"1999 жылды Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылы деп жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Жарлығын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 24 ақпан N 162
"1999 жылды Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылы деп жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 желтоқсандағы N 4187 U984187_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылын өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылын өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссияның құрамы;
Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылын өткізу жөніндегі іс-шаралардың жоспары бекітілсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, орталық атқарушы органдар Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылын өткізу жөніндегі тиісті комиссияларды құрсын.
4. Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылы бойынша іс-шараларды қаржыландыру 1999 жылға арналған бюджетте тиісті мемлекеттік мекемелерге - бағдарламалардың әкімшілеріне көзделген қаражаттың есебінен және шегінде жүзеге асырылсын.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне 1999
жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығыстарында Ұрпақтар бірлігі
мен сабақтастығы жылын өткізу жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды
көздеу ұсынылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 24 ақпандағы
N 162 қаулысымен
бекітілген
Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылын өткізу жөніндегі
мемлекеттік комиссияның
Құрамы
Кекілбаев Әбіш         - Қазақстан Республикасының
Кекілбайұлы              Мемлекеттік хатшысы, комиссияның
төрағасы (келісім бойынша)
Тәжин Марат            - Президент Әкімшілігі Басшысының
Мұхамбетқазыұлы          орынбасары - Қазақстан Республикасы
Президентінің Әкімшілігі Талдау және
стратегиялық зерттеу орталығының
жетекшісі, комиссия төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Сәрсенбаев Алтынбек    - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Сәрсенбайұлы             ақпарат және қоғамдық келісім министрі,
комиссия төрағасының орынбасары
Асқаров Әлібек         - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Асылбайұлы               ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі Департаментінің директоры,
комиссияның хатшысы
Комиссия мүшелері:
Абайділдин Талғатбек   - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
Жәмшитұлы                орынбасары
Абаев Хасен Сейілханұлы - Қазақстан Суретшілер одағы басқармасының
төрағасы (келісім бойынша)
Ақатаев                - Қазақстанның Республикалық
Сәбетқызы Жақияұлы       партиясының төрағасы (келісім бойынша)
Ақылбаев Жамбыл        - Е.Букетов атындағы Қарағанды
Сәулебекұлы              мемлекеттік университетінің ректоры
(келісім бойынша)
Алдамжаров Зұлқайнар   - Қостанай университетінің ректоры
Алдамжарұлы              (келісім бойынша)
Алексий (Кутепов       - Алматы және Семей архиепископы
Андрей Николаевич)       (келісім бойынша)
Алияров Есенжол        - Қазақстан Жастар одағының төрағасы
Қаниұлы                  (келісім бойынша)
Алтыбаева Сәуле        - Қазақстан Республикасының Ғылым
Мағазқызы                академиясы қоғамдық және гуманитарлық
ғылымдар бөлімшесінің ғылыми хатшысы
Аннакулиева Гүлнәр     - Түркімен ұлттық-мәдени орталығының
Атақызы                  төрайымы (келісім бойынша)
Атрушкевич Павел       - Қазақстан халықтары Ассамблеясы
Александрович            төрағасының орынбасары, Қазақтың
мемлекеттік сәулет-құрылыс
академиясының ректоры (келісім бойынша)
Ақымбеков Серік        - Тұрмысы төмен отбасыларды қолдау
Шаяхметұлы               жөніндегі жалпы ұлттық қордың атқарушы
директоры (келісім бойынша)
Әбдірахманов Есіркеп   - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Оңланбекұлы              халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Департаментінің директоры
Әбілғазин Данияр       - Қазақстан Республикасының Қаржы
Рүстемұлы                вице-министрі
Әмірханова Жібек       - Алматы облысы әкімінің орынбасары
Әмірханқызы
Әнес Ғарифолла         - "Арыс" қуғын-сүргін көрген зиялылардың
Қабдылқайырұлы           мұраларын зерттеу қорының президенті
(келісім бойынша)
Әшімов Байкен Әшімұлы  - Еңбек ардагері, қоғам қайраткері
(келісім бойынша)
Баталов Әнуар          - "Қазақстан - 2030 үшін" қоғамдық
Қасымұлы                 қозғалысының үйлестірушісі (келісім
бойынша)
Бейсенов Аманжол       - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Мұсайынұлы               вице- министрі
Бейсенов Қылышбек      - Қорқыт ата атындағы Қызылорда
Алдабергенұлы            мемлекеттік университетінің ректоры
(келісім бойынша)
Бектұрғанов Серік      - Қостанай облысы әкімінің орынбасары
Шыңғысұлы
Бижанов Ақан           - Қазақстан Республикасы Президентінің
Құсайынұлы               Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің
меңгерушісі (келісім бойынша)
Дошаев Ерген           - Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары
Николайұлы
Ерімбетов Нұрлан       - Қызылорда облысы әкімінің орынбасары
Кенжебекұлы
Еркінбаев Серік        - Қазақстан Композиторлар одағы
Жексембекұлы             басқармасының бірінші хатшысы
(келісім бойынша)
Жағанова Алтыншаш      - Қазақстанның дәуірлеуі партиясының
Қайыржанқызы             төрайымы (келісім бойынша)
Жалмағамбетова         - Ақмола облысы әкімінің орынбасары
Светлана Жақияқызы
Жұмағұлов Бақытжан     - Республикалық саяси еңбек
Тұрсынұлы                партиясының төрағасы (келісім бойынша)
Кәрімов Мұрат          - "Идел" татар-башқұрт бірлестігі
Абдулхаевич              ассоциациясының төрағасы (келісім бойынша)
Коржова Наталья        - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Артемовна                халықты әлеуметтік қорғау министрі
Көшербаев Қырымбек     - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Елеуұлы                  сақтау, білім және спорт министрі
Күмісқалиев Есен       - Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары
Күмісқалиұлы
Курдаев Тофик Әшімұлы  - "Түркия" түрік қоғамының төрағасы
(келісім бойынша)
Қабжанов Хайролла      - Қарағанды облысы әкімінің орынбасары
Бірәліұлы
Қасейінов Дүйсен       - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Құрабайұлы               ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі
Мәдениет комитетінің төрағасы
Қаюпова Нина           - Әйелдердің Республикалық Кеңесінің
Әмірқызы                 төрағасы, Республикалық ана мен баланың
денсаулығын қорғау орталығының
директоры (келісім бойынша)
Қошанов Аманжол        - Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым
Қошанұлы                 академиясының вице-президенті, Ұлттық
Ғылым академиясы Қоғамдық және гуманитарлық
ғылымдар бөлімшесінің академик-хатшысы
(келісім бойынша)
Қозыбаев Манаш         - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Қабашұлы                 Ғылым академиясы Тарих және этнология
институтының директоры (келісім бойынша)
Құл-Мұхаммед Мұқтар    - "Атамұра" корпорациясының президенті
(келісім бойынша)
Құлшаров Мәлік         - Батыс Қазақстан облысы әкімінің
Иманқұлұлы               орынбасары
Құсайынов Аманкелді    - Л.Гумилев атындағы Еуразия университетінің
Құсайынұлы               ректоры (келісім бойынша)
Мәмбетқазиев Ережеп    - Шығыс Қазақстан университетінің
ректоры (келісім бойынша)
Михайлов Валерий       - "Казахстанская правда" газетінің бас
Федорович                редакторы (келісім бойынша)
Молдажанов Ризахмет    - Қазақстан Республикасы Кәсіподақтарының
Құрманғазыұлы            федерациясы төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Монтақаев Қалдыбай     - Қазақстан Республикасы Сәулетшілер
Жұмағалиұлы              одағының президенті (келісім бойынша)
Мұстафин Бекболат      - Саяси қуғын-сүргін құрбандары
республикалық Ассоциациясының
төрағасы (келісім бойынша)
Мұхамеджанов Төлеген   - Астана қаласы әкімінің орынбасары,
Мұхамеджанұлы            "Рухани келісім конгресі" қорының
президенті
Мыңбай Дархан          - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің
Қамзабекұлы              орынбасары
Найманбаев Қалдарбек   - Қазақтардың бүкіл дүниежүзілік
Найманбайұлы             Ассоциациясының төралқасы төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Нәрібаев Көпжасар      - Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттік
Нәрібайұлы               ұлттық университетінің ректоры
(келісім бойынша)
Никандров Владимир     - Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің
Петрович                 орынбасары
Нұршаев Есенкелді      - Атырау облысы әкімінің орынбасары
Нұршайұлы
Омаров Жанай           - Қазақстанның Демократиялық
Сейітжанұлы              партиясының төрағасы (келісім бойынша)
Оразалин Нұрлан        - Қазақстан Жазушылар одағы
Мірқасымұлы              басқармасының бірінші хатшысы
(келісім бойынша)
Перуашаев Азат         - Азаматтық партия Орталық комитетінің
Тұрлыбекұлы              бірінші хатшысы (келісім бойынша)
Рағанин Мейрам         - "Қазақстанның болашағы үшін" жастар
Уахитұлы                 қозғалысының төрағасы (келісім бойынша)
Рәтбек қажы            - Қазақстан мұсылмандары діни
Нысанбайұлы              басқармасының мүфтиі (келісім бойынша)
Рымжанов Ораз          - Қазақстан Республикасы Кинематографияшылар
Мақатұлы                 басқармасының төрағасы
(келісім бойынша)
Сағдиев Мақтай         - Еңбек және соғыс ардагерлері
Рамазанұлы               республикалық кеңесінің төрағасы
(келісім бойынша)
Сағынтаев Бақытжан     - Жамбыл облысы әкімінің орынбасары
Әбдірұлы
Садықов Тоқмұхамед     - Абай атындағы Алматы мемлекеттік
Сәлменұлы                университетінің ректоры (келісім бойынша)
Самақова Айткүл        - Қазақстан Республикасының министрі,
Байғазықызы              Қазақстан Республикасы Президентінің
жанындағы Отбасы және әйелдер істері
жөніндегі ұлттық комиссияның төрайымы
(келісім бойынша)
Сәрсенбаев Өмірзақ     - Қазақстанның Халықтық-кооперативтік
партиясының төрағасы (келісім бойынша)
Смайыл Ержұман         - "Егемен Қазақстан" газетінің бас
редакторы (келісім бойынша)
Смайылов Камал         - Қазақстан Журналистер одағы
Сейтжанұлы               басқармасының төрағасы
(келісім бойынша)
Табылдиев Хисмет       - Х.Досмұхамедов атындағы Атырау
Бозанұлы                 аймақтық университетінің ректоры
(келісім бойынша)
Тоғысов Әмірбек        - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Әнуарұлы                 министрінің орынбасары
Тоқсейітов Рақымберген - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Құрманғалиұлы            сақтау, білім және спорт вице-министрі
Түменова Бақыт         - Павлодар облысы әкімінің орынбасары
Ниязбекқызы
Уәйісов Мерей          - Қазақстан Республикасының Әділет
Құрманұлы                вице-министрі
Хачиева Людмила        - Кабардин-балқар ұлттық-мәдени
Хисаевна                 орталығының төрайымы (келісім бойынша)
Цыбин Борис            - Қазақстан Республикасы Орыс одағының
Константинович           төрағасы (келісім бойынша)
Школьник Владимир      - Қазақстан Республикасының Ғылым
Сергеевич                және жоғары білім министрі
Ыбыраев Әділ Жүнісұлы  - Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Ыдырысов Ерлан         - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Әбілпайызұлы             істер бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 24 ақпандағы N 162
қаулысымен
бекітілген
Ұрпақтар бірлестігі мен сабақтастығы жылын
өткізу жөніндегі іс-шаралардың
Жоспары
__________________________________________________________________________
|N |          Іс-шаралар                  | Орындау мерзімі | Орындалуына
|  |                                      |                 | жауаптылар
|__|______________________________________|_________________|______________

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "Об объявлении 1999 года Годом единства и преемственности поколений"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года № 162
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года № 4187 U984187_ "Об объявлении 1999 года Годом единства и преемственности поколений" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Государственную комиссию по проведению Года единства и преемственности поколений.
2. Утвердить прилагаемые:
состав Государственной комиссии по проведению Года единства и преемственности поколений;
план мероприятий по проведению Года единства и преемственности поколений.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы, центральным исполнительным органам образовать соответствующие комиссии по проведению Года единства и преемственности поколений.
4. Финансирование мероприятий по Году единства и преемственности поколений осуществить за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 1999 год, соответствующим государственным учреждениям - администраторам программ.
5. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны и Алматы предусмотреть в расходах местных бюджетов на 1999 год финансирование мероприятий по проведению Года единства и преемственности поколений.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 1999 г. № 162
Состав
Государственной комиссии по проведению
Года единства и преемственности поколений
Кекилбаев Абиш            - Государственный секретарь Республики
Кекилбаевич                 Казахстан, председатель
(по согласованию)
Тажин Марат               - заместитель Руководителя Администрации
Мухамбетказиевич            Президента - Руководитель Центра анализа
и стратегических исследований Администрации
Президента Республики Казахстан, заместитель
председателя (по согласованию)
Сарсенбаев Алтынбек       - Министр культуры, информации и общественного
Сарсенбаевич                согласия Республики Казахстан,
заместитель председателя
Аскаров Алибек            - Директор Департамента Министерства
Асылбаевич                  культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Абаев Хасен               - Председатель Союза правления художников
Сеилханович                 Республики Казахстан
(по согласованию)
Абайдильдин Талгатбек     - заместитель акима Восточно-Казахстанской
Жамшитович                  области
Абдрахманов Есиркеп       - Директор Департамента Министерства труда и
Онланбекович                социальной защиты населения
Республики Казахстан
Абулгазин Данияр          - вице-Министр финансов Республики
Рустемович                  Казахстан
Акатаев Сабетказы         - председатель Республиканской
Жакиянович                  партии Казахстана (по согласованию)
Акылбаев Жамбыл           - ректор Карагандинского государственного
Саулебекович                университета им. Е.Букетова
(по согласованию)
Алдамжаров Зулкайнар      - ректор Костанайского университета
Алдамжарович                (по согласованию)
Алексий                   - Архиепископ Алматинский и Семипалатинский
(Кутепов Андрей             (по согласованию)
Николаевич)
Алияров Есенжол           - Председатель Союза молодежи Казахстана
Каниевич                    (по согласованию)
Алтыбаева Сауле           - ученый секретарь Отделения общественных и
Магазовна                   гуманитарных наук Академии наук
Республики Казахстан
Амерханова Жибек          - заместитель акима Алматинской области
Амерхановна
Аннакулиева Гульнар       - председатель туркменского
Атаевна                     национально-культурного центра
(по согласованию)
Анес Гарифолла            - президент Фонда изучения наследия
Кабдулхаирович              репрессированной интеллигенции Казахстана
"Арыс" (по согласованию)
Атрушкевич Павел          - заместитель председателя Ассамблеи народов
Александрович               Казахстана, ректор Казахской государственной
архитектурно-строительной академии
(по согласованию)
Ахымбеков Серик           - исполнительный директор Общенационального
Шаяхметович                 фонда по поддержке малообеспеченных
граждан (по согласованию)
Ашимов Байкен             - ветеран труда, общественный деятель
Ашимович                    (по согласованию)
Баталов Анвар             - координатор общественного движения
Касымович                   "За Казахстан - 2030"
(по согласованию)
Бейсенов Аманжол          - вице-Министр внутренних дел
Мусаинович                  Республики Казахстан
Бейсенов Клышбек          - ректор Кызылординского государственного
Алдабергенович              университета имени Коркыта
(по согласованию)
Бектурганов Серик         - заместитель акима Костанайской области
Чингисович
Бижанов Ахан              - заведующий Отделом внутренней политики
Хусаинович                  Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Ваисов Мерей              - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Курманович
Джалмагамбетова           - заместитель акима Акмолинской области
Светлана Жакияновна
Дошаев Ерген              - заместитель акима Актюбинской области
Николаевич
Джаганова Алтыншаш        - председатель партии Возрождения Казахстана
Каиржановна                 (по согласованию)
Еримбетов Нурлан          - заместитель акима Кызылординской области
Кенжебекович
Еркимбеков Серик          - Первый секретарь Союза композиторов
Жексембекович               Казахстана (по согласованию)
Жумагулов Бакытжан        - председатель Республиканской политической
Турсунович                  партии труда (по согласованию)
Ибраев Адил               - заместитель акима города Алматы
Жунусович
Идрисов Ерлан             - первый вице-Министр иностранных дел
Абильфаизович               Республики Казахстан
Кабжанов Хайрулла         - заместитель акима Карагандинской области
Бралевич
Каримов Мурат             - председатель Ассоциации татаро-башкирских
Абдулхаевич                 объединений "Идел"
(по согласованию)
Касеинов Дюйсен           - Председатель Комитета культуры Министерства
Курабаевич                  культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Каюпова Нина              - председатель республиканского Совета
Амировна                    женщин, директор Республиканского центра
охраны здоровья матери и ребенка
(по согласованию)
Кошанов Аманжол           - вице-Президент Национальной Академии наук,
Кошанович                   Академик-секретарь отделения общественных
и гуманитарных наук Национальной Академии
наук Республики Казахстан (по согласованию)
Козыбаев Манаш            - директор Института истории и этнологии
Кабашевич                   Национальной Академии наук Республики
Казахстан (по согласованию)
Коржова Наталья           - Министр труда и социальной защиты
Артемовна                   населения Республики Казахстан
Кул-Мухаммед Мухтар       - президент корпорации "Атамура"
(по согласованию)
Кульшаров Малик           - заместитель акима Западно-Казахстанской
Иманкулович                 области
Кумискалиев Есен          - заместитель акима Мангистауской области
Кумискалиевич
Курдаев Тофик             - председатель общества турков
Ашимович                    "Туркия" (по согласованию)
Кусаинов Амангельды       - ректор Евразийского университета
Кусаинович                  им. Л.Н. Гумилева (по согласованию)
Кушербаев Крымбек         - Министр здравоохранения, образования и
Елеуович                    спорта Республики Казахстан
Мамбетказиев Ережеп       - ректор Восточно-Казахстанского
Альхаирович                 университета (по согласованию)
Мантахаев Калдыбай        - Президент Союза архитекторов
Жумагалиевич                Республики Казахстан (по согласованию)
Михайлов Валерий          - главный редактор газеты "Казахстанская
Федорович                   правда" (по согласованию)
Молдажанов Ризахмет       - заместитель председателя Федерации
Курмангазиевич              профсоюзов Республики Казахстан
(по согласованию)
Мустафин Бекболат         - председатель республиканской Ассоциации
жертв политических репрессий
(по согласованию)
Мухамеджанов Тулеген      - заместитель акима города Астаны, президент
Мухамеджанович              фонда "Конгресс духовного согласия"
Мынбай Дархан             - заместитель акима Южно-Казахстанской области
Камзабекович
Найманбаев Калдарбек      - заместитель председателя президиума
Найманбаевич                Всемирной ассоциации казахов
(по согласованию)
Нарибаев Купжасар         - ректор Казахского государственного
Нарибаевич                  национального университета им. Аль-Фараби
(по согласованию)
Никандров Владимир        - заместитель акима Северо-Казахстанской
Петрович                    области
Нуршаев Есенгельды        - заместитель акима Атырауской области
Нуршаевич
Омаров Жанай              - председатель Демократической партии
Сейтжанович                 Казахстана (по согласованию)
Оразалин Нурлан           - первый секретарь правления Союза
Мыркасымович                писателей Казахстана
(по согласованию)
Перуашев Азат             - первый секретарь ЦК Гражданской партии
Турлыбекович                (по согласованию)
Раганин Мейрам            - председатель молодежного движения
Уахитович                   "За будущее Казахстана"
(по согласованию)
Ратбек кажы               - муфтий духовного управления мусульман
Нысанбайулы                 Казахстана (по согласованию)
Рымжанов Ораз             - председатель правления Союза
Махатович                   кинематографистов Республики Казахстан
(по согласованию)
Сагдиев Махтай            - председатель республиканского Совета
Рамазанович                 ветеранов войны и труда
(по согласованию)
Сагинтаев Бакытжан        - заместитель акима Жамбылской области
Абдирович
Садыков Токмухамед        - ректор Алматинского государственного
Сальменович                 университета им. Абая
(по согласованию)
Самакова Айткуль          - Министр Республики Казахстан, председатель
Байгазиевна                 Национальной комиссии по делам семьи и
женщин при Президенте Республики Казахстан
(по согласованию)
Сарсенов Умирзак          - председатель Народно-кооперативной партии
Казахстана (по согласованию)
Смаилов Ержуман           - главный редактор газеты "Егемен Казакстан"
(по согласованию)
Смаилов Камал             - председатель Правления Союза журналистов
Сейтжанович                 Казахстана (по согласованию)
Табылдиев Хисмет          - ректор Атырауского регионального
Бозанович                   университета им. Х.Досмухамедова
(по согласованию)
Тогусов Амирбек           - заместитель Министра обороны
Анварович                   Республики Казахстан
Токсеитов Ракимберген     - вице-Министр здравоохранения, образования
Курмангалиевич              и спорта Республики Казахстан
Туменова Бакыт            - заместитель акима Павлодарской области
Ниязбековна
Хачиева Людмила           - председатель кабардино-балкарского
Хисаевна                    национально-культурного центра
(по согласованию)
Цыбин Борис               - председатель Русского союза Республики
Константинович              Казахстан (по согласованию)
Школьник Владимир         - Министр науки и высшего образования
Сергеевич                   Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 1999 г. № 162
План
мероприятий по проведению
Года единства и преемственности поколений
____________________________________________________________________________
| № |              Мероприятия            |    Срок    |  Ответственные за  |
|п/п|                                     | исполнения |      исполнение    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|1 |                 2                    |        3        |       4
|__|______________________________________|_________________|______________
|                І. Ұйымдастыру іс-шаралары
|1 |"1999 жылды Ұрпақтар бірлігі мен са.  |1999 жылдың    |Орталық атқарушы
|  |бақтастығы жылы деп жариялау туралы"  | ақпаны        |органдар, ведо.
|  |Қазақстан Республикасы Президентінің  |               |мстволар, облыс.
|  |Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шара.|               |тардың және
|  |лардың нақты жоспарын әзірлеу         |               |Астана, Алматы
|  |                                      |               |қалаларының
|  |                                      |               |әкімдері
|  |                                      |               |
|2 |Секциялардың құрамдарын және олардың  |---//---       |Мемлекеттік
|  |жұмыс жоспарларын бекіту              |               |комиссия
|  |                                      |               |
|3 |Жылдың белгісін әзірлеу, бекіту және  |---//---       |Бұл да
|  |барлық мүдделі ұйымдарға, бұқаралық   |               |
|  |ақпарат құралдарына жіберу            |               |
|  |                                      |               |
|4 |Сабақтастық мәселелерін жан-жақты тал.|наурыз         |Бұл да
|  |қылай отырып, ұрпақтар өкілдерінің    |               |
|  |кездесулерін өткізу                   |               |
|  |                                      |               |
|5 |Мәжілістер дайындау және жылды өткізу |тоқсан сайын   |Мемлекеттік
|  |жөніндегі негізгі іс-шаралар жоспары. |               |комиссияның
|  |ның жай-күйі мен орындалу барысы тура.|               |хатшысы
|  |лы секциялардың, облыстар, Астана және|                 |
|  |Алматы қалалары әкімдерінің орталық   |                 |
|  |атқарушы органдар және  ведомостволар |                 |
|  |басшыларының есептерін Мемлекеттік    |                 |
|  |комиссияның қарауына енгізу           |                 |
|  |                                      |                 |
|6 |Республика зиялыларының қатысуымен    |желтоқсан        |Мемлекеттік
|  |Жылды өткізу жөніндегі мемлекеттік    |                 |комиссия
|  |комиссиясының "Жалпыұлттық татулық    |                 |
|  |және саяси қуғын-сүргін құрбандарын   |                 |
|  |еске алу жылын, Халық бірлігі мен ұлт.|                 |
|  |тық тарих жылын және Ұрпақтар бірлігі |                 |
|  |мен сабақтастығы жылын өткізу -       |                 |
|  |Қазақстан қоғамының бірлігін нығайту  |                 |
|  |жөніндегі мемлекеттік саясаттың дәйек.|                 |
|  |тілікпен жүзеге асырылуы" деген тақы. |                 |
|  |рыпқа қорытынды мәжілісін өткізу      |                 |
|  |                                      |                 |
|  |         ІІ. Ақпараттық-насихаттық іс-шаралар
|  |                                      |                 |
|7 |"1999 жылды Ұрпақтар бірлігі мен са.  |ұдайы            |Мәдениет,ақпа.
|  |бақтастығы жылы деп жариялау туралы"  |                 |рат және қоғам
|  |Қазақстан Республикасының Президенті  |                 |дық келісім
|  |Жарлығының қағидалары мен міндеттерін |                 |министрлігі
|  |бұқаралық ақпарат құралдарында наси.  |                 |
|  |хаттап, түсіндіруді ұйымдастыру       |                 |
|  |                                      |                 |
|8 |Республикалық және аймақтық бұқаралық |жыл бойы         |Бұл да
|  |ақпарат құралдары арқылы Ұрпақтар бір.|                 |
|  |лігі мен сабақтастығы жылын өткізуге  |                 |
|  |байланысты барлық іс-шараларды кең    |                 |
|  |түрде ақпараттық-насихаттық қолдауды  |                 |
|  |қамтамасыз ету. Осы мақсатта:         |                 |
|  |- газеттер мен журналдарда Жылдың     |                 |
|  |тұрақты айдарларымен, суретті безенді.|                 |
|  |рулерімен, белгілерімен материалдар   |                 |
|  |жариялауды;                           |                 |
|  |- ғалымдардың, жазушылардың, мәдениет |                 |
|  |қайраткерлерінің, саяси партиялар мен |                 |
|  |қоғамдық қозғалыстар, ұлттық-мәдениет |                 |
|  |орталықтары өкілдерінің қатысуымен    |                 |
|  |арнаулы теле-және радио хабарларын    |                 |
|  |беруді;                               |                 |
|  |-"Хабар" және "Ақшам" ақпараттық      |                 |
|  |бағдарламаларында Жылға арналған      |                 |
|  |телесюжеттерді ұдайы беруді ұйымдас.  |                 |
|  |тыру                                  |                 |
|  |                                      |                 |

| 1 |                 2                   |      3     |          4         |
|___________________________________________________________________________|
|   |                  І. Организационные мероприятия                       |
|   |
|___|_______________________________________________________________________|
|1  |Разработать конкретные планы мероприя|   февраль  |Центральные исполни-|
|   |тий по реализации Указа Президента   |  1999 года |тельные органы,     |
|   |Республики Казахстан "Об объявлении  |            |ведомства, акимы    |
|   |1999 года Годом единства и преемствен|            |областей и городов  |
|   |ности поколений"                     |            |Астаны, Алматы      |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|2  |Утвердить составы секций и планы их  |   --//--   |Государственная     |
|   |работы                               |            |комиссия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|3  |Разработать, утвердить и разослать во|   --//--   |То же               |
|   |все заинтересованные организации,    |            |                    |
|   |средства массовой информации эмблему |            |                    |
|   |Года                                 |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|4  |Провести встречу представителей      |   март     |То же               |
|   |поколений с всесторонним обсуждением |            |                    |
|   |проблем преемственности              |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|5  |Подготовить заседания и внести на    |ежекварталь-|секретарь           |
|   |рассмотрение Государственной комиссии|но          |Государственной     |
|   |отчеты секций, акимов областей,      |            |комиссии            |
|   |гг. Астаны и Алматы, руководителей   |            |                    |
|   |центральных исполнительных органов и |            |                    |
|   |ведомств о состоянии и ходе          |            |                    |
|   |выполнения плана мероприятий по      |            |                    |
|   |проведению Года                      |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|6  |Провести итоговое заседание          |   декабрь  |Государственная     |
|   |Государственной комиссии по проведе- |            |комиссия            |
|   |нию Года с участием представителей   |            |                    |
|   |интеллигенции республики на тему:    |            |                    |
|   |"Проведение Года общенационального   |            |                    |
|   |согласия и памяти жертв политических |            |                    |
|   |репрессий, Года народного единства и |            |                    |
|   |национальной истории и Года единства |            |                    |
|   |и преемственности поколений - последо|            |                    |
|   |вательное претворение в жизнь госуда-|            |                    |
|   |рственной политики по укреплению     |            |                    |
|   |единства казахстанского общества"    |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|              ІІ. Информационно-пропагандистские мероприятия               |
|___________________________________________________________________________|
|7  |Организовать пропаганду, разъяснение | постоянно  |Министерство        |
|   |положений и задач Указа Президента   |            |культуры, информации|
|   |Республики Казахстан "Об объявлении  |            |и общественного     |
|   |1999 года Годом единства и           |            |согласия            |
|   |преемственности поколений" в         |            |                    |
|   |средствах массовой информации        |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|8  |Обеспечить через республиканские     |в течение   |То же               |
|   |и региональные СМИ широкую информаци-|года        |                    |
|   |онно-пропагандистскую поддержку всех |            |                    |
|   |мероприятий, связанных с проведением |            |                    |
|   |Года единства и преемственности      |            |                    |
|   |поколений. С этой целью организовать:|            |                    |
|   |  - публикацию материалов в газетах и|            |                    |
|   |журналах под постоянными рубриками,  |            |                    |
|   |заставками, эмблемой Года;           |            |                    |
|   |  - выпуск специальных теле- и радио-|            |                    |
|   |передач, с участием ученых,          |            |                    |
|   |писателей, деятелей культуры, предста|            |                    |
|   |вителей политических партий и общест-|            |                    |
|   |венных движений, нацинально-культур- |            |                    |
|   |ных центров;                         |            |                    |
|   |  - регулярный выход телесюжетов,    |            |                    |
|   |посвященных Году, в информационных   |            |                    |
|   |программах "Хабар" и "Акшам"         |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|9 |Аз қамтамасыз етілген азаматтарды     |30 мамыр         |Мәдениет,ақпа.
|  |қолдау жөніндегі Жалпыұлттық қорға    |                 |рат және қоғам
|  |қаржы жинау мақсатында Жыл мазмұнын   |                 |дық келісім
|  |жан-жақты ашып көрсетуге арналған     |                 |министрлігі
|  |республикалық телемарафон өткізу      |                 |
|  |                                      |                 |
|10|Облыстарда жастар арасында конкурстық |жыл бойы         |Бұл да
|  |негізде қорытындысы Астана қаласында  |                 |
|  |шығарылатын "Астана дәстүріне адалдық"|                 |
|  |интеллектуалды телеойынын ұйымдастыру |                 |
|  |және өткізу                           |                 |
|  |                                      |                 |
|11|Телекоммуникациялар эфир желісіне     |---//---         |Бұл да
|  |Жыл тақырыбына сәйкестендірілген көр. |                 |
|  |кем және деректі фильмдерді енгізу    |                 |
|  |ұсынылсын.                            |                 |
|  |                                      |                 |
|12|Республикалық мемлекеттік және балама.|3 тоқсан         |Бұл да
|  |лы кино жүйесі арқылы "Қазақстандағы  |                 |
|  |ұжымдастыру кезеңіндегі шаруалар көте.|                 |
|  |рілісі" деректі фильмін қайталап      |                 |
|  |беруді ұйымдастыру, "Тал бесіктен жер |                 |
|  |бесікке дейін" деректі-ойындық фильмін|                 |
|  |шығаруды аяқтау                       |                 |
|  |                                      |                 |
|13|Сталиндік зорлық-зомбылықтың зобалаңын|жыл бойы         |Бұл да
|  |бастарынан кешкен халықтардың өмірі,  |                 |
|  |тағдыры және тарихы туралы "Қазақстан.|                 |
|  |ға жер аударылған халықтар" деректі   |                 |
|  |фильмдерінің сериясын түсіру          |                 |
|  |                                      |                 |
|14|"Қазақстан - қара шаңырағымыз",       |---//---         |Бұл да
|  |"Қазақстан тарихы: зерттеулер, құжат. |                 |
|  |тар", "Қазақстан тарихы: әдеби хрони. |                 |
|  |ка" және "Қазақстанның этностары"     |                 |
|  |сериялары бойынша кітаптар басып шы.  |                 |
|  |ғаруды жалғастыру                     |                 |
|  |                                      |                 |

|9  |Провести республиканский телемарафон,|  30 мая    |Министерство        |
|   |посвященный всестороннему раскрытию  |            |культуры, информации|
|   |идей Года, с целью сбора средств в   |            |и общественного     |
|   |Общенациональный фонд по поддержке   |            |согласия            |
|   |малообеспеченных граждан             |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|10 |В областях организовать и провести   |в течение   |То же               |
|   |среди молодежи на конкурсной основе  |года        |                    |
|   |с подведением итогов в г. Астане     |            |                    |
|   |интеллектуальную телеигру "Агалар    |            |                    |
|   |дастуріне адалдык" ("Верность        |            |                    |
|   |традициям старших поколений")        |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|11 |Рекомендовать телекомпаниям ввести в |    --//--  |То же               |
|   |сетку эфира художественные и докумен-|            |                    |
|   |тальные фильмы, соответствующие      |            |                    |
|   |тематике Года                        |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|12 |Организовать прокат через государст- |3 квартал   |То же               |
|   |венную и альтернативную киносеть     |            |                    |
|   |республики документальный фильм      |            |                    |
|   |"Крестьянские восстания в Казахстане |            |                    |
|   |в период коллективизации", завершить |            |                    |
|   |производство документально-игрового  |            |                    |
|   |фильма "Жизнь человека" ("Тал        |            |                    |
|   |бесіктен жер бесікке дейін")         |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|13 |Снять серию документальных фильмов   |в течение   |То же               |
|   |"Депортированные в Казахстан народы" |года        |                    |
|   |- о жизни, судьбе и истории народов, |            |                    |
|   |на чью долю выпали тяготы сталинского|            |                    |
|   |произвола                            |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|14 |Продолжить издание книг по сериям    |   --//--   |То же               |
|   |"Казахстан - наш общий дом",         |            |                    |
|   |"История Казахстана: исследования,   |            |                    |
|   |документы", "История Казахстана:     |            |                    |
|   |литературная хроника" и "Этносы      |            |                    |
|   |Казахстана"                          |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|15|-"Қазақстанның халықтары" энциклопе.  |4 тоқсан         |Мәдениет,ақпа.
|  |диясын;                               |                 |рат және қоғам
|  |- "Қазақстанның спорттық энциклопедия.|                 |дық келісім
|  |сын";                                 |                 |министрлігі,
|  |-"Алашорда қайраткерлері" библиогра.  |                 |"Арыс" қоры
|  |фиялық анықтамалығын;                 |                 |(келісім бойын
|  |- "Алтай-Дунай" археологиялық-этногра.|                 | ша)
|  |фиялық экспедицияның нәтижелері бойын.|                 |
|  |ша                                    |                 |
|  |"Еуразия: халықтар және дәстүрлер"    |                 |
|  |суретті альбомын дайындау және көп    |                 |
|  |данамен шығару                        |                 |
|  |                                      |                 |
|16|"Маңғыстау қазақтарының ХІХ ғасырдың  |жыл бойы         |Орталық мемле.
|  |70 жылдарындағы көтерілісі", "Бөкей   |                 |кеттік мұра.
|  |хандығының тарихы 1801-1845 жылдардың |                 |ғат,Мәдениет,
|  |құжаттар мен материалдарында", "Маң.  |                 |ақпарат және
|  |ғыстау ауданының тарихы","Менің хал.  |                 |қоғамдық келі
|  |қымның тарихы. Қуғын-сүргін мен жер   |                 |сім министрлі
|  |аудару саясаты және оның Павлодар     |                 |гі, Ғылым
|  |облысының демографиялық жағдайына ық. |                 |академиясы
|  |палы","Қазақ таңдаулыларының ХVIII-ХІХ|                 |
|  |ғасырлардағы эпистолярлық мұрасы",    |                 |
|  |"Тоталитарлық жүйе жағдайындағы       |                 |
|  |Қазақстанның зиялылары", "Алашорда    |                 |
|  |қозғалысы-құжаттарда" деректі жинақ.  |                 |
|  |тарын басып шығаруға кірісу           |                 |
|  |                                      |                 |
|17|"Қазақстан-2030" еліміздің Стратегия. |4 тоқсан         |Денсаулық сақ.
|  |лық дамуына сәйкес салауатты өмір сал.|                 |тау, білім жә.
|  |тын нығайтуға үлес қосатын "Ұзақ жа.  |                 |не спорт мини
|  |саудың сыры туралы" кітапты көп дана. |                 |стрлігі
|  |мен басып шығару                      |                 |
|  |                                      |                 |
|18|Қазақстан тарихына арналған үздік ең. |ұдайы            |Сыртқы істер
|  |бектерді, мақалаларды, басқа да мате. |                 |министрлігі,
|  |риалдарды шетел тілдеріне аударуды    |                 |Ғылым академия
|  |ұйымдастыру, оларды шет елдерде басып |                 |сы, Мәдениет,
|  |шығаруға жәрдемдесу                   |                 |ақпарат және
|  |                                      |                 |қоғамдық келі
|  |                                      |                 |сім министрлі
|  |                                      |                 |гі
|19|Мұхаммед Хайдар Дулатидің, Қаныш      |жыл бойы         |Мәдениет, ақпа
|  |Сәтбаевтың, Павел Васильевтің, Бауыр. |                 |рат және қоғам
|  |жан Момышұлының мерейтойларына арнал. |                 |дық келісім
|  |ған шығармалар жинақтарын, еңбектері. |                 |министрлігі
|  |нің жинақтарын, плакаттар, буклеттер, |                 |
|  |альбомдар, басқа да баспасөз өнімдерін|                 |
|  |шығару                                |                 |
|  |                                      |                 |
|20|Алты томдық "Қазақстан" ұлттық энцик. |жыл бойы         |Мәдениет, ақпа
|  |лопедиясының алғашқы екі томын шығару |                 |рат және қоғам
|  |                                      |                 |дық келісім
|  |                                      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |

|15 |Подготовить и выпустить массовыми    |4 квартал   |Министерство        |
|   |тиражами:                            |            |культуры, информации|
|   |  - энциклопедию "Народы Казахстана";|            |и общественного     |
|   |  - "Спортивную энциклопедию         |            |согласия,           |
|   |Казахстана";                         |            |Фонд "Арыс" (по сог-|
|   |  - библиографический справочник     |            |ласованию"          |
|   |"Деятели Алаш-Орды";                 |            |                    |
|   |  - фотоальбом "Евразия: народы и    |            |                    |
|   |традиции" по результатам археолого-  |            |                    |
|   |этнографической экспедиции           |            |                    |
|   |"Алтай-Дунай"                        |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|16 |Приступить к изданию документальных  |в течение   |Центральный         |
|   |сборников - "Восстание казахов       |года        |государственный     |
|   |Мангышлака в 70-х гг. XIX в.",       |            |архив, Министерство |
|   |"История Букеевского ханства в доку- |            |культуры, информации|
|   |ментах и материалах 1801-1845 гг.",  |            |и общественного     |
|   |"История Мангистауского района",     |            |согласия, Академия  |
|   |"История моего народа. Политика      |            |наук                |
|   |репрессий и переселения и ее влияние |            |                    |
|   |на демографическое положение в       |            |                    |
|   |Павлодарской области", "Эпистолярное |            |                    |
|   |наследие казахской элиты в XVIII-XIX |            |                    |
|   |вв.", "Интеллигенция Казахстана в    |            |                    |
|   |условиях тоталитарной системы",      |            |                    |
|   |"Движение Алаш-Орды в документах"    |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|17 |Издать массовым тиражом книгу        | 4 квартал  |Министерство        |
|   |"О секрете долголетия", призванную   |            |здравоохранения,    |
|   |внести вклад в утверждение здорового |            |образования и       |
|   |образа жизни в соответствии со       |            |спорта              |
|   |Стратегией развития страны           |            |                    |
|   |"Казахстан-2030"                     |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|18 |Организовать перевод лучших трудов,  | постоянно  |Министерство        |
|   |статей, других материалов, посвящен- |            |иностранных дел,    |
|   |ных истории Казахстана, на иностран- |            |Академия наук,      |
|   |ные языки, способствовать их изданию |            |Министерство культу-|
|   |в зарубежных странах                 |            |ры, информации и об-|
|   |                                     |            |щественного согласия|
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|19 |Выпустить собрания сочинений, сборни-|в течение   |Министерство        |
|   |ки трудов, плакаты, буклеты, альбомы,|года        |культуры, информации|
|   |другую печатную продукцию, посвящен- |            |и общественного     |
|   |ную юбилеям Мухаммеда Хайдара Дулати,|            |согласия            |
|   |Каныша Сатпаева, Павла Васильева,    |            |                    |
|   |Бауыржана Момышулы                   |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|20 |Выпустить первые два тома шеститомной|в течение   |Министерство        |
|   |Национальной энциклопедии "Казахстан"|года        |культуры, информации|
|   |                                     |            |и общественного     |
|   |                                     |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|21|"Қазақстан Республикасындағы ономасти.|2 тоқсан         |Бұл да
|  |калық жұмыстың тұжырымдамасын" әзір.  |                 |
|  |леуді аяқтау және оны Үкіметтің       |                 |
|  |қарауына енгізу                       |                 |
|  |                                      |                 |
|  |            ІІІ. Тәрбиелік-идеологиялық іс-шаралар
|  |                                      |                 |
|22|Маңызды міндеттерінің бірі өскелең    |1 тоқсан         |Денсаулық сақ
|  |ұрпақты тәрбиелеу ісінде халық дана.  |                 |тау, білімжәне
|  |лығының сабақтастығын жан-жақты ашып  |                 |спорт министр.
