Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Ерекше бөлігін) және Азаматтық іс жүргізу кодексін қолдану туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Пленумының Қаулысы 1999 жылғы 16 шілде N 13. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 27 Нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 27 Нормативтік қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Пленумы қаулы етеді:
1999 жылғы 1 шілдеден K990409_ бастап күшіне енген Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Ерекше бөлігін) және Азаматтық іс жүргізу кодексін K990411_ қолдану Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабының 4-тармағына сәйкес олардың мәтіндері ресми түрде толық жарияланғаннан кейін мүмкін болатыны соттарға түсіндірілсін.
Осыған байланысты аталған заңдар жарияланғанға дейін соттар азаматтық және шаруашылық істерді қараған кезде Қазақ КСР Азаматтық кодексінің (Ерекше бөлігін), Қазақ КСР Азаматтық іс жүргізу кодексінің және Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 17 қаңтардағы "Қазақстан Республикасы төрелік соттарының шаруашылық дауларын шешу тәртібі туралы" Заңының нормаларын қолданғаны жөн.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
Пленум хатшысы

О применении Гражданского кодекса (Особенная часть) и Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан
Постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан от 16 июля 1999 года № 13. Утратило силу нормативным постановлением Верховного Суда Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 27.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного Суда РК от 22.12.2008 № 27 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Пленум Верховного Суда Республики Казахстан постановляет:
Разъяснить судам, что применение введенных в действие с 1 июля 1999 года K990409_ Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть) и K990411_ Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан в соответствии с пунктом 4 статьи 4 Конституции Республики Казахстан возможно только после полного официального публикования их текстов.
В связи с этим до опубликования указанных законов судам при рассмотрении гражданских и хозяйственных дел следует применять нормы K631000_ Гражданского кодекса Казахской ССР (Особенная часть), К632000_ Гражданского процессуального кодекса Казахской ССР и Закона Республики Казахстан от 17 января 1992 года Z927000_ "О порядке разрешения хозяйственных споров арбитражными судами Республики Казахстан". Председатель Верховного Суда Республики Казахстан: Секретарь Пленума, Судья Верховного Суда Республики Казахстан: