур- |рекомендации     |ресурсов и      |            |
|сами подготовить рекоменда-|                 |охраны окружаю- |            |
|ции по восполнению подзем- |                 |щей среды,      |            |
|ных вод посредством искусс-|                 |Минсельхоз      |            |
|твенного питания стоком    |                 |                |            |
|поверхностных вод (магнизи-|                 |                |            |
|рование), исключающий заг- |                 |                |            |
|рязнение водоносных гори-  |                 |                |            |
|зонтов, используемых для   |                 |                |            |
|целей водоснабжения        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.1.6. Разработать пилот-|Пилотные програм-|Минсельхоз, Мин-|IІІ квартал |
|ные программы для террито- |мы, утвержденные |природных ресур-|            |
|рий, подверженных экологи- |министрами       |сов и охраны ок-|            |
|ческому риску с целью      |                 |ружающей среды, |            |
|восстановления и оздоровле-|                 |акимы областей  |            |
|ния водных экосистем       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Установление минимального природоохранного стока по бассейнам основных     |
|рек и бессточных впадин                                                    |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.1.7. Өзендер бассейндерінің|Министрлер        |Ауылшармині,   |ІІ
|су экожүйесінің орнықтылығын   |бекіткен іс-шара. |Табиғи ресурс. |тоқсан
|қолдау жөніндегі іс-шараларды  |лардың жоспары    |тар және қорша.|
|әзірлеу                        |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|                4.7.2. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|Ауыл шаруашылығы дақылдарын суғарудың жоғары технологиялық және үнемді
|            әдістерін енгізу
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.1. Фермерлік және шаруа  |Ұсынымдар, практи.|Ауылшармині    |IV
|қожалықтарына су үнемдейтін    |калық семинарлар, |               |тоқсан
|технологияларды қолдануда,     |көрмелер, оқу     |               |
|суғару техникасын, судың жұм.  |бағдарламалары    |               |
|салуын есептеу құралдарын      |                  |               |
|жақсартуға жәрдемдесу          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Ауыз суды ұтымды пайдалануды насихаттау
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.2. БҰҰ-ның Орталық Азия  |Бағдарлама        |Ауылшармині,   |IV
|мемлекеттері үшін арнайы бағ.  |                  |Энергетика,    |тоқсан
|дарламасының (СПЕКА) шеңберінде|                  |индустрия және |
|"Орталық Азияның энергетикалық |                  |саудамині      |
|және су ресурстарын ұтымды және|                  |               |
|тиімді пайдалану" тақырыбы     |                  |               |
|бойынша жобалау жұмыс тобының  |                  |               |
|жұмысын (Энергия ЖЖТ) жалғас.  |                  |               |
|тыру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.2.3. Қазақстан Республика. |Келісім           |Ауылшармині,   |IV
|сының Үкіметі мен Қырғыз Рес.  |                  |Энергетика,    |тоқсан
|публикасының Үкіметі арасындағы|                  |индустрия және |
|1999 жылы Нарын-Сырдария су    |                  |саудамині      |
|қоймалары каскадының су-Энер.  |                  |               |
|гетикалық ресурстарын кешенді  |                  |               |
|пайдалану туралы келісімді     |                  |               |
|дайындау және қол қою          |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.7.1.7. Разработать       |План мероприятий,|Минсельхоз,     | ІІ квартал |
|мероприятия по поддержанию |утвержденный     |Минприродных    |            |
|устойчивости водной экосис-|министрами       |ресурсов и охра-|            |
|темы бассейнов рек         |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|             4.7.2. Рациональное использование водных ресурсов             |
|___________________________________________________________________________|
|Внедрение высокотехнологических и экономных способов полива                |
|сельскохозяйственных культур                                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.1. Содействовать     |Рекомендации,    |Минсельхоз,     | IV квартал |
|фермерским и крестьянским  |практические     |                |            |
|хозяйствам в применении    |семинары,        |                |            |
|водосберегающих технологий,|выставки,        |                |            |
|улучшении техники полива,  |обучающие        |                |            |
|средств учета расходования |программы        |                |            |
|воды                       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Пропаганда рационального использования питьевой воды                       |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.2.2.  В рамках специа- |Программа        |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|льной программы ООН для го-|                 |Минэнерго,      |            |
|сударств Центральной Азии  |                 |индустрии и     |            |
|(СПЕКА) продолжить работу  |                 |торговли        |            |
|проектной рабочей группы по|                 |                |            |
|теме "Рациональное и эффек-|                 |                |            |
|тивное использование энер- |                 |                |            |
|гетических и водных ресур- |                 |                |            |
|сов Центральной Азии"      |                 |                |            |
|(ПРГ-Энерго)               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.2.3. Подготовить и     |Соглашение       |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|подписать Соглашение между |                 |Минэнерго,      |            |
|Правительством Республики  |                 |индустрии и     |            |
|Казахстан и Правительством |                 |торговли        |            |
|Кыргызской Республики о    |                 |                |            |
|комплексном использовании  |                 |                |            |
|водно-энергетических ресур-|                 |                |            |
|сов Нарын-Сырдарьинского   |                 |                |            |
|каскада водохранилищ       |                 |                |            |
|в 1999 году                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                  4.7.3. Су ресурстарын басқару
|__________________________________________________________________________
|Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
|Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.1. Республикалық және    |Қазақстан         |Ауылшармині,   |ІІ
|бассейндік деңгейлерден шаруа. |Республикасы      |Табиғи ресурс. |тоқсан
|шылық қызметінің субъектілеріне|Үкіметінің        |тар және қорша.|
|дейін функцияларды, өкілеттік. |қаулысы           |ған ортаны     |
|терді және міндеттерді бөле    |                  |қорғаумині,    |
|отырып, су шаруашылығы жүйеле. |                  |облыстардың    |
|рін бассейндік негізде басқару.|                  |және Астана мен|
|дың құрылымын жетілдіру        |                  |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын басқарудағы экономикалық тұтқаларды бөліп шығару
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.2. Жер асты суларын тұты.|Бекітілген        |Табиғи ресурс. |IV
|ну мен ағынды және дренаждық   |нормативтер       |тар және қорша.|тоқсан
|суларды ағызып жіберуге арнал. |                  |ған ортаны     |
|ған негізделген нормалар мен   |                  |қорғаумині,    |
|бағаларды әзірлеу және жүргізу |                  |Ауылшармині,   |
|                               |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын зерделеу мен пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
|жобалау-іздестіру жұмыстарын күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.3. Жерасты және жер үсті |Министрлер        |Табиғи ресурс. |IV
|суларының мемлекеттік монитор. |бекіткен карталар |тар және қорша.|тоқсан
|ингін жүргізудің картографиялық|                  |ған ортаны     |
|негізін дайындау               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
|Жерасты және жер үсті сулары мониторингінің бірыңғай жүйесін құру
|__________________________________________________________________________

|                    4.7.3. Управление водными ресурсами                    |
|___________________________________________________________________________|
|- Разработка государственной программы водообеспечения страны, подготовка  |
|  генеральной схемы водоснабжения Казахстана                               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.1. Совершенствовать  |Постановление    |Минсельхоз,     |IІ квартал  |
|структуры управления водо- |Правительства    |Минприродных ре-|            |
|хозяйственными системами   |Республики       |сурсов и охраны |            |
|на бассейной основе с раз- |Казахстан        |окружающей сре- |            |
|делением функций, полномо- |                 |ды, Акимы облас-|            |
|чий и обязанностей от      |                 |тей и г.г.      |            |
|республиканских и бассейно-|                 |Астаны и Алматы |            |
|вых уровней до субъектов   |                 |                |            |
|хозяйственной деятельности |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Выделение экономических рычагов в управлении водными ресурсами             |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.2. Разработать и     |Утвержденные     |Минприродных ре-|IV квартал  |
|ввести обоснованные нормы и|нормативы        |сурсов и охраны |            |
|цены на потребление подзем-|                 |окружающей сре- |            |
|ных и сброс сточных и дре- |                 |ды, Минсельхоз, |            |
|нажных вод                 |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |стратегическому |            |
|                           |                 |планированию и  |            |
|                           |                 |реформам (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в     |
|  области изучения и использования водных ресурсов                         |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.3.3. Подготовить       |Карты, утвержден-|Минприродных ре-| IV квартал |
|картографическую основу    |ные министрами   |сурсов и охраны |            |
|ведения Государственного   |                 |окружающей сре- |            |
|мониторинга подземных и    |                 |ды, Минсельхоз  |            |
|поверхностных вод          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|- Создание единой системы мониторинга подземных и поверхностных вод        |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.3.4. Жерасты суларының     |Министрлер        |Табиғи ресурс. |ІІ
|оларды сарқылу мен ластанудан  |бекіткен          |тар және қорша.|тоқсан
|берік қорғауды қамтамасыз ету, |бағдарламалар     |ған ортаны     |
|тек халықтың ауыз су мұқтажы   |                  |қорғаумині,    |
|үшін пайдалану мақсатында      |                  |Ауылшармині,   |
|мемлекеттік мониторингін       |                  |Ғылым және     |
|жүргізудің бағдарламасын       |                  |жоғары білім.  |
|әзірлеу                        |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|4.7.3.5. Жер асты (ЖСММ) және  |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |IV
|жер үсті сулары мен қауіпті    |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|геологиялық процестердің (ҚГП) |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|мемлекеттік мониторингін       |                  |қорғаумині     |
|жүргізу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                4.7.4. Ауыз судың сапасын арттыру
|__________________________________________________________________________
|Ауыз су объектілері - көздерінің жай-күйін жақсарту
|__________________________________________________________________________
|4.7.4.1. Шаруашылық-ауыз сумен |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |І
|жабдықтау үшін пайдаланылатын  |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|жер үсті және жер асты сулары. |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|ның жай-күйіне талдау жүргізу, |                  |қорғаумині,    |
|су шаруашылығы бассейндерін    |                  |Ауылшармині    |
|ластаудың негізгі көздері болып|                  |               |
|табылатын өнеркәсіптік және    |                  |               |
|ауыл шаруашылығы объектілерін  |                  |               |
|анықтау                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|4.7.4.2. Астана қаласы суының  |Жоспарланған      |Ауылшармині,   |IV
|сапасын жақсарту және сумен    |жұмыс көлемдерінің|Қаржымині,     |тоқсан
|жабдықтауды ұлғайту            |орындалуы туралы  |Астана қаласы. |
|                               |есеп              |ның әкімі      |
|__________________________________________________________________________
|Ауыз суды дайындаудың технологиялық процестерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|4.7.3.4. Разработать прог- |Программа,       |Минприродных ре-| ІІ квартал |
|рамму ведения государствен-|утвержденная     |сурсов и охраны |            |
|ного мониторинга подземных |министрами       |окружающей сре- |            |
|вод с целью обеспечения их |                 |ды, Минсельхоз, |            |
|надежной защиты от истоще- |                 |Миннауки и выс- |            |
|ния и загрязнения, исполь- |                 |шего образования|            |
|зования исключительно для  |                 |                |            |
|питьевых нужд населения    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.3.5. Ведение государст-|Отчет            |Минприродных ре-| ІV квартал |
|венного мониторинга подзем-|Правительству    |сурсов и охраны |            |
|ных (ГМПВ) и поверхностных |Республики       |окружающей сре- |            |
|вод и опасных геологических|Казахстан        |ды              |            |
|процессов (ОГП)            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                  4.7.4. Повышение качества питьевой воды                  |
|___________________________________________________________________________|
|Улучшение состояния водных объектов-источников питьевой воды               |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.4.1. Провести анализ   | Отчет           |Минприродных    |I квартал   |
|состояния поверхностных и  |Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|подземных вод, используемых|Республики       |ны окружающей   |            |
|для хозяйственно-питьевого |Казахстан        |среды,          |            |
|водоснабжения, выявления   |                 |Минсельхоз      |            |
|промышленных и             |                 |                |            |
|сельскохозяйственных       |                 |                |            |
|объектов, являющихся       |                 |                |            |
|основными источниками      |                 |                |            |
|загрязнения                |                 |                |            |
|водохозяйственных бассейнов|                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.7.4.2. Улучшить качество |Отчет о выполне- |Минсельхоз,     |IV квартал  |
|воды и увеличить водоснаб- |нии запланирован-|Минфин, Аким    |            |
|жение г. Астаны            |ных объемов работ|г. Астаны       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Модернизация технологических процессов подготовки питьевой воды            |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.4.3. Ауыз судың талап еті. |Экоресурсминінің  |Табиғи ресурс. |III
|летін сапасын қамтамасыз ететін|ұсынымдары мен    |тар және қорша.|тоқсан
|жергілікті сүзгілік материал.  |нұсқаулықтары     |ған ортаны қор.|
|дарды қолдана отырып, ауыз     |                  |ғаумині,       |
|суды тазартудың технологиясын  |                  |Ауылшармині    |
|жақсарту жөнінде ұсыным дайын. |                  |               |
|дау                            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Су құбырының суын жете тазарту үшін жеке құрылғылар мен қондырғыларды
|    қолдану
|__________________________________________________________________________
|Экологиялық таза жерасты және жерүсті суларын пакеттеу (шөлмектеу)
|өндірісін құру
|__________________________________________________________________________
|4.7.4.4. Экологиялық таза су   |Қазақстан         |Табиғи ресурс. |ІІІ
|көздерінен сапалы ауыз сулық   |Республикасының   |тар және қорша.|тоқсан
|шөлмектелген сумен қамтамасыз  |Үкіметіне есеп    |ған ортаны     |
|етудің тиімділігіне негіздеме  |                  |қорғаумині,    |
|дайындау                       |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
5-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсаты: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланыстырылған
отын-энергетикалық кешенді қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|5.1. Мұнайға, газға және оларды қайта өңдеу өнімдеріне деген ішкі
|      сұранысты қанағаттандыру
|__________________________________________________________________________
|Мұнай мен газды өндіру көлемін өсіру
|__________________________________________________________________________
|5.1.2. Тұрғын үй қорында газ   |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан
|есептегіштерін орнату          |Республикасының   |Астана мен     |сайын
|                               |Үкіметіне есеп    |Алматы қалала. |
|                               |                  |рының әкімдері |
|__________________________________________________________________________
|      5.2. Экспорттық мұнай құбырлары мен газ құбырларының
|                  еуразиялық желісін құру
|__________________________________________________________________________
|Экспорттық және ішкі мұнай құбырлары мен газ құбырларының түпкілікті
|нұсқаларын пысықтау
|__________________________________________________________________________
|5.2.1. Қосымша экспорттық мұнай|Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ, IV
|құбырларының басым нұсқаларын  |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|айқындау                       |Үкіметіне         |саудамині,     |дар
|                               |баяндама          |Сыртқыісмині,  |
|                               |                  |"Қазақойл" ҰМК |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |"ҚазТрансОйл"  |
|                               |                  |ЖАҚ (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________

|4.7.4.3. Подготовить       |Рекомендации и   |Минприродных    |IІІ квартал |
|рекомендации по улучшению  |инструкции       |ресурсов и охра-|            |
|технологии очистки питьевой|Минэкоресурсов   |ны окружающей   |            |
|воды с применением местных |                 |среды,          |            |
|фильтрующих материалов,    |                 |Минсельхоз      |            |
|обеспечивающих требуемое   |                 |                |            |
|качество питьевой воды.    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Применение индивидуальных устройств и установок для доочистки водопроводной|
|воды                                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|Создание производства пакетирования (бутылирования) экологически чистых    |
|подземных и поверхностных вод                                              |
|___________________________________________________________________________|
|4.7.4.4. Подготовить обос- | Отчет           |Минприродных    |ІІІ квартал |
|нование эффективности обес-|Правительству    |ресурсов и охра-|            |
|печения качественной питье-|Республики       |ны окружающей   |            |
|вой бутылированной водой из|Казахстан        |среды,          |            |
|экологически чистых водоис-|                 |Минсельхоз      |            |
|точников. Определить приго-|                 |                |            |
|дные для этой цели         |                 |                |            |
|подземные водоисточники    |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: Формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты      |
|                              их переработки                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Рост объемов добычи нефти и газа                                         |
|___________________________________________________________________________|
|5.1.2. Установить газовые  |Отчет            |Акимы областей, |Ежекварталь-|
|счетчики в жилом фонде     |Правительству    |гг. Астаны и    |но          |
|                           |Республики       |Алматы
|            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         5.2. Создание евразийской сети экспортных нефтепроводов           |
|                              и газопроводов                               |
|___________________________________________________________________________|
|Проработка окончательных вариантов экспортных и внутренних нефтепроводов   |
|и газопроводов                                                             |
|___________________________________________________________________________|
|5.2.1. Определить приори-  |Доклад           |Минэнерго,      |II, IV      |
|тетные варианты дополни-   |Правительству    |индустрии и     |кварталы    |
|тельных экспортных нефте-  |Республики       |торговли, МИД,  |            |
|проводов                   |Казахстан        |ННК "Казахойл"  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), ЗАО "Каз- |            |
|                           |                 |ТрансОйл" (по   |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|5.2.2. Қырғыз газ құбыры учас. |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|кесінің транзит қуатын кеңейту |Республикасының   |индустрия және |Тоқсан
|                               |Үкіметіне іске    |саудамині,     |
|                               |асырылуы туралы   |"Интергаз ЦА"  |
|                               |есеп              |ЖАҚ (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|       5.3. Түрлі энергетикалық ресурстарды пайдалана отырып тиімді
|                  энергетикалық технологиялар
|__________________________________________________________________________
|Мұнайгаз кәсіпшілігінде энергетикалық технологиялық кешендер құру
|__________________________________________________________________________
|Көмір өндіруді тұрақтандыру
|__________________________________________________________________________
|5.3.1. Электр энергетикасын    |Қазақстан         |Энергетика,    |І
|дамыту бағдарламасын әзірлеу   |Республикасы      |индустрия және |Тоқсан
|                               |Үкіметінің        |саудамині      |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|5.3.2. Жұмыс істеп тұрған және |Қазақстан         |Энергетика,    |IV
|салынып жатқан объектілердің   |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|энергетикалық сараптамасы тура.|Үкіметінің        |саудамині      |
|лы ережені әзірлеу             |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|5.3.3. Қазақстан Республикасы. |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ
|ның коммуналдық жылу энергети. |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|калық шаруашылықтарын қалыпқа  |Үкіметінің        |саудамині      |
|келтіру жөніндегі шараларды    |қаулысы           |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                 5.4. Экология және қоршаған ортаны қорғау
|__________________________________________________________________________
|ИСО 14000 стандарттарын ескере отырып көмірсутегін өндірудің табиғат
|қорғаушылық технологияларын енгізу
|__________________________________________________________________________
|Көмірсутегі шикізатын тасымалдаудың экологиялық таза және жоғары сенімді
|жүйелерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________

|5.2.2. Расширить транзитные|Отчет о реализа- |Минэнерго,      |IV квартал  |
|мощности кыргызского       |ции Правительству|индустрии и     |            |
|участка газопровода        |Республики       |торговли, ЗАО   |            |
|                           |Казахстан        |"Интергаз ЦА"   |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|     5.3. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных      |
|                              энергоресурсов                               |
|___________________________________________________________________________|
|- Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах          |
|___________________________________________________________________________|
|- Стабилизация добычи угля                                                 |
|___________________________________________________________________________|
|5.3.1. Разработать Програм-|Постановление    |Минэнерго,      |I квартал   |
|му развития электроэнерге- |Правительства    |индустрии и     |            |
|тики                       |Республики       |торговли        |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.3.2. Разработать положе- |Постановление    |Минэнерго,      |IV квартал  |
|ние об энергетической экс- |Правительства    |индустрии и     |            |
|пертизе действующих и стро-|Республики       |торговли        |            |
|ящихся объектов            |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.3.3. Разработать меры по |Постановление    |Минэнерго,      |IІ квартал  |
|нормализации коммунального |Правительства    |индустрии и     |            |
|теплоэнергетического хозяй-|Республики       |торговли        |            |
|ства Республики Казахстан  |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   5.4. Экология и охрана окружающей среды                 |
|___________________________________________________________________________|
|Внедрение природоохранных технологий добычи углеводородов с учетом         |
|стандартов ИСО 14000                                                       |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка экологически чистых и высоконадежных систем транспортировки     |
|углеводородного сырья                                                      |
|___________________________________________________________________________|

|5.4.1. Теңіз шельфінде іздесті.|Бұрғылаудың нәти. |Энергетика,    |ІІ-IV
|ру-барлаулық бұрғылауды бастау |желері туралы есеп|индустрия және |тоқсан
|                               |                  |саудамині,     |дар
|                               |                  |"Қазақойл" ҰМҚ,|
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|5.4.2. КТК мұнай құбырының     |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІ-IV
|құрылысын бастау               |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|                               |Үкіметіне есеп    |саудамині,     |дар
|                               |                  |"Қазақойл" ҰМҚ,|
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
6-Басымдық. Инфрақұрылым, көлік және байланыс
Мақсаты: Ұлттық экономика мен қоғамның қажетін толық қамтамасыз
ететін бәсекелестік қабілеті көлік-коммуникациялық
кешенді қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|         6.1. Қолда бар көлік-коммуникациялық желілерді жетілдіру
|                     және дамыту
|__________________________________________________________________________
|Арналы жолдар бойынша қалпына келтірулік жөндеуді жүзеге асыру, негізгі
|транзиттік жүк ағындарының қозғалысы бағыттарындағы құрылысты бастау
|__________________________________________________________________________

|5.4.1. Начать поисково-раз-|Отчет о результа-|Минэнерго,      |II, IV      |
|ведочное бурение на морском|тах бурения      |индустрии и     |квартал     |
|шельфе                     |                 |торговли, ННК   |            |
|                           |                 |"Казахойл" (по  |            |
|                           |                 |согласованию),  |            |
|                           |                 |Минприродных    |            |
|                           |                 |ресурсов и      |            |
|                           |                 |охраны окружаю- |            |
|                           |                 |щей среды       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.4.2. Начать строительство|Отчет            |Минэнерго,      |II, IV      |
|нефтепровода КТК           |Правительству    |индустрии и     |квартал     |
|                           |Республики       |торговли, ННК   |            |
|                           |Казахстан        |"Казахойл" (по  |            |
|                           |                 |согласованию),  |            |
|                           |                 |Минприродных    |            |
|                           |                 |ресурсов и      |            |
|                           |                 |охраны окружаю- |            |
|                           |                 |щей среды       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентноспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                6.1. Модернизация и развитие существующих                  |
|                     транспортно-коммунальных сетей                        |
|___________________________________________________________________________|
|Осуществление восстановительного ремонта по магистральным дорогам, начало  |
|строительства на направлениях продвижения основных транзитных грузопотоков |
|___________________________________________________________________________|

|6.1.1. Достық станциясы мен    |Қазақстан Респуб. |Көлікком және  |IV
|Достық-Ақторғай жолдарын қайта |ликасының Үкіметі.|туризммині,    |тоқсан
|жаңартуды жалғастыру           |не жоспарланған   |Қаржымині      |
|                               |жұмыс көлемдерінің|               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.2. Ақтау портын қайта      |Қазақстан         |Көлікком және  |III
|жаңартудың бірінші кезегін     |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|аяқтау                         |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс кө.  |               |
|                               |лемдерінің орын.  |               |
|                               |далуы туралы есеп |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.3. Өскемен және Бұқтырма   |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|шлюздеріне ағындағы жөндеу     |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|жүргізу                        |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|Автожолдардың негізгі тірек желілерін дамыту, жол маңындағы
|инфрақұрылымды қалыптастыру, байланыс пен телекоммуникациялардың қазіргі
|бар жүйелерін жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|6.1.4. "Қазавтожол" республи.  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|калық мемлекеттік қазыналық    |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|кәсіпорнының жұмыс істеуін     |Үкіметіне жоспар. |               |
|қамтамасыз ету                 |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.1.5. Гүлшат-Ақшатау жолын    |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|қайта жаңартуды жалғастыру     |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|                               |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.1.1. Продолжить          |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|реконструкцию станции      |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|Дружба и дороги            |Казахстан о      |                |            |
|Дружба-Акторгай            |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.2. Завершить первую    |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІІ квартал |
|очередь реконструкции порта|ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|Актау                      |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.3. Провести текущий    |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|ремонт Усть-Каменогорского |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|и Бухтарминского шлюзов    |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Развитие основной опорной сети автодорог, формирование придорожной инфраст-|
|руктуры, совершенствование существующей систем связи и телекоммуникаций    |
|___________________________________________________________________________|
|6.1.4. Обеспечить функцио- |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|нирование Республиканского |ству Республики  |туризма         |            |
|государственного казенного |Казахстан о      |                |            |
|предприятия "Казахавтодор" |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.1.5. Продолжить реконст- |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|рукцию дороги              |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|Гульшад-Акчатау            |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.1.6. Батыс Қазақстанның авто.|Қазақстан         |Көлікком және  | IV
|мобиль жолдарын қайта жаңарту. |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|дың жобаларын дайындауды жал.  |Үкіметіне жоспар. |               |
|ғастыру:                       |ланған жұмыс      |               |
|Ырғыз-Қарабұтақ(жалғастыру);   |көлемдерінің      |               |
|Қарабұтақ-Торғай (жаңа құрылы. |орындалуы туралы  |               |
|сы)                            |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|      6.2. Тасымалдаудың озық технологияларын енгізу, көліктің жылжымалы
|                   құрамын сапалық жаңарту
|__________________________________________________________________________
|  Жүк терминалдарының құрылысын салу және мультимодальдық тасымалдауларды
|  дамыту үшін жағдайлар жасау
|__________________________________________________________________________
|6.2.1. Мультимодальдық тасымал.|Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|дауларды ұйымдастыру үшін жүк  |туралы актілер    |туризммині     |тоқсан
|терминалдарына қайта жаңарту   |                  |               |
|жүргізу (Алматы, Шымкент)      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Коммуникациялық желілерді дамытуға, ақпараттық құралдарды енгізуге
|отандық байланыс рыногында бәсекелестікті қамтамасыз етуге қатысты
|инновациялық саясатты жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|6.2.2. Почта байланысын қайта  |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|құрылымдау жөніндегі бағдарла. |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|маны әзірлеу                   |Үкіметінің        |Мемкірісмині   |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.3. Селолық және жету қиын  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|аймақтарды телефондандыру үшін |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|ДАМА спутниктік желісін дамыту,|Үкіметіне жоспар. |               |
|абоненттердің санын 2 млн.     |ланған жұмыс      |               |
|дейін өсіре отырып телекомму.  |көлемдерінің      |               |
|никацияның қазіргі бар жүйелері|орындалуы туралы  |               |
|мен желілерін жетілдіру        |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.1.6. Продолжить разработ-|Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|ку проектов реконструкции  |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|автомобильных дорог Запад- |Казахстан о      |                |            |
|ного Казахстана:           |выполнении запла-|                |            |
|  Иргиз-Карабутак (продол- |нированных       |                |            |
|жение);                    |объемов работ    |                |            |
|  Карабутак-Торгай (новое  |                 |                |            |
|строительство).            |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              6.2. Внедрение передовых технологий перевозок,               |
|          качественное обновление подвижного состава транспорта            |
|___________________________________________________________________________|
|Строительство грузовых терминалов и создание условий для развития          |
|мультимодальных перевозок                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.1. Проводить реконст-  |Акты о вводе в   |Минтранском и   |IV квартал  |
|рукцию грузовых терминалов |эксплуатацию     |туризма         |            |
|(Алматы, Шымкент) для орга-|                 |                |            |
|низации мультимодальных    |                 |                |            |
|перевозок                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Осуществление инновационной политики в отношении развития коммуникационных |
|сетей, внедрения информационных средств, обеспечение конкуренции на        |
|отечественном рынке связи                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.2. Разработать програм-|Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|му по реструктуризации     |Правительства    |туризма, Мингос-|            |
|почтовой связи             |Республики       |доходов         |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.3. Развивать спутнико- |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|вую сеть ДАМА для телефони-|ству Республики  |туризма         |            |
|зации сельских и труднодос-|Казахстан о      |                |            |
|тупных регионов, модерниза-|выполнении запла-|                |            |
|ция существующих систем и  |нированных       |                |            |
|сетей телекоммуникаций с   |объемов работ    |                |            |
|увеличением численности    |                 |                |            |
|абонентов до 2 млн.        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.4. Кейін Қазақстанды кең   |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|ауқымды байланыстың халықара.  |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|лық жобасына қосу арқылы опти. |Үкіметіне         |               |
|калық-талшықты технологиялардың|жоспарланған      |               |
|базасында ұлттық ақпараттық ең |жұмыс көлемдерінің|               |
|жоғары арнаның құрылысын       |орындалуы туралы  |               |
|жалғастыру                     |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.5.Арнайы броны бар тұтыну. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|шыларды телекоммуникациялық    |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|қызмет көрсетулермен қамтама.  |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|сыз ету туралы ереже мен осы   |қаулысы           |               |
|қызмет көрсетулерге арналған   |                  |               |
|шығыстарды өтеудің тәртібін    |                  |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.6. Жалпы пайдаланудағы те. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|лекоммуникациялар желілерін    |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|мемлекеттік басқару, қорғаныс  |Үкіметінің        |Ішкіісмині, ҰҚК|
|қауіпсіздік пен құқық тәртібі  |қаулысы           |(келісім       |
|органдарының мұқтаждықтары     |                  | бойынша),     |
|үшін пайдаланудың тәртібін     |                  |Қорғанысмині   |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.7. "Индустриалды парк" АҚ  |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|жобасының шеңберінде электрон. |Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|дық және электртехникалық      |Үкіметіне         |               |
|өнеркәсіп салаларын дамыту     |жоспарланған жұмыс|               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.8. Ұлттық әуежайлардың же. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|лісін қалыптастыру (Астана,    |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|Алматы, Атырау):               |Үкіметіне жоспар. |қалалардың     |
|-Астанада жаңа әуежайдың       |ланған жұмыс      |әкімдері       |
|құрылысын бастау;              |көлемдерінің      |               |
|-Алматы мен Атырауда навига.   |орындалуы туралы  |               |
|циялық жабдықты жетілдіру      |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.4. Продолжить строи-   |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІ квартал  |
|тельство национальной      |ству Республики  |туризма         |            |
|информационной супермагист-|Казахстан о      |                |            |
|рали на базе оптико-воло-  |выполнении запла-|                |            |
|конной технологии с после- |нированных       |                |            |
|дующим подключением Казахс-|объемов работ    |                |            |
|тана к международному      |                 |                |            |
|проекту глобальной связи   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.5. Разработать Положе- |Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|ние об обеспечении услугами|Правительства    |туризма, Минфин |            |
|телекоммуникаций потребите-|Республики       |                |            |
|лей, имеющих спец. бронь, и|Казахстан        |                |            |
|порядок компенсации затрат |                 |                |            |
|за данные услуги           |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.6. Разработать порядок |Постановление    |Минтранском и   |IІІ квартал |
|использования сетей телеком|Правительства    |туризма, МВД,   |            |
|муникаций общего пользова- |Республики       |КНБ (по согласо-|            |
|ния для нужд органов госу- |Казахстан        |ванию), Минобо- |            |
|дарственного управления,   |                 |роны            |            |
|обороны, безопасности и    |                 |                |            |
|правопорядка               |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.7. Развивать отрасли   |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІІ квартал |
|электронной и электротехни-|ству Республики  |туризма         |            |
|ческой промышленности в    |Казахстан о      |                |            |
|рамках проекта АО "Индуст- |выполнении запла-|                |            |
|риальный парк"             |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.8. Сформировать сеть   |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|национальных аэропортов    |ству Республики  |туризма, акимы  |            |
|(Астана, Алматы, Атырау):  |Казахстан о      |городов         |            |
|  начало строительства     |выполнении запла-|                |            |
|  нового аэропорта в       |нированных       |                |            |
|  г. Астане;               |объемов работ    |                |            |
|  модернизация навигацион- |                 |                |            |
|  ного оборудования в      |                 |                |            |
|  Алматы и Атырау          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.9. Қаржы лизингінің негіз. |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|інде ұшақтар сатып алу         |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|                               |Үкіметіне         |               |
|                               |жоспарланған      |               |
|                               |жұмыс көлемдерінің|               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|        Көлік-коммуникациялық кешенге арналған бірыңғай ақпараттық өрісті
|                             қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|6.2.10. Тұрғындарды қоғамдық   |Көлік, коммуника. |Көлікком және  |І
|жұмыстарға тарту арқылы олардың|циялар және туризм|туризммині     |тоқсан
|жұмыспен қамту проблемасын     |министрінің       |               |
|шешу үшін көліктік-коммуника.  |бұйрығы           |               |
|циялық кешен салаларының       |                  |               |
|мүмкіншілігін пайдалану        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.11. Көлік кешенінің бірың. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|ғай автоматтандырылған         |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|ақпараттық жүйесін құру        |Үкіметіне жоспар. |Ғылым және     |
|                               |ланған жұмыс      |жоғары білім.  |
|                               |көлемдерінің      |мині           |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|  Темір жолдардың негізгі бағыттарын электрлендіру және олардың өткізу
|          қабілетін ұлғайту, жолаушылар және жүк тасымалдарына арналған
|               жылжымалы құрамды сапалық жаңарту
|__________________________________________________________________________
|6.2.12. "Солтүстік Қазақстан-  |Қазақстан         |Көлікком және  |Тоқсан
|Батыс Қазақстан" Орталық көлік |Республикасының   |туризммині     |сайын
|дәлізін қалыптастыру, Арқалық- |Үкіметіне жоспар. |               |
|Шалқар жаңа темір жолының      |ланған жұмыс      |               |
|жобасын әзірлеуді жалғастыру   |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.9. Приобрести самолеты |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IІІ квартал |
|на основе финансового      |ству Республики  |туризма         |            |
|лизинга                    |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование единого информационного поля для транспортно-коммуникационного|
|комплекса                                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.10. Использовать       |Приказ Министра  |Минтранском и   |I квартал   |
|возможности отраслей транс-|траснпорта,      |туризма         |            |
|портно-коммуникационного   |коммуникаций и   |                |            |
|комплекса для решения проб-|туризма          |                |            |
|лем занятости населения    |                 |                |            |
|привлечением их на общест- |                 |                |            |
|венные работы              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.11. Создать единую     |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|автоматизированную информа-|ству Республики  |туризма, Миннау-|            |
|ционную систему транспорт- |Казахстан о      |ки и высшего    |            |
|ного комплекса             |выполнении запла-|образования     |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Электрификация и увеличение пропускной способности основных направлений    |
|железнодорожных путей, качественное обновление подвижного состава для      |
|пассажирских и грузовых перевозок                                          |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.12. Сформировать       |Отчет Правитель- |Минтранском и   |Ежекварталь-|
|Центральный транспортный   |ству Республики  |туризма         |но          |
|коридор "Северный Казахс-  |Казахстан о      |                |            |
|тан - Западный Казахстан". |выполнении запла-|                |            |
|Продолжить разработку      |нированных       |                |            |
|проекта новой железной     |объемов работ    |                |            |
|дороги Аркалык-Челкар      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.13. Алматы-Астана қатына.  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|сында уақытты қысқарту жөнін.  |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|дегі жұмысты жалғастыру        |Үкіметіне жоспар. |Қаржымині      |
|                               |ланған жұмыс кө.  |               |
|                               |лемдерінің        |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.14. Бейнеу-Маңғыстау темір.|Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|жолын қайта жаңарту жөніндегі  |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|жұмыстарды жалғастыру:         |Үкіметіне жоспар. |               |
|учаскесі-60 км                 |ланған жұмыс көлем|               |
|                               |дерінің орындалуы |               |
|                               |туралы есеп       |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.15. Ақсу-Конечная темір.   |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|жолының құрылысын жалғастыру   |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|                               |Үкіметіне жоспар. |               |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.2.16.  Өскемен-Шар жолын     |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|жобалауды бастау               |Республикасының   |туризммині     |тоқсан
|                               |Үкіметіне жоспар. |               |
|                               |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|        Жылжымалы құрам мен көлік-коммуникациялық кешеннің техникалық
|                құралдарын жөндеу базасын құру
|__________________________________________________________________________
|6.2.17. Күрделі жөндеудің тиіс.|Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|ті базасын құру:               |Республикасының   |туризммині,    |тоқсан
|цистерналарды (Тараз, Павлодар,|Үкіметіне жоспар. |Инвестициялар  |
|Петропавл, Атырау);            |ланған жұмыс      |жөніндегі      |
|вагондарды Алматы).            |көлемдерінің      |агенттік       |
|сүйреткіштері (Шу, Атбасар)    |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|6.2.13. Продолжить работу  |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|по сокращению времени      |ству Республики  |туризма, Минфин |            |
|сообщения на маршруте      |Казахстан о      |                |            |
|Алматы-Астана:             |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.14. Продолжить работу  |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|по реконструкции железной  |ству Республики  |туризма         |            |
|дороги Бейнеу-Мангышлак:   |Казахстан о      |                |            |
|участок - 60 км            |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.15. Продолжить         |Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|строительство дороги       |ству Республики  |туризма         |            |
|Аксу-Конечная              |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.2.16. Начать проектирова-|Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|ние дороги Оскемен-Чарская |ству Республики  |туризма         |            |
|                           |Казахстан о      |                |            |
|                           |выполнении запла-|                |            |
|                           |нированных       |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Создание ремонтной базы подвижного состава и технических средств           |
|транспортно-коммуникационного комплекса                                    |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.17. Создать собственную|Отчет Правитель- |Минтранском и   |IV квартал  |
|базу капитального ремонта: |ству Республики  |туризма, Агентс-|            |
|  цистерн (Тараз, Павлодар,|Казахстан о      |тво по инвести- |            |
|  Петропавловск, Атырау);  |выполнении запла-|циям            |            |
|  вагонов (Алматы);        |нированных       |                |            |
|  тяги (Шу, Атбасар)       |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.2.18. Барлық тапсырыстың     |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІІ
|кемінде 60% орналастыра отырып |Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|темір жол көлігінің қосалқы    |Үкіметінің        |               |
|бөлшектері мен жинақтаушы      |қаулысы           |               |
|бұйымдарының инпортты алмасты. |                  |               |
|рушы өндірісін құру            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                6.3. Саланы басқарудың тиімді жүйесін қамтамасы
з ету
|__________________________________________________________________________
|Көліктік-коммуникациялық кешеннің кіші салаларын, оның ішінде
|Стратегиялық жоспарлау және бақылау жұйесін енгізу арқылы, басқаруды
|жетілдіру           |
|__________________________________________________________________________
|6.3.1. Көліктік-коммуникациялық|Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|кешеннің мемлекеттік меншігін  |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|басқарудың, иелік етудің және  |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|пайдаланудың тиімді жүйесін    |қаулысы           |               |
|құру                           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|Көліктік ғылым мен салалық ғылыми-техникалық және зерттеу базасын
| қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|6.3.2. Салалық ғылыми базаны   |Қазақстан         |Көлікком және  |ІІ
|қалыптастыру және оның дамуын  |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|қамтамасыз ету                 |Үкіметінің        |Денсаулық      |
|                               |қаулысы           |сақтау, білім  |
|                               |                  |және спортмині,|
|                               |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары білім.  |
|                               |                  |мині           |
__________________________________________________________________________
|. Көліктік-коммуникациялық кешенде меншіктің нысандарын (табиғи
|монополияларды қоспағанда) көліктік және коммуникациялар желілердің жұмыс
|істеу жүйесі бірлігінің бұзылуына жол бермей, жекешелендірілген
|кәсіпорындардың үлесін арттыру жағына қайта құру
|__________________________________________________________________________