|  |көрсету болып табылатын халықтық педа.|                 |лігі
|  |гогика жөнінде 1 республикалық ғылыми-|                 |
|  |тәжірибелік конференция өткізу        |                 |
|  |                                      |                 |
|23|Жастарды Отанның даңқты ұлдарының     |ақпан            |Қорғаныс мини.
|  |дәстүріне адалдық рухында отансүйгіш. |                 |стрлігі,Денсау
|  |тікке тәрбиелеу және оларды әскери    |                 |лық сақтау,
|  |қызметке даярлау мақсатты бағдарлама. |                 |білім және спо
|  |сын әзірлеу және іске асыру           |                 |рт министрлі.
|  |                                      |                 |гі
|24|Студент жастардың арасында Қазақстанда|жыл бойы         |Ғылым және жо.
|  |тұратын халықтардың ұлттық мейрамдары.|                 |ғары білім
|  |на арналған достық кештерін, басқа да |                 |министрлігі
|  |іс-шаралар өткізу                     |                 |
|  |                                      |                 |
|25|Мектептерде, жоғары оқу орындарында,  |---//---         |Денсаулық сақ.
|  |колледждерде ұрпақтар бірлігі мен     |                 |тау, білім жә.
|  |сабақтастығының, жастарды аға ұрпақ.  |                 |не спорт мини
|  |тардың озық маңызын, рөлін неғұрлым   |                 |стрлігі,Ғылым
|  |ашып көрсету мақсатында еңбек және    |                 |және жоғары
|  |соғыс ардагерлерімен кездесулер өткізу|                 |білім минист.
|  |                                      |                 |рлігі
|26|Жоғары оқу орындары мен колледждерде  |оқу жылы ішінде  |Ғылым және
|  |халық тарихына, Қазақстандық отансүй. |                 |жоғары білім
|  |гіштікті нығайтуға оң көзқарас қалып. |                 |министрлігі,
|  |тастыруға ықпал ететін Жылға арналған |                 |Денсаулық сақ.
|  |арнаулы курстар оқуларын ұйымдастыру  |                 |тау, білім жә
|  |                                      |                 |не спорт
|  |                                      |                 |министрлігі
|27|Жоғары оқу орындары мен колледждерде  |мемлекеттік      |Бұл да
|  |Қазақстан тарихы бойынша мемлекеттік  |емтихандарға     |
|  |емтиханның емтихан билеттеріне Ұрпақ. |дайындық және    |
|  |тар бірлігі мен сабақтастығы жылының  |оны тапсыру      |
|  |сұрақтарын енгізу                     |кезінде          |
|  |                                      |                 |
|28|Барлық кітапханаларда Жылға арналған  |жыл бойы         |Мәдениет, ақпа
|  |көрмелер ұйымдастыру                  |                 |рат және қоғам
|  |                                      |                 |дық келісім
|  |                                      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |

|21 |Завершить разработку и внести в      | 2 квартал  |То же               |
|   |Правительство "Концепцию ономастичес-|            |                    |
|   |кой работы в Республике Казахстан"   |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|              ІІІ. Воспитательно-идеологические мероприятия                |
|___________________________________________________________________________|
|22 |Провести І Республиканскую научно-   | І квартал  |Министерство        |
|   |практическую конференцию по народной |            |здравоохранения,    |
|   |педагогике, одной из важных задач    |            |образования и       |
|   |которой является всестороннее        |            |спорта              |
|   |раскрытие преемственности народной   |            |                    |
|   |мудрости в деле воспитания подрастаю-|            |                    |
|   |щего поколения                       |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|23 |Разработать и реализовать целевую    | февраль    |Министерство        |
|   |программу патриотического воспитания |            |обороны, Министерст-|
|   |молодежи в духе верности традициям   |            |во здравоохранения, |
|   |славных сынов Отечества и ее         |            |образования и спорта|
|   |подготовки к военной службе          |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|24 |Проводить среди студенческой молодежи|в течение   |Министерство науки и|
|   |вечера дружбы, другие мероприятия,   |года        |высшего образования |
|   |посвященные национальным праздникам  |            |                    |
|   |народов, проживающих в Казахстане    |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|25 |В школах, вузах, колледжах проводить |   --//--   |Министерство        |
|   |встречи с ветеранами труда и войны с |            |здравоохранения, об-|
|   |целью максимального раскрытия значе- |            |разования и спорта, |
|   |ния, роли единства и преемственности |            |Министерство науки и|
|   |поколений, воспитания молодежи на    |            |высшего образования |
|   |лучших традициях старших             |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|26 |Организовать в вузах и колледжах     |в течение   |Министерство науки и|
|   |чтения спецкурсов, посвященных Году, |учебного    |высшего образования,|
|   |способствующих формированию уважитель|года        |Министерство        |
|   |ного отношения к истории народа,     |            |здравоохранения,    |
|   |укреплению казахстанского патриотизма|            |образования и       |
|   |                                     |            |спорта              |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|27 |В вузах и колледжах включить в экзаме|в течение   |То же               |
|   |национные билеты государственного    |подготовки и|                    |
|   |экзамена по истории Казахстана       |сдачи госу- |                    |
|   |вопросы по Году единства и преемствен|дарственных |                    |
|   |ности поколений                      |экзаменов   |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|28 |Организовать во всех библиотеках     |в течение   |Министерство культу-|
|   |выставки, посвященные Году           |года        |ры, информации и об-|
|   |                                     |            |щественного согласия|
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|29|Мектеп оқушыларының арасында          |4 тоқсан         |Денсаулық сақ.
|  |"Менің отбасымның тарихы" тақырыбына  |                 |тау, білім
|  |үздік шығармаларға конкурс ұйымдастыру|                 |және спорт
|  |және өткізу                           |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|30|Ұлттық-мәдениет орталықтарының "Менің |3 тоқсан         |Мәдениет, ақпа
|  |халқымның тарихы" апталығын өткізу    |                 |рат және қоғам
|  |                                      |                 |дық келісім
|  |                                      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|31|"Ұрпақтар сабақтастығы: шындық және   |қыркүйек         |Бұл да
|  |болашақ" республикалық дөңгелек столын|                 |
|  |өткізу                                |                 |
|  |                                      |                 |
|32|Қоғамдық бірлестіктер мен үкіметтік   |жыл бойы         |Облыстардың,
|  |емес ұйымдар өкілдерімен "Қарттарға-  |                 |Астана  және
|  |лайықты қолдау мен қамқорлық" аймақтық|                 |Алматы қалала
|  |дөңгелек столдар өткізу               |                 |рының әкімде.
|  |                                      |                 |рі, Мәдениет,
|  |                                      |                 |ақпарат және
|  |                                      |                 |қоғамдық келі
|  |                                      |                 |сім министрлі
|  |                                      |                 |гі
|33|Ғалымдар мен жазушылардың мәдениет    |тоқсан сайын     |Қорғаныс
|  |қайраткерлерінің, саяси партиялар мен |                 |министрлігі
|  |қозғалыстар өкілдерінің қатысуымен    |                 |
|  |әскери құрамаларға, бөлімдерде        |                 |
|  |"Еліміз бен оның Қарулы Күштерінің    |                 |
|  |күші мен қуаттылығы - бірлік пен      |                 |
|  |ынтымақта" деген ұранмен "дөңгелек    |                 |
|  |столдар", тақырыптық кештер, басқа да |                 |
|  |іс-шаралар ұйымдастыру және өкізу     |                 |
|  |                                      |                 |
|34|Үздік оқитын студенттер үшін көрнекті |жыл бойы         |Ғылым және жо.
|  |ғалымдар мен мемлекет қайраткерлерінің|                 |ғары білім
|  |атаулы стипендияларын тағайындау      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|35|"Қазақконцерт" бірлестігі әнші-орын.  |---//---         |Мәдениет, ақпа
|  |даушыларының бес ұрпағының "Мирас"    |                 |рат және қо.
|  |атты концерттер циклын ұйымдастыру    |                 |ғамдық келіс.
