"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Украина Үкіметі арасындағы Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) экспорты мен импорты кезінде жанама салықтарды алудың принциптері туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 15 ақпан N 124
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Украина Үкіметі арасындағы
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) экспорты мен импорты кезінде
жанама салықтарды алудың принциптері туралы келісімді бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының
Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Украина
Үкіметі арасындағы Тауарлардың (жұмыстардың,
қызметтердің) экспорты мен импорты кезінде
жанама салықтарды алудың принциптері
туралы келісімді бекіту туралы
1997 жылғы 13 маусымда Киев қаласында жасалған Қазақстан
Республикасының Үкіметі мен Украина Үкіметі арасындағы тауарлардың
(жұмыстардың, қызметтердің) экспорты мен импорты кезінде жанама
салықтарды алудың принциптері туралы келісім бекітілсін.
Қазақстан
Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Украина Үкіметі
арасындағы Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің)
экспорты мен импорты кезінде жанама салықтарды
алудың принциптері туралы
Келісім
Бұдан әрі "Уағдаласушы Тараптар" деп аталатын, Қазақстан
Республикасының Үкіметі мен Украина Үкіметі,
сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамытуға шаруашылық
субъектілері үшін теңдей мүмкіндіктерді орнатуға және адал ниетті
бәсекелестік үшін жағдай жасауға ұмтыла отырып,
халықаралық сауданың жалпы қабылданған нормалары мен қағидаларын
нысанаға ала отырып,
төмендегілер жөнінде келісті:
1-бап
Жалпы айқындамалар
Осы Келісімнің мақсаттары үшін:
а) "жанама салықтар" термині қосылған құнға салықты және акциздік (акциздік салықты немесе акциздік алымды) білдіреді;
б) "нөлдік ставка" термині Уағдаласушы Тараптардың салық туралы заңдарымен белгіленген тәртіппен көзделгендей, нөл процент ставкасы бойынша қосылған құнға салынған салықты білдіреді;
в) "құзыретті органдар" термині Қазақстан тарапынан - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігін, Украина тарапынан - Украина Қаржы министрлігін білдіреді.
2-бап
Экспорттау кезінде салық алу принципі
Уағдаласушы Тараптың бірі екінші Уағдаласушы Тарапқа экспортқа шығарылатын тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) нөлдік ставка бойынша қослған құнға салық салатын болады, экспортқа акциз салынбайды.

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Украины о принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров (работ, услуг)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 1999 года № 124
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Украины о
принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров
(работ, услуг)".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О ратификации Соглашения между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Украины о принципах взимания
косвенных налогов при экспорте и импорте товаров (работ, услуг)
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Украины о принципах взимания косвенных
налогов при экспорте и импорте товаров (работ, услуг), совершенное в
городе Киеве 13 июня 1997 года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Украины
о принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров
(работ, услуг)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Украины, именуемые в дальнейшем "Договаривающиеся Стороны",
стремясь к развитию торгово-экономического сотрудничества, установлению равных возможностей для хозяйствующих субъектов и созданию условий для добросовестной конкуренции,
ориентируясь на общепринятые нормы и правила международной торговли,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Общие определения
В целях настоящего Соглашения:
а) термин "косвенные налоги" означает налог на добавленную стоимость и акциз (акцизный налог или акцизный сбор);
б) термин "нулевая ставка" означает обложение налогом на добавленную стоимость по ставке ноль процентов, что предусмотрено порядком, установленным законодательством о налогах Договаривающихся Сторон;
в) термин "компетентные органы" означает от Казахстанской стороны - Министерство финансов Республики казахстан, от Украинской стороны - Министерство финансов Украины.
Статья 2
Принцип взимания налогов при экспорте
Одна Договаривающаяся Сторона будет облагать налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке товары (работы, услуги) экспортируемые в другую Договаривающуюся Сторону, акцизом экспорт облагаться не будет.

3-бап
Импорттау кезінде салық алу принципі
Уағдаласушы Тараптың біріне импортталған, екінші Уағдаласушы Тараптың аумағынан экспортталған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) импортшының елінде оның ұлттық заңдарына сәйкес жанама салықтар салынады.
Импортталатын тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) салық салу кезінде Уағдаласушы Тараптар өздерінің аумақтарында жасап шығарылған (сатылған) тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшін белгіленген салық ставкаларын қолданатын болады.
4-бап
Даулы мәселелерді шешу
Уағдаласушы Тараптардың арасындағы осы Келісімнің ережелерін түсіндіруге немесе қолдануға қатысты пікір алшақтықтары Тараптардың құзіретті органдарының келіссөздері мен консультациялары арқылы шешіледі.
5-бап
Қорытынды ережелер
Осы Келісім белгісіз мерзімге жасалды және оның күшіне енгізу үшін барлық қажетті ішкі мемлекеттік процедуралардың орындалғаны туралы Уағдаласушы Тараптардың соңғы хабары түскен күннен бастап күшіне енеді және Уағдаласушы Тараптардың бірі жазбаша түрде алты ай бұрын екінші Уағдаласушы тарапқа оның қолданысын тоқтатқысы келетін ниеті туралы хабар бергенше қолданыста болады.
Осы Келісім ол күшіне енгеннен кейін экспортталған немесе
импортталған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) ғана қатысты қолданылады.
Киев қаласында 1997 жылғы "13" маусымда екі дана болып, әрқайсысы
қазақ, украин және орыс тілдерінде жасалды, сондай-ақ барлық мәтіндердің
күші бірдей.
Осы Келісімнің мәтінін түсіндіру жөнінде Уағдаласушы Тараптар
арасында пікір қайшылығы пайда болған жағдайда орыс тіліндегі мәтіннің
күші басым болады.
Қазақстан Республикасының                  Украина
Үкіметі үшін                      Үкіметі үшін
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Статья 3
Принцип взимания налогов при импорте
Импортированные в одну Договаривающуюся Сторону товары (работы, услуги), экспортированные с территории другой Договаривающейся Стороны, облагаются косвенными налогами в стране импортера в соответствии с его национальным законодательством.
При обложении налогами импортируемых товаров (работ, услуг) Договаривающиеся Стороны будут применять те же ставки налогов, что и установленные для товаров (работ, услуг), произведенных (реализуемых) на территориях Сторон.
Статья 4
Решение спорных вопросов
Разногласия между Договаривающимися Сторонами относительно толкования или применения положений настоящего Соглашения будут разрешаться путем переговоров и консультаций компетентных органов Сторон.
Статья 5
Заключительные положения
Настоящее Соглашение заключено на неопределенный срок и вступает в силу со дня последнего уведомления Договаривающимися Сторонами о выполнении всех необходимых внутригосударственных процедур для его вступления в силу и будет действовать до тех пор, пока одна из Договаривающихся Сторон письменно за шесть месяцев не уведомит другую Договаривающуюся Сторону о своем намерении прекратить его действие.
Настоящее Соглашение будет применяться только в отношении товаров
(работ, услуг), экспортируемых или импортируемых после его вступления в силу.
Совершено в городе Киеве 13 июня 1997 года в двух экземплярах,
каждый на казахском, украинском и русском языках, причем все тексты имеют
одинаковую силу.
При возникновении разногласий между Договаривающимися Сторонами
по поводу толкования текста настоящего Соглашения текст на русском
языке имеет преимущественную силу.
За Правительство                           За Правительство
Республики Казахстан                              Украины