|6.2.18. Создать импортоза- |Постановление    |Минтранском и   |IІІ квартал |
|мещаемые производства      |Правительства    |туризма         |            |
|запасных частей и комплек- |Республики       |                |            |
|тующих изделий железнодо-  |Казахстан        |                |            |
|рожного транспорта на базе |                 |                |            |
|конверсионных заводов с    |                 |                |            |
|размещением не менее 60%   |                 |                |            |
|всех заказов.              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|         6.3. Обеспечение эффективной системы управления отраслью          |
|___________________________________________________________________________|
|Совершенствование управления подотраслями транспортно-коммуникационного    |
|комплекса, в том числе через внедрение системы стратегического             |
|планирования и контроля                                                    |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.1. Создать эффективную |Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|систему управления, владе- |Правительства    |туризма, Минфин |            |
|ния и использования госу-  |Республики       |                |            |
|дарственной собственности  |Казахстан        |                |            |
|транспортно-коммуникацион- |                 |                |            |
|ного комплекса             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Формирование транспортной науки и отраслевой научно-технической и          |
|исследовательской базы                                                     |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.2. Сформировать        |Постановление    |Минтранском и   |IІ квартал  |
|отраслевую научную базу и  |Правительства    |туризма,        |            |
|обеспечить ее развитие     |Республики       |Минздрав, обра- |            |
|                           |Казахстан        |зования и спор- |            |
|                           |                 |та, Миннауки и  |            |
|                           |                 |высшего         |            |
|                           |                 |образования     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Преобразование форм собственности в транспортно-коммуникационном комплексе |
|(за исключением естественных монополий) в сторону увеличения доли          |
|приватизированных предприятий, не допуская нарушения единства              |
|функционирования системы транспортной и коммуникационной сети               |
|___________________________________________________________________________|

|6.3.3. аймақтық авиакомпания.  |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|лар акцияларының мемлекеттік   |Республикасының   |Көлікком және  |тоқсан
|пакетін сату жөнінде тендерлер |Үкіметіне жоспар. |туризммині     |
|өткізу                         |ланған жұмыс      |               |
|                               |көлемдерінің      |               |
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|6.3.4. Темір жолдардың жұмысы  |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|аз учаскелерін аймақтық басқа. |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|руға беру                      |Үкіметінің        |облыстардың    |
|                               | қаулысы          |әкімдері,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|       Транзиттің көлемін ұлғайту жөнінде мақсатты мелекеттік саясат
|                                жүргізу
|__________________________________________________________________________
|6.3.5. БҰҰ-ның Орталық Азияның |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |І
|экономикаларына арналған арнау.|Республикасының   |Көлікком және  |тоқсан
|лы бағдарламасының Жобалау жұ. |Үкіметіне есеп    |туризммині,    |
|мыс тобының (СПЕКА)көлік және  |                  |Мемкірісмині,  |
|шекаралардан өту саласындағы 2-|                  |Қаржымині,     |
|мәжілісін өткізу (Алматы)      |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|          6.4. Заңдарды, есеп пен есептілікті жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|    Көліктік-коммуникациялық кешеннің қазіргі заманғы нормативтік
|            базасын қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|6.4.1. Мемлекеттік ұлттық рыно.|Нормативтік акті. |Көлікком және  |IV
|гы мен экономикалық мүдделерін |лер, халықаралық  |туризммині,    |тоқсан
|қорғау мақсатында нормативтік  |келісімдерге өз.  |Сыртқыісмині,  |
|актілер мен халықаралық келі.  |герістер енгізу   |Қаржымині      |
|сімдерге өзгерістер енгізу     |туралы ұсыныс     |               |
|__________________________________________________________________________

|6.3.3. Провести тендеры по |Отчет Правительс-|Минфин, Минтран-|IV квартал  |
|реализации государственного|тву Республики   |ском и туризма  |            |
|пакета акций региональных  |Казахстан о      |                |            |
|авиакомпаний               |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.3.4. Передать в          |Постановление    |Минтранском и   |IV квартал  |
|региональное управление    |Правительства    |туризма, акимы  |            |
|малодеятельные участки     |Республики       |областей, Минфин|            |
|железных дорог             |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Проведение целенаправленной государственной политики по увеличению         |
|объемов транзита                                                           |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.5. Провести 2-ое засе- |Отчет            |МИД, Минтранс-  |I квартал   |
|дание Проектной рабочей    |Правительству    |ком и туризма,  |            |
|группы Специальной програм-|Республики       |Мингосдоходов,  |            |
|мы ООН для экономик Цент-  |Казахстан        |Минфин, Агентст-|            |
|ральной Азии (СПЕКА) в     |                 |во по стратеги- |            |
|области транспорта и пере- |                 |ческому планиро-|            |
|сечения границ (Алматы)    |                 |ванию и реформам|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|          6.4. Совершенствование законодательства, учета и отчетности      |
|___________________________________________________________________________|
|Формирование современной нормативной базы транспортно-коммуникационного    |
|комплекса                                                                  |
|___________________________________________________________________________|
|6.4.1. Вносить изменения в |Нормативные акты,|Минтранском и   |IV квартал  |
|нормативные акты и междуна-|предложения о    |туризма, МИД,   |            |
|родные соглашения в целях  |внесении измене- |Минфин          |            |
|защиты национального рынка |ний в международ-|                |            |
|и экономических интересов  |ные соглашения   |                |            |
|государства                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|6.4.2. Теміржол көлігін дамы.  |Қазақстан         |Көлікком және  |І
|тудың бағдарламасын әзірлеу    |Республикасы      |туризммині,    |тоқсан
|                               |Үкіметінің        |               |
|                               |қаулысы           |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.3. Мемлекеттік емес тасы.  |Нормативтік       |Көлікком және  |ІІІ
|малдаушылар компанияларының    |құқықтық актілер  |туризммині     |тоқсан
|жұмысы үшін жағдайларды қамта. |                  |               |
|масыз ету                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.4. Қазақстан Республикасы. |Қазақстан         |Көлікком және  |IV
|ның көліктік-коммуникациялық   |Республикасы      |туризммині     |тоқсан
|инрфақұрылымын қалыптастыру    |Президентінің     |               |
|туралы мемлекеттік бағдарламаны|Жарлығы           |               |
|әзірлеу                        |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.5. Экспедиторлық қызметтер |Нормативтік       |Көлікком және  |IV
|көрсету рыногының нормативтік  |құқықтық актілер  |туризммині     |тоқсан
|құқықтық базасын жетілдіру     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|6.4.6. Автомобиль тасымалдары  |Нормативтік       |Көлікком және  |IV
|рыногын реттеу үшін нормативтік|құқықтық актілер  |туризммині     |тоқсан
|құқықтық актілер әзірлеу       |                  |               |
|__________________________________________________________________________
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
__________________________________________________________________________
|              7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлардың
|негізінде жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау бойынша нормативтік
|құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
|__________________________________________________________________________

|6.4.2. Разработать програм-|Постановление    |Минтранском и   |I квартал   |
|му развития железнодорожно-|Правительства    |туризма         |            |
|го транспорта              |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.3. Обеспечить условия  |Нормативные      |Минтранском и   |IІІ квартал |
|для работы негосударствен- |правовые акты    |туризма         |            |
|ных компаний перевозчиков  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.4. Разработать Государ-|Указ Президента  |Минтранском и   |IV квартал  |
|ственную программу о форми-|Республики       |туризма         |            |
|ровании транспортно-комму- |Казахстан        |                |            |
|никационной инфраструктуры |                 |                |            |
|Республики Казахстан       |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.5. Совершенствовать    |Нормативные      |Минтранском и   |IV квартал  |
|нормативную правовую базу  |правовые акты    |туризма         |            |
|рынка экспедиторских услуг |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|6.4.6. Разработать норма-  |Нормативные      |Минтранском и   |IV квартал  |
|тивные правовые акты для   |правовые акты    |туризма         |            |
|регулирования рынка автомо-|                 |                |            |
|бильных перевозок          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                7.1. Работа на основе стратегических планов                |
|___________________________________________________________________________|
|Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на       |
|основе стратегических планов                                               |
|Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических            |
|рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному                  |
|программированию                                                           |
|___________________________________________________________________________|

|7.1.1. Облыстардың, Астана мен |Қазақстан         |Облыстардың,   |Тоқсан
|Алматы қалаларының 1998-2000   |Республикасының   |Астана мен     |сайын
|жылдарға арналған стратегиялық |Үкіметіне есеп,   |Алматы қалала. |
|дамуының жоспарын іске асыру   |көшірмесі Энерге. |рының әкімдері,|
|                               |тика, индустрия   |Стратегиялық   |
|                               |және сауда        |жоспарлау және |
|                               |министрлігіне     |реформалар жө. |
|                               |                  |ніндегі агент. |
|                               |                  |тік (келісім   |
|                               |                  |бойынша)       |
|__________________________________________________________________________
|7.1.2. Бюджеттік бағдарламалау |Қазақстан         |Қаржымині,     |IV
|және қаржылық жобалау бойынша  |Республикасының   |Стратегиялық   |тоқсан
|әдістемелік ұсынымдарды        |Үкіметіне есеп    |жоспарлау және |
|әзірлеу                        |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |Мемкірісмині   |
|__________________________________________________________________________
|7.1.3. Мемлекеттік инвестиция. |Қазақстан         |Экономикалық   |І
|лар бағдарламасын әзірлеу және |Республикасы      |жоспарлау жө.  |тоқсан
|бекітудің тәртібі туралы       |Үкіметінің        |ніндегі агент. |
|ережені әзірлеу                |қаулысы           |тік, Қаржымині |
|__________________________________________________________________________
|7.1.4. 1999-2001 жылдарға  ар. |Қазақстан         |Экономикалық   |І
|налған Мемлекеттік инвестиция. |Республикасы      |жоспарлау      |тоқсан
|лардың жоспарын әзірлеу және   |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|бекіту                         |қаулысы           |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|                7.2. Ведомствоаралық үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Министрліктер мен ведомстволардың функцияларын нақтылау
|__________________________________________________________________________
|Атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлау мен бақылаудың
|негізінде үйлестіру
|__________________________________________________________________________
|Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүйесін ұйымдастыру
|__________________________________________________________________________
|Рәсімдік тетіктерді күшейту және нығайту
|__________________________________________________________________________

|7.1.1. Реализовать страте- |Отчет Правительс-|Акимы областей, |Ежекварталь-|
|гические планы развития об-|тву Республики   |г.г. Астаны и   |но          |
|ласти, г.г. Астаны и Алматы|Казахстан, копия |Алматы, Агентст-|            |
|на 1998-2000 годы.         |в Министерство   |во по стратеги- |            |
|                           |энергетики,      |ческому планиро-|            |
|                           |индустрии и      |ванию и реформам|            |
|                           |торговли         |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)
|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.2. Разработать         |Отчет            |Минфин, Агентст-|IV квартал  |
|методические рекомендации  |Правительству    |во по стратеги- |            |
|по бюджетному программиро- |Республики       |ческому планиро-|            |
|ванию и финансовому проек- |Казахстан        |ванию и реформам|            |
|тированию                  |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Мингосдо- |            |
|                           |                 |ходов           |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.3. Разработать Положе- |Постановление    |Агентство       |I квартал   |
|ние о порядке разработки и |Правительства    |Республики      |            |
|реализации Программы госу- |Республики       |Казахстан по    |            |
|дарственных инвестиций     |Казахстан        |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.4. Разработать и утвер-|Постановление    |Агентство       |I квартал   |
|дить Программу государствен|Правительства    |Республики      |            |
|ных инвестиций на 1999-2001|Республики       |Казахстан по    |            |
|годы                       |Казахстан        |экономическому  |            |
|                           |                 |планированию,   |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                     7.2. Межведомственная координация                     |
|___________________________________________________________________________|
|Уточнение функций министерств и ведомств                                   |
|Координация деятельности исполнительных органов на основе стратегического  |
|планирования и контроля                                                    |
|Организация системы межведомственного взаимодействия                       |
|Усиление и укрепление процедурных механизмов                               |
|___________________________________________________________________________|