|  |                                      |                 |ім министрлігі

|29 |Организовать и провести конкурс на   | 4 квартал  |Министерство        |
|   |лучшее сочинение среди школьников    |            |здравоохранения,    |
|   |"История моей семьи"                 |            |образования и спорта|
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|30 |Провести Неделю национально-культур- | 3 квартал  |Министерство культу-|
|   |ных центров "История моего народа"   |            |ры, информации и об-|
|   |                                     |            |щественного согласия|
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|31 |Провести республиканский круглый стол| сентябрь   |То же               |
|   |"Преемственность поколений:          |            |                    |
|   |реальность и перспектива"            |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|32 |Провести региональные круглые столы  |в течение   |акимы областей,     |
|   |с представителями общественных       |года        |гг. Астаны и Алматы,|
|   |объединений и неправительственных    |            |Министерство культу-|
|   |организаций - "Пожилым - достойную   |            |ры, информации и    |
|   |поддержку и заботу"                  |            |общественного согла-|
|   |                                     |            |сия                 |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|33 |Организовать и проводить в воинских  |ежекварталь-|Министерство обороны|
|   |соединениях, частях "круглые столы", |но          |                    |
|   |тематические вечера, другие мероприя-|            |                    |
|   |тия под девизом: "В единстве и согла-|            |                    |
|   |сии - сила и могущество нашей страны |            |                    |
|   |и ее Вооруженных Сил" с участием     |            |                    |
|   |ученых и писателей, деятелей культу- |            |                    |
|   |ры, представителей политических      |            |                    |
|   |партий и движений                    |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|34 |Присудить именные стипендии видных   |в течение   |Министерство науки и|
|   |ученых и государственных деятелей    |года        |высшего образования |
|   |студентам-отличникам                 |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|35 |Организовать цикл концертов "Мирас"  |  --//--    |Министерство культу-|
|   |артистов-исполнителей пяти поколений |            |ры, информации и    |
|   |объединения "Казахконцерт"           |            |общественного       |
|   |                                     |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|36|Еуразиялық Рухани келісім коггресін   |3 тоқсан         |Бұл да
|  |өткізу                                |                 |
|  |                                      |                 |
|37|Халықтың тарихы арқылы ұрпақтар бірлі.|---//---         |Бұл да
|  |гі мен сабақтастығы, шет елдегі қазақ |                 |
|  |диаспораларының тарихи Отанымен бай.  |                 |
|  |ланысын одан әрі дамыту және нығайту  |                 |
|  |мәселелері қаралатын қазақтардың      |                 |
|  |Дүниежүзілік Екінші Құрылтайын өткізу.|                 |
|  |Құрылтайдың материалдарын жеке жинақ  |                 |
|  |етіп басып шығару                     |                 |
|  |                                      |                 |
|38|"Қазақстан ғасырлар тоғысында:        |4 тоқсан         |Ғылым және жо.
|  |өткені, бүгінгісі, болашағы" атты     |                 |ғары білім
|  |Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конфе. |                 |министрлігі,
|  |ренция өткізу                         |                 |Ғылым академия
|  |                                      |                 |сы
|39|Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы     |жыл бойы         |Мәдениет, ақпа
|  |жылы айдарымен "Ермек Серкебаев       |                 |рат және қоғам
|  |шақырады" атты вокал өнерінің         |                 |дық келісім
|  |Халықаралық фестивалін өткізу         |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|40|Ақтау қаласында жас таланттардың      |2 тоқсан         |Бұл да
|  |"Айналайын" ІІІ Халықаралық фестивалін|                 |
|  |өткізу                                |                 |
|  |                                      |                 |
|41|Қазақстан Республикасының Қарулы      |мамыр-маусым     |Қорғаныс
|  |Күштерінде Жыл айдарымен "Жас ұлан"   |                 |министрлігі
|  |әскери әндерінің ІІІ фестивалін       |                 |
|  |дайындау және өткізу                  |                 |
|  |                                      |                 |
|42|Жас суретшілердің "Жігер" Халықаралық |3 тоқсан         |Мәдениет, ақпа
|  |фестивалін өткізу                     |                 |рат және қоғам
|  |                                      |                 |дық келісім
|  |                                      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|43|Қазақстан Композиторлар одағының      |---//---         |Бұл да
|  |60 жылдығына арналған қазіргі заман   |                 |
|  |музыкасының фестивалін өткізу         |                 |
|  |                                      |                 |
|44|Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы     |маусым-шілде     |Денсаулық сақ
|  |жылына арналған Қазақстан Республика. |                 |тау білім
|  |сының І Спартакиадасын өткізу         |                 |және спорт
|  |                                      |                 |министрлігі
|45|Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы     |қыркүйек         |Бұл да
|  |жылы айдарымен ұшудан Қазақстан       |                 |
|  |Кубогі үшін жарыс өткізу              |                 |
|  |                                      |                 |

|36 |Провести Евразийский Конгресс        | 3 квартал  |То же               |
|   |духовного согласия                   |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|37 |Провести второй Всемирный курултай   |  --//--    |То же               |
|   |казахов, на котором рассмотреть      |            |                    |
|   |вопросы единства и преемственности   |            |                    |
|   |поколений через призму истории наро- |            |                    |
|   |да, дальнейшего развития и укрепления|            |                    |
|   |связей казахских диаспор за рубежом  |            |                    |
|   |с исторической родиной. Издать       |            |                    |
|   |материалы курултая отдельным сборни- |            |                    |
|   |ком                                  |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|38 |Провести Международную научно-практи-| 4 квартал  |Министерство науки  |
|   |ческую конференцию "Казахстан на     |            |и высшего образова- |
|   |стыке веков: прошлое, настоящее,     |            |ния, Академия наук  |
|   |будущее"                             |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|39 |Провести Международный фестиваль     |в течение   |Министерство культу-|
|   |вокального искусства "Ермек Серкебаев|года        |ры, информации и    |
|   |приглашает" под эгидой Года единства |            |общественного       |
|   |и преемственности поколений          |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|40 |Организовать и провести ІІІ Междуна- | 2 квартал  | То же              |
|   |родный фестиваль юных талантов       |            |                    |
|   |"Айналайын" в г. Актау               |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|41 |Подготовить и провести в Вооруженных | май-июнь   |Министерство обороны|
|   |Силах Республики Казахстан ІІІ фести-|            |                    |
|   |валь армейской песни "Жас улан" под  |            |                    |
|   |эгидой Года                          |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|42 |Провести Международный фестиваль     | 3 квартал  |Министерство культу-|
|   |молодых художников "Жигер"           |            |ры, информации и    |
|   |                                     |            |общественного       |
|   |                                     |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|43 |Организовать и провести Фестиваль    |  --//--    |То же               |
|   |современной музыки, посвященный      |            |                    |
|   |60-летию Союза композиторов          |            |                    |
|   |Казахстана                           |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|44 |Провести І Спартакиаду Республики    | июнь-июль  |Министерство        |
|   |Казахстан, посвященную Году единства |            |здравоохранения,    |
|   |и преемственности поколений          |            |образования и спорта|
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|45 |Провести соревнования на Кубок       |  сентябрь  |То же               |
|   |Казахстана по ушу под знаком Года    |            |                    |
|   |единства и преемственности поколений |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|46|Ішкі істер министрлігі мен ішкі       |3 тоқсан         |Ішкі істер
|  |әскери жүйесіндегі жастар тәлімгер.   |                 |министрлігі
|  |лерінің республикалық, облыстық       |                 |
|  |слеттерін өткізу                      |                 |
|  |                                      |                 |
|47|1998 жылы өткізілген республиканы     |4 тоқсан         |Ғылым және жо.
|  |этномәдени тұрғыдан зерттеудің мате.  |                 |ғары білім
|  |риалдарын ғылыми өңдеуді аяқтау және  |                 |министрлігі,
|  |"Қазіргі заманғы қазақтардың салт-    |                 |Ғылым академия
|  |дәстүрлері", "Қазақ мақалдары мен     |                 |сы, Мәдениет,
|  |мәтелдері", "Қазақ даласының топоними.|                 |ақпарат және
|  |касы" кітаптарын басып шығаруға кірісу|                 |қоғамдық келі.
|  |                                      |                 |сім министрлі.
|48|Қазақстанның тарихы мен мәдениетіне   |жыл бойы         |гі Ғылым және
|  |байланысты деректер сақталған мұрағат |                 |жоғары білім
|  |қорларымен жұмыс істеу үшін бір маман.|                 |министрлігі,
|  |ның Қытай Халық Республикасына іс.    |                 |Ғылым академия
|  |сапарға баруын қамтамасыз ету         |                 |сы, Сыртқы іс.
|  |                                      |                 |тер министрлі.
|  |                                      |                 |гі,Орталық мем
|  |                                      |                 |лекеттік мұра
|  |                                      |                 |ғат
|49|-Тараздың 2000 жылдығына,             |---//---         |
|  |-Түркістанның 1500 жылдығына арналған |                 |
|  |іс-шаралардың дайындығына кірісу      |                 |Ғылым және жо.
|  |                                      |                 |ғары білім ми.
|  |                                      |                 |нистрлігі, Ғы.