|7.2.1. Қазақстан Республикасын.|Қазақстан         |Статистика     |І
|да 1996-1998 жылдарға арналған |Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|мемлекеттік статистиканы жетіл.|Үкіметіне есеп    |агенттік       |
|діру бағдарламасын іске асыру  |                  |               |
|туралы есеп дайындау           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.2. Ұлттық есептер жүйесінің|Қазақстан         |Статистика     |ІІІ
|кеңейтілген бағдарламасы бойын.|Республикасы      |жөніндегі      |тоқсан
|ша 2002 жылға арналған салаара.|Үкіметінің        |агенттік       |
|лық балансты әзірлеу үшін бір. |қаулысы           |               |
|жолғы тексеру жүргізуге дайын. |                  |               |
|дық жұмыстарын ұйымдастыру     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.3. Қазақстан Республикасын.|Қазақстан         |Статистика     |IV
|дағы 1999 жылғы халық санағының|Республикасының   |жөніндегі      |тоқсан
|қорытындыларын шығару          |Президенті мен    |агенттік       |
|                               |Үкіметіне есеп    |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.4. 1999 жылға арналған заң |Қазақстан         |Әділетмині,    |Ай
|жобалары жұмыстары жоспарының  |Республикасы      |министрліктер  |сайын
|орындалу барысы туралы ақпарат |Үкіметіне есеп    |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________
|7.2.5. 2000 жылға арналған заң |Қазақстан         |Әділетмині,    |IV
|жобалары жұмыстарының жоспарын |Республикасы      |министрліктер  |тоқсан
|әзірлеу                        |Үкіметінің        |мен ведомство. |
|                               |қаулысы           |лар            |
|__________________________________________________________________________
|7.2.6. Орталық атқарушы орган. |Қазақстан         |Стратегиялық   |І
|дарды үйлестіру мен олардың    |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан
|өзара іс-қимылының функционал. |Премьер-Министрі. |реформалар     |
|дық схемасын әзірлеу           |нің өкімі         |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |министрліктер  |
|                               |                  |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________

|7.2.1. Подготовить отчет о |Отчет            |Агентство по    | І квартал  |
|реализации Программы       |Правительству    |статистике      |            |
|совершенствования государс-|Республики       |                |            |
|твенной статистики в       |Казахстан        |                |            |
|Республике Казахстан       |                 |                |            |
|на 1996-1998 годы          |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.2. Организовать подго- |Постановление    |Агентство по    |ІІІ квартал |
|товительные работы к прове-|Правительства    |статистике      |            |
|дению единовременного обс- |Республики       |                |            |
|ледования для разработки   |Казахстан        |                |            |
|Межотраслевого баланса за  |                 |                |            |
|2002 год по расширенной    |                 |                |            |
|программе Системы          |                 |                |            |
|Национальных Счетов        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.3. Подведение итогов   |Отчет Президенту |Агентство по    |IV квартал  |
|Переписи населения 1999 го-|и Правительству  |статистике      |            |
|да в Республике Казахстан  |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.4. Подготовить отчет о |Отчет            |Минюст,         |Ежемесячно  |
|ходе выполнения Плана зако-|Правительству    |министерства и  |            |
|нопроектных работ на       |Республики       |ведомства       |            |
|1999 год                   |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.5. Разработать План    |Постановление    |Минюст,         |IV квартал  |
|законопроектных работ на   |Правительства    |министерства и  |            |
|2000 год                   |Республики       |ведомства       |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.6. Разработать функцио-|Распоряжение     |Агентство по    | I квартал  |
|нальную схему координации и|Премьер-Министра |стратегическому |            |
|взаимодействия центральных |Республики       |планированию и  |            |
|исполнительных органов     |Казахстан        |реформам (по со-|            |
|                           |                 |гласованию),    |            |
|                           |                 |министерства и  |            |
|                           |                 |ведомства       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.2.7. Мемлекеттік шекараны    |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ
|делимитизациялау туралы        |Республикасының   | Әділетмині,   |тоқсан
|Қазақстан-Қытай келісімін      |Үкіметіне         |Қорғанысмині   |
|бекітуді қамтамасыз ету        |ақпарат           |               |
|__________________________________________________________________________
|7.2.8. Экономикалық ынтымақ.   |Қазақстан         |Сыртқыісмині,  |ІІ
|тастық ұйымына мүше мемлекет.  |Республикасының   |Көлікком және  |тоқсан
|тер басшыларының кездесуінде   |Үкіметіне         |туризммині,    |
|уағдаластықты іске асыру       |ақпарат           |Денсаулық,     |
|(1998 жылғы мамыр, Алматы)     |                  |білім және     |
|                               |                  |спортмині      |
|__________________________________________________________________________
|7.2.9. Қазақстан Республикасы  |Қазақстан         |Еңбекәлеумет.  |І
|Үкіметінің, кәсіподақтар мен   |Республикасы      |мині,          |тоқсан
|жұмыс берушілер республикалық  |Үкіметінің        |Қаржымині      |
|бірлестіктерінің арасындағы    |қаулысы           |               |
|Бас келісімді әзірлеу және     |                  |               |
|іске асыру                     |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|         7.3. Мемлекеттік қызметшілерді іріктеу мен жылжыту жүйесін
|                           жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Басым бағыттар бойынша мемлекеттік қызмет кадрларын даярлаудың ұлттық
|жүйесін дамыту бағдарламасын әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің санағын жүргізу
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің әрбір санатына біліктілік талаптарын белгілеу
|__________________________________________________________________________
|Кадрларды конкурстық іріктеу мен аттестациялаудың, сондай-ақ мемлекеттік
|қызметшілерді қайта даярлау мен жылжытудың бірыңғай тетігін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|7.3.1. Жұмыс істеушілердің     |Қазақстан         |Мемлекеттік    |IV
|штаттық және нақты санын ескере|Республикасының   |қызмет істері  |тоқсан
|отырып, мемлекеттік қызметшілер|Үкіметіне есеп    |жөніндегі      |
|мен мемлекеттік бюджеттің есе. |                  |агенттік       |
|бінен қаржыландырылатын ұйым.  |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|7.2.7. Обеспечить ратифика-|Информация       |МИД, Минюст,    | IІ квартал |
|цию казахстанско-китайского|Правительству    |Минобороны      |            |
|Соглашения о делимитизации |Республики       |                |            |
|государственной границы    |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.8. Реализовать догово- |Информация       |МИД, Минтранском| IІ квартал |
|ренности на встрече глав   |Правительству    |и туризма,      |            |
|государств-членов Организа-|Республики       |Минздрав, обра- |            |
|ции Экономического         |Казахстан        |зования и спорта|            |
|Сотрудничества             |                 |                |            |
|(май 1998 г., Алматы)      |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.2.9. Разработать и реали-|Постановление    |Минтрудсоцзащи- | I квартал  |
|зовать Генеральное соглаше-|Правительства    |ты, Минфин      |            |
|ние между Правительством   |Республики       |                |            |
|Республики Казахстан,      |Казахстан        |                |            |
|республиканскими объедине- |                 |                |            |
|ниями профсоюзов и         |                 |                |            |
|работодателей              |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|            7.3. Совершенствование системы отбора и продвижения            |
|                         государственных служащих                          |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка программы развития национальной системы подготовки кадров       |
|государственной службы по приоритетным направлениям                        |
|Проведение переписи государственных служащих                               |
|Определение квалификационных требований к каждой категории                 |
|государственных служащих                                                   |
|Разработка единого механизма конкурсного отбора и аттестации кадров, а     |
|также переподготовки и продвижения государственных служащих                |
|Формирование единой информационной системы государственного управления     |
|___________________________________________________________________________|
|7.3.1. Осуществить второй  |Отчет в          |Агентство по    |ІV квартал  |
|этап переписи государствен-|Правительство    |делам госслужбы |            |
|ных служащих и работников  |Республики       |(по согласова-  |            |
|организаций, финансируемых |Казахстан        |нию), Минфин    |            |
|за счет государственного   |                 |                |            |
|бюджета с учетом штатной   |                 |                |            |
|и фактической численности  |                 |                |            |
|работающих                 |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|7.3.2. Кадрларды басқарудың    |Қазақстан         |Мемлекеттік    |IV
|бірыңғай республикалық ақпарат.|Республикасы      |қызмет істері  |тоқсан
|тық жүйесін әзірлеу және құру  |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік(келі. |
|                               |                  |сім бойынша)   |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|           7.4. Мемлекеттік қызметті нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызмет мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу мәселелері жөніндегі
|заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Бюджет жүйесі мәселелері жөніндегі заңдарды жетілдіру
|__________________________________________________________________________
|Атқарушы өкімет органдарының жүйесінде басқарудың барлық деңгейлерінде
|шешімдер қабылдаудың рәсімдерін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|7.4.1. Мемлекеттік қызметшілер |Қазақстан         |Мемлекеттік    |IV
|мен мемлекеттік бюджет қаража. |Республикасының   |қызмет істері  |тоқсан
|тынан қаржыландырылатын ұйым.  |Президенті        |жөніндегі      |
|дардың қызметкерлеріне еңбек.  |Жарлығының жобасы |агенттік (келі.|
|ақы төлеуді жетілдірудің бағ.  |                  |сім бойынша),  |
|дарламасын әзірлеу және бекіту |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині           |
|__________________________________________________________________________
|7.4.2. Мемлекеттік кәсіпорындар|Табиғи монополия. |Табиғи монопо. |І
|көрсететін ақылы қызметтердің  |ларды реттеу және |лияларды реттеу|тоқсан
|регистрін әзірлеу              |бәсекені қорғау   |және бәсекені  |
|                               |жөніндегі агент.  |қорғау жөнінде.|
|                               |тіктің бұйрығы    |гі агенттік,   |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
|7.4.3. Мемлекеттік қызметшілер.|Қазақстан         |Мемлекеттік    |ІІІ
|ге арналған үлгілік біліктілік |Республикасы      |қызмет істері  |тоқсан
|талаптарын әзірлеу             |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|                               |қаулысы           |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |Стратегиялық   |
|                               |                  |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |бойынша),      |
|                               |                  |Еңбекәлеумет.  |
|                               |                  |мині,          |
|                               |                  |Әділетмині     |
|__________________________________________________________________________

|7.3.2. Разработать и       |Постановление    |Агентство по    |ІV квартал  |
|создать единую республикан-|Правительства    |делам госслужбы |            |
|скую информационную систему|Республики       |(по согласова-  |            |
|управления кадрами         |Казахстан        |нию), Минфин    |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      7.4. Нормативное правовое обеспечение государственной службы         |
|___________________________________________________________________________|
|Совершенствование законодательства по вопросам государственной службы      |
|Совершенствование законодательства по вопросам оплаты труда                |
|государственных служащих                                                   |
|Совершенствование законодательства по вопросам бюджетной системы           |
|Разработка процедур принятия решений на всех уровнях управления в системе  |
|органов исполнительной власти                                              |
|___________________________________________________________________________|
|7.4.1. Разработать и утвер-|Проект Указа     |Агентство по де-| IV квартал |
|дить Программу совершенст- |Президента       |лам госслужбы   |            |
|вования оплаты труда       |Республики       |(по согласова-  |            |
|государственных служащих и |Казахстан        |нию), Минфин,   |            |
|работников организаций,    |                 |Минтрудсоцзащиты|            |
|финансируемых на средства  |                 |                |            |
|государственного бюджета   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.4.2. Разработать регистр |Приказ Агентства |Агентство по ре-| І квартал  |
|платных услуг, оказываемых |по регулированию |гулированию ес- |            |
|государственными           |естественных     |тественных моно-|            |
|предприятиями              |монополий и защи-|полий и защите  |            |
|                           |те конкуренции   |конкуренции,    |            |
|                           |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.4.3. Разработать типовые |Постановление    |Агентство по    |ІІІ квартал |
|квалификационные требования|Правительства    |делам госслужбы |            |
|для государственных        |Республики       |(по согласова-  |            |
|служащих                   |Казахстан        |нию), Агентство |            |
|                           |                 |по стратегичес- |            |
|                           |                 |кому планирова- |            |
|                           |                 |нию и реформам  |            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию), Минтруд-  |            |
|                           |                 |соцзащиты,      |            |
|                           |                 |Минюст          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                   7.5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
|__________________________________________________________________________
|Сыбайлас жемқорлық пен күштеп ықпал жасаудың өлшемдерін айқындау
|жөніндегі нақты айқын құқықтық нормаларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Шешімдер қабылдау кезіндегі рұқсат беру және бөлу рәсімдерін қысқарту
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік қызметшілердің сыбайлас жемқорлық фактілері үшін қылмыстық
|және әкімшілік жауапкершілігін белгілеу
|__________________________________________________________________________
|7.5.1. ҰҚҚ Институтын Академия |Қазақстан         |Ұлттық қауіп.  |І
|етіп қайта құру, үздіксіз      |Республикасы      |сіздік комитеті|тоқсан
|кәсіби білім беру жүйесінің    |Президентінің     |(келісім       |
|бас ғылыми, оқу және әдістеме. |Жарлығы           | бойынша)      |
|лік орталығын құру, Қарағанды  |                  |               |
|жоғары мектебін Қазақстан      |                  |               |
|Республикасы ҰҚК-нің заң инсти.|                  |               |
|туты етіп қайта құру           |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|7.5.2. Қылмысқа және сыбайлас  |Қазақстан         |Ұлттық қауіп.  |Тоқсан
|жемқорлыққа қарсы күрестің     |Республикасының   |сіздік комитеті|сайын
|мемлекеттік бағдарламасын      |Президентіне,     |(келісім       |
|іске асыру                     |Қазақстан         |бойынша)       |
|                               |Республикасының   |               |
|                               |Үкіметіне есеп    |               |
|__________________________________________________________________________
|                  7.6. Мемлекеттік функцияларды орталықсыздандыру
|__________________________________________________________________________
|Әрбір орталық және жергілікті атқарушы органда функционалдық талдау
|жүргізу
|__________________________________________________________________________
|Жергілікті атқарушы органдар мен мемлекеттік емес ұйымдарға беруге
|жататын функцияларды анықтау
|__________________________________________________________________________
|Бюджет процесін жетілдіру
|__________________________________________________________________________

|                           7.5. Борьба с коррупцией                        |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка четких правовых норм по определению критериев коррупции и       |
|лоббирования                                                               |
|Сокращение разрешительных и респределенных процедур при принятии решений   |
|Установление уголовной и административной ответственности государственных  |
|служащих за факты коррупции                                                |
|___________________________________________________________________________|
|7.5.1. Преобразовать Инсти-|Указ Президента  |Комитет         |I  квартал  |
|тут в Академию КНБ, создать|Республики       |Национальной    |            |
|головной научный, учебный  |Казахстан        |Безопасности    |            |
|и методический центр систе-|                 |(по согласова-  |            |
|мы непрерывного профессио- |                 |нию)            |            |
|нального образования; пре- |                 |                |            |
|образование Карагандинской |                 |                |            |
|высшей школы в Юридический |                 |                |            |
|институт КНБ Республики    |                 |                |            |
|Казахстан                  |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.5.2. Реализация          |Отчет Президенту |Комитет         |Ежекварталь-|
|Государственной программы  |Республики       |Национальной    |но          |
|борьбы с преступностью и   |Казахстан, Прави-|Безопасности    |            |
|коррупцией                 |тельству Респуб- |(по согласова-  |            |
|                           |лики Казахстан   |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|              7.6. Децентрализация государственных функций                 |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение функционального анализа в каждом центральном и местном          |
|исполнительном органе                                                      |
|Выявление функций, которые подлежат передаче местным исполнительным органам|
|и негосударственным организациям                                           |
|Совершенствование бюджетного процесса                                      |
|___________________________________________________________________________|

|7.6.1. Функционалдық талдаудың |Министрлер        |Қаржымині,     |ІІ
|әдістемесі мен бағдарламасын   |бекіткен бағдар.  |Стратегиялық   |тоқсан
|әзірлеу                        |лама мен әдістеме |жоспарлау және |
|                               |                  |реформалар     |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|7.6.2. Мемлекеттік функцияларды|Қазақстан         |Стратегиялық   |IV
|орталықсыздандырудың бағдарла. |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан
|масын әзірлеу                  |Үкіметінің        |реформалар     |
|                               |қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік (келі.|
|                               |                  |сім бойынша),  |
|                               |                  |орталық атқару.|
|                               |                  |шы органдар,   |
|                               |                  |әкімдер        |
|__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған
іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
жоспары
2000 жыл
3-Басымдық. Экономикалық өсу
3.1. Басым жеке меншік сектор
Мақсаты: ЖІӨ-дегі жеке меншік сектордың үлесін ұлғайтуға және
жұмыспен
қамтуды қамтамасыз ету, сондай-ақ өндірісті диверсификациялау
үшін негіздер салу
__________________________________________________________________________
|        3.1.1. Жеке меншік сектордың дамуына мемлекеттің заңсыз
|                   араласуын айтарлықтай қысқарту
|__________________________________________________________________________
|Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күреске және мемлекеттік органдардың
|функциялары мен өкілеттіктерінің қайталануын жоюға бағытталған
|мемлекеттік қызметті реформалау
|__________________________________________________________________________
|3.1.1. Жеке меншік сектордың дамуына мемлекеттің заңсыз араласуын
|айтарлықтай қысқарту
|__________________________________________________________________________
|3.1.1.1. Жергілікті атқарушы   |Қазақстан         |Стратегиялық   |IV
|органдардың құрылымын жетілді. |Республикасы      |жоспарлау және |тоқсан|
|рудің тұжырымдамасын әзірлеу,  |Үкіметінің        |реформалар     |
|оларға тиісті өкілеттіктер беру|қаулысы           |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________

|7.6.1. Разработать методику|Программа и мето-|Минфин, Агентст-|IІ квартал  |
|и программу функционального|дика, утвержден- |во по стратеги- |            |
|анализа                    |ная министрами   |ческому планиро-|            |
|                           |                 |ванию и реформам|            |
|                           |                 |(по согласова-  |            |
|                           |                 |нию)            |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.6.2. Разработать програм-|Постановление    |Агентство по    |IV квартал  |
|му децентрализации         |Правительства    |стратегическому |            |
|государственных функций    |Республики       |планированию и  |            |
|                           |Казахстан        |реформам (по со-|            |
|                           |                 |гласованию),    |            |
|                           |                 |центральные     |            |
|                           |                 |исполнительные  |            |
|                           |                 |органы, акимы   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
План мероприятий по реализации программы действий Правительства
Республики Казахстан на 1998-2000 годы
2000 год
Приоритет 3. Экономический рост
3.1. Преобладающий частный сектор
Цель: Добиться увеличения доли частного сектора в ВВП и обеспечении
занятости, а также заложить основы для диверсификации производства
____________________________________________________________________________
|         Мероприятие       |Форма завершения | Ответственные  |   Срок     |
|                           |                 | за исполнение  |выполнения  |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|        1                  |        2        |       3        |      4     |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|       3.1.1. Существенное сокращение неправомерного государственного      |
|                   вмешательства в развитие частного сектора               |
|___________________________________________________________________________|
|Реформа государственной службы, направленной на борьбу с коррупцией и      |
|устранение дублирования функций и полномочий государственных органов       |
|___________________________________________________________________________|
|3.1.1.1. Разработать конце-|Постановление    |Агентство по    |IV квартал  |
|пцию совершенствования     |Правительства    |стратегическому |            |
|структуры местных исполни- |Республики       |планированию и  |            |
|тельных органов, наделить  |Казахстан        |реформам (по со-|            |
|их соответствующими        |                 |гласованию),    |            |
|полномочиями               |                 |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.2. Қолайлы инвестициялық ахуал
Мақсаты: одан әрі экономикалық өсу мақсатында ішкі және сыртқы
инвестициялық ресурстарды жұмылдыру
__________________________________________________________________________
|          3.2.1. Капиталды жинақтау үшін қолайлы жағдайлар жасау
|__________________________________________________________________________
|Капиталды жинақтауды ынталандыратын ақша-несие және салық-бюджет саясатын
|жүргізу
|__________________________________________________________________________
|3.2.1.1. Бюджеттік қорларға    |Қазақстан         |Экономикалық   |І
|міндетті төлемдердің шамасын   |Республикасы      |жоспарлау      |тоқсан
|азайтудың мемлекеттік бағдар.  |Үкіметінің        |жөніндегі      |
|ламасын әзірлеу                |қаулысы           |агенттік,      |
|                               |                  |Қаржымині      |
|__________________________________________________________________________
3.3. Диверсификациялау
3.3.1. Өнеркәсіптік саясат
Мақсаты: негізінен отандық минералдық-шикізат ресурстары мен
өндірістік-техникалық мақсаттағы өнімдерді өндіруге
негізделген экспортқа бағдарланған өнеркәсіптік
кешенін құру
__________________________________________________________________________
|       3.3.1.1. Мұнай-газ өңдеу, мұнай химиясы және химия салаларын
|                    жеделдетіп дамыту
|__________________________________________________________________________
|Стандарттар мен нормативтік құжаттарды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Бәсекелестік қабілетті арттыру және озық ресурстар мен энергия үнемдейтін
|технологияларды енгізу, ғылыми-зерттеу қызметін кеңейту және ақпараттық
|жүйелерді құру
|__________________________________________________________________________
|Қолда бар шикізатты ұтымды пайдалану, қалдықтар мен техногенді кен
|орындарын қайта өңдеуге тарту
|__________________________________________________________________________
|Мұнай-газ өңдеу саласы
|__________________________________________________________________________
|3.3.1.1.1. Мұнай-химия кәсіп.  |Министрлер        |Энергетика,    |IV
|орындары үшін шикізат болып    |бекіткен жоспар   |индустрия және |тоқсан
|табылатын өнімдердің номенкла. |                  |саудамині,     |
|турасын кеңейту                |                  |Ғылым және     |
|                               |                  |жоғары         |
|                               |                  |біліммині      |
|__________________________________________________________________________

3.2. Благоприятный инвестиционный климат
Цель: Мобилизовать внутренние и внешние инвестиционные ресурсы в целях
дальнейшего экономического роста
____________________________________________________________________________
|   3.2.1. Создание благоприятных условий для накопления капитала           |
|___________________________________________________________________________|
|Проведение денежно-кредитной и налогово-бюджетной политики, стимулирующей  |
|накопление капитала                                                        |
|___________________________________________________________________________|
|3.2.1.1. Разработать госу- |Постановление    |Агентство по    |I квартал   |
|дарственную программу сни- |Правительства    |экономическому  |            |
|жения величины обязательных|Республики       |планированию,   |            |
|платежей в бюджетные фонды |Казахстан        |Минфин          |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3. Диверсификация
3.3.1. Промышленная политика
Цель: Формировать экспортоориентированный промышленный комплекс страны,
базирующийся на производстве продукции преимущественно из
отечественных минерально-сырьевых ресурсов и продукции
производственно-технического назначения
___________________________________________________________________________
|           3.3.1. Ускоренное развитие нефтегазоперерабатывающей,           |
|                   нефтехимической и химической отраслей                   |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка стандартов и нормативных документов                             |
|___________________________________________________________________________|
|Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых ресурсо-и энергосбе- |
|регающих технологий, расширение научно-исследовательской деятельности      |
|и создание информационных систем                                           |
|___________________________________________________________________________|
|Рациональное использование имеющегося сырья, вовлечение в переработку      |
|отходов и техногенных месторождений                                        |
|___________________________________________________________________________|
|Нефтегазоперерабатывающая отрасль                                          |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.1.1.1. Расширить номен-|План, утвержден- |Минэнерго,      |IV квартал  |
|клатуру продукции,         |ный министрами   |индустрии и     |            |
|являющейся сырьем для      |                 |торговли, Минна-|            |
|нефтехимических предприятий|                 |уки и высшего   |            |
|                           |                 |образования     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

3.3.2. Ғылыми-технологиялық саясат
Мақсаты: Қазақстан Республикасы дамуының стратегиялық басымдықтарын
ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету және отандық ғылым мен
технологиялардың бәсекелестік қабілетін арттыру
__________________________________________________________________________
|3.3.2.1. Өнеркәсіптің басым салаларында қоршаған ортаға техногенді әсер
|         етуді төмендететін ғылымды көп қажет ететін және ресурс
|         үнемдейтін технологияларды әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Басым салаларда әлемдік деңгейдегі ресурс үнемдейтін және экологиялық
|таза технологияларды жедел өнеркәсіптік игеру
|__________________________________________________________________________
|3.3.2.1.1. Каспий шельфі мұ.   |Жобалар           |Ғылым және     |І
|найын тазарту мен қайта өңдеу. |                  |жоғары білім.  |тоқсан
|дің технологиясын әзірлеу,     |                  |мині           |
|Қарашығанақ кен орнының газ    |                  |               |
|конденсаттарын байыту          |                  |               |
|__________________________________________________________________________
3.3.3. Ауыл шаруашылығы
Мақсаты: Аграрлық секторда реформаларды жеделдетіп аяқтау
__________________________________________________________________________
|3.3.3.1. Нақты және тиімді меншік иесін қалыптастыру
|__________________________________________________________________________
|Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының ұйымдастыру-құқықтық нысанын заңдық
|ресімдеуді аяқтау
|__________________________________________________________________________
|3.3.3.1.1. Мемлекеттік жер     |Қазақстан         |Ауылшармині,   |І
|кадастрының негізінде бірыңғай |Республикасының   |Ғылым және     |тоқсан
|бағдарламалық өнімдерді әзірлеу|Үкіметіне         |жоғары білім.  |
|және оларды басқа кадастрларда |баяндама          |мині, Табиғи   |
|пайдалану                      |                  |ресурстар және |
|                               |                  |қоршаған ортаны|
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
4-Басымдық. Қазақстан азаматтарының денсаулығы, білімі және
игілігі
4.1. Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
Мақсаты: Кадрларды жүмыспен қамтудың, даярлау мен қайта
біліктендірудің жүйесін қалыптастыру
__________________________________________________________________________