|  |                                      |                 |лым академиясы
|  |                                      |                 |Жамбыл, Оңтүс
|  |                                      |                 |тік Қазақстан
|  |                                      |                 |облыстарының
|  |                                      |                 |әкімдері, Мәде
|  |                                      |                 |ниет,ақпарат
|  |                                      |                 |және қоғамдық
|  |                                      |                 |келісім минист
|  |                                      |                 |рлігі
|50|Қорқыттың 1300 жылдығына арналған дәс.|қыркүйек         |Мәдениет, ақпа
|  |түрлі музыканың Халықаралық фестивалі |                 |рат және қоғам
|  |шеңберінде Халықаралық ақындар айтысын|                 |дық келісім
|  |және қылқобызшылардың республикалық   |                 |министрлігі
|  |байқауын өткізу                       |                 |
|  |                                      |                 |

|46 |Провести республиканский, областные  | 3 квартал  |Министерство        |
|   |слеты наставников молодежи системы   |            |внутренних дел      |
|   |Министерства внутренних дел и        |            |                    |
|   |внутренних войск                     |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|47 |По материалам фронтального этнокульту| 4 квартал  |Министерство науки и|
|   |рного обследования республики,       |            |высшего образования,|
|   |проведенного в 1998 году, завершить  |            |Академия наук,      |
|   |их научную обработку и приступить к  |            |Министерство культу-|
|   |изданию книг "Обычаи и обряды совреме|            |ры, информации и    |
|   |нных казахов", "Пословицы и поговорки|            |общественного       |
|   |казахов", "Топонимика казахской      |            |                    |
|   |степи"                               |            |                    |
|   |                                     |            |                    |
|   |                                     |            |                    |
|   |                                     |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|48 |Обеспечить выезд в Китайскую Народную|в течение   |Министерство науки и|
|   |Республику одного специалиста для    |года        |высшего образования,|
|   |работы в архивах с фондами, содержащи|            |Академия наук, Минис|
|   |ми сведения по истории и культуре    |            |терство иностранных |
|   |Казахстана                           |            |дел, Центральный    |
|   |                                     |            |государственный     |
|   |                                     |            |архив               |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|49 |Приступить к подготовке мероприятий, |  --//--    |Министерство науки и|
|   |посвященных:                         |            |высшего образования,|
|   |  - 2000-летию Тараза                |            |Академия наук, акимы|
|   |  - 1500-летию Туркестана            |            |Жамбылской, Южно-Ка-|
|   |                                     |            |захстанской облас-  |
|   |                                     |            |тей, Министерство   |
|   |                                     |            |культуры, информации|
|   |                                     |            |и общественного     |
|   |                                     |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|50 |Провести Международный айтыс акынов  |  сентябрь  |Министерство        |
|   |и республиканский конкурс исполните- |            |культуры, информации|
|   |лей на кыл-кобызе в рамках Международ|            |и общественного     |
|   |ного фестиваля традиционной музыки,  |            |согласия            |
|   |посвященного 1300-летию Коркыта      |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|51|"Абылай хан" фильмін түсіру жөніндегі |4 тоқсан         |Мәдениет, ақпа
|  |жобаны іске асыруды аяқтау            |                 |рат және қоғам
|  |                                      |                 |дық келісім
|  |                                      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|52|-А.С.Пушкиннің туғанына 200 жыл толу. |жыл бойы         |Мәдениет, ақпа
|  |ына;                                  |                 |рат және қоғам
|  |-Қ.И.Сәтбаевтың туғанына 100 жыл      |                 |дық келісім
|  |жыл толуына;                          |                 |министрлігі,
|  |- Бауыржан Момышұлының туғанына 90    |                 |Ғылым және жо.
|  |жыл толуына;                          |                 |ғары білім ми.
|  |-Павел Васильевтің туғанына 90 жыл    |                 |нистрлігі,Ден
|  |толуына арналған іс-шараларды дайындау|                 |саулық сақтау
|  |және өткізу                           |                 |білім және
|  |                                      |                 |спорт министр
|  |                                      |                 |лігі, Ғылым
|  |                                      |                 |академиясы,
|  |                                      |                 |Жазушылар ода
|  |                                      |                 |ғы (келісім
|  |                                      |                 |бойынша),Пав.
|  |                                      |                 |лодар және
|  |                                      |                 |Жамбыл облыс.
|  |                                      |                 |тарының әкім.
|53|Мұхаммед Хайдар Дулатидың 500 жылдығы.|---//---         |дері Ғылым жә
|  |на орайластырылған мерекелік шараларды|                 |не жоғары бі.
|  |дайындау және өткізу                  |                 |лім министрлі
|  |                                      |                 |гі,Ғылым ака.
|  |                                      |                 |демиясы, Мәде
|  |                                      |                 |ниет,ақпарат
|  |                                      |                 |және қоғамдық
|  |                                      |                 |келісім минис
|  |                                      |                 |трлігі
|54|Халқымыздың мәдени өміріндегі маңызды |---//---         |Мәдениет, ақпа
|  |сала болып табылатын, қоғамымыздағы   |                 |рат және қоғам
|  |ұрпақтар сабақтастығын өзінше көрсе.  |                 |дық келісім
|  |тетін қазақ киносының 70 жылдығына    |                 |министрлігі
|  |арналған іс-шаралар өткізу            |                 |
|  |                                      |                 |
|55|Елубай Өмірзақовтың 100 жылдығына     |қыркүйек         |Бұл да
|  |арналған Қазақстан театрларының рес.  |                 |
|  |публикалық фестивалін өткізіп, оның   |                 |
|  |барысында қазақ кәсіби сахна өнерінің |                 |
|  |кемелдену тарихын аға буын өкілдерінің|                 |
|  |осынау процеске қосқан үлесін жұрт.   |                 |
|  |шылыққа паш ету                       |                 |
|  |                                      |                 |

|51 |Завершить реализацию проекта по      | 4 квартал  |То же               |
|   |созданию фильма "Абылай-хан"         |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|52 |Подготовить и провести мероприятия,  |в течение   |Министерство культу-|
|   |посвященные:                         |года        |ры, информации и об-|
|   |  - 200-летию со дня рождения        |            |щественного согла-  |
|   |А.С. Пушкина;                        |            |сия, Министерство   |
|   |  - 100-летию со дня рождения Каныша |            |науки и высшего обра|
|   |Имантаевича Сатпаева;                |            |зования, Министерст-|
|   |  - 90-летию со дня рождения Бауыржа-|            |во здравоохранения, |
|   |на Момышулы;                         |            |образования и спор- |
|   |  - 90-летию со дня рождения Павла   |            |та, Академия наук,  |
|   |Васильева                            |            |Союз писателей (по  |
|   |                                     |            |согласованию), акимы|
|   |                                     |            |Павлодарской и      |
|   |                                     |            |Жамбылской областей |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|53 |Подготовить и провести юбилейные     |  --//--    |Министерство науки  |
|   |мероприятия, приуроченные к 500-летию|            |и высшего образова- |
|   |Мухаммеда Хайдара Дулати             |            |ния, Академия наук, |
|   |                                     |            |Министерство культу-|
|   |                                     |            |ры, информации и    |
|   |                                     |            |общественного       |
|   |                                     |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|54 |Провести мероприятия, посвященные    |   --//--   |Министерство культу-|
|   |70-летию казахского кино, которое    |            |ры, информации и    |
|   |является важной вехой в культурной   |            |общественного       |
|   |жизни народа, по-своему отражающей   |            |согласия            |
|   |преемственность поколений нашего     |            |                    |
|   |общества                             |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|55 |Провести республиканский фестиваль   | сентябрь   |То же               |
|   |театров Казахстана, посвященный      |            |                    |
|   |100-летию Елюбая Умурзакова, воссоз- |            |                    |
|   |дав в ходе которого историю становле-|            |                    |
|   |ния казахского профессионального     |            |                    |
|   |сценического искусства, вклад в этот |            |                    |
|   |процесс представителей старших       |            |                    |
|   |поколений                            |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|56|Бұрын жарияланған байқаудың нәтижесі  |4 тоқсан         |Алматы қаласы
|  |бойынша Алматы қаласындағы вокзал     |                 |ның әкімі
|  |алдындағы алаңда Абылай ханның ескерт.|                 |
|  |кішін тұрғызуға кірісу                |                 |
|  |                                      |                 |
|57|Қазақ жерінің 2500 жылдық тарихын     |жыл бойы         |Астана қаласы
|  |паш ететін, бүгінгі ұрпақтардың бойын.|                 |ның әкімі
|  |да отан-сүйгіштік сезім ұялататын және|                 |
|  |халқымыздың санғасырлық өткеніне      |                 |
|  |құрметпен қарауға тәрбиелейтін Астана |                 |
|  |қаласындағы Ұлттық мұражайдың құрылы. |                 |
|  |сын жалғастыру                        |                 |
|  |                                      |                 |
|58|Астана қаласындағы еліміздің бостан.  |4 тоқсан         |Бұл да
|  |дығы мен тәуелсіздігі үшін өмірін     |                 |
|  |қиған халқымыздың боздақтарына арнал. |                 |
|  |ған зерделік "Салтанат қақпасының"    |                 |
|  |құрылысын аяқтау                      |                 |
|  |                                      |                 |
|59|"Саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау |жыл бойы         |Бас прокурату.
|  |туралы" Қазақстан Республикасы Заңының|                 |ра (келісім бо
|  |орындалуын тексеру жөніндегі жұмысты  |                 |йынша),Әділет
|  |жалғастыру                            |                 |министрлігі,
|  |                                      |                 |Ұлттық кауіп.
|  |                                      |                 |сіздік комите
|  |                                      |                 |ті (келісім
|  |                                      |                 |бойынша),Ішкі
|  |                                      |                 |істер министр
|  |                                      |                 |лігі
|  |                IV. Әлеуметтік бағыттағы іс-шаралар
|  |                                      |                 |
|60|Наурыз мейрамына, Жеңіс күніне, Қарт  |наурыз, мамыр    |Облыстардың,
|  |адамдар мен мүгедектер күніне, Рухани | қазан           |Астана және
|  |келісім күніне арналған мерекелік     |                 |Алматы қалала.
|  |іс-шаралар, қайырымдылық акцияларын   |                 |рының әкімдері
|  |ұйымдастыру                           |                 |Еңбек және ха.
|  |                                      |                 |лықты әлеумет
|  |                                      |                 |тік қорғау
|  |                                      |                 |министрлігі,
|  |                                      |                 |Мәдениет,ақпа
|  |                                      |                 |рат және қоғам
|  |                                      |                 |дық келісім
|  |                                      |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|61|-Қарт адамдар үшін қайырымдылық кеш.  |жыл бойы         |Облыстардың,
|  |терін ұйымдастыру;                    |                 |Астана және
|  |-қарттар үйлерінде концерттер қою;    |                 |Алматы қалала.