3.3.2. Научно-технологическая политика
Цель: Научно-технологическое обеспечение стратегических приоритетов
развития Республики Казахстан и повышение конкурентоспособности
отечественной науки и технологий
___________________________________________________________________________
|      3.3.2.1. Разработка наукоемких и ресурсосберегающих технологий       |
|                в приоритетных отраслях промышленности, снижающих          |
|                   техногенное воздействие на окружающую среду             |
|___________________________________________________________________________|
|Ускоренное промышленное освоение в приоритетных отраслях                   |
|ресурсосберегающих и экологически чистых технологий мирового уровня        |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.2.1.1. Разработать     |Проекты          |Миннауки и      |I квартал   |
|технологии очистки и пере- |                 |высшего         |            |
|работки нефти Каспийского  |                 |образования     |            |
|шельфа, облагораживания    |                 |                |            |
|газовых конденсатов Карача-|                 |                |            |
|ганакского месторождения   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
3.3.3. Сельское хозяйство
Цель: Ускоренное завершение реформ в аграрном секторе
___________________________________________________________________________
|       3.3.3.1. Формирование реального и эффективного собственника         |
|___________________________________________________________________________|
|3.3.3.1.1. Разработать     |Доклад           |Минсельхоз,     |I квартал   |
|единые программные продукты|Правительству    |Миннауки и выс- |            |
|на основе государственного |Республики       |шего образова-  |            |
|земельного кадастра и      |Казахстан        |ния, Минприрод- |            |
|использовать их в других   |                 |ных ресурсов и  |            |
|кадастрах                  |                 |охраны окружаю- |            |
|                           |                 |щей среды       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 4. Здоровье, образование и благополучие граждан Казахстана
4.1. Обеспечение занятости
Цель: Формирование системы обеспечения занятости, подготовки и
переквалификации кадров
____________________________________________________________________________

|            4.1.1. Кәсіпкерлікті қолдау және дамыту
|__________________________________________________________________________
|Еңбекті көп қажет ететін салаларды - жеңіл және тамақ өнеркәсібін дамыту
|үшін жағдайлар жасау
|Көлік-коммуникация инфрақұрылымын, әсіресе ауылда, дамыту
|Еңбек рыногын ақпараттық қамтамасыз етуді құру
|__________________________________________________________________________
|4.1.1.1. Салалар мен облыстар  |Әдістемелік       |Еңбекәлеумет.  |ІІІ
|бойынша мамандықтар мен лауа.  |нұсқаулықтар      |мині, Ғылым    |тоқсан
|зымдардың тұрғысында экономи.  |                  |және жоғары    |
|каның  қажеттілігі есебінің    |                  |біліммині      |
|әдістемесін әзірлеу            |                  |               |
|__________________________________________________________________________
4.2. Су ресурстары
Мақсаты: Елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
__________________________________________________________________________
|               4.2.1. Су ресурстарын ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|Ауыз суды өнеркәсіп мұқтаждарына тұтынуды қысқарту
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.1. Ауыз судың сапасына   |Мониторингті      |Ауылшармині,   |І
|және оның жұмсалуына бірыңғай  |жүзеге асырудың   |Энергетика,    |тоқсан
|мониторинг жүйесін енгізу      |бағдарламасы мен  |индустрия және |
|                               |әдістемесі        |саудамині,     |
|                               |                  |Табиғи ресурс. |
|                               |                  |тар және қорша.|
|                               |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині     |
|__________________________________________________________________________
|4.2.1.2. "Ауыз су" мемлекеттік |Қазақстан         |Ауылшармині    |IV
|бағдарламасын әзірлеу          |Республикасының   |               |тоқсан
|                               |Президенті        |               |
|                               |Жарлығының        |               |
|                               |жобасы            |               |
|__________________________________________________________________________
|                4.2.2. Су ресурстарын басқару
|__________________________________________________________________________
|Елді сумен қамтамасыз етудің мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу,
|Қазақстанды сумен жабдықтаудың бас схемасын дайындау
|__________________________________________________________________________

|            4.1.1. Поддержка и развитие предпринимательства                |
|___________________________________________________________________________|
|Создание условий для развития трудоемких отраслей - легкая и пищевая       |
|промышленность                                                             |
|Развитие транспортно-коммуникационной инфраструктуры, особенно на селе     |
|Создание информационного обеспечения рынка труда                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.1.1.1. Разработать       |Методические     |Минтрудсоцзащи- |IІІ квартал |
|методику расчета           |указания         |ты, Миннауки и  |            |
|потребности экономики в    |                 |высшего образо- |            |
|разрезе профессий и должнос|                 |вания           |            |
|тей по отраслям и по облас-|                 |                |            |
|тям                        |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.2. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|              4.2.1. Рациональное использование водных ресурсов            |
|___________________________________________________________________________|
|Сокращение потребления питьевой воды на промышленные нужды                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.1.1. Введение единой   |Программа и      |Минсельхоз,Мин- |I квартал   |
|системы мониторинга за     |методика         |энерго, индуст- |            |
|качеством питьевой воды и  |осуществления    |рии и торговли, |            |
|ее расходованием           |мониторинга      |Минприродных ре-|            |
|                           |                 |сурсов и охраны |            |
|                           |                 |окружающей среды|            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|4.2.1.2. Разработать       |Проект Указа     |Минсельхоз      | ІV квартал |
|Государственную программу  |Президента       |                |            |
|"Питьевые воды"            |Республики       |                |            |
|                           |Казахстан        |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________
|
|                     4.2.2. Управление водными ресурсами                   |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка государственной программы водообеспечения страны, подготовка    |
|генеральной схемы водоснабжения Казахстана                                 |
|___________________________________________________________________________|

|4.2.2.1. Су ресурстарын кешенді|Тұжырымдама,      |Ауылшармині,   |ІІ
|пайдалану мен қорғаудың бас    |әдістемелік       |Табиғи ресурс. |тоқсан
|схемасын әзірлеу жөніндегі     |ұсынымдар         |тар және қорша.|
|тұжырымдама мен негізгі        |                  |ған ортаны қор.|
|әдістемелік ережені дайындау   |                  |ғаумині        |
|__________________________________________________________________________
|Су ресурстарын зерделеу және пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және
|жобалау-іздестіру жұмысын күшейту
|__________________________________________________________________________
|4.2.2.2. Су ресурстарын басқа. |Министрлердің     |Ғылым және     |І
|рудың басым бағыттарын ғылыми  |бұйрықтары        |жоғары білім.  |тоқсан
|қамтамасыз ету:                |                  |мині,          |
|  су объектілерінің жай-күйін, |                  |Ауылшармині    |
|су ресурстарының сапалық және  |                  |               |
|көлемдік көрсеткіштерін уақы.  |                  |               |
|тылы анықтау үшін су-эколо.    |                  |               |
|гиялық мониторингті ұйымдас.   |                  |               |
|тыру, оның құрылымы мен жұмыс  |                  |               |
|істеуінің негізгі принциптерін |                  |               |
|әзірлеу;                       |                  |               |
|қазіргі заманғы су пайдалану   |                  |               |
|әдістерінің негізінде су       |                  |               |
|шаруашылықтары жүйелерін       |                  |               |
|оңтайландыру мен дамытудың,    |                  |               |
|өнеркәсіп пен ауыл шаруашылы.  |                  |               |
|ғында су үнемдейтін технология.|                  |               |
|ларды игерудің әдістерін,      |                  |               |
|қоршаған ортаны қорғаудың      |                  |               |
|экологиялық талаптарын әзірлеу;|                  |               |
| ауыз судың сапасын жақсарту,  |                  |               |
|ағын суларды тазарту, гидро.   |                  |               |
|техникалық құрылыс салу,       |                  |               |
|ақпараттық қамтамасыз ету      |                  |               |
|саласында нақты су шаруашылығы |                  |               |
|міндеттерінің инженерлік-тех.  |                  |               |
|никалық шешімдерін ғылыми және |                  |               |
|техникалық-экономикалық        |                  |               |
|негіздеу.                      |                  |               |
|__________________________________________________________________________

|4.2.2.1. Подготовить       |Концепция,       |Минсельхоз, Мин-| II квартал |
|концепцию и основные мето- |методические     |природных ресур-|            |
|дические положения по раз- |рекомендации     |сов и охраны    |            |
|работке генеральной схемы  |                 |окружающей среды|            |
|комплексного использования |                 |                |            |
|и охраны водных ресурсов   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|Усиление научно-исследовательской и проектно-изыскательской работы в       |
|области изучения и использования водных ресурсов                           |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.2.2. Научное обеспече- |Приказ Министров |Миннауки и выс- |І квартал   |
|ние приоритетных направле- |                 |шего образова-  |            |
|ний управления водными     |                 |ния, Минсельхоз |            |
|ресурсами:                 |                 |                |            |
|  разработка научных прин- |                 |                |            |
|ципов программы организа-  |                 |                |            |
|ции, структуры и функциони-|                 |                |            |
|рования водно-экологическо-|                 |                |            |
|го мониторинга для своевре-|                 |                |            |
|менного выявления, измене- |                 |                |            |
|ния состояния водных       |                 |                |            |
|объектов, качественных и   |                 |                |            |
|количественных показаний   |                 |                |            |
|водных ресурсов;           |                 |                |            |
|  разработка методов опти- |                 |                |            |
|мизации и развития водохо- |                 |                |            |
|зяйственных систем на осно-|                 |                |            |
|ве современных методов     |                 |                |            |
|водопользования, освоения  |                 |                |            |
|водосберегающих технологий |                 |                |            |
|в промышленности и сельском|                 |                |            |
|хозяйстве, экологических   |                 |                |            |
|требований охраны окружаю- |                 |                |            |
|щей Среды;                 |                 |                |            |
|  научное и технико-эконо- |                 |                |            |
|мическое обоснование       |                 |                |            |
|инженерно-технических реше-|                 |                |            |
|ний конкретных водохозяйст-|                 |                |            |
|венных задач в области     |                 |                |            |
|улучшения качества питьевой|                 |                |            |
|воды, очистки сточных вод, |                 |                |            |
|гидротехнического строи-   |                 |                |            |
|тельства, информационного  |                 |                |            |
|обеспечения                |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                        4.2.3. Ауыз судың сапасын арттыру
|__________________________________________________________________________
|Су объектілерінің - ауыз су көздерінің жай-күйін жақсарту
|__________________________________________________________________________
|4.2.3.1. Ауыз су сапасы мони.  |Енгізу            |Табиғи ресурс. |І
|торингінің кіші жүйесін жетіл. |                  |тар және қорша.|тоқсан
|діру                           |                  |ған ортаны     |
|                               |                  |қорғаумині,    |
|                               |                  |Ауылшармині    |
|__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау және кедейшілікке қарсы күрес
Мақсаты: қазіргі бюджеттік шектеулер жағдайында әлеуметтік
бағдарламалардың тиімділігін арттыру
__________________________________________________________________________
|                  4.3.1. Кедейшіліктің шегін айқындау
|__________________________________________________________________________
|Кедейшіліктің шегін айқындаудың өлшемдерін таңдау
|__________________________________________________________________________
|Халықтың аз қамтылған жіктерін есепке алудың әдістемесін әзірлеу
|__________________________________________________________________________
|Халықтың әлеуметтік-қорғалынатын топтарының санаттарын айқындау
|__________________________________________________________________________
|4.3.1.1. Өндірістік объектілер.|Нормативтік       |Еңбекәлеумет.  |IV
|ді еңбек бойынша қауіпсіздік   |акті              |мині           |тарау
|шараларына аттестациялаудың те.|                  |               |
|тігін әзірлеу                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                        4.7. Су ресурстары
|__________________________________________________________________________
|Мақсаты: елдің су ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану
|__________________________________________________________________________
|4.7.1. Қазақстанның су ресурстарын қорғау
|__________________________________________________________________________
|Шағын өзендерді қорғау, су қорғау аймақтарын жайластыру
|__________________________________________________________________________

|                  4.2.3. Повышения качества питьевой воды                  |
|___________________________________________________________________________|
|Улучшение состояния водных объектов-источников питьевой воды               |
|___________________________________________________________________________|
|4.2.3.1. Совершенствовать  |Внедрение        |Минприродных    | І квартал  |
|подсистемы мониторинга     |                 |ресурсов и охра-|            |
|качества питьевых вод      |                 |ны окружающей   |            |
|                           |                 |среды, Минсель- |            |
|                           |                 |хоз             |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.3. Социальная защита и борьба с бедностью
Цель: Повышение эффективности социальных программ в условиях
существующих бюджетных ограничений
____________________________________________________________________________
|                  4.3.1. Определение черты бедности                        |
|___________________________________________________________________________|
|Выбор критерия определения черты бедности                                  |
|___________________________________________________________________________|
|Разработка методики
учета малообеспеченных слоев населения                 |
|___________________________________________________________________________|
|Определение категорий социально-защищаемых групп населения                 |
|___________________________________________________________________________|
|4.3.1.1. Разработать       |Нормативный акт  |Минтрудсоцзащиты|IV квартал  |
|механизм аттестации произ- |                 |                |            |
|водственных объектов на    |                 |                |            |
|соответствие мерам безопас-|                 |                |            |
|ности по труду             |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
4.7. Водные ресурсы
Цель: Сохранение и рациональное использование водных ресурсов страны
____________________________________________________________________________
|                 4.7.1. Охрана водных ресурсов Казахстана                  |
|___________________________________________________________________________|
|Охрана малых рек, обустройство водоохранных зон                            |
|___________________________________________________________________________|