|  |-қайырымдылық сенбіліктерін өткізу;   |                 |рының әкімдері
|  |-тұрмыс деңгейі төмен, жалғыз басты,  |                 |Еңбек және ха
|  |сырқат қарт адамдарға көмек көрсету   |                 |лықты әлеумет
|  |мақсатында жалпыреспубликалық         |                 |тік қорғау
|  |"Қамқорлық" акциясын өткізу           |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |

|56 |По итогам объявленного конкурса      | 4 квартал  |аким г. Алматы      |
|   |приступить к сооружению памятника    |            |                    |
|   |Абылай хану на привокзальной         |            |                    |
|   |площади в г. Алматы                  |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|57 |Продолжить строительство Национально-|в течение   |аким г. Астаны      |
|   |го музея в г. Астане, призванного    |года        |                    |
|   |раскрывать 2500-летнюю историю казахс|            |                    |
|   |кой земли, воспитывать у нынешних    |            |                    |
|   |поколений чувство патриотизма и      |            |                    |
|   |уважения к многове
ковому прошлому    |            |                    |
|   |народа                               |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|58 |Завершить сооружение памятной        | 4 квартал  |То же               |
|   |"Триумфальной арки" в г. Астане,     |            |                    |
|   |посвященной славным сынам Отечества, |            |                    |
|   |отдавшим жизнь за свободу и          |            |                    |
|   |независимость Казахстана             |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|59 |Продолжить работу по проверке        |в течение   |Генеральная Прокура-|
|   |исполнения Закона Республики Казахс- |года        |тура (по согласова- |
|   |тан "О реабилитации жертв политичес- |            |нию), Министерство  |
|   |ких репрессий"                       |            |юстиции, Комитет    |
|   |                                     |            |национальной безопас|
|   |                                     |            |ности (по согласова-|
|   |                                     |            |нию), Министерство  |
|   |                                     |            |внутренних дел      |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|             IV. Социально ориентированные мероприятия                     |
|___________________________________________________________________________|
|60 |Организовать праздничные мероприятия,|март, май,  |акимы областей, гг. |
|   |благотворительные акции, посвященные |октябрь     |Астаны и Алматы,    |
|   |Наурыз мейрамы, Дню Победы, Дням     |            |Министерство труда и|
|   |пожилых людей и инвалидов, Дню       |            |социальной защиты   |
|   |духовного согласия                   |            |населения, Министер-|
|   |                                     |            |ство культуры,      |
|   |                                     |            |информации и общест-|
|   |                                     |            |венного согласия    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|61 |Провести общереспубликанскую акцию   |в течение   |акимы областей,     |
|   |"Забота" с целью:                    |года        |гг. Астаны и Алматы,|
|   |  - организации благотворительных    |            |Министерство труда и|
|   |вечеров для пожилых людей;           |            |социальной защиты   |
|   |  - выступления в домах престарелых  |            |населения           |
|   |с концертными программами;           |            |                    |
|   |  - проведения благотворительных     |            |                    |
|   |субботников;                         |            |                    |
|   |  - оказания помощи малоимущим,      |            |                    |
|   |одиноким, больным пожилым людям      |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|62|Облыс орталықтарындағы және Текелі,   |2 тоқсан         |Мәдениет, ақпа
|  |Жаңатас, Кентау, Арқалық сияқты шағын |                 |рат және қоғам
|  |қалалардағы мектептерге, орта және    |                 |дық келісім
|  |жоғары оқу орындарына, кітапханаларға,|                 |министрлігі
|  |қарттар және балалар үйлеріне қазақ.  |                 |
|  |стандық баспалардан шыққан кітаптарды |                 |
|  |тегін беру акцияларын жүргізу         |                 |
|  |                                      |                 |
|63|Республиканың жоғары оқу орындарында  |жыл бойы         |Ғылым және
|  |студент жастардың соғыс және еңбек    |                 |жоғары білім
|  |ардагерлеріне дәрігерлік-әлеуметтік   |                 |министрлігі
|  |көмек көрсету жөніндегі қозғалысын    |                 |
|  |ұйымдастыру                           |                 |
|  |                                      |                 |
|64|Жауынгерлік даңқ орындары бойынша     |жыл бойы         |Еңбек және
|  |соғыс ардагерлерінің жастармен бірлес.|                 |халықты әлеу.
|  |кен поездарын ұйымдастыру             |                 |меттік қорғау
|  |                                      |                 |министрлігі,
|  |                                      |                 |Көлік,коммуни
|  |                                      |                 |кациялар және
|  |                                      |                 |туризм минист
|  |                                      |                 |рлігі,облыста
|  |                                      |                 |рдың, Астана
|  |                                      |                 |ның әкімдері
|  |                                      |                 |және Алматы
|  |                                      |                 |қалаларының
|  |                                      |                 |әкімдері
|65|Әскери бөлімшелерде Аңырақай шайқасы. |қазан            |Қорғаныс
|  |ның 270 жылдығына арналған жоңғарлар. |                 |министрлігі,
|  |мен ұрыстар болған жерлер бойынша     |                 |Алматы және
|  |көшпелі тарихи-этнографиялық экспеди. |                 |Жамбыл облыс.
|  |ция ұйымдастыру және өткізу           |                 |тарының әкім.
|  |                                      |                 |дері
|66|Зейнеткерлік жастағы адамдарға шағын  |2 тоқсан         |Еңбек және ха.
|  |ұйымдар құру үшін жеңілдігі бар несие.|                 |лықты әлеуме.
|  |лер немесе шағын несиелер бөлудің     |                 |ттік қорғау
|  |мүмкіндігін қарастыру                 |                 |министрлігі,
|  |                                      |                 |"Шағын несие"
|  |                                      |                 |ҰӨБ (келісім
|  |                                      |                 |бойынша), Ша.
|  |                                      |                 |ғын және орта
|  |                                      |                 |бизнесті қол.
|  |                                      |                 |дау қоры(келі
|  |                                      |                 | сім бойынша)
|  |                                      |                 |

|62 |Провести акцию по безвозмездной пере-| 2 квартал  |Министерство культу-|
|   |даче книг казахстанских издательств  |            |ры, информации и    |
|   |в школы, вузы, библиотеки, дома      |            |общественного       |
|   |престарелых и детские дома в област- |            |согласия            |
|   |ных центрах и в малых городах Текели,|            |                    |
|   |Жанатас, Кентау, Аркалык и др.       |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|63 |В вузах республики организовать      |в течение   |Министерство науки и|
|   |движение студенческой молодежи по    |года        |высшего образования |
|   |оказанию медико-социальной помощи    |            |                    |
|   |ветеранам войны и труда              |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|64 |Организовать поезда ветеранов        |в течение   |Министерство труда и|
|   |войны совместно с молодежью по местам|года        |социальной защиты   |
|   |боевой славы                         |            |населения, Министерс|
|   |                                     |            |тво транспорта, ком-|
|   |                                     |            |муникаций и туризма,|
|   |                                     |            |акимы областей,     |
|   |                                     |            |гг. Астаны и Алматы |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|65 |В воинских частях организовать и     |  октябрь   |Министерство оборо- |
|   |провести выездную историко-этнографи-|            |ны, акимы Алматинс- |
|   |ческую экспедицию по местам былых    |            |кой, Жамбылской     |
|   |сражений с джунгарами, посвященную   |            |областей            |
|   |270-летию Анракайской битвы          |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|66 |Рассмотреть возможность выделения    | 2 квартал  |Министерство труда и|
|   |лицам пенсионного возраста льготных  |            |социальной защиты   |
|   |кредитов или микрокредитов для созда-|            |населения, НПО      |
|   |ния малых организаций                |            |"Микрокредит" (по   |
|   |                                     |            |согласованию), Фонд |
|   |                                     |            |по поддержке малого |
|   |                                     |            |и среднего бизнеса  |
|   |                                     |            |(по согласованию)   |
|___|_____________________________________|____________|____________________|

|67|Ішкі істер министрлігі жүйесінің еңбек|3 тоқсан         |Ішкі істер
|  |ұжымдарында, оқу орындарында, әскери  |                 |министрлігі
|  |бөлімдерінде аттестациялық-насихаттық |                 |
|  |жұмыстар жүргізу және соғыс ардагер.  |                 |
|  |леріне мақсатты көмек көрсету үшін    |                 |
|  |тұрмысы төмен азаматтарды қолдау      |                 |
|  |жөніндегі Жалпыұлттық қорға ақша      |                 |
|  |қаражатын аудару                      |                 |
|  |                                      |                 |
|68|Қарт адамдарды олардың өміріне, ден.  |2 тоқсан         |Еңбек және ха
|  |саулығына, мүлкіне қол сұғушылықтан   |                 |лықты әлеумет
|  |қорғау жөніндегі істің жай-күйін      |                 |тік қорғау
|  |талдау және нормативтік құқықтық      |                 |министрлігі,
|  |актілерге өзгерістер енгізу жөнінде   |                 |Ішкі істер
|  |ұсыныстар әзірлеу                     |                 |министрлігі
|  |                                      |                 |
|69|Жастар ұйымдарын кеңінен тарта отырып,|жыл бойы         |Еңбек және ха
|  |Халықаралық қарттар жылына арналып    |                 |лықты әлеумет
|  |жоспарланған іс-шараларға атсалысу    |                 |тік қорғау
|  |                                      |                 |министрлігі,
|  |                                      |                 |облыстардың,
|  |                                      |                 |Астана және
|  |                                      |                 |Алматы қала.
|  |                                      |                 |ларының әкім.
|  |                                      |                 |дері,Мәдениет
|  |                                      |                 |ақпарат және
|  |                                      |                 |қоғамдық келі
|  |                                      |                 |сім министрлі
|  |                                      |                 |гі
|__|______________________________________|_________________|______________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

|67 |Провести аттестационно-пропагандистс-| 3 квартал  |Министерство        |
|   |кую работу в трудовых коллективах,   |            |внутренних дел      |
|   |учебных заведениях, воинских частях  |            |                    |
|   |системы Министерства внутренних дел  |            |                    |
|   |и перечислить денежные средства в    |            |                    |
|   |Общенациональный фонд по поддержке   |            |                    |
|   |малообеспеченых граждан для оказания |            |                    |
|   |целевой помощи ветеранам войны       |            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|68 |Проанализировать состояние дел по    | 2 квартал  |Министерство труда и|
|   |защите пожилых людей от посягательств|            |социальной защиты   |
|   |на их жизнь, здоровье, имущество и   |            |населения, Министер-|
|   |разработать предложения по внесению  |            |ство внутренних дел |
|   |изменений в нормативные правовые акты|            |                    |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
|69 |Принять участие в планируемых        |в течение   |Министерство труда и|
|   |мероприятиях, посвященных Международ-|года        |социальной защиты   |
|   |ному году пожилых людей, шире        |            |населения, акимы    |
|   |привлекая к ним молодежные           |            |областей,           |
|   |организации                          |            |гг. Астаны и Алма-  |
|   |                                     |            |ты, Министерство    |
|   |                                     |            |культуры, информации|
|   |                                     |            |и общественного     |
|   |                                     |            |согласия            |
|___|_____________________________________|____________|____________________|
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)