|4.7.1.1. Оңтүстік Қазақстанның |Министр бекіткен  |Табиғи ресурс. |IV
|шағын өзендері бассейндерін    |кадастр           |тар және қорша.|тоқсан
|гидрологиялық және гидрохимия. |                  |ған ортаны     |
|лық зерттеуді қамтамасыз ету,  |                  |қорғаумині,    |
|шағын өзендердің кадастрын     |                  |Ауылшармині    |
|жасау және мониторингін жүргізу|                  |               |
|__________________________________________________________________________
5-Басымдық. Энергетикалық ресурстар
Мақсаты: Экспортқа бағдарланған, технологиялық байланыстырылған
отын-энергетика кешенін қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|5.1. Мүнайға, газға және оларды қайта өңдеу өнімдеріне ішкі сұранысты
|     қанағаттандыру
|__________________________________________________________________________
|Бәсекелестік қабілетті арттыру және озық технологияларды енгізу, ғылыми-
|зерттеу қызметін кеңейту және басқарудың ақпараттық жүйелерін құру
|__________________________________________________________________________
|5.1.1. Мұнай мен мұнай өнімде. |Тіркеу            |Энергетика,    |IV
|рінің сапасын бағалау жөніндегі|                  |индустрия және |тоқсан
|сынақ лабораторияларын дайындау|                  |саудамині      |
|және оны халықаралық деңгейде  |                  |               |
|тіркеу                         |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|5.1.2. Газдың сапасын бағалау  |Тіркеу            |Энергетика,    |IV
|жөнінде лабораториялар құру    |                  |индустрия және |тоқсан
|және оны халықаралық деңгейде  |                  |саудамині,     |
|тіркеу                         |                  |Қаржымині,     |
|                               |                  |"КЕGОС" АҚ     |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
|     5.2. Түрлі энергетикалық ресурстарды пайдалану арқылы тиімді
|              энергетикалық технологиялар
|__________________________________________________________________________
|Мұнай-газ кәсіпкершіліктерінде энергетикалық-технологиялық кешендер құру
|__________________________________________________________________________

|4.7.1.1. Обеспечить гидро- |Кадастр,         |Минприродных    | IV квартал |
|логическое и гидрохимичес- |утвержденный     |ресурсов, и     |            |
|кое обследование бассейнов |Министром        |охраны окружаю- |            |
|малых рек Южного Казахста- |                 |щей среды,      |            |
|на, составить кадастр и    |                 |Минсельхоз      |            |
|вести мониторинг малых рек |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 5. Энергоресурсы
Цель: Формирование экспортоориентированного, технологически связанного
топливно-энергетического комплекса
____________________________________________________________________________
|      5.1. Удовлетворение внутреннего спроса на нефть, газ и продукты      |
|                              их переработки                               |
|___________________________________________________________________________|
|Повышение конкурентоспособности и внедрение передовых технологий,          |
|расширение научно-исследовательской деятельности и создание информационных |
|систем управления                                                          |
|___________________________________________________________________________|
|5.1.1. Подготовить испыта- |Аккредитация     |Минэнерго,      |IV квартал  |
|тельную лабораторию по     |                 |индустрии и     |            |
|оценке качества нефти и    |                 |торговли        |            |
|нефтепродуктов и аккредито-|                 |                |            |
|вать ее на международном   |                 |                |            |
|уровне                     |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|5.1.2. Создать лаборатории |Аккредитация     |Минэнерго,      |IV квартал  |
|по оценке качества газа и  |                 |индустрии и     |            |
|аккредитация ее на междуна-|                 |торговли,       |            |
|родном уровне              |                 |Минфин, АО      |            |
|                           |                 |"Кегок" (по сог-|            |
|                           |                 |ласованию)      |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|      5.2. Эффективные энерготехнологии с использованием разнообразных     |
|                              энергоресурсов                               |
|___________________________________________________________________________|
|Создание энерготехнологических комплексов на нефтегазопромыслах            |
|___________________________________________________________________________|

|5.2.1. Электр энергиясының     |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|көтерме және аймақтық рынокта. |Республикасының   |индустрия және |тоқсан
|рын құру және оны дамыту       |Үкіметіне есеп    |саудамині, бар.|
|                               |                  |лық деңгейдегі |
|                               |                  |әкімдер,       |
|                               |                  |"КЕGОС" АҚ     |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша)      |
|__________________________________________________________________________
6-Басымдық. Инфрақұрылым және байланыс
Мақсаты: ұлттық экономика мен қоғамның қажетін толық қамтамасыз ететін
бәсекелестік қабілетті көліктік-коммуникациялық кешенді
қалыптастыру
__________________________________________________________________________
|                      6.1. Темір жол көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.1.1. Алматы қаласындағы      |Жоспарланған      |Көлікком және  |IV
|Жолаушылар вагонын жөндеу зауы.|жұмыс көлемдерінің|туризммині,    |тоқсан
|тын қайта жаңартуды жүргізу:   |орындалуы туралы  |Қаржымині      |
|3-ші кезең                     |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________
|                      6.2. Автомобиль көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.2.1. Қалалааралық және халық.|Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|аралық қатынаста тасымалдаулар.|актісі            |туризммині     |тоқсан
|ды республикалық автоматтан.   |                  |               |
|дырылған бақылау мен ақпараттық|Жоспарланған жұмыс|               |IV
|қамтамасыз ету жүйесін енгізу  |көлемдерінің      |               |тоқсан
|                               |орындалуы туралы  |               |
|                               |есеп              |               |
|__________________________________________________________________________

|5.2.1. Создать и развивать |Отчет Правительс-|Минэнерго,      |ІІІ квартал |
|оптовые и региональные рын-|тву Республики   |индустрии и     |            |
|ки электроэнергии          |Казахстан        |торговли, акимы |            |
|                           |                 |всех уровней,   |            |
|                           |                 |АО "Кегок" (по  |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 6. Инфраструктура, транспорт и связь
Цель: Сформировать конкурентноспособный транспортно-коммуникационный
комплекс, полностью обеспечивающий потребности национальной
экономики и общества
____________________________________________________________________________
|                      6.1. Железнодорожный транспорт                       |
|___________________________________________________________________________|
|6.1.1. Провести            |                 |Минтранском и   |            |
|реконструкцию пассажирского|                 |туризма, Минфин |            |
|Вагоноремонтного завода в  |                 |                |            |
|г. Алматы:                 |                 |                |            |
|3-ий этап                  |Отчет о          |                | IV квартал |
|                           |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                       6.2. Автомобильный транспорт                        |
|___________________________________________________________________________|
|6.2.1. Внедрить в республи-|Акт ввода в      |Минтранском и   |IV квартал  |
|канскую автоматизированную |эксплуатацию     |туризма         |            |
|систему контроля и информа-|                 |                |            |
|ционного обеспечения       |                 |                |            |
|перевозок в междугороднем  |                 |                |            |
|и международном сообщении  |Отчет о          |                | IV квартал |
|                           |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|

|                             6.3. Әуе көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.3.1. Авиатасымалдаулар рыно. |Нормативтік       |Көлікком және  |Жыл
|гының нормативтік-заңдар база. |құқықтық актілер  |туризммині     |ішінде
|сын жетілдіру                  |                  |               |
|__________________________________________________________________________
|                              6.4. Су көлігі
|__________________________________________________________________________
|6.4.1. Ұлттық сауда флотын құру|Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|                               |актісі            |туризммині,    |тоқсан
|                               |                  |Инвестициялар  |
|                               |                  |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|__________________________________________________________________________
|                             6.5. Автомобиль жолдары
|__________________________________________________________________________
|6.5.1. Орал қаласында Жайық    |Пайдалануға қосу  |Көлікком және  |IV
|өзеніне көпір салу             |актісі            |туризммині     |тоқсан
|                               |Жұмыстардың жос.  |               |IV
|                               |парланған көлемі. |               |тоқсан
|                               |нің орындалуы     |               |
|                               |туралы есеп       |               |
|__________________________________________________________________________
|                        6.6. Байланыс және телекоммуникациялар жүйесі
|__________________________________________________________________________
|6.6.1. Астана қаласында радио. |Пайдалануға қосу  |Мәдениет,      |І
|теледидар хабарын беру стан.   |актісі            |ақпарат және   |тоқсан
|циясын салу                    |                  |қоғамдық       |
|                               |Жұмыстардың жос.  |келісіммині,   |IV
|                               |парланған көлемі. |Астана қаласы. |тоқсан
|                               |нің орындалуы     |ның әкімі,     |
|                               |туралы есеп       |Көлікком және  |
|                               |                  |туризммині     |
|__________________________________________________________________________
7-Басымдық. Кәсіби үкімет
Мақсаты: Қазақстан Республикасының жинақы және кәсіби үкіметін құру
__________________________________________________________________________

|                         6.3. Воздушный транспорт                          |
|___________________________________________________________________________|
|6.3.1. Совершенствовать    |Нормативные      |Минтранском и   |В течение   |
|нормативно-законодательную |правовые акты    |туризма         |года        |
|базу рынка авиаперевозок   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                           6.4. Водный транспорт                           |
|___________________________________________________________________________|
|6.4.1. Создать национальный|Акт ввода в      |Минтранском и   |IV квартал  |
|торговый флот              |эксплуатацию     |туризма,        |            |
|                           |                 |Агентство по    |            |
|                           |                 |инвестициям     |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                         6.5. Автомобильные дороги                         |
|___________________________________________________________________________|
|6.5.1. Построить мост через|Акт ввода в      |Минтранском и   |IV квартал  |
|р. Урал в г. Уральске      |экплуатацию      |туризма         |            |
|                           |Отчет о          |                |IV квартал  |
|                           |выполнении       |                |            |
|                           |запланированных  |                |            |
|                           |объемов работ    |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|                   6.6. Связь и системы телекоммуникаций                   |
|___________________________________________________________________________|
|6.6.1. Построить в         |Акт ввода в      |Минкультуры,    |I квартал   |
|г. Астане радиотелевизион- |экплуатацию      |информации и    |            |
|ную передающую станцию     |                 |общественного   |            |
|                           |Отчет о          |согласия, аким  |IV квартал  |
|                           |выполнении       |г. Астаны,      |            |
|                           |запланированных  |Минтранском и   |            |
|                           |объемов работ    |туризма         |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
Приоритет 7: Профессиональное Правительство
Цель: Создание компактного и профессионального Правительства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________

|             7.1. Стратегиялық жоспарлардың негізіндегі жұмыс
|__________________________________________________________________________
|Мемлекеттік атқарушы органдардың қызметін стратегиялық жоспарлардың
|негізінде жүзеге асыру
|__________________________________________________________________________
|Стратегиялық жоспарлау және бюджеттік бағдарламалау жөніндегі нормативтік
|құқықтық актілер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және қабылдау
|__________________________________________________________________________
|7.1.1. Қазақстан Республикасы. |Қазақстан         |Стратегиялық   |І
|ның 2030 жылға дейінгі даму    |Республикасының   |жоспарлау және |тоқсан
|стратегиясын нақтылау          |Президенті        |реформалар     |
|                               |Жарлығының жобасы |жөніндегі      |
|                               |                  |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  |  бойынша)     |
|__________________________________________________________________________
|7.1.2. Мыналарды әзірлеу:      |Қазақстан         |Энергетика,    |ІІІ
|2010 жылға дейінгі өнеркәсіпті |Республикасы      |индустрия және |тоқсан
|дамыту стратегиясын,           |Үкіметінің        |саудамині,     |
|2010 жылға дейінгі отын-энерге.|қаулысы           |министрліктер  |
|тика кешенін дамыту            |                  |мен ведомство. |
|стратегиясын                   |                  |лар            |
| ___________________________________________________________________
|7.1.3. Президенттің "Қазақстан |Қазақстан         |Стратегиялық   |ІІІ
|2030" Жолдауындағы басымдықтар |Республикасының   |жоспарлау және |тоқсан
|бойынша дамудың 2001-2005 жыл. |Президенті        |реформалар     |
|дарға арналған стратегиялық    |Жарлығының        |жөніндегі      |
|жоспарларын әзірлеу            |жобасы            |агенттік       |
|                               |                  |(келісім       |
|                               |                  | бойынша),     |
|                               |                  |министрліктер  |
|                               |                  |мен ведомство. |
|                               |                  |лар            |
|__________________________________________________________________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.

|                7.1. Работа на основе стратегических планов                |
|___________________________________________________________________________|
|Осуществление деятельности государственных исполнительных органов на       |
|основе стратегических планов                                               |
|Разработка и принятие нормативных правовых актов и методических            |
|рекомендаций по стратегическому планированию и бюджетному программированию |
|___________________________________________________________________________|
|7.1.1. Уточнить Стратегию  |Проект Указа     |Агентство по    |I квартал   |
|развития Республики        |Президента       |стратегическому |            |
|Казахстан до 2030 года     |Республики       |планированию и  |            |
|                           |Казахстан        |реформам (по    |            |
|                           |                 |согласованию)   |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.2. Разработать:        |Постановления    |Минэнерго,      |IІІ квартал |
|    Стратегию развития     |Правительства    |индустрии и     |            |
|  промышленности до 2010   |Республики       |торговли,       |            |
|  года,                    |Казахстан        |министерства и  |            |
|    Стратегию развития топ-|                 |ведомства       |            |
|  ливно-энергетического    |                 |                |            |
|  комплекса до 2001 года   |                 |                |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|
|7.1.3. Разработать         |Проект Указа     |Агентство по    |IІІ квартал |
|стратегические планы разви-|Президента       |стратегическому |            |
|тия на 2001-2005 годы по   |Республики       |планированию и  |            |
|приоритетам Послания Прези-|Казахстан        |реформам (по    |            |
|дента "Казахстан 2030"     |                 |согласованию),  |            |
|                           |                 |министерства и  |            |
|                           |                 |ведомства       |            |
|___________________________|_________________|________________|____________|